MGEVING ZATERDAG 6 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT KATWIJK Personalia. De heeren D. Meljvogel en R. v. Duyvenboden alhier zijn benoemd tot tijdelijk agent van politie te 's-Graven- hage. Geboren: Jouke Maarten, zoon van M. Vlieland en G. Post. Johanna Herma dochter van D. J. Kleen en T. v. Egmond. Maria Cornelia, dochter van W. den Duik en M. C. de Best. Johannes, zoon van Nic. Guyt ei> A. de Rooy. - Gorsti- aantje Jacoba, dochter van H. Wagter en W. A. v. d. Oever. Willem, zoon van N. van Leeuwen en G. Remmelzwaal. Teu- na, dochter van N. v. Leeuwen en G. Rem- imerzwaal. Kees Jan, zoon van A. J. de Vries en H. M. Bakker. Getrouwd: J. Ruwaard en M. van Dijk. D. v. d. Plas en P. Vlieland W. Kulk en P. L. Guyt. J. v. d. Bent en A. v. Duyn. Ondertrouwd: W. Maagdelijn en C. Kuyt. Overleden: Helena v. d. Oever, 0 innd. Jan Klok 85 j. Elisabeth Uiten- daal, gehuwd met H. van Deursen. KATWIJK AAN DEN RIJN „Katholiek Katwijk". Gisteravond hield „K. K." een ledenvergadering. De vice-voorzitter, de heer L. v. Paridon, pre sideerde bij afwezigheid van den voorzit ter wegens ongesteldheid. Na een ope ningswoord met de beste wenschen voor 1940 las de secretaris, de heer C. v. d. Marei, de notulen. Ingekomen was een schrijven van het gemeentebestuur met verzoek hulp en medewerking bij even- tueele evacuatie. Katwijk is aangewezen om bij evacuatie pl.m. 15000 personen te herbergen, waarvoor bij aankomst hulp er. geleiding noodig is. Na deze aangelegen heid uitvoerig te hebben besproken, ga ven een voldoend aantal personen zich hiervoor op. Deze lijst zal aan het gemeen tebestuur gezonden worden. Vervolgens kwam in bespreking de ex ploitatie der militaire tehuizen. Uit ver schillende mededeelingen bleek, dat deze exploitatie, wat het financieele gedeelte betreft, dringend wijziging en verbetering behoeft. Het groote probleem is echter hoe aan de benoodigde gelden te komen. De kas is finaal uitgeput en in de winter maanden kan moeilijk bij de inwoners wor den aangeklopt. Een wenk, om ten bate hiervan een loterij op te zetten zal het be stuur in overweging nemea. In een vol gende vergadering zal het bestuur met uit voerige gegevens komen om dan even- tueele plannen voor te stellen. Bij de rond vraag wordt gevraagd, hoe het staat met het R.-K. Bevolkingsbureau. De voorzitter zegt, dat vorig jaar de plannen hiervoor in wording waren,, doch door omstandig heden zijn deze niet verder uitgewerkt. Gezien de belangrijkheid van zoo'n bu reau voor merrdere groepen der bevol king zal deze aangelegenheid weer de volle belangstelling van het bestuur heb ben. Hierna sluiting met gebed. Het ijs. De Usclub is gisteren In actie gekomen om een baan op den Rijn te ma ken. Gemakkelijk is dit niet. Er is te lang in gevaren. Door het kanaal vaart zoo nu en dan een boot, die een vaargeul open houdt, zoodat een tocht naar andere plaat sen gevaar oplevert. Voorzichtigheid is dus nog geboden. Des avonds is een gedeelte van den Rijn in het dorp electrisch verlicht waardoor velen des avonds nog een baan tje maken. De binnenvaarten zijn thans betrouwbaar. KAAG Tochten over de meren. - Door de goede zorgen van de IJsclub „De Kaag" is er, tegenover het dorp, gelegen heid over het booten-slop te komen, zoo dat schaatsenrijders de meren kunnen rondrijden. Afscheid kapelaan Rietveld. Donder dagavond heeft in de zaal van Café „Tan te Kee" het afscheid plaats gehad van ka pelaan Rietveld, die ongeveer 10 maanden ibelast la geweest met de zielzorg van de bij-kerk van Joannes de Evangelist. Hoe wel kapelaan Rietveld maar kort in de pa rochie werkzaam is geweest, was hij op zijn „Simplex" alom bekend en had hij zich bij velen bemind gemaakt. Vele pa rochianen hadden dan ook de koude ge trotseerd en de zaal geheel gevuld. Achter eenvolgens v\.-rd door de afgevaardigden van de verschillende vereeniginen de ver trekkende priester toegesproken en bijna door allen werd een couvert met inhoud aangeboden, waarvoor de kapelaan zeer erkentelijk was. Tenslotte sprak namens het kerkbestuur dc heer P. A. Stokman, die den kapelaan dankte voor alles wat tijdens zijn verblijf hier is tot stand ge komen. Namens alle parochianen bood ook nog een enveloppe met inhoud aan. De kapelaan was zeer dankbaar voor al de hulde dezen avond aan hem betoond en kon niet laten ook nog zijn dank te betui gen voor de zoogoed geslaagde collecte van Kerstmis j.l. voor de nieuwe Monstrans. Hoewel de parochianen van de Kaag hem dierbaar waren, wilde de kapelaai gaarne zijn werk overgeven aan een jongere kracht, en ging hij met vreugde naar Dor drecht, naar de zieken en ouden vrn da gen. De avond werd met enkele zangnum mers opgeluisterd. LISSE Staatspartij. Gisteravond hield de afdeeling van de R.K. Staatspartij haar jaarvergadering in het Bondsgebouw onder voorzitterschap van den heer J. Raaphorst met een maar matige opkomst. Na het jaarverslag van den secr. volgde het finan- tieele verslag van den penningsm. waaruit bleek, dat moest worden ontvangen 439, waarvan nog 68.moet binnenkomen, terwijl, als dit binnenkomt, we toch nog een klein tekort zullen hebben Later zal een definitief verslag volgen. De heer P. v. d. Poel vroeg, of het bestuur al midde len had beraamd om den kas te versterken. De voorzitter zeide, dat nog vaste plan nen bestonden. Aar. de orde is hierna een voorstel tot contributieverhooging in ver band met de verhoogde afdrachten van 5 cent per lid en per jaar aan de Centrale. Dezen verhoogde afdracht kan onze afdee ling niet lijden, zonder contributieverhoo ging ter plaatse in te voeren. Nadat hier lang en breed over was gediscuseerd, werd een voorstel van den heer P. Warmerdam Cz., houdende de contributie met 20 pro cent per lid en per jaar te verhoogen, z.h.s. aangenomen. Voorts is aan de orde candi- daatstelling oor het bestuur van den Sta- tenkieskring. Op voorstel van he. bestuur werd besloten den aftredenden opnieuw te candideeren. Vervolgens was de bestuurs verkiezing aan de orde, wegens aftreding van de heeren H. J. v. d. Poel er. C. v. d. Laan, die beiden bij enkelen candidaatstel- ling werden herbenoemd. Hierna sluiting. NOOTDORP Hardrijderij. Door de IJsclub Veen weg werd gisteren een wedstrijd in hardrijden georganiseerd op de Goo-plassen. De uit slag was als volgt: 1. Fr. van Schie, Noot dorp; 2. K. Flinterman, Voorburg; 3. A. Le lieveld, Leidschendam. A.s. Maandag wordt door dezelfde vereeniging om half twee uur een groote nationale hardrijderij ge houden. Ringrijden. De ijsclub, afdeeling Dorp, hield gisteren een wedstrijd in ringrijden op de plas Schuilenburg. Er waren 20 deel nemers. De le prijs wérd gewonnen door C. M. Sluijs, de 2e prijs door R. van der Helm en de 3e prijs door D. Steeneveld, al len te Nootdorp. Werkloosheid. Op 2 Januari 1940 wa ren bij het orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschreven 65 werkzoekenden. In de steunregeling waren over de voorafgaande week opgenomen 37 arbeiders. Op 1 Januari 1939 was het aantal werk zoekenden 82. Diefstal. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is dezer dagen ingebroken In de boerderij van J. S. Een koffer, inhou dende linnengoed, wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. Aanrijding. Tengevolge van onoplet tendheid reed een bestuurder van een auto tegen een voor hem uit rijdende auto. De onoplettende bestuurder en een naast hem zittende dame liepen hierbij snij wonden aan hoofd en handen op. In het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg zijn zij daar na verbonden. Beide vehikels werden zwaar beschadigd. NOORDWIJKERHOUT St Elizabeth vereeniging. De St. Eliza- bethvereeniging hield haar jaarvergade ring. Uit het jaarverslag dat uitgebracht werd bleek, dat er in het afgeloopen jaar weer veel gezinnen zijn geholpen. Ver strekt werd: 2739 liters melk, 1470 eieren, 79 pond rookvleesch, 142 pond rundvleesch en voor een bedrag van f 17,43 aan fruit. Autobotsing. Op den Heeren weg alhier had een flinke autobotsing plaats. Uit de richting Noordwijk naderde njpt een flinke vaart in een bocht een luxe auto, bestuurd door sergeant H., terwijl uit de richting Haarlem eveneens met een flinke vaart e enluxe auto naderde, bestuurd door C. K. De sergeant die de bocht links nam, botste In volle vaart op den anderen wa gen. Beide ruto's werden ernstig bescha digd en moestei later met een kraanwagen worden weggesleept. De gemeertepolit:e die spoedig ter plaatse was, maakte pro cesverbaal op. Het is vTijwel aan te ne men, dat de schuld aan den sergeant ligt. Gevestigd: H. L. Bottenburg van den Haag P. F. Janssen van Eindhoven M. F. Antonisse van Rotterdam B. W. Sim- merok van den Haag F. C. Tushuizen van Amsterdam G. A. Mettes van Am sterdam - W. L. Th. Stahlecker van den Haag Th. H. M. van Schaik van Monster R. J. M. Evers van Boekei Th. G. Warmenhoven van Duitschlan t C. S. Drugmond van den Haag R. van den Burg van Haarlem H. J. F. Preiier van Amsterdam J. B. Wamelink van den Hrag R. L. Haneveld van Boekei M. C. van Paridon van Duitschland P. Heemskerk van Hillegom A. C. van Kampen van Lisse A. C. van Kampen van Zundert J. A. M. van Denzen van Noordwijk G. A. van den Berg van Noordwijk A. T. Klarenbeek van Leiden Q. G. Ruigrok van Bergen J. Otte van Noordwijk A. Rolvers van Noord wijk A. M. T. Ruigrok van Bergen A. F. Vernooij van Vught F. H. Chrispijn van Warmond M. van Lunteren van Muiden H. S. C. Meeüs van Vught W. van den Berg van Warmond C. P. Rijk- oort van Heiloo C. Geerlings van Noord wijk A. T. A. Polman van Vught C. W. M. R. Brandes van Noordwijk J. tie JongHaanstra en gezin van Leimuiden C. M. van der Aart van Lisse H. P. van Amsterdam van Anna Paulowna R. M. Feijen van Amsterdam M. Kaagman van Eindhoven M. E. Meiland van Heerlen H. Vogels van Veghel G. Berkhout van Voorhout W. G. J. Winkelman van Rhoon A. M. van der Haas van Apel doorn D. A. van Hees van Noordwijk M. T. en J. Weintrager uit het Vluchtelin- genregister A. W. Eijberg van Apeldoorn G. en A. J. en G. en J. W. en A. Verweij allen uit Amsterdam M. de Bruijn van Apeldoorn M. Dirinebier van Amsterdam M. van den Berg van Noordwijk J. C. M. Braun van Zoetermeer H. Geerlings van Voorhout G. J. Hubert van Echt J. Koek van Sassenheim W. van der Linden van Alphen a. d. Rijn C. J. Dijk huizen van Breda A C. van Schie van Warmond G. A. K. Perin van Zierikzee C. M Nigten van Hillegom M. G. Bouwmeester van den Haag A. J. H. N. Blaauw van Lisse M. M. Warmerdam van Amsterdam W. J. Ruigrok van Haarlemmermeer C. J. van Stein var Noordwijk A. Hoefnagel van den Haag. Vertrokken: M. en C. A. Duiven voorden naar Bloemendaal F. A. van der Werff naar Alphen a. d. Rijn J. C. S. Hoogenboom naar Alkemade C. L. Kor- tekaas naar Noordwijk P. Augustinus naar Noordwijk P. A. van Denzen naar Haarlem B. van Kwawegen naar Am sterdam Th. F. A. HogendorpSmit en gezin naar Noordwijk J. D. A. Tjebbes naar Noordwijk J. G. M. Bijen naar Al kemade P. Kossen naar Haarlem A. Dallinga naar Heemstede H. Krings naar Duitschland M. van der Niet naar Haarlem W. J. J. en M. Hogendoorn naar Haarlem H. van de BorDoorne kamp en gezin naar Hillegom M. A. Wessels naar d enHaag B. J. Meiland naar Haarlem A. P. Tesselaar naar Mij drecht A. M. J. van Galen naar Amster dam M. Heemskerk naar Haarlem J. H M. Bisschops naar Haarlem C. H. van den Engh naar Leiden M. G. Bouwmees ter naar den Haag G. C. van den Burg naar Alkemade G. van den Bosch naar Ned. Indië J. M. J. Spekhorst naar Hen gelo P. M. van der Putten naar Heem stede W. M. Philippi naar Bloemendaal J. J. MooijekindHoogkamer en gezin naar Hillegom M. G. Langeveld naar Voorhout J. F. G. Peusens naar Haar lem W. L. Nederstigt naar Bloemendaal B. M. Bouwmeester naar Leiden A. J. van den Berg naar Amsterdam M. J. Sprokkelenburg naar Bloemendaal J. M. en H. J. en A. H. van den Rotten naar Am sterdam H. P. van Diest naar Haarlem J. H. Vreeburg naar Voorhout N. Smit naar Noordwijk Th. H. van Look naar Heiloo T. J. Muller naar Hilversum B. H. van der Ploeg naar Noordwijk Th. F. Bakker naar Heiloo E. Szimics naar den Haag C. van der Klugt naar den Haag A. P. Hogervorst naar Oegstgeest W. Tolsma naar Amsterdam M. A. van der Voet naar Sassenheim P. A. Rodenburg naar Noordwijk P. Heemskerk naar Haarlem W. H. Hogervorst naar Noord wijk G. A. van dén Berg naar Noordwijk P. L. J. van der Geest naar Leiden J. Knoppertter Pelle en gezin naar Laren J. Krommenhoek naar Schiedam A. M. Vermin naar Heemstede A. G. d«. Blaauw naar Hoorn J. M. van den Berg naar Oegstgeest J. P. van den Burg naar Zandvoort C. M. Opdam naar Noord wijk. ZILK Door het Ijs gezakt. Gistermiddag Is gedurende het schaatsenrijden op de Leidschevaart een man, onderwijzer te Amsterdam, bij de kalkovens door het ijs gezakt. Na een kwartier gelukte het eerst den man op het droge te krijgen, Geheel ver kleumd werd hij bij omwonenden binnen gebracht, waarna hij, van droge kleeren voorzien en weer eenigszins op verhaal ge komen, de reis per spoor naar Amsterdam kon aanvaarden. OEGSTGEEST Gevestigd: E. S. Jacobs van Amster dam H. J. P. van Lieshout van Gemert M. M. Nasveld van Katwijk C. M. A. Opmeer van Amsterdam H. W. de Roos van den Haag S. M. Pollé van Lisse L. M. van der Wal geb. v. Oosten van Woer den J. W. Jansen Schoonhoven van Rot terdam F. G. P. M. Grips van Roermond E. Grünwald van den Haag P. J. van der Mark van Leiden H. W. Th. M. Straatsburg van Leidën E. S. de Langen van Leiden J. Blansjaar van Leiden G. F. Evelein van Delft C. J. van der Kraan van Poortugaal P. van Wensveen geb. van Rijsdam van Leidschendam P. L. Fabriek van Soerabaja N. I. J. Mul der van Montreux C. M. Th. Bruinsma van Brussel J. van der Meen van St. Vieth (Dtl.) D. C. Krönei geb. Kort- huis van Wassenaar M. Koole van Graauw P. Both van den Haag P. J. S Serrarens van de Bilt (U.) A. Bijl van Amsterdam J. Smit van Lisse J. M. De Regt van Sassenheim W. E. de Hen van den Haag T. Zaal van Bodegraven M. J. Barthen van Leiden M. C. Hee- re van Alkmaar C. E. Wortman van Rot terdam H. E. Holst Weber van Kopen hagen (Dnm.) A. Ladendorff van Was senaar H. J. Mols van Noordwijk C. G. de Rooij van Slenaken H. J. Doedens van den Haag E. C. de Jager van Ede J. van Vulpen van den Haag G. C. Woel- ders geb. van Breda van Amsterdam C. A. van Hienen van de Bilt (U.) F. E. J. A. Kroner van den Haag J. G. Eggink van Havelte P. J. G. van der Meer van Zoeterwoude A. de Groot van Velsen Th. Oosterwijk van Assen A. J. Lafeber van BussUm J. M. van den Berg van Noord wij kerhout M. A. Segaar van Lei den W. Martijn van Leiden H. M. de Lange van Wassenaar P. Ph. Jansen van Leiden W. H. van Andel van Temeuzen A. van Sorge van Ommen D. R. C. Hana van Nijkerk. Vertrokken: C. W. Wüstenhoff naar den Haag M. C. Burghoorn naar Voor schoten H. M. de Raadt naar den Haag J. Bloemendal naar Deventer J. C. Borst naar Vlaardingen J. J. P. Brink man naar Leiden P. Chr. Kraan naar Leiderdorp H. R. van Ommeren naar den Haag J. Verkuijl naar Poerwokerto N. I. J. Filippo naar Leiden L. H. Eijs naar Leiden G. J. van dér Klauw naar Waddinxveen J. Baarspul naar den Haag L. Burgerjon naar Leiden R. Posthumus naar Amsterdam J. A. van der Poel naar Leiden J. de Jong naar Amsterdam M. J. Th. Nota naar Leiden R. C. Boer naar Bloemendaal C. O. van der Plas naar Delft G. M. Hofman naar Utrecht Oei Kok Ping naar Bata via N. I. H. Dorbin naar Groot-Brittan- nië C. M. Brooshooft naar Ned. Indië J P. Sollewijn Gelpke naar Ned. Indië C. C. J. M. Jansen naar Leiden L. Hui- zenga naar Bedum W. M. van der Klauw naar Gouda J. M. van der Linden naar Leiden A. G. Reinders naar Emmen J. Vos naar Bergen op Zoom L. van Nieuwenhuijzen geb. Olie naar Zoeterwou de J. van Egmond naar Leiderdorp O. W. de Jong naar Katwijk K. J. Kraan naar Lesigny (Fr.) L. van Loon naar Voorhout. RIJNSBURG Bloemenhandel. In het midden dezer week liet het zich aanzien, dat het treksei- zoen een fiasco zou worden, doch de laat ste dagen der week ging het aanmerkelijk beter. Er was een groot verschil in de prij zen van toen en nu. Hier volgen eenige no teeringen: King of the Yellow per dozijn 16—21, Brill. Star 10—13, Sonja 20—25, Copland 2230, Rose Copland 3035, All. Pierson 1825, Fred. Moore 1923, Gol- Couronne d'or 3744, Albino 4555, Ze nober 2225, Attraction 2023, per 100: El Toreador 1.80ƒ.50, Mon Trésor 1.20 —ƒ1.70, Fabiola 2.20—2.60, Golden King 2.60ƒ3.10, Hyacinthen per 100: Bismarok 8.50ƒ9.80, Gertruda.f 8.00 9.10, Dames 4.606.90, Narcissen per bos 0.10—0.13. SASSENHEIM Voor de Kruisvaart. Ook de Kruis vaart zal van de unieke ijsgelegenheid ge bruik maken om wedstrijden te organisee- ren. Zondag a.s. om 2 uur worden de deel nemers aa nden Burcht verwacht. Hardrijderij. De hardrijderijvereeni- ging „de Oude Post", daartoe in staat ge steld door de burgerij, organiseerde een wedstrijd op het ijs voor personen boven 35 jaar. Er was groote belangstelling. De baan en het ijs waren schitterend. Er waren 59 deelnemers. De uitslag is: 1. L. v. d. Geest, 2. Jer. v. Nobelen, 3. C. Immerzeel, 4 A. J. Meeuwissen. Een tweede wedstrijd voor personen beneden 35 jaar had 101 deelnemers. Hier was no. 1. P. van Egmond, 2. P. van Nobelen, 3. A. Vrijburg, 4. B. Ver beek. De prijswinnaars bekwamen een waardebon en levensmiddelen in natura. Allen deelnemers bekwamen een bon voor 1.—. In totaal werd f 220 aan waarde bonnen uitgegeven en voor 300.— aan levensmiddelen. De vereeniging dankt een ieder die haar in staat gesteld heeft deze wedstrijd te houden. STOMPW1JK Hanze. De R.K. Middenstandvereeni- ging „De Hanze", hield Donderdavond een feestavond in de zaal van „Het Blesse- paard. De voorzitter, de heer Smits, ver welkomde de aanwezigen, in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor Floor, kape laan Klaver, burgemeester Keijzer, weth. L. C. de Koning en bestuursleden van de afd. Leidschendam. Pastoor Floor, wees op de noodzakelijkheid van een gezonde standorganisatie en spoorde de midden standers aan, zich aaneen te sluiten in de gelederen van de Hanze en trouw lid te zijn. De feestrede werd uitgesproken door den heer Jan Mol, die een warm pleidooi hield voor de Hanze en ook bij de dames er op aan drong de middenstand te steu nen, door inkoopen te doen bij den mid denstand. Kapelaan Klaver bracht dank aan de le den van de K. J. M. V., die voor het vroo- lijke gedeelte van den avond zullen zorg dragen en sprak enkele woorden ten gun ste van de K.J.M.V., en hoopte, dat de Hanzeleden de aandacht van hun zoons op de K.J.M.V. zullen vestigen. Tenslotte '-prak ook Burgemeester Keij- zer de aanwezigen toe, en drong bij de le den aan meer activiteit voor hun organi satie te ontplooien. Hierna ging het doek op voor een klucht spel „De Valsche Munsters", spel in drie bedrijven, opgevoerd door de leden van de K.J.M.V. Het stuk, waarin spanning en humor nie' ontbraken, viel zee rin den smaak van de aanwezigen, de spelers had den ook hun uiterste best gedaan en de vertolking van de diverse rollen was zeer goed. De grime was bij Kees Vogelaar in goede handen. Kortom, het was een zeer geslaagde avond. Wedstrijden. De Stompwijksche IJs club „Nut en Vermaak" heeft voor a.s. Zon dag een ringrijderij voor dames en heeren georganiseerd, terwijl op Dinsdagmiddag 9 Januari een nationale hardrijderij ge houden wordt. WARMOND Kruisvaart Jongens opgelet. Zaterdag 0 Januari geen ban wegens werkzaamhe den in de burcht. Zondag, de eerste Zondag van de maand, om 7 uur algemeene H. Communie; voor alle jongens, ook di« van het ringverband. Jongens laten we het niewe jaar goed inzetten en allen aanwe zig op tijd en in uniform. Er zijn wel eens jongens die kunnen hun bed niet uit ko men; dan zal het nu met die koude niet meevallen, of zorgen die jongens nu voor een verrassing? Zondag geen club of ringverband wegen a ijsvermaak. Dinsdag 7.30 uur: Viviaan-ban. Woensdag 7.30 uur Mgr. Aengenent (St. Michaël) en Tarcisius-ban. Zaterdag 7.30 uur: Willibrord- en Jer oen-ban. Hanze. Onder 'voorzitterschap van den heer G. van Elburg, hield de afdeeling Warmond van de R.K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" een algemeene ver gadering in Hotel de Zon. Na de ge bruikelijke opening werden door den waarnemend secretaris, den heer H. Scha- vemaker, de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen, die onder dankzegging zonder bemerkingen werden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat van een lid een schrijven was binnengekomen met be trekking tot de Midza actie waarbij hij verzocht ook in deze gemeente een der gelijke actie op touw te zetten. Het be stuur, aldus de voorzitter, is van oordeel dat een dergelijke actie voor Warmond geen levensvatbaarheid zou bezitten, het geen duidelijk gebleken is uit de destijds gevoerde actie van kinderzegeis, weike actie toen als mislukt beschouwd kon wor den. Ook het hoofdbestuur ontraadde een dergelijke actie, en waar deze thans ge voerd wordt, schijnt zij niet die resultaten op te leveren die men er van verwaht heeft. Na eenige bespreking werd besloten niet tot Invoering over te gaan. Nog deelde de voorzitter mede dat een schrijven was binnengekomen van de werf-coramissie voor bloedtransfusie. De voorzitter spoor de de leden aan, deze actie zooveel moge lijk te steunen, terwijl zij, die zich hier voor beschikbaar willen stellen, zich kun nen aanmelden bij dr. Walenkamp en op het gemeentehuis. Door den heer Schave- maker werd vervolgens een verslag uit gebracht van een door hem namens de Hanze bijgewoonde vergadering van de Kamer van Koophandel, waarin een uit eenzetting werd gegeven van de wijze w«arop deze kamer wordt samengesteld. Het voorstel van het bestuur oni dit jaar wederom een jaarfeest te houden, had da algemeene goedkeuring der vergadering, terwijl aan het bestuur de leiding van dezen avond werd overgelaten. De heer B. van Stijn bracht hierna een keurig verslag uit van de gehouden najaarsvergadering van den Centralen Raad. Nadat besloten was de reglementswijziging uit te stellen tot een volgende vergadering, werd over gegaan tot de rondvraag. De heer v. Stijn wees er op, dat deze gemeente door de Stedelijke Lichtfabrieken werd achter ge steld bij de andere aangesloten gemeenten, zulks wat de tarieven betreft, hetgeen spreker aan de hand van door deze instel ling gedrukte circulaires aantoonde. Spr» verzocht bij de autoriteiten stappen te doen om aan dezen mistoestand een einde te maken. De voorzitter zegde toe aan deze aangelegenheid zijn bijzondere aandacht te zullen schenken. Hierna volgde sluiting. IJswedstrijd. Onder groote belang stelling hield de Warmondsche IJsclub een hardrijderij voor haar leden. Duidelijk is hierbij gebleken, dat deze ijsclub promi nente rijders onder haar leden telt. De uit slag was als volgt: 1. Grupstra, 2. Wever, 3. Ouwenhand, 4. Landman. Door den voorzitter der Warmondsche IJsclub, den heer H. van Hulst, werden met een toe passelijk woord de prijzen uitgereikt „Matthias". De R.K. Muziek-, Too- neel- en Zangvereeniging „St. Matthias", geeft Zondag a.s. een uitvoering in Hotel de Stad Rome, waaraan zoowel de afdee ling Muziek als de afdeeling Tooneel haar medewerking zullen verleenen. Het be loofd dus een schitterende avond te wor den. ZOETERMEER Schoonrijden. Vrijdagmiddag had op de banen van de ijsvereeniging alhier een wedstrijd plaats in schoonrijden voor pa ren. Hiervoor hadden zich een achttal pa ren opgegeven. De prijzen werden gewon nen als volgt: 1. mevr. v. Herwijnen— Franx en den heer P. Houtman; 2. mej. A. Roon met den heer H. Brussé; 3. mej. J. van Leeuwen met den heer M. van Leeu wen; 4. mevr. Lammens en den heer P. Lammens; 5. mej. G. van Aalst met den heer J. Bierman. Als gast van de ijsvereeniging was dezen middag aanwezig mej. Leny Keulman uit Schiedam met de 8-jarige Poelke de Ko ning, die staaltjes te zien gaven van kunst- rijden. Op de maat van de muziek reed mej. Keulman over de baan, zwierend in alle standen, dat het een lust was om te zien. Het was muisstil, zoo aandachtig volgde het talrijke publiek dit rijden. Ook het kunstrijden v^n de 8-jarige Poelke de Koning wekte ieders bewondering. Samen met den heer P. Lammens en met de jon gedame Riet Steur alhier maakte ze een walsje dat met bewondering werd gade geslagen. Na afloop werden aan de prijs winnaars door den voorzitter de heer H. Balvert met een toepasselijk woord de prij zen uitgereikt. Ook werd een woord van dank gesproken tot de kunstrijderessen voor al hetgeen zij het publiek hadden ge toond. Deze middag was wederom voor de ijsvereeniging een waar succes.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6