RIJNSTREEK OMGEVING De miltvuur besmetting MAANDAG 29 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN OUD-ZOUAAF H. BEUK. t Zaterdagmiddag is in het Sint Joseph - gesticht alhier, waar hij sinds Maart 1924 met zijn echtgenoote een welverdiende rust genoot, op 87-jarigen leeftijd overle den de heer H. Beuk, een van de weinige nog in leven zijnde zouaven van Nederland, op welken titel, hoe bescheiden van ka rakter hy ook was, de heer Beuk met recht trotsch was. Hij was een der jongste zouaven. Reeds op 17-jarigen leeftijd had hij zich in dienst van den Paus gesteld. Zijn diensttijd was kort, hoewel niet van oppofferingen vrij. Geboortig uit Mijdrecht hoorde hij kerke lijk onder de parochie te Uithoorn. Hoewel hij in het boerenbedrijf was opgegroeid, vestigde hij zich, na terugkomst, uit de fteuwige Stad, in het bakkersvak, bij zijn üHtn te Zevenhoven, waar hij bijna een halve eeuw met zijn echtgenoote woonach tig was en in welke plaats de heer Beuk ettelijke jaren deelnam in het gemeente beleid als wethouder. Door Paus Leo XIII z.g. werd hij begif tigd met de Pauselijke onderscheiding „Be ne Merenti", welke meda'lle hij ook steeds gaarne droeg. De overledene was het harde werken uit zijn bakkerstijd, toen er nog op dit ge bied geen enkele machine bekend was, ge wend en hoewel bewoner van ean dust- huis, gunde hij zich tot voor nog geen jaar rust en nam steeds gaarne en opgeruimd deel aan het vele werk van de St. Vineen- tiusvereeniging in de St. Bonifaciusparo- chie. De heer Beuk was, zoowel in als buiten het gesticht, bij zeer velen een gaarne ge ziene figuur. Om zijn nobel en edel karak ter en om zijn liefde jegens den naaste ver wierf de overledene in een uitgebreiden kring van de meest uiteenloopende maat schappelijke ontwikkeling, hooge achting er veler sympathie, hetgeen nog duidelijk tot uiting kwam het vorig jaar Mei, toen het echtpaar onder groote belangstelling zijn diamanten huwelijksfeest mocht vie ren, bij welke gelegenheid Z. H. de Paus blijk gaf de 22 toen nog in Nederland le vende oud-zouaven indachtig te zijn. Kort na dit luisterrijk feest evenwel is de heer Beuk ziek geworden, in een ziekenhuis te Leiden moest operatief worden ingegrepen, hetgeen hem evenwel niet meer het ge- wensohte herstel heeft mogen brengen. Sindsdien mocht hij het bed niet verla ten en werd dus nu bijna een jaar liefde vol verpleegd in het St. Josephgesticht, waar thans ook zijn echtgenoote al eeni- gen tijd van de laatste H. Sacramenten is voorzien. Met den heer Beuk is heenge gaan een man met een edel karakter, die veel over had voor een ander en die zijn smartelijk lijden met voorbeeldige onder werping en geduld heeft weten te dragen. IJssport. Vrijdag en Zaterdag werden op den Rijn verschillende wedstrijden op schaatsen gehouden. Tusschen Heul en Vlamingstraat hadden wedstrijden plaats voor kinderen van 810 en van 10 tot 14 jaar. De uitslag werd voor meisjes van 810 jaar: le prijs D. Idenburg, 2. A. den Hertog, 3. A. Vonk, 4. W. Meerveld. Jon gens: 1. W. Kampen, 2. K. de Jong, 3. L. de Jong, 4. H. van Frankfort. 1014 jaar: Jon gens 1. H. van 't Wout, 2. T. de Jong, 3. S v. Vliet, 4. T. v. Rijn. Ringrijden voor paren: 1. W. Kasteris en A. Bouthoorn, 2. D. de Jong en M. Bout hoorn, 3. J. Kasters en W. Bouthoorn. Tot slot had aldaar een afval-race plaats om geldprijzen, waaraan 46 personen deelna- men. De eerste prijs werd behaald door D. de Jong, 2. A. Post, 3. W. Koopman, 4. H. Verburg. Op de ijsbaan „Het Goudsche Rijpad" vond Zaterdagavond een behendigheids wedstrijd plaats voor paren. Mej. Vos en de heer Post werden eerste, 2. mej. Heem- rood en den heer W. v. Rooy, 3. mej. Kok en den heer Joha. Aan 's Molenaars heeft het evenmin aan belangstelling ontbroken. Daar waren Za terdagavond wedstrijden voor jongens en meisjes. Aan ringsteken per prikslede na men 43 paren deel. De le prijs behaalde Henk Plomp met B. Olifant. 2. A. Straver met J. Rerik, 3. W. Oudshoorn en W. Kik kert. 4. J. Piepenbrink en B. Stapper, 5. W. vrolijk en D. Freeken. Dit vijftal ont ving bovendien nog een extra-verrassing. Brandje. Zondagmorgen werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een schoorsteenbrandje ten huize van den heer K in de van Boetzelaarstraat. Een der mo torspuiten wass spoedig ter plaatse. Door het inwerpen van zouut werd het brandje gebluscht. De spuit kon onverrichter zake huis-toe. BODEGRAVEN Locomotief defect geworden. Toen gis teravond trein 3332 WoerdenLeiden (sinds eenige dagen zijn de dieseltreinen tijdelijk door stoomtreinen vervangen) om 17.21 van hier naar Leiden zou vertrekken, bleek dat de locomotief, waarschijnlijk door de sneeuw, zoodanig defect was geworden, dat deze den trein niet meer naar Leiden kon vervoeren. Onmiddellijk werd door den stationschef aan station Woerden om een andere locomotief verzocht, maar het duur de ongeveer een klein uur, voordat deze arriveerde, met gevolg dat trein 3332 te Leiden met één uur vertraging aankwam, waardoor een uurdienst moest vervallen. Vrouwenbond. Op het feest van Ma ria Lichtmis (Vrijdag a.s.) zal er in hotel van Haaf ten een gezellige avond worden gegeven, die na het Lof, dus te circa acht uur, zal beginnen. Er zal gratis koffie wor den aangeboden, terwijl er bovendien voor de leden, bezoeksters, eenige prijzen be schikbaar gesteld zijn. De zeereerw. heer J. H. van Kessel, oud-kapelaan te Bode graven, thans pastoor te Kudelstaart, zal voorts een lezing houden over een leer zaam onderwerp, waarna de bestuursver kiezing op het programma staat. Voor alle dames boven de 20 jaar is de avond toe- bankelijk. Opgericht zal worden: „Zorg voor Moe der en Kind". Er wordt aan herinnerd, dat iederen eer sten Vrijdag der maand de kerk des mid dags vanaf drie uur is geopend. Oud linnen etc. zal door het bestuur dankbaar worden aangenomen, terwijl zij, die een oude wieg of iets dergelijks aan een arme moeder willen afstaan, kennis hiervan gelieven te geven. Een belangrijke factor is wel, dat de contributie niet meer in het najaar, doch in de Meimaand zal worden opgehaald. Groote bazar. Op Maandag en Dins dag 25 en 26 Maart a.s. (2de en 3e Paasch- dag) zal er in hotel van Rossum een groo te bazar georganiseerd worden voor een noodzakelijke aanvulling der kas van ver schillende vereenigingen. Men wordt ver zocht om zoo mogelijk iets beschikbaar te stellen. In den loop der maand Maart hoopt men langs de huizen te gaan, ten einde ca deautjes in ontvangst te nemen. Men kan het desgewenscht ook bezorgen aan Wil- helminastraat 55. Het comité is samenge steld uit mevr. van Es en mevr. Timp na mens het Wit-Gele Kruis; mej. K. de Ko ning namens den Vrouwenbond; de dames N. van Niekerk en M. Wessels namens de Missieclub; mevr. van der Heijden namens de Meisjesbescherming, terwijl mevr. van der Poll namens de Kinderuitzending en mej. Th. Lelieveld namens de Vr. Jeugd beweging in het comité hebben zitting ge nomen. MEIJE-ZEGVELD „St. Jan". Naar men ons mededeelt, zal de gebruikelijke vergadering niet op Woensdagavond, doch op Dinsdagavond ge houden worden. BOSKOOP Volksbond. Een goed geslaagde propa- gandafeestavond werd gisteravond in het Vereenigingsgebouw gehouden. De afdee- ling Boskoop heeft haar beste beentje voor gezet en de talrijke aanwezigen hebben volop genoten. Na een openingswoord van den voorzit ter, den heer P. v. d. Staak, die met het gebed van de Nieuwe Gemeenschap den avond inzette, werd een kort gebed gestort voor de zielerust van den kortgeleden ge storven oud-voorzitter van het hoofdbe stuur, den heer J. Smit te Amsterdam. Vervolgens heette spreker allen harte lijk welkom en deelde mede, dat op 14 Fe bruari a.s. een filmavond zal worden ge houden over het werk van de Raad van Arbeid. Deze avond, welke zeer leerzaam zal zijn, wordt bijzonder aanbevolen. Ook niet-katholieken zijn van harte welkom. Hierna werd overgegaan tot de verdere afwerking van het programma. Eerst het optreden van een mondorgel-ensemble uit Reeuwijk onder leiding van den heer Wim Kraan. Een woord van hulde aan het kra nig ensemble, dat op bewonderenswaardi ge wijze met de mondorgels wist om te springen en mede met een werkelijk goede show de stemming er in wist te brengen. Na dit optreden v/erd door de tooneelaf- deeling van den Volksbond afd. Boskoop een blijspel in twee bedrijven opgevoerd, getiteld „De 2500ste Inwoner", door Piet Mossinkoff. Op zeer verdienstleijke wijze werden de rollen vertolkt en deze opvoe ring mag werkelijk als een van de meest succesvolle worden genoemd. Het stuk viel geweldig bij het publiek in den smaak en droeg niet weinig bij tot de goede stem ming. Na een kort woord van den geestelijk adviseur kapelaan L. Voets en een tweede optreden van de mbndorgelclub werd dit gedeelte van het programma besloten en bleef men nog een uurtje gezellig samen onder de keurig verzorgde dansmsuziek van de heeren Houtman en Vergeer. Het gezellig karakter van dezen avond heeft wederom een steentje bijgeddagen aan den bloei van den Volksbond en de afd. Bos koop mag met genoegen op dezen prach tig eslaagde avond terugzien. Zij nog ver meld, dat de bal-leiding berustte bij den heer Jan Benschop. Geboren: Maria Mathilda d. van G. Nederhof en A. W. Verwey. Getrouwd: Jan Uittenbogaard 26 j. en G. A. van Tol 23 j. Overleden: M. Verkade, echtgen. v. K. van der Ben 75 j. J. C. van Kempen echtgen. van K. Oosterwijk 84 j. HAZERSWOUDE IJswedstrijd. Op de prachtige banen der Hazerswoudsche IJsclub is een hard rijderij gehouden met hindernissen. Er werd door 34 heeren aan deelgenomen. De eerste prijs werd behaald door C. Raap horst, de 2e door H. v. d. Loo, de 3e door P. v. Wieringen, de 4e door A. de Haan. Wegens het mooie winterweer was er veel belangstelling. KOUDEKERK Ringrijden met arresleden. B(j voldoende deelname zal Dinsdagmid dag a.s. om 2 uur op den Rijn ringrijden met paard en arresleden plaats hebben. Aanmelding bij het bestuur der Koude- kerksche IJsvereen. en den heer D. P. van Leeuwen. Voetballers op 't ijs. De Koudekerk- sche voetbalvereeniging heeft Zaterdag middag onder haar leden op den Rijn een wedstrijd op schaatsen gehouden. Er werd onder de voetballers een vinnige kamp ge streden. De uitslag is als volgt: le pr. Henk van Vegten, 2e Reinier Dorrepaal, 3e Cor de Wit, 4e Albert Vergunst, 5e Si mon van Leeuwen, 6e Piet Vergunst. Aspi- rantjongere leden: le pr. Jan Hogenes, 2e Adriaan Hakkenbrak, 3e Cok Hoogeveen, 4e Jan Verbaan. Des avonds had op de verlichte ijsbaan op den Rijn vanwege de IJsclub een wed strijd plaats met priksleden. Er waren 46 deelnemers en er was groote belangstel ling. Prijswinnaars werden: le pr. Piet van Dam, 2e Hermanus Hogenes, 3e Jan Hogenes, 4e Jaap Bijleveld, 5e Johannes van Harskamp Kl.z., 6e Henk van Vegten. LEIDERDORP De Polderkring DwarswateringDoes. Bovengenoemde polderkring vergaderde verleden week ten Raadhuize. Uit het ver slag van den penningmeester wordt het navolgende ontleend: de inkomsten be droegen 193.32 de uitgaven bedroegen ƒ49.83. Het over 9 polders te verdeelen be drag is dus 143.49 >4, waardoor per me ter 1.35 kon worden betaald. De voorzit ter K. Brug was aan de beurt van aftre den. Deze werd herkozen. Hardrijderij voor mannen op den Rijn. Begunstigd door mooi weer was een groot aantal belangstellenden naar den baan gekomen om te kijken naar den wedstrijd hardrijden. De prijswinnaars waren: le pr. J. Schippers, Zoeterwoude, 2e pr. C. de Ruiter, Leiderdorp, 3e pr. C. Molema, Leiderdorp, 4e pr. P. Rozeboom, Leiderdorp, 5e pr. C. Lammerzaal, Zoeter woude, 6e pr. C. van Teylingen, Leider dorp. Deze hardrijderij was georganiseerd door de Leiderdorpsche IJscommissie Doesbrug. Cursus huishoudelijke voorlichting. De burgemeester heeft ten Raadhuize in te genwoordigheid van de heeren D. de Haas, J. de Vogel en S. van der Stoel, afge vaardigden van vereenigingen, een com missie geïnstalleerd, die cursussen zal or- ganiseeren voor huishoudelijke voorlich ting. De bedoeling is om aan huisvrouwen en volwassen meisjes de gelegenheid te geven onder de deskundige leiding van mej. v. d. Bijl, leerares M.O. alhier, te lee- ren van een klein inkomen het meest mo gelijke nut te trekken voor naaien, koken en huish. werk. Bij deelname van 12 per sonen zal de cursus aanvangen, die koste loos wordt gegeven. De dames-commissie bestaat uit de dames Brug, pres., Van Os- nabrugge, Verkley, Van Donk, Meerburg, Koot en Zuster de Geus. De cursus wordt gegeven in een lokaal der Bijz. Lagere School en vangt begin Februari aan. Bouwen. Bij onderhandsche overeen komst is door de directie van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken aan M. van der Velden te Leiderdorp opgedragen het bou- v.en van een bergplaats, kantoor en maga zijn, etc. te Leiderdorp. Geboren: Gilles, z. van A. Schouls en A. van Wetten Emma Maria Theresia Gerarda, d. van C. F. M. de Krijger en P. C. M. Nevens. Overleden: D. de Lange 60 j. echtge. van G. van der Beek. OUDE-WETERING Schaatswedstrijden. Ten tweede male waren Zaterdagmiddag de schoolkinderen de gasten van de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel". Jammer genoeg was het op de baan bitter koud, zoodat de toeloop niet zoo groot was, als in de verwachting lag. Intusschen waren er toch nog een kleine 100 jongens en meisjes om elkander te be kampen. Iedere verliezer bekwam een reep chocolade, terwijl de winnaars een groote- re belooning konden verdienen. Kleine jongen's: 1. Jan Vesseur, 2. Jan v. d. Bosch. Groote jongens: 1. Dirk Kraan, 2. Tinus Cozijn, 3. Evert Knibbe, 4. Arie Hoge- boom, 5. Johan de Jong. Kleine meisjes: 1. Nel de Wit, 2. Anna Rietbroek. Groote meisjes: 1. Corrie Rietbroek, 2. Annie van Hameren, 3. Trees v. d. Meer en 4. H. Akerboom. ZOETERWOUDE (H. R.) Vastenavond-uitvoering. Gisteren avond werd door de tooneelvereeniging „Liefde voor Tooneel" een vastenavond- uitvoering gegeven in het patronaatsge bouw. Met de opvoering van een spel uit het vliegersleven „Vlammende Vleugels" door Will, van de Berg. Ruim een half uur over tijd, welke ech ter werd gevuld met een vroolijk stukje accordeonmuziek, werd deze avond door kapelaan de Koning geopend met een woord van welkom. Hij hoopte, dat allen een genoegelijken avond zouden hebben. Nu was het de beurt aan de tooneelisten, om een mooien en vroolijken avond te be zorgen aan de velen, die langs de sneeuw wegen waren gekomen, en hierin zijn ze ten volle geslaagd. Het was een mooi en leerzaam stuk, en zij hebben het zonder uitzondering goed gespeeld. Het was een welgeslaagde, succesvolle avond. ZOETERWOUDE Geboren: Johanna Elisabeth, d. van W. N. Loos en J. M. Beijersbergen Grietje, d. van M. van Aalst en J. A. Ot- tevanger Johannes Coenraad, z. van Th. W. van Gent en P. H. van der Zon Pe- tronella Maria, d. van F. van Nierop en C. A. Helleman Nicolaas, z. van N. van Nierop en M. A. van Rijt Johanna Cor- Invoerverbod voor beenderen, hoorn, haar, beender-, dier- en bloed meel, óók als zij tot meststof zijn bestemd. ONTHEFFING BIJ „BIJZONDERE REDENEN". De maatregel, dien de Veeartsenykundi- ge Dienst jaren lang heeft verzuimd te nemen, n.l. verruiming der bepalingen ten aanzien van invoer van dierlijke produc ten, die smetstof kunnen bevatten, heeft thans, nu in een maand tijds reeds 500 runderen zijn bezweken aan de meest ge vreesde veeziekte, het miltvuur, zijn be slag gekregen, doch in wel zéér rigoureu- zen vorm. De desbetreffende Kon. Besluiten van 24 Mei 1922 en van 11 Augustus 1932 zijn nu n.l. (Staatsblad 680) ingetrokken en vervangen door het volgende: „De in- en doorvoer van buitens lands van: vee, hoornen, klauwen, hoeven, borstels, haar, wol, beenderen, waaronder ook te verstaan gebroken of gemalen beenderen, mest, waaron der ook verstazin wordt kunstmest, voor zooverre deze bestaat geheel of gedeeltelijk uit diermeel, beendermeel of bloedmeel en veevoeder, voor zoo ver dit bestaat geheel of gedeeltelijk uit diermeel, beendermeel of bloed meel, zijn verboden. „Wanneer bijzondere redenen een af wijking van dit verbod noodzakelijk maken, kan de minister van Economi sche Zaken zoodanige afwijking toe staan onder de noodige voozorgen te gen overbrenging van besmetting. „Dit besluit treedt in werking 1 Fe bruari 1940, met dien verstande, dat het verbod ten aanzien van wol in wer king zal treden op een nader te bepa len tijdstip". Het „Handelsblad" schrijft hierbij: „Deze maatregel treedt dus in werking volle 26 dagen na de circulaire, waarin last werd gegeven, om de fabriek te De Bilt te sluiten, terwijl in totaal ruim drie mil- lioen kilo veevoeder werd geblokkeerd! Geleerd door de ernstige les der laatste maanden wordt thans de gehééle invoer o.a. van beenderen, dierenmeel, bloedmeel, beendermeel en haar verboden, terwijl ontheffing alleen wordt toegestaan „wan neer bijzondere redenen" dat noodzakelijk maken. Hollen of stilstaan? De hoeveelheid ruwe en pijpbeenderen, welke door ons land wordt ingevoerd, ver meldt de statistiek om de een of andere reden niet, wèl den export. Wat betreft „haar" vinden we voor het afgeloopen jaar de volgende invoer-cijfers: paardenhaar 256.000 K.G., koehaar 420.0000 K.G., var kenshaar (borstel) 146.000 K.G., ander dierlijk haar 110.000 K.G., totaal 932.000 KG. Verder werd geïmporteerd: 905.000 K.G. vleeschmeel, 12.324.000 K.G. diermeel, 2.081.000 K.G. bloedmeel, 3.633.000 K.G. vleeschbeendermeel en 804.000 K.G. been dermeel, in totaal 19.747.000 K.G. Buiten en behalve de beenderen, wor- HILLEGOM Afd. Hillegom van het Wit-Gele Kruis geroyeerd Aangezien de afdeeling Hillegom van het Wit-Gele Kruis op ons herhaald verzoek weigert, om zich volgens de Bisschoppelijke bepalingen en geldende statuten aan te sluiten bij den Provincialen Bond, verliest deze afdeeling Wijkverpleging het recht tot het voeren van het praedicaat „R.K. Wijk verpleging". De afdeeling hield op datum 1 Januari 1940 lid te zijn van den Provincialen Bond en kan dus niet langer als een Katholieke vereeniging worden erkend. f JOANNES PETRUS, Bisschop van Haarlem. Haarlem, 13 Januari 1940. „St. Bavo". KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Tot hulpkeurmeester is, in de plaats van den heer Halsteijn, die be dankt heeft, benoemd de heer P. Ouwer- ling te Varseveld. Verstandig besluit. De gemeenteraads leden hebben besloten, mede gezien de bui tengewone tijdsomstandigheden, geen al- gemeene beschouwingen over de begroo ting te houden. nelia, d. van C. B. Groen en M. A. Mocsari Maria Helena, d. van L. C. van der Poel en R. C. Hofstede Petrus Adria- nus, z. van H. J. van der Post en E. J. Hooijman. Getrouwd: R. G. van Dam, 27 j. en C. W. Borst 21 j. M. J. Ponte 24 j. en J. H. de Koningen 23 j. B. A. Roessen 33 j. en W. E. van der Hoeven 23 j. A. P. C. Luijsterenberg 33 J. en M. I. A. Böke 23 J. J. H. van Klink 26 j. en W. R. Zwcekhorst 22 J. Overleden: N. T. van den Akker, echtgenoote van J. Dorrepaal J. Ak- kersdijk m. 66 j. A. L. J. Brouwer z. 10 m. A. Westhof 89 j. wedr. van E. Straat hof K. Holsteijn 80 j. echtgenoot van W. M. van Schip aan boord. den dus door dit invoerverbod getroffen een aantal producten, waarvan de import vorig jaar rond 21 millioen kilo heeft be dragen. Met de „bijzondere redenen", die „een afwijking van dit verbod noodzake lijk maken" zal het waarschijnlijk wel los- loopen, want de takken van industrie, wel ke haar en beenderen verwerken, bene vens de landbouw, die bloed-, dier- en beendermeel noodig heeft, zal men wel niet zonder meer laten zitten! Wij denken veeleer, dat hi^r van een, 3 4 weken te laat genomen, overgangsmaatregel sprake is, in afwachting van het uitwerken van een besluit in zake werkelijke, d.w.z. met terdaad uitgevoerde, grens-controle. Wij wijzen er met voldoening op, dat thans óók bloed- en beendermeel, die voor bemestings-doeleinden zijn bestemd en dus den grond kunnen besmetten, onder de bepaling vallen. Dit gat is dus alvast gestopt en er begint nu teekening te ko men in de door den Veeartsen ij kundigen Dienst jaren lang verwaarloosde zaak. De volgende vraag zal nu zijn, wie de schade van gestorven vee en te ontsmet ten of te vernietigen veevoeder, benevens van de gekortwiekte „Adelaar", zal moe ten dragen. Ter beantwoording van die vraag zal een minutieus onderzoek der verantwoor delijkheden en verzuimen ten dezen noo dig zijn, o.a. naar de draagwijdte en vooral de uitvoeringswijze van het K. B. van 11 Augustus 1932". VEEVOEDERFABRIEK „DE ADELAAR" DAGVAARDT DEN STAAT. Onrechtmatige daad gepleegd? Het „Handelsblad" verneemt, dat de Utrcchtsche Veevoederfabriek „De Ade laar" den Staat in kort geding heeft ge dagvaard, ter zake van een onrechtmatige daad, n.l. het dc-en sluiten harcr fabriek en het deponeeren der sleutels op het hoofdbureau van politie. Het gaat hier om de fabriek, waarvan de Veeartsenijkundige Dienst veronder stelt, dat zij de haard is van de huidige miltvuur-infectie. Langs indlrecten weg, want bacteriologisch monsteronderzoek le verde géén positieve resultaten op, meen den de officieele instanties, dat de besmet ting was gekomen via de mineralen-meng sels, welke „De Adelaar" had bereid en aan de voederfabrieken had geleverd. Wel had het monster-onderzoek aange toond, dat, althans gedeeltelijk, gewoon in plaats van ontlijmd beendermeel was ver werkt en op grond dóarvan werd de meng- vergunning der firma ingetrokken en de fabriek op slot gedraaid. Tevens werd, eveneens op 5 Januari, aan iederen voe derfabrikant, handelaar of veehouder, die mineralen van „De Adelaar" in voorraad had, gekocht na 27 November, dan wel veevoeder waarin deze waren verwerkt, geboden, deze af te zonderen en te blok- keeren. Het korte geding over den eisch van „De Adelaar" tegen den Staat tot terugga ve van de sleutels van de pakhuizen, is Zaterdag gevoerd voor den president der rechtbank te 's-Gravenhage. Voor „De Adelaar" pleitte jhr. mr. K. J. Schorer, voor den Staat mr. G. J. Scholten. De plei dooien droegen vaak een scherp karakter. NOORDW1JK Vereeniging tot Ilulp in de Huishouding. A.s. Woensdag om half acht geeft bovenstaande vereeniging haar jaarlijk- sche uitvoering in café Flora, Kerkstraat. Het belooft een mooie avond te worden vol afwisseling. Muziek, zang, tooneel, film. Een beperkt aantal plaatsen zijn nog voorradig. Voorziet u tijdig van plaats bewijzen om teleurstelling te voorkomen. Nog enkele plaatskaarten verkrijgbaar bij mevr. de Rooy, Voorstraat 72 en mej. P. Trompert, v. Limb. Stirumstraat 29. Da geheele opbrengst wordt besteed voor be hoeftige gezinnen. Uw steun is onmisbaar! We rekenen op u. God zal u loonen. Geboren: Maria Adriana, d. van C. J. van Duijn en M. A. Peters Johannes Jacobus, z. van J. J. de Groot en H. P. v. d. Weijden Alt Jeroen, z. van A. J. van Schie en E. J. Lassooy Adrianus Johan nes, z. van N. Hermans en P. M. M. Caa- pers. Ondertrouwd: A. G. v. Kesteren en C. J. Vink A. G. H. Caspers en G. van Overbeek R. v. d. Haak en N. v. Roon. Getrouwd: J. G. de Regt en D. van 't Hoorn H. G. J. Peeperkorn en G. H. Vink. Overleden: Maartje Haasnoot, 83 J., wed. van Q. v. d. Meulen. VOORHOUT Hardrijden. De Voorhoutsche IJsclub had Zaterdagmiddag wederom een wed strijd georganiseerd voor behoeftigen uit de geheele gemeente, welke een groot suc ces is geworden. Er waren niet minder dan 79 deelnemers. De belangstelling was groot. De uitslag was als volgt: 1. Bert La- keman, 2. W. v. Werkhoven, 3. Chr. v. d. Berg Pzn., 4. Jan Bergman en 5. Jo Lake- man. Door den voorzitter der IJsclub werden in café „De Bonte Koe" de prijzen uitge reikt; aan de eerst 3 prijswinnera een „troostprijs". Deze bestond uit een kistje sigaren. Dit was daarom een troostprijs, omdat de prijzen bestemd waren voor be hoeftigen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7