OMGEVING RECHTZAKEN Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 8 JANUARI 1940 DE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. Op Dinsdagavond. Aan de bewoners van het Noordelijk Stadsgedeelte, ten Zuiden beg-ensd door Galgewater, Morsch-, Rjjnsburger, Mare- en Heerensingels en Oude Ryn, derhalve omvattende het IJorschkwartier, de Trans- vaalbuurt, Stationsweg met zijstraten, Rijnsburgerweg met zijstraten, de wijken ter weerszijden van de Hiarlemmertrek- vaart, de Marnixstraat met geheele omge ving en het Kooikwartier tot en met den Lagen Rijndijk, wordt nog eens in herinne ring gebracht, dat op Dinsdagavond 9 Ja nuari van half 9 tot 10 uur een verduiste ringsoefening en van 9 tot 10 uur een al- I armoefening zal worden gehouden. Van 9 tot 10 uur mag niemand op straat! Aan de verduistering werke ieder mede! LE1DSCHE UNIVERSITEIT. I het aantal studenten. Voor den cursus 19391940 zijn tot aan het begin der Kerstvacantie de volgende aantallen studenten ingeschreven, waarbij de cijfers over dezelfde periode in het stu diejaar 19381939 tusschen haakjes ge plaatste zijn: Godgeleerdheid 115 (118). Rechtsgeleerdheid 312 (391). Geneeskunde 706 (757). Wis- en Natuurkunde 283 (345). Letteren en Wijsbegeerte 190 (228). Vereenigde Faculteiten der Rechten en Letteren 177 (231). Voor de eerste maal ingeschreven 552 (580). Vrouwelijke studenten 535 (545). Totaal aantal ingeschrevenen 1783 (2070) WAARSCHUWING. Er wordt gecolporteerd met de „Piet Hein Kalender", waarbij wordt voorgegeven, dat deze wordt verkocht ten bate van Ontwik keling en Ontspanning voor de gemobili seerde Nederlandsche Weermacht. Deze verkoop gaat evenwel uit van een particuliere handelsonderneming en staat in geenerlei verband met den arbeid voor Ontwikkeling en Ontspanning voor mili- 'tairen uitgaande van het Algemeen Hoofd-, kwartier. WINKELDIEFSTAL. Door de politie zyn aangehouden ter zake diefstal van een japon en medeplich tigheid daaraan ten nadeele van een groot winkelbedrijf de 20-jarige dienstbode J. v. L. en haar 47-jarige moeder. INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd door een bewaker van den Nacht- iveiligheidsdienst ontdekt, dat ingebroken was in het perceel Rijnsburgerweg 43 A, bewoond door prof. F. W. A. k. Het hleek, dat de bewoners uitstedig waren. De on- genoode gasten hadden zich door verbre king van een ruit aan de achterzijde van de woning toegang tot het huis verschaft. Uit het onderzoek is gebleken, dat eenige spaarbankboekjes en sieraden worden vermist. PROF. KEESOM LID KON. VLAAMSCHE ACADEMIE VAN WETENSCHAPPEN. Prof. dr. W. Keesom is benoemd tot lid van de Koninklijke Vlaamsche Academie van Wetenscheppen, Letteren en Schoone Kunsten van België. BELANGRIJK BERICHT VOOR „DOCOS" Donderdagavond om 8.30 begint in de Lodewijkskerk, Steenschuur, een triduum voor de leden van de R.K. Sportvereeni- ging „Docos." De bekende pater D. v. Ga len, oud-kapelaan van de „Hartebrug," zal het triduum leiden. ST. JOSEPH S GEZELLENVEREENIGING Woensdag a.s. is voor de leden der St. Josphgezellen-vereeniging een afscheids avond van hun oud vioe-Praeses. Als blijk van waardeering voor het vele werk, dat de oud-Vice-Praeses voor de beweging heeft gedaan, verwacht het bestuur na tuurlijk alle leden, zoowel gezellen als ge huwden. De avond zal worden opgeluisterd door de onder-afdeelingen „Frans Schweitzer" en „Adolf Kolping". JAARFEESTVIERING DER L.H.D.C. In de rose- en groene zalen van „Zomer- zorg" heeft Zaterdagavond de Feest-Com- missie der L.H.D.C. den leden en donateurs (trices) de zesde jaarfeestviering aangebo den. Nadat de voorzitter dezer commissie de heer C. j. Titulaer, allen een hartelijk welkom had toegeroepen en het Bestuur dank gebracht had voor hun vereenigings- arbeid in het afgeloopen jaar, werden de humorist-conferencier Kees Manders, 'baretière Marianne en de kunstfluittist Ro- ben Fox den feestvierenden voorgesteld. Dit gezelschap is er op voortreffelijke wij ze in geslaagd alle aanwezigen den gehee- len avond buitengewoon te amuseeren met hun liedjes, moppen, een acters en voor drachten. Hedennacht te 5 uur is de politie- brandweer uitgerukt naar het perceel Jan LievensStraat 15, bewoond door den 37- jarigen los werkman L V. Het bleek, dat eenige kussens in een stoel in brand ston den, vermoedelijk doordat Zondagavond vuur van een cigaret in de kussens was ge vallen. Met eenige emmers water heeft de brandweer het vuur gebluscht. In de lijst van examens ter verkrijging m het diploma Ziekenverpleging A, wel ke Zaterdag in ons blad werd gepubliceerd, werd een naam niet vermeld. Het is die van de eerw. Zuster Liberata (mej. Jaco- ba Hendrica Maria Duindam uit N o o r d- wij kerhout, die eveneens genoemd diploma behaalde. LEIDSCHENDAM Eendendiefstal. Zaterdagnacht zijn door onbekenden bij de Dorrepaalstichting aan den Westvlietweg alhier, 11 eenden ge stolen. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoek heeft inge steld, hetgeen echter tot heden geen resul taat opleverde. Geboren: Johanna Adriana Catharina Maria, d. van W. A. J. Bol en B. van Lies hout Gijsbertus Antonius Maria, z. van A. A. Th. v. Schie en P. Pape. Overleden: Laurentius van der Togt. WASSENAAR Kerstviering In de Parochie „De Goede Herder." Al ligt Kerstmis al weer eenige dagen achter ons, toch had de Kerstviering op j.l Zondagavond in het ft. K. Vereenigmgs- gebouw aan de Stoeplaan v/el degelijk zin, niet aileen omdat het nog weer eens de heerlijke sfeer terug riep die bijzonder aan r.et Kerstfeest eigen is, doch ook omdat kapelaan Riep in zijn slotwoord de Kerst gedachte verbond aan die waarin we in het pas begonnen jaar moeten leven. Nadat kapelaan Riep de aanwezigen, waarbij wij opmerkten de Zeenserw. hee- ren Pastoor Meysing en Rector Niekel, als mede den Burgemeester, had begroet, werd op vlotte wijze een programma afgewerkt, waarin we met diverse liederen een keurig zangkoortje beluisterden, alsmede decla maties door de jongejuffrouw Yvonne van de Pitte, mejuffrouw Quick en den jongen heer Piet Duijnstee, die ieder voor zich zeer goed declameerden. Doordat kapelaan Riep deze programma-deelen aan elkaar verbond door proza, werd het eerste deel van den avond een mooi geheel waarin te vens tempo zat Alvorens de pauze intrad sprak de Bur gemeester in de sfeer van dezen avond een gemoedelijk en opwekkend woord tot de aanwezige militairen. Spr. wees daarbij o a. op het Christelijk voorbeeld, dat door net Oranjehuis wordt gegeven, waarna hij hen opwekte om de verworven innerlijke rust en vrede over te dragen aan anderen, om zoo het vaderland en de Kerk te die nen. Na de pauze vertoefden we in de gemoe delijke en vroolijke Vlaamsche sfeer door liet opvoeren van het Kerstspel „Hoe Le- wicke voor Kerstkirdeke speelde," terwijl kapelaan Riep ons tusschen het eerste en tweede bedrijf vergasttte op een kostelijke Vlaamsche Kertsvertellir.g. In een dankwoord bedacht kapelaan Riep bijzonder hen, die het tooneelstukje had den opgevoerd, doch wij willen dit verslag niet beëindigen zonder op ons beurt en ian weten wij de tolk der aanwezigen te zijn dank gebracht te hebben aan ka pelaan Riep voor hetgeen hij zelf dezen avond presteerde en dat mede bijdroeg voor het welslagen van deze Kerstviering. Haagsche Politierechter De ober, die zelf een biertje dronk. Een Leidenaar, wiens vak het is biertjes aan dorstigen te brengen, had zich op zijn beurt eens een biertje laten ser veeren door een collega zij het dan natuur lijk in een ander café dan dat war hy zelf de functie van ober pleegt uit te oefenen. Was het nu mar bij één biertje gebleven, dan zou er waarschijnlijk niets gebeurd zyn. Maar neen, het eene biertje na het andere was door zijn keelgat gegleden met als resultaat: licht in het hoofd en zwar in de beenen m.a.w. hij had de hoog te gekregen. De een is vroolijk als hy iets te veel op heeft, een tweede wordt verve lend, terwijl de derde categorie, wartoe ook onze ober behoorde, ust in gooien en smijten krijgt. Het resultaat kunt ge dan wel inden ken, want alereerst vlog er een ledig bier glas dor het café juist op het hoofd van een bezoeker, die rustig zat te genieten van zijn borreltje. Gevolg een woordenstrijd, die beslecht werd met een tweede bier glas. Met vereende krachten poogde men onzen vriend er uit te werken, hetgeen op tegenstrubbelingen uitdraaide en waarbij harde klappen over en weer vielen. Dronken menschen zijn echter nagenoeg altijd nogal sterker dan gewoonlijk en zoo kon het gebeuren dat er een tafel en een stoel door de spiegel achter het buffet gingen. De spiegel ging aan diggelen, maar ook een aantal flesschen met geest rijk vocht, die leegliepen op de vloer. Het slot van het „feest" was geweest, dat onze vriend dor drie medebezoekers op het plaveisel werd gedeponeerd, maar niet dan nadat hy wat men noemt een flink pak slaag in ontvangst had genomen, waarover hy zich thans warempeltje nog beklaagde, maar dat geen indruk ver mocht te maken, gezien het spreekwoord „wie kaatst, moet den bal verwachten". De Officier vond een week gevangenis straf de juiste maat voor dezen „uitgaans avond". Nogmaals deed verdachte een beroep op het ontvangen pak slaag en wilde, dat als „verzachtende" omstandigheid laten gelden. Het hielp in zooverre, dat het vonnis werd een geldboete van 15 subs. 15 da gen. De werkster kwam op bezoek. Rrrtt ging de bel bij een Leidsche dame. Deze deed open en wie stond daar; haar gewezen werkster. „Wat mot je", klonk de begroetingsrede. En wat de werkster „most" bemerkte de dame gauw genoeg, want de werkster kwam onnette dingen vertellen van den man van de dame. De dochter des huizes verscheen even eens op het gangmatje en sommeerde de gewezen werkster te vertrekken. De moeder zei nog tegen haar dochter: Mina, bemoei je er niet mee". Maar Mina was ongehoorzaam aan ma ma en pakte dé gewezen werkster beet met het oogmerk haar er uit te gooien. Tegenspartelen van de werkster, waar bij dochterlief het onderspit dreigde te del ven. Dus kwam mama Mina te hulp en te zamen en in vereeniging gelukte het de werkster in de goot terecht te doen ko men, „alwaar zij behoort", zei mama thans heel onnet. De aldus behandelde had uit weerwraak het ruitje van de voordeur aan splintertjes geslagen. De dochter Mina kwam verklaren, dat zij driemaal gesommeerd had, dat de werk ster het huis moest verlaten, hetgeen niet werd opgevolgd en waarover de dochter thans nog haar verontwaardiging luchtte. Ook mama was hoogst verontwaardigd over het optreden van haar gewezen ge dienstige en vond een flinke gevangenis straf de juiste tegenprestatie. De Officier vond zulks ook, want hij eischte wegens huisvredebreuk een maand gevangenisstraf er aan toevoegende, dat de verdachte gekomen was om chantage te plegen. De Politierechter vond huisvredebreuk niet bewezen, omdat de dochter de som matie gegever. had, terwijl de moeder er bij was.. Mama zelf had het moeten doen. Wat de vernieling van het ruitje aangaat dat werd bewezen verklaard en daarvoor werd hst vonnis een geldboete van 10.— subs. 10 dagen. „Ik gaan in hooger beroep" zei de werk ster. HUISHOUDSTER BESTAL DEN PASTOOR. Drie maanden geëischL De Rechtbank te Amsterdam behandelde een zaak tegen een 62-jarige huishoudster, die eenige jaren in betrekking is geweest bij een pastoor in een kleine gemeente in Noord-Holland. De vrouw werd er van verdacht in on geveer twee jaar 900.collectegelden en ƒ187 huishoudgeld te hebben gestolen. Het was den pastoor opgevallen, dat de collectes veel minder opbrachten dan vroe ger en om den dader, die zich in de pasto rie moest bevinden te ontdekken, werden er geldstukken gemerkt. De inhoud van offerbussen en schalen werd in de keuken geteld en het gemerkte geld werd erbij gelegd. Toen kwam aan hel licht, dat de huishoudster zich systematisch geld had toegeëigend. Bij haar werden eeni ge gemerkte geldstukken teruggevonden. Tijdens het tellen in de keuken van de pastorie had zij haar slag geslagen. Te genover den pastooi legde zij een schrifte lijke bekentenis af; bovendien betaalde zy 1087 terug. Het b.eek n.l., dat de vrouw een spaarduitje bad n dit in bewaring had gegeven bij een pastoor, waar zij vroeger had gediend. Deze had er natuurlijk geen flauw vermoeden van, dat de oude vrouw, die hem gevraagd had haar geld te behee- ren en die trouw iedere maand 50 of 60 kwam brengen op oneerlijke wijze aan het geld was gekomen. Hiermede zou de zaak zijn afgedaan, maar de vrouw was zoo dom om bij de Justitie over den pastoor te gaan klagen: zij had onder dwang bekend en nu was zij haar spaarduitjes ook al kwijt. Het gevolg van haar klacht was, dat tegen haar een vervolging werd ingesteld. Ter zitting hield zij vol, dat zij eigenlijk onschuldig was. Wel had zij zoo nu en dan geld genomen uit het geldkistje, maar dat was, omdat zij tekort Huishoudgeld kreeg en den pastoor wilde zij niet lastig val len. Er kwamen nogal eens familieleden en vrienden op de pastorie logeeren en dan kon zy niet toe. Van de collecteschalen had zij nooit iets weggenomen.,.. De Officier van Justitie mr. Dijserink, vond de herhaaldelijk plaats gehad hebben de diefstallen hoogst ernstig. Hij wilde ech ter rekening houden met den hoogen leef tijd van verd. en het feit, dat het geld was terugbetaald. Spr. vorderde drie maanden gevangenis straf. De verdediger, mr. dr. Is. Coopman, was van oordeel, dat niet bewezen was, dat de vrouw het weggenomen geld ten eigen ba te aanwendde: haar lezing, dat zy het voor de huishoudine besteedde, is zeer aan vaardbaar. weshalve hl' vrijspraak pleitte. Subs, drong de verdediger op een voor waardelijke straf aan in verband met verd.'s hoogen leeftijd, haar blanco straf register en arbeidzaam leven. Bovendien is de schade vergoed. De Rechtbank zal 19 Januari vonnis wij zen. BELEEDIGING VAN DFN MINISTER VAN JUSTITIE. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft heden geconcludeerd tot ver werping van het cassatieberoep van mr. M. M. Rost van Tonningen, die door het Haagsche gerechtshof wegens beleediging van den minister van justitie in een arti kel over de zaak-Oss in het Nationaal Dagblad is veroordeeld tot een geldboete van 100 gulden. De Hooge Raad zal op 15 Januari arrest wyzen. Binnenland NOG MEER SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Bij het schaatsen verdronken. Gisternamiddag is de 29-jarige onge huwde A. C. bastiaans bij het schaatsen op het nieuwe Eindhovensche kanaal on der de brug nabij den Oirschotschedyk door het ijs gezakt en verdronken. Inwoner van Nijkerk verdwaald of verdronken? Een inwoner van de gemeente Nijkerk, de 28-jarige A. J. Mol, is gisteren om streeks negen uilr per schaats van Nijkerk uit in de richting Amsterdam vertrokken. Sindsdien heeft men niets meer van hem vernomen. Een ongeluk wordt gevreesd. Vanmorgen zijn uit Nijkerk, Bunscho ten en Huizen reddingploegen met ysvlet- ten vertrokken om den vermiste te zoe ken. Deze pogingen hebben tot nog toe echter geen resultaat opgeleverd. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat M. verdwaald is. De burge meester van Nijkerk heeft daarom schip pers, die zich op het oogenblik op het IJselmeer bevinden, per radio dringend verzocht goed uit te kijken. Het ys ter plaatse is door den sterken dooi in de af geloopen 24 uur echter zeer zwak gewor den. Zy, die inlichtingen kunnen verschaf fen, worden verzocht zich in verbinding te stellen met den burgemeester van Nij kerk. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 45-jarige R. C. van Duyn, uit de Jan Sonjestraat te Rotterdam, die Vrydag j.l. ten gevolge van onvoorzichtig oversteken op den Oudedijk aldaar door een militaire auto werd aangereden, is in het zieken- nuis Bergwerg aan de bekomen verwon dingen overleden. BRANDSTICHTING NA INBRAAK. De brand op het terrein van den lom penhandel van de firma Gebr. Kemper, die Zaterdagavond aan de Leeghwater- straat te 's-Gravenhage heeft gewoed, is vermoedelijk een gevolg van brandstich ting geweest, daar ontdekt is, dat in het kantoor een inbraak is gepleegd. Door verbreking van een paneel hebben de in brekers zich toegang verschaft. De buit was echter zeer gering: slechts vier Indi sche dubbeltjes worden vermist. Mogelijk uit verbolgenheid over het gering succes hebben de inbrekers het vuur in de op het terrein opgeslagen lompen gestoken. BRAND IN PENSION. Gisteravond heeft in een pension aan het Lange Voorhout te 's-Gravenhage een zware binnenbrand gewoed, die met één straal op de brandkraan is gebluscht. De brand was ontstaan op een bergzold^rtje op de eerste verdieping, waar verschillen de kisten en koffers zijn opgeslagen. Dit vertrekje is geheel uitgebrand, terwijl een belendend slaankamertie groote brand en waterschade opliep. Het is mogelük, dat de brand is ontstaan doordat de hoofd bewoner. de heer W. J. T„ rooken^p naar een koffertje gezocht b°eft, waarbij von ken ziin neergevallen. Wegens brand door schuld is door de nolitie procesverbaal te gen hem opgemaakt. VERDUISTERING B'J DE CENTRALE WONINGSTICHTING TE ARNHEM. Ambtenaar gearresteerd. De politie te Arnhem heeft een ambte naar van een centrale woningstichting ge arresteerd. De man heeft zich schuldig ge maakt aan verduistering van een bedrag van vierhonderd vijftig gulden. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 8 Jaunari (ANP). Het Fran- sche legerbericht van hedenochtend luidt: Activiteit van patrouilles ten Westen van de Vogezen. LEIDEN. Geboren: Cornells z. van J. Segaar en S. Slijkhuis. Helena Marie d. v. L. Ouwerkerk en F. Giczen. Johann Ber nard z. v. A. Diersman en C. de Roode. Klaas z. v. G. j. Swart en M. F. v. d. Wal Adriana Hendrika Johanna d. v. E. W. C Langezaal en K. J. v. Rooijen. Alida Susanna d. v. j. Viele en H. Stavleu Ondertrouwd: G. Devilee jm. 25 j en G. v. d. Maas jd. 19 j. P. Fakkel jm. 22 j. en H. C. Tegelaar jd. 19 j. N. v. d Reyden jm. 22 j. en L. G. Wernars jd. 20 j. D. Sloos jm. 26 j. en E. J. Gertenaar jd. 19 j. C. v. d. Wal jm. 24 j.en A. Ver meer jd. 17 j. Overleden: R. T. v. Hemcri jd. 33 j C. de Mooy man 67 j. C. de Mooi.i dr. 6 mnd. BERLIJN, 8 Januari. (ANP). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het Westen werd in hel grensgebied ten Westen van Merzig eer. vijandelijke patrouille-afdceling met ver lies voor den vyand teruggedreven ARGENTIJNSCH PROTEST TEGEN MIJNENGEVAAR. BUENOS AIRES, 8 Januari. (A. N. P.). De regeering van Argentinië heeft een pro testnota gericht tot de regeeringen van Frankrijk, Engeland en Duitschland al mede tot die van Polen, tegen het gebruik van mijnen buiten de territoriale wateren. In de nota wordt erop gewezen, dat Argen tinië den oorlogvoerenden het recht heeft toegekend, mijnen te leggen in hun terri toraale wateren, maar niet daarbuiten in epen zee. De regeering van Argentinië be houdt zich derhalve het recht voor schade vergoeding te eischen indien Argentijn - 3che schepen en levens van Argentynschr burgers verloien gaan. COMMUNISTISCHE SPIONNAGE IN ZWEDEN. STOCKHOLM, 8 Januari. (A. N. P.). De beschuldigingen van spionnage, welke te gen de Zweedsche communisten zijn geuit, worden thans nader omschreven. De bij zondere correspondent van de „Tidningen" in het Noorden des lands heft melding ge maakt van een geheimen radiozender, du- de Sovjet-autoriteiten regematig op de hoogte hield van de Zweedsche troepenbe wegingen. DE LUCHTLIJN BERLIJNMOSKOU. MOSKOU, 8 Januari. (A. N. P.). Op d« nieuwe luchtlijn tusschen Moskou en Ber lijn, welke 21 Januari den geregelden dienst begint, is vanmorgen het eerste vliegtuig voor een proefvlucht vertrokken Het is een Sovjet-Russische groote ver- keersmachine van het type D. S. 3 Het toe stel zal vanmiddag in Koningsbergen en morgenochtend In Berlijn aankomen. AMSTERDAM, 8 Jan. Vee. Ter vee- marxt waren heden aangevoerd: 439 vette uoeien, waarvan de prijzen waren: 8090, 7078 en 5664 cent en mindere soorten 4050 cent per kg. slachtgcwicht; 74 melk en kalfkoeien 180260 per stuk, 32 vette kalveren 2e kwal. 8084 cent en 3e kwal. 7078 cent per kg. levend gewicht; 89 nuchtere kalveren f 712, 69 schapen 14 28 per stuk, 471 varkens, vleeschvarkens wegende van 90110 kg.: zware en vette varkens 7176 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 4 wagens geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: slachtrundcreen matige aanvoer, stugge handel, onveran derde prijzen. Meslkkoeien matige aan voer en handel, vette kalveren zeer ma tige aanvoer, stille handel, prijzen lager. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen matige aanvoer, zeer stugge handel, prijzen hoo ger. Varkens gewone aanvoer, levendige handel, onveranderde prijzen. ROTTERDAM, 8 Jan. Vee. Aanvoer: 2574 totaal, 894 vette runderen, 168 vette kal veren, 10 nuchtere kalveren, 905 schapen en lammeren, 597 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 80, 66 en 4454 cent, vette ossen 76, 68 en 40—56 cent, vette kalveren 1.54, 1.25 en 0.951.05, varkens (le vend gewicht) 67, 06 en 04 cent, schapen 45, 40 en 35 cent, lammeren 48, 43 en 38 cent, prijzen per stuk: schapen 2518- 13; lammeren 18149. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel le vendig, prijzen koeien prijshoudend, ossen iets hooger pr. prijs koeien 86 cent, pr. ossen 82 cent; vette kalveren aanvoer ge lijk vorige week, handel vlot, prijzen prijs houdend, prima 55 cent; schapen en lam meren aanvoer aanmerkelijk kleiner, han del willig, prijzen hooger; varkens aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als vorige week, prima 68 cent. Eenige partijen scha pen voor expoit gekocht. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 7.37s, 4 Berlijn75.35 Parijs 4.18i/4 Brussel 31 43 Zwitserland 42.11 Kopenhagen 36 20 Stockholm44.70 Oslo 42 02'/« New York...*1.873/4

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3