OMGEVING Wm Zandbergen's Zaadhandei, Oostvoorne $r ZATERDAG 3 FEBRUARI 1940 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 KAAG BANEN GEVEEGD OP DE PLASSEN. Met militaire hulp. Dank zij het initiatief van het bestuur der IJsclub Kagermeer en de spontane me dewerking van vele vrijwilligers en mili tairen, hebben de groote banen op het Ka germeer een vernieuwingskuur ondergaan, waardoor talloos velen weer in de gelegen heid gesteld worden om op spiegelglad ijs van het schaatsenrijden te genieten. Gis terenmorgen trokken een 25-tal vrijwilli gers naar de banen om met de opruiming te beginnen. Het bleek al spoedig, dat, hoe wel er met veel plezier en animo gewerkt werd, het niet mogelijk was om de 250 M. lange banen in twee of zelfs in drie dagen in orde te maken. Maar het bestuur wist raad. De militaire Commandant in Sassenheim werd telefonisch om medewer king verzocht, waarop na enkele uren de hulp van een afdeeling militairen werd toegezegd. Vanmorgen marcheerde een flinke afdeeling infanterie met spaden ge wapend de Kaag door, op weg naar de ijs banen, om daar de reeds aanwezige vrijwil ligers te assisteeren. De militairen bewezen met een schop of sneeuwschuiver minstens net zoo handig te kunnen omgaan als met geweer of karabijn. Het bestuur had ge zorgd, dat een voldoende hoeveelheid be legd brood en chocolademelk aanwezig was, om het arbeidsvermogen der troep op peil te houden, wat door de militairen zeer werd gewaardeerd. In Café ,,'t Kompas" werd de troep door den eigenaar nog een consumptie aangeboden, terwijl het be stuur der ijsclub er voor gezorgd had, dat elk der soldaten in het bezit kwam van een doos sigaretten. De jongens, die in de beste stemming verkeerden, verklaarden, dat het werken op een manier, als dezen dag, voor hen een waar genoegen was. Als je soms weer in nood zit, dan geef je maar een seintje en we komen direct weer te rug, werd aan de bestuursleden gezegd voor de troep weer afmarcheerde onder com mando van twee sergeants. De nu weer uitstekende banen zullen vanaf heden weer voor het publiek ge opend zijn en zullen ook des Zondags on derhouden worden. Men verwacht dan ook algemeen, dat het de komende dagen zeer druk zal worden in de Kaag, daar tot ver in den omtrek geen banen meer gevon den worden, die in lengte en in kwaliteit te vergelijken zijn met de Kaagsche ba nen van heden. KATWIJK STICHTING BADHUIS? Maar voorloopig alleen voor de soldaten. Naar wij vernemen wordt door B. en W. met de militaire autoriteiten onderhandeld over de stichting van een badhuis. In be ginsel is overeenstemming bereikt. Over enkele punten wordt nog nader onderhan deld. De gemeente zal voor het gebouw met installatie zorgen, terwijl door de mi litaire autoriteiten een zekere afname zal worden gegarandeerd. De financieele opzet zal zoodanig moeten zijn, dat een spoedige afschrijving mogelijk is. De stichtingskos- ten worden geraamd op f 10.000 voor het gebouw en 3500 voor Inrichting. Gerekend wordt op een aantal baders van gemiddeld 5000 per week, welk aantal bereikt kan worden, doordat ook de te Noord wijk en Rijnsburg gelegerde militai ren hier zullen komen baden. Tijdens de mobilisatie zullen waarschijn lijk geen burgers van de badinrichting ge bruik kunnen maken. Na vertrek van de militairen kan de inrichting ten dienste van de burgerij worden geëxploiteerd, waarmee dan tevens in een lang gevoelde behoefte wordt voorzien. De stichting van het badhuis is gedacht op het open terrein aan de Mr. C. Fock- straat nabij de Gasfabriek. Geen bout, wel een bon. Een drietal jagers uit Oegstgeest waren aan het jagen langs de oevers van den Rijn, maar bevon den zich hiervoor op verboden jachtterrein. Door den honger gedreven bevonden zich in de omgeving ook eenige wilde ganzen, wrarvan een tiental door de jagers ge schoten werd. Maar nog tijdig verscheen de politie op het jachtterrein, met gevolg dat de heeren hun lang niet vette ganzen had den af te geven en daarvoor in de plaats een ,.bon" kregen waarvan zij later wel meer zullen hoor en! Botsing. On den viersprong v. Egmond- straatVoorstraat kwam een uit de v. Eg- mondstraat rijdende auto, waarin officieren vai de weermacht zaten, in botsing met de uit de Voorstraat komende tram. Het voer tuig was door de botsing onbruikbaar, maar de inzittenden kwamen er met den schrik af. Knalavond. De R.K. Gemengde Too- neelvereeniging zal Maandag a.s. in het Pa rochiehuis een Vastenavonduitvoering ge- vei voor de parochianen en andere belang stellenden, dat er ongetwijfeld velen zullen zijn. Opgevoerd zullen worder het blijspel in drie bedrijven „Graaf Loodgieter" en de klucht „De Truc van Tienus". Dinsdagavond zal hetzelfde programma herhaald worden voor .de militairen, die voor dezen avond vrijen toegang hebben. In de pauze boven dien nog diveise attracties. Zie verder de advertentie in dit blad. Geboren Apolonia d. van D. Verhoef en D. v. Egmond Bouwe z. van K. H. v. ooien en G. M. Kuyt Bastiaan z. van P. v Duyn en G. de Jong Michiel z. van N. Hoek en P. Kuyt Cornelia Gerretje d. van J. Zandbergen en G. de Vries Huyg z van P. v. d. Plas en E. v. d. Bent Hen drik z. van A. v. Iterson en P.Jonker Annetje d. van J. Vlasmar. en N. v. Duy- venvoorde Maria d. van L. v. Schle en B. v. Duyn Gerrit z. van P. Kuyt en G. v. d. Plas Huyg z. van L. v. d. Bent en K. Hoek. Ondertrouwd: J. Klinkenberg en S. v. Ryn J. v. Duyn en D. v. d. Boon P. Guyt en L. v. d. Plas Getrouwd: N. v. d. Plas en Ariea v. Rijn Jac v. Duyvenbode en Teunisje Hoek. Overleden: Johanna Ouwehand 81 J. Arie v. d. Oever 67 jaar. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 4 Fe bruari te 7 uur H. Mis, waarna algemeene H. Communie der leden. Na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 6 Februari te 7.30 uur Maria- Congregatie, waarna bijeenkomst. Donder dag 8 Februari biljartclub A.D.O. en Za terdag 10 Februari na het Lof bijeen komst K. J. M. V. Maandag 5 Februari: So ciëteitsavond. Dinsdag te 7.30 uur Maria- Congregatie en Vrijdag 9 Februari: Socië teitsavond. 25 Jaar Eierenvelllng, Onder voorzit terschap van den heer A. H. v. d. Akker hield de eierenveiling „Het Wapen van Veur" haar jaarvergadering in de feeste lijk versierde zaal van het veilinggebouw bij den heer Al. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereeniging had deze vergadering een feestelijk karakter. Vele leden hadden met hun dames aan de lange gedekte tafels plaats genomen, toen de voorzitter de bijeenkomst opende met een hartelijk welkomstwoord, in het bij zonder tot de dames. Spreker geeft een overzicht van de totstandkoming van de vereeniging. In den aanvang gebeurde het, dat er 50 eieren ter veiling waren; dit ge tal is in den loop der jaren wel danig vermeerderd. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten over 1939 hebben bedragen 1767.25 en de uit gaven 1719.08, alzoo een batig saldo van ƒ4.727. Het verslag van den secretaris toonde, dat in 1939 zeer veel geveild is,«zoo werden er geveild 1.106.753 kippeneieren en 14.396 eendeneieren. De ontvangsten bedroegen voor kippeneieren 45 996.16, eendeneieren ƒ476.51 en diversen ƒ4258.08, totaal 50.830 75. De middenprijs van de kippeneieren bedroeg 4.68, van de een deneieren 3.21. Bij monde van den heer Gerritsma werd verslag uitgebracht der controlecommis sie. Tot lid van de controlecommissie werd herkozen de heer Gerritsma, terwijl bij de bestuursverkiezing herkozen werden de heeren C. Huisman en J. de Ridder. Dan is aan de orde de huldiging van den heer C. Huisman, die den dag herdacht, dat hU voor 25 jaar op de oprichtingsvergade ring werd gekozen als penningmeester, welke functie hij thans nog bekleedt. Met eenige hartelijke woorden feliciteert de voorzitter den jubilaris en overhandigde hem een foto in lijst. Ook den heer Ger ritsma werd door den voorzitter gefelici teerd, daar deze een van de oprichters is en nog steeds in het midden der vereeni ging is. Vele gelukwensehen waren binnen gekomen, o.m. van het gemeentebestuur en de Coöperatieve Maalderij „Nooit Ge dacht". Van de gelegenheid om het be stuur en in het bijzonder den heer Huis man te complimenteeren, werd druk ge bruik gemaakt Het feestelijk gedeelte van den avond werd verzorgd door het duo Martron, aan de piano begeleid door Paul Engeln uit Den Haag Dit duo viel bij het talrijke pu bliek wel in den smaak, hetgeen mocht blijken uit het herhaaldelijk en dankbaar applaus. De genoodigden en leden werden gedurende den avond ruim onthaald op consumptie, enz. Ongeveer 1 uur sloot de voorzitter met een opwekkend woord deze goed geslaagde jubileumavond. NOORDWIJKERHOUT St Barbara-vereeniging. In café „Het wapen van Noordwijkerhout" hield de St. Barbara-vereeniging haar jaarvergadering, welke druk bezocht was. Onder de aanwe zigen merkten we op Pastoor Maas en de geestelijke adviseur kapelaan Rozenstra ten. De voorzitter, de heer H. Zwaan, opende met den chr. groet en zeide, dat 1939 voor de vereeniging een voorspoedig jaar is geweest. Hij sprak de hoop uit, dat 1940 in alle opzichten een goed jaar moge zyn. Hierna werd een gebed gestort voor de afgestorven leden. 27 personen zijn door de vereeniging in het afgelcopen jaar graf waarts gedragen, waarvan 9 leden, 3 kin deren en 15 niet-leden. De zeer uitgebreide notulen van de vori ge jaarvergadering werden door den secre taris, den heer C. v. d. Klauw, voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Uit het ver slag van den penningmeester, den heer J. C. v. Gijlswijk, bleek, dat de inkomsten in 1939 hadden bedragen 988.77 en de uit gaven 858 83. Batig saldo f 129.94. In kas was nog 683.43, zoodat op 1 Januari 1940 „SPECIALITEIT IN 90 SNIJBLOEMZADEN" Filiaal bi]: JAN ZANDBERGEN Wzn, Rijns burg, waar alle iaden en Desteilingen, geleverd en opgenomen worden. Vraagt tevens onze nieuwe prijscourant totaal in kas was 813.37. De heer G. van Tongeren verklaarde namens de controle commissie. dat boeken en bescheiden bij den penningmeester in orde waren bevon den. Alsnu werd medegedeeld, dat er een nieuwe contributie-regeling zal komen, wat een verhooging hiervan voor nieuwe leden beteekent. Medegedeeld werd ook, dat de vereeni ging zich in het vervolg zal belasten met alles wat tot de begrafenis behoort. Het draaggeld werd op het zelfde bedrag als vorig jaar vastgesteld. Het reglement werd hierna gewijzigd in verband met de contri butieregeling voor de nieuwe leden. De af tredende bestuursleden, de heeren C. v. d. Klauw, J Koelewyn, J. v. d. Putten, C. v. Noort, Jac. Nulkes, werden allen by ac clamatie herkozen. De voorzitter dankte hun voor het vele werk, dat zij gedaan hebben en hoopte, dat ze nog lang lid zouden zyn. Besloten werd om de begrafeniskosten 3e klasse voor niet-leden met 5 te verhoogen; dit wordt dus ƒ30 BU de rondvraag werden verschillende zaken van hulshoudelijken aard besproken. Pastoor Maas nam hierop nog het woord en bracht de dragers van St. Barbara dank voor de stichtende wUze waarop zy steeds hun plicht vervullen. Ook namens Pastoor Westerwoudt bracht hy hiervoor dank. Hierna volgde sluiting, waarna de gebruikeiyk verloting plaats vond. Personalia. Tot onderwyzeres aan de school in de Havenstraat is benoemd mej. J. v. d. Rhee uit Haarlem. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het winterweer heeft tot gevolgd, dat de gang van zaken een geheel andere is, dan men zich een paar weken terug had ingedacht. Ten gevolge van de vorst kunnen verschillende kwee kers hun bollen niet uit den grond halen en daardoor komt er zoo langzaam een te kort aan bloemen. Alhoewel bloemen een luxe artikel ls, blykt ook hieraan een te kort te kunnen bestaan. De prijzen liepen de laat ste dagen flink op. Maar algemeen is men van gevoelen, dat de duurte thans van de schaarschte komt en de reactie moet komen als straks de groote massa afkomt. De prij- zen waren: Tulpen per 100 per dozijn: Gele Prins 25—32; Fred. Moore 1417; Herman Schlegel 15—17; Krelage 21—25; Rose Cop land 2937; French Blossom 3642; Wilt. Copland 17—21; Rose Copland 22—29; Wilt. Pitt 3544; Aebino 3543; Zenober 20— 23; Generaal de Wet 3035 La Reine 15;— 17 Pelikaan 2023; Courone d'or 2228; King of Yellow 17—22; Narcissen per dozyn Victoria 1518; King Alfred 1621; Lau rens Koster 1923; Golden Spur 1317; Helios 1315; Poeticus Ornatus 1214; Sion 811; Poperwhite 23—27; Hyacinthen per 100: Bismarck 3.505.10; Pink Pearl 4.705.80; Lieber 2.403.— Miss. Dames 4.205.10; Gertruide 3.404.50; L'Inno- cence 5.206.10. VOORSCHOTEN EEN BELANGRIJKE BESLISSING VAN DE KROON Inzake gTond-aankoop door de gemeente Zooals algemeen bekend is, heeft de raad dezer gemeente, by besluit van 17 Febr. en 10 Maart 1939, in het belang der volks huisvesting verschillende perceelen grond aangekocht, aan welke besluiten door Ged. Staten van Zuid Holland by hun besluit van 14 Juni 1939 G. S. no. 20 I. goedkeuring is verleend voor een gedeelte van het ge nomen raadsbesluit. Hierom had de ge meente niet gevraagd; zy had slechts ver zocht om goedkeuring van het geheele plan, of wel, zooals steeds mogelijk is, afkeuring van het bewuste genomen raadsbesluit. Immers een gedeeltelijke goedkeuring van het plan zou volgens deskundigen, die be kend zijn met de toestanden in onze ge meente een financieelen strop beteekenen en daaraan hebben wij geen behoefte. Ged. Staten waren echter van een andere mee ning, wat natuurlijk hun goed recht is, en hebben hunne goedkeuring verleend aan den aankoop van enkele gronden, doch keurden af den aankoop der gronden toe- behoorende aan het R.K. Armbestuur en mevrouw C. LaunspachSpitholt te 's-Gra- venhage. Het gemeentebestuur én de gemeente raad stelden zich op het standpunt of wel algeheele goedkeuring van het ingediende plan of wel algeheele af keuring en besloot In beroep te gaan bij de kroon. Op 29 Januari 1940 heeft de kroon een definitieve uitspraak gedaan en de gemeente Voorschoten in het gelijk ge steld en besloten de gevraagde goedkeu ring als nog voor dezen grondaankoop te verleenen met vernietiging van het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland GEMEENTERAAD VAN NOORDWUK Onder voorzitterschap van burgemeester van de Mortel kwam de voltallige Raad dezer gemeente gistermiddag te half drie uur in een openbare vergadering bijeen. Na de opening met gebed, deelde de voor zitter o.a. mede, dat het destyds toegestane crediet in verband met de buitengewone omstandigheden nog eenigszins zal moeten worden verhoogd. Momenteel kunnen B. en W. nog geen voorstellen doen, maar de buitengewone omstandigheden eischen zoowel ter gemeente-secretarie, ten kan tore van den gemeenteontvanger als elders in de administratie, buitengewone maat regelen. Spr. duidde op de zeer groote werkloosheid in de gemeente, het vele werk in verband met de berekening en uitbetaling der kostwinnersvergoedingen, de evacuatie met welke voorbereiding thans een begin is gemaakt enz. enz. B. en W. zullen zoo zuinig mogelyk met het geld omspringen, maar zien zich telkens ge noodzaakt maatregelen te nemen, die de buitengewone tijdsomstandigheden ver- eischen. Enkele ingekomen adressen worden in handen gesteld van B. en W. om advies, waaronder een adres van de bewoners van den Rembrandtweg, Beethovenweg en Koepelweg inzake verbetering der straat verlichting. Ook de benoeming van een nieuwen commissaris der spaarbank voor Noordwyk en O., ter voorziening in de va cature van wyien den heer Joh. van Ko nijnenburg, waarvoor des morgens nog een aanbeveling van drie personen door de commissarissen was ingediend, werd op voorstel van de heeren de Witt en van der Niet eerst ter fine van advies gezonden aan B. en W. Aan P. Rolvers, Langeveld 39, alhier, werd een tegemoetkoming van 2.50 per maand verleend ingevolge de lager onder wijswet, in de kosten verbonden aan het bezoeken van de R.K. Meisjesschool „St. Jozef" te Noordwijkerhout door zyn twee dochtertjes. De besturen der bijzondere scholen ont vingen wederom de gebruikelijke voor schotten voor 1940 verleend op de z.g. exploitatievergoeding dier scholen. Conform het advies van B. en W., werd op het adres van de bewoners van den Emmaweg, Pieternelweg en van Harden- broekweg, om verbetering van die wegen, besloten, dat de gemeente hieraan voorals nog niets kan doen, aangezien die wegen in eigendom en onderhoud aan de N.V. Maatschappij „De Toekomst" toebehooren. Eerst dan, wanneer deze wegen en ook nog andere aan de gemeente zyn overgedra gen, welke aangelegenheid B. en W. in studie hebben en groote kosten voor de gemeente met zich zal brengen, kan de gemeente zelf voor de verbetering zorgen. Binnen afzienbaren tijd hoopen B. en W. de noodige voorstellen inzake de overname der straten aan den Raad te doen. De heer de Monye wilde van den voorzitter de toe zegging tot grooten spoed uitlokken, doch de voorzitter kon omtrent de hiervoor be- noodigden tyd nog niets toezeggen. Besloten werd tot het aangaan der twee vaste geldleeningen op onderhandsche schuldbekentenis elk groot 65.000 k pari, met een rente van 41/4 en een provisie van 1/4 pet De vervulling van de Schie. Over het aangaan van een daling (een overeenkomst, waarbij door opoffering aan beide zijden een proces wordt Voorkomen, een minnelijke schikking dus) met den Graaf van Limburg Stirum Inzake de ver vuiling van het water in de Schie, schre ven wy reeds uitvoerig. Op voorstel van den heer de Witt werd deze aangelegen heid na schorsing der vergadering in be sloten zitting behandeld. Na ongeveer drie kwartier werd de openbare vergade ring heropend en nam de Raad tegeiyk het besluit tot het aangaan dier overeen komst overeenkomstig het advies van B. en W. Vier leden stemden tegen, t.w. de heeren Meyer, van der Niet, v. Leeuwen en de Witt. Eenerzyds heeft Graaf van Limburg Stirum zich dus nu verbonden om gedu rende een termijn van 5 jaren, te rekenen vanaf 1 Januari 1940, af tè zien van het nemen van rechtsmaatregelen tegen de ge meente in verband met de vervuiling van de Schie. En anderzijds staat de gemeente er voor in, dat vóór 1 Januari 1945 het maken van een rioleerings- en zuiverings installatie te Noordwyk van zoodanigen aard is, dat by uitvoering van dit werk de vervuiling van de Schie volkomen zal zyn uitgesloten, zal zyn aanbesteed, gegund en de eerste aannemingstermyn voor dit werk zal zyn uitbetaald. Na deze korte agenda volgde de gebrui kelyke rondvraag. De heer Meyer vroeg of de verhooging van de brandstoffentoe- slag met 40 cent per week, die de afge- loopen week aan de ondersteunden vol gens de rijkssteunregeling was uitgekeerd, ook voor de andere niet volgens de steun regeling ondersteunden werd toegepast. Waarop de voorzitter antwoordde, dat ten dien aanzien dezelfde gedragslijn van het vorige college van B. en W. werd toege past, welk antwoord derhalve bevestigend was. „Dan had dat college toch ook nog Iets goeds", merkte de oud-wethouder op! De heer van der Niet ontpopte zich als een verwoed liefhebber van den hier zeer geliefde sport, die „duintje prieken" heet. Hy stal vooral het hart van de Noordwijk aan Zeesche jeugd om toch vooral te sta ken met de funeste zandstrooiery op den Ouden Zeeweg en met name by het be kende gedeelte „De Grint", die gelijk staat met het Zwitsersche Davoz of St. Moritzl Spr. meende in die zandstrooiery zelfs een kleine plagery van overheidswege te zien, om dit volksvermaak by uitstek, waaraan een ieder zonder kosten kan deelnemen, in den grond of beter „in het zand" te boren! Weth. Vogelaar en den voorzitter antwoordde, dat het hier een openbare weg gold, waar toch op de allereerste plaats voor de veiligheid van het verkeer dient te worden gezorgd. Dikwyls wordt men, aldus weth. Vogelaar, vijfmaal per uur opgebeld, waarom de gemeente toch geen zand strooit tegen de gladheid en als men zand strooit, verschijnt er direct een nijdig ingezonden stuk in het plaatselijk weekblaadje, dat hier een historisch ge groeide sport wordt belemmerd. Regeeren is moeilykü B. en W. zeiden echter toe, deze zaak in de vergadering van B. en W. nog eens te zullen bekijken. De heer De Monije bepleitte distributie van brandstoffen, aangezien hij vreesde, dat de werkloozen bijna geen brandstoffen meer zouden kunnen bekomen, zooals spr. vernomen had. Weth. Vogelaar antwoord de, dat reeds maanden geleden 4000 mud cokes voor de werkloozen was gereser veerd, welke hoeveelheid later nog met 2000 mud is verhoogd. Thans zijn deze ook bijna op, en B. en W. doen alle moeite om zooveel mogelyk te schipperen. Men kan dit echter ook weer niet zoover doorvoeren, dat straks alleen de werkloozen nog maar cokes zouden kunnen bekomen en de an dere ingezetenen niet. Dit wil de heer Da Monije ook weer niet en daarom bepieit hij distributie. Weth. Vogelaar meent, dat de heer de Monye een beetje verkeerdelijk is ingelicht, waarna deze discussie wordt gesloten. Toen sloot de voorzitter de vergadering, na den leden nog in het kort op de ge bruikelijke wijze zyn beste wenschen voor het nieuwjaar had gegeven, welke goede wenschen wederkeerig namens den Raad bij monde van den heer de Vreede den voorzitter werden toebedeeld. van 14 Juni 1939, en alsnog goedkeuring te verleenen voorzoover betreft den aankoop van perceelen, onderscheidelijk toebehoo- rende aan het R.K. Armbestuur te Voor schoten en aan mevrouw Lannspach Spitholt te 's-Gravenhage. Dit is voor onze gemeente een zeer belangrijke beslissing van de kroon, om aldus de uitbreiding van onze gemeente in gevorderde lijn tot stand te brengen Deze beslissing van de kroon is voorzeker een felicitatie waard en ver heugt het gemeentebestuur ten zeerste. K.J.M.V. Aangezien Aschwoensdag nog steeds op Woensdag valt, evenals onze bijeenkomsten, moesten wij reeds deze week vastenavond vieren. Iets wat overi gens nog niet zoo bezwaarlijk was. Na eenige mededeelingen van onzen voorzitter, die welwillend aanhoord werden, begonnen we met de kaart wedstrijden, waarvoor door het bestuur eenige prijzen, bestaande uit rookartikelen, beschikbaar waren gesteld. Een der leden bracht de stemming er in door met zijn mondorgel luchttrillingen te veroorzaken, iets wat men gewoonlijk muziek noemt, terwijl de pen ningmeester ons van zijn schoon keelgeluid liet genieten, vooral het laatste werd hoo- gelijk gewaardeerd! Volgende week spreekt J. Versteegen over: „Humor in de Vliegerij", waarna ge legenheid wordt gegeven tot het maken van op- en aanmerkingen over ons laatste jaar feest. Aanvang 8 uur! WARMOND Kruisvaart Zondag 3.30 uur Club; 4.30 uur rlngverband. Woensdag 7.30 uur: Mgr. Aengenent-, Michaël- en Tarcisius- ban. Zaterdag 7.30 uur Willibrord- en Je- roen-ban. Zondag 4 Februari, eerste Zon dag van de maand; dus algemeene H. Communie. Jongens, een Kruisvaarder is moedig; dus laten we ons niet door de koude weerhouden; alle present in uni form. Jongens, hebben jullie gelezen van die gebeds-actie vcor den vrede? Laten we daar allen aan mee doen. Afgesproken? St. Josephsgezellen. Maandagavond Vastenavondviering. Aanvang 8 uur. Kaar ten en biljarten om prijzen. Zondagmor gen weer Aspirantencursus. De Secretaris. Verkooping. De uitslag van de giste renavond gehouden verkooping door nota ris Romeyn ls als volgt: Het huis en erf met stal aan de Kerk- dam te Warmond is verkocht voor ƒ4100. De kippenfokkerij met woonhuis nabij het Oosteinde te Warmond is verkocht 5000. D NADERT 'n Driehoek °P z'n to .to punt (roodaxand, geen teekening erin) wil zeg gen: ,,pas op, gij nadert een voorrangsweg". A "n Vierkani op zijn punt (oranje met wit- ten rand) vindt U langs sp de voorrangswegen, waa* voorts de af- standspaaltjes oranje koppen hebben. 0A O

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 14