RIJNSTREEK VRIJDAG 29 DECEMBER 1939 DË I.ÉfOSCHR COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Vrouwenbond. Gisteravond hield de afd. Hillegom, een buitengewone leden vergadering in hotel Sistermans. Als spreekster trad op mej. Toos Post, dioce sane presidente in het bisdom Haarlem. Ter opluistering zong het knapenkoor der St Josephkerk verschillende Kerstliede ren, onder leiding van den heer Kakebee- ke. Tevens was deze vergadering bedoeld als afscheid van de ijverige secretaresse, mej. Jos Loerakker, die op 13 Januari haar intrede doet in het klooster der Augustinessen van St. Monica te Utrecht. De opkomst was geweldig en de vergade ring heeft dezen avond voor haar, die zoo veel deed voor onzen Vrouwenbond tot een onvergetelijken gemaakt. Zeker zal men mej. L. in zijn gebeden niet vergeten en zij de Vrouwenbond niet. SASSENHEIM Volksbond. Slechts 25 leden kon de heer J. W. Kortekaas het welkom toeroe pen nadat hij Donderdagavond de tweede cursusavond van den Volksbond geopend had. De spreker, de heer Ant. Angenent betreurde met den voorzitter, deze slechte cpkomst en constateerde, dat men blijk baar weinig behoefte heeft aan ontwikke ling. Tegen een dergelijke mentaliteit waar schuwt spreker, men moet zich prepareeren voor de toekomst. Laat ieder een daad van propaganda stellen, de volgende cursus avond zal dan beter bezocht zijn. De heer Angenent behandelde daarna het onderwerp: mensch en maatschappij, waarbij achtereenvolgens de mensch als persoonlijkheid en zijn sociale verplichtin gen werden uiteengezet. Nadat een enkele vraag beantwoord was werd de vergadering met een dankwoord aan den spreker ge sloten. VOORSCHOTEN K. J. M. V. Als een vroegtijdig, maar waardig besluit van het oude jaar, werd een „elck wat wils" avond gehouden. Voor af liet de voorzitter het afgeloopen jaar de revue passeeren, waarover hy zijn voldoe ning uitsprak, daar het geheele programma vrij geregeld was afgewerkt, al sukkelen we den laatsten tijd nogal met de verga derruimte. Wat dit laatste betreft, raadde spr. aan steeds optimistisch te blijven, hoe- wel er nog niet veel kans is, dat de toestand zal verbeteren. Hierna werd hij, onder groote hilariteit der aanwezigen, als dank voor de aan de vereeniging in het afgeloopen jaar bewe zen diensten, geridderd in de orde van St. Jan. Tot zijn groote spijt was er echter geen toelage aan verbonden. Overgaande tot het eigenlijke program ma, werden door verschillende leden, stukjes voorgedragen of wetenswaardig heden nafar voren gel racht, welke van zeer uiteenloopenden aard waren. Onder de pauze werd eens van de oliebollen ge proefd en koffie gedronken. Volgende week is het de halfjaarlijksche ledenvergadering. De agenda vermeldt o. m. het verdeelen der taken op het jaarfeest en een be stuursverkiezing. Op Zondag 7 Januari komen de Ver- eenigde Haagsche Spelers o. 1. v. Pierre Balledux met: „Rond een half millioen". 's Middags wordt een voorstelling voor militairen gegeven tegen gereduceerde ta rieven, 's avonds de gewone uitvoering. Beide uitvoeringen zullen gehouden wor den in de groote zaal van het R. K. Ver- eenigingsgebouw. WASSENAAR Feestavond R. K. Volksbond. Met medewerking Van „De vroolijke Boys", die op uitnemende wijze het muzi kale gedeelte verzorgden, had gisteravond in het ^t. K. Vereenignigsgebouw een feest avond plaats van den R. K. Volksbond. Na opening met het gebed voor de Nieu we Gemeenschap, heette de voorzitter van de afdeeling, de heer G. A. van Leijenhorst, allen welkom, daarbij bijzonder begroetend „De vroolijke Boys" en de tooneelclub. Me degedeeld werd, dat bericht van verhinde ring was ontvangen van Pastoor Meijsing, kapelaan Riep en kapelaan v. d. Bosch. De rnededeeling terzake het verleenen van een duurtebijslag van 5 pet. aan werkloozen, werd met applaus begroet. Spr. herinner de voorts aan de contributieve*-hooging van 3 cent per 3 maanden voor de actie voor de Nieuwe Gemeenschap. Na een herinne ring aan den avond van 18 Januari a.s. waarop Pater Willibrord zal spreken, wenscht spr. allen een genoeglijken avond. De tooneelclub „Ontspanning na Arbeid" trad hierna voor het voetlicht met „De Vriendendienst", een blijspel in 3 bedrij ven door Herman Burger. De grappige situaties die dit blijspel geeft, deed de zaal herhaaldelijk daveren van den gullen lach. Wie -aan het ver schaffen van dit genoegen het meest bij droegen kunnen wij niet vermelden, want ieder der executanten droeg daartoe het zijne bij. Het is dan ook zonder iets te kort te willen doen aan aller verdienstelijk spel, wanneer wij extra vermelden het juist afgemeten spel van ^utman, die daar bij een kostelijke mimiek ten beste gaf. In den loop van den avond deelde de Geest. Adviseur, kapelaan Schoots, nog de verhindering mee van Pater v. d. Plas, ter wijl hij voorts aandacht vroeg voor ten retraite voor Wassenaarsche R. K. Werkloozen, te houden van 25 Januari in Noord wij kerhout en voor een eveneens aldaar te houden retraite van 2023 Jan. ALPHEN AAN DEN RIJN Aatobotsing. Gisteren heeft op den Rijksweg nabij Zwammerdam een hevige auto-botsing plaats gehad, waardoor beide wagens zware materieele schade opliepen en door kraanwagens van de garage Boeyenga en Boot moesten worden weg gesleept. Omtrent deze botsing vernemen we het volgende: uit de richting Alphen kwam een auto, bestuurd door den heer A. v. B. alhier. Deze bestuurder passeerde plotseling van links een in dezelfde rich ting gaande met een paard bespannen brik, doch tegelijkertijd naderde een tegenligger, een vrachtauto geladen met 4 ton vleesch uit Borculo, bestuurd door P. G. v. d. B. aldaar. De bestuurder van deze laatste wagen was van meening, dat het verkeer vrij was, hoewel beide oe- stuurders met alle krachten remden, bleek een aanrijding niet meer te voorkomen. Nadat de Borculosche auto eerst de perso nenauto had aangereden, kwam de eerste wagen op het rijwielpad terecht, waar hij omsloeg. Van de personen-wagen bleven, pndanks glasscherven, de vijf inzittenden ongedeerd. Ook de bestuurder der vracht auto kreeg geen letsel. Geboren: Duifje Jacoba, dochter van J. van de Meent en H. Gans Pieter, zoon van A. van Harskamp en J. Schenkel Cornelia Maria Gerarda, dochter van C. G. Kerkvliet en M. A. van der Zon Jo- nanna Clazina, dochter van N. Bosman en J. C. Burger Maartje, dochter van A. Vonk en van J. Bakkear Idalina, doch ter van S. Koci en N. Haring Wilhelmi- ua Anna Maria, dochter van M. H. Visse ili M. G. RitraPieter, zoon van P. Dirk zwager en C. van Winkel. Overleden: J. Velthuis, 97 jaar, we duwe van J. Rijbroek G. Dandeij, 31 jaar, Lisse M. M. de Kooker, 2 jaar. HOOGMADE K.J.C. Tweede Kerstdag heeft de K.J.C. te Hoogmade een Kerstviering aan geboden aan de ouders der leden en aan de donateurs, in dank voor de groote steun, welke zy van hen ontvangen en tevens om te laten zien dat het niet alleen woorden, maar-nok daden zyn, waarin het geleerde wordt omgezet. In een korte toespraak zette de pastoor de harde noodzakelijkheid uiteen van het katholieke vereenigingsleven, besprak de bestaande vooroordeelen tegen en gaf de middelen aan om te komen tot een bloei end katholiek vereenigingsleven. Hierna vond door de K.J.C.'ers een tref fende hulde plaats aan het Kerstkindje met aanbieding van geschenken, hierbij toonend, dat zy niet alleen met woorden, maar vooral met daden hun katholiek-zyn wilden uitdragen. Na dit ernstige gedeelte kwamen eerst de kleintjes, daarna de ouderen op de planken met een tweetal zeer kleuke voor- drachtjes die by de aanwezigen bijzonder goed in de smaak vielen, 4hetgeen uit het nartelijk lachen tydens en het luide ap plaus na deze voordrachtjes wel duidelyk bleek. Volksbond. Donderdagmidadg vond in de zaal van den heer Witteman de Kerstviering plaats voor de kinderen van de leden van den R.K. Volksbond, welke buitengewoon goed is geslaagd. Een groot aantal kinderen had aan der. oproep ge hoor gegeven. In de geest van het Kerstfeest hield de Pastoor een toespraak tot de kinderen. Tusschen alles door gingen goede dames al weldoende rond met versnaperingen en voor alle R. K. mannen van Wassenaar. Ter dekking van de gemaakte onkosten voor het kleuterleest met St. Nicoiaas, werd oen collecte gehouden. De heer S. van Rijn, vice-voorzitter van de afdeeling sprak een dankwoord tot de tooneelclub, den regisseur en het muziek gezelschap. Het was een alleszins geslaagde feest avond met veel welverdiend applaus. Gevestigd: L. Daamen uit Den Haag C. C. van Dreveldt uit Den Haag S. E. Bakker uit Deventer P. Dijkstra uit Delft F. H. Giessen uit Den Haag J. A. B. Heinen uit Den Haag L. Kleton uit Zwyndrecht W. P. van de Laar uit Den Haag W. H. Lampe uit Den Haag M. S., A. S. en C. S. Lazarus, uit Baarn A. Maas uit Roosendaal J. E. E. C. Massa uit Den Haag J. P. Mollers uit Rijnzaterwoude A. Oskam uit Hilver sum J. M. G. van Riel uit Tilburg A. J. Rotman uit Den Haag H. Sloots uit Heino W. Smit uit Den Haag H. Weilman uit Amsterdam M. West'phal uit Den Haag H. H. Zwerver uit Lon den. Vertrokken: J. Bosma naar Den Haag W. M. A. te Morsche naar Olst A. N. J. Hanbart naar Zuid-Amerika H. Bronkhorst geb. Mantel naar Den Haag L. M. M. Bians naar Den Haag J. Mil ler-Wagner naar Londen H. Nuveen- Pracs naar Amsterdam C. Dyckmeester naar St. Marie sur Mer A. Verwey naar Hilversum M. C. Laan naar Heemstede J. A. Pool naar Den Haag I. D. M. Motz naar Tirana (Albanië) D. H. L. S. E. von Pannwitz naar idem E Jenni naar Haarlem N. A. van Ryn naar Den Haag C. G. M. van Eeden naar Wilnis H. F. M. Baron Schimmelpenrynck van der Oye naar Ootmarsum C. C. Goed schalk naar Den Haag J. M. Holleman naar Den Haag. geschenken, die allen zich buitengewoon goed lieten smaken. Om te laten voelen, dat de leden zelf by al dit feestvieren niet heelemaal op den achtergrond geraakt waren, vond 's avonds in Café v. d. Eng een ledenvergadering plaats, waarvoor een zeer goede belang stelling bestond. Uit volle borst klonk het bondslied, dat ondanks schorre stemmen door verkoud heid, altyd door zyn kracht blijft impo- neeren. Bij de behandeling van de ingekomen stukken en mededeelingen, werd een schrijven voorgelezen van den Minister betreffende de Kerstgave, waarover nog even uitvoerig werd gesproken. Hierna kwam een bestuursvoorstel ter tafel betreffende de vergaderingen. Het bestuur had gemeend dezf te verdeelen over de twee -ifé's alhier, opdat niet de een alles en de ander niets krijgt, en door 'het bestuur was hierover met de betrok ken personen reeds gesproken en een voor- loopige regeling opgesteld. Volgens deze regeling zouden de bestuurs- en ledenver gaderingen van den R.K. Volksbond en „St. Deus Dedit" worden gehouden in Café v. d. Eng, terwijl de vergaderingen met lichtbeelden, de uitvoeringen en de repetities en vergaderingen van „St. Ge- i.esius" zouaen biyven by den heer Witte man. Na eemge bespreking gaan aue leden niermede geheel accoord. Als tweede bestuursvoorstel kwam ter laiei net voorstel om 't lidmaatschap en 'l abonnement van 't „Vakblad" der Ver. voor Gem.-raaasieden geneel of gedeelte lijk te bekostigen voor het nieuwe raads lid C. P. Borst ais bewys van meaeieven voor zijn went in de Gemeenteraad. Het bleek dat allen hiervoor zeer veel voelden. Nog een ander voorstel kwam van een bestuurslid, waaruit nog meer het mede leven bleek, nl. om de kosten hiervan niet op de kas van den R.K. Volksbond te laten drukken, doch alles uit vrywillige bij dragen der leden te bekostigen, welk voorste' met algemtene stemmen werd aangenomen. Het besiuur dankte de leden hartelijk, ook namens het raadslid, voor dit prachtige bewys van medevoeien in 't wera van de personen die onze belangen behartigen. By de hierna volgende rondvraag kwam o.a. ook nog ter sprake, hoewel eigenlyk buiten de verg. staande, het ergerlijk ge drag van sommige personen achter in de kerk, waarover echter, blykens mededee- ling van het bestuur, reeds was gesproken met den Pastoor. Echter kan hier door een stichtend voorbeeld veel worden bereikt. HAZERSWOUDE Personalia. Ds. J. Kiehl, Ned. Herv. predikant alhier, is door den Minister van Defensie benoemd tot reserve-veldpredi ker. Geboren: Anna Gerarda d. van C. van Dam en C. J. Westgeest Martina Cornelia d. van L. J. de Groot en M. F. Fase. Overleden: Joh. Bogaards 83 j., we duwnaar van H. Hortensius J. G. Vo gelaar 66 j., wedr. van D. A. Houweling. KOUDEKERK Muziekvereeniging. Donderdagavond gaf de muziekvereeniging „Kunst na Ar beid" onder leiding van haren directeur, den heer J. v. d. Kaay, van Leiderdorp, haar traditioneele uitvoering op de boven zaal van hotel de Bruin alhier. De bijeenkomst werd geopend met een openings- en welkomstwoord door den heer burgemeester Kwint, als eere-voor zitter der vereeniging. Spr. memoreerde in zijn openingswoord, dat ditmaal ook de vereeiniging heeft te lyden ondei de mo bilisatie door een 5-tal harer leden onder de wapenen zijn. Niettegenstaande dit, heeft de vereeniging gemeend toch haar gewone uitvoering te geven en spr. hoop te, dat die ook in alle opzichten mocht sla gen. Het het Wilhelmus werd het muzie- kale gedeelte geopend, waarna nog een 10- tal nummers volgden. Deze nummers ble ken goed ingestudeerd en het applaus, dat op ieder nummer volgde, was zeker ver diend. Daarna kwan. nog voor het voet licht een kluchtspel in 2 bedrijven: „Pro fessor Dromstede" waarvan de aanwezigen zich kostelijk hebben geamuseerd. „Kunst na Arbeid" kan weer met voldoening op deze uitvoerin terugzien. Geboren: Maria, dochter van W. Wille en A. K. Maat. Overleden: Levenloos geboren kind van C. J. van der Meij en C. J. Loos. NIEUWERBRUG AFSCHEID BURGEMEESTER BRUNT. Donderdagmorgen heeft burgemeester P. J. Brunt in de gemeenteraad te Waar der afscheid genomen, daar hij met ingang van 31 December 1939 zijn ambt neerlegt wegens het bereiken van zyn 65-jarigen leeftijd. Voor de laatste maal opende bur gemeester Brunt en in tegenwoordigheid van zijn vrouw en de voltallige vergade ring, deze bijf er komst met gebed, waarna door den secretaris de notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd, welke voor de_ laatste maal door burge meester Brunt werden onderteekend. On der de ingekomen stukken bevonden zich het verleende ontslag door H. M. de Ko ningin aan P. J. Brunt als burgemeester der gemeente Waarder. Afscheidsrede burgemeester Brunt. Hierna nam burgemeester Brunt het woord om afscheid van zijn gemeente te nemen. Mocht gij thans een staat van dienst van mij verwachten, aldus spr., dan moet ik U bijzonder teleurstellen. In mijn ambt heb ik het mij altyd voorgesteld dat er niets van my was, doch alles door God ge schikt. Zoo wil ik ook myn afscheid hou den. Ik wil niet op den voorgrond staan en God op den achtergrond. Ik wensch mij voor dat risico te wachten. Niets is voor mij; alles is het Godsgeschenk. Na zyn rede, waarin hij dank bracht aan al zijn medewerkers, ontdeed de bur gemeester zich van zyn ambtsketen en overhandigde die aan den loco-burge meester, wethouder G. v. Ingen. Vervolgens sprak wethouder G. van Ingen, die er van overtuigd is, dat de gemeente burgemeester Brunt altijd zal blijven gedenken. In woord en daad was u altijd goed voor rijk en arm. Waar ar moede heerschte wist u altijd te lenigen. Spr. weet dit van zeer nabij. Vervolgens spraken de heeren P. van der Linde, IJff, Tagoort, Hofland en Ten Hoeve. Hierna bestond gelegenheid om afscheid te nemen van burgemeester Brunt. Bij dit afscheid werd nog het woord gevoerd door ds. D. Ligter, Ger. Predikant te Nieuwer- brug; den neer G. Verheul, hoofd der school te Waarder; ds. E. V. J. Japchen, Ned. Herv. Predikant te Waarder en J. J. van Daalen, ontvanger te Waarder. Hierna was deze vergadering ten einde. Namens de gemeente Waarder werd aan burgemeester Brunt een prachtig bloem stuk overhandigd. NOORDEN R. K. Naai krans. Dezer dagen hield genoemde vereeniging haar jaarlijksche tentoonstelling, waarvoor veel belangstel ling was. eDn geheelen dag was het school lokaal bezet met veel bezoek, om de klee- dingstukken te bezichtigen. Ook voor de bazar was veel animo. Er werd druk ge bruik gemaakt van de attracties en in het bijzonder was de pyramidesport wel een van de grootste vermaken. Velen hebben geprofiteerd van de kaas door de veehou ders gegeven. Ook de oliebollentent had goede aftrek. Er kan gezegd worden, dat alles een vlot verloop gehad heeft. De naaikrans is weder voldaan over de mild dadigheid van de parochianen, waardoor zij het gewone werk kan voortzetten. Een v/oord van dank is zeker op zijn plaats aan allen die geholpen hebben door hun offer vaardigheid en voor de vele werkzaam heden, door de dames en heeren verricht, om alles zoo goed mogelijk te doen slagen, in het belang van de arme parochianen. Aan 55 gezinnen zal een pakket bezorgd worden. NIEUWE-WETERING IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub „Willem Barendsz" in café v. d. Knijff haar jaarlijksche ledenvergadering, waar bij 25 leden tegenwoordig waren. De voorz de heer A. A. v. d. Berg, opende de verga dering, waarna de secr.-penningmeester, de heer C. van Egmond, de notulen las. Uit 't finantieële verslag, door hem gege ven, bleek dat er een batig saldo was van 452,84. Vervolgens werd overgegaan tot de bestuursverkiezingen, fwaarbij de hee ren Ant. v. d. Broek, N. Hazebroek, P. Klomp en A. Kalker werden herkozen, in de plaats van den heer P. de Wit werd ge kozen de heer Nic. Bouwmeester. Medege deeld werd, dat de werkzaamheden bij ys zou geschieden ais op voorgaande jaren. Hierna werd door den heer P. Klomp ver slag uitgebracht van de vergadering van de Z.-H. IJ. B. en van de feestvergadering van de ysclub „Kagermeer" te de Kaag. OUDE-WETERING „Ijsvermaak zij ons Doel". Deze IJs club hield gisteravond haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van den heer J. C. de Jong in Hotel Klein. Aanwezig waren 48 leden. In zyn openingswoord bracht de voorzit ter nog dank aan allen, die het vorig jaar hun krachten hebben gewyd aan het in orde maken van de banen. De heer K. Los, penningmeester bracht h.'erna zijn verslag uit. Het batig saldo be droeg 288.07. Rekening en bescheiden werden na controle in orde bevonden. De aftredende bestuursleden de heeren J. C. df Jong, C. H. Langhout, Jac. Kolijn en A. H. J. Lohman werden herkozen. Thans moest nog worden voorzien in de vacatu re, ontstaan door het overlijden van den beer P. de Jeu Sr. De voorzitter bracht de groote toewijzing, waarmede de heer De Jeu steeds zijn bestuursfunctie heeft ver vuld in herinnering en stelde voor diens zoon H. de Jeu candidaat te stellen. Deze werd met groote meerderheid van stem men gekozen. Hierna volgde de verloting. Een 20-tal leden werd met een grootere ox kleinere pry's verrast. ROELOFARENDSVEEN „De Staatspartij in de branding" Voor de propaganda-club in samenwerking met de R.K. Staatspartij, afd. Roelofarends- veen, heeft gisteravond over bovenstaand onderwerp gesproken de heer H. J. v. d. Poll, wethouder van Bodegraven. De bijeenkomst, waarvoor de belang stelling dezen keer buitengewoon groot was, werd door kap. von Fisenne geopend. De heer v. d. Poll hierna het woord verkrijgende, bespreekt allereerst de taak van de R.K. Staatspartij, en de taak, die allen hebben in het maatschappelijk en geestelijk leven, speciaal bij den opbouw van een nieuwe gemeenschap. Spreker is hier gekomen om bij allen wat meer be langstelling op te wekken voor de politiek, speciaal bij de jongeren, omreden, dat het noodig is, dat iedei katholiek positief en actief zijn medewerking aan de R.K. Staatspartij geeft. Vervolgens gaat spreker eenige eeuwen terug in de geschiedenis, n.l. naar de Re formatie, de wantoestanden die er toen maals voor de katholieken heerschten, en de strijd die noodig is geweest voor de vrijmaking van de katholieken. Vervolgens besprak spreker de „Groote Mannen" welke by name genoemd werden, aan wie wij katholieken van he den zoo veel te danken hebben en de strijd, die zy hebben moeten voeren. Dan komen wij in den tyd van 't heden, n.L de de strijd die gevoerd zal moeten worden tegen het anti-papisme, communisme, li beralisme, sociaal-democratie en natio naal socialisme. Vooral voor de katholie ke jongeren zal er een groote en zware strijd gestreden moeten worden, om een katholieke toekomst te verzekeren. En daarom moeten allen actieve strijders zyn van de R.K. Staatspartij, omdat onze be langen toch bij de R.K. Staatspartij het veiligst zijn. Hierna werd door kap. von Fisenne, na een woord van dank gebracht te hebben aan den heer v. d. Poll, de bij eenkomst gesloten. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente kwam Woensdagavond in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van den burgemeester J. A. Bak huizen. Aanwezig alle leden. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de vergoeding voor den heer J. L. Ami als controleur der steunverleening.; nader vast te stellen op 50 per jaar in gaande 1 Jan. 1940. Tot onderwijzeres aan de o.l. school wordt benoemd mej. M. Klomp te Gouda. De voorzitter zegt, dat het thans wel de laatste vergadering in het jaar zal zyn. In 1939 werden 13 vergaderingen gehouden tegen 6 in 1938. Hij wenscht alle leden een goed uiteinde toe en een wederzien in het nieuwe jaar. TER AAR Feestavond Congregatie. Voor de eer ste maal organiseerde de meisjes-congrega- ne een feestavond of beter gezegd een feestdag, want des morgens togen eerst aue leden naar de H. Mis van kwart over zevenen, waaronder gezamenlijke H. Com munie. Gisteravond om zeven uur, aldus luidde het programma, maar het werd stiekum kwart voor acht, begon de feestavond die verd opgeluisterd met de aanwezigheid van den Pastoor en beide Kapelaans, Dr. PostUiterweer, mevr. Hogen boom, Kerk en Armbestuur, afgevaardigden van jeugd verenigingen, genoodigden, ouders en de loden der congregatie. Na verwelkoming door kapelaan Rei- ber, mochten wy even opmerkzaam ge maakt worden op het rijk varieerend pro- gi am „voor elk wat wils" en dan volgde net Ave Maria van Gounod, gezongen door mej. C. Lebesque, wat een hartelijk ap plaus ontlokte. Het koortje der congregatie zong voorts enkele liederen, een heel aardige potpour ri, alles onder leiding van mej. Lebesque. Dit ging goed en het publiek wist wel uiting te geven van z'n waardeering. „Bij kribbe", een declamatie van Toos van Kessel, vond instemming, evenals volks- cansen, uitgevoerd door leden van de Graal. Het optreden van de kruiskinderen blijft altijd een bijzondere attractie, ook nu weer met hun schoenlappersdans, het wiegen van het poppekind. Jammer, dat de Zuster niet getuige kon zijn van deze voor drachten, die toch onder haar leiding in gestudeerd worden. Wanneer nog een paar dansen zijn ge demonstreerd, komt er een kleine pauze, die tevens wordt benut voor ombouwing van het tooneel, immers, al wijst do klok bijna tien uur een mooie tijd om huis waarts te gaan toch geeft het program ma aan de vertolking van een tnoneelspel ii vier bedrijven „Groote Zué". De groote zus heeft veel te verduren n et haar mondaine huisgenooten, harde dingen worden gezegd, en tochJa, dit is een mooi stuk. dat in goede handen was onder regie van Truus Verlaan. Iedere speelster had zich bijzonder gegeven, leuk was het optreden van Elsje en Gerda, en a' was het een van de kleinere rollen, die van kamerverhuurster, toch werd deze magnifiek vertolkt. Dit schrijven wij niet '■m anderen tekort fp doen, maar uitzonde ringen blijven er. Zoodra het scherm viel na ieder bedrijf, kwam er applaus los. Tegen twaalf uur bleek het einde gena derd van dezen eersten feestavond, welke als zoodanig geslaaed mag heeten, maar in het holst van den nacht het baden door de sneeuwlagen daargelaten van een feesteliike bijeenkomst te komen, waaraan vele kleine kinderen meewerken, t» wel een beetje te bar. Geboren: Arnoldus Theodorus Maria, zoon van A. Poelwyk—Heemskerk Adria- nus Petrus Cornell®, zoon van W. Touw Fransen Hendrikus, zoon van H. van TolLenting. Ondertrouwd: W. Over es 24 Jaar, Alphen a. d. Rijn met E. Kleyn 22 jaar. Overleden: F. J. Boxce 5 dagen C Kempers 85 jaar. Gevestigd: J. Verzaal van Alphen atn den Rijn M. C. Sassen van Voor schoten A. Boef van Alphen J. Ph. Hoogervorst van Warmond. Vertrokken: R. Pijper naar Alphen H. van Vliet naar Gouda J. Bontje naar Alphen J. Vis naar Alphen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7