]De Liturgie der Kerk] Na cle Wasch WEEK-END. LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 3 FEBRUARI 1940 GE f" WANT DERDE BLAD - PAG. 11 R.K. DIOC. VROUWENBOND AFD. LEIDEN WIE KOOKT ER MEE? Heeft elke huisvrouw de maaltijd ge- geven in deze rubriek 14 dagen geleden gekookt? En hoe was het resultaat? Alleen als de huismoeder de gegeven menu's pro beert met de gedachte en den wensch om bU de bereiding te slagen, dan kan deze ru briek „Wie kokt er mee" een hulpmiddel zijn om te komen tot het leeren bereiden van voedzame, smakelijke maaltijden. Met elke critiek gunstig of ongunstig zal rekening gehouden worden, echter onder één voorwaarde, dat u eerst bij de bereiding het recept trouw volgt; is er daarna nog een moeilijkheid, waarop u zoudt willen wijzen of waarover iets is te vragen dan kunnen we, door te overleg gen, mogelijk tot een oplosing komen. Voor deze week komt een stamppot met rauwe zuurkool met spek aan de beurt, We geven hoeveelheden voor 2 volwas sen personen (een kind van 5 jaar gebruikt ongeveer de helft van wat de volwassene gebruikt; een kind van 10 jaar ongeveer 3/4). We gebruiken hiervoor: 11/2 K.G. aardappelen. 3/4 pond zuurkool. 11/2 ons doorregen kookspek. 4 d.L. (4 kleine theekopjes) melk. 1 afgestreken lepel vet. Iets zout. Eerst wil ik u de bereiding van de stamp pot aangeven en daarna enkele vragen be antwoorden, die bij enkelen de vorige keer al opgekomen zijn en die velen van u zul len interesseeren. Brengt, liefst in een pan met dikke bo dem, 2 kopjes water aan den kook. Boen de aardappelen flink af, wassch ze na, snijd ze boven het kokende water eerst in de lengte in de helft en daarna in de breed te in pl.m. 6 stukken, laat ze direct in het kokende water vallen; leg het spek er op; brengt het water opnieuw aan den kook, temper het gas en kook de aardappelen zonder in de pan te kijken gaar en bijna droog pl.m. 1/2 uur(. Giet de melk in de pan, breng ze vlug aan den kook, stamp de aardappelen mee fijn. Voeg het vet toe en de zuurkool die op een plank met 2 mes sen is fijngesneden. Laat deze even mee heet worden en voeg zoo noodig wat zout toe. Dien de stamppot zoo vlug mogelijk op, dus: niet lang warm-houden. Nu dus de vragen: 1. Waarom worden de aardappelen niet geschild? -- Omdat de 'waardevolle stof fen juist in en vlak onder schil voorko men. Deze kennis is betrekkelijk nog nieuw en moeten wij dus nog even aan de nieuwe methode van aardappelen-koken wennen, tot we het zóó gewoon zijn gaan vinden, dat we de nu nog gebruikelijke methode „raar" vinden. Deze nieuwe berei dingswijze moeten we dus vooral niet zien als iets wat goed is voor het gezin van de werklooze, dat niet anders betalen kan, maar iedereen moet het probeeren! Boven dien kunnen we met minder aardappelen volstaan want er is geen afval en het be spaart heel veel werk. 2. Waarom wordt de zuurkool rauw ge bruikt? Omdat door het koken van groenten veel belangrijke vitaminen, die we erg hard noodig hebben, verloren gaan en omdat de groente die niet gekookt wordt niet slinken kan, dus is ook hieT minder van noodig. Het is onlogisch om te doen wat toch velen doen: zuurkool afkoken omdat ze te zuur is het is beter om dan minder zuurkool te nemen, maar deze niet af te koken. 3. Waarom wordt er melk in de stamp pot verwerkt? Behalve dat melk de stamppot heel smakelijk maakt, dient ze vooral o.a. om de aanwezigheid van zeer belangrijke voedingszouten, die voor iede re mensch heel noodzakelijk zijn. Wie geen melk kan betalen, kan gebruik maken van taptemelk, die evenals de melk dezelf de eiwitstoffen en zouten bevat; het vet is er echter uit dus moet men dat ver helpen door wat meer vet aan de stamp pot toe te voegen. Het idee, dat taptemelk geen voedings waarde heeft is dus beslist verlkeerd. 4. Is de hoeveelheid vet die de werkloo ss normaal toegewezen krijgt voldoende voor een geheele week? Deze vraag, naar aanleiding van een ingekomen brief over het menu van de vorige week, waar in deze huisvrouw naar voren bracht, dat de hoeveelheid vet die opgegeven was in dat middagmaal meer was dan 1/7 deel van dat wat de werklooze per week krijgt. Inderdaad was dit ook zóó, maar men hou- de er rekening mee, dat op de eerste plaats niet in iedere maaltijd evenveel vet toege voegd heeft te worden (zooals blykt uit deze stamppot met spek) en dat op de 2e plaats, de werklooze zei het dan duur der vet bij kan koopen, hetgeen in aan merking was genomen bij de prijsbereke ning van het middagmaal van de vorige week. Daartegenover is het misschien toch ook goed er even op te wijzen, dat het toevoe gen van meer vet niet noodig noch ge- wenscht is. N.B. Voor hen, die deze stamppot duur vinden, vermeld ik nog, dat het spek weg gelaten kan worden maar dan vervangen wordt door witte boonen; de geheele op gave der bestanddeelen wordt dan iets an ders: 1. K.G. aardappelen, 2 ons witte boonen, 2/4 pond zuurkool, 4 kopjes taptemelk, 4. lepels vet, wat zout. De totale kosten van dit gerecht voor 2 personen zijn dan: 1. K.G. aardappelen a 5 ct. 5 ct. 2 ons witte boonen 14 ct. 0 ct. 3/4 pond zuurkool a 6 ct. 41/2 ct. 4 kopjes 4 d.L. taptemelk 6 ct. 2 1/2 ct. 4 lepels vet pl.m. 70 gr. vet 3 ct. 21 ct. d.i. per persoon 10 1/2 ct. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Pu rol. WE KOOKTEN MEE. Er is een ouderwetsch spreekword dat zegt: „wat de boer niet kent, eet hij niet"; men kan echter gerust zeggen: „wat men niet kent, eet men niet", en dat is erg jam mer. Dwaze vooroordeelen beletten vele men- schen het nu te zien van onze moderne wij. ze voor het bereiden der spijzen. In plaats van het eens te probeeren. zegt men al te voren, „dat is geen kost". Zoo is er een huisvrouw geweest, die zeer boos is ge worden over de bereiding van boerenkool met ongeschilde aardappelen, in ons vorige rubriekje aangegeven. Ze vond dat var kensvoer. Wij hebben ons niet boos gemaakt, maar het geprobeerd. Alleen hebben we de aardappelen met een pannenlapje licht afgewreven, zoodat er maar een dun laagje van de schil overbleef. Bij de berei ding vond m'n gedienstige het ook een soort varkensvoer (ze komt van buiten) maar bij het eten er van, vond ze het ver rukkelijk. Gevolg, meerdere stamppotten met on geschilde aardappelen, die alle zeer goed smaken. Werkelijk, als men het niet weet, proeft men het niet. Laten we toch niet eigenwijs zijn, maar in deze moeilijke tijden, die wellicht nog moeilijker worden, er van trachten te ma ken, wat er van te maken is. Mag ik ook nu weer alle vrouwen niet alleen de vrouw uit het gesteunde ge zin verzoeken om in deze week deze stamppot een plaatsje op het menu te ge ven. Stuurt nó de bereiding gerust uw opmer kingen aan de redactie-commissie p.a. me vrouw J. MandersVermeulen, Boerhaave- laan 12. RETRAITEVEREEN. „ST. THERESIA" Aan de zelatrices van de Retraitevereen. „St. Theresia", onderafdeeling R.K. Vrou wenbond. Donderdag 15 Febr. des avonds 8.30 uur is er gelegenheid tot afdragen der spaar gelden van de leden der bovengenoemde afdeeling. Adres G. v. Haastrecht-v. Schalk, penningmeesteresse, Hugo de Vriesstraat 61. Dames of jongedames, raad ik aan om aan te sluiten. Vraagt degenen, die al eens in retraite geweest zijn, hoe heerlijk 't is. Laat dit geluk u niet voorbij gaan. Geef u op hetzij bij de congregatie, hetzij bij bovengenoemde vereeniging. Het Bestuur. INTER PAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN WERKPROGRAM Ons Feest, verleden Zondag is goed ge slaagd in opzet en in uitvoering. Niet voor niets is de activiteit van de wer kende leden geprezij. Bijzonder zijn we erkentelijk vooral aan de heeren A. Martijn en C. Pieterse, resp. zang- en muziekleider en regisseur van de tooneelclub. 's Morgens werd op loffelijke wijze de liturgische zang gezongen. Jammer is wel, dat onze Liedertafel „Sebastian Schaffer" niet méér leden telt. 's Avonds symphoneerde „Franz Schweit zer" zeer kranig. Volhouden zoo! „Trou w" is ons parool. De tooneelclub, Adolf Kol- ping" heeft een zware proef doorstaan en goed! Eenige dagen vóór het spel had een der spelers zich ziek gemeld, de regisseur heeft de moeilijkheid opgelost, door wei moedig zelf de rol op te nemen en origi neel te spelen. Ik ben verheugd mijnheer Pieterse te kunnen complimenteeren met zijn club, waarin nog nieuwe „sterren" schuilen: het zal best „Crescendo" gaan! Dit betreffende muziek-, zang, en tooneel. Wat m ij n indruk van dit feest is ge weest? Het is een voldoening voor me te hebben geconstateerd dat de oproep „Gods vrucht en blijheid" bij de Gezellen weer klank heeft gehad! In de H. Lodewijkskerk heeft het Kol- pingsgezin gezamenlijk en eensgezind, op voorbeeldige wijze uiting gegeven aan ons eerste devies „Godsdienstzin". De stemming was zichtbaar devoot, we hebben met ware Godsvrucht allen saam gebeden. Het „meedoen" door de heeren leden van de Raad van Bestuur schijnt hier in Leiden iets vanzelfsprekend te zijn. Prachtig! Har telijk dank aan deze heeren dat zij naast hun medewerken ook hun medeleven geven Het sterkt ons in onze goede wil en plannen. Wat de Gezellen zelf betreft: behalve de Godsvruchtstemming, mocht ik ook zien hun „b 1 ij h e i d". In gepaste vroolijkheid hebben we allen genoten van het blijspel: „de man die zich kon wreken" Onze jongens speelden ook leuk! Het devies „Vroolijk heid" wordt door de meeste gezellen toch goed begrepen! De Gezellen zyn goed „in vorm" geble ven van „beheerschte" blijheid. Zonder groot rumoer heeft elk kunnen genieten. De beschaafde geest bewaren! Maar ik heb als opschrift de titel: werkprogram, dus geen feest-program, Het feest is voorbij: nu weer de handen uit de mouwen: aan het werk in Februari. Bouwen aan den goeden gaven geest in onze vereeniging. En nu niet alleen de senior, niet alleen alleen werken in club-verband, maar elk QUINQUAGESIMA. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 4 Febr. Zondag, genaamd Quinquagesima. Mis: Esto mihi. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Andreas Corsini, Bisschop en Belijder; 3e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drie- eenheid. Kleur: Paars. Op deze laatste Zondag vóór de groote Vastentijd, tijd van versterving en ver loochening, bidden wij om heiliging naar ziel en lichaam (Stilgebed), om de genade stipter Gods geboden te onderhouden (Of fertorium). Daaruit juist moet blijken onze werkelijke liefde tot God, zonder welke wij niets zijn. Deze liefde vervult ons met vertrouwen en vreugde (Introi- tus, Graduale, Tractus).; spoort ons ook aan te bidden om bevrijding van onze zonden, bescherming tegen onze vijanden. Die lief- wv.ner ook offers van ons vragen, het groote offer van het eigen „ik", van onzen wil. Christus' goddelijke Liefde voor Zyn Vader en voor ons, menschen, die Hem het offer deed brengen van Zich zelf aan het kruis, zy onze kracht. (Evangelie). MAANDAG 5 Febr. Mis v. d. H. Agatha, Maagd en Martelares: Gaudcamus. 2e ge bed voor den vrede. Kleur: Rood. Op het eiland Sicilië, waar zy geboren was, werd de H. Agatha na gruwzame martelingen ter dood gebracht voor haar geloof en maagdelijkheid. Vóór haar lichamelijke kwellingen vroeg haar de praetor van het eiland: „Schaamt gy u niet, gij, die van adelijke geboorte zijt, om het vernederend slavenleven van de Christenen te leiden?" Agatha antwoord de: „De christelijke nederigheid en slaver nij zijn veel kostbaarder dan koninklijke schatten en trotsheid". DINSDAG 6 Febr. Mis v. d. H. Titus, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e gebed v. d. H. Dorothea, Maagd en Martelares; 3e voor den vrede. Kleur: Wit. De heilige Titus, bisschop van Creta, lid moet actief zyn. Dat is Kolpings-geest: elke gezel, een goed gezel. Het motto voor Februari: Paraat! En handen uit de mouwen. Komen en doen! Praten en doen! Gaan en doen! En goed doen! Jonge Kerels, Trouw aan Kolping! H. C. A. S. v. DRUNEN, Vice-praeses. Maandag 5 Febr. Maandelijksche afreke ningen S.P.L. en Kempermanfonds. Dinsdag 6 Febr. Verplichte vergadering voor allen. Half 9. Woensdag 7 Febr. Vergadering Raad van Bestuur. Donderdag 8 Febr. Bijeenkomst Kolpings Lijfwacht. Vrijdag 9 Febr. Vergadering Commis sarissen, afd. Gehuwden. Aan de jotujeAen ondeï de Katfiotie&en tuin £eiden Onverschilligen en onwetenden, het Is tot tj, dat wij het bovenstaande richten! Het is in het bijzonder tot al die jonge lui, die denken, dat de ouderen voor hen wel alle zaakjes opknappen en dat zij rus tig hun onverschillig leventje kunnen lijden! Ik bedoel met „de ouderen", de be stuurders en medewerkers der R.K. Staats partij! Ik bedoel met „alle zaakjes" alle belangen der Roomsch Katho liek e n in de Nederlandsche Maatschappij. Onverschilligheid, daar is het nu geen tijd meer voor! Onverschilligheid of neutraliteit in zaken, waar ons bestaan van afhangt, is een misdaad! Kunnen de Finnen onverschil lig staan tegenover hun leger tegen de Russen? Daar hangt toch hun bestaan vanaf en onverschilligheid zou toch zelfmoord zyn! Maar hoe is het dan mogelijk, dat er Katholieken zijn, die onverschillig tegen over hun leger staan? Hun, altijd strij dende voor hun R.K, belangen, R.K. Staats partij? Het is toch zelfmoord van de Katholieken, wanneer zij hun leger niet steunen! Onverschilligheid is geen steun,, is het helpen bevorderen van de macht der tegen partij, die waarachtig niet van die onver schilligen onder haar aanhang telt! Jongelui, soldaten van onze vesting, kom Donderdagavond -naar Café Den Doelen, 2e Bmnenvestgracht, naby de Steenstraat, daar zal voor U spreken de bekende redenaar: P. J. A a 1 b e r s e Jr. over: „Onze taak in dezen tyd" en wel om half negen. Weest niet zoo kinderachtig om U door het weer te laten afschrikken. De Finnen vechten wel met 30_pnder puL Niemand mag wegblijven, niemand mag rustig thuis achter de kachel blijven zitten! Maak allen de avond van Donderdag 8 Februari vrij, om U plicht te doen, en dus te kómen om half negen precies in den Doelen. Wees zoo vinnig als een Fin! Het Bestuur R.K. Staatspartij Afd. Jongeren was een leerling en metgezel van de H. Paulus en de groote Apostel bijzonder dierbaar om zijn ijver in het verkondigen van het heilig Evangelie en zijn getrouw heid. WOENSDAG 7 Febr. Aschwoensdag, be gin van den veertigdaagschen vastentijd. Mis: Misereris. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Romualdus, Abt; 3e voor den vrede. Prefatie v. d. Vasten. Kleur: Paars. Wy moeten vasten en ons versterven, omdat God barmhartig is en een rouw moedig zondaar gaarne vergeeft. (Epistel). Maar dan moeten wij dat doen, zooals Christus het ons heeft geleerd: met een blij hart. (Evangelie). DONDERDAG 8 Febr. Mis v. d. H. Jo annes de Matha, Belijder: Os Justi. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. Donderdag na Aschwoensdag; 3e gebed voor den vrede. Prefatie v. d. Vasten. Kleur: Wit. Of: De Mis van Donderdag na Asch- Woensdag: Dum claiuarum. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Joannes de Matha; 3e voor den vrede. Prefatie v. d. Vasten. Kleur: Paars. Met de H. Felix van Valois stichtte de H. Joannes de Matha de Orde van de Aller heiligste Drieëenheid tot Vrijkoop van slaven. VRIJDAG 9 Febr. Mis v. d. H. Cyrillus van Alexandrië, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: ln medio. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag na Aschwoensdag; 3e gebed v. d. H. Apollonia, Maagd en Martelares; 4e voor den vrede. Credo. Pre fatie van de Vasten. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. Vrijdag na Aschwoens dag: Audivit. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Cyrillus; 3e v. d. H. Apollonia; 4e voor den vrede. Geen Credo. Prefatie van de Vasten. Kleur: Paars. De heilige Cyrillus is de grootste tegen stander geweest van den ketter Nestorius, die de wezenlijke Godheid van Christus loochende. In heerlijke geschriften heeft Cyrillus de Godheid van Christus en daar mee samenhangende ook Maria's Godde lijk Moederschap verdedigd. ZATERDAG 10 Febr. Mis v. d. H. Scholastics, Maagd: Dilexisti. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Zaterdag na Asch woensdag; 3e gebed voor den vrede. Pre fatie v. d. Vasten. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. Zaterdag na Asch woensdag: Audivit. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Scholastica; 3e voor den vrede. Prefatie v. d. Vasten. Kleur: Paars. De heilige Scholastica was een zuster van den heilige Benedictus en hoofd van een klooster, waar de regel van haar heiligen broeder werd nageleefd. Jaarlijks bezocht de heilige Benedictus zijn heilige zuster. Eens gebeurde het, dat na het ge wone jaarlijksche onderhoud St. Benedic tus vóór het vallen van de nacht wilde teruggaan naar zijn klooster. Hierin werd hy door Scholastica verhinderd, n.L door haar gebed verkreeg zij van God, dat het hevig begon te stormen en te stortregenen. Toen het dag geworden was kon St. Bene dictus weer naar zijn klooster terugkeeren. Drie dagen later stierf Scholastica, wier schoone ziel de heilige Benedictus in de gedaante van een duif naar den hemel zag gaan. IN DE KERKEN VAN DB E.E.P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. H. Jozef van Leonessa, Belijder; 3e v. d. H. Andreas Corsini; 4e voor den vrede. MAANDAG. Mis v. d. H.H. Petrus Bap- tista en Gezellen, Martelaren: Per patten- tiam. 2e gebed v. d. H. Agatha; 3e voor den vrede. WOENSDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Rizze- rius van Muzzia, Egidius Maria van den H. Jozef en Antonius van Stroncone, Be lijders; 3e v. d. H. Romualdus; 4e voor den vrede. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. HET BOOZE OOG. Ten tijde van de Elfsteden-tocht ln de sneeuwvlakten van Friesland, werd aldus luidde het eerste bericht te Cairo een vijfling geboren. Aan de elfsteden tocht heb ik niet meegedaan. Ik begeef mij niet gaarne op glad U« en Ik ben ln het verleden al te veel malen uitgegleden om nu nog lust te gevoelen de gladde ijzer» onder te binden. En ik vind het maar een vreemdsoortig genoegen om thuis geko men eerst je neus te moeten ontdooien of, op den rand van de tafel, Je teenen uit Je schoenen te moeten kloppen. Soit! Maar dit wil nog niet zeggen, dat ik mU in plaats daarvan bezig zou hebben ge houden met de vijfling van Cairo, die overigens niet eens een vyfling bleek te zijn. Het lijkt alleen wat op de wet der e, zooals wel bij branden, zinkende duikbooten en andere ongelukken pleegt te geschieden. Bij een vijfling zelf een serie valt dit te begrijpen. Eerst kwam de vijfling van Cuba, die naar men be weert samen geboren werden en samen stierven. Direct daarop volgde de vijfling van Cairo, die geen vyfling was. Dat zat zoo. Pa was bang voor het „booze oog" Nu komt dat meer bij mannen voor. Bij voorbeeld als zij óf aangeschoten óf heel laat óf allebei tegelijk thuiskomen. Dan Li het booze oog van Ma soms niet mis. Maar deze Caïro'sche Pa had een ander boos oog op het oog. Het „booze oog" zou zijn gezin kwaad doen. Om het booze oog af te weren, herhaalde hij bij de aangif te van de tweeling voortdurend het getal v\jf, niet begrijpende, dat hij zoodoend» een vijfling liet inschrijven. Ook daarna liet het getal vijf hem niet meer los, en zoo verspreidde zich al spoedig het bericht, dat in een schamele woning in een der achterbuurten van Cairo een vyfling ge boren was. De United Press-correspondent ging, vergezeld van een commissaris van politie, een bezoek brengen aan het rijk gezegende gezin. Hij was niet de eerste; de vader had intusschen begrepen, welke verwarring hU had te weeg gebracht en haastte zich den journalist uit den droom te helpen. Maar nu meen ik, dat deze Journalist de fout niet op de eerste plaats aan het booze oog, maar aan zich zelf te wijten heeft. Ik spreek uit ervaring, als ik zeg, dat de gang van zaken bij een geboorte, zacht gezegd, eigenaardig moet worden genoemd. Dat de moeder taarten krijgt en bloe men, iedere vader zal zich daarover ver heugen. Moeder kan de taarten alleen toch niet op en van de bloemen geniet hij ook mee. Maar iedereen informeert alleen naar den toestand van de moeder. De vader wordt glad vergeten en dat vind ik sneu. Waarom bij de bloemen en taarten voor Moeder geen oude klare en sigaren voor den vader? Vergeten wordt hoeveel keeren hij drin ken moet op de gezondheid van zijn nieu we spruit? Indien de correspondent dit hadde be dacht, zou deze fout niet gemaakt zijn. Dan zou hij ook eens naar den vader heb ben geïnformeerd, want deze was de oor zaak van het foutief bericht. En nu heeft hij bovendien nog kans, dat zijn baas in Amerika een zeer boos oog heeft. Vanwege de vijfling, die een tweeling was en een hoop dollars aan telegrammen kostte. DANIëL. Een man, die een oud Fordje had, En reeds een langen tijd, Die wou dat nare blikken ding Toch o zoo gaarne kwyt. Want ook hij moest bezuinigen En hoe hij zich bezon, Het bleek, dat hij in deze kou Geen Fordje houden kon. En daar kwam nog iets anders bij: 't Gezin, dat groeide snel. Een kinderwagen had hij niet, Een blikken Fordje wel. De kind'ren in een blikken Ford, Zoo dacht hy met een zucht, Veel beter dan een oude Ford Is nog de buitenlucht. In een advertentie bood iemand een Ford aan ter ruiling met een kinderwagen. Dat hij geen kinderwagen had, Dat was toch wel wat mal. Intusschen stond de oude Ford Te bibberen op stal. „Neem jy ze mee maar in je Ford", Zei vrouwlief met een snik, „Dan rijd je met bevroren vleesch Geconserveerd in blik". Tenslotte kwam er in de krant Eene annonce te staan: „Wy bieden u een oude Ford Voor 'n kinderwagen aan". Hebt u een kinderwagen, maar Meer in een auto zin, Geef ons de kinderkar en kruip U zelf het Fordje in. En zie, tenslotte kwam er een De kind'ren waren groot Die een antieke kinderkar Voor 't oude Fordje bood. In plaats van aan het autostuur Duwt eind'HJk nu Papa Een oude kinderwagen voort Van komma 10 P.K. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11