l.aatste berichten AGENDA BIOSCOPEN TE LEIDEN Burgerlijke Stand WOENSDAG 3 JANUARI 1940 EERSTE BI AD - PAG. 3 tweede avond r.-k. winter- program. Op Maandag 8 Januari a.s. De tweede avond van het Katholiek Win- terprogram zal Maandag worden gegeven in de groote Stadsgehoorzaal en aanvan gen om 8.15 uur. De zaal is open om 7.45 uur. Opgevoerd zal worden door het zeer be kende tooneelgezelschap „N.V. Het Neder- landsch Tooneel" en onder leiding van den directeur Cor van der Lugt Melsert het schitterende tooneelstuk „Schijn en Werkelijkheid". Spel door Paul Vincent Carroll en regie van Albert v. Dalsum. Me despelenden zijn o.a.: Charlotte Kohier, Albert v. Dalsum, Jaques Snoek, Gijsbert Tersteeg e.a. Een eerste klas tooneelavond. Men kan voor dezen avond zijn plaatsen vóórbespre ken bij de fa. Wed. Huibers, Haarlemmer straat alhier, en wel tot» en met Zaterdag 6 Januari en zoo noodig Zondag 7 Januari in de vestibude van de Stadsgehoorzaal van 1 tot 2 uur. Men leze vooral het algemeen over zicht in het officieel programmaboek. Bij de fa. Huibers zijn nog enkele pro grammaboekjes verl-rijgbaar. Nogmaals vestigen wij er de aandacht op, dat wij geen plaatsen kunnen reser veeren. Dit om teleurstelling te voorko men. mij. der ned. letterkunde. De Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde houdt op Vrijdagavond 12 Ja nuari om acht uur haar maandelljksche vergadering in het gebouw Rapenburg 61. Dr. I. J. Brugmans zal hier een voor dracht houden over „Verleden, heden en toekomst van het hooger onderwijs in Ne- derlandsch Indië". O. EN O. Binnengekomen giften. Dat Leiden het goed meent met de hier gelegercle militairen blijkt wel uit de vele giften, die lot nog toe voor O. en O. zijn •binnen gekomen. Een bedrag van 1500.is reeds over schreden, en nog steeds komen er giften binnen. Het is daarom noodig, te vermelden, dat het Gironummer is geworden 920ü ten na me van de Amsterdamsche Bank, bijkan toor Leiden, onder vermeldirtg: „Ontspan ning Militairen." Verantwoording van half December 1939. L. S. C. (groenen) f 94.75, W. v. d. L. f 2.50, Fa. C. M. f 10.—, Mr. J. S. f 10.—, A. A. N. v. P. f 2.50, v. d. S. f 10.—, J. A. C. i 2.50, T. S. W. f 2.50, Dr. J. J. d. J. f 25.— Mr. B. f 10.—, Fa. L. G. H. f 10.—, L. f 2.50, N. N. f 1.—, Ned. M. B. 5.—, J. B. f 2.50, C. D. f 1.—, C. f 1.—, M. R. f 1.—, R. C. f 40.—. PTof. Dr. G. G. K. f 2.50, Ch. v. d. D. f 2.50, D. K. f 2.50, J. E. B. f 2.50, Prof. Mr. R. P. C. f 10.—, C. H. I. f 2.50, E. H. M. f 5.—, J. H. f 5.—, N.V. Het Mot.-H. f 5.—, Mr. A. v. d. S. B. f 5.Mevr. O. A. Ie P.- v. B. f 10.—, E. P. f 10.—, Schr. Text. H. f 1.—, Fa. J. W. C. f 1.50, Dr. J. M. f 2.50, N.V. Alg. D. H. Rr. v. h. Bat T. f 2.50. Dr. C. d. J. f 2.50, Dr. S. A. N. f 2.50, Ir. G. L. D. f 2.50, P. A. H. f 2.50, Jhr. C. C. R. f 2.50, Prof. Dr. L. K. f 2.50, Fa. D. D. N. f 5.—, Prof. Mr. J. J. S. f 5.—, F. W. B.-B. f 10.—, Prof. Dr. W. v. d. W. f 10.—, Prof. Dr. J. W. M. f 10.—, De 3 Oct.-Ver. f 120.—, Mr. C. E. v. S. f 1.—, Dr. W.-F. f 20.—, S. v. W. f 1.—, K. O. f 1.—, Prof. Dr. Ph. S. van R. f 2.50, A. H. F. f 2.50, Mr. R. A. K. f 2.50, J. C. A. B. 1 10.—, Mevr. de Wed. A. C. S.-P. f 10.—, N. C. F. v. G. f 10.—, C. A. f 50.—, P. V. f 2.50, F. v. D. f 2.50, S. M. f 2.50, Th. J. G. f 5.—, Mr. G. H. W. f 5.—, N.V. K. N. G. S. f 25.—, J. B. de K. f 10.—, Fa. A. H. J. W. f 2.50, Dr. M. K. f 5.—, G. G. f 5.—, H. M. F. X. f 5.—, J. D. f 2.50, A. K. f 10.—, N.V. E. f 10.—, Jhr. Mr. W. J. M. v. E. f 20.—, N.V. V. D. f 100.—, C. L. v. B. f 5.—, B. v. J. f 2.50, P. J. M. f 2.50, Mr. C. A. de M. f 5 P. A. d. G. f 10—, Prof. Dr. J. H. f 5—, A. W. S. f 10—, A. v. d. E. f 2.50, Gymn.-ver. Br. f 1—, Lr. P. C. L. f 2.50, Mevr. H. ten C.-B. f 2.50, Dr. D. S. B. f 10—, Mr, E. A. C. f 2.50, Prof. Dr. W. A. K. f 10—, J. A. J. B. f 10—, Prof. Dr. P. C. F. f 10—, Ver. v. Vr. St. f 66—, N.V. Ned. R. Mij. f 5—, C. f 1—, N.V. Haagsche Sche f 25—, N.V. W. Kalkf. f 2.50, Prof. Dr. J. H. B. f 5—, J. W. S. i 10—, H. F. f 3—, J. W. H. f 5—, J. L. f 2—, Mej. S. M. R. f 1—, S. v. W. Zn. f 5—, Hart. f 1—, Dr. H. P. M. f 5—, H. v. W. Jr. f 0.50, H. M. F. f 10—, Not. A. A. v. H. f 2.50, Fa. C. R. Zn f 2.50, L. Z. f 1—, P. C. N. f 5—, J. H. f 1—, H. A. S. f 1—, Mej. A. C. P. f 10—, M. J. v. d. Z. f 1—, H. J. v. A. f 7.50, Mej. D. A. E. v. K. f 10.Dl. J. J. v. E. f 5.Mevr. de Wed. Prof. Mr. A. J. B.-A. f 2.50, J. J. K. en Zn. f 25—, Fa. R. f 1—, D. L. f 5—, P. J. K. f 2.50, Mevr. A. A. P. C. f 2.50, A. C. B. f 2—, J. F.-S. f 2—, Gebr. v. U. f 2.50 H. J. en Zn. f 2.50, C. E. M.-M. f 1.50, Mevr. de Wed. D. v. D.-D. f 1—, A. W. V. f 2—, Prof. Dr. J. W. L. Z. f 10—, Mode- mag. W. f 1.Mevr. de Wed. A. C. V. v. O. f 2—, P. R. K. f 2.50, F. M. E. f 5—, Mej. Dr. M. F. E. N. f 5—, J. A. H. 10—, Fa. Gebr. T. f 1—, Dr. J. K. f 1—, M. H. N. f 1.50, Mevr. M. Th. J. K. T. B. f 2—, Dr. F. J. R. B. f 2.50, Dr. J. C. S. f 2.50. Mevr. J. H. C. v. d. P. f 1.50, Fa. B. it. f 2.50 J. P. f 6—, Mej. J. C. R. f 10—, J. P. S. f 4.50, J. N. V. f 10—, Mevr. de Wed. W. K. d. C.-B. f 5—, Boekb. H. J. J. L. f 1—, Mevr. de Wed. H. T. d. H.-v. i. H. f 1—, H. S. f 1—, Zr. J. L. v. d. B. f 2.50, G. C. v. G. f 2.50, E. v. V. f 1—, P C. A. t. B. f 10—, Dr. C. H. K. f 2.50, L. S. C. f 201.35, W. J. J. f 2.50, J. F. K. f 1—, Mevr. D. K.- W. f 5—, Mevr. L. V. K.-Z. f 5—, J. G. f 2-50, Mej. H. W. v. d. S. B. f 1—, Mevr. de Wed. A. J. E.-B. f 2.50 G. A. J. f 20—, Mej. A. M. Z. f 1—, G. T. f 5—, Mevr. W. G. B.-de L. f 5.Mevr. de wed. Prof. Dr. H. R. R.-L. V. f 5—, Dr. C. P. A. K. f 5— VER. „SA. VERONICA". Blijkns een kleine advertentie in dit blad rekent het bestuur van bovengenoem de ver. morgenmiddag weder op de daad werkelijke belangstelling van vele dames, voor haar mooi werk van naastenliefde. Bijzonder erkentelijk voor de groote mede werking, welke ook in het afgeloopen jaar van velen werd ondervonden, doet het be stuur bij den aanvang van het nieuwe jaar weder een dringend beroep op alle da mes, om ook dit jaar de vereeniging trouw ter zijde te staan bij de hulpverleening, door verstrekking van voorn, onderklee- ding in de arme en stille arme geeinnen van Leiden. Thans hebben allen weder een heel jaar voor zich. waarin nog veel en nuttig werk verricht kan worden; laat ieder n u een goed besluit nemen en mor gen materiaal, om te naaien of te breien, komen halen om hiervan nuttige kleeding te maken, voor de minderbedeelde R.-K. stadgenooten. DE LEIDSCHE BURGERWACHT. Buitgewone algemeene ledenvergadering. Er was gisterenavond voor de buitenge wone algemeene ledenvergadering gehou den in het Burgerwachthuis aan het Utrechtsche Veer, een groote belangstel ling. Vele leden, waaronder ook dames, hadden aan den oproep gehoor gegeven. Was het 't feestelijk karakter of wel de be langrijke mededeeling, welke de voorzit ter had te doen? Doch het stond vast, er was een bijzondere reden voor deze bij eenkomst, en het verheugde den voorz., mr. F. J. J. Trapman, zooals déze in zijn openingswoord tot uitdrukking bracht ten zeerste. Na een hartelijk "welkom aan al len, ook aan het Leidsche Salon-orkest onder leiding van den heer J. Plu, hetwelk reeds een pittige marsch had doen hooren, deelde de voorz. mede, dat deze avond was belegd in opdracht van den Ned. Bond van Vrijwillige Burgerwachten in Nederland, n.l. om de heeren J. Brouwer en J. H. van Staveren namens den Bond het kruis van verdienste uit te reiken. Dit was voor hem een aangename taak, temeer daar hij zelf, hun werken voor de Leidsche Burgerwacht van nabij had gadegeslagen én waarvoor hij vanaf deze plaats gaarne zijn groote erkentelijkheid wenschte uit te spreken. Beide leden, wier namen met de Leidsche Burgerwacht ten nauwste verbonden zijn en wier verdiensten thans met ons door den Ned. Bond ten zeerste worden ge waardeerd, kon spreker thans tot zijn ge noegen mededeelen, dat de Ned. Bond van Vrijwillige Burgerwachten gemeend had aan hen het kruis van verdienste uit te reiken. Velen hebben in deze moeilijke tij den hun kruis te dragen, ieder voor zich en op zijn wijze, doch het kruis aan den heeren J. Brouwer en J. H. van Staveren toebedacht is een kruis hun ten veile waar dig en volkomen verdiend, en de onder scheiding, hun ten deel gevallen, wordt niet alleen door het bestuur maar door de geheele Burgerwacht (blijkens het luide applaus) ten zeerste op prijs gesteld. Na dat spr. allen nog een gelukkig en voor spoedig nieuwjaar had toegewenscht, ver zocht hij den commandant, den heer M. van Mens, het kruis van verdiensten op den borst te spelden. Commandant van Mens zeide, dat hem geen grooter genoegen kon ten deel val len dan deze taak te verrichten. Spreker onderschreef ten volle de wooVden door den voorzitter tot de heeren Brouwer en v. Staveren gericht. Mocht hij het vorig jaar de medaille voor bijzondere verdien sten uitreiken, thans deed hij deze uitrei king van het kruis aan den heer J. H. v. Staveren met te meer genoegen, nu, zon der aandrang van zijn kant, de Bond van Vrijw. Burgerwachten het werk van van Staveren op noogen prijs stelde. Na felici tatie spelde hij daarna het eereteeken op zijn borst onder volle instemming der ver gaderden. Ook het werk var. den heer J. Brouwer, die vanaf de oprichting (1918) reeds inder daad dé penningmeester was van de Bur gerwacht, riet thans zijn werk bekroond door deze hooge onderscheiding. Zijn werk verdiende dit ten zeerste, want alles was steeds correct in orde. Daarom juichte de commandant de beslissing van den Bond toe om ook hem het kruis van verdienste toe te kennen voor de vele diersten den Leidsche Burgerwacht bewezen. Een har telijke felicitatie volgde waarna den heer Brouwer het kruis onder luid applaus op den borst werd gehecht. De voorzitter, daarna het woord nemen de, sloot zich gaarne aan bij de woorden tot de gedecoreerden gesproken. In deze onderscheiding, hun te beurt gevallen, ziet spreker de erkentelijkheid van den Bond voor het werk door de Leidsche Bur gerwacht verricht én tot stand gebracht. Hierna, reikte de voorzitter aan ieder nog een diploma uit. Een luid applaus volgde, de muriek zette 'n „lang zullen ze leven" in, hetwelk staande werd medegezongen. De commandant, de heer M. van Mens, sprak daarna een hartelijk woord van dank tot de echtgenooten van de gedeco reerden. Hij meende daarbij dit te moe ten opmerken, dat als deze hun mannen niet de gelegenheid hadden gegeven, deze hun thans gewaardeerde diensten niet aan de Burgerwacht hadden kunnen geven. Daarom was de Burgerwacht de echtge nooten ook dank verschuldigd voor deze stille medewerking, terwijl haar als blijk daarvoor een bouquet werd aangeboden, een attentie weke door de aanwezigen met een luid applaus werd onderstreept. De voorzitter deed daarna voorlezing van een felicitatie-telegram van den heer Nord Thompson. De heeren' van Staveren en Brouwer spraken dan eenige woorden vandank, waarbij tot uiting kwam de goede geest welke er in de Leidsche Burgerwacht heerscht, waarvoor in de eerste plaats dank toe kwam aan den commandant, voor de prettige samenwerking in het bestuur en van de leden. De voorzitter besloot daarna het offi- cieele gedeelte, dankte allen en noodigde uit tot een gezellig samenzijn, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Het Leidsche Salon-orkest, dat daarvoor de leiding op zich had genomen, bracht verschillende muzieknummers ten gehoo- re, terwijl onder de aanwezigen een ver snapering geserveerd werd". Deze bijeenkomst, werd na %en slot woord, door het zingen van net Wilhelmus besloten. Het was een avond welke nog langen tijd in aangename herinnering zal blijven. Alma-Mater-koor. Hedenavond geen repetitie van het Al ma-Mater-koor omdat er geen zaal be schikbaar is. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7201. Carrier-huis, Lei den, Levendaal 76, fabricatie van bakfiet sen. Venn. H. Huisman (H.V.). 6855. H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn Sr., Leiden, Oude Vest 17, aannemers van bouwkundige en waterbouwkundige wer ken. Bovengenoemde vennootschap onder firma is met ingang van 1 Januari 1940 ontbonden. 6644. Versieyen en Knuttel. Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 16, effectenbedrijf, enz. Bovengenoemd bedrijf wordt voortge zet door F. Versieyen, als eenig eigenaar. Nieuwe inschrijving. 7419. H. C. Heemskerk, Leiden, Vreewijkstraat 26, aannemer van bouwkundige en water bouwkundige werken. Eig.: H. C. Heems kerk, Leiden. Donderdagmiddag van 3 tot 4 uur zal in de kapel van het St. Elisabeth-zieken- huis H. Uur worden gehouden voor de priesterstudenten uit Leiden en omgeving. Op de Ringsloot achter de Kooi is de 7-jarige S. P. O. op het ijs gvallen, tenge volge waarvan hij een lichte hersenschud ding heeft opgeloopen. Hedenmiddag omstreeks half één is door oververhitting van de kachel een binnen brandje uitgebroken ten huize van B. J., Narmstraat 34a. De planken van den zol der waren door de hitte gaan schroeien. De politie-brandweer heeft door het wegzagen der schroeiende zolderdeelen gevaar voor doorbranden voorkomen, zoodat de motor spuit geen dienst behoefde te doen. Binnenland Prins Bernhard te Gorinchem. Hedenmiddag neeft Z. K. H. Prins Bern hard een bezoek gebracht aan het garni zoen Gorinchem. Nadat de Prins door bur gemeester Ridder van Rappard was ver welkomd, heeft Z. K. H. de troepen ge ïnspecteerd, die daarna voor den Prins en militaire en burgerlijke autoriteiten hebben gedefileerd. De Prins had voor den middag een bezoek gebracht aan Vuren. DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Vanmorgen om tien uur vond de arbei der A. van der Wiel uit Drunen nabij den onbewaakten overweg in de Stations straat alhier het totaal verminkte lijk v.an een mand. Bij nader onderzoek bleek LEIDEN. Zondag: Vereeniging „Katholiek Leiden" Sociale Zondagmorgen, R.-K. H. B. S. Mariënpoelstraat, te 8.30 uur. Maandag: Vereeniging „Katholiek Leiden" 2e avond R.-K. Winterprogram. N.V. Het Nederlandsch Tooneel in „Schijn en Werkelijkheid", Stads gehoorzaal 8.15 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van heden tot en met V i ij d a g 5 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31. tel. 21313. Voor Oegstgeest Oegstgcestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. het de 69-jarige A. Krol uit Elshout te zyn. Deze werd sinds Dinsdagavond vermist. Men vermoedt, dat de ongelukkige Dins dagavond laat of Woensdagmorgen vroeg door een trein in de richting den Bosch ge grepen is. Hel stoffelijk overschot is over gebracht naar het lijkenhuisje te Drunen. JONGEN SCHIET ZICHZELF IN HET IIOOFD. Hedenmorgen is op het erf van de boer derij „Groot Hussel", te Putten, een ern stig ongeluk gebeurd. De 18-jarige land bouwerszoon J. van Malestein, was bezig met een geweer op duiven te schieten. Door onbekende oorzaak heeft de jongen op een gegeven moment zichzelf in het hoofd geschoten, waardoor hij op slag ge dood werd. Het lijk is de ouderlijke wo ning binnengebracht. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 3 Januari. (A. N. P.). Het Fransche legerbericht van hedenmorgen luidt: „Er valt niets te vermelden". BERLIJN, 3 Januari. (A. N. P.). Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Aan het Westelijke front geringe actie van artillerie en verkenningsafdeelingen, grenscontrole- en verkenningsvluchten. Bij een poging de Duitsche Bocht binnen te vliegen, werden drie Britsche Vickers- Wellington bombardementsvliegtuigen neer geschoten. Aan Duitsche zijde werden geen verlie zen geleden. BRITSCH VLIEGTUIG OP BELGISCH GEBIED NEERGESTORT. BRUSSEL, 3 Jan. (A. N. P.). Een Britsch vliegtuig, dat boven Duitsch gebied door een Duitsche patrouille werd achtervolgd, is op Belgisch grond gebied, nabij de grensplaats Raeren, brandend neergestort. Een der inzittenden wist zich met zijn valscherm te redden. De beide andere leden der bemanning heeft men op tyd uit de wrakstukken van het toe stel kunnen redden. Zy hadden slechts lichte brandwonden opgeloopen. DRIE MENSCHEN DOOR GAS VERGIFTIGING OMGEKOMEN. LONDEN, 3 Jan. (A. N. P.). Tenge volge van het ontsnappen van lichtgas uit de hoofdbuis onder een straat in Fulham (Londen) zijn drie personen om het leven gekomen, terwijl vijf anderen met gasver giftiging in een ziekenhuis zijn opgeno men. Brand of ontploffingen hebben zich niet voorgedaan. De slachtoffers werden bewusteloos uit een drietal huizen gehaald. HOOFDFILMS Leven in de brouwe rij (George Form by) Zijn tweede vrouw. (Walter Abel, Ger trude Michael). Piloot X (Lona Anore. John Carrol) In vuur en vlam. (Bob Liv'ngston, Ray Corrigan) Vier moedige meis jes (John Carfield, Claude Rains). De dolende Trouba dour (Bing Crosby, Joan Blondell). De roos van Washing ton Square (Al John son, Alice Fay, Ty rone Power). De zwarte extase. Jongensstad (Spen cer Tracy,Mickey Rooney). Joe Brown als kam pioen (Joe Brown). Komisch Speelfilm Geheimzinnig Wild West Dramatisch Vroolijk Romantisch Speelfilm Opvoeding v. verwaarloosde jongens Komisch AANVANGSULx, lederen avond 8 uur Zondag en beide Kerstdagen van 2 7 uur. Zaterdag, Woensdag en Don derdag 2 uur mati- née. ederen avond 8 uur Zondag 4—7 uur. Kerstdagen 2 uur en 4.30 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur Zondag en beide Kerstdegen van 2— 7 uur. lederen dag. behalve Vrijdag, ma- 'inée. lederen avond 8.15 u. Zondag en Maandag van 27.15 uur. Woensdag en Zater dag matinée. lederen avond 8 uur Zondag en beide Kerstdagen van 2 7 uur. lederen werk dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Toelaatbaar volwassenen Goedgekeurd LEIDEN. Geboren: Adrians Johanna, d. van Th. H. M. PleU en F. M. J v. d. Voorden Rudolf Adriaan, z. van F. D. Noest cn J. C. de Wilde Christina Helena, d. van M. C. Broers en H. J. Leugering. Ondertrouwd: H. v. d. Berg jm. 41 j en E. M. Th. Korpershoek jd. 37 j. Overleden: A. v. d. Blom wed. van F. Bolt 80 j E. L. Th. A. Sassen zn. 16 j. J. Loman hsvr. van W. Bolstier 47 j. D. de Mooy m. 62 j. L. v. d. Lis- donks hsvr. van A. Janssen 67 j. A. S. Blom wed van A. P. Smit 72 j. D. Nieu- wenhuis m. 70 j. J. H. Schrijver m. 62 j. WEDEROM MUNITIE TERUGGEVONDEN BELFAST, 3 Jan. (A. N. P.). Te Clar- nagh in het Noord-Iersche graafschap Ar magh is ongeveer twee en een halve ton munitie gevonden, welke uit het arsenaal te Dublin was gestolen. Men heeft thans 23 ton van de gestolen 2b ton teruggevonden. DE PAUS HERVAT DE AUDIëNTIES. VATICAAN, 3 Januari. (A. N. P.). De Paus heeft vanmorgen de openbare audiën ties hervat. Eerst ontving Z.H. 850 pas ge huwde echtparen, vervolgens 1500 religieu zen en een groep van 800 buitenlandsche pelgrims. Daarna ontving de Paus Mgr. Va- lerio Valeri, nuntius te Parijs en senator Besnardj commissaris der Fransche afdee- ling van de wereldtentoonstelling 1942 te Rome. WEDEROM EEN AARDBEVING IN TURKIJE. ISTAMBOEL, 3 Januari. (A. N. P.). Gistermiddag zijn tengevolge van een aardbeving te Yozgad en omgeving 184 huizen ingestort. Tot nu toe is nog geen melding gemaakt van verliezen aan menschenlevens. De overstroomingen te Balikesir,Ismidt en Aadabazar hebben 336 huizen doen in storten. 300 werden door het water mee gesleurd en 662 zijn onbewonobaar ge worden. Talrijke bruggen zijn ingestort. DE JODENWIJK VAN JERUZALEM WEER BEWOOND. JERUZALEM, 3 Januari. (A. N. P.). De Jodenwijk van Jeruzalem, welke in de laatste jaren in verband met de ongere geldheden verlaten was, heeft het oude schilderachtige aanzien herkregen. Men ziet weer de bevolking met de bekende groote hoeden en kaftans op straat. Dit is een sprekend bewijs voor de verbetering van de betrekkingen tusschen Joden en Arabieren. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 3 Jan. Vcc. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 135 Vette kalveren: le kw. 94--100 ct., 2e kw. 80 92 ct., 3e kw. 6878 ct. per K.G levendge wicht. 81 Nuchtere kalveren ƒ712 per stuk. Vleeschvarkens wegende van 90—110 K.G. Zware varkens 7276 ct. per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Vette kalveren matige aanvoer, handel stug met hooge prijzen. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel v'ug, prijzen vast. Var kens matige aanvoer, weinig handel, on veranderde prijzen. LEIDSCHENDAM, 3 Jan. Eierenvelllng. Aangevoerd 15775 stuks. Prijs :kippen- eieren ƒ4.105.20 265 eendeneieren f 3.50 4— per 100 stuks. 114 kippen 5090 ct.. 9 eenden 50 ct., 21 konijnen 1.503.20 per stuk. WOERDEN, 3 Jan. Kaas. Aanvoer 50 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. ƒ29 31, id. 2e kw 2728. Handel matig. KOUDEKERK, 2 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 1500 stuks eieren cn. 28 pond bo ter. Prijzen: kippeneieren ƒ4.354.90 per 100 stuks. Boter 7073 ct., kaas 2829 ct. per pond. Kippen ƒ0.951.konijnen 1.90 per stuk. BOSKOOP, 3 Jan. Bloemenveiling. Rozen p. bos van 10 stuks: Butterfly ƒ0.70 7.54, Florex ƒ0.901.60, Betertime 1.50 1.80, Vierlanden 1.802.40 Chrysanthen tros, 721 ct., Mahonieblad 8— 13 ct., Hel- leborus 1017 ct. IIAZERSWOUDE, 2 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 4220 eeiren. Kippeneieren 4.404.85, eendeneieren 3.25 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 2 Jan. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks ƒ4.705.30, kuiken eieren ƒ44.50 per 100 stuks. Konijnen 11.60, kippen 0.400.60. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 41 Berlijn76.b71/„ Parijs 4 201/2 Brussel 81.60 Zwitserland 42 12 Kopenhagen36 25 Stockholm44 75 Oslo 42 65 New York1.87H/ig

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3