MGEVING LUCHTVAART Will U iels weten? DINSDAG 30 JANUARI 1940 DE LE'DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 DERDE BLOEMLUST- TENTOONSTELL1NG Te Sassenheim In 1920 werd de serie van jaarlijksche vaktentoonstelling te Sassenheim begonnen. Het is echter in deze afgeloopen 20 jaar, niet voorgekomen, dat dri tentoonstellin- ger bij streng winterweer gehouden zijn. Hedenmiddag half 3 werd de tentoon stelling van dherst gebroeide bolgewassen door burgemeester J. P. Gouverneur, van Sassenheim, geopend met de navolgende rede: Toespraak burgemeester J. P. Gouverneur Gaarne heb Ik voldaan, aldus spr., aan de uitnoodiging om bij de opening van deze tentoonstelling een woordje te spreken. Daarvoor zijn toch verschillende redenen. Oi de eerste plaats verdient het alleen lof or\ niettegenstaande de jerimiaclen van der tegenwoordigen tijd, te toonen, dat onze bollenmenschen niet versagen. Meer delen van onze bloembollenstreek zijn weer de zee overgestoken, trots de gevaren va- mijnen enz. Op dit uur zijn nog eenige pioniers op zee, op de Zaandam, die ge lukkig de meest gevaarlijke zone zijn ge passeerd; onze beste wenschen voor ge lukkigen' overtocht en voor een goede zakenreis zenden wij hun van harte na. Niet versagen, dat doen ook zij niet die thuis moeten blijven, om hier al hun zor gen te geven aan de cultuur, aan het gees telijk en practische werk, dat op de eerst* plaats te doen is om op peil te blijven. Ten toonstellingen als deze leggen daarvan ge tuigenis af. „Luctor et emergo" Ik geloof, dat ik deze kernspreuk voor de bollenmenschen ver leden jaar ook gesproken heb. Het is al leen jammer dat de worsteling nog niet voorbij is, maar mijne Jieeren; niet ver sagen. De „oude" wereld is wel leelijk in de war, maar.zoo hoorde ik verleden week de algemeen-secretaris der vereeniging, de heer Voors, op een vergadering in een Departementsgebouw te Den Haag zeggen: zoolang er maar één schip over is, brengen de bollenmenschen hun bollen naar de „nieuwe" wereld, al moeten zij zelf een schip charteren. Dat is ook in den oorlog 19141918 gebeurd. Moed houden', ook in den beroerdsten tijd, dan nog wanneer de Regeering onze noo- den niet schijnt te begrijpen. Het „frapper toujours" moeten onze mannen, leiders der vakvereenigingen, voor gezegd houden, vol houden en niet loslaten voor gehoor is ge geven aan redelijke verlangens, aan rede lijke motieven. Onze uitvoer, bedroeg wel eer bijna 50-millioen gulden. Maar dat soms geen goed figuur voor één artikel, in het totaal export-cijfer van den Neder- landschen buitenlandschen handel? Waren daarbij niet betrokken de belangen van een groot aantal burgers van den staat, zelfs meer werknemers dan werkgevers? Vol houden, mijne heeren, tot het begint te dagen! Gelukkig leeft in onze streek een wel doend optimisme, dat houdt den moed erin. Moge er spoedig vrede komen in de oude wereld, noodig voor nieuwe welvaart. La ten wij Christenen, daarom den Hemel ne derig vragen. Mijnheer de voorzitter, U hebt verleden jaar een stukje geschiedenis geschreven in de mooie Gods vai Sassenheim. Ik heb dat artikeltje gisteren nog eens gelezen en dan meen ik te mogen constateeren, dat dit ge bouw Bloemenlust in een „jubilé-tijd leeft, weliswaar nog niet in 't zilver, maar er ontbreekt maar één lustrum meer aan, al thans aan het tijdperk, dat het instituut der jaarlijksche vaktentoonstellingen door U met uwe helpers werd ingesteld. Ik moge U en het vak wel hartelijk feliciteeren met het groote goed, dat in die twintig jaren is bereikt. Het is ook twintig jaren, dat ik het voor recht had, de bollenmenschen, als nijvere bijen aan het werk te zien; het was mij steeds een genoegen en 'n trots daarover te gewagen; het was mij een voorrecht en een plicht, daar waar ik kon, voor de belangen en het goed recht van onze streek en onze gemeente op te komen. M.H. Ik heb eens op een zonnewijzer laten inbijtelen Ruit Hora, de tijd gaat voorbij, de tijd vliegt. Ik geloof, ik heb thans, althans voor deze mooie samenwerking in dit gebouw, mijn zwanezang gezongen. Anderen zullen na mij komen en ik spreek de Innige wensch en bede uit, dat Bloemlust in lengte van tijd een lust moge zijn voor de beoefenaren van uw mooie vak, trouw aan het devies Van het bestuur van Bloemlust „Ende despereert niet". De zaal is weer geheel gevuld, en niet alleen met bewijzen van broeikunst, maar ook een zeer interessante inzending van den proeftuin van de Rijkstuinbouwschool te Lis"e. Studiemateriaal bij uitstek. De in vloed van bemesting op de broei-resultaten en de invloed van het koelen zijn in dezen stand praktisch gedemonstreed. Gebr. Eggink, Frans Roozen, Vereenigde Culturen, P. v. Dcursen, W. Ruygrok, War- naar Co. en W. Moolenaar hebben allen hun beste planten ingezonden. Eiken bloembollenkweeker, die even tijd heeft, en dat hebben momenteel allen, wordt aangeraden naar Blcemlust te gaan. De kosten zijn geen beletsel integendeel, zij komen er dubbel en dwars uit; men leert, men spreekt en men krijgt moed! ONDERSCHEIDINGEN. De volgende prijzen werden toegekend: Zilveren beker voor de beste groep Tul pen aan gebrs. Eggink, Voorschoten. Diploma voor verdienstelijke groep Nar cissen. N.V. Ver Culturen, Noordwijk. Idem W. H. Ruigrok, Vogelenzang. Verder werden de navolgende Bloemlust- oertificaten toegekend: Voor de beste rose tulp, M. T. Her Gra ce (gebrs. Eggink). Voor de beste zalmroode tulp H. T. Brightling (gebr. Eggink). Voor de beste roode tulp T. H. Deldien (Pijnaoker). Voor de beste witte tulp M. T. Wight Sail (Fr. Roozen). Voor de beste orange tulp M. T. John Gay (Fr. Roozen). Voor de beste diepgele tulp E. V. T. Pluvia d'Oro (gebrs. Egging). Vor de beste gele tulp E. V. T. Golden Mascot (Belle en Teen wen). LEIDSCHENDAM K. J. M. V. In het R.-K. Vereenigings- gebouw aan de Damlaan werd gisteren avond door de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" een vastenavond-viering gehou den, een avond, die in alle opzichten slaag de en waarop het gezellig en prettig toe ging. Door den moderator, kapelaan van Nie- kerk, werd de avond op de gebruikelijke wijze geopend, waarbij hij de vereeniging in aller belangstelling aanbeval en allen een prpttigen avond toewenschte. Na een korte uiteenzetting door den lei der van de sport- en ontspanningscommis sie, de heer Alb. v. d. Hulst, werd een aan vang gemaakt met de verschillende wed strijden in kruisjassen, enz., welke wed strijden een prettig en spannend verloop hadden. Er waren zeer vele mooie prijzen beschikbaar gesteld, welke na afloop door den heer v. d. Hulst aan de winnaars wer den uitgereikt, waarbij hij dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt tot het wel slagen van dezen avond, niet in het minst aan het strijkje der militairen, die den avond met goede en vroolijke muziek op luisterden. Zeker kan de K. J. M. V. met genoegen op dezen avond terugzien. STOMPW1JK Volksbond. De R.K. Volksbond hield haar jaarvergadering in café „Blessepaardi", onder leiding van den voorzitter, den heer J. Groene weg. Bijna alle leden waren op deze vergadering aanwezig. Voor de ziele- rust van den overleden oud-voorzitter J. Smits werd- een gebed gestort. Het jaar verslag van den secr. was goed verzongd. Het verslag van den penningm. van dien Volksbond toonde een nadeelig saldo, van „Hulp in Nood." een batig saldo. Van hel „Moederfonds" hadden 11 gezinnen le vensmiddelen gehad. „Hulp in Huishou ding" had dit jaar voor 65.- aan levens middelen uitgedeeld. De heer Verhagen br-oht verslag uit van het nazien der boe ken. Deze waren in de beste orde bevon den. Daar er geen candidaten-lijsten wa ren ingekomen, werd het oude bestuur her kozen verklaard-; zoo ook het bestuur van „Moederfonds" en van „Hulp Ln Nood." Aan 10 personen werd een doosje sigaren uitgereikt, daar deze geen enkele verga dering gemist hadden. Van ie rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Een schitte rende verloting zonder nieten viel als al tijd, in den smaak. Daarna sloot de voor zitter onder dank deze zeer geslaagde ver gadering. WASSENAAR PAARD VOOR ARRESLEDE OP HOL. Door het breken van de strengen sloeg een voor een arreslede gespannen paard, bestuurd door mevr. M. S., alhier, op hol, waarbij het in de Berkheistraat den heer de J. omver liep. De heer de J. bekwam een hersenschudding en een wond aan het hoofd. Na eerste hulp-verleening is hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden over gebracht. Bij onderzoek bleek, dat de 6trengen on deugdelijk waren. Deze zijn in beslag ge nomen. NOORDWIJK Gemeenteraad. A.s. Vrijdag komt te half drie de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.a. de volgende punten: Adres van de bewoners van de van Hardenbroekweg, den Pieternelweg en den Emmaweg inzake aanleg van trottoirs enz. Voorstel tot het aangaan van vaste geldleeningen. Voor stel tot het aangaan eener dading met den Graaf van Limburg Stirum, Noordwijk, in verband met de vervuiling van de Schie. Personalia. B. en W. hebben mej, P. H. M. Alkemade C.W.dr., alhier, benoemd tot administratieve hulp ten kantore van den gemeente-ontvanger en den kassier der bedrijven. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. Wegens ingekomen be zwaren van eenige raadsleden zal de raads vergadering a.s. Woensdag niet doorgaan; d^ bijeenkomst wordt nu gehouden Za terdagmiddag 3 Febr. a.s. om 2 uur. In de agenda komt geen verandering. Gezinsfeest K. J. M. V. In café „De Zwaan" hield de K. J. M. V. haar jaar lijksche ouderavond, welke ditmaal best bezocht was, ook vele dames van de K. J. M Vers waren aanwezig, wat waarschijn lijk wel een beetje zal gelegen hPbben aan het feit, dat een „dansje" nagehouden werd. De voorzitter opende om half acht de bijeenkomst met den groet der jonge ren. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, speciaal de ouders, en wensch- t.e hun een pleizierigen avond toe. Hierna volgde de installatie van twaalf nieuwe leden. Dit geschiedde door de moderator kapelaan Rozenstraten. Hij sprak de jon gens met een kort woord toe en sprak de hoop uit dat ze mannen van karakter en katholieken van den daad zouden worden en mede zouden helpen om de maatschap pij in Christus te herstellen. Vervolgens deden de nieuwe leden hun belofte waar na de moderator de insignes op hun borst spelde nadat hij eerst deze insignes geze gend had. Hij feliciteerde hun vervolgens met hun installatie en zeide tot de aanwe zigen dat hedenavond de K. J. M. V. deze plechtigheid heeft laten zien om aan te toonen, dat het de vereeniging ernst is om van de leden mannen van karakter en ka tholieken van de daad te maken. De geest in de K. J. M. V., vervolgde sprae is goed; drfagen jullie dat uit K. J. M. V.'ers naar buiten. Jullie bent bij de K. J. M. V. ge komen om door het actief lidmaatschap ka tholieken van de daad te zijn. Je zult suc ces hebben als je je lidmaatschap goed be leeft. Ten slotte sprak de moderator de hoop uit, dat ieder zal zeggen: van die K. J M. V. moet ieder lid zijn. De voorzitter sprak eveneens een felicitatieword en wenschte dat uit deze nieuwe leden ideale K. J. M. V.'s zouden groeien, die voor alles wat de vereeniging betreft, belangstelling hebben. De koffie werd daarna geser veerd waarna begonnen werd met het af werken van het programma. In declamatie, zang en toepasselijke muziek werd door de K. J. M. V.'rs en eenige jonge dames de weg door het leven uitgebeeld, bestaande ui» 5 gedeelten. Nummer 1 was een lof lied op den Schepper. In twee mooie ta bleaux werden de twee levenswegen: Hu welijk, glorie van het goede gezin en Pries terschap uitgebeeld, waarna volgde: „Ze gepraal, Triumph van het kruis. Oorlog een wereld val barbaren en Vrede: Laeta- re Dit eerste gedeelte wat vanzelfspre kend aan den ernstigen kant was, werd fijn weergegeven. Alle lof voor het mooie samenspel en de sobere, doch fraaie dé cors Alle nummers vloeiden schitteren tot één geheel samen. Het 2e gedeelte, voor stellende „Het blijde leven" was meer aan den vroolijken kant en bestond uit zes nummertjes n.l. 1. Vaoder en dochter. 2. De kwezel die om een man bad. 3. Het looze visschertje. 4. Lof der dienstmaagd. 5. Grootvader zei, grootmoeder zei. en 6. Een aorig misverstand. Al deze stukjes vie len vooral na al het ernstige best in den smaak. Na afloop klonk dan ook een har telijk applaus op. De voorzitter dankte al len die voor het slagen van den avond had den medegewerkt. Op de eerste plaats de genen, die voor het voetlicht waren getre den. Alles was zeer goed geslaagd, wat wel zal te danken zijn aan den leider, den heer P. de Groot en zijn staf. Dank bracht de voorzitter len slotte aan Th. v. d. Berg, die voor de décors had gezorgd in samen werking met den heer Jac. van Parera. Verloting volgde, waarna de avond verder met een gezellig samenzijn en een dansje werd doorgebracht. SASSENHEIM Gemeenteraad. Ter behandeling van de begrooting voor 1940 en eenige andere punten komt de Raad Woensdagmiddag 2 uur in openbare vergadering bijeen. IJsclub. Toon, de omroeper, had Maan dagmiddag alle zurgers uitgenoodigd tot bijwoning van een spoecLeischende vergade ring van de IJsclub. Velen waren aanwezig toen de heer G. Vlasveld de vergadering een half uur te laat opende en speciaal eenige dames wel kom heette. Een woord van dank bracht hij aan den eigenaar van „Het Bruine Paard", die zijn zaal kosteloos ter beschik king had gesteld. „We hebben geveegd, zoo lang wij ve gen konden", aldus de voorzitter, maar nu is de kas leeg en hedenavond moet bespro ken worden hoe wij verder zullen vegen, temeer daar het zich niet laat aanzien, dat de winter voorbij is. Spr. becritiseerde daarna de afbrekende critiek, welke de be stuursleden moeten ondervinden. De penningmeester, de heer A. G. J. C. van Breda, gaf een uiteenzetting van den fir.ancieelen toestand, waaruit bleek, dat dit jaar reeds 171.37 aan veeggeld is uit gegeven. Spr. vraagt zich daarna af, hoe het komt, dat Sassenheim op het gebied van de ij-s sport nooit iets tot stand kon brengen, in tegenstelling met omliggende plaatsen. De reden daarvan is gelegen in de slechte me dewerking van de burgers. De voorziter deed vervolgens eenige me- dedeelingen omtrent de moeilijkheden ver bonden aan het exploiteeren van een Ijs baan en deelde mede, dat ons dorp hier aan geen behoefte heeft, daar men vol doende vrije gelegenheid heeft; b.v. „de Beek" in het Park en de Kagerplassen. Uit de vergadering kwamen meerdere voorstellen, welke allen ampel werden be sproken. Medegedeeld werd nog, dat men poogt tijdens den ijstijd de vrije beschikking over het Park te krijgen en ook van den Raad verlof te krijgen de kleine slootjes in „Rusthoff" te verbreeden, zoodat men ge heel rond, zal kunnen rijden. Dan zal de ijsclub groeien en bloeien. De heer Beye wees nog op het groote nut van het lidmaatschap vooral door den toegang tot alle banen van de bij de Z. H. LI. B. aangesloten vereenigingen en de verzeke- OP DE BOLLENBEURS Haarlem, 29 JanuarL De stemming op de beurs wordt er met het vorderen van het seizoen niet beter op! Et pour cause. De Regeering laat niets van zich hoo- ren: noch omtrent het surplusfonds, noch over vergoeding voor niet-uitgevoerde or ders, noch omtrent het betelen van het opengekomen land. Vergoeding voor de niet-uitgevoerde or ders. Verlies door koersdaling, door niet- betaling wordt geheel buiten beschouwing gelaten. Al is het dan ook een gevolg van den oorlog: het Engelsche fond, Finland, enz. Men schat het verlies wegens minderen export op ongeveer 5 millioen gulden! Waarom moet er nu nog langer ge wacht worden met een beslissing, die met spanning wordt tegemoet gezien en waar van het economisch leven van duizenden afhangt? En de opengekomen gronden? Een be slissing hieromtrent is allernoodzakelijkst, en de mededeeling, welke financieele ba sis gegeven wordt voor de beteling van die gronden; want, als deze dan gebruikt zullen worden voor de voedselproductie dan is het toch de allerminste eisch, dat deze teelt loonend zal zijn. En de handel. De vooruitzichten, dat export naar Engeland mogelijk zal wor den, zijn slecht; er wordt aan gewerkt on danks de pertinente mededeeling van den landbouw-consulent aan ons gezantschap te Londen, dat de invoer van bloembollen ge durende den oorlog verbóden blijft. Wel zijn er eenige teekenen, welke er op wijzen, dat eenige hoop op gelimiteerde in voer bestaat. In Zweden gaat het met het bestellen van bloembollen niet best! Er wordt door de reizigers ernstig geklaagd. Ook zijn er in dat land vele weigeringen van najaars zendingen voorgekomen, terwijl ook veel vorstschade geleden is. Tot overmaat van ramp weigert een der betrokken Zweedsche assurantie-maat schappijen thans de vorstschade te vergoe den! Ook Zwitserland, welk land in 1939 bijna 473 duizend kilo bollen nam, is, wat de handel aangaat, slecht. Daar zijn de man nen tot 48 jaar toe gemobiliseerd en van zelfsprekend drukt dit ook zeer op den handel. De bloemen. K. Oudshoorn en Zoon, Sas senheim was de eenige firma, die een be kroning kreeg! Aan de Bicolor Norway, roomwit met gele trompet werd het broei- getuigschrift 1ste klasse toegekend. De bol len waren onbehandeld. De E.l.t. Wentholt, oranje-geel van L. van Grieken en Zoon was o.L niet zoo schit terend. Beter was een ieder te spreken over de inzending van E. Oostdam, Noordwyker- hout: de Inc. Yellow-Stone. Mooie kleur en mooie bloeivorm. J. W. Lefeber, Lisse liet de Dubb. Nare. Texas zien. Goed voor haar soort maar ve len vinden de vorm niet mooi. Nijssen en Prins, Voorhout, liet heel goe de bloemen van Inc. Orange Flag zien; de bloemen hebben een goeden stand en ook de plaatsing van de bloembladeren was goed. F. Damen, Lisse en meerdere anderen ex poseerden de Trompet Rembrandt; flinke bloem, hard geel. Een puzzle heeft de Commissie voor No menclatuur nog steeds op te lossen om trent de soorten Cheerio en John Gay. Gebrs. Eggink zond een kistje tulpen in onder deri naam Cheerio maar de commis sie weet nog steeds niet of deze niet iden tiek is met Mendel John Gay. Had Frans Roozen op de laatste Bloem- lusttentoonstelling niet beide namen staan? Een goed gesloten Triumph Tulp bracht de firma Nijssen uit Santpoort onder den naam van Rahm van Berlin. Het is wel een Duitsche kleur dat rood met smalle gele randen; de bloemen zijn niet groot. Van Braam Sc Zoon, Heemstede, zagen wij twee mooie manden Hyacinthen: E.b. Stresemann en rose Favoriet. G. Lubbe Sc Zoon liet o.m. Inc. Scarlet Leader zien. De bloemen worden al groo- ter. Een mooie donkerrood© Triumph: Del den, was ingezonden door J. Pijnacker en Zonen, Lisse; terwijl hun dorpsgenooten Gebrs. Vreeburg een tafel alleen hadden met o.a. Barri Ellen Ney, Mendel Cellini, „geranium-lakrood, lichtgele basis met blauwe veeren", welke niet of bijna niet boven het blad uitkomt en Mendel v. d. Eerden Cochenillerood, welke o.L by M. Beelen te Lisse beter was. ring. Een groot aantal aanwezigen meldde zich als lid aan. Ongelukkige val. De heer H. R., Tij loosstraat, viel door de gladheid in het park Rusthoff en verspinterde daardoor zijn rechter enkel. Dr. Dommissie behandelde. De patiënt werd naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Verbrand. Mej. P. K. aan de Hoofd straat wilde een pan vet, waarin de vlam geslagen was, buiten zetten. Zy had hierbfi het ongeluk den Inhoud over den arm te krygen, welk lichaams deel geheel ontveld werd. De doktoren Dommisse en le Grand ver leenden de eerste hulp en deden haar naar het Academisch Ziekenhuis vervoeren. KATWIJK AAN DEN RIJN Us. Gisterenavond zijn de banen op den Rijn weer met een mofcorgpuit ondier water gezet, zoodat deze thans weer in goede conditie zijn. Des avonds weer ver lichting der banen. WARMOND Feestavond Volksbond. Onder bui tengewone belangstelling gaf de Volks bond een feestavond in hotel „De Stad Rome." De heer C. van Kempen opende de bijeenkomst namens den voorzitter, die door ziekte verhinderd was. Gelukkig was deze ziekte niet van ernstigen aard en spreker hoopte, dat de voorz. spoedig al geheel hersteld zou zijn. In 't bijzonder heette spr. welkom den pastoor en den kapelaan, die hiermede blijk gaven met het wel en wee der vereeniging mede te le ven. Spreker deed een beroep op de aan wezigen om de collecte ten bate van de vereeniging „Hulp in Nood" te steunen, daar deze instelling zeer nuttig en heil zaam werk verricht. Dit moge duidelijk blijken uit het feit, aldus spreker, dat in het afgeloopen jaar aan behoeftigen niet minder dan 700 Liter melk en 1000 eieren, zijn uitgereikt. Mede deed spreker een be roep op de aanwezigen, om ook met mild» hand te geven aan het Dr. van Schaak- fonds. Na allen een gezelligen en prsttigen avond te hebben toegewenscht werd over gegaan tot afwerking van het programma. Opgevoerd werd een vroolijk spel in vier bedrijven, getiteld: „Moppie", van Jan Everwijn. Het stuk was Ingesteld op dezen tijd en er waren vele momenten, waarin naar hartelust werd gelachen. De regis seur, de heer van Elburg, die wederom blijk gaf de noodige capaciteiten voor de regie te bezitten, had zelf ook een rol in het stuk genomen, hetgeen de spelers ze ker in hun spel geïnspireerd heeft, want een ieder zette zijn beste beentje voor. Het stuk werd vlot gespeeldhetgeen de aan trekkelijkheid van het spel zeer verhoog de. Geen wonder, dat na afloop de heer van Kempen dank bracht aan allen, die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt om dezen avond zoo te doen slagen. Een. speciaal woord van dank bracht 6preker aan den regisseur voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak had gekweten. Tot zijn groot genoegen kon spr. modedeelen, dat de gehouden verloting en collecte een bedrag had opgebracht van 30.Met het gebruikelijke dansje werd deze zeer geslaagde avond besloten. K. L. M. NAAR URK EN DE WADDEN. Vanochtend om kwart over negen is Par- mentier met de „Tapuit" van Schiphol naar Schiermonnikoog en Ameland vertrokken voor het overbrengen van passagiers en. post. Ook nu ging de tocht weer via Eel- de Een kwartier later steeg de Fokker „C. T." op met Bax als bestuurder voor een re tourvlucht naar Urk, Op de heenreis werd alleen post medegenomen. Van het voor malige eiland zullen eenige passagiers naar Schiphol worden gebracht. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë... De positie der K. L. M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op den uitreis bereikten de „Buizerd" met gezagvoerder Sillevis Bandoeng en de „Oehoe" met gezagvoerder Viruly Jodhpur. Dit vliegtuig wordt 1 Februari te Batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Pelikaan" met gezagvoerder te Roller te Alexandrië en de „Gier" met gezagvoerder Geysen- dorffer te Medan. Deze vliegtuigen wor den onderscheidenlijk 30 Januari en 3 Fe bruari te Napels verwacht. Vraag: Is men bij overname van een zaak, in boter, kaas en eieren, onderworpen aan de Vestigingseischen? Antwoord: Neen, een zaak In boter, kaas en eieren valt niet onder de Vesti gingswet. Men lette evenwel op, dat In zulke zaken ook dikwijls andere artikelen verkocht worden, welke onder het kruide- ni' rsbedrijf vallen en dan wordt de Vesti gingswet wel van toepassing. Vraag: Betreffende Oud Pandoeren: A. biedt 200. B. Pandoer. C. Pandoor met 20. A. past. B. Pander met 70. C. past. A. vraagt nu de roem van B B. heeft een vier de met stuk. A. heeft een vijfde. Kan A. nu de roem van B. afkeuren? Hangt B. nu en moet deze betalen? Antwoord: Ja. 70K.M. per uur, dat is een vaart, waarmee u nog uitstekend kunt opschieten en tóch de banzine- zuinigheid betrachten, welke thans zoo dringend noodig is. Hoe zuiniger wij zijn, des te langer wordt de benzine distributie uitgesteld, zooalu de regeering heeft aangekondigd I

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11