SNEEUWBARRICADES OP DE WEGEN. 'M- Contrabande dij zijn installatie als burgemees'er van Met man en macht werkten de hulp Klundert deed mr G Drayer den m- ploegen, om den ingesneeuwden trein tocht in zijn nieuwe gemeenteper bij Oosthuizen uit zijn benarde positie arreslede te bevrijden Dr Winckel is Vrijdag in verband met de uitzending der Nedei landsche Waar geen verkeer mogelijk was - De primaire weg Amsterdam- Alkmaar, Het verbQ(j om »e rwemmen, dat de fotograaf In de Roode Kruis ambulance naar Finland per K.L.M. naar Stockholm afgereisd onder sneeuwhoopen van meer dan twee meter, als gevolg van het barre nabijheid van Huizen aantrof, was rijkelijk overbodig in om vandaar naar Finland te gaan. Even voor het vertrek van Schiphol jaargetijde jeze dagen van pnvervalschte wintersche temperatuur 3)e ÊcicbcHe 0ou4cmt IP*.it. Een caterpillar-diesel met sneeuwploeg verrichtte Vrijdag goed werk bij het opruimen van de sneeuwbergen, die den weg Amsterdam Alkmaar onbegaanbaar hadden gemaakt FEUILLETON Uit het Engelsche van HEADON HILL. (Nadruk verboden) 34) Waarschijnlijk had Mapleton het vergif in de melk gedaan, terwijl Martha bezig was de eieren te bakken. Deze poging tot moord was natuurlijk een reden voor zijn haastig vertrek naar Londen. Het was be ter een eindje uit de buurt te zijn, als het vergif zijn werk deed. De kans, dat er ver moedens zouden rijzen, tegen iemand, die mijlen ver weg was, was minder groot dan dat hij verdacht zou worden als hij bleef. Misschien was het vergif wel van dien aard, dat het in een menschelijk lichaam geen verdachte verschijnselen teweeg bracht. Na een oogenblik nadenken, was Hector overtuigd, dat deze aanslag op zijn leven een sterk wapen zou worden, als de zaak geheim bleef. Het was vooralsnog van meer belang te ontdekken, wat er met Bessie Calloway gebeurd was en de poging tot afpersing te doen mislukken, dan deze laffe moordpoging te wreken. Om te zorgen, dat het geheim beweard bleef en om lastige vragen te vermijden, was het noodzakelijk den dood van den kater voor Martha verborgen te doen blij ven. Hij sloot het dier in een kast in de kamer, nam toen een leege flesch van het buffet, en gooide de rest van de melk daar in over voor later onderzoek. Toen wierp hij den inhoud van zijn thekopje uit het ream en voltooire zijn onderbroken maal tijd. Tien minuten later reed hy op zyn motorfiets de Abbey voorbij naar het post kantoor. Toen hij de lage winkel waarin dit officieel bureau gevestigd was en waar als altijd een geur hing van spek en kaar sen, binnenkwam en naar 't loket stapte, klonk hem plotseling uit het halfduister een diepe basstem tegen en hij ontdekte juffrouw Campion, die zooals ze vertelde, een telegram had verzonden naar haar makelaar. Ik speculeer in rubber, ging ze voort en toen na een korte pauze: ik zou u graag even willen spreken, mijnheer Yeld- ham. Maar het is hier zoo stoffig, ik zal buiten op u wachten, als het niet al te lang duurt Ik hoop, dat u meer geluk hebt dan ik, het meisje had bijna een uur noodig, om mijn telegram te lezen! Hector schreef vlug zy'n code-telegram men en nadat hy ze door de juffrouw van het loket had laten over lezen, voegde hij zich by Tante Drusilla, gerustgesteld door de gedachte, dat Mapleton van het oogen blik, dat hy in Waterloo Station uit den trein stapte, op de hielen zou worden geze ten. Mapleton was daar net ook hier, be gon de oude dames, met een por van haar parasol in de richting van het postkantoor. Verzond hij een telegram? vroeg Hec tor. Neen, was haar onmiddellijk ant woord, iets van veel meer belang. Hij kocht een groot blik gemengde biscuits! Hector glimlachte. Ofschoon hij te veel ervaring had om de waarde van de gering ste inlichting te onderchatten, vond hij deze op het eerste gezicht belachelijk on belangrijk. Zoo? xei hij. En mag ik vragen, waarom dit naar uw meening van zooveel belang is? De oude dame, haar hoofd opzij, keek hem scherp aan als een oude vogel. Het was een gróót blik, de grootste die ze verkoopen, een van zeven pond, zei ze, wachtend tot hij eenig teeken van be grijpen zou geven en blijkbaar verwon derd, dat ze zoolang moest wachten. En? vroeg Hector. Hy kreeg een vaag vermoeden, waar ze naar toe wilde, maar vond het verstandi ger haar eerst verder te laten praten. En, bootste ze hem na. Begrijpt u nóg niets? Hij zei tegen juffrouw Prince, dat hy naar Londen gingen terugkwam met den trein van 8.30. Ze moest in geen geval de biscuits by juffrouw Calloway laten bezorgen maar ze ingepakt laten staan. Hy zou aan het station een auto nemen, zoodat hij ze zonder moeite zelf kon meenemen. Heel vriendelijk van hem, ofschoon wel gulzig ook, om zooveel biscuits voor jezelf te koopen glimlachte Hector. Tante Drusilla gaf hem bijna een klap met haar parasol. En zoo'n man noe men ze nu knap! riep ze boos. Ziet u niet, dat dit blik biscuits er op wijst, dat Mopleton bezig is een geheimen voorraad in te slaan? En voor zich alleen zou hij toch nooit zooveel gelijk koopen. Wat kan het anders beteekenen dan dat hij de bis cuits noodig heeft voor iemand, voor wie hij gen eten durft te vragen aan Martha? Mijnheer Yeldh'am, die man houdt Bessei ergens opgesloten, tot hij zijn doel heeft bereikt. Wat dit doel ook mag zijn en hij houdt haar in het leven met wat hij in het geheim naar haar schuilplaats kan mee smokkelen. Hector keek ernstig. Hij had direct be grepen, waar ze heen wilde, maar toch kwam haar de eer toe de zaak direct be zien te hebben. En met iets van bewonde ring in zyn stem zei hij: Juffrouw Cam pion, ik heb alle eerbied voor uw scherp- zinigheid. Ik geloof, dat u ons een buiten gewoon belangrijk spoor hebt aangewezen en u hebt mij een reis van dertgi mijl op dat akelige ding bespaard H- wees op zijn motorfiets, die tegen den muur van het postskantoor stond. Ik had alle stations vóór Londen willen afrijden, maar we kun nen nu dicht bij huis zoeken. Maar waar? Behalve dit dorp, de Abbey en Martha's huisje is de kuststreek onbewoond, mijlen ir. het hond. Waar kan hij haar in vredes naam verborgen houden? Ja, dat kan ik u ook niet zeggen. Juf frouw Campion schudde haar grijze hoofd. Ik ben gelukkig niet in deze onherberg zame streek opgegroeid en ben niet bekend met de tuchtelooze omgeving hier. En ik zou hier nooit een voet gezet hebben, als het niet ter wille van Madge was geweest, die iemand noodig heeft om haar te be moederen, al wil ze dat ook niet toegeven. Maar ik heb u een wenk gegeven, jonge man, en het is aan u daarvan het juiste gebruik te maken, daar mijn zwager u de zaak in handen heeft gegeven. Ik voor my eindigde ze, zou de politie er maar by ha len! Hector was het in zijn hart met haar eens, maar hij zag in, dat dat onmoge lijk was zonder Lord Purgeck's geheim te verraden. Laten we eerst afwachten, wat er ge beurt met dat blik biscuits, zei hij na een poosje. Dat kunt u aan mij overlaten. Maar we zullen de zaak heel voorzichtig moeten aanpakken, want als ze hun be stemming niet bereiken, zou zeker iemand wel eens honger kunnen krijgen. Hector stapte op zyn motorfiets en reed weg in de richting van het station waar Mapleton 's avonds zou aankomen. Leven of dood? Nog lang nadat de deur achter haar ge sloten was, was Bessie zoo verbijsterd, dat ze zich er nog geen rekenschap van kon geven, wat er precies gebeurd was. Het eenige wat tot haar doordrong was, dat ze opgesloten zat in een verlaten deel van de groeve, overgeleverd aan de genade van een man, die maandenlang haar het leven zuur had gemaakt, dien ze verfoeid had om zyn gemeenen blik en omtrent wiens bedoelingen ze angstige voorgevoe lens koesterde. Ze wist niet, of ze hem gelooven moest of niet Het eenige, waarvan ze overtuigd was, was, dat, wanneer Mapleton aan den Graaf zou vertellen wat hij met haar ge daan had, haar bevrijding een zaak van slechts enkele uren was. Langzamerhand toen ze een beetje begon te bekomen van den eersten schrik, kwam het ïstinct, dat haar straks had aangedreven of een wen- hopige poging tot ontvluchten te wagen weer met vernieuwde kracht boven, want steeds sterker groeide de overtuiging in haar, dat Mapleton's beweringen leugen waren. Ze werd zich bewust, dat ze haar stukje kaars nog steeds in de hand hield. Ze stak het aan en nam haar engen ker ker eens in oogenschouw. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 13