DE rp'PA'T STADS NIEUWS Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 1 FEBRUARI 1940 pr*>cTp PT An - PAG. 3 R.K. MILITAIREN-VEREENIGING. Wij kunnen ons indenken, dat de mili taire autoriteiten buitengewoon in hun schik waren, toen zij Dinsdagavond in de Militairen Vereeniging kwamen om de prijzen van de schietwedstrijden uit te deelen aan de militairen. Het was zeker een buitengewoon succes, ook voor het bestuur. Het was sergeant Holsag, die het bestuur zijn diensten aanbood en wel om met de jongens een schietwedstrijd te hou den op 25, 26 en 27 Januari. Ruim 40 deel nemers verschenen op het appel en er werd zeer goed geschoten. De prijzen zijn gewonnen door: Dam, 4-5 depot Veld-Artillerie; korp. v. Ton geren 6-10 depot Bat.; Vianen 3-10 depot Batt.; Gonert 1-10 depot Batt.; Gerrits 4-5 depot Veld Art.; de Groote 2-5 depot Veld Art.; Mierlo 4-22 depot Batt.; Scholte 2-5 depot Veld Art.; Burgers 2-5 depot Veld Artillerie. Dit zijn de prijswinnaars. Deze ontvin gen mooie nuttige geschenken, die het be stuur door bemiddeling van de burgerij kon aanbieden, terwijl degenen, die die minste aantal punten behaalden, verrast werden met een doosje sigaretten. Het bestuur der R.K. Militairen Ver eeniging had voor dezen avond een extra feestavond belegd. Res. Luit. Kolonel Trap man Majoor Mulder, Res. Ie Luit. van Seventer en Res. Ie Luit. Stroink, moch ten tot de bezoekers gerekend worden. Nadat de directeur, pastoor R. Smitz, zijn gasten had verwelkomd, was het woord aan res. Luit. Kolonel Trapman, die met een geestige speech aan de gelukkige win naars de prijzen uitreikte. Voor de jongens trad voor dezen avond het gezelschap Helmann op. Zij wisten met hun komische nummers de lachspieren danig in beweging te brengen en toen er na de pauze een soldaten-nummer gedaan werd, was het succes verzekerd. Het extra nummer van dienstplichtige v. Ingen viel ook bijzonder in de smaak. Aan het einde van dezen avond gaf sergeant Pieterse met enkele woorden uiting van zijn gevoelens en spoorde zijn mannen aan nog meer dan voorheen ée R.K. Militairen Vereeniging te bezoeken. Het bestuur beloofde aan het einde van dezen prachtigen avond nog meer voor de R.K. militairen te doen, als de burgerij het gironummer maar weet te vinden. Giften of practische geschenken worden in dank aanvaard door den directeur R. Smitz, pastorie Haarlemmerstraat en den heer P. J. van Kampenhout, Haarlemmer straat 125. JAARFEEST R. K. VOLKSBOND. Met medewerking van „Vondel". De Volksbonders waren gisteravond in grooten getale opgekomen naar de Stads gehoorzaal, waar hun door het afdeelings- bestuur een tooneeluitvoering ter gelegen heid van het jaarfeest werd aangeboden. De voorzitter, de heer J. H. Nijhuis, opende de bijeenkomst te ruim 8 uur met den chr. groet, heette vervolgens in het bijzonder welkom den Geest. Adviseur, rector F. A. M. Bernefeld en de vertegen woordiging der St. Josephs Gezellen veree niging, van wie aanwezig waren de vice- praeses kapelaan H. C. A. P. van Drunen en de heer P. van,Berge Henegouwen. Spr. herinnerde eraan, dat op dezen de zen dag Prinses Beatrix haar tweeden verjaardag vierde en dus werd het Wil helmus, op de muziek van het gezelschap „Franz Schweitzer", ten gehoore gebracht. De voorz. sprak hierna een ernstig woordje over de Avondteekenschool van den Volksbond, waarbij er zijn spijt over uitsprak, dat zoo weinig zonen van Volks bonders daar de lessen volgen. Wanneer straks na den wereldbrand meer normale toestanden zullen zijn weergekeerd, zijn er vakmenschen noodig die de maatschap pij weer hebben op te bouwen in mate- iieelen zin. In September a.s. zal de nieu we inschrijving voor de school plaats heb ben en spr. hoopt, dat de Volksbonders daarmede rekening zullen houden. Het schoolgeld kan geen bezwaar zijn. Daar over valt altijd met het bestuur te praten. Spr. vestigde voorts de aandacht op de verloting, de actie voor het Mgr. van Schaikfonds tot steun voor priesteroplei dingen en de collecten voor Hulp in Nood cn het Werkloozen-comité. Voor de pauze sprak de Geest. Adviseur, rector Bernefeld, een opwekkend woordje tot de aanwezigen. Do gelegenheid om de zen avond iets te zeggen was te mooi, om haar voorbij te laten gaan, want slechts zelden zijn zoovele leden met hun vrouwen ir vergadering bijeen. Spr. wees er vervolgens op hoe de af- deeling, waarvoor hij juist twee jaar gele den ads adviseur werd aangesteld, met haar duizend leden een kracht van betee- kenis kan zijn. Dat er in die twee jaar niets goeds tot stand gebracht zou zijn, is niet juist, maar de belangstelling der le- «cn voor verschillende acties was soms wel te gering. Het bestuur heeft, vooral als vakcen trale, veel goed werk kunnen verrichten. Het staat altijd klaar om weer of geen weer de belangen der leden te behar tigen, terwijl deze thuis kunnen blijven zitten. Bij gemeentebestuur en Maatschap pelijk Hulpbetoon stonden de bestuursle den voor de afdeel ing op de bres en er was meermalen moed toe noodig om het werk voort te zetten. Na gewezen te hebben op de opvoeden de taak van den bond, zeide spr., dat er vergeleken bij 5060 jaar geleden veel is veranderd en hij herinnert in dit ver band aan het 20-jarig jubileum, dat de Hooge Raad van Arbeid onlangs mocht vieren. In de plechtige herdenkingszitting van dit Instituut werden dankbaar de bereikte resultaten gememoreerd, doch prof. Aal- oers, de stichter van den Hoogen Raad van Arbeid en thans voorzitter ervan, zeide toch niet datgene te hebben kunnen be reiken wat hij zich bij da oprichting had voorgesteld en dat er altijd nog wenschen te vervullen overblijven. Rector Bernefeld wees dan op de Pau selijke Encyclieken „Quadragesimo Anno" cn „Rerum Novarum", op de actie voor de Kath. Gemeenschap, overeenkomstig welke wij de maatschappij hebben te vervormen >n christelijken zin. In dit verband wekte spr. allen op deze pauselijke zendbrieven te bestudeeren om niet met den mond vol tanden te staan, wanneer anderen den com- munistischen heilstaat propageeren. Daarvoor is het noodig niet alleen feest avond te bezoeken, maar vooral ter verga dering te komen en de vrouwen zullen dan hun mannen moeten aansporen daar van hun activiteit te doen blijken. De rest van den avond werd gevuld door muziek van „Franz Schweitzer" onder lei-' ding van den heer Abr. Martijn en de R.K. Tooneelovereeniging „Vondel", onderaf deel ing van den Volksbond. „Vondel" had voor dezen avond gekozen „Waarom leven wij?", een tooneelspel in drie bedrijven van A. Boere. 't Zou onze keus niet geweest zijn voor een feestavond, waar vooral in don huidi- gen somberen tijd een frissohe ontspan ning zeker niet onwelkom is. Daarmee doen we niets te kort aan de kwaliteit van dit tooneelspel noch aan de spelers en speelsters, die een goede ver tolking ten beste hebben gegeven. Onder regie van den heer J. P. Mank heeft „Vondel" gezorgd voor een avond van levensernst in de goede betcekenis van het woord en er middels dit tooneelstuk op ge wezen, dat een leven zonder God uiteinde lijk tot een desillusie moet leiden. Het geheel was goed verzorgd en de toehoorders hebben ervan genoten. Vooral de heer Mank zelf, die een niet onbelang rijke rol vervulde en voor den humoristi- schen geest in dit spel zorgde, kan op een prachtigen avond terugzien. Maar in hem vierde „Vondel" een mooien succes-avond. Het publiek was dankbaar cn voldaan en het bestuur uitte zulks in den vorm van dankwoorden en bloemen. Van de prijzen der gehouden verloting zijn nog twee prijswinnaars onbekend ge bleven, die nl. van de 2e en 12e prijs, resp. no. 139 en' 169. De gelukkige winnaars kunnen de prijzen afhalen aan het bonds- kantoor: Zaterdagavond tusschen 7 en 8 LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Diamanten doctoraat. Mr. F. W. J. G. Snijders van Wissen - kerke, wonende te Rijswijk, zal op Maan dag 5 Februari a.s. het zeldzame feit her- denke, dat hij zestig jaar geleden te Lei den bevorderd werd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. VOORDRACHTEN Prof. Dr J. HUIZINGA Op voorstel van Professor Van Vollen hoven ondernam het Leidsch Universiteits fonds onder den naam Studium Generale een' reeks van voordrachten in het Groot- auditoriuim voor studenten van alle facul teiten. In deze reeks zijn in de jaren 1934'37 lezingen gehouden door de hoogleeraren Mr. P. Scholten, Dr. J. A. J. Barge en Dr. G. van der Leeuw. De reeks zal worden voortgezet op de Woensdagen 14, 21 en 28 Februari a.s. tel kens te 20 uur met drie lezingen door Prof. Dr. J. Huizinga over „Patriotisme en Na tionalisme in de Europeesche geschiedenis tot het einde der negentiende eeuw". I. tot het einde der Middeleeuwen. II. van de Renaissance tot het tijdperk van Napoleon. III. in de negentiende eeuw. COLLECTE EN VLAGGETJES VERKOOP. ROODE KRUIS. Opbrengst ƒ1957.74. De schaalcollecte ten bate van het Roode Kruis, gisteren gehouden heeft opgebracht ƒ1471.90 (vorig jaar ƒ1059.31); de op brengst van den vlaggetjes verkoop bedroeg ƒ485.84 (v. j. ƒ575.12); tezamen: ƒ1957.74 (v. j. ƒ1634 43). Het bestuur van het Roode Kruis dankt allen, die hebben medegewerkt om dit fraaie resultaat te bereiken. O. O. Gebleken is, dat het werken van de in dertijd opgerichte Commissie uit de Bur gerij, ten behoeve van O. O. nadere toe lichting verdient. Deze Commissie heeft zich tot taak ge steld gelden in te zamelen, ten einde het werken van O. O. in Leiden mogelijk te maken. Zooals bekend, ontvangt O. O. in Lei den geen gelden uit den Haag. Alle uit gaven moeten dus gedaan worden van het bij drag, bijeengebracht door de bovenge noemde Commissie. BENOEMING RIJKSINSPECTEUR LUCHTBESCHERMING. Inspecteur W. A. Couzy zal worden benoemd. Naar wij vernemen is binnen enkele da gen een Koninklijk besluit te verwachten, houdende de benoeming van den heer W. A. Couzy, inspecteur bij de politie-brand- weeral hier tot rijks-inspecteur voor de luchtbescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen in de provincies Gelder land, Utrecht en Overijsel, met standplaats Arnhem, terwijl hij tevens zal optreden als brandweerdeskundige in dit rayon. De heer Couzy zal 15 Februari zjjn nieu wen werkkring aanvaarden. Voorts verne men wij, dat het in de bedoeling van den minister van binnenlandsche zaken ligt soortgelijke inspecties in te stellen in de noordelijke en zuidelijke provincies van ons land. De heer Couzy, die 32 jaar oud is, ont ving zijn opleiding bij de Amstcrdamsche beroepsbrandweer, waar hij de functie van brandmeester bekleed-de. Op 1 Mei 1935 trad hij als brandweer-inspecteur in Leid- sohen dienst, waar hij voortreffelijk werk heeft verricht, zoowel bij de algeheele re organisatie van de brandweer als bij den opzet van den luchtbeschermingsdienst. De uitstekende reputatie van de Leidsche brandweer is grooten-deels aan hem te dan ken. ZILVEREN JUBILEUM. Vandaag herdenkt de heer B. J. Moole- naar, procuratiehouder bij de N.V. Twent- sche Bank alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar zijn werkzaamheden in het bank wezen begon. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn echfger.oote ten kantore der N.V. ontvan gen en toegesproken door zijn collega, den heer P. Hilgersom, die mede namens het overig personeel eenige hartelijke woorden van gelukwensch sprak en ter herinnering eenige stoffelijke blijken van belangstelling aanbood, terwijl zijn echtgenoote bloemen werden overhandigd. De heer Mcolenaar dankte voor de be toonde attentie. ALMA MATER-KOOR. Eerstvolgende repetitie niet op Vrijdag 2 Februari, maar op Woensdag 7 Fcbr. Niemand blijve thuis. JAARFEEST BUURTVER. „DE GOEDE WONING". Gisteravond gaf bovengenoemde vereeni ging in de zaal van den heer v. Mekel aan de Hoogewoerd haar tweede jaarfeest. On danks minder gunstig weer 't was tegen den aanvang zeer glad waren toch nog een 300-tal personen in de gezellige zaal aanwezig. Voor dezen avond had het be stuur de algeheele leiding afgestaan aan het Haarl. Revue- en Cabarètgezelschap Lou Marti, en had daarin een bijzonder goede keus gehad. Dit uit 5 personen be staande gezelschap, wist onmiddellijk da nig de stemming er in te brengen cm deze lang lot na middernachtelijk uur te behou den. Vooral „Johnny" en „Lou" mochten i' hun uitgebreid repertoire veel succes oogsten. Hun, op de vereeniging genjaakt feestlied had ook veel bijval. Een bal, on der leiding van den heer v. Mekel, was het besluit van het welgeslaagd jaarfeest. HET HENGELEN IN DE ROOVERS- BROEKPOLDER. Bij Kon. Besluit is ongegrond verklaard het beroep van den Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland tot goed keuring van de herziene keur ol politie verordening van den Rooversbroekpolder, waarbij het verboden is om zonder nood zaak de grasbermen van de dijken en de niet openbare wegen van den polder te betreden, daarop te zitten, te liggen of te staan en het rietgewas langs de boorden van de Ringvaart van den Haarlemmer- meerpolder en de ringslooten op eeniger- lei wijze te vernielen. De Hengelaarsbond, die het vischrecht heeft gepacht in de wateren, welke de grezen vormen van den Rooversbroekpol- der, had in beroep aangevoerd, da; de toe gang tot die wateren moet geschieden langs de bermen van dien polder, hetgeen aan die hand van d)e keur onmogelijk zou wor den. Bij de behandeling van het geschil voor dien Raad van State heeft de Bond échter toegegeven, dat de keur dien toegang tot de wateren niet onmogelijk maakt, zoodat het bezwaar neerkomt op de bemoeilij kinig van het bereiken van het vischwater. In verband hiermede heeft de Kroon overwogen, dat, al moge het belang van den Hengelaarsbond door de onderhavige belemmering geschaad worden, het huis houdelijk belang van den polder, dat door het verbod wordt gediend, hier den door slag moet geven. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 6677. Papendrecht en Zonen N.V., Sassenheim, Oude Haven 13, kweeken van en handel in bloembollen, zaden, planten, gewassen, enz. Uittr. comm. en proc.: J. J. van den Bosch, Sas senheim. N. comm.: P. Romijn Pzn., Lis- se, N. 2e Dir.: G. Papendrecht Jr., Sas senheim. 1615. Handelskweekerij H. den Ouden en Zoon N.V., Alphen a. d. Rijn, Jaagpad (post: Boskcop). Uittr. Dir.: H. den Ouden, d.d. 27 November 1939, welke met ingang van dien datum is benoemd tot commis sar is. Hedenmorgen heeft op de begraafplaats aan het Groene Kerkje onder groote be langstelling de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. v. d. Kraan, in leven hoofd conducteur bij de Ned. Spoorwegen. De stoet trok over het stationsemplace ment, waar de gordijnen der gebouwen ge sloten waren, langs. Daar heeft de stations chef, de heer Slebos, een krans aan den lijkwagen gehecht. Daarna trok de stoet weer verder naar Oegstgeest. Binnenland DE TOESTAND IN DE DORPEN RONDOM AMSTERDAM. In eenige dorpen aan de overzijde van het IJ heerschen toestanden, die men zoo dicht onder de ruok van Amsterdam voor r.mogelijk achtte. Ransdorp is vrijwel ge heel geisoleerd. De directe verbinding met Amsterdam over de Liergouw naar Schel- lingwoude is reeds van Maandagavond af verbroken. De sneeuw ligt anderhalven me ter hoog. Enkele melkslijters vervoeren over de vaarten naast den weg hun melk per slede naar Amsterdam. Het autoverkeer wordt zooveel moge lijk over Durgerdam geleid. Woensdagavond en vanochtend reden langs den eveneens zeer moeilijk begaan- baren omweg drie groote vrachtwagens, beladen met achtduizend liter melk naar de hoofdstad. De wagens werden getrok ken door vijf paarden, terwijl veertig vee houders, die dit transport begeleidden, her haaldelijk de auto's moesten uitgaven. De tocht vorderde vele uren. Op deze wijze wordt de melkvoorziening naar Amsterdam in stand gehouden. Geneesheeren hebben de laatste dagen Ransdorp niet bezocht. De groentehandelaren zijn er evenmin ge weest. Vanochtend probeerde er een het dorp te bereiken, doch hij moest onderweg zyn wagen achterlaten. In Durgerdam is de toestand iets beter, hoewel dit dorp eveneens zeer moeilijk te bereiken is. De kinderen, die in de omge ving op school gaan, zijn reeds eenige da gen thuis. Twee militaire auto's staan on wrikbaar vast in de sneeuw. Holysloot, de noordelijkste punt van Amsterdam is door geen auto te bereiken. De boeren brengen gezamenlijk, met behulp van paarden, hiun melk naar Ransdorp. De bevolking van de dorpen, die in him doen en laten toch reeds ernstig belemmerd worden, wachtte vanochtend een nieuwe verrassing. Alle bewoners zaten zonder water. De waterlei ding werkte niet. meer, vermoedelijk tan- gevolge van een lek in de hoofdleiding in de omgeving van Nieuwen dam. In verband hiermede werd de hoofdstedelijke brand weer verzocht te Durgerdam een polder spuit te stationeeren. TE VOET OVER DE WADDENZEE. Vanmiddag om twaalf uur zijn te Schier monnikoog aangekomen vier mannen uit Veldkamp, die om half negen uit Horn- huizen te voet over het ijs waren vertrok ken. Het zijn de gebroeders Toxopeus en de heeren de Vries en van der Veen. GEVAARLIJKE HERINNERING AAN DEN OORLOG 1914—1918. Gisteren is in de Maasbeddingover, vijf meter van den rechteroever, ter hoogte van het douanekantoor Sint Pieter te Maastricht vlak bij de Belgische grens, een zwaar p-ojectiel gevonden. Deze plaats was door den zeer lagen waterstand van de Maas droog gekomen. De kogel bleek wel afge schoten, doch niet ontploft te zijn. De genie, die het projectiel demonteerde, heeft vastgesteld, dat het een granaat van Duitsche oorsprong was, afkomstig uit den wereldoorlog. LANDHUIS AFGEBRAND. Te Epse, gemeente Gorssel, is gisteravond door tot nu toe onbekende oorzaak brand ü.tgebroken in het landhuis „Arietta", eigendom van den heer Van der Zande uit Leiden. De brandweer uit Zutphen werd terstond gev^barschuwd, doch zij kon niet verhinderen, dat het uit hout opgetrokken huis geheel afbrandde. Het huis was op ongeregelde tijden bewoond. Het schijnt 4en laatsten tijd onbewoond geweest te zijn. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 82 ct. per K.G. (onveranderd). Buitenland DE PAUS SPREEKT TOT DE KATHOLIEKEN VAN NIEUW-ZEELAND. VATICAAN-STAD, 1 Febr. (A. N. P.). De Paus heeft vanmorgen per radio in het Engelsch gesproken tot de Katholieken van Nieuw-Zeeland. Hij zeide hierin o.a., dat het dezer dagen aldaar te houden Eucharistisch Congres de eerste betoo ging is aan het einde van de eerste eeuw en aan het begin van de tweede eeuw van het Katholieke geloof in Nieuw-Zeeland. Zijn toespraak beëindigend, sprak de Paus den wensch uit, dat God het land moge bewa ren voor de verschrikkingen van den oor log, en gaf hij zijn Apostclischen Zegen. QUEIPO DE LLANO BIJ DEN PAUS. VATICAAN-STAD, 1 Febr. (A. N. P.). De Paus heeft vanmorgen den Soaanschen generaal Queipo de Llano in audiëntie ont vangen. LEGERBERICnTEN. PARIJS, 1 Febr. (A. N. P.). Het Fran- sche ochtendlegerbericht luidt: „Niets te melden". BERLIJN, 1 Febr. (A. N. P.). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het Westen zwak artillerievuur. Een onzer verkcnningsafdeelingen vernietigde op den 30en Januari een vijandelijke ver sterking in het grensgebied ten Westen van Saarlautern en keerde zonder verlies terug. De Duitsche luchtmacht zette de ver kenningsvluchten tegen Groot-Brittannië voort RIJKSWET BETREFFENDE NIEUWE LEDEN VAN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. BERLIJN. 1 Febr. (A. N. P.). Tenein de -aan de Duitsche burgers in de terugge keerde Oostelijke gebieden een vertegen woordiging te bezorgen in den Groot-Duit- schen Rijksdag, heeft de Rijksregeering be sloten tot de volgende wet welke in het staatsblad wordt afgedrukt: Par. 1. De op den lOen April en den 14en December 1938 gekozen, door de wetten van den 13en April 1939 aangevulde Groot- Duitsche Rijksdag zal met zooveel afgevaar digden worden uitgebreid, als het getal van zestigduizend begrepen is in het totale aan tal der in de ingelijfde Oostelijke gebie den wonende Duitsche burgers, die ouder zijn dan twintig jaar. Par. 2. De volgens par. 1 tot den Groot- Duitschen Rijksdag toetredende afgevaar digden worden aangewezen door den Fijhrer en Rijkskanselier uit het aantal der in deze gebieden wonende Duitsche bur gers, die ouder zün dan 25 jaar. LEIDEN, 1 Febr. Groentenvciling. Per 100 kg.: roodekool 4.706.40, savoyekooL 4.506.10, groenekool f 4.605.40, boe renkool 8—13, proi 26—32, kroten, ge kookt 710, uien 1.005.10, peen 5.20 11.40, spruiten 516 witloof 521, per 100 stuks: knolselderie 1.505.60, per 100 bos: selderie 8.4010.50. DELFT, 1 Febr. Vee. Aanvoer: 25 runde ren, 155 nuchtere kalveren, 78 magere var kens, 145 biggen, 4 schapen of lammeren, 1 geit of bok. Prijzen: kalfkoeicn 150 285, varekoeien 100180, nuchtere kal veren 416, magere varkens, biggen ƒ7 —15, rundvlecsch 84, 72 en 60 cent per kg. kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 2 zestien vaten boter, per kg. 1.55. Handel vlug. GOUDA, 1 Febr. Vee. Aangevoerd in to taal 155 stuks, waarvan 12 slachtvarkens: vette 2730 cent per pond. levend met 2 pet. korting; 59 magere varkens 3540, 3? biggen f 1013. 45 nuchtere kalveren 3 12, 2 scha oen. 5 bokken of geiten f 25 per stuk. Handel stug. Kaas: Aanvoer 31 partijen kaas. Prij zen le kwal. met rijksmerk f 3033, 2de 2829, Crisisaftrek 19.2 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 194 ponden. Prijzen: Goeboter 8085 cent en Weiboter 7580 cent por pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 36.000stuks. Prijzen: kippeneieren 4 254.75, kleine kiDpen- eieren f 4.004.25 en eendeneieren 4.00 4.25 per 100 stuks. Handel matig. BODEGRAVEN, 31 Jan. F'ereovelllng. Kioneneieren wit f 4.104.40, flemengd 4.304.50 per 100 stuks. .LOOSDUINEN. 31 Jan. Groentenveiling. peen f 15 per 100 bos. boerenkool 5271 co nt per 7 kg., savoyekool 3.50 per 100 kilogram. bftEUWF*?P.!lUO, 31 Jan. F'erenveM'ng. Aanvoer 2125 stuks, Prijzen: kirvin eieren wit 4.20—4.60. bruin f 4.30—4 70, hen- noneieren f 3.304.alles per 100 stuks. Beter 7580 en kaas 2035 cent per stuk. VTNKEVEFN. 31 Jan. Groenfenve|l«nff. Witlof I 17.50—19 60. TT f B00— 8.50, idem stek 5.005.50 per 100 kg. ZOETFRMFER. 31 Jan. Fte-enveillog. Aangevoerd: 13000 st''i-<? Pr'lznn: g-^ote kinnpneieron 4.255.00, kleine idem 4.00—4.25. KATWLTK a. d. RIJN. 31 .Tan. Gre—«-n- vel1l«g. Per 100 stuks: knoieolderio A 3 40 -7.70. idem B f 2 <«o_B 50 nor ki«t ""tl M kg.: wascbn«»n 1 750 15 55—70 cent. per 100 kg.: roodekool 5or*10, gelekool f sin4 po propnp^ool "1 3.40, uien f 0 6000 ner kistt van 8 kg.: boerenkool 3048 cent. W*®**"?.NOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.F»2 Berlijn75.60 Parijs 4 ?61/4 Brussel 81 95 Zwitserland 4°.24 Kopenhagen 36 40 Stockholm44 67W2 Oslo 42 82"o New York1.883/.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3