STADS NIEUWS Jaarvergadering der K.J.M. V. in het Bisdom Haarlem AGENDA MAANDAG 15 JANUARI 1940 DE LE1DSCHE COURANT F.ERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnenvmtsprü»: voor Lelden 19 cent per week; 160 per kwartaal. BI) on re «genten *0 cent per wo*k; 160 per kwartaal Franco per poet t 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met gefll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 10 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT HET WEER 7 DE VORST KEERT TERUG. De BUI seint i Verwachting; Aanvankelijk betrokken tot zwaarbe wolkt met eenige regen, lichte dooi, meest matige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Later; wisselende bewolking, plaat selijk sneeuwbuien, weer invallende vorst, toenemende en verder ruimende wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, matige W. Z. W. wind, 2 gr. C. Vlissingen: betrokken, zwakke N. N. O. wind, 1 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, zwakke Z. W. wind, 1 gr. C. Groningen: betrokken, matige Z. W. wind 2 gr. C. Maastricht: motregen, zwakke Z. Z. W. wind, 0 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Over de Noordelijke IJszee bevond zich Zaterdagavond een depressie, die zich Zuid oostwaarts ging verplaatsen en thans over Zuid-Noorwegen is gelegen. Deze depres siekern neemt op het oogenblik verder in o'iep te toe en zal voor de ontwikkeling van het weer ten onzent van de grootste betee- kenis worden. Achter deze depressie (dus over de IJszee en Noord-Scandinavië) breidt zich nl. een omvangrijk arctisch hoogedrukgebied uit. Over Midden-Noor- wegen stijgen de barometers zeer snel, en een stormachtige Oostenwind voert buiten gewoon koude lucht uit de binnenlanden van Rusland aan. In Nordoyen is de tem peratuur 14 graden onder normaal. Een afzonderlijk lage drukkern bevindt zioh verder over de Randstaten. Ook in Estland is de wind weer naar het Oosten gedraaid, waarbij de temperatuur weer tot bijna 30 graden daalde. Ook over Finland moet het opnieuw buitengewoon koud zijn geworden. Het is waarschijnlijk, dat deze koude lucht dus over een of twee dagen ons eveneens zal bereiken. Het storings front van de thans over Zuid-Noorwegen gelegen depressie bevindt zich over de Duit- sche bocht en nadert onze omgeving. Door het invallen van de Westenwind is ten on zent gisteren lichte dooi opgetreden, de warmere lucht is ook Duitschland binnen gedrongen, zoodat langs de Rijn de vorst moet zijn afgenomen. Over den Balkan ligt nog een rest van het continentale hoo gedrukgebied, waarin nog plaatselijk stren ge vorst wordt gemeld, terwijl het ook ovar Italië nog vrij koud blijft. (In de Po- vlakte wordt nog plaatselijk 9 graden vorst gemeld). Het vriest eveneens nog over de Spaansohe hoogvlakte, waaï zich nog een rest van het oude hoogedrukgebied be vindt. Op den Oceaan blijft de depressie activiteit nog gering. LUCHTTEMPERATUUR 8.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS C4U Van Maandagnamiddag 4.45 uur tot Dinsdagmorgen 7.32 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 16 Jan. voorm. 6.40 en nam. 7.05 uur. Maan op 10.31 uur Dinsdagmorgen. Maan onder 11.59 uur Dinsdagavond. Wie z'n omzet wil vermeeren, moet adverleeren! Bestuurderendag in de Katholieke H.B.S. Rector Beune ontvouwt nieuwe plannen tot uit bouw der beweging In de R.-K. H. B. S. aan de Mariënpoel- straat, alhier, werd gisteren de jaarlyksche algemeene bestuurderendag der K. J. M. V. in het bisdom Haarlem gehouden. De dag werd begonnen met een gezon gen gedialogeerde H. Mis, waaronder de Verbondsmoderator, de weleerw. heer rec tor L. Beune, een korte toespraak hield over de uitbreiding van het ryk van Chris tus, waartoe ook de K. J. M. V. het hare kan bijdragen. Het zangkoor bracht de Missa de Angelis ten gehoore. Nadat in de gymnastiekzaal geluncht was, begon de algemeene vergadering. Het bezoek was niet zoo talrijk als vorig jaar, waarvan de ijssport wel de schuldige zal zijn. Inleiding van den voorzitter. De voorz., dr. W. Dijsselbloem, opende de bijeenkomst met het gebed van den vrede, waarna het Bondslied werd gezon gen. Spr. uitte hierna voor allen de beste wenschen voor het komende jaar en uitte den wensch, dat ieder voor zich en allen gezamenlijk hun doel dichter mogen bena deren, mede tot herstel van den vrede in de wereld en tot nieuwen bloei van de Kerk. De voorz. zeide verheugd te zijn deze Diocesane K. J. M. V.-bijeenkomst te kun nen voorzitten, al speet het hem, dat die tevens de laatste van dien aard zal zijn door het feit, dat hij heenging als voor zitter. Spr. wees vervolgens op den internatio nalen toestand, die noodzakelijk maakte, dat de bloem van Nederland, de geheele jongelingschap, thans met het geweer aan den voet staat om Nederland tegen mo gelijke belagers te beschermen. Niet zij alleen hebben een taak. Een taak is ook weggelged voor degenen, die niet in directen dienst van het vaderland zijn. Zij allen, mannen zoowel als vrou wen, moeten paraat zijn en voor een gees telijke herbewapening van ons land zor gen. Alleen wanneer dit goed geschiedt en de christelijke ideologie over de wereld wordt uitgedragen, is er hoop, dat er na dezen oorlog niet een toestand ontstaat nog erger dan na den oorlog 19141918. Spr. roept daarom allen op een geestelijk front te vormen om Nederland van den geeste lijken ondergang te redden en zich voor te bereiden ten vrede. Dit wilde spr. de K. J. M. V. voor de volgende jaren ten afscheid meegeven. Huishoudelijke zaken. Wegens ziekte van den secretaris, den heer M. Geyer, werden de notulen der vo rige vergadering gelezen door den heer Sjef Brouwer, waarna de vergadering haar goedkeuring er aan hechtte. Aan het hierna uitgebrachte jaarverslag ontleenen we het volgende: Het afgeloopen jaar was een jaar van volle actie. Het bestuur, van meening, dat de K. J. M. V. slechts dan alleen haar doel ten volle kon beantwoorden, indien zij op alle terrein goede steunpunten had, be sloot tot de vorming van een aantal lei ders uit verschillende afdeelingen, waar toe eenige leiderscursussen werden gege ven in den vorm van week-ends, welke uit stekend geslaagd zijn. Voorts werd een va- cantie-werkweek gehouden en een werk- maand voor jongemannen. Het nationaal program werd gelanceerd onder den titel „Gezagsprogram". Naast de geestelijke ontwikkeling werd ook aandacht besteed aan de lichamelijke opvoeding, waarvoor verschillende sport dagen werden georganiseerd. Met den herfst werd als nieuw program ingezet het familieprogram, dat een uitste kende gelegenheid bood tot de uitvoerige behandeling van de verhouding tot het ge zin ais levensmilieu en daarnaast van de verhouding, door middel van het gezin, tot Kerk en Staat. De mobil.satie bracht ook voor de K. J. M. V. moeilijkheden, omdat het bondsbe- stuur vóór alles wil zorgen den band met de burgermaatschappij voor de gemobili- seerden te doen blijven voortbestaan. In samenwerking met de St Josepsge- zellenver. werd steeds doelmatig voor de L. T.-jongeren gewerkt. De verhouding tot de standsorganisatie, de Diocesane Hanze, werd weer beter. De secr. spreekt daarom zijn warme waardee ring uit voor de grootere ontwikkeling van samenwerking en den groei van den fi- nancieelen steun van de Hanze aan de K. J. M. V. Hulde daarvoor brengt de secr. in het bijzonder aan den heer L. J. A. v. Doorn, den Hanze-vertegenwoordiger in het K. J. M. V.-bestuur. De verhouding tusschen de K. J. M. V. en de St. Josephsgezellenver. werd steeds beter, terwijl die van K. J. C. en K. J. M. V. meer moeilijkheden oplevert, wijl de overgang der K. J. C.'ers in de K. J. M. V. voor de jongeren meermalen een teleurstel ling oplevert, omdat de geest bij de K. J. C. nog geheel anders is. Daarom worden po gingen aangewend om den bestaanden af stand zooveel mogelijk te overbruggen. Wat het interne leven van den bond be treft deelde de secr. mede, dat de afdee lingen groeiden tot een aantal van 68, met een ledental van circa 1900. In het 6-ot van zijn verslag wekt de secr. allen op Christusstrijders te zijn met de wapenen van sociale rechtvaardigheid en christelijke naastenliefde en met het machtige wapen-arsenaal van het gebed. Dit alleen kan het Christendom doen zege vieren over het Nieuw-heidendom. De voorz wees er op hoe ieder den dor ren inhoud van de jaarverslagen kent, maar di» jaarverslag geeft door zijn jeug dig vuur en optimisme een oorspronkelijk heid weer, welke men alleen van den K. J. M. V.-secretaris kan verwachten. Spr. hoopte, dat iedere afdeeling en ieder lid pe-soonlijk door volledigen steun het werk van den secretaris zouden verlichten. Hierna kwam de rekening 1939 aan de orde, waarvan de penningmeester, de heer J. Casteleyn een overzicht gaf. De inkom sten geven een bedrag aan van ƒ5812.05, de uitgaven bedroegen 5753.83, zoodat het saldo 5b.22 bedraagt. De begn-oting 1940 gaf aan inkomsten en uitgaven een bedrag aan van ƒ3650. Naar aanleiding hiervan kwamen de als altijd gevormde groepen in actie en verschil lende vragen over diverse aangelegenhe den werden gesteld en van besturszijde be antwoord Daarbij werd o.m. de vraag geopperd of de afdeelingen verplicht zijn aan den bond contributie af te dragen voor gemobili seerde leden, waarop de voorz. er op wees, dat een K. J. M. V.-lid ten allen tijde zijn vereeniging dient te blijven steunen. Of dit doo. een algeheele of een verminder de contributie moet geschieden, kan nader overwogen worden. Het bondsbestuur is er echter steeds zooveel mogelijk op uit om den bond intact te houden en dringt er bij d^ gemobiliseerde leden op aan de af deelingen, aar zij gelegerd zijn, te bezoe ken. Ook het Maandblad „De Keten" werd aan uitvoerige besprekingen onderworpen. Bestuursverkiezing. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde, naar aanleiding waarvan de voor zitter mededeelde, dat het bestuur voorstel de het aantal leden uit te breiden met een afgevaardigde van den L. T.-raad, waar voor de heer Jan Geysel uit Ouderkerk e. d Amstel als candidaat gesteld werd. Voorts zijn er twee vacatures, n.l. we gens het bedanken van de heeren W. Dijs selbloem en Sjef Brouwers. In verband met deze laatste vacature stelde het bestuur voor een gemobiliseerde in het bondsbestuur op te nemen, om de belangen der gemobiliseerden in de ver eeniging te behartigen. Als candidaat werd door het bestuur gesteld de heer P. Roholl uit Den Haag, gemobiliseerd te Amster dam. De vacature van voorzitter door het be danken van den heer W. Dijsselbloem lok te heel wat woorden uit. De heer L. Biestra deelde namens het be stuur mede, dat het bestuur den heer Her man Geyer uit Leiden bereid had gevon den, deze vacature te vervullen, dien hij dus gekozen verklaarde. Rector Beune sprak hierna hartelijke woorden ten afscheid aan den heer Dijssel bloem. Spr. constateerde met voldoening, dat de heer Dijsselbloem de geknipte voor zitter was voor de K. J. M. V. en dit kon hij zyn door zijn groote Katholieke Actie mentaliteit. Spr. uitte den wensch, dat het den schei denden voorzitter goed zal mogen gaan in zijn verder leven, waaraan hij niet twij felt indien hij zijn Katholieke Actie-men taliteit ook blijft behouden. De heer Dijsselbloem dankte hierna in de eerste plaats den heer Brouwer voor al hetgeen hij in de K. J. M. V. gedaan heeft en bracht vervolgens dank aan de geheele K. J. M. V. en aan rector Beune in het bijzonder voor de wijze, waarop zij hem gesteund hebben in zijn taak, welke hij destijds aanvaard had om te kunnen mede werken aan de uitbreiding van Gods rijk op aarde. Rector Beune leidde daarna met eenige hartelijke woorden den nieuwen bonds voorzitter, den heer Herman Geyer, in, waarna de vergadering werd geschorst voor een korte adoratie in de kapel. Na heropening der bijeenkomst nam de nieuwe Verbondsvoorzitter, de heer H. Geyer, het woord om de afdeelingen te danken voor het in hem gestelde vertrou wen. Het program, dat spr. zich voorstelt voor te staan, zal zijn een voortzetting van het bestuursprogram, dat steunt op de Ka tholieke Actie-mentaliteit. Inleiding rector Beune. Rector Beune leidde hierna in „Een alzijdi ge KJ.M.V.", en sprak vooraf een woord van waardeering sprak tot degenen, die zich in het afgeloopen jaar verdienstelijk gemaakt hebben voor de K. J. M. V. In dit dankwoord betrekt hij alle bestuursleden en de heeren Verkley van den L. T. en van Doorn, die de Hanze vertegenwoordigt. Komend tot zijn onderwerp vraagt spr. op deze tweede lustrum-jaarvergadering hoe er geoordeeld moet worden over het tien jaar K. J. M. V.-werk. Innerlijk is er ontzettend veel gewonnen in die jaren, zegt spr. Er is veel veranderd en met voldoening mag een grootere ver dieping van het innerlijk leven geconsta teerd worden. Uiterlijk valt er nog veel te doen en al wat ^nagestreefd werd kon niet bereikt worden, maar, wanneer ook slechts enkelingen in een afdeeling tot werkers voor de standsorganisatie gebracht wor den, dan heeft de K. J. M. V. haar taak vervuld. Wat het effect in uiterlijk opzicht is, zegt spr., dat de K.J.M.V. er nog lang niet is. Het aantal leden is nog steeds niet in over eenstemming met het aantal personen, dat daarvoor in aanmerking komt. In de kleinere plaatsen gaat het wel, doch in de grootere steden is het aantal leden veel te gering, speciaal in steden als Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Vergelegen met arbeiders-organisaties komt de K.J.M.V. nog 'n heel stuk achter aan tegenover een viertal jonge arbei- beiders vindt men misschien één jongen middenstander georganiseerd of moge 't waar zijn, dat het aantal arbeiders ook hooger is dan dat der jonge middenstan ders. Tegenover andere organisaties maakt de K.J.M.V. geen ongunstig figuur, maar dit alles moet een reden zijn om het begon nen werk voort te zetten. Spr. wijst er dan op, dat bij al het werk der K.J.M.V. eerste doel moet zijn: eigen innerlijke vorming, welke vóór alles moet gaan, omdat het beteekent de voltooiing van de opvoeding. Men is, aldus spr., zoo gauw geneigd zijn standpunt te eng te bepalen. Men moet zijn taak zien in het geheele verband der Ka tholieke jongeren. Rector Beune weidt dan uit over de Ka tholieke Actie-kernen. Daaronder wordt verstaan een instelling in de parochies, waarvoor door den pastoor of een der ka pelaans een aantal jonge menschen zal worden uitgenoodigd, die zich zullen bezin nen op middelen, om de menschen tot een hooger geestelijk niveau te brengen. Wan neer iemand daarvoor aangevraagd wordt, dient hij zich daaraan geheel te geven. Iets anders is verder de K.J.M.C. In dit verband moeten ondergebracht worden de verschillende jongeren-organisaties, zooals bij de junioren de verkenners, de Kruis vaart enz. in de K.J.C. zijn ondergebracht. De samenwerking tusschen K.J.M.V. en St. Josephsgezellen zal haar tijd noodig hebben om tot algeheele overeenstemming te komen, maar bij goeden wil van beide zijden zal dit kunnen gelukken. De K.J.M.C. heeft hier een groot doel na te streven: om n.l. de samenwerking tus schen de verschillende jongeren-standsor ganisaties zoo hecht mogelijk te maken. Dat K.J.M.C.-verband wordt een middel om zonder schade voor de georganiseerden toch ook iets te kunnen doen voor de on georganiseerden. Daardoor zal men kunnen bereiken om ook de jongemannen, die noch voor de K.J.M.V. noch voor de Josephsge zellen iets gevoelen, toch op te nemen in het verband. Iiets dergelijks vindt men ook in de Kruisvaart, waar naast het ban- en cohort-verband ook plaats is voor ande ren. Spr. geeft toe, dat heel wat jonge mid denstanders op velerlei gebied van Katho lieke actie werkzaam zijn, maar het zal in de toekomst zaak zijn het K.J.M.C.-ver band zoo te maken, dat allen, die, op wel ke wijze dan ook, voor de Katholieke actie werkzaam zijn, als 't ware automatisch in de K.J.M.V. kunnen worden opgenomen. Over dit alles vraagt spr. de aandacht van alle K.J.M.V.-ers en wanneer iemand in den geschetsten zin eenige plannen met perspectief ziet, dan houdt spr. zich gaar ne daarvoor aanbevolen. Rector Beune geeft vervolgens eenige practische wenken ten beste. In de eerste plaats door bij alle idealen toch vooral nuchter te blijven, waaronder spr. vooral verstaat een goede administra tie, waarbij behoort een volledig overzicht van het leden-aantal en van de leden per soonlijk. Spr. doet vervolgens eenige mededeelin gen over de leiders-cursussen, terwijl hij nogmaals opwekt daaraan zooveel mogelijk deel te nemen en hij besluit met de aan sporing toch nimmer te vergeten, dat vóór alles gezorgd moet worden voor innerlijke verdieping, door karakter-vorming en door Katholiek te zijn van de daad. Deze inleiding vormde weer een onder werp tot gedachtenwisseling, waaraan uit voerig werd deelgenomen. Hierna sprak de Hanze-afgevaardigde, de heer L. J. A. v. Doorn, een kort woordje, waarbij hij allereerst zijn voldoening er over uitsprak, dat hij als 't ware tot de K.J.M. V.-famiiie beschouwd wordt. Dat deed spr. goed, want, als die innige ver houding werd doorgevoerd, als de Hanze zich meer als K.J.M.V.-er en de K.J.M.V. zich meer als toekomstige Hanze zouden beschouwen, als de een den ander eens meer wist te waardeeren, als de Hanze- menschen eens konden zien, wat die K.J.M. V. is en wat zij wil, dan zouden de ver houdingen veel beter zijn. Er zijn o zoo vele misverstanden, die gemakkelijk uit den weg geruimd zouden kunnen worden, indien men elkaar beter begreep Het is tusschen de Hanze en de K.J.M. V. als tusschen zoovele vaders en zoons: misverstanden! En de zoons beklagen zich dan dikwijls over hun vaders, die zoo ouderwetsch zijn en waarmee niet te pra ten valt! Maar dat alles zou zoo gehgel anders heb ben kunnen zijn, indien die vaders dezelf de ontwikkeling hadden genoten als de zoons thans genieten. Als men spreekt over tact, dan is er hier plaats te over voor tact. Daarmee kan veel misverstand uit den weg geruimd worden; daardoor zal de jongen zijn vader beter begrijpen, dan zal ook de K.J.M.V. de Hanze beter begrijpen en we- LEIDEN. Maandag, Uitvoering R.K. H.B.S. Ver. „St Bonaventura" in de aula der H.B.S. Mariënpoelstraat Maandag, Leidsche Kunstkring „Voor Al len", soliste Lélia Gonsseau, pia niste, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag, Jaarvergadering Genootschap Stille Omgang, spr. pater Bor- romaeus de Greeve, Foyer Stads gehoorzaal, 8 uur. Dinsdag, Feestavond Ned. Reisver. v. Kath., Foyer van den Burcht, voor leden en introducées, 8.15 uur. Woensdag, „Geloof en Wetenschap", spre ker pater Jac. Schreurs over „Aan de voeten van Holland", „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. Donderdag, R. K. Ver. van Gemeenteraads leden in den Statenkieskring „Lel den", „Schuttershof", 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringüvereeniging zitting St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32. Donderdag, Jaarvergadering R. K. Vrou wenbond. Lezing Dr. Dijsselbloem over „Nieuwe Gemeenschap", Den Burcht, 8 uur. Donderdag, Propaganda-Vrouwenavond, R.K. Coöp. „Eendracht" UA., ge bouw R.K. Volksbond» Steen- schuur 15, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 13 tot en met Vrijdag 19 Jan as. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Ryn 18, teL 20523. Te Oegtsgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 26274. derkeerig zal ook de Hanze de K.J.M.V. beter begrijpen. Spr. wijst er ten slotte op, dat van de jeugd van tegenwoordig heel wat meer gevraagd zal worden dan men meent. De jongeren moet voortgaan zich te ontwikke len om te zorgen een Katholiek zakenman te worden, die de maatschappij zal moeten dienen. Daarnaast feliciteert spr. de K.J. M.V.-ers met zulke eminente bestuurders met rector Beune aan het hoofd, die geen moeite sparen om de K.J.M.V. te dienen. Nadat de weleerw. pater Domizie van het Retraitehuis te Noordwijkerhout nog een woord van opwekking gesproken had voor de besloten retraites in het algemeen en voor de K.J.M.V.-retraite van 1013 Fe bruari iri Noordwijkerhout, sprak de afge treden voorzitter, de heer W. Dijsselbloem een woord van dank voor de geanimeerde besprekingen en een woord van afscheid als voorzitter. DE DIESELTRACTIE LEIDEN— WOERDEN. Onder zeer veel belangstelling is heden op het baanvak LeidenWoerden de stoomtractie door de Dieseltractie vervan gen. Gisteravond om 23.44 uur was treih 3340 de laatste trein, die als stoomtrein binnenkwam. Zoo is nu op het station de stoomtractie geheel verdwenen. Daar de J)ieseltreinen voorloopig de zelfde rijtijden van de stoomtreinen zullen houden, kunnen eventueele vertragingen gemakkelijker ingehaald worden daar het keeren en waternemen der locomotieven op het station alhier en te Woerden ko men te vervallen. Voorloopig zullen de Die- seltreinen niet verder dan Woerden rij den, maar wanneer deze naar Utrecht zul len doorloopen, zal de rijtijd Leiden Utrecht weer korter worden. SCHOOLWEDSTRIJDEN OP DE LEIDSCHE IJSBAAN. Weer was het Zaterdagmiddag feest op de banen der Leidische IJsclub en ditmaal was het ijsfeest voor de jeugd. Hoewel de deelname grooter had kunnen zijn» mogen de organisatoren der school wedstrijden toch niet ontevreden zijn. Er is een flink stuk van den Zaterdagmiddag gevuld met deze wedstrijden, die geenszins van spanning v/aren ontbloot. Zij trokken dan ook veel belangstelling van de overige ijsliefheb- bers, die een dichte haag om de 160 M. lange baan vormden. Zestien schoolploegen verschenen aan den start, waarvan 9 in de junioren- en 7 in de senioren afdeeling. Er werd over het algemeen vinnig ge kampt en de gelukkige ploeg was in den regel die, waarvan de deelnemers het er zonder valpartijen afbrachten of die geen fouten maakten bij het overgeven van den wissels tok. De resultaten werden ten slotte: Junioren: le halve eindstrijd: Gem. HBS wint van de Chr. HBS; 2e halve eind strijd: Gem. HBS ploeg B wint van de RK HBS. Eindstrijd: Gem. HBS-ploeg A wint van Gem. HBS-ploeg B. Seniores: Winnaars van de series werden: Gem. HBS ploeg A, Ambachts school en Chr. HBS. Eindstrijd: 1. Gem. HBS, 2 Chr. HBS, 3. Ambachtsschool. Na afloop werden in het clubhuis de prijzen uitgereikt IJSONGELUKKEN. Zaterdag zijn hij het ijsvermaak nog enkele ongelukken gebeurd. De 25-jarige mej. H. M. S. is op het Ijs langs den Roomburgerweg met het voor hoofd tegen een brugdek gereden. Zij viel en werd bloedend aan het voorhoofd ver wond, zoodat de E.H.D. haar naar het Acacd. Ziekenhuis moest vervoeren. De 9-jarige N. L. is op het ijs van den Zoeterwoudsche Singel gevallen. Het meisje liep een diepe wonde In een scheenbeen op en ook zij werd door den E.H.D. naar het Acacd. Ziekenhuis over gebracht ter behandeling.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2