I -:<4 - Z.K.H. PRINS BERNHARD ZIET DE INDISCHE MARINE-FILM. Contrabande Aan een wissen dood ontsnapt Op den onbewaekten overweg op de lijn den Bosch E'ndnoven slipte Donderdag een auto, die even daarna door een electrischen trein gegrepen en vermorzeld werd. De bestuurder kon zijn voertuig tijdig verlaten Een succesvolle proefneming Vanwege Rijkswaterstaat is Donderdag op den verkeersweg tusschen Zaltbomme' en Vianen een zandschuiver in dienst gesteld voor het opruimen der sneeuwmassa's. De nieuwe sneeuwploeg bij den arbeid, die uitstekende resultaten opleverde. Zwaar werk, als de straten en wegen onbegaanbaar geworden zijn tengevolge van sneeuwval en ijsvorming Een probaat m ddsl De groote .kranen", die op de stationsempiacementen de locomotieven van water voorzien, worden door middel van vuren op temperatuur gehouden Z. K. H Prins Bernhard heeft Donderdagavond te den Haag de gala premiere van de Indische marine-film .'t Sal waerachtig wel gaen" bijgewoond De hooge bezoeker in de eere loge. Links: de minister van Koloniën, Ch. J. I. M. Weiter Zelfs de melk kan bevriezen. Vraagt het den melkboer, die al dagenlang de waarheid hiervan heeft ondervonden Evenals op zoo vele andere plaat sen, werden ook in de omgeving van Zevenaar de wegen voor auto's onbegaanbaar FEUILLETON Uit het Engelsche van HEADON HILL. (Nadruk verboden) 39) Mapleton gaf de foto terug met een spot tende buiging En u is er van overtuigd, dat ik dezen man heb vermoord? lachte hij. Op mijn woord, mijnheer Yeldham, men moet de directie van de Daily Lynx geluk- wenschen, dat ze u in haar dienst heeft als toonbeeld van moderne journalistiek, dat wil zeggen van de kunst zich blij te maken met een doode musch! Maar u moet toch oppassen met de uitingen van uw al te levendige fantasie, anders zullen minder Welwillende menschen dan ik, gauw denken dat het niet heelemaal pluis is in uw bo venkamer en het eind van 't lied zou zijn, dat tegen de Lynx een vervolging zou worden ingesteld wegens laster. Kijk, u heeft een ander wapen laten vallen uit uw arsenaal van foto's. Bij het opbergen van Cassidy's portret was een andere beeltenis op den grond ge vallen, dat van den beruchten effecten- en bankbiljetten vervalscher. Hector had in deze spannende situatie er nauwelijks aan dacht aan geschonken Hij bukte zich snel om hem op te rapen, maar Mapleton was hem voor. Terwijl hij het portret aan Hector over reikte, hield hij 't lang genoeg in zijn hand. om er een blik op te werpen. Een oogen- blik keek hij naar Hector, alsof hij zich iets trachtte herinneren. Toen, met een van zijn onaangename grijnslachjes zei hij: Nog een van uw vermiste vrienden ver onderstel ik, mijnheer Yeldham? Of mis schien een collega? Het spijt me maar ik ben gewend vroeg naar bed te gaan. Wel te rusten dus, mijn- keer Yeldham. Ik hoop u den volgenden keer in een vriendelijker stemming aan te treffen. Zonder een woord verliet Hector de ka mer. De schurk keek zonder een spier te vertrekken naar Cassidy's foto, maar als hij de afperser niet is, is hij toen tegen een tóch de moordenaar van Cassidy, dacht Hector, terwijl hij zich in zijn stoel liet val len om over zijn mislukten aanval na te denken. Tenzij er hopvoller nieuws uit Londen kwam, zag hij de toekomst donker in. De tijd verliep! Nog maar twee dagen voordat Lord Purbeck og dat groote bedrag zou moeten betalen, of zijn excentrieke proefneming zou zien mislukken. In het laatste geval, als de schrijver van den anoniemen brief werkelijk ruchtbaarheid aan de zaak zou geven, zou de Lynx achter het net visschen Toen hij hieraan dacht, scheen zich een kleine duivel te vormen uit de opstijgende baluwe rook van zijn pijp en hem in het oog te blazen zijn belofte te verbreken en de onthulling van den afper ser vóór te zijn door een volledig relaas in do courant van den volgenden dag te schrijven. Maar een ander beeld, het pittige gezicht van Madge St. Aldhelm, deed dal van den verleider verdwijnen in den rook, waaruit het zich gevormd had. Als Hector op dat oogenblik Map.eton had kunnen zien, zou dit hem iets geleerd hebben; ook dat hij voorzichtiger moest zijn! De fossielenzoeker had namelijk een heele poos voor zich uit staan staren, ter wijl het koude zweet hem op het voorhoofd kwam. Een beroerde geschiedenis, mompelde hij. Hij of ik moet uit den weg. Er is op deze wereld geen plaats voor allebei en ik ben niet van plan degene te zijn, die plaats maakt. Uit zijn vestzak haalde hij een apothe kersdoosje, deed het deksel $r af en bekeek nauwkeurig den inhoud: een grijsachtig poeder, dat zwak glinsterde in het licht van de lamp. Een mislukte aanslag. De morgen bracht in dit geval geen raad Irtegendeel, de brieven die Hector op zijn ontbijttafel vond, stelden slechts vast, wat de telegrammen al met wat minder details hadden medegedeeld: dat er in Londen geen spoor van Bessie gevonden was. Martha Calloway kwam binnen met zijn ham en eieren, en het ging hem aan het hart, dat hij ontkennend het hoofd moest schudden op haar smeekenden blik. Hij had haar verteld, dat hij de hulp had ingeroe pen van zijn courant en ze had den naam daarvan op een van de enveloppes gezien. Maar je mag de hoop niet opgeven, Martha, zei hij. Onze mannen werken zoo hard ze kunnen en straks zal ik op mijn motorfiets alle stations voor Londen afrij den. voor het geval ze met den trein is ge gaan en eerder is uitgestapt. U is meer dan goed, mijnheer Hector, antwoordde de bedroefde moeder, terwijl ze haar schort tegen haar oogen drukte. Maar ze bedwong haar tranen bij het ge luid van een stap in de gang en een oogen blik later zag ze Mapleton den voortuin doorgaan naar de vallei. Hij had een keurig zwart pak aan en droeg een gele tasch. Hij gaat naar Londen vandaag, ver klaarde Martha. Hij ontbeet vroeg om nog den trein van 10.05 in Corfe te kun nen halen. Onverwachte zaken, schijnt het, maar hij komt vandaag terug. Ik dacht, dat hij altijd de auto nam, als hij naar het station ging zei Hector. Maar misschien is het plan zoo plotseling opgekomen, dat er geen tijd meer was om de auto te bestellen. Dat kan wel, antwoordde juffrouw Calloway. Hij kwam in de keuken, zoo- dra ik beneden was, en vroeg of hij dade lijk zijn ontbijt kon krijgen. Hij was heel aardig en verontschuldigde zich, dat hij me moest lastig vallen, O, hier is Bob om zijn melk, u heeft hem ook al verwend, mijnheer Hector, net als ons alle maal. Bob was een groote kater, met een prach tig zwart vel en aanhalige manieren. Hij had vanaf den eersten dag vriendschap ge sloten met Hector. Hij nestelde zich gaarne op de kussens van de stoelen en was vooral een trouwe comparant bij de maaltijden. Nadat Martha was weggegaan, streek de kater zijn glanzend lijf tegen Hector's bee- nen, in afwachting van de schotel melk, dien hij iederen morgen kreeg. Maar Hec tor was te diep in gedachten om op den ka ter te letten en toen het Bob te lang duur de, hief hij een jammerlijk gemiauw aan. Hector vulde een schotel met melk, zette dezen op den grond en begon aan zijn ont bijt. Het plotselinge vertrek van Mapleton hield zijn geest bezig, en toen hij een paar happen gegeten had, lfegde hij mes en vork neer en staarde afgetrokken naar buiten. Mapleton had zijn vertrek naar Londen aan Martha medegedeeld, nog voor de ochtend post er was geweest! Was hij, niettegen staande zijn onbeschaamde houding toch bang geworden? Was hij naar Londen om Bessie te ontmoeten? Als dat inderdaad zoo was, was het meisje zoo goed als gevon den. Binnen een uur zou op de Lynx een telegram zijn met het verzoek Mapleton te laten „schaduwen' van het oogenblik af, dat hij uit den trein stapte. Bob werd verwaarloosd dien morgen! Maar het groote dier genoot van de melk en droeg de verwaarloozing met gelaten heid, totdat een langgerekt, smartelijk miauwen opeens Hector's aandacht trok. Het dier lag op den rug, de pooten in de lucht. Een kreet van woede onderdrukkend want bliksemsnel drong het tot hem door, wat dit te beteekenen had, bukte Hector zich over het jammerende dier, maar plotse ling rolde Bob op een zijde en was dood! Hij had slechts den halven schotel melk leeggedronken en angstig keek Hector naar zijn kop thee, waarin hjj van dezelf de melk had gedaan. In zijn verstrooidheid had hij gelukkig vergeten er van te drin ken. Hij twijfelde geen moment, of Maple ton had als reactie op hun gesprek van den vorigen avond, vergif in de melk ge daan. Daarvoor had hij gelegenheid genoeg gehad, daar op den theepot en de gebak ken eieren na, het ontbijt altijd gereed stond voor zij beneden kwamen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5