STADS NIEUWS RECHTZAKEN AGENDA 1)E LE1DSCHE COURANT dp.meping. VP'JT/ 2 KFBR'1 1940 Abonnem/zntspriJ*: voor Lelden IS cent per week; 1.50 per kwertaaL Bij onxe agenten /O cent per woak; f U.60 per kwartaal Franco per pont t 185 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 AANHOUDENDE VORST. De Bill seint: Verwachting: In het Noorden Midden: Matige tot zwakke Oostelijke wind. Be trokken tot zwaarbewolkt met kans op eenige lichte sneeuw. Strenge tot matige vorst. In het Zuiden: Zwakke uiteenloopende wind. Nevelig tot betrokken of zwaarbewolkt, met nu en dan lichte regen of sneeuw. Lichte tot matige vorst. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: sneeuw, matige Oostelijke wind, 11 gr. C. Vlissingen: nevel, zwakke O. N. O. wind —5 gr. C. De Bilt: sneeuw, zwakke O. N. O. wind -9 gr. C. Groningen: betrokken, krachtige Ooste lijke wind 14 gr. C. Maastricht: mist, zwakke W. Z. W. wind, 1 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De barometerdalingen zijn in Scandina vië, in Centraal-Europa, in Spanje en in het geheele Middellandsche Zeegebied in stijgingen overgegaan. Hier door komen geen ingrijpende veranderingen tot stand in de luohtdrukverdeeling. Het intens kou de gebied van hoogen luchtdruk in het Noord-Oosten strekt zijn invloed uit over het geheele Noordelijke deel van Centraal Europa en reikt tot het Noord-Oosten van ons land en het gebied ten Oosten van den Rijn. In Zweden en de Baltische Staten blijven de temperaturen onder 25 gra den. In den Balkan en in Hongarije zijn de temperaturen minder extreem laag en is de vorst matig tot licht. In Noond-Italië vriest het nauwelijks. De depressie-activiteit blijft beperkt tot Zuidelijker breedten en tot den Oceaan. Een diepe depressie nader- gistermiddag de Azoren en deed aldaar de luchtdruk in het laatste etmaal 30 mbar dalen. In tegenstelling tot het vorstweer Noordelijk van den 45sten breedtegraad staat het betrekkelijk zachte weer in het het Middellandsche zeegebied met plaatse lijk zware regens. In Hongarije viel veel sneeuw. In de Poolzee is de luchtdrukver- deeling uiterst vlak geworden. Toename van den wind en stijging der temperatuur m het Zuid-Westen duidt op het naderen van een depressie op den Oceaan. LUCHTTEMPERATUUR 8.3 gr. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS CA.! Van Vrijdagnamiddag 5.16 uur tot Zaterdagmorgen 7.10 uur. Maan op 3.48 uur Zaterdagnacht. Maan onder 12.36 uur Zaterdagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 3 Febr. voorm. 10.45 en nam. 11.10 uur. HOE VER STREKT HET RIJTIJDEN BESLUIT? Principieele zaak voor den kantonrechter in Den Haag Over de vraag of een voor eigen rekening rijdende vrachtautobestuurder ten aanzien van de werktijden onderworpen is aan par. 3 van het Rijtijdenbesluit, heeft de A.N.W. B. een principieele beslissing van den Haagschen kantonrechter uitgelokt, zulks naar aanleiding van de vervolging van een koopman (lid van den bond) die in de door hem bestuurden personenauto geregeld van buitengewoon dienstplichtigen. Data van opkomst van verschillende ploegen. De Regeeringspersdlenst meldt: Waarschijnlijk zullen de hierna vermel de ploegen buitengewone dienstplichtigen van de lichtingen 1938 e nl939 in werke- lijken dienst moeten komen. De datums van opkomst zijn hieronder vermeld. Regimenten infanterie (inbegrepen de re gimenten grenadiers en jagers) 1 April 1940; Korps motordienst 1 April 1940; Bataljon geneeskundige troepen: le ploeg 1 April 1940, 2e ploeg 6 Mei 1940; Regimenten veld-artillerie (beredenen en onberedenen) 17 Juni 1940; Regimenten motorartillerie 17 Juni 1940; Regimenten luchtdoelartillerie 17 Juni 1940. Voor zoover deze buitengewone dienst plichtigen nog niet bij een' korps zijn inge lijfd, kunnen zij, eventueel met wijziging van daaromtrent reeds bij de keuring ge uite wenschen, aan den commandant van het indeelingsdistrict nader kenbaar ma ken bij welk der genoemde korpsesn zij gaarne zouden worden ingedeeld. Het ver zoek moet de dienstplichtige met den mees ten spoed richten aan den indeelingsdis- trictscommandant, die woont in de hoofd plaats van de provincie, waarin hij voor den dienstplicht is ingeschreven. Hiervan zijn uitgezonderd de dienstplichtigen uit Drente, Amsterdam en Rotterdam. Deze zenden hun aanvraag onderscheidenlijk aan den indeelingsdistrictscommandant te Groningen, Amsterdam en Rotterdam. In de opgaaf vermeldt de dienstplich tige: u. zijn geslachtsnaam en voornamen; b. de gemeente, waar hij woonplaats heeft; c. de lichting, waartoe hij behoort en de gemeente, waar hij voor den dienst plicht is ingeschreven; d. de wenschen omtrent zijn indeeling; e. de redèn, waarom op deze indeeling wordt prijs gesteld; f. zijn beroep, betrekking en genoten on derwijs; g. of hij met paarden kan omgaan; h. of hij in het bezit is van een rijbe wijs A dan wel kan chauffeeren. monsters (sponsen) meevoert, terwijl het ook af en toe voorkomt, dat een deel van deze monsters door een cliënt wordt be houden, zoodat hij wordt beschouwd als vrachtautobestuurder, die meer dan 12 uren per week pleegt te rijden, doch niet in het bezit van een „werkboekje" is, zooals dat voor in dienstbetrekking zijnde autobe stuurders is voorgeschreven. Bij de behandeling van deze zaak op 16 Januari was van de zijde van verdachte aangevoerd, dat het Rijtijdenbesluit ten op zichte van zelfstandige autobestuurders niet verbindend zou zijn daar het meer regelt dan de Rij tij den wet 1936 heeft toe gestaan. De kantonrechter, die thans uitspraak heeft gedaan, was het met deze meening nie4 eens. Grammaticale interpretatie van artikel 1 sub. a. van de Rij tij den wet 1936 sluit geenszins de mogelijkheid uit van een regeling van werk- en rusttijden van hen, die niet in dienstbetrekking als autobe stuurder werkzaam zijn. De geschiedenis der wet leert, dat het wel degelijk de be doeling is geweest de genoemde catogorie in de regeling te betrekken. Ook logische interpretatie voert tot deze conclusie, aan gezien het tweede lid van art. 1 der wet de mogelijkheid voorziet van een bepaalde administratie welke administratie hoofd zakelijk het werkboekje is, zoowel voor zelfstandigen als voor hen, die in dienstbe trekking zijn. De kantonrechter veroordeelde den koop man tot een geldboete van 5.50, subs. 2 dagen hechtenis, zoodat hooger beroep open staat. HAARLEMSCHE RECHTBANK Overtreding Landbouw- Crisiswet. In hooger beroep stond gisterenmiddag terecht de 33-jarige vrachtrijder H. B. uit Haarlemmermeer, die bij vonnis van den Kantonrechter te Haarlem dato 6 Dec. 1939, was veroordeeld tot een geldboete van 400.subsidair 2 maandtn hechtenis (Eisch 400.subsidair 2 maanden hechte nis, met verbeurdverklaring der inbeslag genomen bollen) terzake dat hij op 1 Mei van het vorige jaar op een 2 tal terreinen in de Haarlemmermeer de navolgende par tijen bollen geplant had, 14.32 Are nar cissen, 8.99 Are vroege tulpen en 44.87 Are late tulpen. Verdachte was niet aangeslo ten bij de Ned. Sierteelt-Centrale als ge organiseerde. Als getuige werd in deze zaak gehoord de controleur W. Hey, uit Amsterdam, die een en ander had geconstateerd. De officier van Justitie vroeg bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Over 14 dagen zal de rechtbank uitspraak doen in deze zaak. HET WEZEN VAN HET KATHOLICISME Ondanks de slechte weersomstandigheden was zaal 11 van de Academie gisteravond voor de tweede lezing van Pater P. v. d. Kooy tamelijk goed bezet, waarvoor de Praeses van S. Augustinus dan ook in zijn inleidend woord dankte. Na in zijn vorige lezing de mensch be handeld te hebben in zijn verhouding tot de zichtbare en de onzichtbare wereld en tot God ging Pater v. d. Kooy nu over tot de behandeling van het Godsprobleem. De mensch heeft een natuurlijke aanleg voor den godsdienst. Dat blijkt ook uit wat wij vinden van de oervolken en van de oude beschavingen, en nog heden bestaan er geen primitieve volken zonder godsdienst en überhaupt is geen volk atheïstisch, dat dit niet door beïnvloeding van boven af ge worden is. Van nature is de mensch theïst, d.w.z. hij erkent een Opperwezen buiten hem zelf en de wereld, dat alles leidt en bestuurt. Tegenover deze natuurlijke opvatting van God staan het Atheïsme, dat in het Bolsje wisme zich van het staatsapparaat heeft meester gemaakt, het Pantheïsme, dat in moderne systemen als dat van de Theoso- phie en de Christian Science zich opnieuw verbreidt, het Deïsme, dat Gods voorzienig heid loochent, en ten slotte het Agnosticis me dat zegt: wij kunnen over God niets weten. Vervolgens kwam Pater v. d. Kooy tot de behandeling van de vraag: Hoe weet de mensch, dat God geen hersenschim is? Het antwoord hierop is: Wij kennen God met het verstand uit het geschapene. Alle Godsbewijzen berusten op het oorzakelijk heids principe. Reeds Aristoteles kwam langs dezen weg tot de kennis van éénen God. Na de Empiristen en de Idealisten weer legd te hebben in hun bestrijding van de waarde van het causaliteitsprincipe, be handelde spreker het Wezen van God in het licht van de rede. Kunnen wij met ons ver stand God wel kennen? Natuurlijkerwijze moet onze Godskennis aldus zeer onvol maakt zijn, maar dat neemt niet weg, dat wfj God zoo kunnen kennen. Deze kennis heeft twee mogelijkheden: de negatieve Godskennis en de positieve. Langs het be grip der onvolmaaktheden komen we tot de negatieve: wat God n i e t is. Langs onze kennis van het volmaakte komen we tot het inzicht, dat God volmaakt is, niet hoe de volmaaktheid in God is. De meest juiste naam voor God is die, welke de Semitische volken uit hun woon plaatsen in de woestijn meebrachten: Hij, die is, Jahwe. Alle Semitische volken noemden God zoo, alleen de Israëlieten heb ben deze Godskennis tegenover het Poly theïsme van hun omgeving weten te be waren en te verdiepen. Tot slot behandelde spreker de vraag: Wat wil God? God wil zijn Eigen vol maaktheid. Dat is geen egoïsme, want egoïsme berust op een vergissing, een om draaien van de feitelijke orde der dingen. God kan niet anders dan Zijn Eigen vol maaktheid willen. Evenwel, met dezelfde liefde, waarmee God zich zelf bemint Hij ook Zijn schepselen en wel meer naarmate zij meer op Hem gelijken. Met een hartelijk applaus dankte het gehoor voor deze dui delijke en zeer mooie uiteenzetting. C. Th. R. FILMAVOND KA TH. FILMACTIE. Een voortreffelijk programma in het Trianon-theater. De groote filmavond, welke den leden der K. F. A. reeds lang in het vooruitzicht was gesteld, maar die door de oorlogsom standigheden moest worden uitgesteld, is gisteravond onder zeer groote belangstel ling in het Trianon-theater gehouden. De zaal was geheel bezet en ook verschillende eerw. heeren geestelijken toonden hun be langstelling voor dezen avond van de Kath. Filmactie. Er was een voortreffelijk programma sa mengesteld, dat begon met een journaal zoo goed als geheel een oorlogsjournaal. Tijdens dit voorprogramma verscheen de voorzitter van het Leidsche Comité der K. F'. A., mr. A. Tepe, voor het gordijn om de talrijke aanwezigen te verwelkomen. Spr. begon met de aanwezigen gerust te stellen, dat dit geen praatavond was, maar een filmavond, zoodat hij dus maar een kort woord zou spreken. Spr. vergeleek dezen avond voor de leden der K. F. A. met de O. en O.-avonden voor de militairen. Dit is een ontspanningsavond voor de vrijwil ligers van de K. F. A. Dit leger van vrij willigers groeit het bedraagt nu meer dan 100.000 en Leiden en omstreken leve ren daarvan een belangrijk contingent. De meesten van hen, die hier aanwezig zijn aldus spr. zullen wel lid zijn van de K. F. A., de anderen zullen het dezen avond nog worden. De taak en het doel der K. F. A. is vroeger reeds elders uiteen gezet, spr. behtefo dat nu niet meer te doen. De bedoeling van dezen avond is trouwens ook een andere. De beste sol daat heeft zoo nu en dan een opwekking noodig. Dit is ook het geval met de solda ten van het leger der K. F. A. Deze avond wil daarbij aantoonen, dat een goed film programma ontwikkeling èn ontspanning kan geven. Het programma, dat vanavond wordt gegeven spreekt in dit opzicht voor zichzelf. Spr. wees vooral op de tendenz der hoofdfilm ,,De groote illusie", welke in „De Leidsche Courant" reeds uitvoerig is besproken, waarbij spr. gaarne de gelegen heid benutte om het Leidsche Katholieke dagblad dank te zeggen voor den steun aan de Kat. Film-actie bewezen. Hierna werd het programma vervolgd. Het voorprogramma bestond uit eenige HOUDT DE BRANDKRANEN SNEEUWVRIJ. Bestrooit de gladde straten. Onze stad is niet minder dan 850 brand- kranen rijk en het vereischt heel wat zorg om deze bij de heerschende vorst en bij de gevallen sneeuw vrij te maken en vrij te houden. Na de eerste felle vorstperioden zijn alle roosters vrijgemaakt van sneeuw. Nu is er opnieuw sneeuw gevallen en vele bewo ners, die hun straatje schoon willen heb ben, vegen de sneeuw maar luk raak weg. De commissaris van politie doet evenwel een beroep op ieder om te zorgen, dat de roosters der brandkranen niet opnieuw on der de sneeuw bedolven worden. Dit kan in het belang zijn van ieder ingezetene af zonderlijk en van allen gezamenlijk. Tevens 'doen wij een dringend beroep op alle ingezetenen te zorgen, dat zij bij gladheid zand, asch of iets dergelijks op de straten of trottoirs voor hun huizen strooien. Ieder burger is verplicht hieraan mede te werken. voortreffelijke filmpjes. Dat was allereerst de „Ballade van den hoogen hoed", een prachtige visie-film, waarin op onovertrof fen artistieke wijze de geschiedenis van hoogen hoed werd verteld. Het werd een verhaal, een spannend vërhaal, waarin te genstrijdige sentimenten dikwijls prachtig werden opgevoerd tot een treffende para dox. Het werd meer de tragisch-komische geschiedenis van het menschelijk leven in de A'damsche Jordaan en de dienstbaarheid van den hoogen hoed aan dit leven van af zijn oorsprong in het veilinglokaal via bruiloft, 25-jarig huwelijksfeest en begra fenis, via het hoofd van een neger straat trompettist naar het water in de gracht rond den dobber van een hengelaar, tot dat de ratten er mee wegzwemmen. Een ander voortreffelijk filmje was de- kleurde Gofilex-film „Rome",, een kort maar zuivere en artistieke visie op de Eeuwige Stad. En een openbaring was de poppenfilm van George Pal den Holland- schen Hongaar, die in Eindhoven deze filmpjes maakt met zelfgesneden poppen en een eindeloos geduld. Gekleurde pop- penfilms met acteurs en actrices, navrant van vorm, maar daardoor ook des te le vendiger en expresiever. Ten slotte de hoofdfilm, de hoofdscho tel tevens van dezen voortreffelijken film avond. „La grande Illusion". Er is reeds veel over deze film geschreven, ook in ons blad. Zij is de glorieuze terugkeer van Erich von Stroheim, die in Fkankrijk her vond, wat hij in Amerika verloren had: zich zelf als een groot filmacteur in een film, die in dezen tijd opnieuw bijzonder ac tueel is. Deze film toont de dwaasheid van een oorlog en de lotgevallen van Fransche krijgsgevangenen scherp en duidelijk en het zijn vooral Erich von Stroheim en Jean Gabin, die hun stempel op deze film druk ken. De inhoud van deze grootsche film is de volgende: Wij zijn in de hei-periode 19141918. Bij het begin van den oorlog worden de Fransche1 officier, Graaf de Boeldieu en luitenant Maréchal bij de vliegers opge roepen. Hoewel zij tot de beste vliegeniers behooren, worden zij op zekeren dag door Duitsche jachtvliegtuigen neergeschoten. Beide Franschen worden gevangen geno men en naar een in Duitschland gelegen krijgsgevangenkamp gezonden, waar zfj andere Fransche officieren ontmoeten en die door deze broederlijk ontvangen wor den. Het leven in het kamp is zeer eentonig. Bovendien kunnen zij het niet dulden werkloos rond te hangen. De gevangenen beramen een ontvluchtingsplan, doch als zij op het punt staan dit uit te voeren, wor den zij naar een ander kamp overgeplaatst Boeldieu, Maréchal en Rosenthal, die tot een rijke Joodsche familie behoort, wordt raar een vesting gezonden, waar het bevel gevoerd wordt door den Duitschen jacht- vlieger, die Boeldieu en Maréchal met hun vliegtuig onschadelijk gemaakt heeft. De Duitschers is van adellijke afkomst en be handelt de Fransche officieren meer als der wellevendheid zelfs onder vijanden. Zoo zijn de wetten der gastvrijheid en der wellevendheid zelf onder vijanden. Doch vijand blijft vijand en de correcte handelwijze van den Duitscher belet de Boeldieu niet de ontvluchting van zijn twee kamerader voor te bereiden en ten uit voer te brengen, waarbij hij echter zelf neergeschoten wordt Maréchal en Rosenthal zwerven van veld tot veld, tot zij zich in een boerderij van 'en oorlogsweduwe weten schuil te houden. Hier ontmoeten beide vluchtelin gen dezelfde moeilijkheden als Boeldieu tegenover den commandant van de vesting ondervond. De weduwe, hoewel zij natuur lijk heel koel tegenover landgenooten van de moordenaars van haar man staat, is te fijngevoelig om deze twee menschen de deur uit te zetten. Beide mannen van hun kant. weten zich moeilijk te gedragen te genover deze nog zeer jonge vrouw. Na korten tijd wordt zelfs Maréchal op de jon ge weduwe verliefd. Ondanks al haar va derlandsliefde kan deze laatste Maréchal toch niet weerstaan. De vluchtelingen kunnen echter niet lang in de boerderij verblijf houden, daar zij anders misschien zouden gevangen ge nomen worden en de vrouw dan van ver raad zou worden beschuldigd. Maréchal EERSTE BLAD - PAG. 2 Gemeentel. Aankondigingep OPPLAKVELLEN EN VERANTWOORDINGSSTATEN. De Directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: De Minister van Economische Zaken heeft in een circulaire aan de Distributie diensten doen weten: In den vervolge zullen opplakvellen en verantwoordingsstaten (MD 217), die niet op het vastgestelde tijdstip bij de distribu tiediensten ingeleverd zijn, geweigerd moe ten worden. De betrokken detaillist of in stelling zal dus voor de geweigerde be scheiden geen toewijzing kunnen ontvan gen. De detaillist zal de geweigerde opplak vellen zorgvuldig dienen te bewaren, ten einde bij eventueele controle alsnog in te leveren bij den distributiedienst, waaron der hij ressorteert. De Minister voegt hieraan toe, dat win keliers of instellingen, die door te laat komen, in verlegenheid geraken, niet op voorschotten behoeven te rekenen. Alleen en slechts bij hooge uitzondering kunnen ten behoeve van hen, die kunnen aantoo nen buiten hun schuld in gebreke te zijn gebleven, maatregelen worden genomen. De ondergeteekende wijst in dit verband, erop, dat de vele instellingen, die zich tot nu toe vrijheden hebben veroorloofd met het inzenden van hun verantwoordingssta ten, niet op zijn medewerking behoeven te rekenen om de door hun nalatigheid ont stane moeilijkheden te vereffenen. De Directeur, P. ROOSENBURG. Leiden, 2 Februari 1940. LEIDEN. Zondag: Bonte Avond R.K. Winterpro- gramma o.Lv. Frits Bouwmeester, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Maandag, 3 Octobervereeniging, alg. leden vergadering, in den „Vergulden Turk", 8.15 uur. Donderdag, Vergadering Jongeren R.-K. Staatspartij, in „Den Doelen", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van 27 Jan. tot en met Z Febr. 1940, waargenomen door de apotheken: Boekwijt. Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18 tel. 200085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, TeL 26274. belooft haar echter na den oorlog terug te zullen keeren. Beide vrienden vluchten verder door het land, totdat het hun ein delijk na ten gevaarlijke zwerftocht ge lukt de Zwitsersche grens over te steken. Met dit programma is den leden der K. F. A. een filmavond geschonken, welke in hen het hesef moet hebben verdiept, dat er dcor een goed geleide filmactie op het terrein van ontwikkeling en ontspanning in de film iets beters en hoogers is te be reiken dan over het algemeen dagelijks in de bioscopen den menschen wordt voor gezet. Het was een voortreffelijke avond. LEIDSCHE FILM STUDIEKRING. In het Rex Theater aan de Haarlemmer straat, werd gisteravond de eerste voor stelling in dit seizoen gegeven van den vorig jaar opgerichten Leidschen Film Studiekring. Deze kring heeft in de eerste plaats ten doel hier te lande onbekende, al dan niet experimenteele, artistieke be langrijke films te brengen. Als zoodanig gingen gisteravond drie premières voor Nederland. De eerste daar van was een fragment uit de speelfilm „Het booze Oog" van Charles Dekeuke- leire. Het betreft hier slechts een abstract fragment uit deze film, waarvoor de be kende Haarlemsche cineast J. C. Mol en Jean Painlevé uit Parijs hun medewerking hebben verleend. Dit filmgedeelte geeft den toeschouwer al meteen een kijk op de visie van den Belg Dekeukeleire, een visie, welke groot is aan opmerkingsgave en rijk aan uitbeelding. Die gaven komen nog beter uit in de Avantgardefilm van denzelfden cinaast „Thèmes d'Inspiration", waarvoor Rogier Avermaete het scenario schreef. Deze film kan tot een der beste werken van den Belg gerekend worden en 't is opvallend hoe juist hij de dingen ziet. Al was het alleen maar om te kunnen constateeren hoe Dekeukeleire uit de meesterwerken van Vlaamsche schilderkunst thans nog dezelfde typen weet te voorschijn te too- veren. Het programma voor de pauze werd aangevuld met drie kleinere films, De eerste was een reclame-film van Alexcieff „Jaf fa-sinaasappelen". Geen onbekende film, maar daarom juist meer te waar- deeren. Ook de tweede film „Der Welthafen Hamburg", een documentaire van Walter Ruttmann, is een film, welke er wezen mag en zeer goede verdiensten bezit. De abstracte kleurenfilm van van Lex Lye „The Lambeth Walk" kon ons niet bekoren, evenmin als de dans zelf zulks kan, maar dit neemt niet weg, dat de kunstzinnige uitbeelding blijk geeft, dat Lyo een meester is in de cinematografie. Na de pauze volgde de film van Jean Vigo „l'Atalante", met Dita Parlo, Jean Dasté en Michel Simon in de hoofdrollen. Van deze film hebben wij weinig vol doening gehad, 't Is waar, het spel was grandioos, in 't bijzonder dat van Michel Simon, maar het beeld was te onduidelijk en he': geluid onverstaanbaar.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2