Dekens „Het Leidsche Wollen Dekenhuis" VRIJDAG 15 DECEMBER 1939 CE «.cnsrHF COURANT TWEEDE BLAD - PAG. R Rusland uit den Bond De resolutie van den Raad DE STEMMING. De zitting van den Volkenbondsraad van gistermiddag, waar de resolutie werd be handeld, die gistermorgen in gesloten zit ting voorbereid was, was openbaar. Deze resolutie concludeerde tot uitstoo ting van Rusland uit den Volkenbond. De Raad heeft deze resolutie aangeno men, waarmede dus Sovjet-Rusland uit den Volkenbond gestooten is. De resolutie is door den Raad aangeno men met vier stemmen blanco, n.l. de stem men van Finland, China, Zuid-Slavië en Griekenland. De tekst van de resolutie luidt als volgt: „De Raad kennis genomen hebbende van de resolutie, die door de Volkenbondsver gadering op 14 December 1939 is aange nomen, betreffende het beroep van de Fin- sche regeering, 1. sluit zich aan bij de veroordeeling door de Volkenbondsvergadering van het optreden der URSS tegen den Finschen staat, 2. is, om de redenen die uiteengezet zijn in de resolutie van de Volkenbonds vergadering, krachtens art. 16, par. 4 van het Handvest van oordeel, dat de URSS zich door haar daden zelf buiten den Vol kenbond heeft geplaatst. Hieruit vloeit voort, dat de URSS niet langer lid is van Volkenbond." Na de stemming las de voorzitter 'n citaat voor uit de laatste Pauselijke Encycliek. Hij verklaarde, dat het vertrouwen tus- schen de volkeren gelegen is aan den trouw aan het gegeven woord en voegde hieraan toe, dat dit beginsel volstrekt in overeenstemming is met de beginselen van den Volkenbond. De vergadering werd om 6 uur gesloten. MOSKOUSCHE RADIO IS SARCASTISCH De Moskousche omroep heeft kort maar op sarcastischen toon commentaar geleverd op het besluit van den Volkenbond tot uit stooting van de U. R. S. S. Het resultaat van deze stemming, aldus het commentaar, ir duidelijk. Het is de z.g. „politieke" me thode van de Fransch-Britsche commandi taire vennooten van den Volkenbond. Men heeft staten, die geen permanenten zetel bezitten, zooals de Unie van Zuid-Afrika, Bolivia en Finland, een stem hooren uit brengen. Dat drukte op het resultaat der stemming. Van officieel Russische zijde wordt nog geen commentaar gegeven. Ook de Mos kousche bladen van heden behelzen geen commentaar. Alleen verschijnt in de bla den een bericht van Tass onder het op schrift: „De Volkenbond onder de knecht schap van het Engelsch-Fransche oorlogs- blok." Hierin wordt verder gezegd: De ken ners van het coulissenspel in Genève wis ten van tevoren, dat deze keer de Engelsch- Fransche druk nog sterk zou overtreffen alles wat men tot dusver gewend was. De redevoeringen welke in de bijeenkomst van gisteren gehouden zijn, zijn voorbeelden geweest van cynisme en gehuichel. Het bericht spreekt dan van „krokodillentra nen" welke de Engelsche en Fransche ver tegenwoordigers vergoten hebben, dat Finland thans niet weer als oorlogsveld te gen de Sovjet-Unie gebruikt kan worden. De Volkenbond, zoo besluit het bericht, is thans door Engeland en Frankrijk defini tief tot een hulponderneming gemaakt van het Britsch-Fransche oorlogsblok. DE MEENING VAN WASHINGTON. Het besluit van den Volkenbond de Sov jet-Unie uit te stooten, wordt in politieke kringen te Washington beschouwd als een duidelijk bewijs, dat in de oogen der openbare meening door het conflict de we reld in twee deelen is gesplitst. De Sovjet- Unie en Duitschland zijn in dezelfde cate gorie geplaatst. Sommigen wijzen er op, dat het uitslui ten van de Sovjet-Unie, zelfs wanneer dit 7.0u leiden tot open vijandelijkheden tus schen de Sovjets en de geallieerden, slechts nuttig kan zijn en talrijke neutralen, die niettegenstaande de voorzichtige houding welke zij te Genève hebben meenen te moeten aannemen, weten, dat hun veilig heid tenslotte afhangt van een meer of minder openlijk samenwerken met de ge allieerden, zal vereenigen. LUCHTVAART DE POSTVLUCHTEN OP NED.-INDIë. De positie der K. L. M. postvliegtuigen was gisteravond als volgt: Op de uitreis landde de „Torenvalk" te Basra. Op de thuisreis arriverde de „Bui zerd" te Basra en de „Nandoe55 te Medan. Will U iets weten? Vraag: In welk jaartal werd de bloem bollencultuur hier te lande gevestigd, en vanwaar kwamen de eerste bloembollen. Antwoord: De bloembollencultuur in Nederland is reeds zeer oud. Meestal zegt men, dat zij van het einde der 16e eeuw öagteekent, toen de eerste hyacinthen en tulpen uit 't Oosten (Turkije) werden inge voerd, maar het is niet onwaarschijnlijk, dat reeds in de Middeleeuwen door de verzorgers der tuinen van kasteelen en kloosters een eerste grondslag is gelegd, waarop zich later de handels-teelt heeft opgebouwd. In het laatst der 17e eeuw was er al eenige uitvoer van bloembollen. Vergis U nietl /C~~ï\ zijn het GOEDKOOPST in OPGERICHT 1875 en ze zijn bovendien ook beter. m Haarl.straat 137, hoek Donkersteeg 24-6 KERKNIEUWS ABDIJ VAN EGMOND. Inwijding van nieuw orgel. Dank zij de belangstelling en milddadig heid van talrijke Nederlanders, is de Eg- mondsche Priory van Sint Adelbert weer een echj kloosterbezit rijker geworden. Werden tot nu toe de gezongen Hoogmis en Vespers begeleid door een eenvoudig harmonium, weldra zal dit niet meer zoo zijn. De vele giften voor dit speciale doel gegeven, hebben het klooster namelijk in staat gesteld, een orgel aan te schaffen, dat vervaardigd werd door de bekende kerkorgel-bouwers, de Fa. L. Verschueren te Heythuysen (L.). Zaterdag a.s. 16 December, om 4 uur, voor de eerste Vespers van „Gaudele- Zondag", zal dit orgel volgens het Ritu aal plechtig ingewijd worden, waarna de Vespers volgen, met orgelbegeleiding van den Weleerw. Pater Dom Chr. de Booy O.S.B., organist van ons klooster, waarna een naspel van den bekenden organist van de St. Dominicuskerk te Alkmaar, den heer P. A. van Langen. AUDIëNTIE BISSCHOP VAN HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Dinsdag geen audiëntie verleenen. Voor dc kinderen WIc zijn jarig? Van 14 tot en met 20 December. Op 14 December: Piet Borst, Hoofdstr. 14, Voorhout. Toosje Kins, Badhuisweg 31, Boskoop. Corrie v. d. Vlugt, Nieuwveen a. d. Amstel. Dora Hoogervorst, Cl08 Ter Aar. Gonnie Schouten, Maresingel 87a. Martha Egberts, Nieuwveen. Op 15 December: Jacqueline Zoet, A34 O. Wetering. Jacques Webbers, Lindestraat 8. Frans Mens, Voorstr. 46. Voorschoten. Johan Kaay, Hoogewoerd 99. Walter Vlootman, Lindestr. 4. Op 16 December: Jopie Bronsgeest, Zeemanl. 57. Marietje van Meurs, H.-Woude. Kees Goddijn, Witte Singel 102. Wim Hoogduin, Zoeterw.weg 45. Johanna v. d. Graas, Leimuiden. Marietje Kroft, Korteraar. Corrie Koek, Bijdorpstraat 32, Sassenheim. Op 17 December: Adolf Leesberg, II. Rijndijk 3. Slientje Nieuwenhuizen,Langeraar. Cobie Averdieck, Melchior Treubstraat 4. Eef van Ruiten, B203 R'veen. Leo van Tol, Haarl.weg 95a. Riek van Oyen, Anna Paulownastr. 1. Op 18 December: Janny Stolwijk, Rietveld 13, HVoude. Annie Schoorl, Nieuwveen. Ria van Kempen, Garenmarkt 30. Annie de Boer, Vrouwenw. E95, Z.'woude. Bep Slats, Vinkelaan 35 Noordwijk (B.). Pietje Groen in 't Woud, Rijn- en Schie- kade 50. Op 19 December: Jan Gussenhoven, Voorstr. 6, Voorschoten. Keesje Paard enkooper, Noordb. E137 Z.'woude. Nellie van Diemen, Nieuwenhuizen. Jannie Spierings, 3e Binnenvestgr. 21. Op 20 December: Epie Nozeman, v. 't Hofstr. 9. Attie Bellekom, Wassenaarschew. 5a. Leo Verboket, Raadhuis, R'veen. Tiny Lagerberg, Sophiastr. 43. Anny Plouvier, Lorentzka. 24. Jantje Bakker, Boekhorstlaan 26, Voorhout. Ik feliciteer de jarigen. Wie z(jn of haar naam in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook, wie bij het verlaten der school, van de lijst wil afgevoerd worden en wie een fout ontdekt, of wie verandert van woonplaats, straat of huisnummer. OOM WIM. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK Een groot aantal diefstallen gepleegd. De 40-jarige los-werkman P. B. uit Lei derdorp had op 4 Oct. een rijwiel weg genomen, dat stond op het vliegveld te Valkenburg. Een poosje daarna had hij daar een tweede rijwiel weggenomen. Eveneens had hij rijwielen weggenomen van het terrein van de Vereenigde Touw- fabrieken te Leiderdorp en een rij wiel te Zoeterwoude. Daarna had hij weer eens rijwielen weg genomen te Leiderdorp en Zoeterwoude. Vervolgens had hij drie schapen uit een weide te Zoeterwoude ontvreemd. Nog meerdere diefstallen had hij gepleegd, in totaal zoo'n groot aantal, dat de Officier één jaar en drie maanden gevangenisstraf had geëischt. De uitspraak werd een gevangenisstraf voor den tijd van vijftien maanden. Wielrijder ernstig gewond te Noordwijk. Op 21 Juli was de expediteur J. A. Kooijmans te Noordwijk aangereden door zekeren S. toen hij op zijn rijwiel een zuurstofapparaat vervoerd. Bij het getui genverhoor was de schuld van verdachte niet vast komen te staan, weshalve de Of ficier vrijspraak had gerequireerd. De rechtbank wees dienovereenkomstig vonnis. Een wielrijder in het Aarkanaal gereden. Toen de groentenhandelaar D. V. te A1 p h e n a.d. R U n op de Aarkade te Ter Aar een geparkeerd staande auto wilde passeeren, had hij een wielrijder A. Hoogervorst aangereden, waardoor deze in het Aarkanaal terecht was gekomen. De aangeredene had een beenbreuk opge- loopen, welke zeer gecompliceerd was ge worden, wegens het waden van het slachtoffer door het minder zuiver water van het Aarkanaal, waardoor ernstig ge vaar voor infectie was ontstaan, terwijl het slachtoffer tot op heden nog steeds niet geheel genezen is. De Officier had tegen verdachte veer tien dagen voorwaardelijke hechtenis ge- eischt en bovendien een geldboete van 15 subs. 15 dagen. De uitspraak werd conform dezen eisch. Harmonicaspeler deed greep in toonbanklade te Noordwijk. De grondwerker C. v. K. te Leiden thans ged. in het Huis van Bewaring te Den Haag, was gewoon om des Zaterdags in Noord w(jk harmonica te gaan spelen. Op 21 October had hij zijn muzi kaal kunnen ten beste gegeven in een ca fé daar ter plaatse. Evenals steeds kreeg hij ook nu eenige centen van mej. A. M. S. Verdachte bleef nog even doorspelen, ter wijl mej. S. de straat ging schrobben. Eenigen tijd later miste zij uit de toon banklade een geldtrommeltje, hetwelk verdachte later bekende weggenomen te hebben. De week daarop volgende, dus Zaterdag 28 October, was verdachte wederom naar Noordwijk getogen en had een stukje mu ziek ten beste gegeven in den winkel van mej. E. H. Ook daar had hij de wekelijk sche centen gekregen, maar in een onibe waakt oogeniblik tevens een greep in de toonbanklade gedaan, waarin een geld- bakje stond inhondende o.a. tien guldens en een rijksdaalder. Verdachte had een volledige bekentenis afgelegd, zoodat de zaak geen moeilijkhe den opleverde. De Officier eisohte tegen hem acht maan den gevangenisstraf. De verdediger vroeg schorsing der zaak, opdat er een reclasseeringsrapport over verdachte zal kunnen worden ingewonnen. De rechtbank voelde daar wel iets voor, zoodat de uitspraak aangehouden werd tot dat het rapport zal zijn binnen gekomen. Pakjes- en rijwieldiefstal. De fabrieksarbeider G. Z. te Leiden, thans ged. in het Huis van Bewaring te Den Haag, moest zich verantwoorden we gens diefstal, meermalen gepleegd. Op 23 October kwam een jongmensch den magazijnchef van de N.V. Hema te Leiden waarschuwen, dat een vreemde man twee pakken had weggenomen en hard was weggeloopen. Een nader onder zoek wees uit, dat de pakken inhielden zeep en poeder ter waarde van 7.50. Op 28 October had de heer H. M. uit Leiden zijn rijwiel even onbeheerd laten staan voor een winkel aan den Nieuwe Rijn. Toen hij even later terug kwam, was dit vehikel verdwenen. Ook deze diefstal moest op rekening van verdachte geschre ven worden. Aangezien verdachte reeds eerder tot een voorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld is geweest, eischte de Officier thans een gevangenisstraf van acht maanden. Uitspraak over 14 dagen. Verduistering van 3000.— C. P. v. d. G. uit Wassenaar had eenige jaren geleden kennis gemaakt met zekeren W. F. W., sigarenwinkelier te Den Haag. Deze had hem in 1937 medegedeeld, dat hij een prachtig zaakje wist, waarvoor 8500 noodig waren. v. d. G. had daar wel iets voor gevoeld, temeer daar W. hem garandeerde, dat hij een winstmarge van 12l/i procent zou kunnen uitkeeren. Er was een contract opgemaakt, waarbij v. d. G. aan W. de benoodigde 8500 leende, maar aangezien hij wel zekerheid wilde hebben was de geheele inventaris als onderpand gegeven, waarbij opgemaakt was, dat het geleende bedrag nagenoeg gedekt was. Toen er met de terugbetaling strubbeling was ontstaan, was er door v. d. G. beslag gelegd op den winkelinventaris en toen men de balans eens op ging maken, bleek het, dat er f 3000 aan ontbrak. Voor deze verduistering van 3000 had W. zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. Verdachte zelf ondervraagd, zeide de 8500.geleend te hebben om een partij sigaren te koopen, waarbij hij het geld plus een groote winst op het eind van het jaar terug zou geven. Toen de zaak spaak liep, had verdachte zijn heele zaak als on derpand gegeven en zou de 8500 in ter mijnen terug betalen. Toen ook dit mis lukte, was beslag gelegd, waarbij het te kort was ontdekt. Verdachte had bij de politie verklaard, dat hij van het geld, dat hij nu te kort was gekomen, geleefd had. Thans zeide hij, dat hij van de winst ge leefd had, maar daardoor werd niet ver klaard hoe het groote tekort dan wel was ontstaan. De Offcier vond, dat het ten laste geleg de bewezen was, en aangezien verdachte nog nooit veroordeeld is geweest, wilde hij volstaan met een voorwaardelijke straf van twee maanden, met een proeftijd van drie jaar. De verdediger voerde aan, dat het be drag geen 3000 bedroeg, maar belangrijk minder. Daarbij komt nog, dat v. d. G. eenige schilderijen etc. heeft gekregen, die ook een flinke waarde hebben. Pleiter drong dan ook op een uiterste clementie aan. Uitspraak over 14 dagen. „De colporteur." Mej. P. J. K. dienstbode te W a s s e- n a a r vertelde, dat zij op Maandag 4 April te Wassenaar bezoek gekregen had van F. W. N., colporteur, die vertelde, dat hij een goedkoope aanbieding kon doen in het stoomen van regenjassen. Hij vertelde colporteur van de chemische wassoherij „De Regenboog" te zijn, en maakte een dusdanigen betrouwbaren indruk, dat het meisje hem een regenjas had meegegeven ter reiniging. Alles was echter door ver dachte gefantaseerd en hij had de regen- jes ten eigen bate verkocht. Nog bij verschillende andere inwoon sters van Wassenaar had hij dergelijke praktijken uitgehaald, door diverse colbert- costuums en regenjassen buit te maken. De Officier bracht naar voren, dat ver dachte reeds verschillende veroordeelin gen ondergaan heeft. Hij wil zich niet be teren, reden om thans een gevangenis straf te eischen voor den tijd van acht maanden. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal van vijf honderddollar biljetten te Wassenaar. J. W., thans ged. in het Huis van Bewa ring, had in den zomer van dit jaar ten nadeele van mevr. A. en diens zoon la B. te Wassenaar uit een kistje 5 bank biljetten van 100 dollar weggenomen, het geld verzilverd en het ten eigen bate aan gewend. Verdachte bekende volmondig. De Offi cier greep in het verleden van verdachten en bracht naar voren, dat hij uit een goed milieu is gekomen, maar door slechte ka meraden geheel ten gronde is gegaan. Zelfs zijn eigen kennissen bestal hij op het laatst. Het ingewonnen reclasseeringsrapport kwam tot de conclusie, dat verdachte niet te reclasseeren is, zoodat den Officier niets anders overbleef, dan negen maanden ge vangenisstraf te eisohen. Uitspraak over 14 dagen. Haagsche Politierechter Ovrtreding hooibeschikking. P. v. d. P. uit K a t w ij k aan Zee had de hooibeschikking overtreden door op 6 October van dit jaar meer dan 100 K.G. hooi te vervoeren, hetgeen door de distriibutiewet verboden is. Het hooi was bestemd voor het Dieren park Wassenaar. Verdachte voerde aan, dat het voor hem heel moeilijk was geweest, want hij moest het hooi vervoeren voor zijn patroon, die hem ertoe verplicht had. Hij had geweten, dat het niet mocht, maar was bang bij weigering onaangenaamheden te krijgen met zijn opdrachtgever. De Officier wilde met de moeilijke po sitie van verdachte wel rekening houden, maar niettemin had hij een strafbaar feit begaan. De eisch werci een geldboete van 5.subs, 5 dagen. De Politierechter deed het nog beter voor verdachte, want het vonnis werd een geldboete van 2.subs. 2 dagen. De opdrachtgever staat terecht Daarna moest terecht staan de patroon van den vorigen verdachte, J. V. te W a s- s e n a a r. Hij had het feit uitgelokt en misbruik van gezag gemaakt. Verdachte voerde aan, dat hij absoluut niet uit winst bejag gehandeld had, maar meer om de menschen aan hooi te helpen. De Officier vond, dat deze wetten van algemeen belang zijn en streng nageleefd moeten worden. Verdachte wist, dat hij niet zulk een hoeveelheid hooi mocht ver voeren en had toch opdracht gegeven. Dit feit is ernstiger dan dat waarvoor de vorige verdachte terecht heeft gestaan. De eisch werd dar ook een geldboete van 100 subs. 100 dagen. De Politierechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van 50 subs. 50 dagen en met verbeurdverklaring van de inbe- slag genomen negen balen hooi van 40 K.g. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Aanrijding met doodelijken afloop. Op 21 October j.l. heeft op de kruising van de Tollenslaan en den Schulpweg te Bloemendaal een botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel. De motorrijder werd zoo zwaar gewond dat hij vrijwel onmiddellijk is overleden. Gis termiddag heeft voor de rechtbank terecht gestaan de 35-jarige mevr. V. M. wonen de te Bloemendaal die den auto bestuurd had en den van rechts komenden motorrij der, geen voorrang zou hebbeh verleend. Als verzachtende omstandigheden werd aangevoerd dat 't uitzicht ter plaatse zeer moeilijk is tengevolge van dichte be groeiing van den wegberm. Het O. M. achtte de schuld van verd. be wezen en eisohte een boete van 1000 subs. 50 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs gedurende den tijd van een jaar. Mr. F. van der Goot pleitte clementie. Uitspraak 28 dezer. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Verkeer belemmerd. De 35-jarige chauffeur H. Spr. en de 19- jarige chauffeur P. J. v. d. M., beiden uit L i s s e, stonden terecht terzake dat zij op 30 Oct. j.l. in de gemeente Haarlemmer- liede-Spaarnwoude, ieder als bestuurder van een auto, de door hen bestuurde vracht-auto hebben laten staan op den voor het openbaar verkeer openstaanden rijweg, de Dubbele-Buurt, zoodanig, dat de vrijheid van het verkeer daardoor noode- loos werd belemmerd; verdachten hadden hun motorrijtuigen, elkander tegemoet ko mend, op nagenoeg gelijke hoogte tot stil stand gebracht en waren toen met elkaar een praatje gaan houden, zoodat door de geringe tusschenruimte tusschen hun mo torrijtuigen het verkeer daar ter plaatse niet behoorlijk kon passeeren. Als getuige werd gehoord de 26-jarige bakker C. J. v. d. H. uit Haarlemmermeer, die met zijn bakfiets tusschen beide motorrijtuigen doorreed, juist toen de verdachte Sp. weg reed, waardoor de bakfiets ernstig werd beschadigd. De ambtenaar eischte tegen elk der beiden verdachten een geldboete van 4. subs. 2 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde de verdachten ieder tot een geldboete van f 3.subsidiair 2 dagen hechtenis. VERHAAL VAN AAN EEN WERLOOZE VERLEENDE ONDERSTEUNING. Procedure voor den Hoogen Raad. De burgerlijke instelling voor maatsohap- pelyken steun te Amsterdam eischte eeni gen tijd geleden van iemand te Leiden verhaal overeenkomstig art. 63 e.v. der Armenwet, tot een 'bedrag van 208 voor gediurende 1937 verleende ondersteuning aan diens werkloozen schoonzoon te Am sterdam. De Leidenaar deed tegen dezen eisch verzet bij den kantonrechter te Leiden, die het verhaal tot de helft terugbracht. Daarna ging hij in beroep bij de Haagsche rechtbank, die het 'bedrag wederom ver minderde en het op 26 stelde. De schoonvader, van opvatting, dat maatsohapelijk hulpbetoon in casu was op getreden als orgaan voor steunverleening aan een werklooze en dat deze kosten val len buiten die der armenverzorging, zoodat art. 63 der Armenwet niet toegepast had mogen worden, diende daarop bij den Hoogen Raad een verzoek om cassatie in. In zijn conclussie tot verwerping van dit cassatieberoep overwoog de procureur-ge neraal o.a., dat de Armenwet als „arme" beschouwt een ieder, die zich, door welke oorzaak dan ook, het noodzakelijke levens onderhoud niet kan verschaffen zoodat z.L de rechtbank met juistheid heeft geoor deeld, dat ook werkloosheid armlastigheid in den zin der Armenwet kan opleveren en ondersteuning van een werkloozen kan zijn armenverzorging in den zin dier wet De Hooge Raad heeft zich bij deze con clusie aangesloten en het cassatieberoep verworpen. DE SCHOENMAKER EN DE VESTIGINGSWET. Een schoenmaker had dertig jaar een eigen werkplaats gehad. Toen het huis, waarin zijn zaak was gevestigd, werd af gebroken, trad h(j tijdelijk bij een vakge noot als knecht in dienst. Toen hij zich la ter wederom vestigde, kwam hij in over treding, daar hij hiertoe geen vergunning had aangevraagd. Door den kantonrechter werd hij tot 10.boete veroordeeld. In weerwil van dit vonnis zette hij zijn zaak voort en ten tweede male werd hij ver oordeeld, nu tot 100 boete met een voor waardelijke hechten isstraf van 14 dagen. Van dit vonnis is de schoenmaker giste ren, bijgestaan door mr. R. P. Kokosky in hooger beroep gekomen. De officier van justitie eisohte bevestiging van he. vonnis, maar de rechter, rekening houdende met de omstandigheden, heeft het vonnis van den kantonrechter vernietigd, en den sohoenmaker tot de minimumboete, f 0.50 veroordeeld. Men meldt ona uit Amsterdam: De commissie van samenwerking voor bij zondere nooden, Amsterdam, heeft besloten te trachten de noodige gelden bijeen te brengen, ten einde den schoenmaker J. M., die gisteren werd veroordeeld tot een mi nimumgeldboete ter zake van overtreding van de Vestigingswet, in staat te stellen te voldoen aan de door de Kamer van Koop handel krachtens deze wet te stellen eischen van financieelen aard.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6