VRIJDAG 29 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE CUUKAni EERSTE BLAD - PAG. 2 AbonnenwnUprJJs: voor Lelden II eent r/er week; 2.50 per kwertaaL BIJ onze a, gen ten cent per week; ft. 60 per kwartaal Franco per poet 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummert 5 cent, met geQl Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 OM HET VRIESPUNT. De Bilt seint Verwachting: ..Voor de kuststrook: Lichte vorst tot om liet vriespunt, betrokken tot zwaarbewolkt, eenige sneeuw, matige tijdelijk krachtige, Zuidelijke tot Westelijke wind. Voor het binnenland: Plaatselijk strenge overigens matige tot lichte vorst, tijde lijk helder, geen neerslag van beteekenis, zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: halfbewolkt, zwakke Z. Z. O. wind, 3 gr. C. Vlissingen: betrokken, zwakke Zuid-Wes telijke wind, 1 gr. C. De Bilt: lichte sneeuw, matige Z. Z. O. wind, 4 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, matige Z. Z. W. wind, —7 gr. C. Maastricht: helder, windstil 4 gr. C. BU1TENLANDSCH WEEKOVERZICHT Het minimum, dat gisteren bij Denemar ken lag, verplaatste zich naar het Zuidelijk deel van de Noordzee en vulde daarbij tot 1015 mbar op. Onder invloed van deze sto ring viel in het Westelijk en Zuidelijk deel van ons land sneeuw, terwijl de wind nog uit Zuidelijke richtingen bleef waaien. Over Noord-Scandinavië intwikkelde zich een voor van lagen luchtdruk, die nog voortdurend in beteekenis toeneemt en zich Zuidwaarts verplaatst. De as van genoemd gebied strekt zich van Noord-Finland waar de luchtdruk ongeveer 984 mbar be draagt, tot Schotland uit. Onder invloed van dit lage drukgebied kromp de wind op het Westelijke deel van de Noorsche kust naar het Zuid-Westen, terwijl de wind kracht toenam. Er vallen daar sneeuw- en hagelbuien bij temperaturen even boven het vriespunt. Achter de voor van lagen luchtdruk wordt weer arctische lucht naar het Zuiden getransporterd. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuid-Oost-Eu- ropa nam nog iets in beteekenis toe. De tem peraturen zijn daar zeer laag. In Tirol en Hongarije vriest het 20 tot 23 graden, ter wijl het in Griekenland en Roemenië sneeuwt. De vorst breidt zich ook geleide- jjk over Italië uit. Ook in het Oosten van ons land kwam bij helderen hemel flinke vorst voor. Twente had bijv. hedenmorgen een temperatuur van 10 graden onder het vriespunt. Het gebied van hoogen lucht druk over Oost-Groenland nam gisteren mei in beteekenis toe. Gisterenavond be droeg de luchtdruk er 1040 mbar, heden ochtend echter was deze weer tot 1027 mbar gedaald. Het maximum ovgr de Britsche Eilanden wordt aan de Westzijde aange tast door een Oceaandepressie, die lang zaam naar het Oosten doordringt, en aan de Noordzijde door de bovengenoemde voor over Scandinavië. LUCHTTEMPERATUUR 0.4 gr. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.i Van Vrijdagnamiddag 4.24 uur tot Zaterdagmorgen 7.41 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 30 Dec. voorm. 5.15 en nam. 5.40 uur. Maan op 8.13 uur Vrijdagavond. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: Jac. Duindam, bloembollenkweeker en exporteur, H i11 e g o m. Gedeponeerde uitdeelings- 1 ij s-t e n: C. Janssen, kruidenier, H i 11 e g o m. Ge- indigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 0.6768 pet. Onder wijs-vernieuwing MOGELIJKHEDEN VOOR VERSCHILLENDE VAKKEN. Voor de 127e maal werd gisteren de al- gemeene vergadering van de vereeniging van Hoofden van R.K. Bijzondere scholen in het Haarlemsche diocees in een der zalen van Brinkmann te Haarlem ge houden. Nadat de voorzitter, de heer W. P. J. Bertels, den inspecteur van het lager on derwijs, den heer H. v. d. Weyer, den oud- inspecteur, den heer G. H. Weusting en enkele eereleden welkom had geheeten de eere-voorzitter, mgr. M. P. J. Möllmann, was verhinderd deze vergadering bij te wonen was het woord aan den heer H. G. de Boer, voorzitter der St. Augustinus- vereeniging, die een inleiding hield over de practijk der onderwijsvernieuwing. Uit de zeer omvangrijke litteratuur over het onderwerp onderwijsvernieuwing, blijkt wel duidelijk, aldus spr., de drang om het anders te doen worden. Men heeft bezwaren tegen de school, zooals zij thans is. Men klaagt erover, dat de oudleerlingen te weinig parate kennis hebben, dat zij weinig rust en nog minder de geschiktheid bezitten tot zelfstandigen arbeid, dat de leerlingen niet kunnen denken, dat som mige leervakken, wat tijd aangaat, domi- neeren (rekenen bv.), waardoor andere altijd in het gedrang komen (Ned. taal), dat het zelfstandigheidsgevoel weinig wordt ontwikkeld en dat, hoewel wij dan toch katholieke scholen bezitten, zoovelen moreel en godsdienstig mislukken, soms vlak na het verlaten van de school. Andere bezwaren zijn: het onderwijs in de licha melijke oefening is absoluut onvoldoende het R.K. onderwijs is niet nationaal ge noeg georienteerd en: de eischen van het leven worden te veel verwaarloosd. Spr. wilde echter de lagere school niet alleen de schuld van dit alles geven. Is het bij de middelbare school en het voortgezet onderwijs ook niet zoo en was het in an dere tijden nietz ooals thans? En stelt men niet te hooge eischen aan de jeugd, welke van school komt? Laten z(j, die de school veroordeelen, eerst de hand in eigen boezem steken. Taal is wel het vak waar het meeste over ge klaagd wordt. Het l.o. schiet tekort in haar taak zegt men. Doch spr. toonde met vele voorbeelden aan, ook uit de Handelingen, citaten van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, enz., dat ook door ouderen en zelfs door professoren dikwijls taalfouten worden gemaakt. Uitgaande van het Christelijk onderwijs, is een enquete ingesteld inzake de resul taten van het lager onderwijs. Merkwaar dige uitspraken werden door de fabrikan ten en industrieelen gedaan. Algemeen wordt geklaagd over een gebrek aan accu ratesse, over slordige spelling, weinig dragelijk handschrift, over geringe kennis van het milieu. Wjj constateeren steeds een tekort aan parate kennis, schreef het hoofdbureau van politie in Den Haag. De onderwijzers hebben te weinig contact met het eigenlijke leven, vond een ander, en een derde was van meening, dat de onder wijswereld te veel doel in zichzelf zoekt. In deze citaten moet wel een kern van waarheid liggen. Er mpeten inderdaad fouten zyn. Ons onderwijs is een kind van de 18e eeuw, een tijd waarin het intellect en het weten overheerschten. Als de kennis er maar eenmaal was zou het „doen" wel komen. Aan deze gedachte zitten wij nog rotsvast. En ook de ouders. Daaruit blijkt, dat het rationalisme van de 18e eeuw do mineert, dat men oordeelt naar het ken nen en niet naar het kunnen; deze fout drukt haar stempel op ons onderwijs. De fout ligt óók bij ons zelf. Denken wjj, onderwijzers, wel voldoende na over het geen wij onderwijzen? De onderwijzers laten zich doorgaans leiden door de au teurs van de schoolboekjes! Wij denken niet na en blijven daardoor zoover van het leven. Het gebeurt toch wel, dat er dingen in schoolboekjes staan, welke in de psyche van het kind niet voorkomen, doch welke wij hen toch maar laten overschrijven, hoogdravende brieven bv. Datgene, wat wij onzen leerlingen aan bieden, dienen wij te controleeren. Is dit stof van beteekenis voor de godsdienstige vorming, voor het latere leven, vindt zij haar uitgangspunt in de werkelijkheid, vrage men zich af. Een andere fout is: wij blijven niet op de hoogte van onzen tijd. Spr. ging de mogelijkheden van ver nieuwing voor enkele vakken na. Het lezen is thans gevoegelijk een uiter mate rustige les. Een leest voor, de an deren luisteren. Doch wat is de eigenlijke bedoeling van het lezen voor het leven: dat wij voor onszelf, zachtjes lezen, de krant bv. Dan moet dat ook onderwezen worden, waarbij dan tevens gezorgd dient te worden voor controle over het gelezene door een opstel of iets dergelijks. Bij het taalonderwijs heeft het op stel niet die waardeering, welke het hebben moest. Men zegt, dat de Neder- landsche jeugd slecht spreekt en slecht zijn gedachten onder woorden kan bren gen. Door tal van kleinigheden kan hierin wellicht verandering worden gebracht. De kinderen zeggen meestal niets, omdat zij niet weten wat zij zeggen moeten. Geef ze opdrachten, laat die uitvoeren en dan in woorden weergeven. Het stelonderwijs moet op de eerste plaats komen, daarna pas de grammatica en de spelling. Het schoonschrift zal op den achtergrond RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK OVERTREDINGEN VAN DE HAMSTER- WET. Hij las alleen maar de koppen in de krant. Een winkelier uit Hazerswoude moest vóór 5 Septembe- zijn aanwezige winkelwaren opgeven aan den distributie- dienst o.a. zijn voorraad koffie, thee, zeep enz. Inderdaad had hij wel iets opgegeven, maar veel te laag. Zoo had hij o.m. 620 K.G. ongebrande en 26 K.G. gebrande koffieboonen' in huis. Zeep idem. Verdachte, zeide: „De winkel is een vrouwenzakie". Hij zelf is petroleum- venter. In den winkel komen alléén maar „kleine" klantjes, die niet hamsteren. Ver der voerde hij aan, dat hij een voorraad gehouden had om zijn klanten tegen lage prijzen te kunnen blijven bedienen. Bovendien begreep hij niet precies wat de formulieren, die hij in moest vullen be helsden, want in do krant las hij alleen rnaar de „koppen" en de rest niet, zoodat hij niets van de voorschriften af wist. De Officier geloofde niet veel van al de ze verhalen en achtte de hamsterwet over treden, zoodat de eisch werd een geldboete van 25.subs. 25 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Veel te groote voorraad. Mevrouw B. te Wassenaar had o.a. een grooten voorraad koffie, zeep, haver mout, vermicelli, suiker enz. in huis ge had. welke voorraad veel meer was dan zij in een week noodig had. Verdachte zeide, dat zij een kleine voor raad had ingesaglen in verband met een verhuizing waarvoor zij veel personeel noo dig had en die toch eten en drinken moes ten. De Officier achtte ook hier de ham sterwet overtreden en wilde het verhaal van het personeel niet gelooven, omdat die toch geen bordjes soep en pap zullen heb ben gekregen. De eisch werd een geldboete van 25.— subs. 25 dagen. Uitspraak over 14 dagen. In de mist. W. B. uit L i s s e was van Bodegraven komen rijden met zijn auto. Onderweg had men benzine noodig, dus werd gestopt bij een benzinepomp om de onmisbare brand stof in te nemen. Het was nacht en, hoe het nu gekomen was zal voor oningewijden wel een raadsel blijven, maar een feit was toch maar, dat op zeker moment de benzine pomp omver gereden was. „Door de mist", zegt verdachte. „Door roekeloos rijden", zegt de Officier e.i eischte een geldboete van 20.— subs. 10 dagen. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen in deze mistige zaak. Hij dacht, dat het er zoo nauw niet op aan kwam. Een andere winkelier te Hazerswou- d e had eveneens zijn voorraden veel te laag opgegeven o.m. havermout, capucij- ners, basterdsuiker, witte suiker enz. Verdachte voerde aan na de opgave nieuwe voorraden te hebben ontvangen en had gedacht, dat het er zoo erg nauw niel op aan kwam. De Officier bracht het hem bij door een geldboete van 25 subs. 25 dagen te eischen. Uitspraak over 14 dagen. Haagsche Politierechter EEN DOKTER GING OP ZONDAG PER AUTO NAAR EEN LEZING. Tot een geldboete van ƒ60 veroordeeld. „Personen zooals doktoren enz. mogen geacht worden begrip te hebben van de maatregelen van de regeering, die zij dan ook moeten naleven en hun volle mede werking moeten geven". „Verd had moeten begrijpen en moeten nadenken en dan de uiterste correctheid moeten betrachten, anders zal de massa het zeker niet doen". Deze uiterst strenge woorden waren, ge richt tot een dokter uit Voorburg, die op een der benzinelooze Zondagen aange houden was en toen zeide op weg te zijn naar een medische lezing. Doktoren mogen echter alleen maar voor de uitoefening van hun beroep rijden en niet naar lezin gen enz. gaan. Verdachte zeide tot zijn verdediging, dat hij eerst een patiënt had bezocht, vervol gens even om was gereden ter bijwoning moeten geraken; duidelijk en vlug schrift is de eisch. Voor het rekenen bestaat een eerbied waardige voorliefde. Met de factor Meisjes wordt in ons onderwijs geen rekening ge houden. En hoewel de psychologische in stelling, vooral in de zevende klas, geheel anders is, dan bij jongens, laat men haar dezelfde en goed beschouwd voor haar meest dwaze dingen leeren. Tenslotte maakte spr. enkele opmerkin gen met betrekking tot aardrijkskunde en geschiedenis. Men vergeet zoo dikwijls, dat herhaaldelijk en voortdurend repetee- ren van de stof een kennisquantum moet van te voren worden vastgesteld noodig is. Op deze lezing volgde een debat waar aan door vele aanwezigen werd deelge nomen. Ook de leerlingenschaal werd daarbij ter sprake gebracht. Gemeentel* Aankondigingen OPENBARE BEKENDMAKING. De Burgemeester van Leiden, Overwegende, dat ten behoeve van de luchtbescherming het houden van oefe ningen noodzakelijk is; Gelet op de goedkeuring van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken voor het houden van verduisteringsoefeningen; Gelet op artikel 12 der wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen; Overwegende, dat deze oefeningen in de luchtbescherming het voorschrijven van gedragsregels noodzakelijk maakt; L Bepaalt, dat op Dinsdag 9 Januari 1940 van 8.30 tot 10 uur n.m. een oefening zal worden gehouden in het Noordelijk deel der gemeente, begrensd door het Gal gewater (Rijn), de Morsch-, Rijnsburger-, Mare- en Heerensingel, den Oude Rijn en de grenzen met de gemeenten Leiderdorp en Oegstgeest, en op Donderdag 11 Januari 9140 van 8.30 tot 10 uur n.m. in het Centrum der gemeente, gelegen binnen de Singels, als mede het Oostelijke deel, gelegen tusschen Zijlsingel, Oude en Nieuwe Rijn; dat deze oefeningen zullen omvatten: a. een verduisteringsoefening in ge noemde stadsgedeelten op de daarbij ver melde dagen van 8.30 tot 10 uur n.m.; b. het geven van het sein „luchtalarm" te 9 uur n.m. en: c. het geven van het sein „luchtalarm geëindigd" te 10 uur n.m. in elk dier stads gedeelten op de daarbij vermelde dagen; d. het houden van oefeningen door den luchtbeschermings-brandweerdienst en van den luchtbeschermings-geneeskundigen- dienst tijdens de perioden van luchtalarm. II. Stelt /ast de volgende gedragsre gels, welke zullen gelden in de onder I omschreven gedeelten der gemeente op de daarbij vermelde dagen van 8.30 tot 10 uur n.m.: a. Eigenaren, bewoners of gebruikers van woningen en andere gebouwen, als mede schuren, zijn verplicht zorg te dra gen. dai het daarbinnen aanwezige licht op geenerlei wijze naar buiten schijnt, alsmede, dat voorwerpen, welke aan den buitenkant van gebouwen zijn bevestigd of zich bevinden op de bij die gebouwen behoorende open perceelen, geen licht uit- st ij en. b Het is aan eigenaars of houders van motorvoertuigen of andere rij- en voer tuigen verboden zich daarmede te bevin den ox ze te lat.n staan buiten gebouwen, tenzij de inwendige verlichting is gedoofd er. de uitwendig ver icn g zoo-anig is afgedekt, dat niet meer dan de hoogst noodzakelijke directe omgeving wordt be schenen, terwijl berijders of geleiders van rijwielen bakfietsen inbegrepen verplicht zijn de daarop aangebrachte verlichting geheel te dooven. Het is ver boden deze voertuigen te laten staan, an ders dan op èen zijweg van den door gaanden verkeersweg, welke van richt- lampen zal zijn voorzien. c. Het is verboden zich in de open lucht te bevinden in het bezit van een branden de lantaarn, fakkel of ander dergelijk lichtgevend voorwerp, alsmede aldaar eenig vuur te ontsteken. d Het is verboden op den openbaren weg met motorrijtuigen of andere rij- en voertuigen dan wel fietsen te rijden met een zoodanige snelheid, dat zulks in ver band met de sub b. genoemde voorschrif ten gevaar oplevert. e. Eigenaren of schippers van vaartui gen en woonschepen zijn verplicht zorg te dragen, dat de daarop aanwezige uitwen dige verlichting is afgeschermd en van eventueel inwendige verlichting geen licht naar buiten schijnt. f Het is verboden onnoodig lawaai te maken, waaronder is begrepen het langer dan hoogst noodzakelijk is, geven van waarschuwingssignalen met motorrijtui gen en rijwielen. g. Het is voetgangers vferboden buiten noodzaak, ter beoordeeling van de politie, van de lezing én daarna weer een ande ren patiënt had bezocht. Hij moest toege ven, dat hij even om had moeten rijden om te komen waar de lezing gehouden werd. Als hij niet naar de lezing gegaan zou zijn, dan had hij een andere patiënt be zocht, die veel verder weg woonde, waar mede hij wilde zeggen, dat hij dan veel meer bezine gebruikt zou hebben. Deze lezing ging, volgens den Politierech ter, niet op, want dan zou men in een klein zuinig autotje kunnen gaan rijden en dan zeggen: ik gebruik minder benzine dan met een grooten wagen, dus doe ik goed werk. De Officier zeide o.m. nog, dat verdachte als dokter een der bevoordeelden was, maar hij had geen misbruik van dit voor recht mogen maken. Deze maatregel was zeer ongeriefelijk voor 'n ieder, maar ver dachte had net zoo goed als een ander de wet na moeten leven. De eisch werd dan ook een geldboete Van ƒ30 subs. 30 dagen. De Politierechter gaf verdachte een te rechtwijzing, zooals voren vermeld, en ver oordeelde hem tot een geldboete van 160 subs. 60 dagen. Het hek op den dam. Tusschen de veehouders S. de J. en S. te Benthuizen was een kleine oneenig- heid ontstaan doordat S. ten onrechte een hek tusschen de landerijen, die aan elk van hen toebehoorden, had geplaatst. De J. had toen aan zijn knecht de Uil, opdracht gegeven om het hek te verwijde ren en deze had zulks zoo grondig gedaan, dat men van vernieling kan gaan spreken. Wegens opdracht geven tot vernieling, al thans uitlokking daarvan, had de J. zich AGENDA LEIDEN. Donderdag Uitvoering Burger-Zang school, Operette „De Gulden Gor del", Schouwburg te 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt tot en met V r ij d a g 29 Dec. a.s. door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Hoven 18, tel. 20085 en M. Boekwijt, Ereedstraat 74, tel. 20552 waargenomen. Voor Oegstgeest: Oegstgeestsche apotheek, Wilhelminauark 8, tel. 26274. op voor rijverkeer bestemde gedeelten van wegen te loopen of te vertoeven en vóór de geplaatste richtlampen te staan. III. Stelt vast de volgende gedragsre gels, welke zullen gelden in de sub I om schreven gedeelten der gemeente op de daarbij vermelde dagen tusschen de sei nen „luchtalarm" en luchtalarm geëin digd": a. Het is aan alle personen verboden zich op den openbaren weg te bevinden, anders dan bij dringende noodzaak, ter beoordeeling van de politie. b. Het is verboden anders dan bij drin gende noodzaak, ter beoordeeling der po litie, op den openbaren weg té rijden met motorrijtuigen of andere rij- en voertui gen dan wel fietsen. De hiergenoemde, zonder dringende noodzaak bij het begin van het sein „luchtalarm" op den open baren weg rijdende voertuigen moeten ten spoedigste worden geparkeerd aan den rechterkant van een zijweg van den doorgaanden verkeersweg, welke van richtlampen zal zijn voorzien; de even tueel inzittenden blijven in het voertuig. IV. Maakt voorts algemeen bekend: a. Ieder is verplicht onmiddellijk gevolg te geven aan de bevelen of aanwijzingen, welke hem in het belang van de oefening door of vanwege de politie worden gege ven. Opzettelijke overtreding of niet nako ming van deze voorschriften wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoog ste twee jaren of geldboete van ten hoog ste duizend gulden. Hij, aan wiens schuld te wijten is, dat deze voorschriften worden overtreden of niet nagekomen, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste één jaar of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. De ambtenaren van Rijks- en Gemeen tepolitie, naar wier oordeel iemand een feit pleegt, waardoor het welslagen van de oefening wordt in gevaar gebracht, zijn bevoegd na aanmaning op kosten van den overtreder de noodige maatregelen te treffen of te doen treffen. Zij zijn in dat geval bevoegd zoo noodig te allen tijde een woning tegen den wil van den bewoner te betreden. b. In het tijdvak van 8.30 tot 10 uur n.m. zal in de sub I genoemde gedeelten der gemeente en op de daarbij vermelde dagen de straatverlichting, behoudens de richtlampen, zijn gedoofd. Deze richtlam- peno zullen van den rijweg gezien rechts rood en links geel (wit) licht toonen. c. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke uit de voren- vermelde voorschriften kan voortvloeien. Ieder, die zich gedurende de oefening op straat bevindt, doet zulks voor eigen risico. d. De Gemeentepolitie zal worden bij gestaan door hulppolitie, aan welke de zelfde bevoegdheden zijn toegekend als aan de gemeentepolitie. Het personeel van de hulppolitie is kenbaar aan een witten band, waarop het woord „hulppolitie", om den linkerarm. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 28 December 1939. hedenmorgen te verantwoorden. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat hij voor de Haagsche Rechtbank een proces gevoerd had over deze hekkwestie. De rechtbank had hem in het gelijk ge steld en als haar meening ten beste gege ven, dat S. het bewuste hek ten onrechte had geplaatst. De Officier wilde, nu de rechtbank ver dachte in het gelijk heeft gesteld, geen ge vangenisstraf eischen, maar niettemin heeft verdachte straf verdiend, want hij had geen eigen rechter mogen zijn. De eisch werd dan ook een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Verdachte zeide nog, dat hij recht had gezocht, hetgeen den Politierechter deed opmerken, dat hij op de verkeerde manier recht had gezocht door het hek te laten vernielen. Als hij dadelijk op de goede ma nier recht had gezocht, dan had hij hier nu niet behoeven te staan. De eisch vond spr. niet te hoog, zoodat het vonnis werd conform zijnde een geld boete van 15 subs. 15 dagen. SPORT HOCKEY- EN KORFBALWEDSTRIJDEN AFGELAST. De competitiewedstrijden van den Ko ninklijken Nederlandschen Hockeybond, vastgesteld voor Zondag 31 December, zijn in verband met de terreins- en weersom standigheden afgelast. Alle wedstrijden van Koninklijken Ne derlandschen Korfbalbond vinden even eens geen doorgang.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2