STADS NIEUWS ZATERDAG 16 DECEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE „BRINDA" MET GEREDDEN TE ROTTERDAM AANGEKOMEN. Vanacht te kwart over drie is aan de Parkkade te Rotterdam aangekomen het Nederlandsche vaartuig „Brinda" thuis- bchoorcnd te Groningen, met de elf ge redden van het Zweedsclie schip „Ursus" aan boord. Twee auto's van den G.G.D. met een geneesheer en verplegend personeel, wa ren aanwezig om voor de gewonden te zorgen. Dat bleken er vier te zijn, die niet ernstig waren gewond en met de auto's naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werden vervoerd. De overige zeven ge redden werden per politieboot naar het bureau van de rivierpolitie gebracht. De kapitein van de „Brinda" de heer Foppe van der Veen uit Groningen, ver telde ons, dat hij Vrijdagmorgen vroeg in ballast uit Londen was vertrokken naar Rotterdam. Te vijf voor negen, toen de „Brinda" zich op 5 mijlen uit den Theems- mond bevond, zag hij op 2 mijl voor zich een schip. Plotseling werd een vuurzuil waargenomen, waterfonteinen spoten om hoog en het schip spleet in tweeën. Het achter- en middenschip zonken onmiddel lijk, het voorschip na zeer korten tijd. De „Brinda" zette direct koers naar de plaats van de ramp en daar aangekomen zag men vijf man drijven op een omge slagen reddingboot, terwijl zes man zich vasthielden aan drijfhout. Aangezien de zee niet zeer woelig was, konden deze elf menschen vrij gemakkelijk aan boord wor den genomen. De „Brinda" is nog ongeveer anderhalf uur op de plaats des onheils gebleven, wel werden eenige lijken gezien, doch overle venden konden niet meer worden ontdekt. Van de geredden werd vernomen, dat de bemannig van de „Ursus" uit twintig man bestond, zoodat negen man bij deze ramp omgekomen zijn. Van de geredden die nog zeer onder den Indruk van het gebeurde waren, vernamen we op het bureau van de rivierpolitie, dat zij niet konden zeggen of hun schip door een torpedo of door een mijn was getrof fen, wel hadden allen de overtuiging, dat de explosie van bulten het schip was ge komen. Op het achterschip, de brug en de machinekamer had de ontploffing, welke het schip midscheeps trof, de grootste uit werking. Die deelen van het schip gingen direct omlaag en de zeelieden, die zich daarop bevonden, waaronder de kapitein, zijn omgekomen. De elf geredden vertoef den op het voorschip, een steward stond juist waar het schip spleet, maar door den schok werd hij op het voorschip geslin gerd, wat hem het leven heeft gered. Tijd om reddingbooten neer te laten was er niet, bovendien waren ze niet op het voor schip. De elf geredden waren dus in zee ge sprongen. Vijf hadden een omgeslagen reddingboot opgepikt en de overigen hiel den zich aan wrakstukken boven water. Ze hadden naar mede-opvarenden geke ken, doch niemand gezien, behalve een zoo zwaar gewonde, dat hulp niet kon wor den geboden. De lading van de „Ursus" bestond uit houtpulp. BELGISCHE PASPOORTEN INGETROKEN. Naar wij vernemen, zijn alle Belgische paspoorten ingetrokken. In aansluiting aan bovenstaande bren gen wij ter kennis van de Belgische onder danen in Nederland, dat alle paspoorten, afgegeven vóór 11 October 1939, ongeldig zijn verklaard, met uitzondering van die, welke zich in handen bevinden van zee lieden en Rijnschippers. Houders van de ongeldig verklaarde paspoorten, die zich op reis willen begeven, worden verzocht zich bij de bevoegde consulaire ambte naren aan te melden. VOOR HEN, DIE SOLDAAT WORDEN. „Een gewaarschuwd mensch telt voor twee", zegt het spreekwoord en zeker zal hij, die gewaarschuwd is voor de gevaren, er beter doorkomen, dan hij, die er door verrast wordt. De dienstplichtigen-retraite zal den toekomstigen recruut spreken over de moeilijkheden, die de diensttijd mee brengt voor het geestelijk en godsdienstig leven. In de retraite gewaarschuwd, door gebed en goede voornemens gesterkt, zal hij zeker goed blijven in de kazerne en minstens even goed naar huis terugkeeren, als hij is heengegaan. Zulk een dienstplichtigen-retraite zal gehouden worden te Noord wij kerhout van 28 December 's avonds tot 31 December 's middags. Men gelieve zich daarvoor op te geven bij de Direcctie van het Retraitehuis of bij Aalmoezenier J. J. Brouwer, Huijgens- straat 6, 's-Gravenhage, telefoon 116534, giro 92320. De kosten bedragen 6.50 en kunnen tijdens de retraite worden voldaan of vóór de retraite worden toegezonden aan den Aalmoezenier. Na aanmelding ontvangt men een toegangskaart met inlichtingen. Ook de buitengewoon dienstplichtigen zijn van harte welkom. BOTERNOTEFRING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is vastgesteld op 80 cents per KG. (onveranderd). (Reeds geplaatst in onze vorige oplage). Bioscopen Trianon VIER MEISJES IN T WIT. Mét de doktersdilemma's zijn nu ook de verpleegsters-problemen aan de orde van den dag. De periode van rechtzaal-drama's is af gesloten en het tooneel heeft zich verplaatst naar de ziekenhuizen, die nu in het teeken der belangstelling staan. Zoo ook met „Vier meisjes in 't wit". Een soort reprise van „Mannen in het wit", maar gemengd als een cocktail van sociale roeping, berekende en echte liefde, drama en sensatie. Vier jonge meisjes komen op een dag temidden der groote, jaarlijksche groep adspirant-verpleegsters het hospitaal bin nen om daar het eere-gewaad van Flo rence Nightingale te dragen. Maar elk van haar begint deze loopbaan met geheel ver schillende bedoelingen. Norma Page heeft terstond haar zinnen gezet op den bril- lanten jongen chirurg dokter Stephen Mel- ford, die ook tegenover haar niet onge voelig blijft. Maar zij hebben van stonde af aan oneenigheid, als hij weigert, zijn slecht betaalde, maar idealistische betrek king op te geven aan het ziekenhuis voor wat Norma Page wilde: een rijk leven als zelfstandig geneesheer met een groote dure praktijk. Wanneer op een avond Robert Maitland, de zoon van den stichter van het hospitaal, binnen gebracht wordt, richt Norma haar belangstelling op dezen rij ken, jongen péftiënt. Norma aanvaardt, evenals haar zuster, een uitnoodiging om haar vacantie aan boord van Maitland's jacht door te brengen, ook al hebben haar intriges ten gevolge gehad, dat de vacan tie van haar collega Mary Forbes ontno men wordt. Aan boord van het jacht ont dekt Norma echter, dat Robert Maitland in dezen meer van haar jongere zuster Pat houdt en teleurgesteld keert zij naar het ziekenhuis terug. Daar moet zij vernemen, dat Mary in haar vacantie het slachtoffer geworden is van haar beroep: een pa tiënte, die plotseling haar versland verloor heeft Mary meegesleurd in haar sprong v uit de bovenste verdieping en ondanks alle pogingen van dokter Meiford, mocht een operatie niet baten. Mary sterft. Nor- ma wordt thans door haar collega's dood verklaard en reeds staat zij op het punt om haar ontslag te nemen, als het gevrees de signaal dor het ziekenhuis klinkt: groot alarm. Een trein is in een ravijn gestort en alle verpleegsters moeten hulp bieden. Ook Norma helpt en men ziet haar samen met dokter Meiford de wrakstukken be klimmen. Thans is Norma gerehabiliteerd en terwijl zij haar medaille neerlegt aan de voet van het standbeeld van Florence Nightinghale, waarop de eerenaam van Mary Forbes gebeiteld staat, besluit zij haar leven te wijden aan de roeping van pleegzuster Dat is natuurlijk erg mooi, maar al te mooi wordt het toch als de dok ter tot zijn middel in het water staande nog gauw even een bekneld been a-sep tisch amputeert om den man nog te kun nen redden. Beheersching is in deze film niet betracht, ook al kan iedereen er iets van zijn gading in vinden. Beter is de film „De onnoozele", die vóór de pauze gaat! Noël-Noël gaat door deze Fransche film in de gedaante van den zachtaardigen maar weinig scherpzinni- gen Nicolaas. Hij tracht vergeefs voor de deur van een nachtgelegenheid viooltjes voor twee francs een bosje te verkoopen en kent geen argwaan, als men hem ver volgens aanbiedt, in het interieur van die zelfde nachtgelegenheid bossen viooltjes voor tweehonderd francs aan te bieden. Hij is bereid overal het beste van het menschdom aan te nemen. Van cocaïne heeft hij nooit gehoord en hij voert senti- menteele gesprekken over drie arme» ont voerde kindertjes, terwijl hij in opdracht van gewetenlooze schurken die wichtjes aan de hand leidt. Zijn verregaande onnoozelheid maakt het hem mogelijk, de grofste cocaïne-handel onder de oogen van een scherpzinnige in specteur te bedrijven en een lijk te ver voeren met hulp van de politie. Maar als- de misdaad naar behooren bestraft is en de ontvoerde kinderen op ietwat ongewone wijze aan hun verontruste ouders zijn te ruggegeven, wordt ditmaal in plaats van de deugd de overigens even deugdzame onnoozelheid beloond. Men kan van ons gelooven, dat Noël-Noël hier een rol kreeg die hem op het lyf is geschreven. Want behalve het scenario verzorgde hij ook de dialogen zelf. Het is Noël-Noël op zijn best, deze „Innocent", die in zijn goedmoe dige onverstoorbaarheid voor misdaad en recht gelijkelijk onkwetsbaar is en die in het verloop van een goede tweeduizend meter film de meest verrassende situaties schept. Maurice Cammage's regie heeft zich ongedwongen op de mogelijkheden van Noël-Noël toegespitst en vergrootte daardoor de succeskansen van deze aan trekkelijke, op de Biennale bekroonde, Fransche rolprent. Rex ALS IK KONING WAS. De hoofdfilm van deze week is de fan tastische geschiedenis „Als ik koning waseen meesterlijke schepping van Frank Lloyd, waarin de roemruchte dich- ter-vagebond Francois Villon erin slaagt gedurende een week de macht in Frank rijk in handen te krijgen. Francois, de ParijSche volksheld, plun- dert een van de provisiekamers van Ko ning Lode wijk, om zoodoende de achter buurten aan wat voedsel te helpen, nadat deze al zoolang het noodig had moeten ontberen, doordat de Bourgondische legers de stad ingesloten hebben. Betrapt en op gejaagd door 's konings lijfwacht, vlucht hij naar zijn pleegvader Villon, een gees telijke. De herberg „De pijnappel" is Francois' hoofdkwartier, en als hij kort daarop met zijn kornuiten aldaar met 's konings pro viand huishoudt en humoristische maar ta melijk revolutionaire speeches houdt, is hij zich niet bewust, dat de koning naast hem staat. Lodewijk is namelijk een samenzwering op het spoor en is vermomd naar de taveer ne gekomen, om uit te vinden, wie het landsverraad organiseert. Hij maakt zich pas bekend als de soldaten zijn binnenge drongen om Villon te arresteeren, waar bij het tot een verwoed handgemeen komt tusschen boeven en soldaten en waarbij Villon den opperveldmaarschalk doodt. De koning laat allen gevangen zetten, maar hij heeft het bewijs gekregen, dat zijn opperrijksmaarschalk een verrader is. Vil lon krijgt tot zijn verbazing den volgen den dag te hooren, dat hij voor zijn daad wordt beloond, tot ridder geslagen wordt en de functie van opperrijksmaarschalk krijgt toegewezen, hetgeen hem na den koning, tot den machtigsten man in Frank rijk maakt. Maar voor zijn opstand zal hij worden gestraft en precies over een week zal hij worden opgehangen. Villon denkt aan de bevrijding der stad, doch de generaals van den koning voelen er niets voor om te gaan vechten. Francois meent, dat dit komt, omdat zij nog te veel te eten hebben, daarom geeft hij aan de inwoners zooveel zij willen hebben.' Maar hoon noch honger kunnen het le ger tot vechten brengen. Francois hoort intusschen, dat de Bour gondiërs de stad binnendringen en dat het grauw zich tegelijk gereed maakt de stad te plunderen. Hij slaat zich door den wacht heen en snelt naar zijn vroegere vrienden. In een vlammende redevoering weet hij hen van plunderaars tot verdedigers te maken en aan het hoofd van de bonte me nigte stort hij zich op den zegevierenden vijand. Als Parijs door zijn toedoen van den vijand bevrijd is, trachten de generaals alle eer voor zich zelf te houden en Villon zou als een verrader zijn opgehangen als Vader Villon er niet was tusschen geko men. Ontroerend en komisch, al naar gelang de omstandigheden zulks vragen, rolt de film aan het oog voorbij. Het is inderdaad een uiterst romantische film met sterren van eerste grootte. Voor de pauze de film „Modern Times" met Charlie Chaplin, welke inhoud vol doende bekend is. Een programma dus met een reprise van twee groote werken. Casino. DE DRIE MUSKETIERS. In het Casino-theater, wordt deze week een parodie vertoond op „De Drie Muske tiers'. Alexander Dumas schreef dit boek van onsterfelijke romantiek, met spannen de avonturen en hoofsche galanterie en velen zullen zich de verfilming ervan nog herinneren. Thans wordt deze geschiedenis opnieuw op het witte doek gebracht, nu echter vermengd met uitbundigen humor waarvoor de scenario-schrijver niet ten onrechte excuus vraagt aan den vermaar den auteur. Don Ameche en de Ritz Bro thers zijn de hoofdvertolkers, doch worden daarin door meerdere artisten van naam bijgestaan, zoodat men een uitstekend filmwerk te aanschouwen krijgt. Drie echte musketiers landen in een herberg aan, waar zij zich bedrinken en door de bedien den in bed worden gewerkt. Spelender wijs trekken deze bedienden» de fraaie musketiers-costuums aan en. zoo worden de Amerikaansche filmkomieken de drie „Ritz Brothers" musketiers. Dan beleven zij hun spannende avonturen met d'Ar- tagnan (Don Ameche) in den grooten strijd om Frankrijk's Koningin (Gloria Stuart) om haar de kostbare broche terug te bezorgen, welke zij in een oogenblik van zwakte aan den hertog van Bucking ham heeft afgestaan en waardoor zij in groote moeilijkheden komt te verkeeren. Ernst en humor, maar van dit laatste het meest, wisselen elkaar af en van het geheel is een uitstekende vertolking gege ven, zoodat de film het aanzien ten volle waard is en een flink uur goede ontspan ning biedt. Voor de pauze kunnen wij bewonderen de vermaarde zingende Cowboy Gene Autry in de spannende film: „De man, die den moed had", een aantrekkelijke geschie denis, waarin Gene Autry bewijst dat hij even voortreffelijk schiet, als dat hij zin gen kan. Vooraf krijgen wij nog een serie buitengewoon mooie en interessante na tuuropnamen, bijeen eer goed gevarieerd' en aangenaam program. Luxor. OPNIEUW „ZARAH LEANDER". Het schijnt, dat Zarah Leander heel wat bewonderaarsters en bewonderaars ook in Leiden heeft, want de directie heeft zich genoodzaakt gezien de film „Es war eine rauschende Ballnacht" te prolongee- ren. Tschaikowsky's muziek zal dus met Zarah Leander's stem nog een week te aan- hooren zijn. Voor de pauze draait als hoofdfilm „Vlie gende vrouwen", een actievolle rolprent met opwindend en spannende luchtraces van vrouwelijke piloten. Een fotografisch mede uitstekende film met Kay Francis en William Gargan in de hoofdrollen. Agenda NFID. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. A9RBE1DERS- BE WEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Jaarvergadering Land- en Tuinbouwarbeidersbond, 8 uur. (Zaal 12) Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio" 8 uur (Zaal 0) Dag. Bestuursvergadering R. K. Volks bond, 8 uur. (Kantoor) Katoor Bouwvak arbeidersbond (Zaal 10), nam. van 7.30 8.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de Afdeeling Lei den en Omstreken, Kantoor Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.308.00 uur Woensdag: Vacantiebonnen-controle Bouw- vakarbeidersbond (Stucadoors), zaal 1 en 2 3 uur Ledenvergadering R. K. Volks bond, 8 uur (Zaal 6). De Poedelaars, 8 uur (Zaal 9). Donderdag: Repetitie R. K. Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor 78 uur Bibliotheek, 78 uur. INTERPAROCI/iEELE ST. JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en S. v. d. Aar. Zondag: Alle Commissarissen present. Maandag: A. Verhoogt en A. de Gunst. Dinsdag: C. v. d. Meel en P. Reize- voort. Donderdag: W. v. d. Holst en D. De- vileé. Zaterdag: A. Gieske en S. v. d. Aar. Zondag: Bijeenkomst voor de Ge zellen van 12.30—2.30 uur. Geen zitting S*. Josephs Spaarkas. 8.30 uur Kerst avond. Opgevoerd wordt van Advent tot Kerstmis. De zaal wordt geopend om 8 uur. Einde ongeveer half elf. Maandag: Bij eenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. 8.45 uur: Verplichte vergadering Afd. Gezellen van 21 jaar en daarboven; aller opkomst gewenscht. Geen Biljart avond. 8 uur: Tafeltennisclub. Dinsdag: 8.45 uur: Verplichte vergadering van Ge zellen van 17—21 jaar. Aller opkomst ge wenscht. Woensdag: 8.30 uur: Repetitie Liedertafel Sebastian Schaffer. 8.30 uur: Repetitie Tooneelclub Afd. Ouderen. Donderdag: Bijeenkomst voor de Gezellen van 8—10.15 uur. 8.30 uur: Bijeenkomst Schaakclub „De Raadsheer" in het Militai ren Tehuis. Vrqijdag: 8.30 uur: Repeti tie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer Zaterdag: Bijeenkomst voor de Gezel- len van 8—10.15 uur. 8.15—9.15 uur: Bi bliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poe delaars", Mededeclingen: Maandag, Woensdag en Donderdag spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Spaart geregeld voor de retraite bij den huismeester. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: des avonds half negen zingt een gedeelte der Schola in het Gezellenge- bouw Rapenburg. Aantreden om kwart over acht. Maandag: half zes: Jongere As piranten; zes uur: Oudere Aspiranten. Dinsdag: zes uur: Schola; des avonds om om 9 uur: Repetitie voor de Schola met de Heeren in de Kerk (extra repetitie voor Kerstmis). Donderdag: zes uur: Schola. Vrijdag: zes uur: Crescendogroep; half negen: Repetitie voor de Schola in de Kerk met de Heeren. Generale repetitie voor Kerstmis. Hallo boys! Vooral de Scholaleden be waren deze agenda goed en kijken haar goed na. Denkt aan Dinsdag 9 uur en vrijdag half negen: repetitie in de Kerk. Een heele enkele „sukkel" vergeet zoo n bijzondere repeiitie wel eens. Da s olie dom! Je moet aan doen zooais die gocheme jongens, die de agenda iedere week uit knippen en ophangen bij de kalender of in hun slaapkamer. Dat is een reuze uit vinding. Dan, boys, er is op 2 Januari weer een uitvoering in het Militaire tehuis. 16 Januari zingen we voor de „Vereeni- ging en Stiile umgang" en.... zooals je al weet: op derden Kerstdag in den Haag Er is dus werk aan den winkel. Reuze hè? Natuurlijk staan bovenaan de veie beur ten, die we met Kerstmis m de Kerk heb ben te vervullen: Eerste Kerstdag Nacht mis, Hoogmis en Lof. Tweede Kerstdag: Hoogmis en Lof. Dus, boys, doet enorm je best, enfin, dat behoef ik eigenlijk niet meer te schrijven, want dat doen we al I Reuze! Houdt je maar taai! Tot kijks. Kapelan E. A. M. PAAP. INTERPAR. ST. FRANC. LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie 6 uur Lof waarna recreatie 7.30 Gezellen Maandag: 6.45 uud Franciscusvrienden 1 Dinsdag: 6.30 uur Sloyd 1 en II 8.30 uur Gezellen Woensdag: 6.45 uur Fran ciscusvrienden II 8.15 uur Godsdienst onderricht waarna recreatie, voor de school vrijs jeugd 8.35 uur Franciscusridder I, Gezellen Donderdag: 3 uur Mondorgel- c]ub Vrijdag: 6.45 uur Sloyd III en IV 8.30 uur Gezellen Zaterdag: 6 uur Franciscusridders II 7.30 uur Francis- cusridders III 8.00 uur Tooneelclub. KRUISVAART. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 3.30 uur Missieclub „Pater Da- miaan" Dinsdag: 6 uur Sleutelkor 8 uur St. Stephanusban 8 uur St. Aioy- siusban Woensdag: 8 uur Kard. v. Faul- heberban Vrijdag: 6 uur Sleutelkoor Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis 5.45 uur St. Lodewijkban. H. DIENSTEN OP ZONDAG LEipEN. Kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph, Heerensingel. H. Missen: 7.30, 8.45, 10 (Hoogmis) 11.45. Lof: 7 uur. .Kerk van den H. Petrus, Kamerlingh On- neslaan. H. Missen: 7.30, 9 10.30 (Hoogmis). Lof: 7.30 uur. Kerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontv., Haar lemmerstraat. H. Missen: 6, 7.30, 9, 10.15 (Hoogmis), 11.30 Lof. 6 uur. Kerk van den H. Lconardus, Haagweg. II.Misscn: 7.15, 9 uur (Hoogmis), 11 uur. Lof: 7.30 uur. ZOETERWOUDE (MEERBURG). Paroch. O.L.V. Onb. Ontv., H. Missen: 7.30, 10 (Hoogmis). OEGSTGEEST. Paroch. v. d. H. Willibrordus. H. Missen: 7, 8.45, 11 uur. VOORSCHOTEN. Parch, v. d. H. La uren tins. H. Missen: 6 30, 8.—, 9.—, (Hoogmis) 10.15. Kloosterkerk Haagsch Schouw. O. L. V. Middelares. II. Missen: 7.30, 10.— (Hoog mis). WASSENAAR. Paroch. v. d. II. Willibrordus. H. Misscnt 6 30, 7.45, 9.10.15 (Hoogmis). Paroch. v. d. II. Joseph. H. Missen: 7, 8.30, 10 (Hoogmis). KATWIJK. Paroch. v. d. Goeden Herder. H. Missen: 7, 8, 9 (Hoogmis). SASSENHEIM. Par. van St. Jan den Dooper. II. Missen: 7.30. 8.50 (uitsl. voor militairen) en 9.45 (Hoogmis). Cohort „Aethernus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuls. Zondag: 3 uur Zang en tooneelgroep 4 uur. GEEN ontspanning. Maandag: 7.30 uur Willibrordus en Bonifatiusban Dinsdag: 7.30 uur Servatius Paschalisban; Woensdag: 7.30 uur Tooneelgroep Donderdag: 7.30 uur Franciscus Tarcisius- ban Vrijdag: 6 uur Aspirantenban I 7.30 uur Aspirantenban II. Cohort: „St. Pancras. Burcht: Anna Paulownaslraat. Zaterdag: 8 uur Tooneelrepetitie Zon dag na de Hoogmis Tooneelrepetitie UI en IV bedrijf Maandag: 7 uur Gedialogeer- de H. Mis 8 uur Groene Vendel Wocns dag: 8 uur Tooneelrepetitie Donderdag: 8 uur Roode Vendel Vrijdag: 8 uur Kruisvaartkring Zaterdag: 67 uur Af rekenen 3 cents fonds. OEGSTGEEST. Cohort: „St. Bernardus". Burcht: R. K. School. Zondag: Elisabethpenning: Ignatlusban 12 uur Adventskrans Dinsdag: 7.00 8.30 uur Michaël Pro-ban Woensdag: 6.458.00 uur Ignatiusban 8.00—9.15 uur Tarcisiusban Donderdag: 7.008.30 uur Willibrordusban Dienstban: Willibrord- ban. WARMOND. Zondag geen club. Zondag om 4,30 ring- verband. Woensdag 7.30 Mgr. Aengcnont-, Michael- en Tarcisius-ban. Zaterdag 7.30 uur Wilibrordus- en Jeroen-ban. Woensdag Gulden Mis. De Gulden Mis is een luisterrijke hulde voor Maria. Wij Kruisvaarders gaan allen naar de Gulden Mis om hulde te brengen aan Maria, onder wiens bescherming de Kruisvaard is ge steld. Jongens, de laatste lootjes wegen het zwaarst. Er zijn mensdhen geweest, waar de jongens nog niet geweest zijn, die jon gens hebben hun wijk niet goed afgeloo- pen; nog even vasthouden en we kunnen trekken. Denk om af te rekenen. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Parochie O. L. C. Hemelv. en St. Joseph. Clubhuls: Maria Gijzensteeg Maandag: 6.45—8.15 uur Gemma Galga- ni-groep 7.00—8.30 uur Lidwinagrocp 7 309 uur Marg. Sinclairgroep 8.15 9.45 uur Mariagroep Dingdag: 7.30 uur H Mis en Alg. H. Communie Donderdag: 7 30—8.00 uur Tooneel 8.15—9.45 uur Caecilia-groep Vrijdag 7.008.30 uur Theresit en Agnes-groep. Aanmelden van nieuwe leden op de Clubavonden. Parochie: „St. Petrus". Cirkel: De Blijdenkers. Dinsdag: 7.45—8.45 uur Middengroep 9—10 uur ook Middengroep Woensdag: 7.008.15 uur Jongste groep Zaterdag: 2 15—3.30 uur Mulo-groep. Aanmelding van nieuwe leden op de clubavond. Club huis: Hoogewoerd 53. Afd. Hartebrug. Maandag, 8 uur Top-groep Dinsdag: 6 30 uur Jongste groep 8 uur Midden groep Donderdag: 7 uur Mulo-groep 8 uur Charitatief naaien. Aanmelden nieuwe leden op de clubavonden aan het Clubhuis Mare (achter de kerk).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7