LEIDSCHE IJSCLUB Laatste berichten Burgerlijke Stand GROOTE KUNSTRIJD-DEMONSTRATIE WOENSDAG 24 JANUARI 1940 CE 'cin«ruc COURANT EERSTF BLAD - PAG. 3 Tuinbouwsteun Behalve over de gisteren reeds genoem de producten wordt de tuinbouwsteun over de volgende gewassen gegeven: Blauwe druiven, 29 Mei16 Juli: 0.60 per 100 kg., 17 Juli—13 Aug. 4.80, 14 Aug.1 October 3.95, 2 Oct.31 Dec. 11.95. Witte druiven: 17 Juli13 Aug. f 1.60, 14 Aug.—1 Oct. 0.75, 2 Oct.—31 Dec. 8.25. Meloenen, 29 Mei—16 Juli 1.45 per 100 stuks, 17 Juli—17 Sept. 2.90. A n d ij v i e per stuk 29 Mei17 Sept. 0.10. Stoksnijboonen, 1 Mei16 Juli 0.45, 17 Juli—17 Sept. 0.50. Platglaskomkommers: van 3 April—2 Juli A 1.05, B 0.80, C 0.55 per 100 stuks; van 3 Juli30 Juli A 0.70, E 0.55, C. 0.40, van 31 Juli3 Sept.: A 0.40, B 0.30 en C 0.20. Roode kool: 26 Juni27 Aug. 0.50 per 100 K.G. Savoyekool: 1 Mei27 Aug. 0.10. Witte k ooi: 26 Juni13 Aug. 0.25. Spitskool: 1 Mei11 Juni 0.60, van 12 Juni—17 Sept. ƒ0.20. G 1 a s s la: pr. st. 8 Mei21 Mei 0.05. Glas- en nat uursla: p. st. van 22 Mei—16 Juli ƒ0.05. Spinazie: 3 April21 Mei 0.35 per 100 K.G. Tuinboonen: 29 Mei2 Juli ƒ0.10, 3 Juli—27 Aug. ƒ0.45. Vroege aardappelen: 12 Juni 25 Juni 00.25, van 17 Juli31 Juli ƒ0.05 per 100 K.G. MIJNSTREEK AARLANDERVEEN Verbooping. Door notaris H. B. J. van de Kreke had de verkooping plaats van de kapitale hofstede met arbeiderswoning aan de Kerkvaartweg nos. 2 en 2a, met schuren en wei- en hooilanden, staande en gelegen in den drooggemaakten polder Westzijde te Aarlanderveen, groot 20 H.A., 96 A, 65 c.A. Het perceel werd in zijn geheel ver kocht voor 41.821 aan A. Angenent te Woubrugge en J. Biemond te Uithoorn. t|- LEIMUIDEN lil Dr. L. BOUTHOORN, t Te Oegstgeest overleed onze vroegere plaatsgenoot Dr. L. Bouthoorn, vroeger geneesheer alhier. De heer Bouthoorn vestigde zich in 1910 als medicus te dezer plaatse en bemoeide zich met het openbare leven. Hij werd al spoedig lid van den Raad en later wethou der en was tijdens de ziekte van wijlen burgemeester Ninaber geruimen tijd loco burgemeester. Onder zijn bewind werd een begin gemaakt met de electrificatie de zer gemeente. In 1922 bedankte hij als wet houder en in 1932 legde hij wegens gezond heidsredenen zijn* praktijk neer en vestig de zich als rustend geneesheer te Oegst geest. Gemeenteraad. De Raad vergadert morgenochtend te 10 uur. De agenda bevat o a.: Voorstel van B. en W. inzake woning- bouwbehoefte. IJswedstrijd. Door de beide ijsclubs „Werkverschaffing" en „Nut en Vermaak" werd een rondgang gemaakt door de ge meente voor het in ontvangst nemen van gaven om daarmede iets voor de behoefti- gen te kunnen doen. Gisteren werd een hardrijderij voor behoef tigen gehouden. Aan deze hardrijderij namen twee en der tig personen deel. De uitslag was: 1. A. Ho- geboom, 2. R. Turk, 3. A. J. Mollers, 4. A. Kennis. Onder ruim 100 behoeftigen kon ruim 300 pond spek uitgedeeld worden. Bij de prijsuitreiking dankte de secretaris der beide ijsclubs, de heer J. W. de Ren, alle goede gevers voor hun nobele daad. Geboren: Pietertje d. van J. v. d. Mey en H. Boef Alida Catharina d. van J. Straathof en E. M. Straathof Johanna Catharina d. van A. J. v. Tol en J. M. Eg berts Johanna Maria d. van J. Lunen burg en H. J. H. Groen in 't Wout. Gevestigd: P. Klein van Noordwij- kerhout J. Blom van Nieuwveen C. Buys van Mijdrecht. KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GOD" De waarde van het gezin. „Ik ben een katholieke moeder van twaalf kinderen, met een diep geloof in God. Ik roep U op, om te vechten tegen alles, wat het geloof tracht te onder mijnen. Gelooft mijniet het groote gezin, niet de slop of achterbuurt, niet de wer- keloi sheid zijn de oorzaken van het onge luk in de wereld, maar alles wat het bestaan van het Christelijk gezin onder- Op dit oogenblik, nu niemand goed weet, hoe de werkloosheid op te heffen, zou men er tenminste goed aan doen, het heerlijke bestaan van het gezin niet aan te tasten. Sociale misstanden moeten wij bestrijden maar daardoor tevens aan het gezin nieuwe kracht geven en aldus het werk Gods uit alle macht in ootmoed dienen"* Mevr. LYONS. Eerste Kamer Vergadering van gisteren. De Eerste Kamer vergaderde Dinsdag avond onder voorzitterschap van mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. Aan de orde zijn de volgende wetsont werpen: 1. Goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan: a. De N.V. „Werkspoor N.V.", gevestigd te Amsterdam, van een perceel bouwter rein en een gedeelte water van de Oosten burgervaart te Amsterdam; b. De Wijkverpleging wijk XI der Ned. •Herv. Gemeente te Amsterdam, van een wijkgebouw en erf aan de Oostenburger- gracht no. 77 te Amsterdam. 2. Goedkeuring van het Kon. Besluit van 21 Augustus 1939 tot heffing van een in voerrecht op zinkwit, lithopon.e en andere met zink bereide witte verfstoffen. 3. Voorloopige gemeentelijke indeeling van eenige gebieden langs den rand van den Noord-Oostelijken polder. 4. Machtiging tot het sluiten van een overeenkomst als bedoeld in art, 5a der Indische Mijnwet met de te 's-Gravenhage gevestigde N.V. „Mijnbouw Mij. Celebes" voor de opsporing en ontginning van ijzer, nikkel, kobalt, chroom en mangaan in een terrein, gelegen in de residentiën Celebes en onderhoorigheden en Menado. De nos. 13 worden zonder debat en z.h.st. aangenomen. Bij no. 4 zegt de heer VIJLBRIEF (S.D.), dat het wetsontwerp in den Volksraad met slechts 2119 stemmen is aanvaard. De stemverhouding daar en in de Tweede Kamer wijst op toenemende .afkeuring der zoogenaamde 5a contracten. De VOORZITTER verzoekt den spreker in de rede te mogen vallen. De minister van Koloniën, de heer Welter, is niet aan wezig ter verdediging van het wetsont werp en geen der aanwezige ministers is gemachtigd, hem te vervangen. Spr. stelt voor, het wetsontwerp aan te houden tot een volgende vergadering. Z.h.st. wordt hiertoe besloten. De vergadering wordt te 8.37 verdaagd tot Woensdagochtend elf uur. Nog kan worden gemeld, dat de minis ter, toen hij Dinsdagavond per auto op weg was naar het Binnenhof, vertraging onder vond, doordat zijn wagen te kampen had met de gladheid. Hij kwam slechts enkele minuten te laat in de Kamer, doch de ver gadering was inmiddels verdaagd. Vergadering van heden* Buitenlandsche zaken RUKSBEGROOTING 1940. Aan de orde is Hoofdstuk III (Buiten- landische Zaken) der Rij ksbegroo ting voor 1940. De rekening van de oorlogsschade. De heer KROPMAN (R.K.). schetst den toestand, der neutralen en de daden der belligerenten. Spr. vertrouwt, dat de re geering zal doorgaan met protesteerein om te harer tijd de rekening aan de bellige renten te presenteeren. Spr. dringt aan op tijdige instelling van een bureau voor zee- oorlogisschade, en de in den vorigen oorlog gemaakte fouten te vermijden; alsook op spoedig onderzoek van wege het Departe ment van Buitenlandsche Zaken naar de gevallen der verloren gegane schepen. Het antwoord van den Minister op de desbe treffende opmerkingen in het voorloopig verslag is teleurstellend. Thans zijn al die gevallen .nog levendig en is er nog dikwijls bewijsmateriaal. Spr. wijst op de fouten, gemaakt ten aan zien v»n de kort na den vorigen oorlog in gestelde commissie voor zeeoorlogsschade; het gebeurde heeft ons toen millioenen ge kost. Het langgeachte oponthoud bij de Downs kost de Nederlandsohe scheepvaart groote sommen. De reederijen weten dikwijls niet, waar hun schepen vertoeven. Spr. weet, dat deae zaak vele moeilijkheden heeft, ook van Volkenrechtelijken aard. Niettemin behoeven we ons niet bij de ge beurtenissen neer te leggen, de regeëring moet blijven protesteeren. Spr. vraagt, welke kansen voor verbetering der toe standen aan de Downs er zijn. De diplomatieke vertegenwoordi ging is zwak. De heer BRIëT (A.R.) wijst op het ver band tusschen den Nederlandschen 'vrij heidszin en het Calvinisme. In het buiten land is de heer Colijn wel de belangrijkste Nederlandsohe staatsman genoemd Voor een klein land is het van het grootste ba- lang dat onze diplomatie van den eersten rang is. Voor de gezantschappen draagt de minister de verantwoordelijkheid; de ba- zetting is zwak, vergeleken met andere, ook kleine landen. Onder goede leiding kunnen bekwame juristen ook al zijn ze niet voor de diplomatie opgeleid, bruik bare krachten zijn. Het verschil met België b.v. is bedroevend, o.m. wat betreft de ver tegenwoordiging te Rome. Onze bevolking moet groote voorzichtig heid in acht nemen, ook wat betreft de partijen onderling. Spr. vermaant tot voor zichtigheid ook in allerlei redevoeringen. Er wordt bedenkelijk misbruik gemaakt van de vrijheid tot meeningsuiting. Men realiseere zich, dat onze positie uiterst gevaarlijk is. Het groote belang van een waarlijk neutrale houding is duidelijk. Spr. verwijst naar Churchill's bekende rede over de neutralen. Nederland, België en de Oslo-staten hebben zich losgemaakt van alle collectieve Volkenbonds-verplich- tingen. Engeland en Frankrijk hebben zich losgemaakt van de zg. facultatieve clau sule. De heer Churchill heeft echter ver geten de toelichting der losmaking van de ze facultatieve clausule. Uittreding uit den Volkenbond aoht spr. thans noch nut tig noch gewenscht. De bond kan op an der dan politiek gebied nog nuttig werk verrichten. De Nederlandsohe regeering heeft even als die geheele christelijke wereld^ sympa thie voor Finland. Spr. herdenkt den over leden vroegeren president van Zwitserland Motta. Het bolsjewistisch gevaar dreigt over Finland heen. Nederland kan alleen humanitair bijstand verleenen, en onze re geering wil daaraan medewerken. Spr. komt tot de onrust in België en Ne derland, in begin Januari. Spr. is dankbaar voor de waakzaamheid onzer regeering. Elke schending van grondgebied zal met alle kracht worden tegengegaan. Hoe ster ker Nederland bewapend is, hoe meer on ze neutraliteit geëerbiedigd zal worden. Moge het den minister gegeven zijn, mede te werken aan een rechtvaardigen vrede. Spr. kent hem als een bekwaam man met gezond verstand, die trouw zijn plicht vervult. De heer VAN EMBDEN (V.D.) herin nert aan de houding van zeven kleine sta ten, op 23 Augustus 1939, in zake den vre de. Alsook aan de aanbieding van goede diensten door België en Nederland. Spr. bepleit het lid 'blijven van den Vol kend. Spr. brengt de regeering hulde voor haar waakzaamheid. Spr. bepleit dat neutrale regeeringen tij dig overleg zullen plegen om mede te wer ken aan het verkrijgen van een rechtvaar digen vrede na den oorlog. Zullen de beligerenten naar de neutralen willen luisteren? Spr. is niet zoo sceptisch aLs vele andieren. Spr. herinnert aan de wijze waarop de vorige vrede is tot stand gekomen. Ook de overwinnaars van toen weten nu, dat ze den oorlog gewonnen doch den vrede verloren hebben. Bij den vrede behoort er medezeggenschap te zijn voor de neutralen. De heer Churchill vorderde de neutra len op, zich aan te sluiten bij de geallieer den. Doch hij heeft bij hen een zeer slechte pers, en spr. sluit zich bij de protesten aan. Britsche officieele. kringen hebben zich gehaast, te verklaren, dat Churchill's rede een particuliere uiting was. De neutralen moeten hun medewerking, ter verkrijging van een rechtvaardige vre de opeisohen in gepast zelfbesef. Onge vraagd moeten ze zich melden. Weigering zal om allerlei redenen zeer moeilijk zijn. Spr. wijst op de houding van de president der Vereenigde Staten en Z. H. den Paus. De heer DE SAVORNIN LOHMAN (C.H.) aoht het in het belang des land, zooveel mogelijk steuin te geven aan de re geering voor haar buitenlandsch beleid. Spr. brengt hulde aan de houding van mi nister, inzonderheid voor de wijize, waar op hij onze neutraliteit heeft omschreven in zijn rede in de Tweede Kamer. We zijn, een zelfstandige natie krachtens historisch recht, een volk met een eigen karakter, dat het redht om zichzelf te zijn, aan nie mand heeft te danken. Daarop heeft de mi nister toen zijn rede gebouwd. We hebben dus een politiek van zelfstan digheid te volgen. We willen ons niet met anderen zaken bomoeiien. Wat niet een politiek van lijdzaamheid 'beteekent Die zou onmogelijk zijn voor ons imperium. We sluiten geen politieke verdragen met andere mogendheden, wat niet bijzondere vriendschap voor anderen uitsluit. Wie verheugt zich niet over onze verhouding tot België? Spr. herinnert aan de vragen van den Moscoviet de Visser. Van 'een mi litair verdrag is uit den aard der zaak geen sprake. We zullen met grimmige ver betenheid vechten als men ons aanvalt, maar we laten met rust wie ons met rust la^t. We zijn neutraal, doch voor zelfver heffing is evenmin reden als voor zelfver nedering. We zijn neutraal, omdat ons be lang dit eischt. Dit is ook een internatio naal belang. Spr. beroept zich op prof. Struycken en oud-minister van Karne- beek. We zijn in zekeren zin de trustee van Europa. Spr. herinnert aan den aanval van Chur chill en sir Edward Grey op de neutralen. Voor het uitbreken van den strijd zijn wij niet verantwoordelijk. De makers van het verdrag van Versailles dragen dit wordt steeds meer ingezien de verant woordelijkheid voor het uitbreken van de zen oorlog. Ook Engeland is te dezen aan zien niet geheel onschuldig. Wij zyn er niet debet aan, ook al zijn we niet braver dan anderen. Wij hebben de collectieve veiligheid niet om zeep gebracht. Dat hebben Engeland en Frankrijk gedaan. Niettemin wenscht een invloedrijk man als Churchill op Vol kenbondsmotieven, dat we aan de zijde der geallieerden komen. Engeland en Frank rijk zeggen, in den strijd te zijn gegaan vc-or kleine mogendheden. Waarom zijn dap Abessinië, Tsjecho-Slowakije en Alba nië geabandonneerd? Waarom wordt Fin land niet feitelijk geholpen? We twijfelen niet aan de ideëele motieven der geal lieerden, maar staren ons niet blind daar op. En toegezegde hulp komt ook niet al tijd op tijd. Men kan van ons niet ver wachten, dat we ons ter wille van de reëele politiek van Engeland en Frank rijk tot het slagveld van Europ^ zullen maken. 'Staat het goed recht onzer neutraliteit vast, ook aan de correcte wijze, die te handhaven, valt bij de regeering niet te twijfelen. Spr. verwijst naar het verschrikkelijke torpedeeren van schepen der neutralen, wier rechten met voeten worden getreden. Zonder kleerscheuren komen de neutralen er niet af, al laten ze zich niet ronselen voor een heiligen oorlog. De Nederlandsche -natie moet de re geering in haar moeilijke taak steunen. Het is landverraad, aan haar oprecht heid te twijfelen. Spr. verwijst naar de regeerings-circulaire jegens buitenland sche journalisten. Heeft de regeering voldoende middelen, om ook tegen be paalde uitingén in vergaderingen en in geschriften van Nederlandsohe zijde zelve op te treden? Ons land zij paraat, van welke zijde een aanval ook mocht komen. Daarvoor zijn dikwijls militaire maatregelen noodig. Men betoone dienaangaande zooveel mogelijk mededeelzaamheid, het zal de rust van ons volk bevorderen. De vergadering wordt te 1.10 uur een half uur geschorst. De vergadering wordt te 1.50 uur her opend. De heer DE SAVORNIN LOHMAN (C. H.) zijn rede voortzettend, bespreekt de houding van Nederland in den Volken bond, t. a. v. de Finsche kwestie. De Vol kenbond'staat buiten den oorlog. Uittreden zonder bijzondere aanleiding zou eerder in strijd zijn mat de neutraliteit, dan het tegendeel. Het lidmaatschap van den vol kenbond verplicht niet tot deelnemen aan den oorlog, spr. wil dit zeggen in verband met de rede van den heer Churchill. Ge lukkig is het lidmaatschap minder ris kant dan toen aan art. 16 nog niet de tan den waren uitgetrokken. Zou de Volken bond zich met den oorlog bemoeien, Neder land zou hem moeten verlaten. Het is een principieele fout, dat het Westen van Europa Rusland in den Vol kenbond heeft binnengehaald. Nederland heeft medegewerkt, het er uit te stooten. Rusland heeft nu het masker afgeworpen. Spr. brengt hulde aan Finland en zijn be volking. Het pas verschenen wetsontwerp inzake hulpverleening aan het Finsche Roode Kruis begroet spr. met vreugde. We hebben te doen met een stap van het com munisme in de richting der wereldrevolu tie. Wat in Finland gebeurt, is een gevaar voor heel Euwpa. Men mag Stalin niet in de kaart spelen. Duitsohland heeft het paard van Troje binnengehaald en het uitzicht op vrede verschoven. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage). BINNENLAND. MAN EN VROUW BEWUSTELOOS IN HUN WONING TE WEESP GEVONDEN. Benzinc-dampen de oorzaak? Het parket uit Amsterdam, bestaande uit den rechter-conimissaris, mr. G. Lan- gemeyer, den waarnemend substituut-offi cier van justitie, mr. Deyserinck, verge zeld van den politie-deskundigen, den heer C. J. van Ledden Hulsebosch, hebben van middag een onderzoek ingesteld naar een mysterieus ongeluk, dat vanmorgen in een woonhuis te Weesp is ontdekt. Het woonhuis is gelegen naast de gara ge van den heer K. Va.imorgen vroeg werden in het woonhuis een man en een vrouw in diep bewusteloozen toestand aangetroffen. Achter het huis strekt zich het terrein uit van de garage en achter de woning van de beide menschen, die vanmorgen bewusteloos werden gevonden, bevindt zich een kuil, waarin afgewerkte resten benzine worden geloosd. Het is niet onwaarschijnlijk, dat benzineldampen on der den vloed door de woning zijn binnen gedrongen. De beide slachtoffers zijn naar het binnengasthuis te Amsterdam ver voerd. Binnenland TWEE K.L.M. VLUCHTEN NAAR URK. De K.L.M. heeft vandaag weer de ver binding met Urk onderhouden. Om 10 uur bracht piloot Bax met de Fokker 7 a een hoeveelheid post naar het voormalige eiland over. In den vroegen middag zou door piloot Kooper een tweede vlucht worden gemaakt voor het vervoeren van acht passagiers. VROUW IN BRAND GERAAKT. Vanochtend om half acht was mevrouw Rantsijn in de. Bestevaerstraat 189, te Am sterdam, bezig haar kinderen te kleeden. Zij stond met den rug naar de kachel ge keerd en bemerkte niet, dat haar rok in aanraking kwam met het ijzeren gedeelte, dat witgloeiend was door een defect aan de schoorsteen. Haar kleeren raakten in brand en op het hulpgeroep van zijn vrouw kwam de echtgenoot, die nog te bed lag, toesnellen. Hij hulde haar in dekens en toen hij meende, dat de vlammen waren gedoofd, wikkelde hij haar weer uit het wollen omhulsel en poogde haar de smeu lende kleeren van het lichaam te trekken. Hierdoor begon het goed weer te branden, waarop haar man haar nogmaals in de kens wikkelde. Medische hulp was daarop spoedig aan wezig en de G. G. en G. D. vervoerde het slachtoffer, dat met brandwonden was overdekt, in ernstigen toestand naar het Wilhelmina Gasthuis. LEIDEN. Geboren: Robert Maria, z. van M. L. Heruer en C. A. Hendriks -- Jacoba Fran- cisca, d. van H. J. Webbers en J. F. Dub- belaar Alida Catharina, d. van J. Siere en A. C. Wielinga Johann Carl Chris- tiaan, z. van J. de Graaf en W. J. M. Hen- drichs. Overleden: A. C. Molenaar vr. 82 j. C. v. d. Berg z. 13 j. Chr. Helsloot m. 31 j. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 24 Jan. (A.N.P.) Het legerbe- richt van den ochtend van den 24 Januari vermeldt: Een onzer posten aan den Lau- ter heeft een vijandelijk element, waarme de zij in contact waren geraakt, terugge drongen. BERLIJN, 24 Jan. (A.N.P.) Het opperbe vel van de Duitsche weermacht maakt be kend: In de Noordzee werd de Britsche torpe dojager „Exmouth" vernield. Overigens geen bijzondere gebeurtenissen. SUCCES VOOR DE CUINEESCHE TROEPEN. SJANGHAI, 24 Jan. (A.N.P.) De Chi- neesche troepen hebben Kaot Sjeng her overd. Zij gebruikten daarbij dezelfde tactiek als bij de overwinning van Tsjansja in October 1939, teen zij de Ja- panneezen zonder tegenstand lieten op trekken. De Chineezen dc'den tegenaanval len op de flanken van de Japansche troe pen, toen de verbinding tusschen de voor- en achterhoede verzwakt was. De verliezen der Japanneezen worden geraamd op meer dan 4000 dooden en 7000 gewonden. De Chineezen maakten zes zware en twintig lichte kanonnen buit. Uit Sjanghai wordt voorts gemeld, dat de uitvoerende Yoean het Chineesch-Rus- sische handelsverdrag heeft geratificeerd, dat in Juni 1939 te Moskou is gesleten. DE ONDERGANG VAN DE „DRAKOULIS". LISSABON, 24 Jan. (A.N.P.) Tien gered den van het Grieksche vrachtschip „Dra koulis", die door den Spaansehen treiler Antonio Fontan" zijn aan land gebracht, zijn te Lissabon aangekomen, waar zij in een ziekenhuis worden verzorgd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 24 Jan. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 139 vette kalveren 84 —92 cent, 76—82 en 64—74 cent per kg. le vend gewicht, enkele hooger, ondermelkers lager; 43 nuchtere kalveren f 712 per stuk; 90 varkens, vleesohvarkens, wegende van 90110 kg, zware en vette 7174 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 5 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalveren: matige aanvoer, zeer stugge handel, vrijwel onveranderde prijzen. Aan het eind der markt handel minder gunstig. Nuchtere kalveren zeer matige aanvoer, vlugge handel, prijzen vast. Varkens zeer matige aanvoer, prijzen lager. VOORSCHOTEN, 23 Jan. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 4.705.20 en kui keneieren 4.204.50 per 100 stuks. KOUDEKERK, 22 Jan. Eierenvciling. Aanvoer 2322 stuks. Prijzen: kippeneieren 4,oo4.80 per 100 stuks, boter 0.73— 0.76, kaas 0.28—0.30 per pond, kippen 0.50—0.85, hanen f 0.40—0.90, konijnen 1.001.30 per stuk. WOERDEN, 24 Jan. Kaas. Aanvoer 64 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 29—31, 2e kwal. 26.50—28.50 per 50 kg. Handel kalm. RIJPWETERING, 22 Jan. Eierenvciling R. P. V. Aanvoer 2310 stuks. Prijzen 3.40 4.40 per 100. De eerstvolgende veiling zal worden gehouden op Maandag 29 Jan. a.s. 's HERTOGENBOSCH, 23 Jan. Boter. Aanvoer 9575 kg. boter. Prijzen: hoogste f 1.67, laagste 1.63 en middel 1.65 per kilogram. LEIDSCHENDAM, 22 Jan Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 18480 stuks. Prijzen: 18580 kippeneieren 4.405.20 en 1650 henneneieren f 4.00 4.40 per 100 stuks, 84 kippen 0.401.10, 35 eenden 2550 cent, 4 konynen 1.00 1.80. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7-483/g Berlijn75.50 Parijs 4.24 Brussel 31.69 Zwitserland 42.22 Kopenhagen36.37t/2 Stockholm 44.90 Oslo 42.80 New York1.885/w van Mej. DANDY en den Heer DE JONG op Donderdag 25 Januari, 's avonds 8 uitt. ENTREÉ f. 0.50. 6513

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3