NATUURLIJK C. F. MEERPOEL Academienieuws Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 16 DECEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 zullen wij gaarne Uw defecte naaimachine repareerenDit zou echter overbodig zijn als U een KWALI- TEITS naaimachine gekocht had van W ALLEEN: Breestraat 171. TWINTIG BEGROOTINGSVOORSTELLEN. In het geheel zijn tot nog toe voor de be handeling der gemeentebegrooting twintig voorstellen en moties door raadsleden in gediend. We vermeldden reeds de voorstellen- v a n Eek inzake optochten op Zondag, het rekening houdend met de verschillen de geestesrichtingen bij benoemingen in gemeentelijke commissies, de motie-van Eek inzake het adresseeren aan de Re geering over de duurte en zijn bekende mo tie over de medezeggenschap. De heer Schüller wil medewerking verleenen aan den bouw van meer arbeiderswonin gen ter vervanging van krotwoningen en een onderzoek naar onbewoonbaar te ver klaren woningen. Hij wil ook, dat de re sultaten der woningtelling openbaar wor den gemaakt en een onderzoek naar de be zetting van de woningen, beneden een huurprijs van 6. De heer P i e n a stelt voor, dat de gemeente Leiden zich. weer aansluit bij het centraal overleg voor Gem. Personeelsaangelegenheden. De mo tie van den heer Snel over de werkver schaffing vermeldden we reeds. De heer Eikerbout Wil de extra-toelage van 25 per man voor het recherche-personeel alsnog in de begrooting opgenomen zien. Hij wil de tramhalte van den Hoogen Rijn dijk, nabij de Utrechtsere brug verplaat sen naar het Plantsoen. De voetbrug aan de Schelpenkade wil hij verlaagd zien, zoo ver als de schepvaart dit toelaat. De heer van O y e n wil als regel om 7 uur gaan vergaderen en vraagt om voorstellen van B. en W. tot wijziging der gas-, electrici- teits- en watertarieven, zoodanig, dat re kening wordt gehouden met de groote ge zinnen. De heeren Wilmer, Beeken kamp en Bosch van Rosenthal willen het aantal leden van de Commissie voor de Strafverordningen brengen op 5. De heer T o b wil de Commissie van Fi nanciën doen adviseeren bij de samenstel ling der begrooting. Hij stelt verder voor op korten termijn over te gaan tot opheffing der Stedelijke Werkinrichting. Het laatste voorstel is van de heeren Donders, Veenendaal, Key en Bosch van Rosenthal en luidt als volgt: De Raad, van oordeel, dat het niet strookt met een richtig financieel beleid om het na- deelig exploitatie-saldo van den dienst 1938 ten bedrage van 133260.10 met ingang van het dienstjaar 1940 af te schrijven over een termijn van vijf jaren, zooals in de be grooting 1940 wordt voorgesteld; van oor deel, dat een richtig financieel beleid vor dert, dat voormeld tekort geheel uit den gewonen dienst voor het jaar 1940 wordt gedekt; besluit volgno. 226 van de begroo ting voor het dienstjaar 1940 ten bedrage van 106.609 geheel te schrappen en het College van B. en W. uit te noodigen ten spoedigste bij den Raad zoodanige voor stellen in te dienen, dat de begrooting voor Ihet dienstjaar 1940, die tengevolge van voormelde schrapping een nadeelig saldo vertoont, alsnog zonder dit nadeelig saldo zal sluiten. DRIE DAGEN ZONDAG. Drie dagen Zondag achter elkaar is iets wat maar eens in de 5 of 6 jaar terug keert. Zooals dit jaar: 24 December Zondag en daarop aansluitend 25 en 26 Èecember de Kerstdagen. Het komt ons voor, dat een vroolijke ontspanning op dien 2en Kerst dag des avonds iets is waar iedereen naar zal verlangen. Het St. Franciscus Liefdewerk zorgt voor deze ontspanning, het heeft op 26 December een Tooneelavond georgani seerd, met bal na natuurlijk, klinkend als een klok. Het Rotterdamsche Zuider Tooneelge- zelschap, Moderator Pastoor Vijverberg, speelt onder regie van Vincent Berghegge, het Amerikaansche blijspel „Op de 7e van de 7de", een stuk uit welks proloog wij het volgende verklappen. Het stuk speelt in een heeren-sociëteit van een Amerikaansche stad. Een der voorschriften van de sociëteit is, dat er geen dames mogen geintroduceerd worden, behalve één dag in het jaar, de zooge naamde dames-dag. De sfeer aan een heeren-sociëteit eigen verdwijnt en de dames drukken hun stempel op het heilig dom van de heeren der Schepping. Deze dag valt samen met de volgende gebeurte nis. Jimmy Shannon, één der leden van de sociëteit, is plotseling erfgenaam ge worden van 12 millioen dollar. Ih het tes tament echter staat een bepaling, dat hij vóór zijn dertigste verjaardag gehuwd moet zijn; zoo niet, dan vervallen de mil- lioenen aan nuttige instellingen. Deze be paling jaagt Jimmy de doodsangsten op het lijf, want hij is niet alleen niet ge trouwd, maar de tegenwoordigheid van dames is voor hem de grootste benauwe nis; hij is een verstokt vrijgezel. Hij staat dan ook op het punt af te zien van de groote erfenis, als zijn vriend Meekin tus- schen beide komt. Hij weet hem te over tuigen dat juist de dames-dag een ge schikte gelegenheid biedt, om kennis aan te knoopen en zoo niet alleen de 12 mil lioen binnen te sleepen, maar tevens in het bezit te komen van een aardig vrouw tje. Hoe het verder verloop van de ge schiedenis is, mag ik U niet vertellen, want deze onthulling zou veel van de spanning van het stuk wegnemen. Dat de hoorders zich echter kostelijk zullen amu seeren, is een voorspelling, die ik gerust durf wagen zonder later voor een brood profeet te worden nagewezen. Het Bal staat vervolgens onder leiding van Evert Castelein, muziek „The Roto Cokiur Players" en de prijsnu, daar pralen wij niet over, die is te laag voor een dergelijken avondgerekend, dat er ook nog wat moet overblijven voor den Jeugdarbeid van het St. Franciscus Liefde werk. Kaarten zijn reeds verkrijgbaar by de Fa. Huibers, Haarlemmerstraat, waar U nu reeds kunt voorbespreken als U dit wenscht. Leest U even de advertentie in dit num mer. HET RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Gedeeltelijk weer opengesteld. Met ingang van Maandag a.s. zal het Rijksmuseum voor Oudheden, althans ge deeltelijk, weer voor het publiek toegan kelijk zijn. Het Museum werd eind Au gustus in verband met den dreigenden internationalen toestand gesloten; sinds dien is een groot deel van het museum- bezit naar elders overgebracht en een ander deel in het Museum zelf veilig op geborgen. De door deze maatregelen ont stane leemten zyn met materiaal uit de studie-collecties en door een belangrijk bruikleen uit het Rijksmuseum G. M. Kam te Nijmegen aangevuld. Voor het publiek zullen thans ter be zichtiging worden gesteld de afdeelingen Nederland en Oud-Europa en kleine ge deelten der klassieke en Egyptische afdee lingen, voornamelijk omvattend klein kunst, vazen, glas en brons. Gedurende de wintermaanden zal het Museum geopend zyn van 103 uur, op Zon- en feestdagen van 13 uur. DE BONTE DUIF. De jaarlijksche tentoonstelling. Evenals het vorig jaar houdt de Leid- sche Postduivenvereeniging „De Bonte Duif" heden en morgen haar jaarlijksche tentoonstelling in „de Groote Vink". Een 140-tal vogels toont opnieuw den liefhebbers, hoe, na een zorgvuldige keu ring van den keurmeester C. J. Saarloos, een vogel wel of niet moet zyn, of beter dan tentoonstéllingsvogel is. Daarnaast treffen wij opnieuw een eere stand aan van den heer Joh. Hornstra uit Amsterdam, die dit jaar voor de negende maal beslag legde op het kampioenschap van afdeeling A. Deze stand is voor de liefhebbers en bezoekers een extra attractie doordat men er twee prijzen kan winnen, nl. een jonge duif uit de 2e of 3e broed en een stel stel eieren. Vermelden wij tenslotte de uitslagen. Hoofdbekroningen: Beste oude doffer, N. v. Albada beste oude duif, R. P. de Graaf, beste jonge doffer, N. van Albada, beste jonge duif Jac. Kreekelaar. Beste vogel der tentoonstelling: N. v. Albada. Klasse I. Oude doffer (800 K.M. en hoo- ger) alle kleuren: le prijs N. van Albada, 2e R. P. de Graaf, 3e M. J. Noordervliet, 4e H. Smit. Klasse 2: Oude duiven (800 K.M. en hoo- ger) alle kleuren: le prijs J. S. A. Bailey, 2e N. v. Albada, 3e H. Smit. Klasse3: Oude doffers (500 K.M. en hoo- ger) alle kleuren: le prijs J. S. A. Bailey, 2e R. P. de Graaf, 3e N. van Albada. Klasse 4: Oude duiven (500 K.M. en hoo- ger) alle kleuren: le pvijs R. P. de Graaf, 2e J. P. Groenendijk, 3e J. S. A. Bailey. 4e R. P. de Graaf. Klasse 5: Oude doffers (300500 K.M.) alle kleuren, le prijs H. van Riet, 2e J. S. A. Bailey, 3e J. P. Groenendijk. Klasse 6: Oude duiven (300500 K.M.) alle kleuren: le pr. N. v. Albada, 2e R. P. de Graaf, 3e H. van Riet. Klasse 7: Oude doffers (1Ó0—300 K.ty) alle kleuren: le prijs J. S. A. Bailey. Klasse 8: Oude duiven (100—300 K.M.) alle kleuren, le prijs N. v. Albada, 2e J. L. A. Bailey, 3e H. Smit. Klasse 9: Oude doffers, onbevlogen (al le kleuren): le prijs J. S. A. Bailey. Klasse 10: Oude duiven onbevlogen (al le kleuren) le prijs J. S. A. Bailey. Kalsse 11: Jonge doffers (100200 K.M.) B. Band, BI. Kras en Zw. Kras: le prijs Jac. Krekelaar, 2e J. S. A. Bailey, 3e N. v. Albada, 4e R. P. de Graaf. Klasse 12: Jonge duiven (idem), le prijs H. van Riet, 2e N. van Albada, 3e F. N. Bink, 4e M. J. Noordervliet, 5e R. P. de Graaf. Klasse 13: Jonge doffers (100200 K.M.) de in 11 niet genoemde kleuren: le prijs N. van Allbada, 2e H. Smit, 3e J. S. A. Bailey. Klasse 14: Jonge duiven (100—200 K.M.) de in 12 niet genoemde kleuren: le prijs Jac. Krekelaar, 2e F. N. Bink, 3e H. van Riet. Klasse 15: Jonge doffers (200300 K.M.) alle kleuren, le prijs M. J. Noordervliet, 2e N. van Albada, 3e H van Riet, 4e J. P. Groenendijk, 5e R. P. de Graaf. Klasse 16: Jonge duiven (200—300 K. M.) alle kleuren, le prijs W. v. d. Steen, 2e H. van Riet, 3e R. P. de Graaf, 4e H. Smit. Klasse 17: Jonge doffers onbevlogen alle kleuren, le pry's J. S A. Bailey. Morgenochtend zal er op de tennis banen van „De Krocht" gelegenheid zijn, voor leden en donateurs van de Leidsche IJsclub tot schaatsenrijden. DE ARBEIDSVOORWAARDEN DER SLAGERSGEZELLEN. Deze week kwamen de besturen van de Moderne, R.K. en Chr. bonden van Arbei ders in de Slagersbedryven hier ter stede in vergadering bijeen, ter bespreking van de vraag, wat gedaan kan-worden om te komen tot een wyziging van de arbeids voorwaarden van de Leidsche slagersge zellen. Na ampele bespreking werd besloten den Bondsbesturen op te dragen stappen te doen, om tot de noodige verbeteringen te komen. De Bondsbesturen zullen zich thans tot de Patroonsorganisaties wenden, met een verzoek om een bespreking over deze aan gelegenheid. DE WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid was op 14 December als volgt: Aardewerk enz. 74, boekdrukkerij, enz. 53, bouwbedrijven, enz. 756, Chem. nijver heid 7, houtbewerkers 110, kleedingbedrijf 57, lederbewerkers 5, metaalnijverheid 318, boekbinders 10, textielnijverheid 196, voe dingsgenotmiddelen 143, landbouwbedrij ven 123, handel 119, verkeerswezen 259, verzekering en bankwezen 13, vrije beroe pen 58, ongeschoolde handarbeiders 328, huispersoneel 10, verplegers 1, Analysten 4, Naoisters 8, Winkeljuffrouwen 12, Ser veersters 1, Kantoorbedienden 38, Ver pleegsters 2. Bedrijfsleidsters 1, Onderwij zeressen 1, Ass. en Huishoudsters 11, Kin derjuffrouwen 5, Dagmeisjes 2, Dienstbo den 5, Werksters 37, Fabr. Arbeidsters 4, Strijksters 1, Mangelsters 1, A.V.O. 2. To taal 135. Alg. totaal 2809. 15 Dec. 1938: 4380, 16 Dec. 1937: 5039. Ben. 15 Ged. Werkloozen en 413 in werkverschaffing. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van Notaris H. M. Mar- kusse alhier: De huizen met afzonderlijke bovenwo ningen en tuintjes Prins Frederikstraat 1818a en 2828a resp. in bod: 2850. en ƒ2900.—, kooper de heer E. van Star- kenburg q.q. te Oegstgeest resp. voor: ƒ3050.— en ƒ3125.—. Huis en erf Doelensteeg 12 hoek Doelen gracht in bod: f 1720.—, kooper de heer N. J. Moonen q.q. alhier voor f 2020. Huis en erf Langegracht 184 in bod: 1080.—, kooper de heer J. Mugge q.q. alhier voor f 1080. Huis en erf Waardgracht 116 in bod: ƒ710.—, keeper de heer J. Bleijie q.q. al hier voor: 720. UIT LEIDEN VERTROKKEN. E. H. Aalbers, Buitenzorg, Nederl. Indië, Grooteweg 40 R. M. Bennema, Ned. Indië W. J. M. Bertels, Amsterdam, Rijnstr. Ill bov. B. J. E. de Blank, Schiedam, Prof. K. Onnesl. 170a C. H. Bogaardt, Den Haag, Surinamestr. 6 C. W. Boogerd, Batavia N.I. J. J. G. Brutel de la Rivière, en Haag, Waaldorperweg 87 P. W. van Deventer, Leiderdorp, Hoofd straat 60e Wed. J. van der Reij den- Dirkzwager, Zoeterwoude F 7 C. H. M, Duindam, Groningen, Verlengde Heeren - weg 91 J. H. A. Ellecom, Ned. Indië C. D. van Es, Engeland J. A. Esmeijer én fam., Den Haag, van Tuijlstr. 25II J. van Iterson-Filippo, Den Haag, Jac. Ma- rislaan 136 C. Grasman, Amsterdam, Wagenaarstr. 22II M. A. Harpenau, Den Haag, Parkstraat 89a J. Hendriks, Batavia N.I. Bendoro Raden Mas Her tog, Ned. Indië D. Stolp-Hiemstra, Am sterdam, KI. Gartmanplantsoen 29II W. van der Hoogt, Den Haag, Westduinweg 228 H. S. van Iterson, Den Haag, Jac. v. Marislaan 136 G. de Jong, Lemsterland, Schoolstra 91 A. Joseph, baboe, Sorong N.I. Nw. Guin. F. Kamma en fam., So rong Nw. Guin. H. F. Karczmarzijk, Polen B. van Klingen, Voorschoten, Papenlaan 82 H. D. Kwee, Ned. Indië W. A. C. van der Laan, Den Haag, Valken, boschkade 561 D. C. van Leeuwen, Willemstad, Cur. M. van- Leeuwen, Medan N.I. R. Lensing, Ned. Indië N. van der Linden, Kaapstad Z. Afrika T. S. Loa, Amerika K. Loeb, Amsterdam PI. Franschelaan 34 bhs. J. M. v. Maanen en fam., Sassenheim, Iepenlaan 2 P. J. van der Merk, Oegstgeest, Julianalaan 4b C. Monteban en fam., Den Haag, Drie- bergenstr. 170 H. Ottenburg, Engeland M. C. Nagtegeal-van Peijpe en fam., Ned. Indië M. W. Renes, Jaarsveld, 49 C. M. C. J. Bakx-Ritman, Ned. Indië Wed. J. van den Berg-de Roode, Amster dam, Overtoom 1881 J. Sampion, Tou- rette sur Loupe Fr. Rue de Madeleine P. J. L. Scholte, Ned. Indië M. A. Se- gaar, Oegstgeest, Pr. Bernhardlaan 50 G. Spruit en fam., Leiderdorp, Zijldijk 3 A. S, A. Tan, Ned. Indië M. A. Nico- la-Top, Ned. Indië E. K. Unmuth, Frankfurt a.Main, Kapitainestr. 38 T. M. L. Verpaalen, Breda, Nw. Boschstr. 40 S. Bekooij-van der Vliet, Apeldoorn, Bad huisweg 21 H. W. van der Werf, Zwolle, Hortensiastraat 87 W. C. B. M. Wisse, Rotterdam, Nw. Croosweg 28a G. de Zoeten, Den Haag, Soestdijkkade 29. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 6429. C. J. Verdegaal, Hazerswoude, Rijndijk A 164, exploitatie van octrooien. Wyziging: 6920. Neclerlandsche Ha vermout- en Rijstindustrie N.V., Zoeter woude, Hooge Rijndijk F. 144. N. Dir.: J. van der Meer, Leiden. LEIDEN. Geslaagd: Voorbereiden de Kerkelijke examen: mej. A. M. Broek man, den Haag; Doctoraal examen Neder- landsche taal en letteren de heer G. W. Huijgens, Rotterdam. Bevorderd: tot doctor in de Genees kunde op proefschrift get.te'd „Het ver band tusschen de hypophyse en eenige aan het reticulo-cndotheliale systeem toege schreven functie" de heer P. Ruitinga, ge boren te Amsterdam en wonende te Lei den; doctoraal examen klassieke letteren, de heer Ph. L. Egermont, den Haag; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak scheikunde mej. E. Neytzeil de Wilde, Den Haag. Examen van Apothekersassitent ge slaagd: de dames R. Smith, Wassenaar, H. Frantsen, Vlaardingen, de heer F. Wentzel, Leiden. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het practisch Apothekersexamen de da mes T. G. Bakker. Leiden, E. M. C. van Buuren, Leiden, N. Hoedemaker, Berg- schehoek, A. H. van Muijlwijk, Leiden, de heeren R. J. Noordhoek Hegt, den Haag, H B. J. van Rijn, Venlo. Binnenland DE „VOLENDAM" VERTREKT. Het s.s. ,Volendam" van de Holland- Amerika-lijn zal vannacht van Rotterdam naar Amerika vertrekken. De inscheping heeft plaats tusschen acht en tien uur. Onder de pas^giers zijn en kele bekende personen, onder wie de gla zenier Joep Nicolas. DOODELIJK ONGEVAL IN STAATSMIJN EMMA. Gistermiddag is de 27-jarige hulphou wer F. H. Ruyters in de ondergrondsche werken van de staatsmijn Emma overre den door een locomotief. Eenige uren la ter is hij in het St. Jozefziekenhuis te Heerlen aan de bekomen verwondingen overleden. Ruyters was ongehuwd en woonachtig te Hulsberg. MOORDAANSLAG TE GORINCHEM. De vermoedelijke dader gevat. Onder vrijwel dezelfde omstandigheden als de vorige week te Hoogblokland, is gisteravond onder Gorinchem op den Dordtschendijk een moordaanslag ge pleegd. De 20-jarige J. van der Pijl uit Har- dinxveld, die op den Dordtschendijk van Gorinchem naar Hardinxveld fietste, werd achterop gereden door een fietser, die haar een mes in den rug stak. Op haar geschreeuw kwamen bewoners van woon schuiten naar buiten, waarop de fietser de vlucht nam. De commissaris van politie te Gorin chem, is direct met man en macht uitge rukt en aangezien men vermoedde, dat de dader een der grienden zou zijn inge vlucht, heeft men terreinen afgezet en af gezocht, waarbij men gebruik maakte van een zoeklicht. Hoewel de dader in den om trek niet werd aangetroffen, kreeg men wel eenige aanwijzingen, o.a. werd een fiets gevonden. Een en ander gaf aanlei ding tot arrestatie van den 16-jarigen G. van T. te Gorinchem, die om 9 uur van zijn bed werd gelicht. De schoenen van den jongen waren drijfnat, terwijl de ge vonden fiets hem toebehoorde. Er bestaat vermoeden, dat deze van T. ook de dader van den aanslag te Hoogblokland zou zijn. Van T. werd eenigen tijd geleden voor waardelijk veroordeeld wegens diefstal met braak. De toestand van het meisje v. d. P. baart geen zorg. Nader meldt men, dat de dader bekend heeft. Hij is waarschijnlijk niet toerekenbaar. Hy kende het meisje heelemaal niet. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 16 Dec. (A.N.P.) Het Fransche legerbericht van hedenochtend luidt: Niets bijzonders te melden. BERLIJN, 16 Dec. (A.N.P.) Het Duitsche legerbericht luidt: Geen byzondere ge beurtenissen. FINSCHE AANVAL VERWACHT. OSLO, 16 Dec. (A.N.P.) De Finnen steken bij hun terugtocht alle huizen in brand en vernielen alle bruggen. Vanochtend te drie uur is, naar het Noorsch telegraafagentschap berichct, een hevige strijd in het Noorden begonnen. Het schijnt, dat de Russen niet meer dan 4000 man tellen en dat de Finnen een tegenaanval willen doen in Zuidelijke richting. Talrijke vluchtelingen zijn de Noorsch- Finsche grens overgetrokken. DE „TENERIFE" OPENT DE LUIKEN. LONDEN, 16 Dec. (A.N.P.) De Britsche vloot heeft het 2436 ton metende Duitsche schip „Tenerife" aangehouden. Het schip is door de bemanning tot zinken gebracht toen de Britsche oorlogsbodems naderden. LEIDEN, 15 Dec. Groentcnveiling. Per 100 kg.: Roodekool 2.403.60, sa- voyekool 2.103.20, groenekooi 2.00— 3.80, boerenkool 47, rapen f 3.403.70, prei 3.506.10, kroten 1.802.80, kro ten, gekookt 58, uien 0.802.90, peen ff 3.506.30, spruiten 511, andijvie 2 —9, sla 3—6, Nero 7.30—9.80, witlof 313, tomaten A 1222, idem B 14 26, idem C 814, idem CC 48, per 100 stuks: bloemkool 1.5015.20, salade f 0.702.50, knolselderie 2.005.90 per 100 bos: pieterselie 1.802.70, selderie f 0.70—3.20 Aanvoer 320 kg. Fabrieksboter prima 1.68 en prima boerenboter 1.491.57 K per kg. Turfmarkt van 11 tot en met 16 Dec. Aanvoer: 120.000 stuks lange turf 910 en 8000 stuks fabrieksturf 10 per 1000 stuks. UTRECH8, 16 Dec. Vee. Totaal aange voerd 31185 stuks w. o. 1025 runderen. Prijzen: stieren 2632 cent per pond, han del redelijk, iets hoogere prijzen; 2e soort slachtkoeien 2936 cent en 3e 2228 cent per pond, handel redelijk, iets stijgende prijzen, vaarzen 150220, pinken 80 140, melkkoeien 170—270, kalfkoeien f 180280, varekoeien 100190 per stuk handel voor goede soorten iets hoogere prijzen; 300 magere kalveren f 4095, handel redelijk, met vaste prijzen; 760 nuchtere kalveren 612, handel vlug. mot hoogere prijzen; 3Ö0 magere varkens 23 36. schrammen f 1522. 380 biggen 9 14 per stuk, handel redelijk, onverander de prijzen; 140 magere schapen 1724, handel matig, prijzen iets hooger; prijzen; 280 Weidelammeren 1217 per stuk, han del matig, prijzen gelijk. Kleinhandel. Boter f 1.10, per kg., kaas 6080 cent, per kg., 2300 eieen f 3.60 5.50 per 100 stuks. LEIDERDORP, 15 Dec, EeierenvelIIng. Prijzen: kippeneieren 3.40—4.50 per 100 stuks; boter 7678 cent, kaas 2337 cent per pond; kippen 4055 cent, hanen 80 cent, konijnen 0.302.55, eenden 3585 cent per stuk. BOSKOOP. 16 Dec. Bloemenve'Hng. Beshulst I 1525 cent, beshulst II 12—16 cent, J. C. van Tol le soort 1624 cent, 2e soort 1016 cent. bonte huM met bes 44 -67 cent, zilverbonte 4050 cent. goud- bonte 3845 cent. blauwe spar 22—32 ccn.t Nordmann 1525 cent, Skynnia por stuk 16 cent, Hulstplanten per stuk 50 cent, Hulstaanvoer 5000 kg. Chrysanten. groot- bloemig 1724 cent, Mahonia 1620 cent. KATWIJK a. d. RIJN. 15 Dec. Groenten- veiling. Per 100 stuks: bloemkool I 1 2.70 —3.30, idem II 1.50—2.10. per kist van 20 kg.: waspeen 0.701.20, kroten 2845 cent, per 100 kg.: roodekool 2.00- 2.80, gelekool 2 002.30, groenekooi 2.30 3.60, uien 2.503.50, per kist van 6 kq.: andijvie 3438 cent, boerenkool 2530 cent. LEIDSCHENDAM. 15 Dec, Groenten- veiling. Kropsla le soort 1.31ƒ.2. Stoofsla 2 00—2.40. Peen 7.90—8.60. Tomaten midd. 2.002.30, 2e soort 1 40 2.Andijvie per K.G. 0.05—0.07. Spi nazie per 4 K.G. 0.580.61. Prei 5.00 5.40. Selderie 1.00—1.30. VOORHOUT, 15 Dec. Veiling D.V.V. Aanvoer 50 konijnen. De prijzen van slachtkonijn waren 1.95, 1.40, 1.35, 0.80. Aanvoer 8 hanen, prijken 0.72. Handel vlug. VINKENVEEN, 15 Dec. Groenten- en Fruitveiling. Witlof 3.9.00, Prei 5.40. Waschpeen 3.50. Spruiten 5 00 7.50. Groene kool 1.503.60. Boerenkool 2.403.70. Andijvie 4.80. Savoye kool 2.30. per 100 K.g. Andijvie, 1.70. Bleek selderij, 6.0011.Knolselderij 2.70. per 100 stuk. Peterselie 8.50. Selderij 3.50 per 100 bos. Aanv. Witlof 9000 K.g. TER AAR, 15 Dec. Centrale veiling. Andijvie 0.120.30, Boerenkool j 0.10— 0.32, Sla 0.30—2.00, Vellen 0.06—0.10, Waschpeen 3.504.00. Breekpeen 1.50, Uyen 0.06—1.89, Prey 3.50—4.00, Spruit- kool 5.00—10.20, Roode kool 2.50—3.80, Witte 1.50—1 80, Groene 2.00—2.60, KnoLseldey f 2.30—4.10, Witlof 10.00— 15.40, Kroten f 3.10, Raapstelen f 0.90, Bloemkool 1.507.00, Tomaten 1.00 2.00. LOOSDUINEN, 15 Dec. Groentenveliing Schorsenero, 2e soort 5.005.90. Druiven, blauwe le soort f 16.—. idem 2e soort 12 per 100 K.g. Spinazie 0.350.79 per 4 Kg. Salade le soort 0.801.30 per 100 krop. Peen le soort f 10.50. Selderij f 1.202.80 Peterselie 2.202.90 per 100 bos: Prei 6.00—6.80. Andijvie 4.50—7.00 per 100 K.g. Stoofsla 0.17 per 6 K.g. Boerenkool 0.16—0.36 per 7 K.g. Eieren f 4.70—5.00 100 st. Spruitkool f 7.per K.g. RIJPWETERING, 15 December. Eieren- veiling. Aanvoer 2552 eieren. Kippen eieren 4.305.20, Eendeneieren f 4.20, Henneneieren 3.504.per 100 stuks. Konijnen ƒ0 601.70 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 403/4 Berlijn75.57l/2 Parijs 4.21 Brussel 31.16 Zwitserland 4222 Kopenhagen 36 40 Stockholm44.871/2 Oslo 42 82i/2 New York1.883/s

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3