De OpruimingsÉiJd is weer zoo9n prachtige gelegenheid voor U om in Midza-winkels te koopen MDZft Denk eens aan; Echte Opruimings-Koopjes en nog Midza-Bons op den koop toe! Wilt U iets weten? Waar elders vindt U zulke voordeelen? DINSDAG 9 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ZEVENHOVEN Miltvuur. Bij den veehouder B. Koeleman is de be smettelijke veeziekte miltvuur uitgebroken. Eén rund is reeds aan de ziekte bezweken. ROELOFARENDSVEEN „Liefde voor Harmonie", Voor een ge heel bezette zaal heeft het muziekgezel schap „Liefde voor Harmonie" traditiege trouw op „Koppertjesmaandag" de vasten avond geopend met een uitvoering. De heer J. Koek heette allen hartelijk iretfcom, speciaal het bestuur van de har monie van Nieuwe Wetering. Tevens zeide hij, dat men geen al te hooge verwachtin gen van dezen avond moest hebben, omreden zes van de allerbeste leden in militairen dienst waren. Het programma werd geopend met een marsch, waarna nog enkele muzieknum mers. Niet alleen op gebied van muziek, maar ook op dat van het tooneel bleken de leden van de harmonie goed thuis te wezen en telkens weer deden zij de aanwezigen „brullen van 't lachen". Speciaal den oud sten medewerker, den heer Th. Hoogen- boom, komt een bijzonder woord van lof toe. De pauzes werden gevuld met muziek van het duo Koek-Heemskerk. Alles met elkaar kan „Liefde voor Har monie" weer op een uitstekend geslaagden avond terugzien en wij hopen, dat het slot woord van den heer Koek in vervulling zal gaan, n.l. dat er weer nieuwe leden toe zullen treden om de beschikbare instrumen ten te bespelen. Val op het ijs. Toen mej. J. van der Zwet Zaterdagmiddag evenals vele anderen haar vermaak zocht met schaatsenrijden, kwam zij daarbij zoo ernstig te vallen, dat overbrenging naar het St. Elisabeth-gast- huis noodzakelijk was, waar na onderzoek bleek, dat het rechterbeen gebroken was. TER AAR Wedstrijden. Uitslag wedstrijden van vorige week. Bij het hardrijden met hin dernissen ging mej. L. Droog met den eer sten prijs strijken, gevolgd door mej. S. den Haan en mej. Donker. Bij de heeren G. van Harten, J. den Haan en M. van Harten. Het aantal deelnemers was twee en dertig. Een kamp in het uardprikken voor de schoolkinderen, waaraan 58 jon gens en meisjes deelnamen, gaf den vol genden uitslag. Van zes tot negen jaar, meisjes: A. van Kints. Van negen ot veer tien: T. v. Kints, B. Eberhart. Jongens van zes tot negen jaar: A. den Haan, W. Hoo- gervorst en D. Hoogervorst. Jongens van negen tot veertien jaar: C. Verlaan; C. Touw en G. v. d. Hoorn. Hardtijden voor schoolmeisjes van zes tot negen jaar: Tr. van Kints. Van negen tot veertien jaar: M. den Haan en N. den Haan. Jongens van ne gen tot veertien jaar: H. v. Kessel, C. v. Emmerik. Te Korteraar op de Ringsloot organiseer de de IJscommissie „Nooit gedacht" een race in het hardrijden, waar de heer Th. Markman beslag legde op de eerste premie, als tweede eindigde de heer W. Verlaan, en als derde B. Vork. Uit de netto op brengst kon aan zestig personen levens middelen worden verstrekt. Val op het ijs. Op de Langeraarsche poel kwam mevr. H. te vallen er. wel zoo ernstig, dat haar scheenbeen brak, terwijl een twaalfjarige knaap op de andere plas zich een flinke vleeschwond bezorgde met het schaatsenrijden. Het stoffelijk overschot ven den op noodlottige wijze om het leven gekomen reserve-eerste-luitenant-vlieger Th. H. J. Coppers is Maandag te Voorburg onder zeer Qroote belangstelling met militaire eer ter aarde besteld Vraag: Wat verstaat men onder grond ijs? Hoe ontstaat grondijs? Antwoord: De naam zelf zegt reeds wat grondijs beteekent. Het is n.l. de ijs- zetting op den bodem van het water. Hoe grondijs ontstaat? Hierover werd gisteravond in het actueel halfuurtje van de N. C. R. V. een uiteenzetting gegeven bij de behandeling van het postvervoer per slede of ijsvlet van Marken naar Monni kendam. De radio-omroeper heeft gisteren n.l. een tocht meegemaakt met den post meester van Marken en daarbij ook de vraag, hoe ontstaat grondijs? aan den postmeester wiens naam ons ontgaan is voorgelegd. Deze gaf daarvan de vol gende verklaring. Grondijsvorming geschiedt het eerst en voornamelijk aan lager wal (alleen bij grootere wateropperylakten kan van la ger wal gesproken worden), d.i. het gedeel te van den wind af. De wind stuwt het dunne vliesje ijs naar lager wal, waar het zich vast zet en ophoopt tot een massa. Grondijs komt behalve op zee en in groote rivieren ook in beken voor, lezen we in een Encyclopaedie.Bij beken en ri vieren schijnt eerst de temperatuur der gcheele waterkolom tot nul graden of iets lager te dalen, waarna door een of andere uitwendige of inwendige oorzaak ijsvor- ming begint, 't zij aan den bodem, 't zij in tusschen het oppervlak en bodem gele gen waterlagen. Deze ijskristallen sluiten snel aaneen en komen aan de oppervlakte als stukken ter grootte van een bord. Het ijs is zeer bros. Men heeft dikwijls waarge nomen, dat het ijs zich het allereerst op den bodem en op plantresten, die nog aan den bodem vastzaten, vertoonde. Premiewinnaars Ie Serie f. 1.00 lste premie f. 20. Mevr. A. v. L., Haarl.straat, Leiden. 2de premie f. 17.50 Mevr. Z„ Hoogmade. 3de en 4de premie f. 15. Mevr. Rijn en Schiekade, Leiden. Mevr. J. P., Rijnsburgerweg, Leiden. 5de premie f. 12.50 Mevr. H. C., Stadhouderslaan, Leiden. 6e t.e.m. 10e premie i. 10. Mevr. R. v. d. L., Papengracht, Leiden. Mevr. J. Pi Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. P., Oude Rijn, Leiden. Mevr. G. R. A. v. d. Haarl.straat. Mevr. R., De Sitterlaan, Leiden. lie en 12e premie f. 7.50 Mevr. v. d. K. H., Haarl.straat, Leiden. Mevr. M. J. d. O., Breestraat, Leiden. 13e t.e.m. 18e premie f. 6.50 Mevr. P. M. V„ Veurscheweg, Voorsch. Mevr. G. L., Spoorlaan, Voorhout. Mevr. d. H., Levendaal, Leiden. Mevr. J. W. S., Lage Morschw., Lelden. Mevr. P. M., Rijndijk, Hazerswoude. Mevr. P., Z. Boulevard. Katwijk a. Zee. 19e en 20e premie f.6. Mevr. J. C. P„ Stadhouderslaan, Leiden. Mevr. M. K., Houtmarkt, Lelden. 21e t.e.m. 25e premie f. 5.50 Mevr. J. d. G„ Groenedijk, Hazersw. Mevr. R. S., 2e Binnenvestgr„ Leiden. Mevr. v. d. R., Rijndijkstraat, Leiden. Mevr. C. A. M., Hooigracht, Leiden. Mevr. B. v. D., Apothekersdijk, Leiden. 26e t.e.m. 33e premie f. 5. Mevr. G. v. d. Z„ v. d. Doesstr., Leiderd. Mevr. L. C. S., v. d. V. Boumanw„ Mevr. K. H., Oude Vest Leiden. Mevr. N. M., Molensteeg, Leiden. Mevr. de V„ Turfmarkt, Leiden. Mevr. A. N., Papenstraat, Leiden. Mevr. A. S. v. d. W., Stieltjesstr., Leiden. Mevr. M. M., Haagweg. Leiden. 34e t.e.m. 39e premie f. 4.50 Mevr. A. Z., Roemer Visserstr., Leiden. Mevr. M. M. v. d. L„ Rapenburg, Leiden. Mevr. F. W. v. D., Steenstraat, Leiden. Mevr. H. J„ Breestraat, Leiden. Mevr. J. D. B., Havenstr., Katwijk Zee. Mevr. N. M., Zeemanlaan, Leiden. 40e t.e.m. 46e premie f.4. Mevr. F. P. K., KamerL Onnes laan. Mevr. A. de K., Valkenb.weg, Voorsch. Mevr. H. d. H., Kanaalstraat, Rijnsburg. Mevr. T. de J., O. Varkenmarkt, Leiden. Mevr. H. S., Bloemstraat, Leiden. Mevr. E. G. S.-K., Kastanjekade, Leiden. Mevr. C. V., v. d. Waalsstr., Leiden. 47e t.e.m. 62e premie f. 3.50 Mevr. R., Haarl.weg, Leiden. Mevr. G. B., W. Singel, Leiden. Mevr. J. A. D., Boekhorstlaan, Voorhout. Mevr. G. 0„ Sluisweg, Katwijk a. Zee. Mevr. W. A. H., Meezenstraat, Leiden. Mevr. T. de M„ A. v. Saksenstr., Leiden. Mevr. N. de la B., H. Morschweg, Leiden. MevT. E. E., Zijlsingel, Leiden. Mevr. B. v. V., Gasstraat, Leiden. Mevr. J. H. H., Warmunda, Warmond. Mevr. A. H., Heemskerkstraat, Leiden. Mevr. K., Vlietweg, Zoeterwoude. Mevr. C. C., Munnikenstraat, Leiden. Mevr. P. de B., Berkenkade, Leiderdorp. Mevr. S. A., Schoolstraat, Noordw. Zee. Mevr. M. ten H., Heerenweg, Rijnsburg. 63e t.e.m. 82e premie f. 3. Mevr. G., Dahliastraat, Leiden. Mevr. J. B., Hogendorpstraat, Leiden. Mevr. S., Haarl.straat, Leiden. Mevr. M., Rijndijkstraat, Leiden. Mevr. v. d. W„ Sumatrastraat, Leiden. Mevr. J. W. v. K., H. Rijndijk, Hazersw. Mevr. W. S., Zijloordkade, Leiderdorp. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mévr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. C. H. E. C., H. H. S. de G. B., J. J. W. v. D. B. v. d. E. H. D. H. O. A. W. Rhijngeest, Oegstgeest. Klinkenberg, Sassenheim. Amaliastraat, Leiden. W., Borneostraat, Leiden. Burg. Visserstr., A. a. d. R. W., Schutterstraat, Leiden, d. K., Noordw.weg, Rijnsburg Sumatrastraat, Leiden. W., Oosterdwarsstr., Leiden M. W„ Rijnsburgersingel. Vreewijkstraat, Leiden, v. d. V., B. Benthuizen. Oude Vest, Leiden. 83e t.e.m. 121e premie f. 2.50 Mevr. F. W. N, Maredijk, Leiden. Mevr. W. F. B., Pr. Frederikstr., Leiden. Mevr. C., de Ridderstraat, Leiden. Mevr. A. B., Zuidbuurt, Zoeterwoude. Mevr. H. S. A., Wasstraat, Leiden. Mevr. H., Grevenstraat, Leiden. Mevr. W. J. de H., Lage Rijndijk, Lelden. Mevr. S„ Resedastraat, Leiderdorp. Mevr. D. Z., Deylerweg, Wassenaar. Mevr. T. T., de Sitterlaan, Leiden. Mevr. G., Korevaarstraat, Leiden. Mevr. E. J. 's G., Plantsoen, Leiden. Mevr. S. B„ Steenbakkerslaan, Leiderd. Mevr. A. G. O. R., Lammenschansweg. Mevr. P. H., Lindenstraat, Leiden. Mevr. B., Pr. Bernhardlaan, Oegstgeest. Mevr. A. B., Buitenrust, Leiden. Mevr. S. M„ Parkstraat, Leiden. Mevr. C. T. D., H. Rijndijk, Zoeterwoude. Mevr. W. H., Oud Ade, gem. Alkemade. Mevr. H. G., Gooweg, Noordwijkerhout. Mevr. G. W. H., P. Heinstr„ Noordwijk. Mevr. B. J., Cobetstraat, Leiden. Mevr. W. G. R.. Zuidsingel, Leiden. Mevr. M. Th. H. G., H. Rijndijk, Leiden. Mevr. N. O., Noordbuurt, Zoeterwoude. Mevr. Th. M. V„ Zoeterw. weg, Leiden. Mevr. N. G., Ligusterstraat Katwijk. Mevr. A. L„ Maredijk, Leiden. Mevr. M. N., Lindenstraat, Leiden. Mevr. v. d. H.. Stieltjesstraat, Leiden. Mevr. P. v. d. H„ Hoofdstraat, Leiderd. Mevr. H. J. D., Buys Ballotstraat, Leiden. Mevr. A. C., Oude Rijn, Leiden. Mevr. W. de V„ Reineg.str., Zoeterw. Mevr. H. K., Aloëlaan, Leiden. Mevr. H. J. D„ Sophiastraat, Leiden. Mevr. J. H. B.. Haarlemmerw., Leiden. Mevr. A. de W., Morschstraat, Leiden. 122e t.m. 136e premie f. 2. Mevr. M. C. L. Z., H. Rijndijk, Zoeterw. Mevr. S. v. d. W., Sumatrastraat, Leiden. Mevr. L. D., Noorstraat, Katwijk. Mevr. C. A., Heerensingel, Leiden. Mevr. H. K., Uiterstegracht, Leiden. Mevr. de V., Os en Paardenlaan, Leiden. Mevr. B., Lopsenstraat, Leiden. Mevr. A. D. R., Rijpwetering. Mevr. W. J. v. K., v. d. Brandelerkade. Mevr. M. V„ Hooigracht, Leiden. Mevr. R. G. v. d. K., Lorentzkade, Leiden. Mevr. S., Sumatrastraat, Leiden. Mevr. M. L. de L. M., Roodenburgerstr. Mevr. G. de B., Lusthoflaan, Leiden. Mevr. A. F. B., 3 Octoberstraat, Leiden. Premiewinnaars 2e Serie f. 0.50 lste premie f. 3.50 Mevr. J. P. N., Kaasmarkt. Leiden. 2de en 3e premie f. 2.50 Mevr. V., Rijn en Schiekade, Leiden. Mevr. G. V., Witte Rozenstr., Leiden. 4e t.e.m. 8e premie f. 1.50 Mevr. W. J. de H., Lage Rijndijk, Leiden. Mevr. A. A. M. v. L., Haarl.straat, Leiden. Mevr. F. P., Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. E. K., Nieuwe Rijn, Leiden. Mevr. v. d. W., Oosterdwarsstr-, Leiden. 9e t.e.m. 25e premie f. 1. Mevr. B. Mevr. R. Mevr. v. Mevr. P. Mevr. H. Mevr. A. Mevr. v. Mevr. A. Mevr. v. Mevr. R. Mevr. L. Mevr. v. Mevr. N. Mevr. v. Mevr. W, Mevr. J. Mevr. J. v. V., Gasstraat, Leiden. G., Groenhovenstraat, Leiden, d. K. FHaarl.straat, Leiden, v. H., SmJdsteeg, Leiden. Vi Oude Singel, Leiden. R., Oude Vest, Leiden, d. R., Rijndijkstraat, Lelden. O., Vestestraat, Leiden. E., Pr. Steynstraat, Leiden. V., Oosterkerkstraat, Leiden. D. P„ Leliestraat, Leiden. M.. Maredijk, Leiden, v. D., Oude Rijn, Leiden, d. W., Sumatrastraat, Leiden. C. v. d. M., Langegr., Leiden. J. W., Schutterstraat, Leiden, v. d. P., St. Annahofje, Lelden, Premiewinnaars 3e Serie f. 0.25 lste premie f. 2.50 Mevr. V., Rijn en Schiekade, Leiden. 2de premie f. 2. Mevr. W. J. de H., Lage Rijndijk. 3e t.e.m. 11e premie f. 1.50 Mevr. v. d. K. H., Haarl.straat, Leiden. Mevr. R., v. t Hoffstraat, Leiden. Mevr. T. P., Oude Rijn, Leiden. Mevr. B. v. V., Gasstraat, Leiden. Mevr. v. d. W., Oosterdwarsstr., Leiden. Mevr. M. M. v. d. Li Rapenburg, Leiden. Mevr. P. v. L„ Haarl.straat, Leiden. Mevr. B., Hansenstraat, Leiden, Mevr. P. Pi Hooge Rijndijk, Leiden. 12e t.e.m. 38e premie f. 1. Mevr. J. v. d. P„ St. Annahofje, Leiden. Mevr. E. K., Nieuwe Rijn, Leiden. Mevr. d. H., Levendaal, Leiden. Mevr. v. d. R., Rijndijkstraat, Leiden. Mevr. A. R., Oude Vest, Leiden. Mevr. v. d. W., Sumatrastraat, Leiden. Mevr. R. D. P., Leliestraat, Leiden. Mevr. G., Dahliastraat, Leiden. Mevr. Wed. K., Haarl^traat, Leiden. Mevr. R. V., Oosterkerkstr., Leiden. Mevr. M. K., Oude Vest, Leiden. Mevr. D. v. d. K., Zeemanlaan, Leiden. Mevr. R. G., Groenhovenstr., Leiden. Mevr. M. v. W. S., Langebrug, Leiden. Mevr. S. J. v. M., Oranjeboomstr., Leiden. MevT. E. D., Frninlaan, Leiden. Mevr. C. A. J. G„ Oude Vest, Leiden. Mevr. H. K., Wagenstraat, Leiden. Mevr. D., Oranjegracht, Leiden. Mevr. J. H., p.a. Haarl.straat, Leiden. Mevr. A. W., Oude Vest, Leiden. Mevr. A. Z., Roemer Visserstr., Leiden. Mevr. J. K., Anna Paulownastr., Leiden. Mevr. M. W., Hoefstraat, Leiden. Mevr. v. d. V., Botermarkt, Leiden. Mevr. F. W. N., Maredijk, Leiden. Mevr. H., Grevenstraat, Leiden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8