RIJNSTREEK MAANDAG 15 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 NOORDWIJKERHOUT IJswedstrijden. Zaterdag had op de baan van de IJsclub een wedstrijd op de schaats plaats met hindemissen voor jon gens tusschen 1216 jaar. Van de zijde der Jeugd was hiervoor veel belangstelling. De prijzen werden gewonnen als volgt: le pr. L. Heemskerk Pzn., een paar schaatsen. 2e pr. C. v. Duin Pzn., een figuurzaagdoos. 3e pr. A. v. d. Slot, een mondharmonica. 4e pr. H. Hachmang, een schoolétui. Zondagmiddag is voor paren een ring- rijderij gehouden onder veel belangstel ling van de dorpsbewoners. Het publiek was ten getale van een 500 man aanwezig. Vele paren namen aan de wedstrijden deel. Bij deze kamp werden de prijzen als volgt behaald: le prijs N. de Jong en mej. v. d. Meer, een theeservies, 2e pr. C. v. d. Bosch en C. v. d. Bosch, een spiegel, 3e pr. F. van Dam en M. Oostdam, een etui met lepels en vorken, 4e pr. Q Disseldorp en R. v. Leeuwen, een waterstel, 5e pr. G. v. Leeuwen en A. v. d. Klugt, een luxe bloempot, 6e pr. H. Zwaan en C. v. d. Klugt, een electrisch theelicht, 7e pr. H. van Bourgondiën en R. Schouten, een sche merlamp. De wedstrijd verliep vlot en het publiek verleende goede medewerking. Een woord van hulde aan het adres van de werkende leden van het bestuur van de IJsclub voor hun vele moeite en zorgen is hier zeker op zijn plaats. De uitreiking van de prij zen had 's avonds in hotel Gouwenberg plaats door den burgemeester. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 17 Januari des namiddags 8 uur. De agenda bevat o.m.: Crediet centraal rioleeringsplan. Sub sidie vereeniging ,.De Bijzondere Bewaar school", Hooge Morschweg. Verbreeding Veurscheweg en Leidscheweg. Vrouwenbond. De R. K. Vrouwen bond hield hare jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier onder leiding van de vice-presidente mevrouw H. SchutzHendriks, die ie vergadering opende met gebed, waarna een woord van welkom werd gesproken tot den nieuwbe- noemden geestelijk adviseur, Pastoor Boos. Daarna werd het woord gegeven aan den Leer Meuleman, die een lezing hield over de KRO. Op heel bijzondere wijze gaf spre ker een overzicht van de stichting van af het begin tot op lieden, waarna een korte pauze volgde en een kopje thee werd ge schonken. Van deze pauze maakte de gees telijk adviseur gebruik om een woord te spreken tot bestuur en leden. Spr. hoopte op een gezellig samenwerken met het be stuur en de leden van de afdeeling. Ver volgens werder. lichtbeelden op het doek vertoond van de studio's, zoowel van het kleine gebouwtje te Amsterdam als de prachtstudio te Hilversum met tot slot woord een dankbare huldiging van den overleden oprichter van de K. R. O., pastoor Pcrquin, en een aansporing tot het lid maatschap en het lezen van de Gids. Na dit gedeelte werd de vergadering voortgazet onder leiding der vice-presi dente, daar de presidente Mej. N. van Geest, om gezondheidsredenen ontslag had moeten nemen. De secretaresse las de no tulen en het jaarverslag, waaruit bleek, dat de afdeeling 214 leden telt. Met een woord van dank voor het werk, verricht voor den Vrouwenbond door den vroege- ren geestelijk udviseur van de afdeeling, Pastoor Meijer, werd dit jaarverslag be ëindigd. Uit de rekening van de penning- meesteresse bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo groot 53.Deze re kening was door de kascommissie in orde bevonden. Thans kwam aan de orde de .bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftre ding waren: Mevrouw Kerkhof en mevrouw II MeijerJuffermans. Laatstgenoemde stelde zich niet meer beschikbaar. Tevens moest worden voorzien in de vacature van presidente. In deze vacature (mej. M. van Geest) werd tot presidente gekozen mevr. J. SchramaDoeswijk en herkozen mevr. Kerkhof en gekozen tot bestuurslid (vac. MeijerJuffermans) mej. A. Lamboo. De vroegere presidente werd tot eerelid van den Vrouwenbond benoemd als blijk van v/aardeering voor de vele werkzaamheden door haar voor de afdeeling verricht, werd aan de vroegere presidente een palm aan geboden. Uit het jaarvenslag van de St. Elisabeth- vereeniging bleek, dat deze onderafdeeling door de bijdragen van de donateurs en de opbrengst van de busjes geplaatst achter in de kerk in staat gesteld is geweest aan verschillende kraamvrouwen versterkende middelen te geven en wel: 546 liter melk, 72 5 kg. vleesch, 336 eieren en 45.aan giften. Den gevers werd dank gebracht voor hun milddadigheid en de afdeeling werd aanbevolen in hun belangstelling, op dat het bestuur ook in 1940 kan blijven geven, wat de moeders zóó noodig heb ben. Door de St. Lidwin a vereeniging is in 1939 aan 62 gezinnen, 459 stuks ondergoed verstrekt. Met gebed werd deze vergade ring gesloten. Wedstrijd op schaatsen. Zaterdagmid dag hield bet comité een wedstrijd voor kinderen met hindernissen voor den leef tijd -van 10 tot 17 jaar. Deze wedstrijd viel zeer in den smaak van het publiek er er werd veel gelachen om dezen strijd. De uitslag was als -olgt: le prijs J. de Vries, 2e prijs B. Kooijman, 3t prijs N. Hooijmans. Bij voortduring van de vorst wordt Dinsdagmiddag een wedstrijd ge houden in het schoonrijden. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 1 Januari 1939 6984. Geboorten over 1939: 180. Ingekomen over 1939 1110. Vermeerdering: 1290. Overlijden over 1939: 43. Vertrek over 1939 950. Ver mindering 993. Vermeerdering van het aan tal inwoners over 1939: 297. Aantal inwo- L ners op 1 Januari 1940 7281. Het aantal verhuizingen binnen de gemeente bedroeg: 563.. Totaal aantal mutatiën over 1939: 180 1110 43 950 -f 563 2846. Geboren: Pietemella Maria d. van P. van Bameveld en N. A. IJzerman. Jo hanna Helena Theresia d. van L. J. Ro mein en H. G. Wenneker. Maria Neel- tje d. van J. J. Timmers en M. Pleit. Ondertrouwd: J. G. Kamp 33 j. en A. Taverne 23 j. G. H. de Bruyn 24 j. en P. J. Koeleman. Gehuwd: J. H. Thijssen 25 j. en A. M. Smits. Ingekomen: W. G. Achttien, van 's-Gravenhage. J. H. E. Dijk,, van 's-Gra- venhage. Mevr. wed. H. C. L. Dijk, geb. Perk, van 's-Gravenhage. J. van der Nol, van 's-Gravenhage. L. Bergman, van Meppel. E. D. P. L. Lelyveld, van Gouda. W. L. J. Lückers, van 's-Gra venhage. P. Groeneveldt, van 's-Gra venhage. F. H. C. van Hoek, van Breda. Vertrokken: A. Bource, na.r 's-Gra- venhage. L. A. Overdevest, naar Zoeter- woude. J. Buikema, naar Groningen. J. A. van der Donk, naar Rotterdam. J. P. Rietveld, naar Leiden. H. van Such- telen, naar Wassenaar. VOORHOUT Op de schaatsen. Begunstigd door mooi winterweer hield de Kruisvaart St. Eartholomeus cohort te Voorhout, onder auspiciën van de Voorhoutsche IJsclub, een hardrijderij op Zaterdagmiddag. Omstreeks 2 uur waren bijna alle jon gens van het cohort op de baan van ge noemde IJsclub aanwezig. Aan de start zagen we den directeur van de Kruisvaart, kapelaan Stoelinga, en als starter den heer P. J. v. d. Hulst, die een waardig starter bleek. Aan de finish waren de heer P. v. Werkhoven en de baljuw van de Kruis vaart H. J. A Eggen. De jongens reden goed en de baan, die 75 M. lang was, hadden zij gauw tot het ein de gereden. Halverwege den wedstrijd gaf de voorzitter van de IJsclub de heer H. Vester blijk van zijn belangstelling. De uit slag was als volgt: le prijs Fr. Eggen, 12 sec.; 2e prijs N. van Werkhoven Pzn.; 3e prijs D. van Schie en 4e prijs N. Ruigrok. WARMOND Ijsvermaak Kruisvaart. Onder groote belangstelling van de ouders en de school jeugd, heeft Zondag op de Hofleede het ijsfeest van de Kruisvaart plaats gehad. Jammer, dat door de invallende dooi het ijs flink met water bezet was; doch dit was voor de kruisvaarders geen reden om de strijd op te geven, want er is werkelijk om de prijzen gestreden. Na diverse kampritten was de uitslag als volgt: hardrijderij: 1. M. Kortekaas, 2. N. van der Krogt, 3. A. van der Hulst, 4. J. van Winsen. In de pauze werden de jongens getracteerd op warme melk en moppen, hetgeen hun na zoo'n kamp goed deed Een bizondere gebeurtenis viel de jon gens ten deel door H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bemhard op de schaats te ontmoeten. Na de pauze werden de aanwezigen ver rast op een wedstrijd in hardprikken op de slede. Dit gaf veel vroolijkheid, aan gezien dit voor de meeste jongens een on gewone sport was. De uitslag was: 1. J. Welsink, 2. M. Kortekaas, 3. J. v. Winsen, 4. B. Beugelsdijk. Ondanks het minder gunstige weer, is het een goed geslaagde middag geworden, welke den jongens lang heugen zal. De prijzen werden door den directeur onder een toepasselijk woord uitgereikt. IJsclub. Ondanks het dooiende weer, heeft de Warmondsche IJsclub de jeugd nog een prettige en aangename dag be zorgd. Er was door de vereeniging name lijk een wedstrijd georganiseerd voor jon gens tot 12 jaar, van 13 en 14 jaar en van 15 en 16 jaar. De uitslag was als volgt: Groep 1: le prijs H. van Hulst, 2e W. de Hoog, 3e C. Koppers. Groep 2. le prijs L. Kortekaas, 2e A. van Hulst, 3e H. van Winsen. Groep 3. le prijs G. Meskers, 2e W. Prins, 3e B. Kerkhof. ZOETERMEER Hinderniswedstrijd. Zaterdagavond werd op die banen van de Usvereeniging achter hotel „De Jonge Prins", een hinder- niswedstrijd voor paren op de schaats ge houden. Voor dezen wedstrijd bestond; zoo wel van deelnemers als publiek, veel belangstelling. 22 paren moesten elkaar be kampen. De hindernissen waren van diien aard, dat menigmaal lachsalvo's over de baan schaterden. De uitslag was als volgt: le pr. de heer Brands en mej. Posthuma; 2e pr. de heer van Hoek en mej. Lengbeek; 3e pr. de heer en mevr. P. Lammers; 4e pr. de heer Kool en mej. S. Groenheyde PHd.; 5e pr. de heer Snoek en ej. De Rijk; 6e pr. de heer Houtman en mej. J. Lammens. Met een toepasselijk woord werden de prijzen, doe in geld bestonden, aan de prijs winnaars uitgereikt. Hardrijderij. Onder auspicieën van de Usvereeniging alhier, had op de banen dier vereeniging een hardrijderij op de schaats voor dames. Een 11 tal deelneemsters had den zich aangemeld, om elkaar te bekam pen. Spannende ritten werden gereden, vooral in de finales. 'Je 14-jarige Lenie de Braber werd de eerste prijs winster, na vinnigen strijd met mej. C. van Reeuwijk Pd., die 2e werd. De 3e, 4e en 5e prijs werd gewonnen door de dames Henny Krijgs man, Jac.d; Ca G oen'heijde PHd en Jane Krijgsman, Jac.d. Het talrijke pubilek moe digde zijn uitveikorenen aan. Jongeman in een wak verdronken Op de Braassem Zondagmiddag is de 24-jarige schaat senrijder Dan. J. van Geen, winkelbe diende te Alphen aan den Rijn, op het Braassemermeer in een wak gereden en verdronken. De heer Van Geen bevond zich al leen op het eenzame gedeelte van de plas, dat door de ijsclubs was afgezet, omdat het ijs daar zwak was. Uit de verte zagen schaatsenrijders Van Geen in het wak rijden. Zij waar schuwden de gemeentepolitie van Rijn- saterwoude, die aan het dre^een ging en na twee uur het lijk ophaalde. De verongelukte was ongehuwd, en woonde Hooftstraat 148. Zaterdagmiddag waren reeds twee jon gens door het ijs gezakt, doordat zij zich te dicht waagden bij het afgezette terrein op het Braassemermeer. Op het hulpgeroep kwamen direct schaatsenrijders toegescho ten. Een der jongens had zich reeds uit eigen krachten gered, terwijl de andere door mej. Schouten, lid der reddingsbriga de te Oude-Wetering, op het ijs werd ge trokken. Met den schrik en een nat pak gingen dezen huiswaarts. ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO-BOTSING DOOR DE GLADHEID. Inwoner van Boskoop ernstig gewond. Zondagavond laat is op den Heerenweg een autobus van de onderneming Maars- se en Kroon te Leimuiden in botsing geko men met een auto, welke door de gladheid van den weg was geslipt en dwars over den weg stond. In de auto bevonden zich de heer Bulk en echtgenoote en de vader van den heer B. uit Boskoop. De bestuurder dezer auto was den bus tegemoet gegaan om den bestuurder te waarschuwen, doch deze heeft hem waar schijnlijk niet bemerkt. De bus reed met flinke vaart op den dwars-staanden wagen. Beide auto's, vooral depersonen-auto, werden aanzienlijk beschadigd. De bus-passagiers bleven ongedeerd. Van de inzittenden van den anderen wa gen kreeg de vader van den heer B. een hersenschudding, benevens een ernstige hoofdwonde. Dr. Van Wermeskerken verleende de eer ste hulp. Later werd de heer B. naar zijn woning overgebracht. Auto op den kop in een sloot. Op den Steekerweg bij Zwammerdam is Zon dagmorgen een auto, bestuurd door dr. F. uit Zandvoort, door de gladheid van den Weg geslipt en daarna in een langs den weg gelegen sloot terecht gekomen. De auto bleef met den kop op het ijs staan. De bestuurder kreeg weinig of geen let sel. De zwaar beschadigde wagen werd door een kraanwagen uit de garage Boot gelicht. Ongelukken op het ijs. Zaterdag is de 66-jarige D. op het ijs gevallen, waarbij hij zoo ongelukkig te recht kwam, dat hij een dijbeen brak. Ook de 15-jarige D. heeft bij het schaatsen rijden een been gebroken. De beide pa- tienten zijn met een zieken-auto uit de garage Vreeswijk naar het ziekenhuis te _,eiden overgebracht. IJswedstrijd. Op de ijsbaan „Het Goudsche Rijpad", had Zaterdagmiddag onder groote belangstelling een hardrijderij op schaatsen plaats om levensmiddelen. Als eerste prijswinnaar kwam te voor schijn E. van der Werf, 2. C. Joha, 3. A. van 't Wout. Diefstal. In het locaal der Alphensche ijsbaan werden een viertal portemonnaie's met geld uit jassen ontvreemd. Gemeenteraad. B. en W. deelen den Raad mede, dat door de Gedeputeerde Staten goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit d.d. 27 November 1939 tot aankoop van grond in de Heulkamp van C. Vonk. B. en W. zullen in verband met deze weigering van goedkeuring op het raads besluit, van hun standpunt te dezer zake in de raadsvergadering mededeeling doen. Bericht van deken Z. de Korte, dat hij bedankt als lid van de plaatselijke com missie van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs. B. en W. stellen voor dit bericht voor kennisgeving aan te nemen. Schrijven van den heer J. L.J. Gaillard alhier, houdende het verzoek hem, wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd, eervol ontslag te verleenen als hoofd der openbare scholen voor G.L.O. en U.L.O. aan den Oudshoornschen weg. B. en W. stellen voor het gevraagd ont slag eervol te verleenen, met ingang van den dag door B. en W. te bepalen. Schrijven van den heer G. M. Hem- green alhier, houdende het verzoek hem eervol ontslag te verleenen als ambtenaar van den burgerlijken Ptand, met ingang van den dat' m, waarop dit ontslag zal worden verleend. B. en W. stellen voor het gevraagd ont slag eervol te verleenen, overeenkomstig het verzoek. Een rat in de wieg. Ten huize van de familie v. Z. in wijk Hoorn, werd een jeugdig kindje tijdens den slaap door een rat aangevallen. Op het geschrei van het kind ontwaakten de ouders. Toen zij gin gen kijken, zagen zij een groote rat uit het ledikantje springen. Het kind, dat aan hals en handjes was verwond, moest onder dokters behandeling worden gesteld. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK IJSCLUB GEEFT DE MOED NIET OP. Morgenmiddag hardrijderij. Tegen morgenmiddag te 2 uur is door de IJsportvereeniging Hazerswoude-Rijndijk een hardrijderij uitgeschreven voor behoef- tigen. Voor de rijders worden bovendien nog geldprijzen beschikbaar gesteld. Aanmel dingen kunnen geschieden bij J. L. van Bennekom en C. de Boer, tot hedenavond 7 uur. De wedstrijd zal op den Rijn gehouden worden. HAZERSWOUDE (Groenendijk) IJswedstrijd Kruisvaart. Nog op het laatste oogenblik heeft de Kruisvaart on der leiding van haar baljuw en herauten een ijswedstrijd georganiseerd voor het Roode en Groene Vendel der Kruisvaart. Hoewel de dooi in erge mate was ingeval len, was op de „Molenvaart" de baan over twee vakken vrij goed berijdbaar. Animo was er genoeg, ook van den kant van het publiek. Van 't groene vendel werden prijswin naars: Jac. Jansen 1ste prijs; Theo van der Voort 2de; Theo Verdegaal 3de; en van het roode vendel: Jac. de Jong 1ste prijs; H. van der Voort 2de; P. de Jong 3de. Eerste en tweede prijs waren keurige zakkalenders; de anderen kregen 'n rol drop en pepermunt voor de eventueele verkoudheid, die zich wellicht uit een doornat pak kan voordoen. Zoo is deze wedstrijd voor de jongens een groot genoegen geweest, juist op 't nippertje, nu koning winter misschien gaat „inrukken". Oprichting Ned. Ver. voor Luchtbe scherming. In de afgeloopen week is in de Prot.-Christelijke school onder leiding van den burgemeester A. Warnaar een af deeling der Ned. Ver. voor Luchtbescher ming opgericht. Na vaststelling van het reglement werd een bestuur gekozen, waarin de volgende heeren zitting heb ben: J. Th. Wesselingh, C. A. van Dam, H. J. Kerkhoven en C. G. de Groot. NIEUWERBRUG INSTALLATIE BURGEMEESTER KWINT Maandag 15 Januari zal de heer M. J. E. Kwint het burgemeestersambt op zich nemen over de gemeenten Waarder, Bar- woutswaarder en Rietveld. Hoewel het in één der gemeenten de bedoeling was om den nieuwen burgemeester plechtig in ie halen, zal dit thans, zijn wij goed inge licht, op verzoek van den nieuwen magis traat zelf, niet geschieden. Thans zal te Waarder op Donderdag 18 Januari a.s. des voormiddags om half elf de burgemeester in den raad worden geinstalleerd, terwijl voor de gemeenteraad gelegenheid zal be staan om kennis te maken op denzelfden datum van 1112 uur. Te Barwoutswaar der zal dit geschieden in den raad op Dinsdag 16 Januari des namiddags om half drie en voor het publiek tusschen 3 en 4 uur en te Rietveld op Dinsdag 16 Ja nuari in den raad des voormiddags te half elf en voor de gemeente dien dag van 11—12 uur. Gemeenteraad van RietveldOnder voorzitterschap van den heer I. v. Stavel, wethouder-loco-burgemeester, kwam de raad der gemeente Rietveld in openbare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een missieve van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland hou dende terugzending der gemeentebegroo- ting over 1940 onder mededeeling, dat de dienst 1939 niet toelaat tot verlaging van belastingen over te gaan, met het oog op de begrooting over 1941. In verband met dit schrijven, besluit de raad het raadsbesluit tot heffing van 110 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting in te trekken, zoodat voor 1940 weer 140 opcenten worden geheven. Ver hooging van de belasting, als in de mis sieve van Ged. Staten voorgesteld, achtte de raad echter niet noodzakelijk. Hardrijden met kinderwagens. De ijs- club „Wintervermaak" heeft een vierde wedstrijd georganiseerd. Het was een wedstrijd, welke zeer vele toeschouwers naar de banen had getrokken en ook van de zijde der deelnemers(sters) bestond er veel animo voor. Het waren 33 personen, zoowel dames als heeren, welke zich had den aangemeld voor den wedstrijd van hardrijden met kinderwagens. Deze wed strijd is werkelijk een succes geworden en het behoeft zeker wel geen betoog, dat er vele gratis attracties bij kwamen. Het pu bliek langs de baan heeft dan ook volop genoten. De prijswinnaars van dezen wed strijd waren: Afdeeling heeren: le prijs C. Schouten, 2e J. G. Kingma, 3e A. van der Vliet en 4e J. Klaassen. Afdeeling dames: le prijs mej. J. Os kam, 2e mej. G. Lens-Kortekaas, 3e mej. N. van Elten en 4e mej. T. Aberson.. Ook nu varen het weer geldprijzen waarom r*-reden werd. MEIJE-ZEGVELD Kerknieuws. Op 1 Januari waren er in onze parochie 498 zielen, waarvan 372 communicanten. In het afgeloopen jaar werden 14 kinderen katholiek geloopt; 8 werden katholieke begraven en drie hu welijken voltrokken. Parochieele Uitvoering. Het is in middels traditie geworden, dat de St. Jans- vereeniging in den vastenavond een too- neéluitvoering geeft, waarbij alle parochia nen in de gelegenheid worden gesteld te genwoordig te zijn. Van deze gelegenheid was dan ook een dankbaar gebruik ge maakt; zelfs waren de kapelaan van Reeuwijk met verschillende leden van da jeugd vereeniging aldaar aanwezig. In het openingswoord heette de voorzit ter allen welkom, in het bijzonder pastoor van Kampenhout. Spr. zeide, dat de mobili satie vele leden had opgeëischt, zoodat er bij deze uitvoering verschillende nieuwe spelers waren. Dank zij de uitstekende lei ding van kapelaan A. C. van der Voorn had men het stuk weten in te studeeren. Na allen een prettigen avond te hebben toegewenscht, werd een aanvang gemaakt met de opvoering van de klucht: „Hallo! Met Mars?", een stuk in drie bedrijven door W. van Willige, dat opnieuw bewerkt is door G. Nielen en P. Mossinkoff. Het stuk werd door de leden der vereeniging vrij goed gespeeld, en viel bij allen in den smaak. Dat de uitvoering traditie geworden is, schreven we reeds boven, doch hieraan zit onafscheidelijk vast het optreden van „de Kleine Man", die in dichtvorm voordroeg het wel en wee van de wereld en vooral van De Meye en de vereeniging zelf. Het slotwoord werd gesproken door pas toor van Kampenhout, die zijn tevreden heid over de bereikte resultaten uitte. De vereeniging mag op een goed-geslaagden avond terugzien. Wedstrijd op de schaats. Onder groote belangstelling, vooral van de zijde van da jeugd, is de wedstrijd in hardrijden voorde jeugd verreden. De prijzen werden als volgt behaald. Bij de jongens: Zesde en zevende klassers: Chris Blan ken, Cor Uithol, Piet van Donk, Jac, Schouten, Bertus Verlaan en Leen Voo rent. Vierde en vijfde klassers: Kees van der Berg; Steef van Galen; Gerard van Schaik, Henk Burggraaf, Dirk Uithol en Henk Burggraaf. Meisjes der zesde en zevende klas: Toos Groenendijk, Nellie Verboom, Mien Bek- ker, Philipijn Hoogendoorn, en Nellie van der Werf. Vierde en vijfde klassers: Greta Berk hout, Corrie Blanken, Marie Hellinger- werf, Corrie Groenendijk en Willy van der Werf. OUDE-WETERING De Drie-Meren-Tocht. Ons dorp was Zondag het centrum van bovengenoemde tocht, waaraan door duizenden werd deel genomen. Reeds in de vroege morgenuren passeerden de eerste deelnemers en het is den geheelen dag een drukte geweest, zoo als nog nimmer tevoren en welke alleen bij zonnig weer nog aan kleurigheid had kunnen winnen. Door het bestuur van de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel", dat door het organiseerende comité was inge schakeld, waren uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen, zoodat alles vlot en ordelijk verliep. De wakken op het Braassemermeer wa ren allen duidelijk afgezet, terwijl vele richtingaanwijzers het traject duidelijk aangaven. Behalve de deelnemers aan den tocht passeerden nog talloozen, die op eigen ge legenheid hun tochten maakten, De res taurants en tenten maakten goede zaken en vaak kwam men handen tekort om al len te bedienen. Later op den dag toen het ijs minder van kwaliteit werd bonden ve len af om per autobus huiswaarts te kee- ren. Door het inleggen van extra-diensten werd zoo goed mogelijk aan de vraag naar reisgelegenheid voldaan. Al met al een welgeslaagde ijsfeest, al mag worden betreurd, dat het weer ons wederom in den steek liet. Hardrijderij. Op de baan van de IJs club „Ijsvermaak zij ons Doel" had Zater dagmiddag voor de tweede maal een na tionale hardrijderij plaats. Het aantal deel nemers bedroeg 22, waaronder verschillen de bekende rijders. De uitslag luidde: 1. J. Toxopeus te Zout kamp, 2. L. Hogeboom, Oude-Wetering, 3. J. H. Volwater, Hoogmade en 4. L. Heystek te Sloten (N.-H.). Kinderwedstrijden. Zaterdagmorgen was het ijsfeest voor de schoolkinderen, die gasten waren van het bestuur van de IJs club „Ijsvermaak zü ons Doel". Na tal van amusante ritten, waarbij zoowel de win naars als de vedleizers, een grooter of klei nere belooning in ontvangt mochten ne men, konden de volgende resultaten wor den genoteerd. Groote jongens: 1. Hein Bergman, 2. M. Cozijn. Kleine jongens: 7. J. Schijf f en 2. J. Vesseur. Groote meisjes: 1. Trees van der Meer, 2. H. Timmermans. Kleine meisjes: 1. A. van Wieringen en 2. N. de Wit. Dit kinderfestijn mag wel als een het meest geslaagde ijsfeest worden be schouwd. UITHOORN Overleden: Maria Magdalena Bonst, 78 jaar, weduwe van Dirk Sobel- lingerhout.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8