MGEVING VlUJUAll li JAHUARl 1310 0E LEIDSCHE COURANT VTRWR - PA*?. IT HILLEGOM Been gebroken op het ijs. Gistermid dag reed de beer A. B., wonende in de Hoogerwerfstraat op schaatsen aan de Wilhelminalaan in een scheur van het ijs. Hij kwam te vallen en kon niet meer op staan. Het slachtoffer werd binr.engi:dra- ger in de timmermanswerkplaats van den beer F. B. Bultink. Daar was terstond E.H.B.O. Het bleek, dat de lieer B. een Ibeen gebroken had. Nadat een eerste ver band was gelegd, werd hij per ziekenauto vervoerd. Bijna verdronken. Gisteravond tegen 5 uur liep het 7 jaar oud zijnde dochtertje van den heer B. uit de Raadhuisstraat op het ijs. Het kind liep ongemerkt onder de Havenbrug, waar het ijs nog niet sterk genoeg is en zakte er door. Op het hulp geroep het kind was reeds onder ge weest, doch kwam weer boven kwa men een paar mannen toegeschoten, die met een reddingshaak het meisje wisten te redden. Het kind werd eerst bij de familie K. aan de Haven binnengedragen, daar van droge kleertjes voorzien en ver volgens thuis gebracht. R.K. Schaakclub „Hillegom". De uit slagen van de competitie-wedstrijden zijn: Groep I: M. BakkerJ. J. Balm 10; R. J. J. HeirmanG. Mooyekintd 01; M. Bakker—L. C. M. Koeken 0—1; S. Lievcr- seJ. J. Balm afbr.; E. Th. La F&berG. Mooijkind 01. Groep II: J. StaatsTh. Warmerdam 10; M. v. d. PollJ. Moor man 10. Jaarvergadering Hill. Beurscommisie. De Hillegomsche Beurscommissie hield gis teren haar jaarvergadering in „Flora". Al le leden waren tegenwooi dig. De voorzitter, de heer B. Rynveld, opent met een woord van welkom en wenscht al len een gelukkig 1940. De secretaris leest nu de notulen, die onveranderd onder dank worden vastgesteld. De ingekomen stuiken gingen vlug on der den hamer door. De secretaris leest vervolgens het jaar verslag. Daaraan ontleen en we: afscheid le voorzitter en installatie van diens op volger; aanbieding huldebewijs aan Bic. by diamanten jubileum; groote verbeterin gen aan de Beurszaal; nieuw Beursregle- ment; het aantal bezoekers liep door den oorlogstoestand terug; toch noteerden we nog 7035 bezoekers. De voorz. dankt na mens allen den secretaris voor dit keurig verslag. De penningm. deed rekening en verant woording van zijn beheer. Het voorbije jaar heeft veel geld ge vraagd; toch is er nog een saldo. De heeren Schrama en Heemskerk con troleerden de bescheiden. Bevonden alles punctueel in crde, zoodat de penningm. onder dank werd gedechargeerd. In verband mei het verminderde beurs- bezoek werd besloten, het adverteeren voorloopig te staken en de telefoonge sprekken op 10 cent te brengen, omdat daardoor alleen de zekerheid bestaat, dat de telefoon zichzelf bekostigt. Voor de a.s. vacatures-Bijl en Heems kerk, die niet terstond herkiesbaar zijn, werden de voordrachten opgemaakt; deze zullen aan de vakorganisaties worden toe gezonden. Bij de rondvraag werden nog verschil lende zaken behandeld. Besloten werd nog dat getracht zal woiden regelmatig bloe men op de Beurs te hebben. Ook werd de aandacht gevestigd op het alsnog beko men van een eigen Beurstafeitje. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN Tninbouwoverzicht. Het was een week vol moeilijkheden wat betreft den aanvoer der verschillende pro ducten. Een wintertje, waarvan men maar moet raden, waar het op zal uitloopen. En het eigenaardige was, dat, toen men vorige week Vrijdag ook in de „echte" winter zat, de prijs, in verhouding van de dagen te voren, aanmerkelijk naar beneden liep. Dat was voor allen een tegenvaller. Nie mand van de tuinders had hiercp gere kend. Maar alle winterproducten, zonder uitzondering, de een meer, de ander minder, noteerden een lageren prijs. Nadien is de prijs vrij stabiel gebleven. Andijvie was wel een der meest gevraagde produc ten. Was ook het moeilijkst onbevroren aan te voeren. En wat op den kouden grond zou zyn blijven staan kan als ver loren worden beschouwd. De noteering per kist van 6 K.G. was van 0.70 tot ƒ1.05. Een beste prijs. Ook boerenkool vond gre tig koopers Er was nogal verschil in kwa liteit en mitsdien ook in den prijs. Behaald werd van f 0.28 to f 0.85 per kist van 6 K.G. Waspeen was in prijs gezakt. Toch mag men niet klagen over een noteering van 1.tot 1.60 per kist van 25 K.G. Maar het is een moeilijkheid het product in goeden staat aangevoerd te kygen. Voor dit artikel is het van groot belang hoe het weer zich zal ontwikkelen. Kroten zit ten in de winterkuil en brachten deze week bij een matigen aanvoer van f2.tot ƒ4.per 100 K.G. op. Voor dit grove pro duct een redelijke prijs. Met uien ging het iet" be'er dan rige week, wat niet zeg gen uil, dat dc opbrengst ru redelijk is. Verre van dat. Een kleine verhooging van 0.50 per 100 K.G. kan de teelt niet loo- nend maken. Zooals het thans gaat, is de teelt van uien nog lang niet winstgevend. De noteering was van ƒ2.20 tot ƒ3.50 per 100 K.G. Met de diverse koolsoorten ging het met kleine schommelingen. Toch was er een neiging tot verbetering. Wat winter weer Kan voor den verkoop hiervan iets goeds beteekenen. Voor roode kool was er aanvankelijk goede vraag en wel van 3.50 tot 6 20; later was er een kleine daling en bleef de hoogste noteering tot 5.70 per 100 K.G. Gele kool ging ook in het laatste der vorige week zeer vlug weg. Een weinig vraag voor export. Ook hierin trad een daling in en werd gekocht van ƒ2.70 tot ƒ3.80 per 100 K.G. Spruiten wa ren steeds erg duur. Geen wonder. Meestal waren ze moeilijk of niet te plukken. Ze deden van f 18.tot f 22.— per 100 K.G. Een ongekende prijs. Seldervknollen waren stabiel in prijs. De A-kwaliteit werd ge kocht voor 3.75 tot f 4.50 en de B-soort voor /2.tot ƒ3.20 per 100 stuks. Over het algemeen verloop van den handel is er in het algemeen gesproken, niet te kla gen al geeft de aanvoer soms nogal moei lijkheden en soms ook extra kosten. IJs. Thans is het ijs overal betrouw baar Het kanaal naar Rijnsburg—Oegst- geestWarmond is bijzonder mooi. Heden middag was er ringrijden op den Rijn in het dorp. Des avonds is de Rijn tot 11 uur verlicht Die overdag verhinderd is, kan hierdoor des avonds van de ijssport genie ten. En zeer velen maken hiervan een dankbaar gebruik.Naar we vernemen, heeft de IJsclub „Voorwaarts" nog meerdere wedstrijden op haar programma staan. Zelfbescherming. Vanwege de Afd. Katwijk der Ned. Ver. voor Luchtbescher ming werd gisterenavond een leerzame avond gegeven op het gebied van zelfbe scherming legen de gevaren van brisant bommen, brandbommen, gasbommen, enz. Vervolgens werd een demonstratie gegeven met gasmaskers. De bijeenkomst was in het gebouw van de Arbeidsbeurs en een uitgebreide voorlichting werd gegeven door dan heer Hageman, instructeur der afdeeling. Velen hebben hiervan een dank baar gebruik gemaakt. L1SSE Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. •lan de Dooper" hield gisteravond haar 34e jaarvergadering in de zaal van den heer J. J. Koot onder voorzitterschap van den heer J. Zandviiet. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Uit het overzicht van den penningmeester, den heer P. Schoorl, bleek, dat was ontvangen 456.49 en dat de uitgaven bedioegen 346.91, aldus een voordeelig saido van f 109.58. Oe secretaris, de heer Th. Salman, bracht vervolgens het jaarverslag uit. Vermelding verdienrt, dat het aantal donateurs niet minder dan 35 bediraagt. Aan de orde is vervolgens de bestuursverkiezing. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. B. van Zeist, werd gekozen de heer Joh. van Velzen, terwij1 de aftreden de heeren J. Zandvliet en P. Schoorl bij enkele candidaatstelling werden herbe noemd. De voorzitter deelde mede, dat de Propaganda-Studiedag 1940 zal worden ge- nouden op Zondag 21 Januari in de St. Bavo Sociëteit van 2 tot 5 uur. De Ze&rEerw Pater Dr. M. van Rooij O.F.M. zal daar een inleiding houden over „Het bloedonderzoek Lij verkeersongevallen onder alchoholin- vloed". waarbij vooral zal gelet worden op het door de Katholieken in te nemen standpunt. Deze propagandadag gaat uit van Maria-bond en Kruisverbond in het Diocees Haarlem. Van het bestuur werd afgevaardigd de heer J. Pollee, terwijl van de leden werden afgevaardigd H. v. d. Vlugt, J. Tuk, P. van Werkhoven, H. v. d. Kamp, Jac. van Ruiten, C. van Kesteren en P. v. d. Aardweg. Na rondvraag sluiting. Schoontijden. Donderdagmiddag had de Lissesche IJsclub een wedstrijd uitge schreven in schoonrijden voor paren. 23 paren waren hiervoor ingeschreven. De uitslag was als volgt: le prijs f 25.W. Blom en mej. F. Groeneveld Hoofddorp, 2e pr. 20.F. Boot en mevr. Bos Bak ker. Hillegom, 3e pr. 15.— J. Goldberg en mevr. Bisschop Bakker, 4e prijs 10.J. ten Hagen en mevrouw Jonkheer Cle mens, Hillegom, 5e pr. 5.A. v. d. Werf en mej. Bakker Lisse, 6e prijs Bert van der Zaal en mej. R. v. Grieken, Lisse. De jury bestond uit de notarissen Wach ter en Roes. De taan verkeerde in een uit stekende conditie. Brandalarm. Gisteren werd de brand weer gewaarschuwd voor uitslaande brand by den heer P. D. aan den Loosterweg. Bij onderzoek bleek, dat een petroleum kachel had vlam gevat in een bloembollen- schuur, welke door den bewoner evenwel tijdig naar buiten was gegooid, waardoor zeer zeker een ernstige brand werd voor komen. Het spelen der uitslaande vlam men wierpen evenwel zoodanige lichtflit sen op de bloembollenschuur, dat het leek alsof er een uitslaande brand was, waar door het alarm ontstond. De heer D., die do kachel vanaf de zolverdieping al bran dende naar beneden had gegooid bekwam ernstige brandwonden en heeft zich onder doktersbehandeling gesteld. Geboren: Maria Agatha d. van A. Wijsman en A. M. Onderwater. Jan z. van A. Slinger en A. van der Horst. Hubertus z: van H. Warmerdam en A. W. van den Barselaar. Anigje Maria d. van J J. C. Lascaris en. A. Smink. Marga- retha Helena d. van J. Meyer en P. H. v. Baken. Ondertrouwd: Bastiaan Donk 27 j. en Wilhelmina Johanna Cornelia van Baa ien 26 j. Theodoras Hoogervorst 34 j. er. Maria Wilhelmina van Steijn 24 j. Petras Wilhelmus Koomen 32 j. en Jo hanna Kozijn 29 j. Gevestigd: J. Tooi uit Sneek. J. van Duijvenbode uit Leiden. G. J. Roes uit 's-Gravenhage. J. van der Voort en gezin uit Voorhout M. L. H. Paarde- kooper uit Anna Paulowna. J. Tromp uii Haarlemmermeer. P. Dekker uit Hoogwoud. M. J. van Schoten uit Sas- senheim. C. A. van der Voort uit Enk huizen. Vertrokken: H. C. Rijnbeek uit Schoorl naar Leiden. C. P. Hartveld naar Obdam. Wed. J. H. Kroon—van Elburg en gezin naar Amsterdam. J. A. Slootbeek. naar Amsterdam. J. de Bruin naar Haarlemmermeer. M. Kurvink naar Rijswijk. C. v. d. Zanden geb. Kap- tein, naar Hillegom. LEIDSCHENDAM St. Joseplisgezellen. Onder praesidi- um van den vice-praeses, kapelaan Kok, h eld gisteravond de Gezellenvereeniging haar jaarvergadering in het R.K. Vereni gingsgebouw. Na de gebruikelijke opening met gebed, wordt het Kolpingslied gezongen en wor den de notulen goedgekeurd. Bij de mededeelingen spoort de vice- praeses alle leden aan tot een goede orde by de bijeenkomsten en beveelt de Maria- Congregatie bijzonder aan en ook het Tri duüm, dat op 24, 25 en 26 Januari a.s. zal worden gehouden. De diverse jaarverslagen van de ver- eeniging en onderafdelingen worden on der dank goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing worden ge kozen de heeren Th. Blokland, Arn. Groe- newegen, W. van Heiningen en G. v. d. Zon. De vice-praeses heet hen welkom in het bestuur en dankt de aftredende be stuursleden voor alles, wat zij voor de vereeniging deden. De oud-senior dankt de leden voor de prettige samenwerking in al die jaren, terwijl de heer G. Nieuwenbroek hem wederkeerig namens alle leden dank brengt voor het vele werk. De verkiezing van een senior wordt uit gesteld tot een volgende vergadering. Na een geanimeerde rondvraag wordt de vergadering door den vice-praeses met gebed gesloten. Hardrijderij. Door de IJsvereeniging alhier werd gisteren op de Molenvaart een schaatswedstrijd georganiseerd voor oe hier gelegerde officieren en militairen, welke wedstrijden groote belangstelling trokken. Er hadden zich zeer vele deelnemers opgegeven, die elkaar zeer fel bekampten en vooral de laatste ritten om de pryzen gaven mooie sport te zien en het bleek, dat er onder de militairen goede en zelfs zeer goede hardrijders schuilden. Het eindresultaat werd: Officieren: 1ste prys luitenant Hofkamp, 2e luit. Bieringa en 3e luit. Schmeink. Militairen: le prijs mil. Verbrugge, 2e Scholten, 3e van Duinen, 4e v. Leeuwen, 5e Scheemstra, 6e v. d. Wal, 7e de Jong, 8e de Rover, 9e Struif Bonthes, 10e Tim mermans, 11e de Vries, 12e Wiersma en 13e Helsdingen. Na afloop reikte burgemeester Keijzer de prijzen, bestaande uit schaatsen, vul penhouders, sigaren, enz., met hartelijke woorden aan de winnaars uit, waarbij hij dank bracht aan allen voor de zoo groote opkomst voor dezen wedstrijd en hij hoop te, dat hierdoor de goede en prettige ver standhouding tusschen militairen en be volking nog grooter zou worden. Kapitein Otto dankte voor dezen prettigen middag namens alien en deed de toezegging, dat, mocht nogmaals een wedstrijd worden uit geschreven, de opkomst niet minder zou zijn en op aller medewerking kon worden gerekend. NOORDWIJKERHOUT IJswedstrijden. Gisteren zijn op de baan van de ijöclub alhier de wedstrijden in het hardrijden gehouden. De belangstel ling voor deze wedstrijd was van de zy<de van het publiek maar matig, terwyl de deelname eveneens matig te noemen was. De uitslag was als volgt: le prijs, C. Gulde- mond, 5.2e pr. H. Heemskerk, 4. 3e pr. Henk Duivenvoorde Pz, 3.—; 4e J. Warmerdam Dz, 2.5; 5e M. Bemelman 2.6e P. Duivenvoorde Kz, 1.50; 7e pr. J. Vrolijk 1.8e pr. J. v. d. Kamp 1.-. Des avonds had in hotel Gouwembeng de prijsuitreiking plaats door dan burgemees ter. Aanwezig was hierby het bestuurslid en secretaris van dit IJsclub, Je heer J. P. de Jong. De burgemeester zeide met genoe gen de pryzen te willen uitreiken. Er was een roep door de gemeente gegaan om wed strijden in net hardrijden, doch de deelna me is tegengevallen. Het bleek, dat de menschen zelf niet eens belangslelling hebben voor hun eigen wenechen. Dit is geen waardeering voor de zwoegers van de IJsclub, die tijd noch moeite sparen om alles goed te latei» loopen. Intusschen fe liciteerde hij de winnaars met hun behaald succes en hoopte, dat hun belangs jell jn,g voor onze actieve ij&club niet zou verflau wen. Hierna reikte hij die prijzer. uit in zijn kwaliteit van voorzitter van de IJs club. A.s. Zaterdag om 2 uur zulien wed strijden met hindernissen gehouden wor den voor jongens van 1216 jaar, terwyl Zondagmiddag om 2 uur bij voldoende be langstelling ringrijden voor par er. zal ge organiseerd worden. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.K, meisjesschool in de Koningsstraat te Haarlem is benoemd onze plaatsgenoote mej. W. J. v. d. Berg. NOORDWIJK Personalia. Aan de Eidgenossische Technische Hochschule te Zürich slaagde voor werktuigbouwkundig ingenieur S. C. de Vreede te Noordwijk. Fanfare „Excelsior". Met vele moei lijkheden heeft het Fanfarekorps, door het uitbreken der mobilisatie, te kam pen gehad, want niet alleen dat meer dere leden het vaderland moesten gaan di en, het raakte ook het repetitie lokaal kwijt. Het volijverig bestuur is ech ter niet naast de pakken neer gaan zitten, en het heeft een welwillende ingezetene bereid gevonden, geheel gratis een lokali teit voor het repeteeren beschikbaar te stellen, een eensgezind hebben zij de moei lijkheden het hoofd geboden, waardoor zD thans kans zagen om voor de kunstlievende leden in de concertzaal van Hotel „Royol" een tweetal uitvoeringen te geven. Gister avond had de eerste uitvoering plaats, wel ke kapelaan Schouten met een toepasse lijk woord opende, waarna het fanfare corps aan het woord kwam. Met een keuze van een zestal fraaie nummers kwam het fanfare-corps ten too- neele, en onder de bekwame leiding van den eminenten directeur, den heer Corn, de Haan. heeft het zich op succesvolle wij ze van zijn taak gekweten. Een marsch „Les Moissonneurs" van D. Belleflamme, werd cp pittige wijze uitgevoerd en wist een hartelijk applaus te verwerven, ter wijl de Ouverture „Cecilia" van V. Dau- mers, vol aandacht door de aanwezigen werd aanhoord; keurig werden hierin de verschillende lang niet eenvoudige passa ge's ten gehoore gebracht; het publiek gaf dan ook een welverdiend applaus. „Uber der Wellen" van J. Rosas, een vroolijke en al zeer populaire wals, werd door de aan wezigen wel op prijs gesteld. Het volgen de nummer „Die Post kommt" van R. Eilenberg, dat voor fanfare een zoo by uit stek geschikt nummer is, genoot een goede vertolking. „Une Soiree d'Automme aux ardennes" van A. Govaert, had door de juiste opvatting van dit werkje eveneens een goede vertolking; wy brengen hier dan ook gaarne een woord van welverdiende hulde voor dit kranige corps, dat o. 1. v. directeur Corn, de Haan, tot zooveel in staat is. De bekende en populairste marsch van dezen tijd „Skoda-Lasky", beter be kend als „Rats, kuch en boonen", besloot hiermee het muzikale gedeelte van dezen avend. Door het aanhoudende applaus werden zij echter nog verplicht een num mertje toe te geven en zij hadden geen be tere keuze kunnen doen met het geven van de pittige „Koning Voetbal-marsch". Na een wel wat lange pauze kwamen de musici's weer ten tooneele, doch nu als tooneel-dillettanten, met de klucht in 3 be drijven „De held van het witte doek", waarmede zy niet minder succes hadden en allen hebben zeer zeker genoten van het vlotte spel en de dolle situaties, welke dit tooneelspel met zich meebracht. Hedenavond heeft de tweede uitvoering plaats en een bezoek, zoowel voor het kunstzinnige als voor het aangename, kun nen wij een ieder aanbevelen. OEGSTGEEST Hardrijderij. Gisterenmiddag was door de IJsclub Oegstgeest een hardrijderij op schaatsen uitgeschreven en wel op het Oegstgeester Kanaal, welke baan uitste kend was verzorgd en aan alle eischen vol deed. De belangstelling was zeer groot. De wedstrijd was georganiseerd voor behoef tige personen en 22 personen namen er aan deel. Alhoewel de deelname dus niet bij zonder groot is te noemen, bleek er al spoedig een warme strijd te ontstaan om het behalen der hoogste punten. Als wed strijdleider fungeerde de heer A. J. F. Bak ker, en als starter trad op de heer J. Swart. Na afloop van den zeer spannenden strijd kwam het bestuur met de winnaars bijeen in café de Wit, waar de voorzitter, de rij ders hartelijk gelukwenjchte met het be haalde resultaat. Spreker wees vervolgens op de groote vreugde die met dezen wed strijd wordt gebracht in niet minder dan 50 gezinnen, waar in deze zorgvolle tijden elk blyk van medeleven hartelijk wordt ontvangen. De voorzitter verwachtte dan ook dat algemeen de IJsc ub in haar arbeid zal worden gesteund, opdat voortzetting wordt mogelijk gemaakt. Hierna richtte de voorzitter met een voor ieder toepasselijk woord de prijzen uit, voor de hoofdwin naars bestaande uit medailles en sigaren, le prijs C. v. d. Putten, 2e pr. J. v. d. Luyt, 3e pr. Th. Perfors. Aan de ongeveer 50 ge zinnen wordt spek, rijst en brandstof uit gedeeld. Schoonrijden voor paren. Naar wij vernemen heeft Zaterdagmiddag te één uur een wedstrijd plaats in schoonrijden voor paien. Gedurende de avonduren is de baan electrisch verlicht en hebben leden der IJs club toegang. SASSENHEIM Volksbond. Ondanks de felle koude had de heer J. W. Kortekaas, voorzitter van den Volksbond niet te klagen, toen hij den leden een Zalig Nieuwjaar toewensch- te met hun gezinnen Spreker releveerde daarna de hoopvolle omstandigheden, waar onder 1939 begon, memoreerde de behan deling van het ontwerp van Wet tot geving van een kindertoeslag, welk ontwerp niet genoeg gewaardeerd kan worden en waar voor aan den initiatiefnemer hartelijk dank gebracht moet worden. Medegedeeld werd dat het Kanunnik van Schaik-fonds tot steun bij de oplei ding van priestercandidaten uit de arbei dersbeweging niet toereikend is om aan de aanvragen te voldoen; een actie is op gezet om die kas te versterken, waartoe de voorz. de hulp van alle leden inroept. De penningmeester van Hulp in Nood, de heer E. Francken, brengt verslag uit omt ent het wel en wee in 1939. Ontvang sten ƒ262.07, uitgaven ƒ311.27, schuld per 31 Dec. 1939 (incl. saldo 1938) ƒ67.43. D® j heer Franken deelde mede, dat aan aan vragen om brandstof geen gevolg gegeven kan worden. Spr. 'dankte o.m. de burgera en zakenmenschen voor hun groote steun dit jaar ondervonden, en deelde mede, dat door het comité verstrekt Is 1622 L. melk, 750 eieren, 105 pond vleesch, 4 pond koffie j en 2 flesohjes slagroom. De heer J. v. d Hulst rapporteerde daar na over het jaar 1939 in den Volksbond: le- dental 238, 8 bestuursvergaderingen, 6 le- denvergaderingen. De geest. adv. sprak naar aanleiding van het keurige jaarverslag een propagandis- tisch woord voor de gesloten retraite. j De financiën over 1939 werden voorgele zen door den heer Th. Langelaan: inkom- j sten 1994.01, uitgaven f 1872.53, saldo 121.48. De begrooting voor 1940 werd in inkom- i sten en uitgaven vastgesteld op 1754.48. Bij enkele candidaatstelling werden de heeren J. W. Kortekaas, Th. Langelaan, P. Roeleven en Jac. van Leeuwen als be- stuursleden herkozen. De heer J. Haver werd als voorzitter van. j „Hulp in Nood" herkozen. Op advies van den heer Schrama werd de heer Kortekaas als afgevaardigde naar den Bondsraad benoemd. De heer P. Berg, Nic. v. d. Mey en Jac. van Dorp werden benoemd tot kasnazie- ners. Onnoodig te zeggen, dat de voorzitter den secretaris, penningmeester e.a. dank bracht voor hun rapporten. Hierna rondvraag en sluiting. Geboren: Emerentl Elisabeth Geer- truida d. van N. S. G. Schreuder en C. W. M. Kleijberg. Gregorius Martinus Theo doras z. van N. H. Dofferhoff en G. J. Beijk. Willem Elias z. van P. Ciggaar en M. de Kwaasteniet. Getrouwd: L. C. Kortekaas 30 j. en M. J. van Schoten 25 j. K. F. Ch. Böseo- ke 25 j. en H. Eikelenboom 27 j. Overleden: A. Ch. Roodberg 6 j. z. van J. Roodberg en H. J. de Jongh. Ingekomen: E. M.A. van der Voort van Voorhout. J. E. C. M. van Niekerk, van Leiden. Vertrokken: M. J. van Schoten, naar Lisse. F. Moolenaar, naar Middel burg. J. de Clerq, naar Rijsenburg. F. Piepenbrink, naar Voorburg. H. Eike lenboom, naar Hoek van Holland. VOORHOUT IJswedstrijden. Onder zeer groote be langstelling en onder begunstiging van zeldzaam schitterend winterweer werden gisteren verschillende wedstrijden door de Voorhoutsche IJsclub georganiseerd waar van de uitslagen lulden als volgt: Hardrijden voor schoolkinderen: le en 2e klasse: Nelly v. d. Berg 1; Corry van Leeu wen 2; Aletta Lindeboom 3. 3e klasse: 1. Truus Westerhoven; 2. Corry Warmerdam J.dr. 4e klasse: 1. Joopje Tetteroo 2. Tina v. d. Ploeg. 5e klasse: 1. Willy v. d. Tang D.dr.; 2. Coby Westerhoven; 3. Trijntje Bax. 6e klasse: 1. Corry Westerhoven; 2. Plonia v. d Holst Th.dr.; 3. Anny van Wouw H.dr. 7e klasse: 1. Quirina War merdam J.dr.; 2. Agnes Augustinus. Ringrijderij voor paren: 1. H. C. Verde- gaal met mej. N. Verdegaal; 2. J. v. d. Nouland Pzn. Sr. met mej. To Oostdam; 3. H. v. d. Hulst P.J.zn. met mej. Co v. d. Hulst H.L.dr.; 4. C. Warmerdam met mej. Gré Langeveld. Het was een drukke middag, welke zeker de sympathie voor de Voorhoutsche IJsclub zal hebben vergroot. Het is te wenschen, dat meerdere leden zich zullen aanmelden, hetgeen vooral verwacht mag worden van de dames, die nog slechts in kleinen getal® in de ledenlijst der vereeniging zijn opge nomen. Dat men toch vooral goed begrij- pe, dat ieder lid meer, ook den minder met aardsche goederen bedeelde in den ruim- sten zin des woords in deze moeilijke ty- den kan oden medegenieten van de ijspret; sangezien toch alle gelden zullen worden besteed ten behoeve van behoeftigen. De penningmeester, de heer G. M. Prins, neemt nog gaarne voor dit mooie doel nieu we leden aan. Ijs-ongeval. Door de groote snelheid waarmede twee „hard"-rijders elkander te- gemoetreden, had onze plaatsgenoot do heer C. Zoet, het ongeluk bij den Noord- wijkerheek tegen zijn tegenligger op te botsen, met het gevolg, dat hij zijn pol® brak. Dokter Bots verleende daarop ge neeskundige hulp en heeft later de pol® weder gezet. Brievenbus postkantoor. Nog steed® komt het voor, dat brieven en poststukken door toch wel zeer goed ter plaatse bekend zijnde personen ln de brievenbus van het gemeentehuis worden gedeponeerd. Dien tengevolge verzoekt de burgemeester on® den lezers hierop te wijzen, omdat hier door aanmerkelijke vertraging in de ver zending van poststukken plaats vindt, aan gezien de bus van het gemeentehuis slecht® éénmaal per dag wordt gelicht. Geboren: Monica Francisca, d. van F. A. Montanus en P. B. G. den Hollander Cornelis Adrian us Jozef, z. van P. v. d. Geer en A. C. M. Paardekooper Petrus Johannes Maria, z. van P. M. Angevaare en M. M. C. van der Ploeg Johannes Hendricus, z. van G. Boon en A. M. Scholte. Ondertrouwd: H. A. van der Voort 36 j. en J. H. van der Horst 27 j„ beiden wonende te Voorhout. Overleden: G. Langeveld 80 j., echt genoot van H. Braystens C. C. Rijgers- berg 67 j.t echtgenoot® van Nic. Zoet.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11