RIJNSTREEK KLEINE ANNIE ZATERDAG 20 JANUARI 1940 OE LEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD - PAG. 7 VOORSCHOTEN Landstorm. Ieder jaar houdt de af- deeling van den B.VX. in de wintermaan den een bijeenkomst en zoo ook dit jaar. Ditmaal werd een filmavond gegeven in het gebouw voor Christelijke Belangen, alwaar vertoond werden de leger- en vlootfilm ..Nederland let op uw saeck" en de film „Uit het leven van H. K. H. prin ses Beatrix", persoonlijk opgenomen door Z. H. H. prins Bernhard. Behalve vele leden van de plaatselijke commissie, woonden ook verschillende officieren, in deze gemeente gelegerd, dezen avond biij. Burgemeester M. F. Berkhout, voorzitter van de plaatselijke commissie, opende deze bijeenkomst, die zeer goed bezocht was, met een woord van welkom, in het bijzon der tot Overste Laubman, Majoor D. Th. Ruys, en Kapitein Nues, als vertegenwoor diger van Overste Boots. In het bijzonder, aldus de voorzitter, gaan onze gedachten uit naar onze leden, die „ergens in Neder land" den wapenrok dragen. Laten wij hopen, dat bij een volgende bijeenkomst zij weer, als burgers, in ons midden mogen zijn. Zoolang er in ons volk blijft gods dienstzin, zoolang zal 't niet tevergeefs zijn, dat er offers worden gevraagd en gebracht en mag men met recht uitspre ken, hetgeen in ons volkslied wc-rdt gezon gen. Na deze woorden zongen alle aanwe zigen het Wilhelmus. Overste Laubman sprak zijn dank uit voor de uitnoodiging. Majoor Ruijs noemde het nauwer maken van den band zeer te waardeeren. Nadat Kapitein Nues nog had gesproken werd de eerste film vertoond. Tot slot werd de be kende film „Ons prinsesje loopt" vertoond. Het was een zeer mooie avond. De voorzitter heeft aan het einde de bijeenkomst gesloten, waarna een driewerf hoera op H. M. de Koningin werd uitge bracht Bibliotheek. In het vervclg is de R.K. Bibliotheek weer geopend, n.l. Zondags van 11.30—12.30 uur. Voor de liefhebbers zijn er zeer vele nieuwe boeken bijgeko men. Het leesgeld bedraagt 5 ct. WARMOND Lijk nog niet gevonden. Het lijk van den sergeant H,. die veer tien dagen geleden bij het schaatsenrij den in een wak is gereden en daarbij jam merlijk is verdronken, is nog steeds niet_ gevonden, ondanks dat vele pogingen in het werk zijn gesteld om het lyk te ber gen. St. Josephsgezellen. Agenda voor vol gende week: Zondag 12 uur aspiranten- cursus. Maandag 8 uur lezing van den vice-praeses. Onderwerp: „Is Christus wer kelijk Godsgezant". ZOETERMEER Loop der bevolking. Aantal zielen op 1 Januari 1939: 5298. Vermeerderd door geboorten 134, door vestiging 343. Verminderd door overlijden 43, door vertrek 287. Vermeerdering 144 zielen. Aantal personen op 1 Januari 1940: 5442. Aantal huwelijken: 40. Geboorten: Hendrika Elisabeth, d. van C. H. van Swieten en H. G. v. Dorp Catharina Maria Justina, d. van J. J. Westerman en M. H. Janson Gerardus Johannes Philippus, z. van J. J. Boone kamp en C. J. M. van Veen Thea, d. van C. J. van Eekelen en A. Hoekstra. Ondertrouwd: Dirk Meewezen, 27 jaar, te Gouda en .Elisabeth v. d. Burg 21 jaar, te Zoetermeer. Overleden: Cornelis Steenbeek, 774 jaar, echtgenoot van G. Verhoef. Ingekomen: Jan L. de Rooij uit Numansdorp N. E. Ooms uit Overschie Vertrokken: Petrus Flanken naar Voorburg. keerd moeten nemen en het uit- «cfct belemmerd wordt?... NOOITl ALPHEN AAN DEN RIJN In een sloot gegleden. Een vrachtauto van de gemeentelijke vuilnis-dienst gleed gisteren tijdens het lossen in een sloot. Door een kraan wagen uit de garage Boot werd de zware wagen gelicht. G e b o t e n: Cornelis Anthonhis, zoon van J. C. van der Voort en T. A van der Meer. Aaltje, dochter van B. van Zwie- ten en J. D. van ToL Gevestigd: Theodorus A. de Raadt, Stationsstraat 6. Willem de Jong, Hoe ren weg 8. Vertrokken: Adriana Heijneman, naar Boskoop. M. J. Klerks, naar Vlis- singen. Jannigje van der Steeg, naar Osgstgeest. Th. J. Rothengatter, naar Hengelo (O). Gehuwd: Gerrit Versluijs, 23 jaar en Metje Johanna Heemrood, 20 jaar. Cor nelis Stephanus van Rijn, 30 jaar won. te Boskoop en Adriana Heijerman 25 jaar. Overleden: Willem van Braak, 80 jaar, weduwnaar van Catharina Elisabeth van der Ster. AARLANDERVEEN Volksbond. Gisterenavond hield de R.K. Volksbond een vergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg, waarbij ook een gratis tombola werd gehouden. De voorzitter, de heer M. Heijman, opende de verg. De secr., de heer E. Vock, las de no tulen. De voorzitter deelde mede, dat alle leden dit jaar gratis een nieuw reglement krjjgen, en vroeg tevens, of alle onderafd. hun jaarverslag spoedig willen inleveren. De candidaten-lijsten voor de bestuurs verkiezing bij de a s. jaarverg. moeten vroegtijdig worden ingediend. Na eenige besprekingen over den brandstoffen-in koop werd besloten het bestaande systeem te handhaven, waarna de voorzitter de be grooting mededeelde. Hierna volgde de gratis-tombola, na voorlezing van het re glement, en kregen al de aanwezigen hun door het lot aangewezen prijsje. De zes overgeschoten prijzen worden op een vol gende vergadering verloot. BODEGRAVEN Geboren: Maria Geertruida, dodhter van N. Jansen en H. M. Verhage. G e h u w d: P. E. Donker, 27 jaar en A. van Tilburg, 22 jaar. Overleden: A. van Leeuwen (edht- genoote van C Koot), 75 jaar. M. Os kam (weduwe van J. Verduytn), 70 jaar, (overleden te Leiden. N. D. Dombprg, 77 jaar. Gevestigd: J. G. Jongeneel, van Wassenaar. C. M. Pauëlsen, van Nieuw koop. A. C. Leliveld-Stolwijk van Breu- loelen. C. L. M. Rip, van Moerkapelle. Vertrokken: C. J. Loef, n. Utrecht. S. Verhoog, naar Rotterdam. A. D. C. Jansen, naar 's-Gravenhage. HAZERSWOUDE Loop der bevolking. Stand der bevolking per 1 Jan. 1939: 4947. Vermeerderd: door geboorte 140; door vestiging 232; totaal 5319. Verminderd: door overlijden 33; door vertrek 327; totaal 360. Stand op 1 Jan. 1940 4959. Aantal gesloten huwelijken 39. Uitvoering „Ontwikkeling en Vreugd". De uitvoeringen der R. K. Ver. „Ontwikke ling en Vreugd" zullen gehouden worden Dinsdag 23- Jan. en Donderdag 25 Jan. a.s. Opgevoerd zal worden „Pastor Bonus", drama in 3 bedrijven, door Henri 't Sas. Vervolgens een blijspel in twee bedrijven ,,'n Studentenstreek", door H. v. Hoek Jr. Wij kunnen deze uitvoeringen, gezien de zeer gunstige reputatie van deze tooneel- vereeniging, ten zeerste aanbevelen aan de parochianen van Hazerswoude en omge ving. Men zie advertentie in dit blad. Geboren: Adrianus Franciscus Mi- chaël z. van P. J. van Nuland -en E. M. Nobel Jacobus Martinus Jozef z. van A. H. van Amsterdam en H. J. Baak Gijs- bertha d. van J. Harkes en K. van Teijlin- gen Maria Catharina d. van G. A. Cap- tein en C. J. Zwetsloot Johanna Pieter- nella d. van D. van Veen en C. Voshol Elisabeth Janni d. van J. Vreugdenhil en E. van der Bijl. Ondertrouwd: J. Uittenbogaard 26 j. en G. A. van Tol 23 j. Overleden: Maria Cornelia Zuydwyk 85 jaar. DAT ZAL JE /0UUR 7E 6TAAT1 KOMEN/B/MNf-rt EEN MAAND H£8 j IK JÉ GERUÏNEERD EN 0ENKNIFT,DA7 DIT EENL0026 bB- J DREICIMG \*y.200 O WA A 6 BEN IKrllFT) DAl 16 VOOR DE EFR6TE MAAL /DAT IK IEMAND DE DEUR WIJ5 MAAR IK KON NIET ANDEO^. MI66CHIEN ZAL HUME RUINE&- REN. MAAR IK WH LIEVER TEN UNDER GAAN AL6 EERLIJK ZA KENMAN. DAN RIJK WORDEN/ DOOR BEDROG.BOVEN01 EN \BEN IK GEEN MAN OM ME WMOER OEM VOET TÈ: LATEM BOSKOOP Begrafenisverecniging „St. Barbara". Gisteravond had de jaarvergadering plaats van de R. K. Begrafenisvereeniging „St. Barbara" onder voorzitterschap va nden heer W van Lint De penningmeester bracht financieel verslag uit Tegenover inkomsten van 1327.67 stonden uitga ven van 1237.81, te rekenen over het jaar 1939 dus een batig saldo van 89.86. Te zamen met het saldo van vorig jaar maakte dit een betig totaalsaldo van 239.66. De heer Adr. Pannebakker werd door den Volksbond wederom tot afge vaardigde in het bestuur benoemd. Hierna deelde de voorzitter mede, dat wederom drie obligaties konden worden afgelost t.w. de nrs. U, 20 en 2, welke nummers bü loting waren getrokken. Tot nieuwe con trole-commissie werden benoemd de heeren A Brand Pzn. en C. J. Kraan. Een zeer be langrijke mededeeling was wel, dat mede in verband met de prijsstijging van het hout, voor eventueele doodkisten, de kos ten voor begrafenissen moesten worden verhoogd. Deze verhooging bedraagt by* de 3e klasse 3.50 en bij de 2e klasse 5. De contributie werd wederom bepaald op 0.50 per gezin per jaar over 1940 Na nog eenige huishoudelijke besprekingen werd deze vergadering gesloten. Werkloozen en de sneeuw. Daar door den Minister geqn toestemming werd ver leend aan B. en W. tot het. sneeuwruimen door werkloozen in contraprestatie, heb ben zich een groot aantal werkloozen vrij willig aangeboden om de gevaarlijkste punten in het centrum van Boskoop van sneeuw te zuiveren. Reeds werd een groot gedeelte van de Dorpsstraat, Galerij en brugopritten schoongemaakt, waardoor te vens een staaltje werd gegeven van bur gerzin. Hulde aan de Boskoopsche werk loozen. Boskoopsche veiling. Wegens den ge ringen aanvoer van producten, mede in verband met de strenge vorstperiode, heeft het bestuur der Boskoopsche Bloemenvei ling besloten de veilingen voorloopig stop te zetten. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer M. Guldemond, slaagde voor het praktijk diploma boekhouden van de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden (Mercu- rius). Hij ontving zijn opleiding van den heer A. G. de Ruyter alhier. Geboren: Floris Hendrik Willem z. van C. H. Hoogendoorn en M. v. d. Heuvel Anna Mathilda d. van A. van Rijn en P J. Slootjes. Ove rieden: Pietje van Veen, echtg. van C. van der Willik, 75 j. Jacobus van der Zon 56 j. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Hanze. Onder voorzitterschap van den heer F. S. Kouwenhoven vergaderde de Hanze Donderdag in Café Boers. Na een welkomstwoord gaf de voorzitter een kort ovcrizcht over den toestand in het mid- denstandsbedryf over het afgeloopen jaar. Vervolgens installeerde de voorzitter den nieuwbenoemden geestelijken adviseur, ka pelaan Willems uit de Groenendijk. De voorzitter heeft met het bestuurslid, den heer Straver, een vergadering van de Ka mer van Koophandel bijgewoond en geeft hierover eenige inlichtingen. De secretaris bracht het jaarverslag uit en de penning meester zijn financieel verslag. De in komsten plus saldo 1938 bedroegen ƒ311.42, de uitgaven 190.73, saldo f 120.69. De geestelijk adviseur sprak daarna een op wekkend woord. De beide aftredende bestuursleden, de heeren H. Straver en L. van Bennekom, werden herkozen. Een vijftal middenstan ders had zich aangemeld om als lid toe te treden. Niemand had hiertegen eenig be zwaar, zoodat de afdeeling thans 42 leden heeft. Tot leden der verificatie-commissie werden benoemd de heeren A. J. Boers en Joh. Zwartjes. Bij de rondvraag dankte de heer D. v. Niekerk het bestuur, voor het vele werk, verricht in het afgeloopen jaar. De geestelijk adviseur besprak nog de ac tie „Naar de nieuwe gemeenschap". Spre ker hoopte in een volgende vergadering hierop terug te komen. Ook de noodzake lijkheid om vooral in dezen tijd eens een retraite te volgen, werd door spreker in gloedvolle woorden aangetoond. Hierna sluiting Schaatsende jeugd. Donderdag had op de ijsbaan aan den Rijndijk een wed strijd plaats in het hardrijden voor de schooljeugd van den Rijndijk en Groenen dijk. Er waren niet minder dan 204 deel nemers en deelneemsters. Ook van de zijde der ouders was er veel belangstelling. De vereeniging had keurig zorggedragen dat de ba9n goed sneeuwvrij was. Ieder kind kreeg een versnapering. Na vele staaltjes van rijkunst der kleinen werden de prij zen toegekend: jongens: 1. J. v. d. Berg, 2. J. de Boer, 3. F. v. Seumeren, 4. André Pont, 5. Th. v d. Voort, en 6. J. de Haas; meisjes: 1. Sijtje Kraan, 2. To de Jong, 3. Miep Brommers, 4. Q v. d. Zon, 5. G. Kraan, 6. Annie v. d. Ven. Wederom ijspret. Vrijdagmiddag had alhier een hardrijderij plaats voor gecos- tumeerde paren. Er waren 14 deelnemende paren. De le prijs werd toegekend aan mej Rie Pont en den heer André Pont, 2. A. Duindam en W. Verdegaal, 3. Jans de Jong en Jac. de Jong, 4. C. v. Teilingen en P. v. Amsterdam, 5. Kok Nobel en Th. Pont. Hierbij zij nog vermeld, dat een van beiden lid of gezinslid van de vereeniging was. Na afloop werden de prijzen uitge deeld bij den heer A. J. Boers in ,,'t Zwaantje", waar men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. GEMEENTERAAD VAN TER AAR De raad van Ter Aar kwam bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Wegens ziekte was de heer van der Weij- den afwezig. Nadat de voorzitter zijn beste wenschen voor de gemeente en voor de leden van den raad had uitgesproken, stelde de voorzitter aan de orde de kwestie benoeming controleur steunverleening. Aangezien de vorige controleur is gemo biliseerd, dringt het Dep. van Soc. Zaken er op aan, dat voorzien wordt in de con trole op werkloozen en kleine tuinders die onderstand ontvangen. De voorz. lichtte toe, dat de beste oplossing naar de mee-" ning van B. en W. gelegen is in het aan stellen van den tijdelijk benoemden amb tenaar voor distributie-werkzaamheden, aangezien deze in verband met de distri butie geen dagtaak heeft en reeds thans behulpzaam is met ander werk. Aangezien het de vraag is, of de hem toegekende be zoldiging ad 1000 goedgekeurd zal wor den, acht het college het beter dezen amb tenaar een dubbele aanstelling te geven, n.l. tegen ƒ650 als distibutie-ambtenaar en 350 als contoleur der iteunverleening. Na eenige bespreking besloot men tot aan stelling van den betrokken ambtenaar, den heer A. Vuyk, op arbeidscontract, ingaan de 1 Jan. 1940. Tot dekking van de over het jaar 1939 gedane kapitaalsuitgaven, nam vervolgens de raad het besluit een geldleening aan te gaan bij de N.V. Bank voor Nederl. Ge meenten, groot 8620 tot den koers van 100 en tegen een rente van 4 1/2 pet. De aflossing zal over 10 jaar geschieden. De openbare school. In verband met het bepaalde in de Lager Onderwijswet, behelzende dat de raad eener gemeente zich voor 1 Februari dient uit te spreken over opheffing of in standhouding van een o.l. school, bijaldien het aantal leerlingen minder dan 50 be draagt, op grond waarvan de raad het vo rige jaar zich had uitgesproken in den geest van opheffing, kwam deze kwestie thans opnieuw aan de orde. Ged. Staten onthielden hun goedkeuring aan het vo rige besluit, aangezien toen nog geen ge meenschappelijke regeling met de gemeen te Nieuwveen voor het bezoeken van de o.l. school aldaar voor de overblijvende kinderen bestond. Hoewel later een begin selbesluit ls genomen fot regeling van deze zaak, meenen B. en W. den raad thans te moeten adviseeren niet tot opheffing over te gaan. Gebleken is, dat de school bezocht wordt door 39 leerlingen, terwijl verwacht kan worden, dat dit aantal bij den aan vang van het niewe schooljaar zal stijgen tot 42. B. en W. zijn van meening, aldus lichtte de voorz. toe, dat het niet de be doeling van den wetgever kan zijn by een dergelijk aantal leerlingen over te gaan tot opheffing van een school. De heer P. Hoogervorst sloot zich by het voorstel van B. en W. aan, waarop dit z.h.st. werd aangenomen. Door het geringe leerlingenaantal kon de gemeente vanaf 1 Januari geen aanspraak meer maken op een tweede leerkracht aan de o.L schooL B. en W. rich uten zich naar aanleiding hiervan tot den minister van Onderwys met het verzoek, om, met toe passing van art. 56, 2e lid der L.O.-Wet, in aanmerking te mogen komen voor ryks- vergoeding, aangezien ontslag bezwaren voor het onderwys en voor de gemeente zou meebrengen. De ongeveer 41) leerlin gen dienen n.l. over 2 lokalen verdeeld te worden en by ontslag van de onderwijze res zou toch voorzien moeten worden in een leerkracht voor nuttige handwerken. Aangezien de minister deze bezwaren deel de, blijft de gemeente, voorloopig tot 1 April 1940, voor Ryksvergoeding in aan merking komen. Op voorstel van B. en W. werd hierna het besluit genomen mej. Westra te ontslaan met ingang van 1 April 1940 of, by nadere toekenning van rijks- vergoeding, met ingang van den datum, waarop deze ophoudt. De rondvraag leverde weinig belang rijks op. De heer van der Hoorn sprak over aansluitingen aan de waterleiding, de heer Bogerd over het strooien van zand op de wegen en de heer van Eyk bracht ter sprake de hooge bijdrage, door tuinders te betalen bij tewerkstelling van een arbeider in werkverschaffing op hun bedrijf. De heer L. Hoogervorst opperde het idee de hal van het gemeentehuis wat geriefe lijker in te richten, zoodat personen, die moeten wachten, behoorlijk kunnen zitten. De heer Egberts verzocht voor het loket een afscheiding aan te brengen, zoodat men niet ten aanhoore van iedereen de zaken waarvoor men komt, behoeft te bespreken. Hierna volgde sluiting. KOUDEKERK Geboren: Gerritje, dochter van J. v. Vliet en J. Sonneveld. Overleden: G. Klever, 45 jaar. LEIMUIDEN Hardrijderij. IJs en weder dienende zullen de besturen van de ysclub „Nut en Vermaak" en „Werkverschaffing" op Dins dagmiddag a.s. een hardrijderij op schaatsen organiseeren voor behoeftigen. Zij, die voor een gave in aanmerking willen ko men, kunnen zich daarvoor aanmelden bij den heer J. W. de Ren te Leimuiden. De behoeftigen moeten woonplaats hebben in de gemeente Leimuiden. NIEUWKOOP Feestavond van „Noord-Zuid". Het is wel op een zeer bijzondere wijze, waarop de watersportvereeniging „Noord-Zuid" hara leden en donateurs ieder jaar vergast op een feestavond. Het programma bevat te een filmvertooning, opgenomen tydens d^ nationale zeilwedstrijd op de Noord- eir.derplas en de tocht van „Noord-Zuid" naar Reeuwyk. Het geheele bestuur en de wedstrijdcommissie verscheen op het witte doek en werden met een applausje be groet Een komisch filmstukje bracht er de stemming al gauw in, hetgeen nog ver hoogd werd bij het optreden van den Am- sterdamschen humorist en conferencier Jan Atteveld. Een muziek-ensemble zorgde voor de noodige variatie. NOORDEN Volksbond. Na de opening der verga dering van den Volksbond las de secr. een keurig jaarverslag. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat we dit jaar een nadeelig saldo moesten boeken. De heer P. Splinter brengt gunstig verslag uit namens de controlecommissie. In de controlecom missie voor het jaar 1940 werden benoemd de heeren P. Splinter, L. Baas en J. Vork. By de bestuursverkiezing werden de aftre denden, de heeren A. Lelieveld Nzn., C. de Koning, M. de Jong en Herm. Knaap met groote meerderheid van stemmen her kozen. Besloten werd de feestavond in het najaar van 1940 te houden, daar dit jaar het 20-jarig bestaan zal worden gevierd. Anders was deze feestavond in den Vas tentijd. Na een bespreking over het aard appelland, sluiting der vergadering. TER AAR Loop der bevolking. Geboren 58 mannen en 63 vrouwen, is 121 personen. Gevestigd 70 mannen en 87 vrouwen is 157 personen. Vermeedering met 278 personen. Overleden 13 mannen en 19 vrouwen is RIJPWETERING IJSBAAN VAN KOPPOEL TOT DE KAAG. De Rijpweteringsche IJsclub maakt bekend, dat de banen vanaf de Rijpwete ringsche brug tot De Kaag en tot de Ring vaart sneeuwvrij zijn gemaakt en tegen Zondag a.s. berijdbaar zullen zijn. Voor- zoover op het wijde water gelegen, ls het ijs vrij goed en alleszins betrouwbaar. 32 personen. Vertrokken 95 mannen en 135 vrouwen is 230 personen. Vermindie- dering 262 personen. In totaal een ver meerdering van 278 262 is 10 personen. Bevolking op 1 Januari 1939 was 2112 mannen en 1969 vrouwen is 4081 personen. Bevolking op 1 Januari 1940 is 2132 man nen en 1965 VTOuwen is 4097 personen. Aantal huwelijken 32. Geboren: Cornelia Maria, djoch/ter van J. P. v. d. Laan en v. d. Laan. Gehuwd: W. C. Dolle. 30 jaar en J. A. Sanders, 27 jaar. J. T. Vis, 27 Jaar en M. C. v. d. Horst 23 jaar. Overleden: A. J. v. d. Hoorn 75 j. Gevestigd: M. M. Slingerland, van Leiden. Vertrokken: A. J. G. Otto, naar Leiden. H. van Rossenberg, naar Noord- wij ik aan Zee. ZEVENHOVEN Eierenveiling. Gisteravond hield de elerenveillng ,,De Leghorn" haar jaarverga dering in café Veenboer. De voorzitter, de heer P. Domburg, opende de bijeenkomst. De belangstelling was niet schitterend. De secrtaris, de heer C. v. Veen, las het jaur- verslag. Het ledental was met 3 gedaald; er werden 71.318 eieren geveild over 38 wekelijksche en 7 veertiendaagsche veilin gen. De gemiddelde prijs van ƒ3.35. De penningmeester gaf zijn rekening over 1939. Het kasgeld op 1 Jan. j.l. bedroeg 5.30. De heeren K. M. de Groot en D. Kalshoven werden als kascontroleurs aan gewezen. De heer L. J. Bos, die periodiek aftredend was, werd herkozen. Bij de rondvraag drong de heer Kalshoven aan op aanschaffen van meer kisten. Hiertoe werd besloten. Hierna sluiting. Gehuwd: Picter Ouwerkerk en A. v. Tol. Ingekomen: H. v. Smorenburg van Tienhoven. ZOETERWOUDE IJsclub. De aangekondigd* wedstrijd in het schoon rijden is wegens onvoldoende deelname gisteren niet doorgegaan. De Noord-A heeft inmiddels .-net het oog op deze wedstrijd een mooie baan gekre gen. Ook op de Miening en Meerburg zijn een groote banen aangelegd, hetgeen bij de groote sneeuwval een groot werk ls ge weest. Op deze banen zal het Zondag wel zeer druk zijn, want het ijs is elders on berijdbaar. i

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7