Siegxaatlng^dedxd ui den fttidfijcfien Slaad De tweede dag der Algemeene Beschouwingen KERKNIEUWS FAILLISSEMENTEN WOENSDAG 20 DECEMBER 1939 DE UUDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPREKERS VAN DIVERSE FRACTIES GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Oefening in beknoptheid Op den tweeden dag.van de Algemeene Beschouwingen zette de heer Veenen- daal (A. R.) die zijn rede Maandagavond had onderbroken, zijn betoog voort. B. en W. hebben in de M. v. A. gezegd, dat geen constructieve financieele voor stellen zijn gedaan. Spr. wijst dat verwijt af. Het zijn B. en W. die verantwoordelijk zijn voor deze begrooting. Spr. heeft voor namelijk bezwaar tegen het ongedekt laten van een post van 106.000 en hij vraagt het college daarvoor dekkingsmiddelen te vinden. Overigens meent spr., dat B. en W. te weinig den Raad inlichten over de groote richtlijnen van het financieel be heer. Het college geeft in overweging oim de verslagen van vorige begrootingen na te slaan, doch spr. heeft bezwaar tegen deze „werkverschaffing", waarvan het loon niet in evenredigheid is met den arbeid. Wethouder Verwey (S. D. A. P.): De heer v. Eek maakt school! De heer Veenendaal (A.-R.) meent, dat de grens van de belastingverhooging nog niet is bereikt, doch daarnaast zal be zuinigd moeten worden. O.a. is hem opge vallen, dat de kosten voor de politie extra hoog zijn, vergeleken met andere ge meenten. Aanvankelijk was spr. van plan om een aparte commissie voor te stellen, ten einde dit te onderzoeken, doch hij is daarop teruggekomen in afwachting van het lot van het voorstel-Tobé om bij de samenstelling van de begrooting de com missie van Financiën in te schakelen. Vol gens spr.'s meening heeft men te lang ge wacht met het geleidelijk verhoogen der directe belastingen, en teveel gesteund op de indirecte belastingen. Laten wij niet teveel vertrouwen hebben in leeningen, want wij weten niet wat de toekomst bren gen zal. B. en W. hebben geweigerd om de correspondentie met Ged. Staten over de goedkeuring van de begrooting van 1939 over te leggen. Volgens spr. hebben Ged. Staten him eigen oordeel over de financieele politiek van het college en de Raad heeft z.i. het recht om dat oordeel te kennen. De grondgedachte van de tarievenvoor- stellen van den heer v. Oyen is spr. sym pathiek. In die tarieven zit een goed stuk indirecte belasting en deze belasting houdt geen rekening met de draagkracht. Wij moeten echter behalve met de groote ge zinnen ook rekening houden met minder draagkrachtigen ook al hebben zij geen groot gezin. Om practische redenen zullen de voorstellen-v. Oyen wel niet uitvoer baar zjjn. BEGROOTING EN POLITIEK. De heer v. Wel zen (Comm.) consta teert meeningsverschillen bij het samen stellen van deze begrooting, welke z.i. veroorzaakt worden door de ongunstige perspectieven, speciaal in verband met den oorlogstoestand. Behalve de financieel technische problemen speelt ook deze vraag een groote rol. hoe in de toekomst de zeker komende lasten zullen worden verdeeld. Hier botsen twee stroomingen op elkaar, de één vertegenwoordigd door den heer Veenendaal, die de tegenwoor dige tekorten wil dekken met tegenwoor dige middelen, en de ander vertegenwoor digd door het college, die de lasten ook op de toekomst wil laten drukken. Spr. is het eens met de wijze van verdeeling over 4 of 5 jaar, zooals het col'ege dat voorstelt. De vraag of dit tekort onmiddellijk moet worden weggewerkt of niet, is er een van opportuniteit. Het vraagstuk houdt ver band met de algemeene politiek. Om te financieren moet men middelen hebben en het gaat er maar om hoe die te vinden. Zij moeten gevonden worden daar, waar ze ook inderdaad aanwezig zijn. Daarbij zal de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente grondig gewijzigd dienen te worden. Zulk een wijziging is echter niet te verwachten en daarom komen de fi nanciën z.i. nooit in orde, ook al bezui nigt men nog zoo sterk. Met de aangekon digde vertiooging van het aantal opcenten op de personeele belasting kan spr. niet accord gaan. Z.i. beteekent dat aantasting van de positie van een groot aantal inge zetenen, welke niet tot de rijksten behoo- ren. Spr. kan daarmede niet meegaan, zoo lang de gemeente niet tevens meewerkt tot verlichting van de lasten, zooals de heer v. Oyen voorstelt. Wie gisteravond den heer v. Eek heeft gehoord, moet erkemnen, dat de soc.-democratie bezig is, haar gees telijke bagage overboord te werpen. De heer Schüller (S. D. A. P.): Jul lie gaan samen met Hitier! De heer v. Welz er. (Comm.): De soc.- dem. zijn bereid, afstand te doen van den klassenstrijd. De communisten houden echter vast aan de stelling van Marx, dat de geschiedenis van de maatschappij de ge schiedenis is geweest van den klassen strijd. Spr. constateert met leedwezen, dat in de soc.-democratie zich zulk een ver wordingsproces openbaart. De heer Schüller (S. D. A. P.): En wat betreur je in het samengaan met Hitier? De voorzitter hamert. De heer v. Weizen (Comm.): De com munisten dragen geen verantwoording voor hetgeen er thans gebeurt. (Stemmen: Dat is gemakkelijk). De heer v. Weizen (Comm.): De com munisten hebben tot het uiterste getracht, om een oorlog te voorkomen, maar nu er eenmaal een oorlog is uitgebroken, zullen wij alles doen om dien oorlog zoo spoe dig mogelijk te doen eindigen. (Stemmen: Door zou gauw mogelijk Finland uit te moorden!) Vervolgens bepaalt spr. zijn houding tot de gedane voorstellen. Met de voorstellen van den heer v. Eek kan spr. meegaan, hoe wel hij het niet eens is mét de motivee ring. Spr. ziet geen reden tot dankbaar heid voor de 5 pet. steunverhooging door de regeering. De heer Wilbrink (C.-H.): Stalin geeft wat anders, die geeft kogels. De heer v. Wel zen (Comm.): Stalin heeft voor de arbeiders heel andere pers pectieven geopend (gelach en geroep: In derdaad!) maar zonder strijd en offers zijn geen verbeteringen mogelijk. Naar aanleiding van de motie-Snel in zake de werkverschaffing zegt spr., dat hij legio klachten heeft gehoord over de laag te der loonen. Thans zijn de tarieven op nieuw willekeurig verlaagd. Er heerscht daar de grofste willekeur en de z.g. psy chotechniek wordt toegepast op een wijze, die elke beschrijving tart. Wanneer daar wanordelijkheden plaats vinden, rust de verantwoordelijkheid op hen, die zulke toe standen dulden. Inzake de voorstellen- Schüller inzake woningtelilng en woning- onderzoek zegt spr., dat hij deze onder steunt, omdat er dan heel wat aan het licht zou komen. De voorstellen-v. Oyen vindt hij sympathiek, maar waarom speciaal de groote gezinnen bevoordeeld? De finan cieele draagkracht moet de grondslag zijn voor een gezonde tarievenpolitiek. Van het vraagstuk der luchtbescherming heeft het college zich z.i. te gemakkelijk af gemaakt. Voor de bescherming van de be volking is de aanleg van schuilkelders het doeltreffenste. Aan deze kwestie kan nog meer aandacht worden besteed. De heer Key (V. D.) brengt een woord van hulde aan B. en W. en aan de ambte naren voor het tijdige indienen dezer be grooting. Voorts werpt spr. een blik in de toekomst en vreest hij, dat de financieele vooruitzichten zich aanmerkelijk zullen verslechteren. Daarmeer moeten wij reke ning houden en de begrootingen voor de volgende jaren niet reeds bij voorbaat be lasten, zooals B. en W. Voorstellen. Tenzij wij een duizelingwekende belastingverhoo ging invoeren, zal het dan geheel onmo gelijk zijn om het tekort te dekken. Van daar dat spr. het voorstel-Donders c.s. me de onderteekend heeft. Alles moet gedaan worden om aan den dreigenden toestand het hoofd te bieden. De Vrijz. Dem. zullen er evenwel voor waken, dat aan de so ciaal-economische rechten niet te kort wordt gedaan. Vervolgens bepaalde spr. zijn houding t.o.v. de gedane voorstellen. De heer Bosch van Rosenthal (C. H.) zal zich beperken tot enkele finan cieele opmerkingen. O.a. vraagt hij zich af, of deze begrooting een sluitende begrooting is. Hij meent van niet en bepleit het voor stel-Donders c.s. inzake directe dekking van de post 106.000. Spr. wijst erop, dat B. en W. verschillende uitgaven dekken met het opsoupeeren van reserves, welke wij het volgend jaar niet meer zullen heb ben. Waar moet dat heen, met de huidige sombere vooruitzichten? Een rigoreuze be lastingverhooging zou het gevolg zijn van deze politiek. Mevr. Braggaa rd e D o e s (S. D. A. P.) reageert op een opmerking van den heer Wilmer inzake het bespreken van za ken in den raad, welke beter in de com missie op zijn plaats waren. Spr. heeft dat vroeger ook wel eens gedaan, met name over Maatsch. Hulpbetoon, doch dat deed zij nadat zij in M. H. geen gehoor had ge vonden. Misschien had de heer Wilmer het oog op de interpellatie-v. Eek, doch deze was slechts bedoeld als een steun aan M. H. en geenszins als een blijk van wantrouwen. Vervolgens komt spr. op de moeilijkheden veroorzaakt dooi de internationale verwik kelingen en door de werkloosheid. Noodig écht spr. het scheppen van werkgelegenheid niet in 't minst in het belang van de vrou wen der werkloozen, aan wie zij een eere- saluut brengt voor de wijze, waarop zij zich door deze moeilijke tijden heenslaan. Vervolgens beveelt spr. maatregelen aan tegen prijsopdrijving. Indien het college een commissie van toezicht op de prijs- en levensmiddelenpo- litiek zou willen benoemen, beveelt spr. aan, daarin een of meer vrouwen op te nemen. Voorts maakt spr. enkele opmerkingen over de verstrekking van melk op school en over de schoolkindervoeding (waarvoor zij vei hoogde subsidie bepleit en waarvoor zij haar waardeering betuigt). Zij herin nert aan het voorstel-v. Bemmelen, om een vrcuw in de contact-commissie op te ne men. Het was slechts aan de wijze van in dienen te danken, dat de soc. democraten met dit voorstel niet meegingen. De heer Pie na ('Ü.D.Ar.) betreurt het lai.ge uitblijven van de samenvoeging van den Dienst v. Soc. Zaken met de Comm. v. Maatsch. Hulpbetoon. Dat is o.a. oorzaak, dat het vraagstuk van de arbeidscontrac- tarten nog steeds niet geregeld is. Voorts bespreekt hij de stroeve werking van het Georg. Overleg, hetgeen o.i blijkt uit den tr; gen gang van zaken met het Ambtena renreglement. Hij verdedigt daarna zijn voorstel, om de gemeente zich weer te doen aansluiten bij het Centraal Overleg voor Gemeentelijke FersoneelsaangeL genheden. Tenslotte kant spr. zich legen de gewoon te, om gemobiliseerde ambtenaren, die een paar dagen met verlof komen, dienst te la ter doen. De heer Fikerbout (A. R.) maakt eenige opmerkingen over de Duinwaterta rieven. Een betere regeling voor de groote gezinnen is gewmscht, soms moet men het dubbele betalen vergeleken bij vroeger. Het nieuwe oppervlakte-tarief der Licht fabrieken zou tot tevredenheid stemmen, zeggen B. en W. doch spr. kan jat niet aan vaarden. Vervolgens maakt spr. eenige opmerkin gen over personeele aangelegenheden, o.a. wat betreft een z.g. bevriezende wacht geldregeling, aanstellen van losse werk krachten bij de Lichtfabrieken in plaats van wachtgelders enz. Spr. verdedigt daarna zijn motie inzake verlaging van de voetbrug aan de Jan v. Goyenkade en zijn voorstel om de tram halte bij de Utrechtsche brug te verplaat sen naar de Plantage. Vervolgens komt hij nog eens terug op de demping van het over gebleven stukje Levendaal en hij beveelt de verbetering van de Gepekte brug aan als een object van normaal werk. De heer v. Rosmalen (C. H.) onder streept den wensch tot invoering van een ambtsgebed. Inzake de wethoudersverkiezing verde digt spr. het optreden van de C. H. fractie. De S.D.A.P. heeft volgens spr. volkomen recht op vertegenwoordiging in het college en de soc. dem. wethouders hebben het er in de 4 afgeloopen jaren niet slecht vanaf gebracht. Spr. gevoelt veel voor het voorstel-v. Oyen om de raadsvergaderingen om 7 uur te doen aanvangen, doch hij wil eerst het antwoord van B. en W. afwachten. Met het voorstel-Elkerbout inzake verplaatsing van de tramhalte naar de Plantage kan spr. zich niet vereenigen. Spr. is bang om zijn stem te geven aan het voorstel-Tobé inzake op heffing van de Sted. Werkinrichting, om dat hij anders geen raad weet met bepaal de categorieën dakloozen. De heer Riedel (V. D.) vraagt, waarom een aanvraag om subsidie door het Leid- sche Volkshuis niet in overweging kan worden genomen. Hij dringt aan op toeken ning bij een volgende gelegenheid van de gevraagde rubsidie, ondanfks de moeilijke tijdsomstandigheden. Omtrent het Plan van den Arbeid zegt spr dat nog geen gefundeerde wetenschap bestaat omtrent de te volgen economische richting. In Amerika is getracht de nieuwe economische politiek toe te passen, doch tot nu toe met weinig succes. In het algemeen is het in den Raad gemakkelijker te zeg gen, waar de uitgaven moeten worden ge daan, dan om de middelen tot dekking aan te geven. Als deze middelen er zijn, is dat te danken aan de zuinigheid en de vlijt van de industrie. Tenslotte zegt spr. over den wensch om het gebed in te voeren. De formuleering van dat gebed zou groote moeilijkheden met zich brengen. Men kan hiermede niet experimenteeren. In een sfeer, waar zoo vele innerlijke tegenstellingen bestaan, mag de hoogste versterking van het geloofs leven als het gebed is, niet worden bezoe deld door onoprechtheid. Daarom heeft dit denkbeeld spr.'s instemming niet. Hij doet het denkbeeld aan de hand, om een korte stilte voor den aanvang in te voeren. Daarna wordt de vergadering geschorst tot Woensdagmiddag 2 uur. ABT VAN WESTMALLE OVERLEDEN. Gestorven in den trein tusschen Roermond en Weert. In den trein RoermondAntwerpen is gistermorgen tengevolge van hartverlam ming overleden de 48-jarige abt van het Trappistenklooster te Westmalle (België), de hoogeerw. heer van der Kamp, die ge boortig was uit Amsterdam. Hij was op bezoek geweest in het Trap pistenklooster te Tegelen en moest op het station Roermond een half uur op aan sluiting wachten. Vermoedelijk is hij om dezen tijd te korten nog een eind weegs de stad in gewandeld, want toen de trein op vertrekken stond kwam hij snel aangeloo- pen om den trein nog te halen. Waar schijnlijk is deze inspanning te hevig voor hem geweest, want op het station te Weert vond men hem levenloos in den coupé. Een geneesheer constateerde den dood door hartverlamming. Het lijk is naar het St. Jansgasthuis te Weert overgebracht. BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM UTRECHT. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft den weleerw. heer S. Bouwhuis, ka pelaan te Leeuwarden (H.H. Bonifatius en Gez.) belast met het treffen van voorbe reidende maatregelen voor de oprichting van een nieuwe parochie onder de bestaan de parochie van den H. Lambertus te Hen gelo (O.) en heeft benoemd tot kapelaan te Leeuwarden (H. Bonifatius en Gez.) den weleerw. heer A. B. J. B. van Rhijn; heeft op voordracht van den hoogeerw. Nadat de algemeene beschouwingen be ëindigd waren werd overgegaan tot de be handeling van de begrooting, welke zich bijna geheel bepaalde tot de volgnum mers waarover de begrcotingscommissie bemerkingen had gemaakt. De post onderhoud Raadhuis, op 450. begroot, waartegen de commissie bezwaar maakte, wordt over twee jaren verdeeld. De commissie had ook bezwaar gemaakt tegen een bedrag van 100.voor kan- toorhuur voor het locaal, waar de ontvan ger zitting houdt ten huize van den heer Hoogzaad. Hierbij werd voorgesteld een kamer te huren van de ambtswoning van den gemeente-opzichter en hiervoor een bedrag van ƒ50.— uit te trekken. B. en W. deelen in het prae-advies me de, dat de heer van Mil daartoe niet ge negen is, omdat hij meent, dat hij ook buiten de kantooruren veel last zal onder vinden. De opmerking heeft echter aan leiding gegeven tot een lagere huurover eenkomst van 75. Bij de post van ƒ300.voor bevolkings register en huisnummering meent de com missie te kunnen volstaan met nieuwe wij ken te nummeren en stelt voor de post met 200.te verlagen. B. en W. merken op, dat de nummering der huizen volgens de Politieverordening te verwachten is. Volkstelling maakt num mering noodzakelijk. Wij konden beluisteren, dat. er spoedig een wijziging van de verordening te ver wachten is, waarbij elke weg of straat een eigen nummering zal krijgen. Breedvoerige beschouwingen worden ge houden over de post straatverlichting. Vooral het onderhoud van de lantaarns wordt te hoog geacht. Ook deze post moet gehandhaafd blijven. De burgerwacht. De commissie hêeft, hoewel geen bezwa ren makende tegen de subsidie voor de burgerwacht, twijfel uitgesproken of dit instituut voor hare taak berekend is en orde en gezag zal kunnen handhaven. B. en W. geven te kennen, dat deze be merking zonder motiveering vreemd voor komt. De voorzitter wijst er op, dat de burgerwacht een instrument is, dat in han- dn ligt van den burgemeester. De burger wacht, zoo getuigt de voorzitter, is wel voor hare taak berekend: de beoordeeling ligt ook niet bij het college. De heer Wessel, lid van de burgerwacht, spreekt zijn ontevredenheid uit over het slechte bezoeken van de oefenavonden; bij festiviteiten zijn allen wel present. Dit Jigt echter niet aan het instituut, maar aan de leden. De heer Wessel is vol lof over den commandant, bij wien de zaken in goe de handen zijn. Ook bij de opmerkingen omtrent de luchtbescherming krijgt de heer van der Ploeg de opmerking van den voorzitter, dat ook hier het beleid geheel alleen in handen van den burgemeester is. Er was opgemerkt, dat de brandkranen bij een verduisteringsmaatregel niet te vin den zijn. Bij de toelichting wil de heer van der Ploeg witte kringen om de kra nen maken. De voorzitter zegt, dat de brandkranen niet tot de bluschmiddelen behooren in die omstandigheden. In de nieuwen Schenkel weg zijn deze dan ook niet weder gemaakt. De herstelling dorpstoren wc-rdt aange houden, in verband met de bemoeiing van het Rijksbureau voor Monumentenzorg. De bewaarschool-subsidie. De subsidie van de bewaarscholen van 400.— wordt, evenals vorige jaren het on overkomelijke punt. De commissie wil weer ƒ500.uittrekken en aanvankelijk toonde de commissie zich niet bereid deze verhooging prijs te geven, hoe of de voor zitter ook aandrong de^p door G. S. een maal voorgeschreven verlaging niet we der oorzaak te doen zijn de begrooting af gekeurd zal worden. Ook ontraadt de voorzitter deze verhooging, om niet den schijn van onwil te geven aan de griffie. Eenige heeren verdedigen de belangen van de bewaarscholen en achten het zeer góed mogelijk de verheoging aan G. S. voldoende,te motiveeren. Het wordt voor de groote gezinnen niet meer mogelijk de schoolgelden te betalen. Vroeger is door voorschriften het bewaarschool-onderwijs sinds eenige jaren de subsidie verlaagd tot hoogere kosten gebracht en nu wor/" terwijl het aantal kinderen sterk stijgen de is. De voorzitter blijft aandringen geen noodelooze werkzaamheden, die aan het afkeuren van een begrooting verbonden zijn, te veroorzaken, waartegen wordt aan gevoerd, dat de begrooting toch wel eens in den Raad zal komen. Hetzelfde geldt voor de subsidie van de commissie tot we ring van schoolverzuim, waarvan de le den ook geen presentiegeld meer krijgen, omdat G. S. deze reeds eerder hebben ge schrapt. Tenslotte wordt met onverholen te genzin van de voorgestelde verhooging afgezien. pater Provinciaal der Dominicanen be noemd tot kapelaans van de parochie van den H. Antonius van Padua te Utrecht de weleerw. paters Th. J. Bessing (O. P.) en G. W. Lampe (O. P.); heeft voorts benoemd tot assistent te Arnhem (H. Joh. de Dooper) den wel eerw. heer C. E. Snelder; tot kapelaan te Zevenaar den weleerw. heer J. B. Pothof; tot kapelaan te Deventer (H. Hart) den weleerw. heer A. G. de Meijtot kapelaan te 's-Heerenberg den weleerw. heer R. A. Visser en tot kapelaan te Almelo (H. Georgius) den weleerw. heer J. A. Mid delkoop. Een armbestuur gewenscht geacht. Bij de post ondersteuning aan behoefti- gen in geld stelt de commissie voor deze te verhoogen tot ƒ2500.en spreekt haar oordeel uit, dat de omvangrijke taak van verdeeling der gelden tot dusver in handen van B. en W. gegeven moet worden aan een armbestuur op breede basis. Ten aanzien van de instelling van een burgerlijk armbestuur meenen B. en W.» dat, gelet op de belangrijkheid van de ma terie het instellen van een dergelijk arm bestuur te moeten verdagen totdat ter zake een behoorlijk prae-advies kan worden uitgebracht. In den loop van 1940, doch tijdig genoeg voor 1941, kan een en an der dan geregeld zijn. De heer van der Ploeg spreekt als rap porteur uit, dat de commissie geen ver trouwen heeft in B. en W. inzake de on dersteuning van behoeftigen. De voorzitter verdedigt het college hier bij fel en verzoekt dan de gronden aan te wijzen, waarop dat vertrouwen niet kan gegeven worden en zegt, dat er dan des noods een motie van afkeuring kan ko men. De rapporteur zegt, zich verkeerd te hebben uitgedrukt en gedoeld te hebben op het vertrouwen, dat in het algemeen niet meer aan het college kan worden ge geven, zooals bij de algemeene beschou wingen is te kennen gegeven. De voorzitter wenscht echter niet we der tot algemeene beschouwingen te ko men en vraagt, als er dan sprake is van direct instellen van een burgerlijk arm bestuur of de commissie zich al heeft in gedacht hoe een dergelijk armbestuur zal worden samengesteld en welke formalitei ten daartoe vervuld moeten worden. Zon der prae-advies komt een dergelijke zaak in den Raad niet klaar. Tenslotte zegt de voorzitter toe, dat bin nen vier maanden het prae-advies van B. en W. zal ter tafel komen, met welke toe zegging de heer Paardekooper genoegen neemt. Ook heeft de commissie bezwaar ge maakt tegen de cumulatie van de betrek kingen van controleur en leider- van het distributiekantoor. B. en W. meenen, dat geen der beide functies behoeft te lijden onder de ver- eeniging. De voorzitter zegt ook hierbij, dat de burgemeester de distributieleiding alleen in handen heeft en ook daartoe de amb tenaren aan kan stellen volgens eigen be oordeeling. Verbreeding van de Schoutenbrug. De commissie heeft met verwondering kennis genomen van de post verbreeding Schoutenbrug, daar in voorgaande verga dering is gezegd, door B. en W., dat de verbreeding op de begrootrng 1940 niet kon worden ondergebracht. B. en W. deelen thans mede, dat de op merking op een misverstand berust, daar door den voorzitter is medegedeeld, dat met de vernieuwing niet tot 1940 kon wor den gewacht. De verbreeding wordt nu nog even be sproken. B. en W. stellen zich voor, dat de verbreeding zal bestaan in een voet brug achter de bestaande leuning te leg gen, waarover de voetgangers dan het Wa tertje beter zullen kunnen bereiken zon der gevaar. De herstelling van het huis van het hoofd van de O. L. School wordt door B. en W. in den kapitaaldienst voorgedragen op 600.De heer van der Ploeg heeft zich persoonlijk op de hoogte gesteld van den toestand, waarin de woning verkeert en acht de post veel te laag. Deze wordt dan verhoogd tot 1500.opdat het werk goed kan worden uitgevoerd. Tot verbetering van de straatverlichting van den Vrouweweg wordt besloten te wachten, totdat de rijksweg be-oosten Lei den de omlegging heeft gebracht. Met algemeene stemmen wordt tenslotte de begrooting aangenomen op f 69.352.51 in uitgaven en ontvangst. De post onvoorzien is echter door de wijzigingen geslonken van 2200.tot 450.hetgeen de heer Paardekooper doet adviseeren de extra bijdragen met f 1500.te verhoogen. Hiertoe wordt besloten. Bij de rondvraag informeert de heer Vlasveld naar de autobus, die via de Wei poort heeft gereden en nu niet meer rijdt. De voorzitter zegt, dat de gemeente hierin geen zeggenschap heeft. De Rijks verkeersinspectie geeft hier de leiding. De heer Wessel klaagt weder over het onderhoud van den Vlietweg. Als het werk zóó gedaan wordt, zegt spr., ware het beter er niets aan te doen, want er ontstaat werkelijk groot gevaar door het onderhoud. De voorzitter wenscht de leden aan het einde van de vergadering een Zalig uit einde en een Gelukkig Kerstfeest. Uitgesproken: H. van Meurs, slager, te Hazerswou- de. Cur.: mr. B. van Heijst van Romun- de te Alphen. H. C. Broekman, directeur v. d. manége de Ruitersportschool, te Oegstgeest Cur.: mr. E. J. Gelderman te Leiden. De N.V. Zuid-Hollandsche Conservenfa- briek Vikoro te den Haag. Cur.: mr. P. J. Mackenbach, den Haag. Opgeheven: W. Pardon, te Leiden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10