OMGEVING NIEUWJAARS- ADVERTENTIËN NIEUWJAARSWENSCH ZATERDAG 16 DECEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE Rl AF) - ?\G. 13 GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDEE DOODELIJK GEWOND. De 33-jarige militair H. Kruitbos, af komstig uit Oud-Beijerland, is op den Rijksweg onder de gemeente Heinenoord met zijn motorfiets over een verloren suikerbiet gereden. Hij verloor de macht over het stuur en kwam ten val, waar door hij ernstige verwondingen opliep. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Met twee gebroken beenen, een ingedrukte borstkas en een ernstige hoofd wonde werd hij opgenomen. Tijdens net vervoer per ambulancewagen is hy over leden. BIJ EEN AANRIJDING GEDOOD. Gistermiddag is in de Gasthuisstraat te Heerlen door onopgehelderde oorzaak de 14-jarige T. H. uit Kerkrade, die in dienst was van een firma te Heerlen, met zijn bestelfiets in aanraking gekomen met een passeerende vrachtauto, waarop 5 ton steenkolen waren geladen. De jongen kwam met het hoofd onder een der achter wielen en was op slag dood. Volgens oog getuigen treft den autobestuurder geen schuld. SLACHTOFFERS VAN KOLENDAMP VERGIFTIGING. Vrouw overleden. Gisterochtend werden in hun woning aan de Industriestraai te Kerkrade de ech telieden J. BischoffOlieslager bewusteloos gevonden. Beiden waren door kolendamp vergiftigd. Zy werden naar het ziekenhuis overge bracht, waar de vrouw spoedig overleed. De toestand van den man is zorgwekkend. Het echtpaar was pas een jaar getrouwd. ZWEEDSCHE SCHIPBREUKELINGEN GERED. Hedennacht is te Rotterdam binnenge komen het Nederlandsche motorschip „Brinda", komende van Londen, met 11 schipbreukelingen aan boord van het Zweedsche stoomschip „Ursus", dat op weg was van Uddevalla naar Rochester. De „Ursus" had 20 man aan boord, zoodat nog 9 vermist worden. Bij de geredden waren 2 zwaargewonden. De schipbreuk heeft plaats gehad Vrijdagmorgen 9 uur. De „Ursus" mat 1499 ton. Het schip werd in 1902 gebouwd onder den naam „Kaethe Christophersen" en heeft daarna nog ge varen als de „Irmgard Hom". DE JUWEELENINBRAAK TE ROTTERDAM. Gestolen ring in maag van verdachte. Het door de politie te Rotterdam inge stelde onderzoek in verband met in den nacht van 30 November op 1 December by den juwelier E. Bonnewits Jr. aan het Van Hogendorpsplein te Rotterdam ge pleegde inbraak, heeft een verrassende ontknooping gevonden. Het kostbaarste stuk, dat ontvreemd was, een platinaring met een briljant ter waarde van 875. scheen spoorloos te zijn verdwenen. Thans is ook deze ring terecht. Een van de verdachte Italianen had het kleinood namelijk ingeslikt en pas na veel moeite is men er tenslotte met medi sche hulp in geslaagd het waardevolle sie raad te voorschijn te brengen. Toen de politie de beide vermoedelijke daders had gevat en haar nasporingen naar den ring begon, kreeg zij den indruk, dat deze ring niet was verkocht. Een bewoner van den Schiedamschen Dijk, wien de ring de dag na de inbraak te koop was aan geboden, verklaarde namelijk, dat beide mannen hem den ring eerst konden laten zien, nadat één van hen zich even ver wijderd had. Men moest dus wel tot de conclusie ko men, dat het kostbare stuk zich nog in het bezit van de daders bevond, doch ook het nauwkeurigste onderzoek leverde geen enkel resultaat op. Men ging toen over hellen tot de gedachte dat één van de mannen de ring zou kunnen hebben inge slikt en stelde den politiegeneesheer dr. J. M. Kolf, hiervan in kennis. Dr. Kolff acht te een dergelijke oplossing inderdaad mo gelijk en verklaarde zich graag tot een onderzoek bereid. Nadat hij daartoe van den officier van justitie en den rechter-commissaris op dracht had, installeerde hij zich in 7 "n kamer Dp het hoofdbureau van politie, waar verschillende hulpmiddelen voor een KATWUK „Het Raskonijn". De uitslag der be kroning van de gehouden tentoonstelling van „Het Raskonijn" is als volgt: hoofd eerprijs, een wisselbeker, werd gewonnen door J. de Jong. De volgende personen be haalden eere-prijzen: A. Kuyt. J. P. Haas noot, W. Varkevisser, G. M. Hermans, C. Barnhoorn, J. de Jong, C. J. Lugthart. De medaillts die beschikbaar waren gesteld kwamen aan W. Varke\ isser, N. lyi. A. Rijs- dam, G. M. Hermans. C. Barnhoorn. J. de Jong, C. J. Lugthart, A. Kuyt Gzn., C. L Koekebakker, J. Glasbergen, J. P. Haas noot, Kr. Schaap en A. Klok. Geboren: Cornells z. v. P. de Mol en J Remmelzaal. Pieter z. v. B. van Duy- venbode en A. van dej Plas. Adriana Cornelia d. v. C. Guyt en G. Haasnoot. Johanna Maria d. v. P. Kuyt en A. Klok. Jacoba d. v. A. Hartevelt en C. van der Plas. Maria d v. P. van Duyvenvoorde en J. van Beelen. Dirk z. v. H. Noppe en K. Haasnoot. Petronella d. v. P. Groen en H. Ouwehand Wilhelmina Cornelia d. v. W. Schonenberg en C. J. van Tonge ren. Corstiaan Louis z. v. A. Pluimgraaf ei. M. Komdorffer. Ondertrouwd: H. van Duyn en A. do Jong. H. van Duyn en N. Ouwehand. Getrouwd: D. van der Plas en M. Ouwehand. H. van Duyn en M. van der Plas. C. de Ridder en G. Kulk. D. Har- teveld en J. Kuyt. J. C. de Ruyter en A. Bonefaas. Overleden: Geertje v. d. Vreede 71 j. KATWIJK AAN DEN RUN St. Elisabethvereeniging Zooals ge bruikelijk, ontvingen we van de secreta resse der St. Elisabethvereeniging het ver slag der werkzaamheden over het afgeloo- pen jaar. Aan dit uitgebreid verslag ont- leenen we het volgende: allereerst wordt melding gemaakt van het overlijden van de oud-presidente, oprichtster ..er Vereeni- ging, die zoo ontzaglijk veel voor de ver- eeniging had gedaan en de stuwkracht was in alles. Hartelijke woorden van dank worden in het verslag gezegd aan dez.e zoo edele weldoenster. Haar nagedachte nis blijve in dankbare herinnering voort leven. Als presidente werd in het afgeloo pen jaar benoemd Mevr. v. Paridon-Hoo- geveen en in diens plaats werd tot vice- presidente benoemd Mevr. Castenmiller-v. d. Eijk. Veel heeft de vereeniging in het afgeloo- pen jaar voor armen en behoeftigen ge daan. En al waren de inkomsten, ongetwij feld is zulks een gevolg der tijdsomstan digheden, iets geringer dan vorig jaar, door bemiddeling der edele weldoensters- (ners) kon een groote en keurige collectie goederen, in totaal meer dan 30 stuks, aan de behoeftigen worden uitgereikt. Verder kon het bestuur in groote mate steun ver leen en in den vorm van levensmiddelen, melk, vleesch, eieren, enz. Mat het Kerst feest worden door de Vereeniging vele ge zinnen steeds extra bedacht. Ook hiervan maakt het verslag met voldoening en met dank aan de gevers melding. Hetzelfde met St. Nicolaas. Moge de goede God de wel doeners vergelden wat zij aan de armen gegeven hebben, en moge, door eendrach tige samenwerking de vereeniging in staat gesteld worden de hulpbehoevende mede- parochianen, zieken en zwakken, ook in het vervolg de behulpzame hand te bie den, zoo besluit dit jaarverslag. dergelijk -onderzoek ter beschikking zijn. De verdachten, wien de politie mede- doelde wat men voornemens was, dachten er echter niet aan te verraden waar zy den ring verborgen hadden en dus begon dr. Kolff een der verdachten aan een des kundig onderzoek te onderwerpen, dat wel veel tijd in beslag nam, maar geen succes opleverde. Vervolgens kwam A. C., de tweede Ita liaan aan de beurt om met lamp en instru menten te worden onderzocht. De door lichting werd niet met een gunstig resul taat bekroond, doch wel kreeg de medicus den indruk, dat er iets niet in den haak was. Nadat men de patiënt wat te slikken had gegeven, kwam tenslotte via de maag uitgang een linnen zakje te voorschijn, waarin een platinaring met een briljant was geborgen, die door dén juwelier Bon newits als zijn eigendom werd herkend. De Italiaan, die zich aan het vrij pijn lijke onderzoek had onderworpen, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken, nam de ontdekking van de schuilplaats zeer sportief op. Hij stond op van de on- derzoektafel en kwam op den dokter en den politieman af om hen geluk te wen- schén met het resultaat van hun naspo ringen. Hij zeide, dat hij het prachtig staaltje vond en voegde eraan toe, dat hem dit noch in Italië, noch in België ooit was overkomen. Blijkbaar was het dus niet de eerste keer, dat hjj op deze wijze gestolen goe deren had weten te verbergen. IN VRIJHEID GESTELD. De heer M., directeur van de Gemeente- reiniging te Den Helder, die Donderdag na in arrest te zijn gesteld wegens ver duistering in dienstbetrekking van ben zine en een oliereiniger, in vrijheid werd gesteld doch terstond daarop onder ver denking var- het aannemen'van steekpen ningen opnieuw werd gearresteerd, is gis termiddag door den rechter-commissaris te Alkmaar opnieuw in vrijheid gesteld. L1SSE Geboren Maria Anna, dochter van W. F. van Stein en M. A. Turnhout Anna Maria dochter van F. J. Kaptein en T. M. Philippi. Ondertrouwd Hendrikus Adrianus Rijnbeek, 24 jaar, te Leiden met Hendrika Catharina Schoorl, 21 jaar, te Lisse. Getrouwd: P. van Egmond met A. Haasnoot beiden te Lisse. Overleden Jacoba Zandbergen, 77 jaren, wed. van M. van der Zon. Gevestigd: G A. van Rooyen geb. Beijk uit Hillegom E. J Nyssen uit Bergen op Zoem Wed. E. van Schevik- noven geb. v. Appeldoorn uit Oegstgeest J. Hensen uit Uithoorn C. C. M. Roel- wijk uit Hilversum G. M. de Groot uit Maastricht M. P. Paulussen uit Hilver sum C. J. van Stein uit Hillegom D. /an de Wint uit Heemstede. Vertrokken: J. Hoogewoning naar 's Gravenhage C. A. Duinhoven en ge zin naar Hillegom. LEIDSCHENDAM K.J.M.V. Maandag 18 December: „Het Katholieke gezin", kracht der Kerk, inlei der de weleerw. heer Th. van Niekerk, moderator. Dinsdag 19 December te 7.30 uur Maria-Congregatie en Donderdag 21 December de gebruikelijke K.J.M.V.-avond. St Josephsgezellen. Zondag 17 Decem ber na de Hoogmis en na het Lof bijeen komst. Dinsdag 19 December te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Vrijdag 22 December- Biljartclub ADO en Zaterdag 23 December na het Lof bijeen komst. STOMPWIJK Ilanze. Donderdagavond hield de R.K. Middenstandver. „De Hanze" een leden vergadering in de zaal van „Het Blesse- paard. De voorzitter, de heer Smits, doet in.zijn openingswoord mededeeling van de samenstelling van het nieuwe bestuur. Secretaris is de heer J. v. d. Meer, pen ningmeester C. v. d. Geest, terwijl de heer M. Waaijer de functie van 2 den voorz. en A. Boer tot 2den se er. aangewezen is. Al vorens tot voorlezing der notulen over te gaan, dankt de secretaris voor zyi. verkie zing en zegt zijn best te zullen doen een goed secretaris te zijn. Na voorlezing van het verslag van de najaarsvergadering van dien Centralen Raad, wekt de voorzitter de leden op meer actief deel te nemen aan het vereenigings- leven. Hierna volgde een lezing met licht beelden, gehouden en verzorgd door den geestelijk adviseur bver het onderwerp: „Herstel der Maatschappelijke orde." Bij het punt bespreking feestavond deed de voorzitter de mededeeling, dat het bestuur gemeend had om op 10 Jan. 1940 een feestavond te moeten organiseeren voor de leden, waarop ook de dames ver wacht worden. De avond zal verzorgd worden door de leden van de K.J.M.V., terwijl de heer Jan Mol een rede zal uit spreken. Op een vraag van den heer A. Boer, deelde de voorz. mede, dat op 1316 Febr. en op 25 Maart een retraite voor heeren te Noordwykerhout gehouden wordt. De voorzitter zegt toe zich in verbinding te stellen met den beheerder van het retrai te-fonds en hoopt dat zooveel mogelijk le den aan de retraite zullen deelnemen. Hierna sluiting. Collecte. - Men verzocht ons mede te deelen, dat de R K. Volksbond a.s. Zondag aan de kerkdeur een collecte zal houden voor een Kerstgave aan werklooze leden van den R.K. Volksbond. NOORDWIJKERHOUT Vertrokken: Th. Broekhof naar Lei- muiden. W. van der Putten, naar Hille gom. M. C. Immerzeel, naar Hazers- vvoude. J. Slingerland, naar Bloemen- daal. J. M. van den Jierg, naar Haarlem. C. Duivenvoorde, naar Heemstede. C A. Huygen, naar Nieuwleusen. A. Th. van der Slot, naar Heemstede. E. J. M. Brougvan Dijk, en gezin naar Noord- wijk. J. de Wit, naar Noordwijk. M. Hoogenboom, na.r 's-Gravenhage. G. van Soelen, naar Noordwijk. C. L. Wencke bach, na.r 's-Gravenhage. C. C. de Klerk, naar Lisse. M. B. Duyndam, naar Rot terdam. M. J. A. van Viisteren, naar Tilburg. M. A. Th. Glastra, naar Briel- le J. A. M. van Adrichem, naar Heems kerk. J. J. Heemskerk, naar Arcen en Velden. P. C. M. Warmerdam, naar Ber gen. J. M. Smit naar Noordwijk. C. M. en J. W. van Paridon naar Voorhout. F. Veldman, naar Rijnsburg. C. W. J. van der Klugt, naar Weert H. P. Hereur, naar Amersfoort C. Roodbol, naar 's-Gravenhage. J. F. van der Poel, naar Weert. Th. A. Warmerdam, naar Leiden. S. J. Hogervorst naar Noordwijk. A Noppe, naar Noordwijk. J. M. Wes- seis, naar Voorhout. C. Heemskerk, naar Wassenaar. A. van GalenLelieevld en gezin naar Amsterdam. H. P. Tieman, naar Brielle. M. G. Staphorst naar Heemstede. J. Verbij, naar Reeuwijk. J. van Noort, naar Brielle. J. Baker, naar Harenkorspel. M. G. van Denzen, naar Tilburg. J. Passchier, naar Brielle. A. J Warmenhoven, naar Noordwijk. H A. W van Egmond, naar Medemblik. J. A. van der LindenBorst en gezin, naar Noordwyk. J. Landwier, naar Heem stede. A. F. C. M. de Beer, naar Til burg. M. C. H. A J V. van den Burg, naar Haarlem. P. J. Koster, naar Voor schoten. E. Luyten, naar Leiden. E. M en C. E. Bakker, naar Amsterdam. G M. Duivenvoorden, naar Heemstede. A. C. van Kampen, naar Lisse. J. J. van Kampen, naar Zevenhoven. A. H. de Klerk, naar Hilversum G. van Tol Brand en gezin naar Hillegom. M. C. Zuiderduin, naar Haarlem. A. Zuider duin naar Hillegom. W. van den Berg, naar Warmond. CM. van Berkel, naar Bergen. E. van den Burg, naar Haar lem. H. P. van der Putten, naar Lisse. J. T. Nelissen, naar 's-Gravenhage. W. F. L. Esser, naar Apeldoorn. M. A. van der Voet, naar Sassenheim. J. Mo lenaar, naar Noordwijk. J. van der Draai, naar Noordwijk. W. Tolsma, naar Amsterdam. J. A. Husak, naar Weenen. A. P. Hogervorst naar Oegstgeest. Ingekomen: J. P. J. Solleveld, van Warmond. J. van den Akker, van Zoe* terwoude. W. Tamoach, van Beemster. G. van den Bosch, van Ned. Indië. F. C van dhr Voort, van Heemstede. J. Janssen, van Amsterdam. B. A. Kolk man, van Heemstede. M. J. Kouwenho- ven, van Alkemade. G. A. van der Burght, van 's-Hertogeubosch. A. G. L. Harsma, van Groningen M. van Tol, van Sassenheim. N. H. M. Kromhout Turk en gezin, van Vorhout. C. A. Rij- kelijkhuizen, van Noordwijk. M. J. Kleefkens, van Noordwyk. M. P. Duin dam, van Hillegom. M. van der Slot, van Noordwyk. M. J. van Kesteren, van Lisse. J. A. Kriek, van Leiden. M. W. Th. Hendriks, van Eist. H. F. Visser, van Leiden. P. Hofdijk, van Steenbergen. Th. Derks, van Bergharen. P. G. Bol, van Venray. M. W. van der Slot, van Zandvoort. A. M. Gerritsen, van Den Haag. L. Th. Ammeriaan, van Venray. F. VervoetDuyndam en gezin, van Warmond. J. W. van der Dungen, van Amsterdam. M. C. Irnmerzeel, van Sas senheim. H. M. Bakker, van Sassenheim P. J. A. van den Burg, van Voorhout. H P. Peelen, van Rheden. D. Bouwmees ter, van Hillegom. H. F. J. Marijnen, van Hoorn. D. J. Benning, van Arnhem. A C. Huisman, van Vleuten. A. H. T. van der Kley, van Rotterdam. C. P. Koolloos, van Noordv/iik. J. A. Land- wer, van Noordwijk. Th. P. van der Aart, van Lisse. M. H. Visser, van Lei den. A. Vrijburg, van Lisse. Tl. G. van Heck, van Wamel. F. J. C. Gei.it- sen, van Haarlem. Th. M. Barnhoorn, van Haarlem. A Th. Straver, van Bos koop. J. H. Visser, van Apeldoorn. P. M van der Putten, van Heemstede. A. Smit, van Noordwijk. A. M. van der Weijden, van Haarlem. C. L. de Roos, van Leiden. M. M. Rozestraten. van Westwoud. A. M. de Haas, van Noord v/iik. M. A. van der Voort, van Hille gom. C. H. van der Ringh, van Steen- wijkerwold. R. M. M. van de Vinne, van Venlo. H. J. Niesen, van Groningen. T Verbree, van Amsterdam. G. van Rheenen, van Noordwijk. B. K. Kok, van Heiloo. G. C. Koomen, van Hille gom. C. A. van Soeren, van Rotterdam. J. K. van den Nieuwendijk van Voor hout. J. S. Gerlings, van RueilMalmai- son (Fr.). G. A. van der Veldt, van Hil- legcm. W. P. Warmenhaven, van Noord wijk. G. J. van Leeuwen, van Sassen heim. A. van den Burg, van Noordwyk. A. Stcop, van Eindhoven. H. P. Hol- ta, van Berken. J. M. van den Berg, van Haarlem. F. J. Muller, van Hilver sum. M. F. Antonisse, van Rotterdam. P F. Janssen, van Eindhoven. J. B. Wa- melink van 's-Gravenhage. RIJNSBURG Bloemenhandel. De Inzet van de ge trokken bloemen mocht wel iets beter zijn. Er viel niet over te roemen. Darwintulpen Allard Pierson gingen voor 2332 ct. per dozijn. Scarlet Due konden maar hoogstens 1.201.60 halen. Witte Dus Max. van hun bocht ver keerd moeten nemen en het uil- 3 xlcl.t belemmerd wordt?... NOOITI 1.40—2.10 per 100, Due de Berlin ƒ1.40— 1 60 Narcissen Paperwhite noteerden van 2835 ct per dozijn, Helios van 2830. De Hyacinthen brachten ook lang den prijs niet op, dien ze anders in de2en tijd be reikten. Gekocht werd: L'Innocence van 89.50 per 100. Pink ƒ66.50. Tubergen van 6.907. SASSENHEIM „Herwonnen Levenskracht". In navol ging van Kerk- en Armbestuur die lamme ren aan de boeren ter weiding geven om deze later als schapen te doen verkoopen, heeft de plaatselijke afdeeling van „Her wonnen Levenskracht" dit voorjaar kleine konijntjes aan een aantal actieve medewer kers ter opkweeking gegeven. Dinsdag avond .19 Dec. 's avonds half acht zullen door de goede zorgen van die medewerkers 110 pracht konijnen in het K. S. A.-gebouw worden geveild. Het actieve comité ver wacht veel belangstelling opdat een groot bedrag ten gunste van de T. B. C.-bestry- ding zal worden verkregen. Een half uur voor den verkoop zijn de dieren te bezich tigen. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer C. G. Booy, onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool slaagde te den Haag voor lee- raai in machineschrijven. VOORHOUT nanze. De R.-K. Middenstandsvereeni- ging vergaderde onder voorzitterschap van den heer M. Jansen. E»e nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan K. M. G. Stoelinga, werd geinstalleerd. Besloten werd een cul- tureelen avond te organiseeren in samen werking met Volksbond, L. T. B. en St. Jos. Gezellenen, uit te voeren door K. R. O. Een schrijven van de muziekvereeniigng St. Caecilia, om voor deze vereeniging een post uit te trekken op de begrooting, werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Vervolgens werd door den heer H. v. Wieringen op zyn bekende wijze verslag uitgebracht van de Centrale Raadsvergade ring. Voor de zcoveelste maal stond op de agenda de aanbieding van Statuten en Re glement. Weer was dit punt bijna verschoven naar een volgende vergadering. Maar aangezien het eerste concept-reglement nu wel haast een jaar bij den voorzitter ter inzage heeft gelegen, werd besloten het bestuur in deze vrij mandaat te geven. By de rondvraag werd de aanmerking ge maakt, dat de bode bij sommige leden wei nig of in hiet geheel niet komt.. Dit zal worden onderzocht. Getracht zal worden voor een der vol gende vergaderingen wederom een spreker uit te noodigen, of wel een geestelijk half uurtje te houden door den G. A. Daar men nooit meer iets gehoord heeft hoe het geld besteed is, dat verleden jaar is opgehaald ter oprichting van een stand beeld voor Boerhaave, zal door het bestuur hiernaar worden geïnformeerd. Vanaf heden tot en met 28 Dec. a.s. is de gelegenheid openge steld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 30 Dec. den gebruikelijken Nieuwjaars groet te plaatsen. De prijzen dezer Advertentiën zijn k contant 1—4 regels. f 0.50 5-8 1;- 9-12 1.50 13-16 „2.- DE ADMINISTRATIE Ondergeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 30 December van „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden S.v p. duidelijk met potlood invullen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13