STADS NIEUWS MAANDAG 15 JANUARI 1940 DE lvn>«<"ME COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Japan zoekt zijn koers Het kabinef-Abe afgetreden ADMIRAAL BENOEMD TOT KAB1NETS- FORMATEUR. Men had een generaal verwacht. Het Japansche kabinet is afgetreden. In politieke kringen te Tokio ziet men een „politieke vernieuwing" ^>p handen en houdt men rekening met de mogelijkheid van een krachtiger politiek stelsel met een grootere economische controle. Het afgetreden kabinet Abe heeft een verklaring gepubliceerd, waarin o. m. gezegd wordt, dat Abe in overeenstemming met het geheele kabinet getracht heeft, de staatszaken te behandelen, doch dat niette min gevreesd moet worden, dat volledige overeenstemming der meeningen ten aan zien van de door de regeering beoogde maatregelen inzake het Chineesche con flict niet werd bereikt. Het kabinet-Abe heeft derhalve besloten af te treden, om een stagnatie in de regeeringszaken, in het bijzonder met het oog op het Chineesche conflict, dat in een nieuw stadium is ge treden, te vermijden. Havas meldt, dat Zondagochtend een bui tengewone conferentie is gehouden der voormalige legerleiders. Hierin is besloten tot opheffing van het verbod voor de in actieven dienst zijnde ge neraals, het minister-presidentschap te aanvaarden. In verband hiermele ver wachtte men, dat generaal Hata opdracht zou krijgen tot het vormen van een kabinet. Tegen alle verwachtingen in politieke leringen, is evenwel admiraal Yonai belast met de vorming van een kabinet. Vernomen wordt, dat generaal Hata, de minister van oorlog, toen hij gister naar het ministerie van oorlog terugkeerde, na gedurende 25 minuten op het keizerlijk paleis in audiëntie zijn ontvangen, aan zijn collega's mededeeling deed van den wensch •"an den keizer, dat het leger admiraal Yonai steunt bij de vorming van een nieuw" kabinet. De minister heeft dan ook gezegd, dat hij en zijn collega's hun steun zouden verlee- nen aan Yonai bij diens pogingen een nieuw kabinet te vormen. BINNENLAND PLOTSELINGE CONTROLE OP VREEMDELINGEN. Aanhoudingen in het centrum van de hoofdstad. Ruim honderdvijftig vreemdelingen, die met geldige papieren binnen onze lands grenzen toeven, zijn gisteravond in de bin nenstad van Amsterdam herinnerd aan de op hen rustende verplichting, om steeds hun paspoort, verblijfsvergunning en an dere papieren bij zich te dragen. Heel rustig en gemoedelijk, maar even zeer onverbiddellijk, is er door recher cheurs van de Vreemdelingenpolitie op en om het Rembrandtplein controle ge oefend. Onder leiding van hoofd-inspec- teur H. R. Stoett nam een vijftiental re chercheurs aan deze actie deel. Zonder opschudding te verwekken hiel den deze rechercheurs op het Rembrandt plein, op het Thorbeckeplein, in de Regu- liersbreestraat en aangrenzende straten iedereen aan die den indruk maakte vreem deling te zijn. Het geoefende oog maakte vrijwel geen vergissing! Wie aangehouden werd, werd verzocht zijn of haar papieren te toonen. In verre weg de meeste gevallen geschiedde dat prompt. Waren de bescheiden in orde, dan konden hij of zij, die hier gastvrijheid ge nieten, verder ongestoord hun of haar weg vervolgen. Wie de vereischte papieren niet kon ver- toonen, zag zich verplicht even mee te gaan naar het politieposthuis op den hoek van de Halvemaansteeg, waar men deze geval len nader onderzocht. Slechts een tiental vreemdelingen is lan ger vastgehouden. Zij waren van meening, dat het in ons vredige Holland nog wel losliep met de controle op vreemdelingen en uit noncha lance hadden zij hun papieren daarom maar thuis gelaten. Onder dezulken waren er, die van buiten de stad gekomen, slechts tijdelijk in Am sterdam wilden verblijven, om er de Za terdagavond in gezelligheid door te bren gen. Dat waren o.m. vreemdelingen uit Heemstede en Den Haag. Door eigen schuld is het met dat gezellige uitgaan leelijk mis geloopen. De in gebreke zijnde vreem delingen werden naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar eerst veel gete lefoneerd moest worden om vast te stellen, dat zij inderdaad toestemming hadden om zich in Nederland op te houden. Dank zij het bezadigde en rustige op trede* van de Amsterdamsche Vreemdelin genpolitie heeft deze onverwachte con trole op groote schaal geen strubbelingen opgeleverd. Voor de werkzaamheid van de Vreemde lingenpolitie pleit intusschen, dat bij deze controle niet één vreemdeling kon worden aangehouden, die zich illegaal binnen onze landsgrenzen ophield. HET BOUWBEDRIJF GEDURENDE DEN OORLOGSTOESTAND. De commissie van samenwerking uit de bedrijfsraden oor het bouwbedrijf, schil dersbedrijf, stucadoorsbedrijf er. steen- kunststeen- >n houtgranietbedlrijf, heeft zich ter zake van den toestand Iri het houw- bedrijf met een adres gewend tot den mi nister. In dit adres wordt verwezen aaar de pas sage voorkomende in de Memorie van Ant woord op Hoofsluk 1 van de Rijksbegroo- ting 1940, waarin de regeering overweegt maatregelen te nemen, welke d' or de tijds omstandigheden worden geboden. In verband hiermede wordt de regeering verzocht de volgende maatregelen te over wegen: a. een scherp toezicht uit te oefe-, men op de prijsbeweging van die materialen; b. de zwarigheden, welke ontstaan door de invoermoeilijkheden, waar mo gelijk, te helpen verhinderen; c. maatregelen, waardoor de nu reeds bestaande credietmoeilijkheden kunnen afnemen <L de betalingstermijnen in de be stekken van de door de rijksoverheid uit te geven werken, te doen aanpas sen aan de moeilijkheden, verband hou den met deze tijd. Tenslotte geven adressanten de regee ring in overweging een oproep te richten tot de burgerij, opdat deze tot uitvoering van werken, welke redelijk verantwoord zijn, zal overgaan. HOOGER ONDERWIJS IN NEDERLANDSCH INDIë. Voordracht dr. I. J. Brugmans. Voor de Maatschappij der Nederlandsöhe Letterkunde alhier heeft dr. I. J. Brug mans Vrijdag een voordracht gehou den over „Verleden, heden en toekomst van het hooger onderwijs in Nederlandisch Indië". In zijn historische inleiding deed de spreker uitkomen, dat langen tijd tot om streeks 1910, de mogelijkheid van Hooger onderwijs in Nederlandisch Indie zelfs niet werd overwogen. Tot die opvatting werkte de omstandigheid mee, dat het Middelbaar Onderwijs neg weinig was ontwikkeld, zoo dat slechts op een gering aantal studenten kon worden gerekend. De hoofdfactor was echter, dat Indië voor Hooger Ondierwijs niet rijp -verd geacht, omdat de weten schappelijke sfeer scheen te ontbreken. Dat was ook de opvatting van C. Th. van Deventer. Sinds het begin der ,20ste eeuw onder ging Indië snelle economische en maat schappelijke veranderingen. De maatschap pij werd meer „Westersch", het economisch leven bloeide, de overheidstaak werd be langrijk uitgebreid, het aantal academisch opgeleide werkers steeg. Tevens ging zich het Aziatisch reviel ook in Indië openba ren, o.a in den vorm van een sterke vraag van inheemsche zijde naar onderwijs. De regeering voorzag in die vraag er. stichtte lagere en middelbare scholen, waar de in heemsche bevolking onderwijs kon ont vangen als in Nederland, dus met Neder- landsch als voertaal. Aldus kon hooger onderwijs als bekroning niet uitblijven, te minder toen in 1920 het particuliere initia tief tot oprichting van een Technische Hoogeschool te Bandoeng overging. De re geering ging dan ook op den ingeslagen weg voort en stichtte in 1924 een Rechts- hoogesohool, in 1927 een Geneeskundige Hoogeschool, beide te Batavia. Na eenige cijfers omtrent het Indische Hooger Onderwijs te hebben medegedeeld ging dr. Brugmans over tot de bespreking van enkele moeilijkheden en problemen, aan het huidige Hooger Onderwijs in In dië verbonden. Men dient steeds te beden ken, dat dit onderwijs niet spontaan uit de maatschappij is gegroeid of door eeuwen oude traditie daarin wortelt, maar resul taat is van bewust regeeringsbeleid. Dien tengevolge is het Hooger Onder wijs-vraag stuk in Indjë in laatste instantie een staat kundig vraagstuk. Van het algemeene po litieke beleid hangt het af, in welke ma te en in welke richting het Hooger Onder wijs zich zal uitbreiden. Vast staat slechts, dat Indië een groeiend quantum academici behoeft, en dat het ondenkbaar zou zijn deze allen buiten Indië te doen opleiden. Uitbreiding van het Indische Hooger On derwijs is dus redelijk. Na nog gewezen te hebben op de moei lijkheden, die de studenten in Indië onder vinden door hun weinig ontwikkeld milieu en lage inkomen, alsook door het gebruik van het Nederlandsch als onderwijstaal, weidde dr. Brugmans uit over de toekomst. De uitbreiding van Indië's Hooger Onder wijs zal in twee richtingen worden ge zocht: techniek en letteren De stichting eener faculteit der letteren komt het eerst aan de beurt. De voorbereiding is reeds ter hand genomen, doch het staat nog niet vast of het mogelijk zal zijn er aanstonds een begrootingspost voor uit te trekken. Vol gens vroegere plannen, die reeds in 1930 werden gepublioeerd, zou die faculteit voornamelijk beoefenaars der Indonesische talen en historici kweeken. Thans wordt overwogen, ook de studie der sociale we tenschappen daarin te betrekken, voor zoo ver die voor Indië van belang zijn. Zij, die deze wetenschappen hebben beoefend, zul len ongetwijfeld in velerlei opei-bare en particuliere functies bruikbaar blijken. Spreker besloot met de opme'rking, dat de verdere groei van het Hooger Onderwijs in Indië met belangstelling dient te wor den gevolgd, omdat in Indië niet zelden tot stand kon worden gebracht wat in Neder land door traditie of gewoonte wordt ver zuimd. AANBESTEDING. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben aanbesteed: Het verbreeden van het bestaande weg- lichaam, het aanbrengen, verbreeden en herstraten van klinkerbestratingen, het aanbregen, verbreeden en herstraten van klinkerbestratingen, het aanleggen van een rijwielpad, het verbreeden en verbouwen van den Oostboschbruig benevens het op richten van oijbehoorende en bijkomende werken op >n provincialen weg Rijsde Vink (gedeelte Voorburg—De Vink) een en ander gelegen in de gemeenten Leid- schendam en Voorschoten. Het laagst werd ingeschreven door de firma A. Dekker en J. Faas te Hoek van Holland voor 44.916. VOOR HET FINSCHE ROODE KRUIS. Wij vernemen, dat de geldinzameling, uitgaande van de Finsch-Nederlandsche vereeniging in samenwerking met het Ne- derlandsche Roode Kruis, ten behoeve van het Finsche Roode Kruis, thans tot een to taal bedrag van f 150.000 is gestegen. KATHOLIEK COMITé VOOR VLUCHTELINGEN. Naar wij vernemen heeft de oud-minis ter van Waterstaat, ir. M. C. E. Bongaerts, lid van de Tweede Kamer, het algemeen voorzitterschap aanvaard van het Katho liek Comité voor Vluchtelingen. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. De jaarvergadering. Vrijdag hield de Maatschappij voor Toonkunst in haar eigen gebouw, Rapen burg 22 alhier, haar jaarlijksche algemee ne ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer dr. C. de Jong. Nadat deze alle aanwezigen welkom had geheeten, werden de notulen van de vorige algemee ne ledenvergadering goedgekeurd en het jaarverslag over het 105de maatschappelijk jaar voorgelezen. De penningmeester leg de zijn rekening over dat jaar, goedge keurd door een daartoe benoemde com missie, aan de vergadering over. Hem werd dank gebracht voor zijn accuraat be heer. De heer dr. W. C. Braat, die aan de beurt van aftreden was, werd als zooda nig herkozen. Na de benoeming van de Commissie tot nazien van de rekening en verantwoor ding over het 106de maatschappelijk jaar en na de rondvraag, werd de vergadering gesloten. Aan het Jaarverslag over de periode 1 Sept. 1938 t/m 31 Aug. 1939 wordt het volgende ontleend: Als een zeer belangrijk feit moet in de eerste plaats worden vermeld de aankoop van een eigen Toonkunstgebouw aan het Rapenburg 22, dat intusschen onder lei ding van den architect Bern. Buurman ge heel is gerestaureerd en met ingang van Sept. 1939 in gebruik genomen is. Het aantal leerlingen der Muziekschool nam, evenals het vorig jaar, toe. De di recteur, de heer Hans Franco Mendes, ver dient hulde voor zijn ijver en enthousias me, waarmee hij ongetwijfeld de Muziek school op zeer hoog peil heeft gebracht. Voor het onderwijs aan de afdeeling der Muziekschool te Oegstgeest voor leer lingen der L. S. was de belangstelling even groot als in het jaar daarvoor. In het verslagjaar werden twee nieuwe leerkrachten aangesteld: Roosje Driessen, declamatie, en J. v. d. Boogert, piano.. Het voortdurend stijgen van het leerlingental noopte tot aanstelling van deze 5de leer kracht voor piano. De heer Jan Prins werd in het afgeloo- pen jaar tot hoofdleeraar voor fluit be noemd. Voor de drie lezingen, die de heeren Rutters, Reeser en Andriessen hebben ge houden, is helaas de belangstelling niet zoo groot geweest als verwacht mocht worden. Voorts dient te worden vermeld, dat een goedgeslaagde radio-uitzending over de Leidsche radio-distributie vanuit de Mu ziekschool door de beste leerlingen gege ven werd, dat een wedstrijd plaats vond van viool- en pianoleerlingen en dat de prima vista klas" onder leiding van den heer Franco Mendes haar 10-jarig bestaan heeft gevierd. Het volksmuziekonderwijs vanwege de Maatschappij gegeven in het Leidsche Volkshuis leverde goede resultaten op. Vermeld dient verder te worden de op richting van het „Gemengd Koor der Maat schappij voor Toonkunst" onder leiding van Frits Schuurman, dirigent-directeur van het Residentie-Orkest. De belangstel ling voor genoemd koor bleek inderdaad zeer groot te zijn: reeds in den beginne gaven zich 126 personen als lid op. In het verslagjaar werden gegeven 3 ge wone concerten en 2 buitengewone concer ten, die zoo wel door pers als publiek zeer gunstig werden beoordeeld. Het aantal leden was grooter dan in het jaar daarvoor; het aantal abonnementen bleef stationair, terwijl het aantal scholie ren-abonnementen iets terugliep. De programma's van de concerten ver meldden zoowel klassieke als moderne wer ken. Ook het aantal leden der Muziekbiblio theek is dit maatschappelijk jaar gestegen evenals het boekenbezit, dat op hetoogen- blik 3793 nummers telt. Boekengeschenken werden ontvangen van den heer ir. A. C. van Weiier te Was senaar, dr J. W. C. Kolff en *~iej. C. S. PL Kolff te den Haag, mevr. E. Hamaker- Kuenen te Eindhoven, mevr. L. Groen- Flaes, mevr. N. v .d. Plas-Schaffer en den heer L. v. d. Putten, allen te Oegstgeest, van de erven mej. Longepee. dr. C. J. Wij- naendts Francken en den heer Boekwijt, allen te Leiden. Resumeerende meent het bestuur te kun nen vaststellen, dat met tevredenheid op het afgeloopen jaar kan worden terugge zien en het spreekt de hoop uit, dat de Maatschappij voor Toonkunst haar positie in het Leidsch muziekleven ook ondanks de intusschen afgekondigde mobilisatie, zal kunnen handhaven. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Lezingwedstrijd;, 1940. In de Collegezaal van het Kamerl. On- neslaboratorium hield de V.v.M. als eerste bijeenkomst in 1940 haar lezingwedstrijd. Omstreeks 8 uur opende de voorzitter, de heer J. Freeke deze bijeenkomst en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Ir. J. J. G. van Hoek, bestuurslid van het Kon. Gen. „M. S. G.", de juryleden t.w. den heer A. v. d. Hoogt, directeur van de school van „M. S. G." en de leeraren Ir. F. van Teuten en Ir. R. C. Versteeg en vervolgens de deel nemers van den wedstrijd, allen leerlin gen en oud-leerlingen van genoemde school. Hierna nam de wedstrijd een aanvang en als eerste onderwerp werd door den heer H. P. van Zoest behandeld „Marten- sitisch en Austernitisch gietijzer". Vervolgens werd gesproken over „Hol- landsche wegen" door J. Schinkel, „Cen trale verwarming en haar meest toegepas te systemen" door J. v. d. Blom, „Gewa pend beton" door A. J. Wesselius, „Beitel stand" door J. v. d. Linden, „Van klei tot baksteen" door J. v. Ovost en „Het gewa pend beton met zijn voordeelen boven de andere bouwmaterialen v.n. het construc- tieijzer" door C. L. de Bree. Het zou te ver voeren deze lezingen te beschrijven en daarom kan worden vol staan met te vermelden, dat de deelne mers blijk gaven hun onderwerpen nauw keurig te hebben bestudeerd en dat zij hun uiterste best deden hun lezingen, veelal met behulp van lantaarnplaatjes, zoo duidelijk mogelijk te doen zijn. Zonder twijfel zijn allen hierin ge slaagd en opgemerkt kan worden, dat de lezingen zonder uitzondering van een goed gehalte waren. De jury stond juist daarom voor de niet te onderschatten taak de drie prijswin naars aan te wijzen. Ir. v. Teuten complimenteerde in de eerste plaats alle deelnemers met hetgeen zij dezen avond hadden geboden en maak te vervolgens de prijswinnaars bekend. Het bleek dat de le prijs was gewonnen door den heer J. v. d. Linden, de 2e prijs door den heer J. Schinkel en de 3e door den heer J. v. d. Blom. Namens het bestuur dankte de voorzit ter do heeren juryleden voor hun voor- treffelyken arbeid en wenschte de drie prijswinnaars geluk met hun succecs. De lezing wedstrijd 1940 is in alle op zichten uitstekend geslaagd. Door den invallenden dooi Is gister morgen op den Rijnsburgerweg een buis van de waterleiding gesprongen, waardoor veel water verloren ging en de Rijnsbur gerweg weldra blank stond. Werklieden die spoedig ter plaatse wa ren, hebben het lek gestopt. OMGEVING. Prinselijk Paar op de schaats Start te Oude-Weterlng - Finish te Warmond Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben gisteren een schaatsbezoek ge bracht aan deze omgeving. Per auto waren zij aan het paviljoen te Oude- Wetering gekomen, waar de schaatsen werden aangebonden, vandaar ging de tocht naar Rijpwetering en de Kaag. Slechts weinigen hebben gemerkt, dat het Braassemermeer zulke hooge be zoekers had. Over de Kagermeren werd gereden naar Warmond, waar zij, vergezeld van den heer mr. E. E. Menten en zjjn beide dochtertjes, ongeveer half vier arriveerden. De hof-auto's waren ge parkeerd op het terrein van de jacht- havan 't Fort, eigenaar de heer Alb. Oudshoorn, waar de tocht een einde nam. Door den heer Menten werd de heer Oudshoorn aan het prinselijk paar voor gesteld. Inmiddels hadden zich zeer vele per sonen voor het terrein van de jacht haven vereenigd, die de Prins en Prin ses hartelijk toejuichten. Door den heer Oudshoom werd een driewerf hoera op het prinselijk paar uitgebracht, waarmede allen spontaan instemden en waarvoor Prins en Prinses minzaam dankten. Gemeentel. Aankondigingen INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de toelating, met Maart a.s., tot de openbare lagere scholen aan: het Schuttersveld tijdelijk Maresin- gel 54, de Duivenbodestraat, de Havcrstraat, de Paul Krugerstraat, den Zuidsingel, tijdelijk Oudo Vest 35, de Medusastraat, tijdelijk Maresingel 54 en de Boommarkt gelegenheid zal worden gegeven aan die scholen tot en met 10 Februari e.k., dage lijks van des voormiddags half negen tot negen uur en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien des namid dags van half twee tot twee uur; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ge toond; 3o. dat de kinderen vóór 1 April a.s. den leeftijd van ZES JAAR moeten hebben bereikt. Leiden, den 13en Januari 1940. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden, dat aan de Openbare Bewaar scholen aan de Gortestraat, de Atjehstraat en het Elisabethshof tot en met 10 Februari e.k. gelegenheid be staat tot het doen inschrijven van leerlin gen en wel des voormiddags van kwart vóór negen tot half tien en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien des namiddags van kwart vóór twee tot kwart na twee uur. De kinderen moeten op 1 Maart a.s. den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. Leiden, 13 Januari 1940. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat gelegenheid zal worden gegeven tot het aangeven van leerlingen voor plaatsing op de school voor Buitengewoon L. O. tot en met 24 Januari e.k. op eiken werkdag des voormiddags van 8 tot 9 uur en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien des namiddags van 1 tot 2 uur, bij het Hoofd der School in het school gebouw aan de Caeciliastraat 65a; dat voor kinderen, die thans een open bare lagere school bezoeken de inschrij ving op genoemde tijden ook kan plaats hebben bij het hoofd der school, waar het kind thans geplaatst is. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Lelden, 13 Januari 1940. OEGSTGEEST IJswedstrijd. Zaterdagmiddag werd op de baan der Oegstgeester IJsclub een wedstrijd gehouden in het schoonryden voor paren. De belangstelling van het publiek was zeer groot, doch de deelname bleek ge ring, want slechts 8 paren hadden zich aangemeld. Reden hiervan was geworden, dat zeer goede rijders en rijdsters zich hadden opgegeven en velen daardoor een kamp niet durfden wagen. Als juryleden fungeerden mevr. Lemmerzaal en de hee ren K. Veen en M. C. v. d. Burg. Met toenemende spanning werden de praestaties door het publiek gevolgd. Jammer was echter, dat de eene helft van de baan werd opengesteld om te berij den tijdens den wedstrijd. Nadat via den luidspreker de uitslag was bekend gemaakt, vereenigden het bestuur en winnende paren zich ten huize van den heer Kortmann, waar de waarn. voorzit ter, de heer A. J. F. Bakker, in een gees tig betoog de geleverde praestaties als het toppunt van de ijssport beschouwde en een krachtig beroep deed op de rijders, om door regelmatige beoefening zich verder te be kwamen. Voorts bracht spreker dank aan de jury voor haar moeilijke taak en over handigde mevr. Lemmerzaal een aardig ge schenk. Vervolgens dankte spreker de fa milie Kortmann voor haar medewerking en reikte daarop met een toepasselijk woord de prijzen uit aan: 2e prijs mevr. M BosBakker (Lisse) en de heer H. Th. v. Noord (Oegstgeest), le pr. de heer en mevrouw Key, Oegstgeest, 3e prijs mej. C. Varkevisser (Valkenburg) en de heer J. van Rey. Namens de winaars sprak de heer Key eenige woorden van dank. Aanrijding. Door de gladheid van den weg kwamen op den hoek Terweeweg Waldeck Pyrmontlaan een auto, bestuurd door P. J. uit Hillegom, en een auto, be stuurd door A. W. P. M. uit Sassenheim, met elkaar in botsing. Beide auto's werden beschadigd, doch de inzittenden bekwamrn geen letsel. De politie onderzoekt in hoe verre er soms schuldvraag aanwezig is.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7