Mlbml %miicpvotJ MAANDAG 15 JANUARI 1940 OE LE'nsCHE COURANT DERDE PCD - P*0. 9 SPORT SCHAATSENRIJDEN. DE DRIB-MEKEN-TOCHT. De Amsterdammer K. Klazema winnaar. Gisteren Is de Drie-meren-tocht verre den. welke uitgeschreven was door de be treffende commissie uit den Ijsbond „Hol lands Noorderkwartier", in samenwerking met den Zuid-Hollandschen IJsbond. Met extra-treinen en autobussen werden de ongeveer vijftienhonderd deelnemers naar Aalsmeer vervoerd, waar het begin en eindpunt van de ntochl was. Om kwart over acht vertrokken de eer ste deelnemers van de groote Westpias. De route leidde over het Braassemermeer en de Kagerplas, vanwaar de deelnemers te rug moesten rijden naar Aalsmeer, in totaal een afstand van 55 K.M. Het parcours was zwaar. Niettegenstaan de den mist, welke in den middag kwam opzetten en den lichten regenval, waren de schaatsenrijders in beste stemming. De eerste, die de finish bereikte was K. Klazema uit Amsterdam, die den tocht volbracht in twee en een half uur. Mej. H. C. ten Bruggen-Cate, eveneens uit Amsterdam, bleek van de dames de snelste en bereikte het eindpunt na drie en een half uur. Mej. Buwolda en de heer E. Haitsma, beiden uit Amsterdam, reden den tocht twee maal en kwamen om vier uur in den middag aan het eindpunt aan. Onder de deelnemers bevond zich de achtjarige jongen M. G. Spaans uit Hoofd dorp. Prinselijk paar reed gedeelte van den drie-meren-tocht. Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben gistermiddag een gedeelte van de route van den Drie-meren-tocht op de schaats gereden. Het prinselijk paar arriveerde per auto bij de controle in Oude-Wetering. De prinses was gekleed in een bruin-rood man telpak, de prins was in uniform. De vorste lijke personen bonden op den steiger van de jachthaven „de Brasem" hun schaatsen onder en vertrokken in de richting van De Kaag, langs de route, welke de IJsbond Hollands Noorderkwartier" had aangege ven. WEDEROM TOCHTEN OP DE SCHAATS NAAR MONNIKENDAM EN MARKEN. Andermaal hebben duizenden ijsliefheb- bers gisteren een schaatstocht naar Monni kendam en Marken gemaakt. Het aantal bezoekers was zeker niet min der dan vorige week en zij troffen het be ter, want het ijs was zoowel op de trajec ten door Waterland als op de Gouwzee, in tegenstelling met den voorgaanden Zondag, van uitstekende kwaliteit. Een dikke mist hing over de Gouwzee. In den middag werd dan ook niet meer op de officieel uitgezette banen gereden. Zij •waren niet terug te vinden. De politie had in verband met de weers omstandigheden den automobilisten verbo den met hun wagens op het ijs te rijden. De windstilte maakte het voor de ijsschui- ten onmogelijk te zeilen. De bellen der arresleden klonken wel, zr.aar dat was dan ook het eenige vroolijke geluid, want andere feestklanken ontbra ken. Het meerendeel der schaatsenrijders had Volendam als doel gekozen. Van Marken af naar hier was het ys verre van best en eenmaal aangekomen was er een nieuwe teleurstelling. Velen hadden dezen moei lijken tocht gemaakt om den aangekondig de Volendarraner bruiloft mede te ma ken, doch deze bleek geen doorgang te vin- cen. Men trok daarop naar Monnikendam, waar groote drukte heerschte. De Z.H.T.M. bracht de schaatsliefhebbers weinigen keerden op hun ijzers terug vlot naar de hoofdstad. BUYEN STERKSTE TE OUD KARSPEL. Gistermiddag zijn de slechte weersom standigheden ten spijt, op de banen van de Üsclub „De Volharding" te Oudkarspel na tionale wedstrijden in het hardrijden voor amateurs gehouden, over 500, 1000, en 3000 meter. Buyen was de beste rijder en legde op alle drie afstanden beslag cp de eerste plaats. De gedetailleerde uitslagen luiden: 500 Meter: 1. Buyen (Amsterdam) 52 sec., 2. Leek (Oudkarspel) 53,4 sec., 3. Spanjaard (Oudkarspel) 54,2 sec. 1000 Meter: 1 Buyen 1 min, 44.8 sec., 2. Scheer (Twisk) 1 min. 58,6 sec., 3. Strijbis (Woudmeer) 1 min. 50,6 sec. 3000 Meter: 1. Buyen 5 min. 40 sec., 2. Strijbis 5 min. 40,2 sec., 3. Scheer 5 min. 44,8 sec. SCHOONRIJDEN TE NIEUWE NIEDORP. Te Nieuwe Niedorp werd gisteren natio nale wedstrijden in het schoonrijden voor dames en paren gehouden. Ditmaal werd mevr. Schoorl-Keetman eerste voor me vrouw Loggers-Boontjes. Ook zegevierde zy in den wedstrijd voor paren tezamen met den heer Timmermans. De uitslagen luiden: Dames: 1. mevr. Schoorl-Keetman (Bar- singerhoorn), 2. mevr. Loggers-Boontjes (Uithuizen), 3. mevr. Schippers (West- zaan). Paren: 1. mevr. Schoorl-Keetman en Timmermans, 2. mevr. Leggers-Boontjes en Meeuwig, 3 Meekster en Goedhard ROOS WINT TE KROMMENIE. De uitslagen van de wedstrijden, geor ganiseerd door de ijsvereenigirg „Nova Zeml-lr." te Krommenie gehouden op „de JIGAREN EEN EXTRA DAG LOON. Antje Koopmans, een Friesch meisje, heeft aan prijzen een bedrag van ongeveer 500.veroverd. Friesland gaf den toon aan. Met het invallen van den dooi Is ook voor de beroepsrijders(sters) op de korte baan die in het bijzonder in het Noor den weer in touw zijn geweest de gele genheid geëindigd, van het ijs te profitee- ren en.... in den kwaden wintertijd een extra-dagloon te verdienen, aldus lezen we in het „Mnd. Ocht.blad". Hoewel het ons wil voorkomen, dat de Üsvereenigingen wel eens actiever zyn ge weest, waar het het hc-uden van wedstrij den op de korte baan betrof, en de prij zen door de actie van de ijsbonden ongetwijfeld aanmerkelijk zijn verlaagd, zijn tal van rijders en rijdsters toch gedu rende een drietal weken iederen dag tus- schen de touwen geweest. Vooral in de provincieplaatsen was de belangstelling voor hun verrichtingen vaak groot; in de grootere steden evenwel bleek de interes se voor den strijd om prijs en premie over de 160, resp. 140 meter baan vaak danig geluwd. De grootste successen in deze wedstrijden behaalde ongetwijfeld een Friesch meisje, Antje Koopmans, van Orsterwolde. Toen reeds op een van de eerste dagen van de zen winter de bekende Sietske Pasveer ook al een Friezinnetje met het kam pioenschap van Nederland ging strijken scheen deze rijdster wel de ster van het seizoen te zijn, doch al spoedig werd zij een- en andermaal door Antje Koopmans geslagen, ene ongetwijfeld is deze laatste rijdster dan ook de snelste der beroeprijd- sters gebleken. In wedstrijden van de eer ste grootte behaalde zij niet minder dan vijf klinkende overwinningen, en driemaal was daarbij een provinciaal kampioen schap, t.w. van Friesland, Drenthe en Gro ningen, haar buit. Aan prijzen veroverde zij. beholve spc-rttrofeeën als gouden me dailles e.d., een bedrag van ongeveer f 500. De winst van Sietske Pasveer, ongeveer ƒ200 groot, is beduidend geringer en duidt er ook al op, dat zy het kampioenschap van Nederland eerder behaalde als resul taat van een wedstrijddag, waarop zy in bijzonder goeden vorm verkeerde. Ging de leiding van Groningen, wier rijdster Henny Sietsema, Uithuizen, den nationalen titel immers moest afslaan, op de banen der „vrouwen" dus verloren, ook in het kamp van de „mannen" stonden de Friesche rijders aan de spits. Vóóraan Sjcerd Zeldenthuis, de stoere Jouster rij der, die in Kampen kampioen van Neder land werd, en totaal in deze drie weken aan' prijzen een bedrag van ongeveer 300 in de wacht sleepte. De bekende ath- leet Hoven, Eelde, kwam tot hetzelfde be drag aan prijzen, terwijl de Fries Barer.d van der Veen, oud-nationaal kampioen, het tot ongeveer 250 bracht. Naast Zeldenthuis en van der Veen had den de Friezen in Hof, die kampioen werd van de provincie Friesland, Eisenga, Slof o.a., een groep van ryders, die, waar zij ook startten, de Friesche meerderheid wis ten aan te toonen. Groningen ken met oudere rijders als Piet Huisman en Chris Brouwer niet meer tot in de voorste gelederen doordringen, en een in kleinere wedstrijden succesvol rijder als Nooteboomer zou in de groote rijde ryen waarvan hierboven alleen sprake was, naar alle waarschijnlijkheid lang niet zooveel prijzen hebbén kunnen behalen. Ham" te Uitgeest, luiden: 500 Meter: 1. Roos 49.9 sec., 2. de Vries 50,6 sec., 3. Bosson 52 sec. 1500 Meter: 1. Roos 241 min,., 2. de Vries 2.45.6 min., 3. Bosson 2 46 min. 3000 Meter: 1. van Es. 5.51.2 min., 2. Bos son 5.51-3 min., 3. Roos 5.55.5 min. Totaal klassement: 1. J. A. Roos 162.799, 2 E. A. Bossen 165.883, 3. J. van Es 166.466, 4. H. S. de Vries 166.916. ELFSTEDENTOCHT GING NIET DOOR. Naar ons van de zijde van de Elfsteden- vereeniging medegedeeld wordt, heeft men zich genoodzaakt gezien te besluiten de Elfstedentocht, die heden gehouden zou worden, tot nader order uit te stellen. Reeds Zaterdag was een lichte dooi Inge treden, welke ook gisteren heeft aange houden. Er had zich veel water op het ijs gevormd en bij informatie te de Bilt werd de verwachting uitgesproken, dat de eerst volgende 36 uur nog geen verandering in den algemeenen weerstoestand zou intre den. De organisatie heeft het derhalve niet verantwoord geacht een tocht met zoo'n groot aantal deelnemers '3'00) doorgang te doen vinden. Alie Stijl verbetert Ned. record op de 100 m. schoolslag EEN FOUT AAN DEN FINISH KOSTTE DE NIEUWE RECORDHOUDSTER EEN SECONDE. Gisteravond heeft de zwemvereenl- ging het nationale zwemwedstrijden georganiseerd, welke buitengewoon geslaagd mogen worden genoemd. De fraaiste prestatie van den avond werd door Alie Stijl verricht. De Meeuwen-zwemster slaagde erin het Nederlandsche record op de 100 M. schoolslag, dat met een tijd van 1 min. 22.6 sec. op naam stond van Jo Waal- ber (A. D. Z.), gevestigd op 3 October -1937 te Gent, met een beele seconde te verbeteren en te brengen op 1 min. 21.6 sec. Het had in de bedoeling gelegen om Alie Stijl, Doortje Heeselaars en Jo Waalberg in een serie op de 100 meter schoolslag te la- .^n starten. Doortje Heeselaars liet echter /ersiek gaan, zoodat de stryd beperkt bleet lot de twee oud-clubgenooteu. Alie Stijl, die •nlangs het wereldrecord 100 yards school- s.ag op haar naam bracht, en dezen af stand met den vlinderslag aflegde, zwom nok de 100 M. geheel op deze wijze. De Meeuwen-zwemster startte direct in een hoog tempo. Na het eerste keerpunt lag *ij al iets voor op Jo Waalberg. Voor de 50 meter noteerde zij 38 sec. Zij maakte op de 75 meter eeen tijd van 59 sec., waarna net reeds duidelijk wac, dat het record /an Jo Waalberg wel verbeterd zou wor den. Zelfs wa* er een kans dat Alie Stijl ook het wereldrecord, dat met 1 min. 20.2 *ec. in het bezit van de Duitsche zwemster rianni Hoelzner is, nog scherper zou stel- 'en. Helaas was het keeren van Alie Styl niet bijzonder goed. maar bovendien was er nog een andere oorzaak, v/aardoor haar tijd ongunstig beinvloed werd. Zij raakte met haar hoofd den bassinwand aan, maar /olgens het F. I. N. A.-reglement moet dit met de handen geschieden. Zij moest de laat te beweging dus extra n aken. A!ie Stijl heeft op dit onderdeel nog niet voldoende geoefend en waarschijn lijk kosttte dit verzuim haar een volle se conde. Een succesvol debuut. Hieruit mag men dus de conclusie trek ken, dat bij meer oefening in het keeren en het aanslaan, het wereldrecord van Han oi Hoelzner ongetwijfeld in gevaar zal komen. Niettemin verbeterde Aiie Stijl nu reeds het Nederlandsche record op fraaie wijze. Merkwaardig was het feit, dat de drie tydopnemers allen 1 min. 21.6 sec. voor de nieuwe Nedenandsche recordhoudster no teerde. Alie Stijl zwemt nog niet lang op den schoolslag. Tydens de wedetrijden op 17 Dec. j.l. te Groningen, dus nog geen maand geleden, zwom zy mee op de 3 x 50 meter wisselslag estafette en nam de schoolslag vour haar rekening. Alie Stijl zwom dezen afstand met den vlinderslag en op een vraag van het T. C. lid mevr. Suttorpvan den Berg, hoe haar dit beviel, antwoordde zij, Hat de slag haar zcex goed lag en dat by er mee wilde trainen. De Meeuwen-zwemster heeft gisteravond wel een succesvol debuut gemaakt, want de 100 Meter was eigenlijk haar eerste schoolslagwedstrijd. Immers de verbete ring van het wereldrecord 100 yards school slag was een individueele poging. De poging van Metman om het Neder- landsch record op de 200 Meter rugslag, dat met een tijd van 2 min. 35 sec. op naam staat van J. C. Svheffer (DJK), te verbe teren, mislukte. De IJ-zwemmer noteerde 2 min. 36.8 sec. en bleef dus bijna 2 sec. bo ven den tijd van Scheffer. Op het nummer 100 Meter borstcrawl voor dames ging de strijd tusschen Beppie van Schaik en Rie van Veen. De laatste rroest met 0.1 sec. verschil het onderspit •'elven. Beppie van Schaik noteerde 1 min. 8.4 sec., een fraaien tijd voor de Meeuwen- 'wemster. Alie Stijl werd hier derde en haar tijd 1 min. 9.9 sec. is fraai, zoo kort na haar prestatie up den 100 M. schoolslag. Het was jammer, dat noch Dini Kerk meester, noch Cor Kint startte op de 100 Meter rugslag. Thans won Irene van Feg- gelen gemakkelijk in den matigen tyd van 1 min. 17.8 sec. Uitslagen. De belangrijkste uitslagen van dezen avond luiden: 100 meter schoolslag dames: 1. Alie Stijl Meeuwen, 1 min. 21.6 sec. (nieuw Neder- iandsch record); 2. Jopie Waalberg, ADZ, 1 min. 23.8 sec.; 3. Cobie Koster, VZV, 1 min. 28 2 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. Pley, HZ en PC., 1 min. 3.4 sec.; 2. van Schouwen, DJK, 1 min. 3.6 sec.; 3. Geerling, Het Y, i min. 4.2 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Irene van Feggelen, Meeuwen, 1 min. 17.8 sec.; 2. H. Will ems, Meeuwen, 1 min. 21.8 sec.; 3. C. Cctr, ODZ, 1 min. 24.6 sec. 200 meter rugslag heeren: 1. Metman, Het Y. 2 min. 36.8 sec.; 2. van Schouwen, L'JK, 2 min. 44.4 sec.; 3. van Daalen, Het Ij, 2 min. 51.8 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. Beppie van Schaik, Meeuwen, 1 min 8.4 sec.; 2. Rie van Veen, RDZ, 1 min 8.5 sec.; 3. Alie Stijl, Meeuwen, 1 min. 9.5 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. Seton, ZIAN. 1 min. 18.2 sec.; 2. Gerkcns, Nerus, 1 min. 21.8 sec.; 3. Lewis AZ. '70, 1 min. 24 sec. 5 x 50 meter borstcrawl estafette: 1. HZ en PC 2 min. 25 sec.; 2. Het IJ, 2 min. 25 sec.; 3. UZC 2 min. 32.9 sec. R. K. LEIDSCHE VOETBALBOND. Vereenigingbestuurders! In deze winterperiode vraagt het ver enigingsleven nog meer dan anders de aanaacht. In de gehouden bestuuisverga dering van Woensdag j.l. zijn verschillende beiangryke besluiten genomen, weike wij hier laten volgen: Hel zal allen bestuurders bekend zyn, dal ui de „Sport ill." van 12 en 19 Dec. het reorganuatierapport is vermeld. Wij meenen, dat alle bestuurders dit zeker op :>un bestuursvergaderingen reeds hebben besproken of het alsnog doen, opdat men wél voorbereid is om deze gewichtige zaak v-P de a.gemeene vergadering te behande len. In alle Districten wordt een voorver gadering gehouden voor de Bondsvergade- ung van den D. H. V. B., welke op 24 Febr. wordt gehouden. Voor ons District is de vergadering vast gesteld op Donderdag 15 Febr. e.k. te Lei den, waarvoor plaats en uur nog nader zullen worden bekend gemaakt. De Veree- rügingsbestuurders houden met dezen da tum wel rekening. Een tweede bijeenkomst zal worden gehouden voor ons District, waar niet alleen de bestuurders worden o Igenoodigd, maar ook alle Geestelijke \dviseurs van de Sport-Junioren. De laat ste jaren is er veel voor het jeugdwerk ge daan, doch er moet nog veel meer gedaan worden. Wij allen kennen het werk van dt Katholieke Jeugd Centrale, afgekort K J. C. waarin zijn ondergebracht de vier groepen: kruisvaart, verkenners, St. Fran- c'scus Liefdewerk en de Sport-Junioren. Deze laatste groep behoort tot de zorg van dt Sportvereenigingen. Wij zijn overtuigd, aat niet alle Vereenigingsbcstuurders op te hoogte zyn van de werkwijze, bedoeld voor deze groep en daarom komt het wel eens voor, dat men elkaar verkeerd begrijpt wat nadeelig Ls voor alle genoemde groe pen. Vooral de Sport-Junioren ondervin den dit volgens verschillende bestuurders. Om nu én lyn te trekken voor de geheele sportbeweging, is het niet alleen gewenscht, maar zelfs noodzakelijk, dat een bijeen komst wordt gehouden over dit voor ons buitengewone onderwerp. Dat hier niet al- een de bestuurders maar ook de Geeste lijke Adviseurs by vertegenwoordigd moe ien zyn vindt zijn oorzaak hierin, dat een juist begrip van de werkwijze buiten de Geestelijk \d"iseurs nooit tot stand kon komen, en daarom verwachten wij, dat alle hierin genoemden ervan doordrongen zijn op den nader te bepalen datum dit onder werp eens ernstig te bespreken. Vervol gens zal voor deze vergadering een man tel-reglement worden voorgelegd, hetwelk reeds in de „Sport 111" van 21 Nov. is ge publiceerd. Hierover volgen nog nadere be richten. H. HOOGERVORST, Secretaris. HEEREN SCHEIDSRECHTERS EN VEREENIGINGBESTUURDERS. De maand Januari is voor U een druk be zette maand, wijl U tweemaal ter verga- lering wordt geroepen om de belangen van de R. K. Sport te behartigen. De eerste proep is op 26 Januari (Vrijdag), waar een cursus zal worden gegeven over de spelre gels. Een tweede avond is op Zondag 28 lanuari. de traditioneele gezellige avond. In de bestuursvergadering van ons Dis trict is besloten om evenals vorige jaren tedoeldén avond te geven. De vraag of het v/el in overeenstemming is met de tijds omstandigheden bracht ons tot het besluit, nat zoowel bestuur als Geestelijk Adviseur, uvertuigd zijn, dat den scheidsrechters dit r-iet onthouden mag worden, wijl zij het ge heele jaar duor de Junioren-wedstrijden geheel kosteloos leiden. Wij zijn er van .•vertuigd, dat de Vereenigin-gsbestuurders met dezelfde gevoelens bezield zijn en daar om doen wij een beroep op de vereenigin gen, evenals vorige jaren, hieraan mede te werken, door een bijdrage in de financiën. Wij weten, dat onze vereenigingen ook een slechten tijd meemaken, maar vergeet niet dat een kleine bijdrage van uw vereeni ging tevens een groot voordeel beteekent Wij verwachten, dat allen hiervan door drongen zijn en zien inmiddels in deze week voor a'le vereenigingen een gun- 3ti® antwoord tegemoet. Niet allen doen wij een beroep op ver enigingen, maar ook op de arbiters zelf, door. evenals vorige jaren enkele scheids rechters hebben gedaan, ter plaatse eenige prijzen van particulieren beschikbaar te krijgen voor de onderlinge verloting, waar bij de scheidsrechters zelf ook nog een be- orag bijeenbrengen door het koopen van loten. Als wy hier schrijven „enkele" scheids rechters, moeten de anderen eens bedenken, dat ook zij hun be*t moeten doen om dit doel te bereiken. Daar de tijd zeer kort is, kunnen wy msdedeelen, dat bedoelde avond wordt gehouden te Sassenheim in de zaal van Café De Oude Post. Aanvang 7 uur einde 12 uur, zoodat allen met de laatste tram huiswaarts kunnen. Vervolgens moe- ♦en allen even een bericht sturen aan den "ecrctaris van de Scheidsrechtscommissie, der. heer Jch. Meijer, Gooweg 30 Noordwij- kerhout, of men mét of zonder dame deelneemt met het oog op het reserveeren van plaatsen. H HOOGERVORST, Secretaris. SCHAKEN KERES WINT DEN TWEEKAMP. De dertiende party van den tweekamp FuweKeres, welke Zaterdagavond te Hilversum werd gespeeld, eindigde na 23 zetten in remise. De stand luidt: Keres 7.5 punt, Euwe 5 5 punt. Aangezien er nog één partij te spelen is heeft Keres reeds den tweekamp gewon nen. De veertiende, tevens laatste partij van den tweekamp Euwe—Keres, ls, na 31 zet- .en afgebroken in een betere stelling voor- we. De partij wordt hedenmiddag 4 uur het Schaakhuis te Amsterdam voortge zet. LEIDSCHE SCHAAKBOND. Algemeene vergadering. De jaarvergadering van den Leidschen SchaaKöon-d was dc^en keer, zeker door net ijsvermaak, slecht bezocht en werd ge- nuuoen j.l. Zaterdag in „In den Vergul den Turk". Slechts 12 clubs van de 26 wa- vertegenwoordigd door 19 afgevaar digden. Van de 7 bestuursleden waren er 6 resent. Nadat de voorzitter, de heer Splin ter, om kwart over drie aLen hartelijk nad verwelkomd, deelde hij de prijzen uit aan de winnaars van de kampioenswedstrijd 1939, n.l. de hoeren Ir. J. Westra en I. Zit man. Onder applaus der vergadering bracht hij hulae aan de Directies van de i-eidsche Courant en het Leidsch Dagblad, voor hun belangstelling in het schaakle ven en vooral ook voor het beschikbaar riellen der fraaie pryzen. Vervo.gens wer den de pryzen uitgereikt aan de verschil lende tientallen, die in den competitiewed strijd 19381939 kampioen waren gewor den. De tweede secretaris, de heer Modder man, las vervolgens de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goed gekeurd. Ingekomen stukken waren voor net meerendeel reeds in bestuursvergade- nngen afgehandeld en vorderden dus ook weinig tijd. Hierina bracht de secretaris, de ..eer Bosscha een uitvoerig jaarvervlag uit, waarin de geschiedenis van den Bond over net afgeloopen jaar 1939 werd gememo reerd. De voorzitter bracht onder applaus der vergadering dank aan deze functiona ris voor zijn verslag. De heer Herfkens, penningmeester, gaf een overzicht van do uitgaven en inkomsten, waaruit bleek, dat cc kas nog net met een batig saldo sloot, ue kascommissie, bestaande uit de H.H. De Ruyter en Schlias bevond alles in do reste orde en de penningmeester werd voor zijn beheer onder dankzegging ge- üéchargeerd. Bij de bestuursverkiezing bleek, dat te genover de aftredenden, geen candidates waren gesteld, zoodat, volgens het regle ment allen waren herkozen. In de pauze werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter M. Splinter Jr, tevens leider der Kampioenswedstrijden; vice-voorzitter W. flocgzaad; secr. competitieleider en lid v. d Bondj raad, G. Bosscha; penningm. P. Kerfkens; 2e recr. en verzorger rubriek tijdschrift A. E. J. Modderman; verzorger tandjes tijdschrift A. H. Hooyer; alg. plaats vervanger, ook voor den Bondsraad, W. H v. d. Nat. Nu kwam het laatste punt der agenda aan de orde: Indeeling voor den wedstrijd om het kampioenschap 1940. Ook dit lever de geen moeilijkheden op. Er waren 21 deelnemers en deze werden door het be stuur verdeeld in 3 groepen van 7, waarbij voor de plaats tevens geloot werd. Het reglement van het vorige jaar zal overigens ook voor dezen wedstrijd blij ven gelden. Bij de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld en naar genoegen beantwoord. Daarna werd de vergadering welke slechts 2 uren had geduurd, door den heer Splinter gesloten. HET KAMPIOENSCHAP 1940 VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. In totaal 21 deelnemers. Liet het zich aanvankelijk aanzien, dat dt inschrijving voor bovengenoemd kam pioenschap dit jaar slechts gering zou zijn, de twee laatste dagen hebben zich nog een 10-tal spelers opgegeven, waaronder en kele sterke als: Mr. De Blécourt, Pels, Brunt, Demmendal en Zitman. Daardoor is deze wedstrijd weer even interessant ge worden als vorige jaren. Bij de indeeling in 3 groepen van 7 heeft het bestuur van. den Bond er rekening mede gehouden, dat d* spelers uit éénzelfde club, voor zoover mogelijk, over de 3 groepen verdeeld wer den. Alleen voor L. S. G. met 9 deelne mers ging dat natuurlijk niet, daarvan zyn er in elke groep 3 geplaatst. De drie groepen zijn de volgende: lste groep: 1. G. Pels, 2. H. H. Raaphorst, 3 W. H. v. d. Nat, 4. A. E. J. Modderman, 3 F. Teleng, 6. Ir. J. Westra. 7 J. Verduyn. 2e groep: 1. C. Brunt, 2. W. Demmendal, 3. Th. J. de Bruijn, 4. G. Marijs, 5. W. F. Schtiss, 6. R. Kamper, 7. J. G. Bosscha. 3e groep: 1. A. Barkema, 2. J. Koet, 3. Mr. A. G. de Blécourt, 4. D. Hoegen, 5. A. Geyer. 6. C. B. v. d. Berg, 7. I. Zilman. De 2 hoogst-uitkomenden van elke groep komen in den eindstrijd, -waarin dus 6 spelers zullen geplaatst worden. De eerste ronde wordt gespeeld op Vrij dag 23 Januari a,s. (op nader te bepalen Dlaats). Niet steeds zal op Vrijdag ge speeld worden. De heer Splinter heeft op z'.ch genomen den wedstrijd te Leiden. Tel kens zal om half acht (zoo mogelijk) wor den begonnen, doch uiterlijk om 8 uur. Overigens gelden voor deze wedstrijden ie regelen var den Kon. Ned. Schaakbond. In de eerste ronde zyn de no. 1 der groe pen: Pels, Brunt en Barkema vry en komen ♦egen elkaar uit: le groep: RaaphorstVerduyn, Van der NatWestra en ModdermanTeleng. 2e groep: DemmendalBosscha, De BrvijnKamoer en Marijs-Schviss. 3e groep: KoetZitman. De Blécourt— v. d. Berg en HoegenGeijer.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9