OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 24 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN Botsing, Op den Steekterweg kwamen gistermiddag, mede door de gladheid van den weg, twee vrachtauto's in botsing. Beide wagens liepen materieele schade op; de politie heeft procesverbaal opgemaakt. BODEGRAVEN BRAND IN DEN TOREN. In den toren van de Nederduitsch Her vormde kerk aan de Markt is een begin van brand geweest. Hoewel men terstond de brandweer alarmeerde, behoefde deze toch geen hulp te bieden, daar men met eenige snelbluschapparaten en zand het vuur in de kiem heeft weten te blusschen. Naar men meent te weten, zou een defect aan de cen trale verwarming oorzaak van dit brandje zijn. HOOGMADE „Herwonnen Levenskracht". Dins dagavond vond in de zaal van den heer Witteman een filmavond plaats in het ka der der vrijwillige stuivers-actie van Her wonnen Levenskracht", waarvoor de be langstelling niet zoo buitengewoon groot was, waarschijnlijk wel tengevolge van de slecht begaanbare wegen. Om 7 uur opende de heer A. v. d. Ploeg de bijeenkomst met een hartelijk woord welkom tot het, jammer genoeg, niet zoo groot aantal aanwezigen en vroeg direct alle aandacht voor het witte doek. Na een inleidend filmpje kwam de be kende film „Rondom het Jubileum van Herwonnen Levenskracht". In deze film werd de groei aangegeven van het nu zoo groote werk van Herwonnen Levens kracht, maar werd ook aangegeven, dat wij er nog niet zijn, dat eigenlijk de één cents-contributie verdubbeld dient te wor den. Maar zoolang dat niet algemeen gaat moeten wij door de vrijwillige stuiver-bij drage in dit tekort aanvullen. Na dit belangrijke deel van het pro gramma volgde nog een mondeling aanvul lend propagandistisch woordje en een aan sporing om mede te helpen aan de laatste nog noodige stuivertjes per week. Nog et telijke duizenden, dus u behoeft niet bang te zijn, dat uw stuiver te veel is. Nog een aantal bijfilmpjes werden hier na vertoond en zeer zeker zullen de aan wezigen uiterst voldaan na deze leerza- men en prettigen avond huiswaarts zijn ge gaan. KOUDEKERK Miltvuur. In deze gemeente heeft zich weer een nieuw geval van miltvuur voor gedaan en wel bij den veehouder P. K. in de Lagewaard van wien een rund is ge storven. Daar den laatsten tijd een verbe tering ten opzichte van deze ziekte was in getreden in deze gemeente, beteekent deze uitbreiding des te meer een tegenvaller. Personalia. Onze vroegere plaatsge- noote mej. C. W. Oostveen, voorheen on derwijzeres aan de Herv. School alhier, thans te Breskens, is in gelijke functie be noemd te Ooltgensplaat. combineeren hiervan werd een programma verkregen dat klonk als een klok. Om pl.m. half negen werd de bijeen komst door den geest, adviseur, pastoor J. F. Lips, geopend, die, na de zoo talrijk op gekomen leden en huisgenooten van leden, ook de op deze avond genoodigde afd.- besturen der L. T. B., R.-K. Volksbond en St. Deus Dcdit hartelijk welkom heette. Na een korte uitleg over 't tot stand ko men en de beteekenis van deze avond werd..., het licht uitgedraaid en kregen we een aantal filmpjes te zien o.a. uit Lippe-Detmold, Oberammergau en natuur lijk een teekenfilmpje, alles om er de stem ming wat in te brengen. Hierna immers kwam een meer ernstig onderwerp n.l. „De Nieuwe Gemeenschap", waarin door ver schillende sprekers het doel en streven der Nieuwe Gemeenschap werd uiteengezet. Direct hierop aansluitende kwam de spreker van dezen avond, prof. A. Cleo- phas met zijn rede over „Het gezin in den modernen tijd", een zeer voornaam, mis schien wel het voornaamste deel van de Nieuwe Gemeenschap. Zeer onderhoudend behandelde spr. het huwelijk, de verwording daarvan in het heidendom en ook in 't Jodendom, waaruit het echter door Onzen Menschgeworden Verlosser werd opgeheven door het te ma ken tot een Sacrament, door het een heilig fundament te geven met dientengevolge een juiste regeling van rechten en plichten van ouders en kinderen wederzijds en voor elkaar. Maar de moderne tijd met zijn hervor mingen van Maarten Luther e.a. ontnam aan 't huwelijk zijn sacramenteel karakter en maakte er een menschelijk contract van. De Staat eigende zich rechten toe aangaande het huwelijk, die niet aan haar konden en mochten worden toegestaan. In alle landen, behalve in Italië na het con cordaat, staat het burgerlijk huwelijk voor aan. Overal bijna wordt door den Staat echtscheiding erkend in iets, dat door Christus volgens Zijn eigen woorden on verbreekbaar is gebonden en ten slotte gaat de Staat hier en daar reeds zoover dat door haar' wordt bepaald, wie mag trou wen. Deze wantoestanden scheppen zulk een wanorde dikwijls in het huwelijksle ven, waaronder de onnatuurlijke kinder beperking een der ergste is, dat bij nadere beschouwing het oude heidendom in deze dikwijls weer is teruggekeerd. Gelukkig wordt den laatsten tijd van Staatswege ook het verkeerde van vele wetten, voor schriften en toestanden ingezien, maar wat geeft dit alles zonder de ware christelijke liefde. Laten wij die voeden, opdat wij on ze taak in de Nieuwe Gemeenschap naar behooren kunnen vervullen. Deze uitvoerige uiteenzetting en bespre king van dit zoo buitengewoon actueele onderwerp werd door allen met de groot ste aandacht gevolgd en het dankbaar ap plaus en de woorden van den voorzitter bewezen ten duidelijkste de waardeering voor het gesprokene. Na een korte pauze kwam als tweede deel van deze avond de film „Levensgang" van den Bond voor Groote Gezinnen, wel ke film die zoo goed paste op deze door het bestuur genoemde Gezinsavond, werd weer vol aandacht gevolgd en wij zijn er van overtuigd, dat deze avond veel, misschien verborgen, goeds naar boven heeft ge bracht en dan zal het succes van dezen Gezinsavond, aldus pastoor in zijn slot woord, waarin hij allen nog eens voor hun belangstelling dankte, niet alleen voor het bestuur maar voor de geheele afdeeling verzekerd zijn. KATWIJK MILITAIR DOODELIJK VERONGELUKT. Gisterochtend is op den Zuid-Boulevard te Katwijk aan Zee tijdens oefeningen met mitrailleurs, de 24-jarige militair v. Duy- venbode uit Katwijk, doodelijk getroffen en kort daarna overleden. KATWIJK AAN ZEE H. HAASNOOT, t In den ouderdom van 66 jaren overleed de heer Hermanus Haasnoot, een algemeen bekend en geaoht ingezetene en bekend landbouwer in Katwijk en omgeving. De heer Haasnoot was sinds 1911 voorzitter van den Raad van Toezicht der Coöp. Boe renleenbank. Verder bekleedde de over done meerdere kerkelijke functies. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Donderdag 25 Januari des namid dags te 2 uiur. Punten van behandeling zijn o.m.: Behandeling van de bedrijfsbegroo- tingen en van de gemeentebegrooting voor den dienst 1940. KATWIJK AAN DEN RIJN IJs. Het ijs op de Rijn was in het dorp gisterenmiddag nog redelijk goed. De vo- rigen dag hadden de gemobiliseerden, die in het St. Willibrord-college liggen, zich beij'verd om de baan in het dorp weer be rijdbaar te maken. En met succes. NOORDWIJKERHOUT Kruisvaart-uitvoering Cohort St. Victor. In het patronaat van de St. Victor pa rochie hield het Kruisvaartcohort een uit voering. Ondanks het winterweer, was de zaal goed bezet, toen pastoor Westerwoudt de avond opende met een hartelijk wel komstwoord tot alle aanwezigen in het bij zonder tot den burgemeester en den ad junct districts-directeur van de K. J. C., prof. Kauling, die met den Baljuw van zijn woonplaats blijk van belangstelling gaven door hun tegenwoordigheid. Na deze openingswoorden werd begonnen met de afwerking van het programma. Opgevoerd werd „Katjang", spel van jongensleed in 4 bedrijven. Het stuk speelt op een jon genspensionaat en werd door de jongens goed ten tooneele gebracht. Onder de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de kas van de Kruisvaart. Verloot werden een taart en.een konijn, welk dier door pastoor Westerwoudt onder hilariteit van het publiek op het tooneel werd getoond. De avond werd door den pastoor onder dankzegging voor de opkomst, gesloten. Kruisvaart-avond St. Jozef-parochie. In hotel Gouwenberg heeft de Kruis vaart van de St. Jozefparochie alhier voor een tjokvolle zaal een avond gegeven van pret en jool, vermengd met ernstige stuk jes, afwisselend, zooals alleen een Kruis- vaartcohort dat kan. Geen plaatsje was er meer in de groote zaal te krijgen, toen het geheele cohort, voorafgegaan door hoorn blazers en tamboers en begeleid door de mondharmonicaclub, in marschtempo de zaal binnenkwam en zich systematisch op het tooneel opstelde. De directeur, kapelaan Schretlen, wees de aanwezigen op het be lang van dezen avond, waarop de ouders zouden kunnen zien, wat de Kruisvaart ook naar buiten kon presteeren. Met een krach tig „De Kruisvaart treedt aan!", werd deze avond geopend, waarna een der Kruisvaar ders de aanwezigen om stilte vroeg. In vlot tempo werd alles afgewikkeld. Piet Geerlings declameerde „De Priester", waarvan de coupletten werden afgewis seld met latijnsche gezangen door de Kruisvaarders, op het orgel begeleid door den heer J. van den Berg. Basseleer van der Linden declameerde op uitstekende wijze „Excelsior", om daarna in een gees tig gedichtje dé aanwezigen duidelijk te maken, wat eigenlijk een basseleer is. Verschillende andere Kruisvaarders traden nog voor het voetlicht, alles in vlot tempo, waarbij ook de mondharmonicaclub, onder leiding van Chr. Vrolijk, zich van zijn besten kant liet zien. Zeer fijn was de hulde, die door de gezamenlijke Kruisvaar ders werd gebracht aan ons Vorstenhuis, waarbij een hunner een gedicht 'declameer de, waarin hij de aanwezigen herinnerde aan de kracht, die het Nederlandsche volk van zijn bestaan af heeft getoond, wanneer het ging om zijn bestaan en zijn vrijheid. Spontaan werd aan het slot van deze hulde door alle aanwezigen staande het Wilhelmus ingezet. De tweede hulde, die hierop volgde, gold St. Michaël, den pa troon van de Kruisvaart. Hiermede was het eerste gedeelte beëindigd. De pauze werd gevuld door het vertoonen van een film, opgenomen door kapelaan Schretlen, in welke film op soms suggestieve wijze Noord wij kerhout in beeld werd gebracht. Zelfs zagen wij een opname van degenen, die Zondags steeds te laat in de kerk komen; we zagen de Christus Koning-op tocht en de Palmpaaschoptocht van het vorig jaar, het vroolijke misdienaarsreisje, enz., te veel om op te noemen. Het was een filmpje, dat de zaal heeft doen schud den van den lach! Het tweede gedeelte van den avond speelde zich af rond een kampvuur. Het bestond uit een revue van specifiek Noord- wijkerhoutsche dingen, die door de jon gens op geestige en jongensachtige wijze werden uitgebeeld. Het eerste tafereel toonde 'n boschje, waarom heen enkele bor den stonden, waarop geschilderd was o.a.: „Burgemeester Jeugdboschje", „Prijs 2.50" en „Plezier 5.00". Voor oningewijden dee- len wij mede, dat in de laatst gehouden raadsvergadering door een der leden werd verzocht om de boschjes achter de Bavo- laan te verkoopen, omdat zij toch door de jeugd werden vernield en uitsluitend dien den tot kattenkwaad, waarop de voorzit ter, burgemeester van Iersel, heel juist antwoordde, dat de opbrengst van de boschjes misschien 2.50 zou zijn, terwijl de jeugd er voor 5.plezier van had! Gerard van Eeden declameerde hierbij het gedicht, dat naar aanleiding van deze op merking in den Raad door „Troubadour" was gedicht tot uitbundige vreugde van de aanwezigen. Op smaakvolle wijze werd de revue voortgezet, bezongen door de Kruisvaarders M. Heemskerk, J. Koster en basseleer van der Linden. O.a. zagen we de autotocht voor ouden van dagen, de beroemde (beruchte?) dikke boom in het Schoollaantje en de geheimzinnige „zwar te bende", welker leden des avonds ons dorp onveilig maken. Tevens werd op gees tige wijze door de jongens de aandacht gevestigd op de kwalijkriekende Schip- persvaart en de yerzameling onbewoonbaar verklaarde woningen, welke nog steeds niet zijn gesloopt! Aan het slot van den avond werd in een samenspraak tusschen twee Kruisvaarders de aandacht gevestigd op het nut van de Kruisvaart voor de jeugd, terwijl L. van Denzen ditzelfde op geestige wijze deed. Zeer mooi was de voordracht van de zelatricen der verjarings-actie, die onder zang en rhythmische dansen de aanwezi gen aanspoorden deze actie waarvan de opbrengst dient voor een éigen burcht met alle kracht te steunen. Intusschen werden door Kruisvaarders in de zaal zak jes verspreid, die later door de zelatricen werden ingezameld. Het was een avond van een bonte men geling van pret en ernst, een avond, die alle aanwezigen tot het einde toe heeft geboeid. We kunnen niet alles, wat de Kruisvaarders dezen avond voor het voet licht hebben gebracht opsommen. Dit kun nen we echter zeggen, dat deze avond heeft getoond, hoe de Kruisvaarders door zelf werkzaamheid een avond hebben samen gesteld, die klonk als een klok en die op zich zelf de meest inslaande propaganda is geweest. Onder de talrijke .aanwezigen bevonden zich de hoogeerw. heer Wester woudt, pastoor Maas, burgemeester van Iersel, dr. van Dinther en talrijke andere autoriteiten. Kapelaan Schretlen dankte aan het ein de van de avond niet alleen de aanwezi gen voor hun tegenwoordigheid, doch ook de Kruisvaarders, den heer van den Berg, den heer H. Zwaan, kortom allen die tot het slagen van dezen avond hadden mede gewerkt. Hij hoopte, dat de avond dit had bereikt, dat alle ouders van het werk in de Kruisvaart diep doordrongen zouden zijn ep hun zoons niet meer zouden weer houden zich bij de Kruisvaart aan te sluiten. Wat kapelaan Schretlen zelf niet kon zeggen, en wat toch niet onbekend mag blijven, is, dat hij zelf bijna dag en nacht werkt voor zijn jongens, en dat wij dezen ovond op de eerste plaats aan hem hebben te danken. Onder zijn leiding is de Kruis vaart geworden wat zij thans is: een fris- sche werkzame groep jongens, die ernst en plezier als middelen gebruiken om zich in de maatschappij een goede plaats te kunnen veroveren. NOORD WIJK BRUIDSTOET IN ARRESLEDEN. Een niet alledaagsche trouwplechtig heid had hedenmorgen alhier plaats, toen bruid en bruidegom Vink-Peperkorn en familie per arresleden naar het gemeente huis en de kerk togen.» Deze zeer bijzon dere stoet, uitgerust door de fa. L. Beuk, waarbij de paarden rijk waren voorzien van pluimen en rinkelende bellen, trok een geweldige belangstelling. Het is wel een origineel idee om per arreslede te gaan trouwen en wij vermoe den, dat men vele tientallen jaren terug zal moeten gaan, dat men een dergelijke stoet heeft kunnen aanschouwen. Geboren: Catharina, d. van G. Duiker en C. Hoek Johannes Cornells Adrianus, z. van A. J..Buschman en E. H. Nijnens Arie Wilhelmus, z. van D. Bedijn en G. Hoek Dirk, z. van W. Varkevisser en A. J. van Egmond Adriana Neeltje, d. van C. Paul en M. van Leeuwen Jeroen Leonardus Antonius, z. van H. L. M. Steen voorden en A. J. Koele wijn. Getrouwd: A. C. Caspers en H. C. Caspers H. J. de Graaf en R. de Bruin. SASSENHEIM Gemeentehuis. Tot volontair ten kan tore van den gemeente-ontvanger is toege laten de heer L. v. d. Boogerd uit Oegst- geest. „Hulp in Nood". Deze zeer verdien stelijke onderafdeeling van den Volksbond organiseert, ter versterking der kas, Don derdag 25 Januari een „Vroolijke Avond" met medewerking van „de vroolijke Jan tjes". Dat het comité ook vroolijk mag zijn na afloop, hetgeen alleen kan gebeuren indien u allen komt. VOORHOUT .IJsclub, Met medewerking van vele welwillende handen worden de banen der „Voorhoutsche IJsclub" steeds van de veel vuldige sneeuw ontdaan. Daarom kon men ook gisteren wederom een hardrijderij organiseeren. Hieraan deden niet alleen de leden mede, maar ook verschillende ande ren uit de geheele gemeente. Gereden werd om geldprijzen, waarvan de uitslag was als volgt: 1. J. Bergman, 2. Bert Lakeman, 3. A. van Tol, 4. Jo Lakeman. Mocht het vries weer nog enkele dagen aanhouden, dan zal het bestuur der IJsclub ook nog een wedstrijd organiseeren in hardrijden voor behoeftigen. De medewerking zal hierin gevraagd worden van alle ingezetenen van Voorhout. Om lid te zijn van de „Voorhoutsche IJs club", heeft het bestuur gemeend, de con tributie-betaling zoo geriefelijk mogelijk te maken, door de gelegenheid te schep pen, dezen in den zomer te voldoen, zoo noodig in termijnen. Men geve zich dan op bij den heer P. van Werkhoven, Engelsche- laan. VOORSCHOTEN R.K. Meisjes vereen: ging. De derde causerie, gehouden door mevrouw Ver steeg, werd druk bezocht, ondanks het slechte weer. Spreekster gaf ons verschil lende leuike en bezonder goede weniken over het opvoeder, van kinderen, en de omgang met de peuters. We 'hebben er veel van geleerd. Laten we er voor zorgen, he denavond weer allen present te zijn voot de vierde lezing. We beginnen om 'half acht. Geboren: Elizabeth d. van J. van Dui- veibode en H. Z. Oskam. Maria Gerda d. van C. van Osnabrugge en G. Zwijnen burg. Jacobus Theodorus z. van P. Hons- beek en Th. van Egmond. Nicolaas Pe trus Jozeph z. van J. J. Nederhof en A. G. Zwartjes. Jozef Theodorus Maria z. van J. N. van Os en M. C. van den IJs- sel. Josina Maria Johanna d. van P. R. van Leeuwen en J. C. Bergman. Ondertrouwd: J. Alphenaar 27 j. te Rotterdam en N. C. de Jong 26 j. Ingekomen: Joh. Ch. Ph. Grasma, Veurscheweg 348, van Breda. Jah. Chr. Gaerthé, Leidscheweg 191, van 's-Graven- hage. C. Ostermann, Leidscheweg 96, van Soest. P. A. van Woudenburg, Oraijekade 1, van Oegstgeest. 'V ertrokk e,n: J. Vreeken, naar Oegst geest. M; J. Wolff, naar 's-Gravenhage. E. A. van Bemmelen, naar Amsterdam. A. J. van Bemmelen, naar Wassenaar. R. O. van Gennep, naar Zeist. P. van Biement naar Maarsbergen. WASSENAAR Feestavond Huishoudschool. Dinsdagavond woonden we in de gym nastiekzaal van de school der Eerw. Zus ters, aan de Kerkstraat, het jaarlijksche feest bij van de R.K. Huishoudschool. De zaal was tjokvol, toen de directrice, de eerw. Zuster Cantiandlla, allen welkom heette en een prettigen avond wens oh te. Terstond hierna zong een koor van leer lingen der school, een feestlied. Ditzelfde koor trad daarna nog meerdere malen op en deed goed werk, doch bijzonder zij ver meld het tweestemmig gezongen „Avond>- liedje", dat wel het zuiverst van allen werd voorgedragen. „De doode 'krekel" was vooral ook door de daarbij gegeven uit beelding een succesnummer, hetgeen even eens geldt voor ,;De boeren van Olen." De bekende operette „Asschepoetster" vond een vrij goede vertolking, waarbij van decor en kleeding zooveel werk was gemaakt, dat het tweede bedrijf het bal aan 't hof een soort modeshow werd door de keurige costuums, die daarin vie len te bewonderen. Dat er onder de leerlingen uitnemende tooneelspeelsters zijn, werd bewezen door ■het spel in een tweetal tooneelstukjes, res pectievelijk „De eerste van die vierde", een klucht in één bedrijf, en „Kamers te huur", een blijspel in 2 bedrijven. Aan al die speelsters onze hulde, doch wat het eerste tooneelstukje betreft geldt, die hulde wel bijzonder voor mej. T. Horsten, als Caro line, de kantoorjuffrouw. Voor „Kamers te huur" kennen wij de eerepalm toe aan mej. M. Remmerswaal en dan niet alleen voor haar buitengewoon goed spel, maar ook voor haar zeer duidelijke uitspraak. Beide tooneelstukjes deden de zaal her haaldelijk daveren van den gullen lach. Nogmaals aan allen ons compliment. In een der pauzes werden nog twee ge lukkigen gemaakte door de verloting van een taart en een cake. Aan het slot van den avond zei Zuster Cantianilla, dat zij hoopte, dat allen veel genoten zouden hebben van het spel der kinderen. Zij hebben verlangend uitgezien om iets moois te geven en zij hopen daarin geslaagd te zijn. Moge deze feestavond de band tusschen ouders en school weer ster ken. Het was een inderdaad welgeslaagde feestavond, waarvan men met voldoening huiswaarts keerde. Van de fiets geslingerd- Op den Rijksstraatweg, nabij de Rust en Vreugdlaan, slipte een 3-wielige motor bakfiets, tengevolge waarvan de bestuur der, M. uit Den Haag, er af werd geslin gerd. Hij bekwam een gebroken rechter been en schaafwonden aan het gelaat. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is M. overgebracht naar hét Gem. Zieken huis te Den Haag. Finsche avond. Maandag a.s., des avonds te 8.15 uur zal in het Gebouw voor i Christelijke Belangen, Schoolstraat 6, me- NOORDEN Uitvoering tooneelvereeniging. De R.- K tooneelvereenigign heeft Zondagavond haar laatste winteruitvoering gegeven op de St. Franciscuszaal. Ondanks de slechte wegen, was de opkomst vrij goed te noe men. Pastoor Buren en kapelaan van Vliet waren beiden aanwezig. Kapelaan v. Vliet heette de aanwezigen welkom. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Waar God richt", een tragedie in drie bedrijven. Na de pauze werd nog opgevoerd Flips en Flaps, een klucht in een bedrijf. Door deze beide snaken werd menigeen er tusschen genomen en het was een werkelijk aardig gslot van dezen goed geslaagden avond. Zeer zeker komt ook een woord van lof toe aan dengene, die onze jongens lei ding heeft gegeven. RIJPWETERING Hanze. Hanze-b ij eenkomst en slecht weer, twee onafscheidelijke begrippen in de afd. RijpweteringHoogmade-Oud Ade van de Hanze en dus ook Maandagavond weer. Maar toch is het een avond gewor den die, ondanks dat het geen feestavond was, toch zal worden aangeteekend als een der best geslaagde. Het afdeelingsbestuur had van twee zijden een gunstig antwoord gekregen op haar aanvrage en door het vrouw mr. C. F. Baronesse MackayKatz, lid van de Tweede Kamer, op verzoek van het bestuur der Chr. Hist. Unie, afdeeling Wassenaar, spreken over Finland. Mej. Maja Reilingh, sopraan, zal eenige liederen zingen. Aan den uitgang wordt eerr collecte gehouden, waarvan de opbrengst, na aftrek van de onkosten van dezen avond, ten bate komt van het Finsche Roode Kruis. De toegang is vrij en ieder is hartelijk wel kom- ROELOFARENDSVEEN R.K. Blindenbond „St. Odilla." Mor genavond te 8 ur zal er in de St. Pancra- tiuszaal een propadanda-avond gehouden worden voor den R.K. Blindenbond „St, Odilla, Leiden en omstreken. De voorzitter, de heer J. Meier uit Lisse, zal dezen avond het woord voeren, terwijl de bekende humoristen Alb. Gerritsen en Ben Langezaal in een programma in non- stop-style, een aaneenschakeling van lied jes, conferences en sketshes, hun medewer king zullen verkenen. Daar de baten ten goede komen aan den Ned. R.K. Blindenbond, en de toegangs prijs slechts 25 cent bedraagt, wordt cr op een groote opkomst gerekend. ZOETERWOUDE Schoonrijdcn. Gistermiddag werd' op de Noord-A door de IJsclub Zoeterwoude een wedstrijd gehouden in het soboonrij- den, waaraan door 11 paren werd deelge nomen. Er werd gereden onder het reglement van den Ned. Schaatsrijdersbond. Het ijs en het weder diende niet zoo goed als-noo dig was; en waren zachte plekken door de ingetreden lage temperatuur waardoor het rijden zeer bemoeilijkt werd. De jury uit Oegstgeest werd gevormd door dien» heer en mevr. Key-Varkevisser en den heer Jansen, lid van het bestuur van de Leidsche IJsclub. Onder veel belangstelling verliep de wedstrijd zeer vlot. en was de uitslag le pr. mej. M. Hoogendoorn en de heer B. van Vliet, 2e pr. mej, L. Berg A.d. en de heer J. Koek, 3e pr. mej. A. van Leeuwen en de heer Nic. Berg, 4e pr. mej. Anna Verstee- gen en de heer W. van der Salm. Wz., 5e pr. mej. L. van der Salm Jac.d. en de heer S. van der Salm. Na afloop wees de jury op de vele fouten, die gemaakt worden, waar na op de Haas wijk-Hoeve de prijsuitreiking plaats had.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7