RIJNSTREEK Laatste berichten Burgerlijke Sland MARKTBERICHTEN DINSDAG 9 JANUARI 1940 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE PT AC - PAG. 3 DE LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. Heden. Aan de bewoners van het Noordelijk Stadsgedeelte, ten Zuiden begrensd door Galgewater, Morsch-, Rijnsburger-, Mare- en Heerensingels en Oude Rijn, derhalve omvattende het Morschkwartier, de Trans- vaalbuurt, Stationsweg met zijstraten, Rijnsburgerweg met zijstraten, de wijken ter weerszijden van de Haarlemmertrek vaart, de Marnixstraat met geheele omge ving en het Kooikwartier tot en met den Lagen Rijndijk, wordt nog eens in herinne ring gebracht, dat hedenavond 9 Januari van half 9 tot 10 uur een verduisterings oefening en van 9 tot 10 uur een alarm oefening zal worden gehouden. Van 9 tot 10 uur mag niemand op straat! Aan de verduistering werke ieder mede! Donderdagavond zullen deze oefeningen geschieden voor de binnenstad. LUCHTBESCHERMINGSDIENST WIJK 10. Gisteravond werd de eerste les van de E.H.B.O.-cursus voor wijk 10 gegeven in een lokaal van de Christelijke school, Hooge Morschweg 12, dat voor dit doel welwillend door het Schoolbestuur beschikbaar gesteld is. Met een enkel woord leidde de heer J. 't Hart als wijkhoofd dezen cursus in, waar na het woord was aan dokter Bertel, die ge heel vrijwillig de leiding op zich genomen heeft, in het practisch werk, bijgestaan door enkele dames en heeren, die reeds in het be zit zyn van het E.H.B.O.-diploma. De lessen zullen gegeven worden iederen Maandag- en Vrijdagavond, telkens om half negen 's avonds. Het aantal deelnemers geeft reden tot groote tevredenheid; niet minder dan vijftig dames en heeren zullen dezen cursus volgen, zoodat het zeker is, dat straks, mocht het noodig zijn, wijk 10 niet zonder hulpkrachten zit wat betreft E.H.B.O Ook overigens vorderde het werk in deze wijk flink; het aantal vrijwilligers voor brandweer, opruiming, telefoon, ordonnans enz., is zeker voldoende, terwijl in de ver schillende blokken een financieele commis sie aan het werk is de noodige contanten te verzamelen, waaruit de onkosten voor ver bandmiddelen, brancards enz. enz. bestre den kunnen worden. Het is misschien niet overbodig de wijkbewoners op te wekken, ook dit laatste en vaak moeilijke werk van harte en naar draagkracht te steunen, t>m- dat juist dit werk moet slagen, wil de ge heele dienst succes opleveren. PROF. MR. E. M. MEIJERS 60 JAAR. Prof. mr. E. M. Meijers, hoogdeeraar in Ihet burgerlijk recht en het internationaal privaatrecht aan de Leidsche Universiteit wordt morgen 60 jaar. Na eerst advocaat en procureur te Am sterdam te zijn geweest, werd Prof Meijers reeds op 29-jarigen leeftijd benoemd tot hoogleeraar alhier, welk ambt hij den 2d en November 1910 aanvaardde. Sinds dien, alzoo gedurende een tijdperk van bij na 30 jaren, heeft hij als leermeester een belangrijk aandeel gehad in de opleiding van eenige duizenden juristen. Zijn colle ges waren steeds druk bezocht, zoo zelfs, dat het grootste vertrek in het Leidsche Academiegebouw meermalen te klein bleek om het aantal toehoorders te kunnen herbergen. Op het veelomvattende g&bied van het recht is er haast geen onderdeel, dat niet door Prof. Meijers volkomen wordt be heerscht. In het leerboek bekend onder den naam Mr. C. Asser's Handleiding tot de •beoefening van het Nederlandsch Burger lijk Recht, verzorgde hij het Erfrecht, het geen hij met des te meer kennis van zaken kon doen, omdat prof. Meijers zich inder tijd tevens en met goed gevolg op de studie voor het notaris-examen heeft toegelegd Ook op het gebied van het Nederlandsch arbeidsrecht geniet prof. Meijers een repu tatie als slechts weinigen juristen is ten deel gevallen. Het door hem geschreven boek over dit onderwerp, dat met tal van rechterlijke uitspraken is vootzien, geeft ons niet alleen een indruk van zijn groote werkkracht, doch ook van zijn groote veel zijdigheid. Reeds tal van jaren is hij medewerker aan het tijdschrift „Nederlandsche Juripru- dentie", waarin hij de arresten van den Hoogen Raad van zijn belangrijke anno taties voorziet Hij doet dit steeds op een v/ijze, welke onder de juristen bewonde ring afdwingt, zoo zeer, dat hij in juridi sche kringen wordt aangeduid als de „Hoogste Raad". Verschillende onderscheidingen zijn hem ten deel gevallen en onze regeering er kende zijn verdiensten door hem te benoe men tot Ridder in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw. R.-K. VER. VAN SIGAREN WINKELIERS. Gisteravond hield de afd. Leiden der R. K Ver. van Sigarenwinkeliers onder voor zitterschap van den heef J. Zantvliet in Biesot's Lunchroom aan de Steenstraat een ledenvergadering. Ondanks de door de gladheid bijna on begaanbare wegen was de opkomst toch goed te noemen. De voorzitter heette de leden hartelijk welkom en uitte de gebruikelijke Nieuw- jaarswenschen, om vervolgens eenige voor het vak belangrijke aangelegenheden na der te bespreken. Het eerste punt daarvan was een sper en vestigingsverbod, dat voor vele bedrijfs takken reeds is ingevoerd, maar voor het sigarenwinkeliersbedrijf, dat een dergelijk verbod toch zeker hard noodig heeft, nog steeds uitblijft. Naar de voorz. meende was een der oor zaken van het uitblijven van een dergelijk verbod daarin gelegen, dal de betrokkenen zoo slecht georganiseerd zijn. Voor iederen sigarenwinkelier is organisatie een plicht, v/ant ieder wordt in zijn bestaan bedreigd door een teveel aan vestigingen, wijl te genwoordig in eiken leegstaanden winkel, die maar eenigszins geschikt is, een siga renwinkel verrijst. Daardoor wordt de toe komst voor ieder gevestigde sigarenwinke lier onzekerder. Het tweede belangrijke punt van bespre king was de prijsstijging, welke voorna melijk raakt het artikel sigareten. De toch al bedroevende winstmarge en de ver hooging der inkoopprijzen zonder stijging van den verkoopprijs zijn oorzaak, dat de sigaretten tot 'n overgeef-artikel zonder winst worden. Ook ten aanzien van dit punt is organi satie noodzakelijk en de voorzitter drong er daarom bij de aanwezigen nogmaals op aan te zorgen, dat alle winkeliers zich ver eenigen. Alleen gezamenlijk zal men hier iets kunnen bereiken, de eenling vermag niets. De vergadering sprak zich sterk uit te gen deze prijsverhooging en nam een mo tie in dien geest aan, welke aan het hoofd bestuur zal worden doorgezonden. Hierna kwamen nog verschillende huis houdelijke zaken ter sprake. Na afwerking daarvan sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke v/ijze. Gisteravond omstreeks 9 uur was een monteur op den Morschsingel bezig met de reparatie van een auto, toen plotseling de vlammen uit den motor sloegen. De mon teur wist met zand en een schuimblusch- apparaat het vuur te dooven, zoodat de politie-brandweer geen dienst behoefde te doen. Het brige-concours voor de St. Elisa» bethvereeniging heeft gisterenavond opge bracht de somma van 146.50. Bij koninklijk besluit is herbenoemd tot xantonrechter-plaatsvervanger bij het Kan tengerecht te Leiden de heer mr. E. A. Cosman. IN LEIDEN GEVESTIGD. J. F. van de Wetering—Bekken, 3 Octo- berstraat 39a F. H. M. Beumer, Rijns burgerweg 79 H. V. Bloem, kantoorbe diende, Rapenburg 122 A. Bosch, Rijns burgerweg 2 S. Bromet, Boerhaavelaan 27 L. HollebeekBurgerjon, C. Huij- genslaan 21 H. J. M. Castelein, Oude Rijn 30 J. P. Delhaye, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 G. B. van Doorn, onderwijzeres, Zeemanlaan 10a M. A. van Doorn, Zeemanlaan 10a W. Doorn bos, huishoudster, Rijnsburgerweg 47a M. H. Evelein, verpleegster, Rijnsburger weg 10 V. R. Fuhri Snethlage, Noord- eindsplein 2a H. P. Giessen en fam., stucadoor, W. Rozenstraat 32 J. van de Graaf en fam., chef instr.maker, Rijnsbur gerweg 163 P. A. J. de Haas, bloemist arbeider, Pr. Wilhelminastraat 23 L. Haberl, dienstbode, Roodenburgerstr. 21 J. CoenenHouppermans, Meloenstr. 32 J. H. Huizeling, lab. bediende, Lijs terstraat 33 G. Jongeleen en fam., touwslager, Soembastraat 75 J. Ju, hulp conducteur, Lusthof laan 58 J. C. Jur- gens, korp. Mil. Politie, Kraaierstraat 3a M. A. C. Hasselbachvan der Kaaij, Morschkade 10 W. Kartskarel en fam., adj. commies, Hartmanstraat 23 D. de Kl°rk, Merelstraat 39 G. Kroonenburg, verpleegster, Meezenstraat 13 N. Libo- chant, boekbinder, Atjehstraat 23a J. M. van der Linden, 1.1. verpleegster, Lammen schansweg 35 G. H. Lucas, 1.1. verpleeg ster, Leeuwerikstraat 14 M. van der Meulen, Rijnsburgerweg 10 J. de Meij, atelierm. lederw.fabr., H°erensteeg 23 S. Moeree, K. Rapenburg 19 M. E. Noordermeer, dienstbode, Lammermarkt 3 P. J. Otto, mach. koopv., Parkstraat 71 M. L. J. Ouwerkerk, Bilderdijkstr. 2 J. A. van der Poel, Rijnsburgerweg 31d W. van Prooijen, fabrieksarb., Lijster straat 33 A. J. Rietdijk, koopman, Fa- gelstraat 37 W. Roest, vischhandelaar, Maresingel 58 J. H. Roman en fam., empl. B.P.M., P. J. Blokstraat 34 E. de Roos en fam., sigarenmaker, Soembastr. 62 W. L. Rose, Kaiserstraat 36 P. Kuis, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 J. Schraverus, electricien, Coornhert- straat 27 G. Schuilenburg, kinderjuffr., Rijusburgerweg 10 M. Soukup, bank werker, W, Rozenstraat 52a W. J. N. Steemers, chef goederenk. N. S., Maredijk 89d J. M. N. Steemers, Maredijk 89d G. L. J.. M. Steemers, Maredijk 89d L. A. Thomas, kapper, de Genestetstraat 79a Wed. M. A. FilippoUmmels, Hart manstraat 23 M. van der Valk, Heeren gracht 35 L. J. J. van Veggel en fam., metaalbew. mach. fabr., Coornhertstraat 59 S. T. Verburg en fam., werkman Art. Inr., Nieuwe Rijn 96 s. J. J. van Voorthuizen, 1.1. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10 J. M. Zipp, kapster, Rijns burgerweg 39. UIT LEIDEN VERTROKKEN. H. Heidoorn, Leeuwarden, Niewestad 137 H. W. A. Hedring, Hilversum, Palestri- nalaan 14. C. A. Hendriks, Utrecht, Weerdsingel 27. H. M. Hoogeveen, Was senaar, Boltingpl. 13. Raden Mas B. Ilaoel Kirami, Soerakarta. B. F. Jans sen Andeweg, 's-Gravenhage, Zoutmanstr. 49b. P. Jungeris en fam., Driebergen R'burg, Engweg 119. W. Kolkman, Koog a. d. Zaan, Stationsweg 90. - A. Lekker- kerker, 's-Gravenhage, Vivienstr. 1. J. W de Lenne, Schoonebeek, G164. S. van der Linde, Ned. Indië. T a len Mas S. Mangoenkoesoemo, Ned. Indië. P. H. van Marle, Terneuzen, Schuttershofstr. 9. B. Miesijerus, Hilversum, Eikbosscherweg 62. P. S. C. M. van Niekerk, Sasenheim, Mo lenstraat 18. M. Renaud, Z. Scharwoude, AA173. P. Rontellap en fam., Delft, Ko- ningspl. 109. .C. M. Rozier, 's-Gravenhage, Harderwijkstraat 156. J. de Ruiter, Zaandam, J. Windhouwerstr. 16. W. J. van Rijnsoever, Rotterdam, Jericholaan 82. H. F. J. Schoonenberg Kegel, 's-Graven hage, Pieter Botlistr. 4. P. W. Schrier, Voorschoten, Leidschweg 96. J. Seeuwen en fam., Sweelinckpl. 56, 's-Gravenhage. Soedibjo, 's-Gravenhage, Koninginnelaan 22. T. Spreij, Groningen, Poelestr. 18a. B. Stam, Oegstgeest, H. Morschweg 148. J. J. Streep, Utrecht, Marnixlaan 33. M E. M. Tans, Breda, N. Prinsenkade 9. J. B. M. van Tinen, Vlaardingen, v. Schravendijkpl. 20. C. J. van Valderen, 's-Gravenhage, Zoutmanstr. 49b. W. J. Voordauw. Utrecht, Maliesingel 74. W. van der Westen, Wassenaar, Hallekenstr. 62. C. Weurman, Delft, Oude Delft 136. B. van der Zeeuw, Amsterdam, Caril lonstraat 191. J. J. A. Zwagerman, Amersfoort, Paulus Borsstr. 21. P. H. IJzerman en tam., Zuilen, Ampèrestraat 71. A. Auerbaoh, Amsterdam, Ruijsch- straat 23hs. P. C. M. van Berge Hene gouwen, Voorburg, Oosteinde 62. J. Blok en fam., Rotterdam, Wilhelminastraat 25. W. Bouwman en fain., s-Gravenhage, Beek laan 452. J. W. Breedveld, Rotterdam, Gordelvveg 172. - H Broek en fam. Oegst geest, Torenveldsti aai 3. F. W. Buijs en fam., Wilrijk België. M. G. F. Cox, Bla- del, Kom A291. A Doornik, Oegstgeest, Kempenaerstraat 87. H. van Dijk en fam., Alphen aan den Rijn. Stevinstr. 8. J Eden, Bloemendaal, Zomerzorgerlaan 18. H. A. E. Franck, s-Gravenhage, Sonoy- straat 35. W. A. Gerlach, Enkhuizen, Westerstr. 86. J. C. van de Gevel, Oegst geest, Wilhelminapark 27. H. C. G. Han sen, Apeldoorn, Boschzichtlaan 4. A. B. Harders, Rotterdam, Oudedijk 59b. A. J P. de Haseth Moller, Schoonhoven, Ha ven 25. ALPHEN AAN DEN RIJN De gladheid. Door de gladheid van den weg kwam gisteravond in de Dr. Lovinck- laan de 27-jarige mej. W. K. met haar rij wiel te vallen. De wielrijdster, die met een hevig bloedende hoofdwonde bleef liggen, werd het politiebureau binnen gedragen en aldaar werd door dr. M. heelkundige hulp verleend. Met een auto werd zij later naar haar woning in de Bloemstraat overge bracht. Het verkeer ondervond overigens veel stagnatie. Talrijke autobestuurders stonden met hun wagen langs den weg, omdat zij hun reis niet durfden vervolgen. Ook de M.o.d.a. dienst Alphen-Leiden via de Lage- zijde werd gestaakt. Volksbond. Door een wel haast onge kend klein aantal leden van den Volks- Dund heeft de Bondsvoorzitter, de heer J. W van den Akker, hedenavond in de zaal Jer St. Josephsgezellen, in een bijeenkomst welke was ingeleid door den heer J. J. van Capel, een spreekbeurt vervuld over het enderwerp: ..Mensch en Maatschappij". Traditie getrouw, bedoelde deze bijeen komst te zijn een der cursusavonden wel ke jaarlijks, als onderdeel van het groote winterprogramma worden gegeven en het is daarom dan ook, zoowel voor het be stuur als voor den spreker, maar meer nog voor de niet aanwezige leden te betreuren, dat de inzet van het winterprogram nu ge kenmerkt moest worden door zulk een bui- •engewoon geringe belangstelling der le den. De heer Van den Akker behandelde op oelangwekkende wijze het onderwerp „Mensch en Maatschappij" Spr. is er van overtuigd, dat uit de tijdsomstandigheden waarin wij thans leven als gevolg van den oorlogstoestand rondom ons en de mobili satie in ons land, noodzakelijk voortvloeien /al materieele en maatschappelijke nood. Teneinde daartegen een zoo groot mogelij ken tegenstand te bieden en die ellende zooveel mogelijk buiten onze deuren te hou- oen is het een gebiedende eisch de ware beginselen, de begin.celen van het katho licisme, van het echte Christendom, ónze oeginselen var de Nieuwe Gemeenschap ie beleven en uit te dragen. Na een dankwoord aan den spreker en een opwekking tot de, leden, om hunner- >ijds de daad te voegen bij het woord van *en heer Van den Akker, om aldus een stap voorwaarts te komen naar het welslagen van die grootsche actie, werd deze nuttige ovond besloten met gebed. Binnenland DE BESTRIJDING VAN HET MILTVUUR. Verklaring van de directie van de kraebtvoede-'fabriek „De Adelaar". In verband met het bericht over de be strijding van het miltvuur onder het vee en het in de krachtvoederfabriek „De Adelaar" te De Bilt ingestelde onderzoek, deelt de directie van deze fabriek het volgende mede: Dat het gebruik van niet-ontlijmd been dermeel de oorzaak zou zijn van de sterke verbreiding va. miltvuur, is tot heden on bewezen gebleven. De directie was het onbekend, dat zij beendermeel in plaats van ontlijmd been dermeel heeft verwerkt. Zij wijst erop, dat de regeeringsir.stantie (voedselvoorziening oorlog) in haar circulaire van 21 December j.l. (negende aanvülling der instructie voor het fabriceeren van mengvoeder) zelf beendermeel voor veevoeder geschikt acht. Van inbeslagneming van een partij been dermeel en van politietoezicht is haar niets bekend. VERDUISTERING TE DELFT. Ter zake verduistering van gelden ten nadeele van het Burgerlijk Armbestuur te Delft is gisteren een 25-jarige ambtenaar in arrest gesteld. De man heeft kans gezien gedurende twee jacr aan het postkantoor de ouder domsrente van iemand, die door het Bur gerlijk Armv---'"ur werd onderhouden, te innen en niet af te dragen. Het verduis terde bedrag beloopt een paar honderd gulden. LOSSE LOCOMOTIEF BIJ BERGnEM ONTSPOORD. Geen locomotlel van een sneltrein. Omtrent de ontsporing tusschen Oss en Berghem vernemen wij nader, dat niet, (zooals onder Gem. Ber. was gemeld) een locomotief van een sneltrein is gederail leerd, doch dat dit een losse machine was. Het ongeval gebeurde omstreeks half ne gen. Het treinverkeer was gedurende ge- ruimen tijd gestagneerd. Reizigers moesten te Berghem overstap pen. Om kwart over een was men bij het weer in de rails plaatsen van de locomotief zoover gevorderd, dat het treinverkeer over enkel spoor kon worden hersteld. HET ISOLEMENT VAN URK. Vanmorgen om vijf uur zijn vier bewo ners van Urk over het ijs naar Lemmer vertrokken om 700 kilo vleesch te halen. Zij hebben bij hun tocht gebruik gemaakt van een kleine ijsboot. Het ijs op het IJs- selmeer in deze omgeving is over het alge meen nog wel betrouwbaar. De mannen hebben hun weg langs den dijk gezocht. Vanavond worden zij op Urk terugver wacht. Het is voor de eerste maal in dezen win ter, dat men hiertoe zijn toevlucht heeft moeten nemen, om de vleeschvoorziening in stand te houden. Buitenland BRITSCH LICHTSCHIP DOOR VLIEGTUIG AANGEVALLEN. LONDEN, 9 Januari. (A. N. P.). Een vijandelijk vliegtuig heeft vandaag een voor de Oostkust van Engeland gelegen lichtschip aangevallen. Naar aanleiding hiervan zijn Britsche ge vechtsvliegtuigen opgestegen. DUITSCnE VLIEGTUIG A AN VALLEN OP OORLOGSSCHEPEN HADDEN GERING SUCCES. LONDEN, 9 Januari. (A. N. P.). Van ge zaghebbende zijde wordt medegedeeld, dat vijandelijke vliegtuigen sedert het uitbre- xen van den oorlog slechts driemaal een Britsch oorlogsschip met bommen hebben kunnen treffen. Deze drie door Duitsche t ommen getroffen oorlogsbodems zijn de Iron Duke, die als oefenschip dienst doet, de torpedojager Mohawk en de kruiser Southampton. In het geval van de Iron Tuke en dat van de Mohawk troffen de bommen niet rechtstreeks doel, doch vielen zij wel zoo dichtbij, dat de bomsplinters schade konden aanrichten. Er wordt op ge wezen, dat het vliegkampschip Ark Royal zelfs niet beschadigd is. In talrijke duels met Duitsche vliegtuigen, zoo besluit men, hebbènde Britsche oorlogsschepen steeds gezegevierd. BRITSCH TANKSCHIP GEZONKEN. LONDEN, 9 Januari. (A. N. P.). Het Britsche tankschip Liberty (8.485 ton) is tijdens het weekeinde in de Noordzee ge zonken, naar men gelooft tengevolge can net stooten op een mijn. Men vreest, dat twintig man, waaronder de kapitein, om het leven gekomen zijn. Achttien overle venden zijn gisteren uit Frankrijk in een Kanaalhaven aangekomen. Een der red dingbooten was ogeslagen. FRANSCH PATROUILLEVAARTUIG VERGAAN. MADRID, 9 Jan. (A. N. P.). Naar van daag bekend geworden is, is het Fransche patrouillevaartuig Barsac (1.049 ton) Za terdag tijdens een zwaren storm ter hoog te van Vigo aan den grond geloopen. Het schip moet als volkomen verloren worden beschouwd. Men gelooft, dat omstreeks 10 opvarenden om het leven gekomen zijn. 45 overlevenden zijn gisteravond door een Spaansch vaartuig te Vigo aan land gezet. GEEN CONCENTRATIE VAN TROEPEN BIJ DE AFGHAANSCHE GRENS. LONDEN, 9 Januari. (A. N. P.). Ten aanzien van de tallooze geruchten, welke de ronde hebben gedaan in Europa en Ame rika, dat bij de grens van Afghanistan troepenconcentraties zouden zijn waarge nomen, heeft de legatie van Afghanistan te Londen verklaard, dat al deze geruchten ongegrond zijn. NIETS GEBLEKEN VAN AANSLAG OP BOULDERDAM. WASHINGTON, 9 Januari. (A. N. P.). Het departement van justitie heeft giste ren medegedeeld, dat een door G. men in gesteld onderzoek geen enkele aanwij zing aan het licht heeft gebracht over een beraamden aanslag op den „Boulderdam", welke een deel der Vereenigde Staten van electrischen stroom voorziet. Alle maatre gelen zijn genomen om sabotage onmoge lijk te maken. 1 EIDKN. Geboren: Ebbel Hans, z. van J. de Bruin en K. Top Theodora Hendrika, d. van H. Bakker en Th. J. Hakvoort Mar- tinus Johannes Cornelis, z. van J. A. van der Broek en L. A. Mulders Pieter, z. var J. Huizer en J. Voorwinden Catha- rir a, d. van G. Duiker en C. Hoek Jaco bus Johannes, z. van J. J. Sehoorl en E. W. van Ewijk Dirk, z. van J Schoneveld en J Zandbergen Wilhelmina, d. van J. v. Staveren en M. G. Berkheij Wilhelmine Johanna, d. van J. H. vVennink en O. W. Lasarz Hendrik Klaas, z. van J. Boom en J. Schellingerhout. Ondertrouwd: W. J. Overdevest jm. 25 j. en I. F. Diepold jd., 25 j. J. N. Bou- ter jm., 31 j. en L Haberl jd., 28 j. Gehuwd: W. Taat jm. en A. J. Diebeis jd. H. M. v. Welij jm. en G. A. M. van Deene jd. Overleden: F. X. Rehmann, wedn., 92 j. H. de Neef, wedn., 75 j. A. Crama wedn., 78 j. Booms, wedn., 83 j. A. A. Nijgh, dr., 1 j. C. Th. Verboon, hsvr. van W. Visbach, 54 j. S. M. J. van der Meij, dr., 8 mnd. C. A. Hag?n, m., 72 j. A. E. Goeppinger, wed. van P. J. Eman, 88 j. LEIDEN, 8 Jan. Bloemenveiling. Per 100 kg.: roodekool 4.406.50, savoyckool 4.206.60, groenekool f 2 004.10, boe renkool 6—9, rapen 4.004.20, prei 10.40—14.20, kroten 2.00—3.20. kroten, gekookt 59, uien 1.002.70, peen 4.106.20, spruiten 5—16, andijvie 16 20, witlof 6—19, per 100 stuks: knolsel- derie f 1.50—5.20, 9 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 150 to taal zwaar 6558 cent en licht 63—64 cent per kg. levend gewicht. Handel sleepend. ROTTERDAM, 9 Jan. Vee. Aanvoer: 3369 totaal, 100 paarden, 6 veulens, 776 ma gere runderen, 960 vette runderen, 15 kal veren, 86 graskaiveren, 930 nuchtere kal veren, 440 schapen en lammeren, 7 varkens en 49 geiten of bokken. Prijzen per kg.: vette koeien 82, 68 en 4656 cent, vette os sen 76, 68 en 4656 cent; stieren 74, 64 en 54 cent; vette kalveren 1.45, 1 25 en 0.951.05; schapen 47,. 42 en 37 cent; lammeren 56, 45 en 40 cent, grarkalveren 60 en 50 cent, slachtkalveren 50, 45 en 40 cent, slachtpaarden 58, 48 en 40 cent. Prij zen per stuk: schapen 282015, lam meren 191510, nuchtere slachtkalve ren 141311, nuchtere fökkalveren 262218, slachtpaarden 260—180— 120; werkpaarden f 360240140; hitten f 250—200—120; kalfkoeien 285—195— 140; melkkoeien 280195140; vare- Koeien 180130100; vaarzen f 145 12595; pinken f 1058565; graskalve ren 604030; bokken of geiten 12 86. Overzicht: vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel tamelijk, pryzen iets stijver; ossen: prijzen alis gisteren, pri- rr a koeien tot 88 cent, dito ossen tot 82 cent; st-eren: aanvoer gelijk vorige week, handel stroef, prijzen iets hooger. vette kalveren: aanvoer gering, handel vlug, prijzen stabiel 1.50 prima tot f 1.55; schapen en lamme- len: aanvoer matig, handel willig, prijzen iets hooger; nuchtere slacht- en fokkalve- ten aanvoer iets kleiner, handel vlot, prij zen hoog; paarden: aanvoer klein, handel xalm, prijzen voor werkpaarden en hit'en iets stijver; ossen: prijzen als gisteren, pri- nooger; kalf- en melkkoeien: aanvoer kor ter, handel rede'ijk. prijzen courant: vare koeien: aanvoer gelijk vorige week. handel stil, prijzen 1ste soort onveranderd, 2rts en 3e kwaliteit iets hooger; vaarzen en ninken: arnvoer gewoon, handel flauw, prijzen on- /eranderd; graskalveren: aanvoer matig, nandel redelijk, prijzen prijshoudend; bok ken of geiten: aanvoer gelijk vorige week, handel vlug, prijzen iets hooger. BODEGRAVEN, 9 Jan. Kaas. Aanvoer 52 partyen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, tntaal 2340 stuks, wegende 21050 kg, prijs met rijksmerk le soort f 3334 en 2de soort f 28—30 per 50 kg. Handel matig. HAZERSVVOUDE, 9 Jan. Eicrenvelllng. Aanvoer 2707 tsuks. Prijzen: kippeneieren 4.15—4.75 uer 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 8 Jan. Groenten- veiling. per kist van 20 kg.: waschpecn 1.101.90, kroten 4080 cent, per 100 kg.: roodekool 3.405.—, gelekool 2 70 —3.60, groenekool 2.103.60, uien f 2.50 —3.50, per kist van 6 kg.: andijvie f 0 78 1.13, boerenkool 2898 cent. LOOSDUINEN, 8 Januari. Grocntenvci- Jmg. Spinazie 1.34 per 4 kg., salade 1ste soort 2.502.70 per 100 krop; selderie 2.803.10, pieterselie f 5.80 per 100 bos; prei 10.10—11.50 en andijvie f 1025— 22.50 per 100 kg.; stoofsla 69 cent per 6 kg., boerenkool 27—33 cent per 7 kgkip- leneieren 4.304.40 per 100 stuks. VINKEVEEN, 8 Jan. Groentenvelling. Witlof I 11.5014, idem II 6.50—8 00, idem stek 5.005.50, boerenkool 4.10 —5.80 per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH, 9 Jan. Boter. Aanvoer 10.125 kg. Prijzen: hoogste 1.86, laagste 1.62 en middel f 1.65 per kg. WISSELNOTEEK1NGEN (AMSTERDAM) Londen 7 403 Berlijn75.25 Parys 4 W Brussel 31.47 Zwitserland 42.12 Kopenhagen36 20 Stockholm....*44.70 Oslo 42 621 New Vork 1.87s

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3