DINSDAG 30 JANUARI 1940 DE icmcrHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Bultenlandsche berichten De felle kou in Engeland VEROORZAAKT EEN VERKEERS CHAOS. Ingesneeuwde treinen. Uit alle deelen van Engeland komen be richten over de chaotische toestanden op de wegen en spoorwegen als gevolg van de slechte weersomstandigheden. Men kan zich niet herinneren, dat het verkeer ooit zoo in de was is geweest als dit jaar. Voor al in Noord-En geland en Schotland zijn de toestanden bijzonder ernstig. Het trein verkeer tmssohen bepaalde centra moest geheel worden gestaakt. In Schotland zijn •verscheidene treinen ingesneeuwd. Een ambtenaar in Schotland zeide, dat „de toestanden heel erg slecht zijn", doch dat men „in staat zal zijn de sneltreinen te laten loapen." Sneltreinen uit Noord-Engeland zyn met twaalf uur vertraging te Londen aangeko men en enkele nachttreinen uit het Noor dien zyn Maandagochtend niet op hun be stemming te Londen gearriveerd. Ook Lon den en de voorsteden hebben ernstig te lij den. Eenige voorsteden waren volkomen van de stad geïsoleerd en onbereikbaar met auto en trein. De verbindingen met voorsteden, die volgens de dienstregeling een half uur vergen, zyn nu slechts in een paar uur mogelijk. Over een verbinding, welke anders drie minuten duurt, heeft men im één geval zelfs 37 minuten noodig gehad. De vertra ging is ook groot langs de hoofdwegen naar de steden aan de Zuidkust, in het bijzonder Hastings, Eastbourne, Bognor en Ports mouth. De spoorwegen hebben het publiek aangeraden met de moeilijkheden rekening te houden en daarin te voorzien en ook de mogelijkheid van een staking der diensten niet uit te sluiten. Honderden reizigers, die het weekeinde in treinen hebben doorgebracht, zyn nog steeds niet op hun 'bestemming aangeko men. Zy brengen den avond door in de stations en restaurants. De spoorwegdiensten naar en van Schot land en Noord'-Ierland zijn thans volkomen stopgezet. In sommige gevallen zijn levens middelen gezonden naar passagiers, die in vastgeloopen treinen zitten en niet weg ikunnen. Onder de honderden, die vertra ging hebben, bevindt zich een aantal op den voorgrond tredende personen, o.m. de Finsche gezant, Gripeniberg en zijn vrouw, die Zondagavond uit Londen naar Glas gow vertrokken waren en die nog steeds niet verder zyn gekomen dan Carlisle. Het ministerie voor de voedselvoorzie ning heeft bekend gemaakt, dat het pu bliek in verband met de weersomstandig heden met meer schapenvleesch er minder rundvleesch genoegen moeten nemen. Er is ook tydelyk een tekort aan varkens- vleesch. Voorloopig geen verloven. Officieel wordt te Londen medegedeeld, dat de bij het expeditieleger in Frankrijk ingedeelde Britsche soldaten zich voorloo pig niet met verlof naar Engeland kunnen begeven in verband met de slechte weers omstandigheden. De luchtlijnen der K.L.M. (Nederland) tusschen Engeland, Nederland en de Scan dinavische landen ondervinden tamelijk weinig hinder. In beide richtingen wordt regelmatig gevlogen. Hetzelfde is het geval met de diensten van Sabena en de Deensche lucht vaartmaatschappij. De vliegtuigen vertrekken evenwel met vertraging daar de passagiers te laat op de vliegvelden aankomen. 400 DOODEN IN DE V. S. Over de koudegolf in Amerika meldt Havas, dat tengevolge hiervan bijna .400 personen in de Vereenigde Staten zijn be zweken. NOODLOTTIGE AUTOBUSBRAND IN MEXICO. 32 passagiers gedood. Zondag is in een autobus te Toluca (Mexico) brand ontstaan, doordat een passagier een nog brandende sigaret had laten vallen. De benzinetank van de bus is geëxplo deerd. 32 passagiers, o. w. acht kinderen, zijn gedood, 23 andere inzittenden gewond. SPOORWEGONGEVAL IN BELGIE. Tengevolge van het slecht functionnee- ren van een wissel is op het station van Luttre (België) een personentrein tegen eenige stilstaande wagons opgereden. Vijf tien reizigers werden gewond, de materiee- le schade is aanzienlijk. ONTGINNEN VAN DE WATERKRACHT VAN ZÜID-DUITSCHLAND. Deze dagen is te München de „Babyeri- sche Wasserkraftwerke A. G." opgericht Deze nieuwe maatschappij beschikt over een kapitaal van 15 millioen Mark, dat verhoogd zal worden tot 300 millioen. Aan deelhouders zyn het land Beyeren, de Rhei- nisch-Westfaelische Electrizitaetswerke A G. te Essen en de Maatschappij van de Vereenigde Rijksindustrie-ondememingen. Het doel van deze maatschappij is de tot nu toe r.og niet gebruikte waterkracht van Beyeron te ontginnen. Jaarlijks zal dit een energie van vele milliarden kilowatt ople veren, volgens een nieuw systeem, dat goedkooper is dan de tot nu toe gevolgde. RECHTZAKEN Kantongerecht te Leiden JACHTOPZIENER STAAT TERECHT WEGENS STROOPERIJ. „Een slecht voorbeeld", zegt de ambtenaar. Het zal zelden voorkomen, dat een jacht opziener zich te verantwoorden heeft we gens strooperij. Gisteren diende de zulk een zaak voor den Leidschen kantonrechter. Het was een boschwachter G. te Noord- wyk opgevallen, dat er steeds klemmen op het jachtterrein werden uitgezet zonder dat men maar kon ontdekken wie deze klem men plaatste. Ook werden steeds voetspo ren buiten de wegen en voetpaden gevon den. Hij keek danig uit en nam ook wel dikwijls de klemmen mede. Zoo had hij in in October drie en in November vier klem men in beslaggenomen. Verder had de boschwachter het vreemd gevonden, dat de jachtopzieners deze dingen niet hadden ontdekt. Eindelijk was de zaak toch aan het licht gekomen al zal niemand hebben kun nen droomen, dat zy zulk een wending zou nemen. Als verdachte was te voorschijn getre den de jachtopziener H. M. W. D. Jr. te Noordwykerhout. De eerste stoot in de goede richting deed de boschwachter, toen hij op 2 November wederom eenige klemmen had gevonden en deze mede had genomen. Hij was toen aan gehouden door den vader van den ver dachte, den jachtopziener D. Sr. die hem wilde visiteeren, omdat hij den inhoud van een rugzak van den boschwachter niet ver trouwde. Natuurlyk had de boschwachter zich gelegimiteerd en was tot een tegenof fensief overgegaan want hij vroeg aan D. Sr. of deze niets wist van de inbeslag geno men klemmen en of hij wel vergunning had om de klemmen uit te zetten aange zien de jachtopzieners soms van hooger- hand opdracht krijgen om klemmen te plaatsen om schadelijk wild te vangen. D. Sr gaf daar een ontwijkend antwoord op, reden voor den boschwachter om eens op onderzoek uit te gaan bij de politie te Noordwyk, die hem mededeelde, dat noch D. Sr., noch D. Jr. ooit vergunning hadden gehad om de klemmen te plaatsen. Later was hij de verdachte D. Jr. tegen gekomen, terwijl deze in het bezit van een konijn was. „Zoo heb je daar een boutje, zeker uit een klem", vischte de boschwacihter. „Ik wil er geen gedmee hebben, dus loop nu door", had verdachte geantwoord, waarmede tevens de laatste schakel in het bewijsmateriaal gevonden was. De kantonrechter vroeg verdachte of hy de klemmen geplaatst had, waarop deze bevestigend antwoordde er aan toevoegen de, dat hij meende gerechtigd daartoe te zyn, omdat er dieren verdelgd moesten worden. De ambtenaar kon er niet over uit, dat een jachtopziener aan strooperij deed en vond dat hy dan al een heel slecht voor beeld had gegeven. Spr. eischte dan ook een geldboete van 40.subs. 28 dagen met verbeurdverklaring van de klemmen. Verdachte voerde nog aan, dat hij niet zoo goed op de hoogte was geweest met de bepalingen en had gedacht, dat hij 'het wel doen mocht, hetgeen den ambtenaar weer deed opmerken, dat hij dan al een heel slecht jachtopziener was. De kantonrechter veroordeelde verdach te ten slotte tot een geldboete van 20. subs. 8 dagen met verbeurdverklaring van de klemmen. Het rijtijdenbesluit. De banketbakker van N. te Leiden had zich te verantwoorden wegens overtre ding van artikel 4 van het rijtijdenbesluit, hetwelk voorschrijft, dat een chauffeur van een banketbakker geen banketbak kerswaren op Zondag mag bezorgen, wel diners enz. Zijn Zondagsrust komt dan in het ge drang, maar wel mag de patroon het zelf rondbezorgen. De verdediger van verdachte mr. Vos uit Leiden betwistte de ten laste legging, want hij was van meening, dat een banketletter of een taartje wel degelijk bij een diner behooren en als toetje dienden. Trouwens, verdachte had, toen hy werd aangehouden, meerdere onderdeelen van een diner in zijn wagen, waaronder ook de banketletter behoorde. Tevens was het op 3 December gebeurd, juist voor den drukken Sinterklaastijd. De ambtenaar k<?n niet aanvaarden, dat taartjes en een banketletter tot een onder deel van het diner behoorden; als men dat aan gaat nemen dan is het eind zoek, want dan kan men ook wel chocolade en bon bons wel onder diner-benoodigdehen gaan rekenen. Spr. eischte dan ook een geldboete van ƒ5.subs. 3 dagen. De verdediger vroeg om, als een veroor deeling mocht volgen, een boete op te leg gen, die hooger beroep mogelyk zou ma ken. De kantonrechter zal over acht dagen schriftelijk vonnis wijzen. Verder werden nog veroordeeld B. K., chauffeur te Noordwyk, omdat hij op de Binnensluisbrug te Katwijk hoogst on voorzichtig had gereden, waardoor een auto met twee militairen in de knel was geko men. Eisch ƒ20.subs. 10 dagen. Uit spraak 15.subs. 5 dagen. H. C. V., chauffeur te Leiden, had op het kruispunt VisscherstraatDuinstraat te Katwijk geen voorrang verleend aan een autobus, die van rechts kwam. Eisch ƒ20.— subs. 10 dagen. Uitspraak 15.subs. 5 dagen. Th. L. te Leimuiden had z(jn zoon tje niet de school laten bezoeken, want het jcngmensch moest vader helpen met het bieten rooien. Eisch een geldboete van 6.subs. 3 da gen. Uitspraak 5.subs. 3 dagen. W. d. R., schipper te Leider do rp, had met zijn schuit in de Heerengracht te Leiden gevaren zonder dat zyn vaartuig verlicht was. Eisch en uitspraak een geld boete van ƒ3.subs. 1 dag. Haagsche Politierechter De fatale vergissing. Het is nu eenmaal een feit, dat men in elke stad bepaalde moderne wijken heeft, waar het eene huis als een druppel wa ter gelijkt op het andere. Nu is dat over dag niet zoo erg want een ieder weet na tuurlijk zijn eigen villa van den loopenden band wel te vinden. Des avonds wordt het al iets moeilijker, want in het donker zijn alle katjes grauw, maar als het dan iemand vergaat als dien meneer uit Lei den, die naar een feestje was geweest! Och arme, wat een narigheid en een ellen de, eindigend by den Politierechter. Die meneer dus was naar een fuif ge weest, alwaar nog al aardig geestryk vocht geschouken was. Het was een mannenfuif geweest waar liefhebbende ega's geweerd waren geworden. Voordat meneer gegaan was zal hij wel een predikatie gekregen hebben van „je komt toch niet te laat thuis man". „Natuurlijk niet vrouw", zal het plechti ge antwoord wel geweest zyn. Maar aan gezien we daar niets mee te maken hebben gan we dit verder zwijgend voorby en ko men op het punt alwaar meneer na het ve le „genotene" met een bezwaard gemoed er nog zwaardere beenen des nachts klok slag drie uur afscheid nam van de vrien denschaar om de reis naar de moderne woonwijk te aanvaarden. In het begin ging het nogal goed en met behulp van den trot toirband in tamelijk rechte lyn. Door den invloed van de nu niet zoo bepaald milde najaarslucht was de gang al gauw recht en averecht, zooiets van links bentje over nog eens links en dan plotseling naar rechts. Na veel gehaspel kwam hy in zijn straatje, alwaar de huizen precies gelijk waren en daar begon de ellende. Met een soort goocheltoer haalde hij zijn huissleu tel te voorschyn en zooals alleen een eige naar kan doen, stapte hij op een der hui zen af. Na eerst de noodige malen het sleu telgat op de verkeerde plaats gezocht te hebben gelukte het hem eindelijk de juis te plek te ontdekken, maar nu ging het slot weer niet over-hetgeen weer de noo dige aileenspraakjes opgeleverd zal heb ben. Maar aangezien hij er niets voor ge voelde om op den openbaren weg te blij ven kampeeren had hij aan de bel getrok ken. Geen gehoor, dus nog maar eens ge luid en wel aanhoudend. Ditmaal met re sultaat, want een raam op de bovenved- dieping ging open en een hoofd kwam woedend het gat uitgestoken. „Wat mot dat en wie ben je", was de proloog. „Ik ken d'r riet in, Alida", klonk me- neers stem benepen. „Stik vent met je Alida", klonk de stem uit het raam zeer onnet. „Mot je me daar om me bed uitbellen", en dicht vloog het raam en daar stond meneer. Toen het tot zyn beneveld brein doorge drongen was. dat hy nog even ver was en nog buiten stond, was hij maar weer begon nen aan de bel te rukken net of er brand was. Weer vloog het raam open en het zelfde hoofd van zooeven begon een serie onfatsoenlijke woorden oved meneers hoofd uit te storten er tot slot aan toevoegend, dat er als het niet uit was een zeker nacht meubel op meneeers hoofd neer zou dalen. En dicht ging het raam! Meneer belegde een krijgsraad in z'n eentje en vond het wel wat sneu om buitenshuis te blijven, dus nam hy ten aanloop en wierp zich te gen de deur, die kraakte, maar niet be zweek. Net toen hij aanstalte maakte om een tweeden stormloop te beginnen ging de deur keurig netjes open maar wie meneer verwachtte te zien, zijn Alida was het niet, integendeel een wildvreemde man in pyama. De man gaf zijn meening te ken nen over het fuifnummer, die in het holst van den nacht eerzame nette menschen uit hun bad haalden, doordat zij met hun „dronken kop" hun eigen huis niet kon den vinden. Dat „dronken kop" deed iets bij meneer ontvlammen, want hy achtte zich belee- digd en gaf den man in pyama een klap op diens oog, duwde hem den gang in en gaf hem daar nog een klap op hetzelfde oog net op het moment, dat de vrouw van den man in pyama belangstellend om den hoek der slaapkamerdeur informeerde: ,,Is die dronken vent er nog Wullem," waarop Wullem een kernachtig woord zei en me neer aanstalte maakte om ook Wullem's vrouw even te gaan inmaken. En op dat moment kreeg hij plotseling het eene hel dere oogenblik dat menschen soms in him toestand hebben en zijn grove vergissing inziende en constateerde, dat hij in een ver keerd huis terecht was gekomen, nam hy de vlucht, het slagveld het slagveld la tende. Niettemin was het maar een feit, dat de meneer in de pyama met een ge kleurd oog weer zyn bed in kon kruipen, maar van slapen zal wel niet veel geko men zijn. Of meneer zijn huis alsnog ge vonden had, vermeldt de geschiedenis niet, maar wel moest hij terecht staan wegens huisvredebreuk en mishandeling. Hij probeerde het heel lastig aan zijn dronkenschap te wijten, maar dat vond by den Officier geen opgang, die deze nachte lijke avonturen hoogst onbehoorlijk vond en dan ook een geldboete eischte van ƒ40 subs. 40 dagen. Te veel, te veel vond meneer dit, want op slot van rekening kon hij er toch ook niets aan doen, dat de huizen zooveel op SPORT VOETBAL R.K. LEID SC HE VOETBALBOND. Zondagavond waren de scheidsrechters van bovenvermelden bond bijeen om hun jaarlijkschen gezelligen avond te vieren in de zaal van Café „De Oude-Post" te Sas- senheim. Ondanks de mobilisatie was er toch nog een groot aantal personen aan wezig, waaronder het Districtsbestuur en een afgevaardigde van het Hoofdbestuur van de D.H.V.B., den heer Hubaty, alsme- dwe de heer v. Abswoude als vertegen woordiger van de Junioren-Commissie. Het was even 7 uur toen de voorzitter van de Scheidsrechters-Commissie, de heer P. Aangevaare, het woord richtte tot de aanwezige dames en heeren. Spreker bracht naar voren, dat een jaar geleden eenzelfde avond plaats vond, waar het aan tal wel grooter was, maar de mobilisatie maakte het onmogelijk, dat alle present konden zijn. De feestvreugde zou er voor dezen avond niet minder om zijn. Het moei lijke werk, aldus de voorzitter, voor een scheidsrechter is menigmaal minder pret tig, maar met een dergelijken ouderlingen avond schept het weer eens nieuwen moed en het vërhoogt de goede verstandhouding onderling. Dat het werk van den scheids rechter wordt gewaardeerd door de ver- eenigingen bleek wel uit de vele gaven van de vereenigingen en zelfs particulieren, die het mogelijk maakten den scheidsrechters dezen avond te doen houden. Het Districts bestuur werd mede dank gebracht voor het organiseeren van dezen feestavond, en spreker hoopte, dat deze saamwerking zou mogen blijven, terwijl ook altijd op de medewerking van de arbiters voor de ver eenigingen gerekend kan worden. De voorzitter van bet District, de heer Schrama, bracht naar voren, dat deze avond wel een punt van bespreking was geweest op de bestuursvergadering, maar men was tot de conclusie gekomen, dat een gepaste ontspanning juist in dezen tijd op haar plaats was. Den voorzitter deed het goed, dat de vereenigingen dit zelfde be aamden, daar deze bij den eersten oproep onmiddellijk antwoordden met financieele bijdragen. De voorzitter wenschte allen een prettigen avond. Intusschen werd het muzikale en humo ristisch gedeelte verzorgd door de heeren J. v. Tongeren en G, v. Vliet, wat al da delijk een prettige stemming bracht. Tusschen de bedrijven door kregen en kele sprekers nog het woord. De heer Hoogervorst was verheugd, dat de samenwerking tusschen de vereenigin gen en scheidsrechters zoo goed was. Voor dezen avond was de goede kant van de ver eenigingen weer getoond en spreker wees er op, dat, wanneer wij weer gaan voetbal len de heeren scheidsrechters ook steeds weer voor de Junioren-wedstrijden present zullen zijn, daar dit ook de grootste wensch is van de vereenigingen. Op deze wijze dienen wij dan elkanders belangen. De heer Haverkom bracht zijn dank na mens alle scheidsrechters aan de organisa tie van dezen avond, wees er vervolgens op, dat het noodzakelijk was voor iederen arbiter de cursusavonden te volgen, daar dit op de eerste plaats een belang was voor hen zelf, maar ook voor de vereenigingen. De laatste jaren wordt er veel gedaan door het Districtsbestuur om de heeren arbiters alle kennis van spelregels bij te brengen. Vervolgens dankt hij den heer Hubaty voor zyn 20-jarigen arbeid als Hoofdbe stuurder van den D.H.V.B. en het speet hem, dat de heer Hubaty zich niet meer herkiesbaar stelde als Hoofdbestuurder. Toch sprak hy den wensch uit, dat hij de R.K. Sportbeweging zou blijven volgen. De heer Hubaty, hierna het woord ver krijgende, dankte voor de prettige samen werking in het District Leiden steeds on dervonden. Spreker hoopte ook na dezen tijd lekaar nog vaak te ontmoeten op sport gebied, indien hem daar de gelegenheid voor wordt geboden, hetwelk door den heer Angevaare werd bevestigd. Hierna werden eenige nummers gegeven, elkaar geleken. De Politierechter vond echter, dat hij dan maar niet zooveel had moeten drin ken dan had een en ander niet kunnen ge beuren. Vyf en dertig gulden moest meneer be talen voor zijn fatale vergissing. Anders wel een dure vergissing en een onverwacht einde van het feestavondje. En wat zal Alida wel zeggen? AGENT AANGEVALLEN EN MISHANDELD. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de twee broers, die in den nacht van 5 op 8 November te Amsterdam ruzie kregen met een agent van politie, die hen na slui tingstijd uit een café verwijderde, tot een voorwaardelijke gevangenistsraf van zes maanden. Zij hadden den agent aangeval len en mishandeld. De eisch luidde: twee maanden gevangenisstraf onvoorwaarde lijk. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch had den sergeant D. B„ die zijn manschappen op den geboortedag van prinses Irene zon der vergunning van zijn superieuren vry gegeven had, geen straf opgelegd, doch de zaak verwezen naar den tot straffen be voegden commandeerenden officier. De auditeur-militair teekende hooger beroep aan en de advicaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof eischte een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met verlaging tot den stand van soldaat. Het hoog militair gerechtshof heeft he den het vonnis van den krijgsraad beves tigd. waarby de lachspieren los kwamen. Ook was de traditie getrouwe verloting van een 60-tal mooie prijzen op het programma, waarbij bijna allen met een prijs uit den strijd kwamen. De mooie greote taart, ge schonken door de sportvereeniging Lei muiden, viel in handen van scheidsrechter J. v. d. Berg uit Noordwyk. Tenslotte moest de voorzitter wegens het vergevorderde uur een einde maken aan deze gezellige bijeenkomst. Langs dezen weg dankt ondergeteekende allen, die hiertoe hebben bijgedragen voor de scheidsrechters. H. HOOGERVORST, secr. NED. ELFTAL GAAT WEER OEFENEN. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van de technische commissie van den Kon. Ned. Voetbalbond Donderdag a.s. hier ter stede de training der Nederland- sche elftalspelers te hervatten. Natuurlyk zal deze training, zoolang vorst en sneeuw regeeren, beperkt blijven tot oefeningen binnenshuis. Voor deze indoortraining zijn, wederom in verband met de weere en terre|nsomstandigheden, voorloopig alleen spelers van het Westen uitgenoo- digd. In eerste instantie zijn de spelers genomen, die deel uitmaakten van het Nederlandsch elftal, dat 10 December 1.L den jubileumwedstrijd tegen België te Rotterdam won. Op 3 Maart a.s. vindt de landenwedstryd tegen België te Antwerpen plaats. Met nog slechts één maand voor den boeg, is het noodzakelijk de training te hervatten, ook al, omdat na den landenwedstryd te Rot terdam er bijna niet meer gespeeld is. SCHAATSENRIJDEN. GONNIE DONKER TEGEN FRIESCHE HARDRIJDSTERS. Donderdag a.s. zal op de baan van de Kon. IJsvereeniging „Thialf" te Heeren veen een match worden gehouden tusschen de kampioene van Nederland op de lange baan, mejuffrouw Gonnie Donker en de beide bekende Friesche hardrijdsters, Slets- ke Pasveer te Akkrum en Metje Nienhuis te Heerenveen, oud-kampioene van Drente. De match wordt gehouden over afstan den van 500 en den gebruikelijken af stand van wedstrijden voor vrouwen in Friesland van 140 meter. Voor deze ont moeting heeft de K. N. S. B. toestemming verleend. WATERPOLO L. Z. C—D. Z. V. Morgenavond zal in de Overdekte aan de Haarlemmerstraat gespeeld worden de wed strijd L. Z. C. ID. Z. V. I. Aanvang 9 uur. SCHAKEN De competitie le klasse van den Haagschen Schaakbond. Gisteravond speelde het Leidsch Schaak genootschap J te Delft in het Café Penning zijn vierde wedstrijd in dit seizoen, en wel de uitgestelde wedstrijd tegen de Delftsche Schaakclub I. LSG I miste thans Westra, Van Hoek, Segaar en Goudsmit, daarente gen was Hommes ditmaal wel van de par tij, voorts 3 goede reservespelers, n.l. De Bruyn, Modderman en Passtoors. De uit slag van den wedstrijd volgt hieronder: Delft I—L.S.G. I. Ir. J. B. Schijf—W. H. v. d. Nat 1—0 Mr. P. W. MeylinkN. N. xz Jhr. ir. H. Strick v. Linschoten J. R. Hommes 1/21/2 A. G. BruggemanG. Bosscha 10. J. F. KaanMr. A. G. de Blécourt 01 N. L. BeTh. J. de Bruyn xx Ir. P. C. VolkerA. E. J. Modderman 1/2—1/2 C. F. G. W. LorentzJ. H. Passtoors 0—1 Totaal 3 xx3xx Ofschoon de stand dus voorloopig gelijk is, heeft LSG I in de beide afgebroken partijen de mindere kansen, zoodat de eind uitslag waarschijnlijk 3 1/24 1/2 neder laag zal worden, echter hoogstens een ge lijk spel. Jaarvergadering der Leidsche Schaakclub „Philidor". Onder voorzitterschap van den heer P. Herfkens hield bovengenoemde schaak club gisteravond in Hotel „Centraal" zijn jaarvergadering, die goed bezocht was. De heer Herfkens herinnerde bij de opening aan het jaarfeest, gehouden op 6 Januari 1939. Vervolgens wees hij op het feit, dat, ofschoon aan militairen gratis toegang tot den clubavond was aangeboden, hiervan geen gebruik was gemaakt. Nadat de waarn. secretaris, de heer G. Pels, de notulen had gelezen, die onveran derd werden goedgekeurd, bracht hij het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de club in bloeienden toestand verkeert. De heer P. J. v. d. Zeeuw werd, nadat de kascom- missie alle bescheiden in orde had bevon den, onder dankbetuiging voor zijn beheer, gedéchargeerd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren C. Visser en A. J. J. Nicaise, herkozen. Daarna reikte de voorzitter aan de winnaars de behaalde prijzen uit. De rondvraag leverde weinig op. Alleen werd gevraagd of de mogelijk heid bestond een bezoek te brengen aan het Schaakmuseum van dr. Niemeyer op Duin- rell te Wassenaar. Dit zal nader onderzocht worden. Na sluiting der vergadering volgde een gongwedstrijd, waaraan door vele leden met ar.imo werd deelgenomen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10