Contrabande Het Nederlandsch s.s .Oouwe dat in de Downs in aanvaring kwam met een Engelsch motorschip, waardoor het een gat in den voorsteven opliep, is op eigen kracht te Amsterdam aangekomen waar de lading meel gelost wordt Ter hoogte van Madeira werd de .Oranje" door een Fransch eskader aangehouden en met vlagsignalen gepraaid. Daar de zon tegen was, merkte men deze signalen niet direct op, waarop een waarschuwings schot voor den boeg werd gelost. Hierop draaide de .Oranje bij en werd het incident uiterst vriendschappelijk opgelost Nu het Russisch-Duitsch goederenvei voer wordt uitgebreid, worden de rails der Duitsche spoorwegen bij de grensstations aangepast aan de Russische, welke tien centimeter breeder zijn Hierdoor wordt het overladen vergemakkelijkt De strijd in Finland. Finsche soldaten slaagden erin een groote Russische vrachtauto met brood machtig te worden De kostelijke inhoud met op den achtergrond de verongelukte wagen Piet van Nek, de bekende wielrenner, die op het oogenblik in militairen dienst is, kwam Dinsdag uit Amersfoort naar Amsterdam gefietst, waar hij op het Prinsenhof aan burgemeester dr. W. de Vlugt namens de jongens van het .zevende" een oorkonde overhandigde met de beste wenschen voor het jaar 1940 Aan het Westelijk front. Ondanks de militaire paraatheid, welke aan beide zijden tot het uiterste is opgevoerd, wordt gestadig voortgegaan met het aanleggen van nieuwe stellingen De jaarlijksche bijeenkomst van Amb tenaren bij de P T.T. werd Dinsdag te Den Haag ook bijgewoond door de ministers van Justitie en Binnenlandsche Zaken, prof mr. P. S. Gerbrandy en H. van Boeyen FEUILLETON Uit het Engelsche van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 7) Ik kon maar niet begrijpen, wat er met u gebeurd was, dat u niet thuiskwam en ik had nog wel zoo'n heerlijken kreeft voor u gekookt, klonk haar begroeting. Ik ben eens op verkenning uitge weest, antwoordde hij, en ik zal wel niet lang meer behoeven te wachten op een toegangsbewijs voor de groeven! Ik heb iets beter gedaan dan kennis aan te knoopen met John Budge, Martha! Ik heb kennis gemaakt met diens baas en dochter. Lord Purbeck is zoo vriendelijk geweest me te dineeren te vragen vanavond, zoo dat ik me op een draf moet verkleeden Laat me zoo gauw mogelijk een kop thee brengen, Martha, dan ben je de beste! Gedurende een paar seconden was juf frouw Caloway's gezicht een strak mas ker van verbazing. Het leek Hector, of ze het maar nauwelijks kon gelooven. Ein delijk uitte ze haar verwondering in de woorden: Wel heb ik van myn leven! Ze was zoo'n eenvoudig, goedhartig schepsel, dat Hector er ter opheldering bij voegde: Mijn zuster je herinnert je Helen immers is op school geweest met Lady Madge. Juffrouw Calloway's gezicht klaarde wat op. O, nu begrijp ik het, zei ze vaag. Ik zal u dadlijk de thee brengen, mijn heer Hector. Het water is aan den kook. Zeg eens Martha, hij hield haar nog even terug, voor ze de kamer uitging, wie is die jonge man die daar met je an deren huurder staat te praten bij het hekje? Martha haastte zich naar het raam. Een gemoedelijke glimlach kwam op haar ge zicht. O, dat, zei ze dat is Jem Carter, een van de jongens uit de steengroeve. Hij is een aardige jongen en als u hier een poosje is, zult u wel merken, dat hij een goed oogje op Bessie heeft. Die twee heb ben elkaar van kind af aan gekend. Hij schijnt dikke vrienden te zijn met mr. Mapleton? Dat is wat nieuws dan. Jem is zoo jaloersch, dat hij het niet kan verdragen, dat ik hier iemand in huis heb. Niet dat mijnheer Mapleton hem ook maar die min ste aanleiding tot jaloezie geeft, daar niet van! Het lag Hector op de lippen om tegen deze laatste bewering te protesteeren, maar gedachtig aan zijn belofte, hield hij zijn mond. Terwijl hij zicch verkleedde, peinsde hy over de vrendschap tusschen den jon gen arbeider en Mapleton en hij kwam tot een conclusie, welke hem ergerde en tege lijk amuseerde. Onderweg naar de Abdy verbande hij echter alle gedachten hierover uit zijn geest. Hij betrapte zich er op, dat hij het vervelend vond dat Lady Madge van adel was en de dochter van een schatrijken „Peer". Van het oogenblik af, dat hij weer op de rots geklauterd was, nadat hij Doggie uit zijn benarden toestand had bevrijd, had hij het meisje intens bewonderd en hij was zich bewust geweest van een schok van teleurstelling, toen ze zich had voorge steld. Hij zou het veel prettiger hebben gevon den, als ze eenvoudig juffrouw zoo-of-zoo was geweest en niet zoo ver zijn meerdere in stand en rijkdom. Het gevoel was des te pijnlijker, omdat hij, zonder van adel te zijn, van goede oude familie was. Hij had in Oxford gestudeerd, een uitstekend be taalde positie aan een groot Londensch dagblad en hij bezat bovendien een inter nationale reputatie als eerste-rangs jour nalist. Was de kloof ten slotte wel zoo ab soluut onoverbrugbaar? zei een zachte stem in zijn hart. Toen hy by een bocht in de statige olmenlaan het oude heerenhuis in het oog kreeg, schudde hij met een karakteris tieke beweging al deze gedachten van zich af en concentreerde zyn geheele aandacht op de omgeving. Purbeck Abby, of liever wat er behouden was van het oorspron kelijke gebouw, maakte zooals het daar lag in den gloed van een zomerschen zons ondergang, meer indruk door de statig heid van den ouden Tudorstijl, dan door zijn grootte. Een keurige» lakei nam den gast hoed en overjas af .en opende de deur van de salon voor hem. Madg St. Aldhelm, en stralend visioen in wit, kwam naar hem toe om hem te begroeten, terwijl ze een bejaarde dame met sneeuwwit haar voorstelde als juf frouw Campion. Gewoonlijk Tante Drusilla genoemd, voegde ze er aan toe. Tantetje, de zus ter van mijnheer Yeldham was mijn lief ste vriendin op school, maar wat meer is, mijnheer Yeldham is de heer, die vanmor gen Doggy heeft gered op gevaar af zeil naar beneden te vallen in de Duivelkloof. De oude dame keek Hector met een onderzoekenden blik en zonder de minste verlegenheid aan. En wat deed u daar by de Duivels- kloof, mijnheer Yeldham? Ik was op weg naar de duinen, zei hij bet een glimlach over deze onverholen uiting vanv rouwelyke nieuwsgierigheid. - Ik logeer daar ik de buurt, in het huisje van juffrouw Calloway. Dat heb ik van Madge gehoord. Is die mijnheer Mapleton, die daar ook in huis is, een vriend van u!? Absoluut niet. Ik heb hem gisteren voor het eerst gezien. En wat is uw indruk van hem? ging de oude dame voort met een vasthoudend- reid, die Hector zich deed afvragen of er misschien ook iets meer dan louter nieuws gierigheid achter deze vragen school. Hij dacht aan Lady Madge'S blijkbare verlich ting, toen zy hoorde, dat hij niet mr. Ma pleton was. Hij merkte, dat ook het meis je zijn antwoord met een zekere spanning afwachtte. Ik weet niet precies, wat ik van mijn heer Mapleton denken moet, begon Hectoi vorzfehtig. Een verder antwoord werd hem echter gespaard door het binnenkomen van Lord Purbeck, die zyn gereserveerdheid van dien morgen weer had afgelegd en zijn gast met beleefde hartelijkheid be groette. Het diner werd onmiddellijk aangekon digd en de kleine groep begaf zich naar de ouderwetsche eetzaal, waarin een kleinere kamer was afgescheiden door middel van een prachtig gebeeldhouwd schot, waar door een veel intiemere stemming verkre gen werd dan mogelijk zou zijn geweest in de wijde ruimte van de groote zaal. En de intimiteit groeide snel. Doggy's levensgevaarlijk avontuur en Hector's verwantschap tot Helen Yeld ham, waren stevige aanknoopingspunten en Lord Purbeck, wat ook zijn gedach ten mochten zijn was de beminnelijkheid in persoon. Onderweg had Hector zich vist voorge nomen, geen toespelingen meer te maken op het stokpaardje van zyn gastheer. Als de graaf zelf zou beginnen over de af schaffing van de kustwacht, zou hij hem bijvallen en voorzichtig trachten méér van hem gewaar te worden. Maar hy voelde zich allerminst geroe pen opnieuw een verkoeling te doen ris- keeren, door zelf het onderwerp aan te roeren en daardoor zyn vacantie te be derven. Zoover was het al met hem gekomen! Terwijl hij daar zat aan die kleine ronde tafel on<' m het getemperde liohct van zachtkleurig omkapte electrische lam pen en vertrouwelijk praatte met het mooie meisje tegenover hem wist hy, dat hij liever dadelijk naar de stad zou terug gaan, danl anger te logeeren dicht bij de „Duivels Kloof" als men op de Abdy niet op hem gesteld was! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5