J 0Z0 6EJODEERD KEUKENZOUT^^QBOR^ ïëa&tEROPfaH KLEINE ANNIE VRIJDAG 2 FEBRUARI 1940 BE iPmcCUF. nOIIRANT TWEEDE BLAD - PAG. ïi HILLEGOM Pluimvee-vereen. De Hillegomsche Pluimveever. hield gisteren haar jaarver gadering in „Flora". Ondanks het slechte weer \vas de opkomst zeer bevredigend, onder voorzitterschap van den heer J. W. vam Schie. Het jaarverslag van den secre taris was opgewekt. Ret aantal leden nam met meer dan 50 pel. toe en bedraagt hans 47. De penningmeester sloot zijn boeken, ondanks de groote uitgaven voor ae Kenst- tentonstelling, met een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Op voorstel van een der leden zal het bestuur trachten een reiskas te vor men. ten einde jaarlijks een of meer groo te tentoonstellingen te bezoeken. Het voor nemen bestaat, op de eerstvolgende ver gadering dan Hamaker uit Haarlem een demonstratie te doen geven met konijnen; er wordt overwogen voor deze ver gadering een beperkt aantal introducties toe te staan. Hierna sluiting. R.K. Schaakclub. Dinsdag wexxi door onze R.K. Schaakclub een wedstrijd ge speeld tegen de R.K. Schaakver. „St. Ba- vo" uit Heemstede. Nadat de secretaris de gasten had verwelkomt en de heer De Jong namens zijn club een herininerirags- medaille met inscriptie had overhandigd, opende de geest. adv. kapelaan Lange- meijer, dezen prettig gespeeLden wedstrijd, die met een 43 overwinning vooi de be zoekers eindigde. De uitslagen waren: Hillegom—St. Bavo. 1. J. J. Balm—A. de Jong Vi—Vi 2. M. BakkerG. Boot Yi 3. S. LieverseF. Botirvg V2Yi 4. P. v. d. MeijP. Spek V2]/z 5. G. B. KroonW. Herbert 01 6. E. Th. La FeberD. Pronk 01 7. L. C. M. KoekenJ. Olyerhoek 10 De uitslagen voor de comp. wedstrijden zijn: M. BakkerP. v. d. Mey 10; C. v. d. ValkA. Heirman 01; G. Mooykind M. Bakker 01; J. MoormanJ. Staat 01. Volgende week Woensdag worden de wed strijden verder KATWIJK - Voetbaljubilé. Nadat de Voetbalver- eeniging „Quick Boys" Woensdagavond receptie gehouden had ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan dezer vereeniging, op welke receptie veel hartelijke woorden van gelukwensch werden uitgesproken en bloe men aangeboden door de besturen van verschillende voejtbalvereenigingen uit de omgeving, waarbij Burgemeester Wol- dringh van der Hoop een der eersten was die zijn felicitaties kwam brengen, was er gisterenavond ter gelegenheid van dit jubi leum een gezellige feestelijken avond be legd in „Casa Cara", waar de voorzitter, de heer P. v. d. Berg, opende en allen har telijk welkom heette. Begrijpelijk dat „Quick Boys" ook gisterenavond niets dan goeds en veel goeds is toegewenscht. „Quick Boys" geniet in Katwijk een popu lariteit, welke niet beter behoeft te zijn. Maar, evenals zoo velen vereenigingen, heeft ook „Quick Boys" veel wel en wee meegemaakt in de afgeloopen 20 jaren. Doch, als alle wenschen van gisteren avond in vervulling gaan, zal het best loo- pen. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Evenals het voorgaande tijdvak, was ook deze week een en al moeilijkheid voor wat den aanvoer betreft, maar dat de prijzen in het algemeen beter zijn en op die hoog te blijven, zal wel aan het winterweer te danken zijn. Dat is de goede kant van het winterweer. Uien maakten op alles een uitzondering, want in de afgeloopen week was er een daling van minstens f 1 op de 100 K.G. te constateeren. Naar kwa liteit en wel of niet bevroren werd be taald van 2 tot ƒ4.10 per 100 K.G. Voor Kroten werd de laatste weken een wat be tere prijs betaald dan voorheen. Een groote vraag zal zijn. in hoeverre dit ar tikel voldoende tegen de vorst beschermd is. De noteering varieerde thans van f 0.50 tot 0.80 per kist van 20 K.G. Voor de di verse koolsoorten was er, waarschijnlijk mede in verband met het winterweer, meer animo en verbeterde prijzen. Roode bewaarkool noteerde in de redelijke kwa liteit van /4.10 tot ƒ5.90 per 100 K.G.; gele bewaarkool ging voor ƒ3.00 tot ƒ4.80 per 100 K.G. en groene kool bracht van ƒ3.10 tot 3.70 per 100 K.G. op. Als de vorst weer eens voorbij is zal er van dit product niet veel goeds meer aan te voeren zijn. Ook boerenkool kon gemakkelijk koopers vinden. Ook voor dit product is het bui tengewoon goed weer. Per kist van 6 K.G. was de noteering van f 0.32 tot f 0.48. Van knolselderij kan hetzelfde gezegd worden. Er was het geheele seizoen door niet zoo'n vraag voor geweest als thans, en de prijs liep aanmerkelijk op. Gekocht werd voor 5.50 tot 7.50 in de A-kwaliteit, terwijl de B-soort van 3.50 tot i 5.30 opbracht, hetgeen een vrij goeden prijs kan genoemd worden. Het artikel waspeen had geduren de de vorst een toenemende belangstelling en de prijs was zeer goed. In aanmerking dient echter genomen te worden, dat er buitengewoon veel werk aan verbonden is, om dit product thans uit de winterkui- len aan de veiling aangevoerd te krijgen en dan nota bene vorst vrij. Maar het werk wordt redelijk betaald. De noteering was deze week van 11.60 tot 2.10 per kist van 20 K.G., een prijs waar heusch nie mand op had gerekend. Wedstrijd. Niettegenstaande het min der aanlokkelijke weer, hielden de mili tairen gistermiddag toch een wedstrijd in het hardrijden op den Rijn. Na een span nende wedstrijd, werd winnaar de soldaat G. Gillensteijn, 2. Koos Korveltfn, 3. J. v. d. Ham, 4. korporaal W. Enter, 5. L. v. d. Krogt. Verder kregen alle militairen een troostprijs. USSE Zangvereeniging „St. Gregorius" De Gemengde Zangvereeniging „St. Gregorius" gaf gisteravond in „De Witte Zwaan" haar 19de jaarlijksche uitvoering voor eeen goed- bezette zaal. Onder de aanwezigen waren de geestelijk adviseur, kapelaan v. Buchem en pastoor v. Zuijlen. De voorzitter, de heer P. Warmerdam opende de feestelijke bijeenkomst, in 't bizonder de zuster verenigingen „Looft den Heer" en „Ex celsior". Hij bracht dank aan den heer de Vroomen, die zoo welwillend is geweest zijn pakplaats af te staan voor het houden der repetities, waardoor dit concert kon worden gegeven. Onder leiding van den heer W. Mizee uit Leiden werd met de af werking van het welgeregelde programma begonnen en ten gehoore gebracht. „Jubi late Deo" van Siblinger en „Salve Regina" van Jac. Maassen, gevolgd door „Wiege lied" van Brahms en „Panis Angelicus" van schitterende wijze werden ten gehoore ge- César Franck. Twee solo's welke beide op schitterende wijze werden ten gehoore ge- brachtbracht door mej. A. Uljee. Hierna werd door het koor uitgevoerd „Hodie Christuo" en „All through the Night" bei den van J. P. Sweelinck, gevolgd door „Brautlieal" van Wagner. Het „Ave Maria" (solo) van Bach-Gounsd werd op uitnemen de wijze door den heer C. G. Degger ten ge hoore gebracht. Als laatste nummer van dit gedeelte werd door het koor ten ge hoore gebracht „Liebes-lieder" van Brahms waarna werd gepauzeerd in welken tijd een verloting werd gehouden. Na de pauze werd door eenige leden van „St Gregorius" een tooneelstukje opgevoerd en wel „Kerst avond" tooneelspel in twee bedryven. Dit stukje, dat op zeer vlotte en pakkende wijze werd vertolkt en in alle stilte werd gevolgd, vond algemeenen bijval. Alle speelsters en spelers bleken ten volle te beseffen wien en wat zij uitbeelden en gaven onverbeterlijk spel te zien. Onnoodig te vermelden, dat zij een welverdiend applaus hadden. „St. Gregorius" kan dus dezen goed ge slaagden avond op een mooie uitvoering terugzien. Tooneelvereen. „Nut en Vermaak". Woensdag- en gisteravond gaf de R.K. Tooneelvereeniging „Nut en Vermaak" haar jaarlijksche uitvoering in café „Het Wapen van Lisse" van den heer A. Faas. Op beiden avonden was de opkomst prach tig! De voorzitter, de heer J. v. d. Ham, heette allen welkom. Hy deelde mede, dat de vereeniging, ook al in verband met de mobilisatie een oogenblik wankel had ge staan, maar dank zf de toetreding van 43 nieuwe donateurs weer nieuwe bestaans zekerheid heeft gekregen. Door „Nut en Vermaak" werd hierna opgevoerd „De schandpaal", tooneelspel in drie bedrijven van R. James en J. Bergsfeld, onder regie van den heer C. Elfering alhier. Een too neelspel met rijken inhoud, doch dit moet gezegd: dat wel even boven de krachten van dit dilettantentooneel uitging. Decor en grime waren goed verzorgd en droegen bij tot een goede vertolking. „Wassenaar's Melody-Makers" zorgden voor de noodige muzikale afwisseling, terwijl aan het slot een verloting om mooie prijzen tot dekking der kosten werd gehouden. Al met al had den onze Lisserbroekers een vroolijken avond. Geboren: Cornelia Hendrika, d. van P. A. de Haas en C. van den Burg Adri- anus Willem Johannes, z. van A. H. Lefe- ber en M. C. van der Vlugt Wilhelmina Johanna, d. van C. Th. Hassing en A. A. van Zoen Andries, z. van J. Masten broek en M. Boot Wilhelmina Maria, d. van A. F. Schenk en G. H. van Dijk Ida Cornelia Agatha, d. van J. H. van Diest en A. A. van den Berg Wilhelmina Jo hanna Elizabeth, d. van B. Kortekaas en C. M. Dubelaar Margaretha, d. van A. van der Poel en M. J. M. Maas. Getrouwd: B. Donk en W. J. C. van Baaien, beiden te Lisse Th. Hoogervorst en M. W. van Steijn, beiden te Lisse P. W. Kooman en J. Kozijn, beiden te Lisse. Ondertrouwd: Pieter Algera, 24 j. te Lisse met Jacoba Dirkje v. d. Meulen, 20 j., te Noordwijk. Overleden: Johannes Joseph Ver haar, 59 j., echtg. van A. G. Jonkman. Gevestigd: S. C. Langeveld uit Alphen a.d* Rijs H. H. Verdel uit Hille gom Th. van Maanen uit Haarlem IJ. de Vries uit Velsen W. P. Slootbeek uit Alkmaar. Vertrokken: B. Eggen naar Texel C. J. J. Slootbeek naar Rotterdam A. W. van der Lans naar Heemstede F. W. Teleng naar Noordwijk P. G. Copier echtg. naar Amsterdam J. H. M. Visser naar Den Haag N. M. Zeilmaker naar Steenwijk Th. Ritzen naar Den Haag. LEIDSCHENDAM Ontspannlngvsereeniging „Ons Genoe gen". Dinsdagavond gaf de alhier op gerichte militaire ontspannings-vereeniging ..Ons Genoegen" haar eerste feestavond. Onder de aanwezigen merkten wy op, bur gemeester Keijzer en de wethouders, vele raadsleden en vele officieren. De zaal was tot op de laatste plaats be zet. Burgemeester Keijzer opende de bij eenkomst met een kort woord, waarin hy al'en welkom heette en de hoop uitsprak, dat het doel van de vereeniging bereikt zal worden, n.m. de banden tusschen bur gerij en millitaire nauwer aan te halen. Hierna werd door allen het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen. Een tooneelgezelschap, gevormd uit de alhier gelegerde militairen, voerden op „Een vreemde eend in de bijt", blijspel in drie bedrijven. Trots, dat onder zeer moei lijke omstandigheden het stuk was inge studeerd, werden alle rollen door de spe lers zeer goed vertolkt. Door een der offi cieren, werd namens re manschappen een fraaie bloemenmand overhandigd aan den heer S. Bartels, die de rol van Dr. Roby Woodleigh, vertolkt had. Verder op den avond trad nog op de be kende conferencier Bernard Barends, die veel succes had met zijn moppen en lied jes, terwijy Willy Bouléro, van zijn kun nen liet blijken op zijn accordeon, waar mede hij veel applaus oogste Een oorver re vend lawaai was het in de zaal. toen Pietje, de imitator, eenige liedjes imiteerde van Jacob Hamel. Hij kon dan ook niet ar.ders, dan zich voer de tweede maal met een liedje te vertoonen. Pattje, de zanger van het 'vrooliike lied, was door omstan digheden verhinderd, waarvoor in diens plaats optrad, korporaal Hulleman, met zijn liedies bij de gitaar. Ook deze hiad een dankbaar applaus in ontvanvst te nemen. On het einde dankte dp commandant van de alhier gelegerde troepen, alle medewerkers voor hun pres taties en de bezoekers voor hunne belang stelling. Na het zingen van het Wilhelmus, keer den allen huiswaarts. Roode Kruis. Dank zy de groote acti viteit van de leden der transportcolonne, die zich door het barre weer niet lieten af schrikken, heeft de speldjesverkoop ten bate vam het Roode Kruis in deze gemeen te opgebracht de mooie som van 205.86J^. STOMPWIJK Vastenavond-feest. De tooneelver eeniging „St. Tarcisius" heeft in samen werking met het fanfarecorps „Juliana", een vastenavond-feest georganiseerd, dat Dinsdag- en Woensdagavond in de zaal van Het Blessepaard gehouden is. Waarschijnlijk door de koude, de gladde wegen en sneeuwbarricades, was de be langstelling niet zoo groot als we gewend zijn. Zij, die echter de genoemde hinder palen getrotseerd hebben, zijn voor hun doorzetten ruimschoots beloond. Ook bur gemeester Keijzer woonde de eerste avond bij. Door de tooneelvereeniging werd op gevoerd „Metamorphose", 'n vroolijk spel door Jan Verhoeven. De vertolking was voortreffelijk, alles ging vlot en van een -. Fchrader, had eer van zijn werk. Het applaus was spontaan en welverdiend. De muzieknum mers, welke door „Juliana", onder leiding van den heer B. v. Veem gespeeld worden, werden ook door het publiek zeer op prijs Botsing. Tengevolge van den gladden weg, kwam Woensdagmiddag op de Dr. v. Noortstraat de auto van dr. Perquin van Leidschendam in botsing met een auto van den heer Br. uit Sassenheim. Ten gevolge van den schok kwam de auto van den heer Br. gedeeltelijk op het ys terecht. Beide wagens liepen schade op. De inzit tenden kwamen met de schrik vry. NOORDWIJKERHOUT R.K. E.H.B.O. Feestelijke uitreiking van diploma's. In de groote zaal van café „de Zwaan" had een feestavond plaats van de R.K. E.H.B.O. „St. Rafaël". Onder de aanwezigen merkten we o.a. op pastoor Maas, ds. de Roos, dr. Wösten met zyn echtgenoote en het voltallige bestuur van de vereeniging, alsmede het hoofd van de Luchtbescherming. De avond werd ge opend door een zangkoortje van de dames leden. Een welkomstlied werd gezongen, waarna de voorzitter der vereeniging een kort woord sprak. Hij wees op de moeilijk heden, welke de mobilisatie had teweeg gebracht voor de vereeniging. De docent dr. Wösten werd opgeroepen en eenige leden. Ook door gebrek aan materieel ontstonden moeilijkheden, waarop wel een ongemoti veerde critiek is gegeven, want er waren geen financiën genoeg om alles aan te schaffen. Intusschen heeft de vereeniging veel materialen aan kunnen schaffen. Aan het einde van zyn openingswoord, bood de heer v. d. Klauw een boek aan dokter Wösten aan als belooning voor al de moei ten, welke deze zich heeft getroost om te doceeren. Dokter Wösten bedankte en wees op den ijver der leerlingen van de cursussen. Het zangkoortje zong hierna een A.B.C., waarin alle figuren en onderwerpen uit de E.H.B.O. werden bezongen. De secre taris der vereeniging, de heer Versteege, bedankte hierna den voorzitter voor zyn werk en bood een doos sigaretten aan. Dokter Wösten nam hierna het woord. Hij zeide dat hem teveel lof is toege zwaaid. Hij sloeg de lof terug op van der Klauw en de zusters Cornelissen en van der Holst. Hij hoopte dat velen zich voor den nieuwen cursus zullen opgeven. Hy dankte ten slotte de cursisten voor hun medewerking. De dames van Paridon en v. d. Klugt speelden vervolgens op de piano Peters- burger Sledevaart. De voorzitter las een felicitatiebrief voor van Zuster Cornelis sen en E.H.B.O. „Oranje Kruis". Burgemeester van Iersel nam hierop het woord. Hij zeide met veel genoegen van avond gekomen te zyn en sprak zyn waar deering uit voor alle opofferingen van de leden. Hij bedankte hun voor den yver, welke zy by de cursussen getoond hebben. Hierna ging de burgemeester over tot de uitreiking van de diploma's. Dr. Wösten spelde bij de dames-leden het insigne op en mevr. Wösten bij de heeren. Dank bracht de burgemeester ten slotte aan de leiding van de E.H.B.O. Hierna speelde de heer J. van der Berg eenige nummers op de piano, waarbij de aanwezigen een dansje deden. Het zangkoortje voerde de neuzenrevue op. De gebroeders Broekhof vormden al spoedig een bandje, waarna nog menige dans volgde. Het was een gezellige avond! Personalia. Tot onderwijzer aan de St. Jozef jongensschool is benoemd de heer P. J. 'Wever uit Westwoud. OEGSTGEEST St Martinus-vereeniging. Jaarverslag van de Sint Martinusvereeniging te Oegst- geest: Met groote tevredenheid kan de St. Martinusvereeniging op een jaar van cha ritatief werk terug zien. Wekelijks wer ken de dames op vastgesteld tijden, en we willen hopen, dat dit zoo kan blyven door gaan. Dit jaar waren de aanvragen zeer groot; tot -ns genoegen hebben wij daar aan kunnen voldoen. Daartoe werden we in staat gesteld, door de jaarlijksche collecte in de kerk De kle dingstukken in allerlei vorm uitgereikt, waren zeer talrijk, ruim 340 stuks, uitslui tend dames-, heeren-, jongens en meisjes- onderkleeding, nachjponnen, pyama's, enz., enz. Damesjaponnen en schorten en meis- jesjaponnetjes. Eveneens wollen dekens, moltondekens, lakens, sloopen en baby-uit zetten. Twee wiegen werden in zijn geheel opge maakt. De oude kleeding, die ons gegeven werd. werd vernieuwd. Een milde gever zond een doos groote kleedingstukken. Ook mochten" wij gebreide babygoederen ont vangen, alsmede een klein bedrag aan geld. Op deze plaats brengen wij hiervoor har telijk dank, en bevelen gaarne de Sint- Martinusvereeniging by onze parochianen Nu rest mij nog een hartelijk woord van dank aan ale dames der G.a.wèoè-club, die "it alles met liefde vervaardigden. Moge dan het jaar 1940 voor de St. M. V. in alle opzichten een heel gelukkig jaar wezen. Mevr. D. SPITZEN, Secr.esse. SASSENHEIM Personalia. Zuster Fermina gaat heen. Met ingang Van.3 Februari is zij overge plaatst naar Apeldoorn. Negen jaar heeft zy de meisjes op de St. Annaschool hand werken gegeven. Geboren: Johanna, d. van J. van den Nouland en P. J. Juffermans Everdina Bernarda Magdalena, d. van Aa van Beest en M. C. Verdonk Maria Hendrika Christina, d. van P. J. den Hollander en J. Ch. van Koert Petrus Theodurus Cornells, z. van H. Weijers en A. Th. Eist- geest. Ondertrouwd: S. Groenevejd, 25 en Ch. M. Zirkzee, 21 j. Ingekomen: Ch. E. Wieland van An- gerlo W. A. Jansen van Hillegom C. J. van Benten van Utrecht. Vertrkken: W. L. van den Berg naar Den Haag Th. van Engelen naar Hilleg"*^ B. M. van der Geest naar Wassenaar. VOORHOUT Filmavond H.L. gaat niet door. Door de buitengewone weersomstandigheden, kan de filmavond van Herw. Levenskracht hedenavond niet doorgaan. Nadere aan kondiging volgt. Gezellen-feestavond. - De Voorhoutsche Gezelten brengen u a.s. Zondag 4 Fcbr een tooneeluitvoerixvg. Obse&sie! Is dat de beklemming van 't onvermijdelijke? fc dat de tot bezetenheid groetende angst voor 't naderend onheil? Dat is 't Maar tevens m het de titel van ons too nee ls tuk. Het is een stuk, waarin de conflicten zich snel toespitsen. De sfeer wordt be angstigend. En toeh hangt de katholieke huwelijkstrouw als 'n bruidssluier over dit spel. Het is een modern stuk an Christus' leer, die modern is en altyd modern blyft, brengt de oplossing. U wordt binnengevoerd in de dok tens- verblij ven van een groot ziekenhuis. Em dit milieu geeft aan 't stuk de aantrekkelijk heid van 't onbekende. We hooren de dok ters in hun zakelijke gesprekken over ziektegevallen, die ons de angst op het lijf jagen. Maar ook zien we hoe iedere pa tiënt hem lief is. En door dit alles heen weeft zich het groote conflict van het stuk. De geleer de, dtie opgaat in de wetenschap, die voor de operatietafel pas op zijn best is en meent, dat zijn vrouw hem vergeet. En da vrouw, die hunkert naar de liefde van haar man. Die eenzaamheid dreigt hen beiden noodlottig te worden. Maar hm groot ge loof behoudt hen en, als hun huwelijk' op instorten staat, hervinden zy elkaar. De diepe menschelijkheid hiervan moet uw aandacht boeien. Daarom twijfelen wij niet of zeer velen van u, zoo niet alten, zulten gaarne hiert>b aanwezig zijn, temeer daar we na afloop een gezellig bal hebben georganiseerd. Vanaf heden kunt u plaats bespreken en kaarten verkrijgen aan het parochiehuis en Zondag na de Hoogmis en van 3 tot 4 uur. Wat eigen dorpsgenoten presteeren, verdient uw bijzondere belangstelling. De zaal gaat open na het Lof. Alleen katho lieken boven 18 jaar hebben toegang. VOORSCHOTEN Aanrijding Twee auto's, komende uit de richting „De Vink" kregen een aanrij ding wegens ijselzetting op de ruiten. De achterste auto, een militaire vrachtauto, reed de voorste auto van achteren aan Persoonlijke ongelukken k waimen niet voor. Wel materieele schade. WARMOND Verkooping. Door Notaris P. H. Ro- meijn werd heden verkocht de bouwmans- woning genaamd Ruimzicht, aan den Zij 1 - dyk i. d. Boterhuispolder, te Warmond, met koestal, enz. en eenige perceelen wei land, tuin, boomgaard en water, samen groot 21 H.A., 76 A. 40 c.A. Het perceel werd opgehouden op 42.000.(In bod gebracht op 1 32.600.). WASSENAAR R.K. D.C. „St. Willibrordus". Na twee nederlagen geleden te hebben speelde „St. Willibrordus" I, Woensdag te gen K.D.O. I uit Den Haag, welke wedstrijd vermoedelijk een 119 overwinning zal worden. De uitslag luidt: „St. Willibrordus I—K.D.O. I Th. ZonneveldG. Zoutman 20 J. ZandvlietG. Hille' 02 A. NoordoverA. Groenewegen afibr N. KnijnenburgJ. Brizee 11 P. v. HelmondH. v. d. Ploeg 02 A. Kn(jnenburgP. v. Ark 20 J. RuijgrokH. Schrame 02 P. v. SchieJ. 't Hart 20 P. VogelsK. Permentier l1 P. de JongH. Brokx 20 Voorlooplge uitslag 108 ZOETER MEER Geboren: Wilhelmina, d. van E. Ak kerman en J. S. Vonhout Helena Pctro- nella Maria, d. van P. Scholten en M. W. van dar Haas. Overleden: Nicolaas Polderman 6 maanden. Gevestigd: A. C. Reeuwijk van As ten W. Pars van Apeldoorn. Vertrokken: P. Reuneker naar Voor burg D. Loef naar Katwijk a. Zee.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7