MAAtyDAG 11 DECEMBER 1939 CE «.EinSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnenvrntsprijs: voor Lelden 18 cent per week; 2.5ü per kwartaaL Bij onze agenten /O cent per wvvk; f 't.60 per kwartaal Franco per pont 2.93 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden. 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT HET WEER 7 KOUDER. De BUI seint: Verwachting: In het Noord-Oosten en Oosten matige in het Zuid-Westen en Westen zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Be trokken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. In het Noord-Oosten temperatuur om het vliespunt tot lichte vorst, in het Westen geleidelijk kouder. De weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur: Den Helder: motregen, matige O. Z. O. v/ind, 4 gr. C. Vlissingen: betrokken, zwakke Westelijke wind, 6 gr. C. De Bilt: motregen, matige Oostelijke wind, 5 gr. C. Groningen: betrokken, krachtige O. Z. O. wind, 0 gr. C. Maastricht: motregen, zwakke N. N. O. v/ind 6 gr. C. BUITENLAND SCI! WEEKOVERZICHT Sinds Zaterdag heeft de luchtdrukverdee- ling zich belangrijk gewijzigd. Ter weers zijden van een lang gerekte voor van lagen luchtdruk van de Faroer tot het Westelijk Middenlandsche Zeegebied was de lucht druk regelmatig stijgende. In het koude gebied van hoogen luchtdruk in het Noord- Oosten steeg de luchtdruk tot 1040 mbar. Tusschen de Azoren en Portugal bleef de barometerstand boven 1030 mbar. In het Noord-Westen breidde de Groenland- ar.ticycloon zich naar de richting van IJs land uit. waardoor de luchtdruk in het Noord-Westelijk deel der Poolzee steeg tct 1025 mbar. De secundaire depressies, die Zaterdagnacht en gisteren zooveel re- gfn brachten in ons land. trokken naar bet Zuid-Oosten en ontwekkelden zich tot een zeer actieve depressie in het Westelijk middellandsche Zeegebied. Ver in het Wes ten ligt een utigebreide Oceaandepressie. Luchtdrukdalingen op de stations in het Westen en IJsland kondigen haar nade ring aan. De tegenstelling tusschen de kou de continentaal polaire strooming over het Oostzeegebied en die van Oceanische lucht- massa's met zachte temperaturen over het Kanaal hield de laatste etmalen stand. Het scheidingsfront lag hedenmorgen over ons land en verplaatst zich naar het Zuiden. LUCHTTEMPERATUUR 3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.«.J Van Maandagnamiddag 4.17 uur tot T insdagmorgen 7.29 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 12 Deo. voorm. 3.15 en nam. 3.40 uur. Maan op 8.53 uur Dinsdagmorgen. Maan onder 5.45 uur Dinsdagavond. R. K. Ver. v. Kraamverzorging v. alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- cn DONDER DAGMIDDAG van 24 uui tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerendc leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 23420. b. g. g. Inlicht. K 08. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. BINNENLAND DE BEGROOTING VAN JUSTITIE. Plannen van den minister. Verschenen is de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer over de be grooting van Justitie voor 1940. Daaraan ontleenen wij hier enkele pas sages. Wat de Minister het voornaamste acht. De plannen van den minister nopens de verdere afdoening van aanhangige wets ontwerpen moeten, gezien het tijdstip van zijn optreden en het beslag, hetwelk de bijzondere omstandigheden, niet het minst in de richting van een doeltreffende en krachtige handhaving van de openbare orde en het openbaar gezag, op hem leg gen, uiteraard bescheiden zijn. Hij meent goed te doen zijn krachten te dezen te con- centreeren en heeft tot dit doel een twee tal wetsontwerpen uitgekozen, waarvan hij de verdere behandeling in ieder geval zoo veel mogelijk wil bevorderen: het zijn het ontwerp kinderrecht en het ontwerp echtscheiding. Zaak-Oss. Naar het oordeel van den minister zou het algemeen belang geschaad worden, in dien de „zaak-Oss", die z.i. tot het verle den behoort, tot nieuw leven werd ge wekt. Hy vertrouwt, dat de Kamer deze houding van hem, die voor een afgedane zaak en voor door den tijd geschapen nieuwe verhoudingen kwam te staan, in dit geval zal billijken. Handhaving van het gezag; optreden tegen excessieve uitingen. De in het verslag ter sprake gebrachte excessieve uitingen, waaropder die van anti-semietischen aard een belangrijke plaats innemen, verdienen ook naar het oordeel van den minister in meer dan één opzicht ernstige afkeuring en dienen door de overheid, voor zoover zij een strafbaar karakter dragen, met alle beschikbare middelen te worden tegengegaan. Dit klemt vooral in dezen tijd, waarin iedere aantasting van het overheidsgezag en iedere poging om tegenstellingen onder ons volk te scheppen of toe te spitsen, wel bijzonder bedenkelijk moet worden ge acht Uitingen van landverraderlijke strek king moeten inderdaad, in het bijzonder in dezen tijd van internationale spanningen, zoo krachtig mogelijk worden bestreden. Deze aangelegenheid heeft de bijzondere aandacht. De minister heeft zijn standpunt voor wat betreft een verdere behandeling van het aanhangig wetsontwerp tot bescher ming van de openbare orde nog niet defi nitief bepaald. Voor het oogenblik is hij geneigd de voorbereiding van een memo rie van antwoord aan te houden. Met de andere leden, te dezen in het verslag aan het woord, vraagt hij zich af, of de open bare orde niet op andere wijze doeltref fender kan worden beschermd. In de eerste plaats, hoewel niet daar aan alleen, denkt hij met die andere le den hierbij aan een betere handhaving van de bestaande bepalingen. Hij is bij de bestudeering van de onderwerpelijke ma terie tot de conclusie gekomen, dat die handhaving, al worden ter zake herhaal delijk strafvervolgingen ingesteld en al worden in veel gevallen passende straffen opgelegd, niet steeds geheel bevredigend is te achten. Nadere maatregelen, ten ein de te komen tot een meer stelselmatige en afdoende handhaving der bestaande bepalingen, zyn in voorbereiding. Voorts wordt door hem onder oogen gezien of het betrokken euvel ook nog langs anderen weg zou kunnen worden tegengegaan. Naar zijn oordeel komt het door sommige leden ter sprake gebrachte denkbeeld van invoering van strafminima, tegen hetwelk vele andere leden terecht bezwaren oppe ren, intusschen minder in aanmerking. Ook de minister is van oordeel, dat de uitlatingen, welke twijfel pogen te wek ken aan den ernstigen wil der Nederland- sche regeering om onze neutraliteit onder alle omstandigheden te handhaven, of welke ons volk tegen een der oorlogvoe rende partijen opzetten, bestrijding ver- eischen. Gaarne wil hij tezamen met zijn betrokken ambtgenooten nagaan, of het mogelijk is met het oog op de bedoelde uitingen, een nieuw voorschrift tot stand te brengen, berustend op artikel 100, on der le, van het wetboek van strafrecht. By den bestaanden tekst van artikel 100, zonder uitvoeringsvoorschrift, is in vele gevallen vervolging niet mogelijk. Zedelijkheid. De minister is van oordeel, dat ten aan zien van deze materieeen belangrijke taak is weggelegd voor den gemeentelij ken wetgever, die zijn voorschriften op bijzondere plaatselijke omstandigheden kan instellen. Naar zijn meening bestaat vooralsnog geen aanleiding om de artike len van het wetboek van strafrecht, welke deze materie raken, te herzien. VERKOOP VAN ZEEP. Opnieuw dispensatie verleend. De minister van economische zaken deelt mede, dat de directeur van de sectie zeep var het rijksbureau voor chemische produc ten aan de ingeschreven bij zijn bureau voor het tijdvak van 1 Januari 1940 tot 1 Maart 1940 opnieuw dispensatie heeft ver leend van het verbod tot het verkoopen of afleveren van zeep en wel voor alle soorten zeep tot 1/6 deel van de in de periode van 1 September 1938 tot 1 September 1939 verkochte of afgeleverde hoeveelheid. VERGELIJKENDE CIJFERS. Onze en de Belgische mobillsatiekosten. In de „Telegraaf' lazen we de volgende beschouwing: Vrijwel gelijktijdig met de aankondiging door minister Dykxhoorn, dat de regelma tig terugkeerende kosten der mobilisatie dus nog niet de totale in Nederland het cijfer van 1.7 millioen per etmaal be reikten, heeft de Belgische regeering aan het parlement medegedeeld, dat zij de kos ten der mobilisatie van het Belgische le ger begrootte op ten minste 11 millioen Bel gische francs per dag. Rekenen wij dit laatste bedrag om tegen den koers van 6.20 cent per Belgischen franc, dan ko men wij dus tot een gemiddelde dagelijk- sche uitgave voor de Belgische mobilisatie van 682.000. Vergelijking van beide bedragen toont dus aan, dat per dag Nederland voor deze kosten ruim 1 millioen meer uitlegt dan België. Wat een dergelijk cijfer zeggen wil, bemerkt men eerst, wanneer men een langere periode bezit: een verschil van 365 millioen per jaar is wel waard er de aandacht aan te besteden. Er zijn twee factoren, die maken, dat het Nederlandsche en het Belgische cijfer niet zonder meer naast elkaar te stellen zijn. Daar is in de eerste plaats het feit, dat België practisch niets te betalen heeft voor een vloot, terwijl Nederland niet al leen de marine voor het moederland, maar ook een zeer aanzienlijk deel van die in de overzeesche gewesten bekostigt. Ten tweede is er de omstandigheid, dat de levensstandaard in België lager ligt dan in ons land. Welke de oorzaken daarvan zijn laten wij thans in het midden, even als de vraag, of dit verschil de laatste jaren is gewijzigd op basis van de tegen woordige situatie staat men voor het feit, dat prijspeil en loonniveau in België min der hoog zijn dan hier te lande Dat dit ook in de uitgaven voor het leger tot uit drukking komt, is begrijpelijk. Kunnen deze beide overwegingen dus een deel van het verschil verklaren, een marge van 1 millioen per dag is zóó groot, dat er voor den niet-deskundige op militair gebied toch een onverklaarbare rest blijft van aanzienlijken omvang. Want die marge van f 1 millioen per dag wil zeggen, dat België voor het bedrag, waar voor Nederland één dag leger en vloot on derhoudt, er in slaagdt zijn leger bijna drie dagen te onderhouden. Wij gelooven nie mand tekort te doen, wanneeir wij den al- gemeenen indruk weergeven, dat de ge- vechtswaarde van het Belgische leger niet geringer is dan van het onze. Wy herhalen: wy zyn geen specialisten op militair terrein. Doch een zoo aanzien lijk verschil blijft voor ons een vraagstuk, waarvan wij de oplossing, niet alleen uit financieel oogpunt,, maar ook uit het oog punt van het zoo lang mogelijk intact hou den van al onze defensiekrachten, van een dergelijk belang voor ons land achten, dat wij hopen, dat deze vergelijking ook voor onze bevoegde autoriteiten een vraagstuk ter bestudeering moge vormen." Wy zyn het met den wensch, In den laatsten alinea neergelegd, heelemaal eens. Zouden misschien in ons land te royaal goe deren en bezittingen van particulieren voor leger-doeleinden in gebruik worden geno men, te veel auto's b.v., te dure pensions of hotels b.v.? Wij stellen slechts één vraag. Maar: er is een commissie ingesteld om dergelijke uitgaven te controleeren. Wij hopen, dat deze commissie actief is en haar taak niet te beperkt opvat. REEDS 10 MILLE VOOR FINLAND. De actie voor 't Finsche Roode Kruis van de Finsch-NederlancLsche vereeninging heeft reeds f 10.000 bijeengebracht, waarvan f 2000 door Nederlandsche houthandela ren is gestort. Vooral ook uit de kringen van de Nederlandsche arbeiders en den kleinen middenstand blijkt groote sympa thie voor het Finsche voIa te bestaan en van deze zijden zajj vele giften ingekomen. Het is nog niet bepaald of geld zal wor den overgemaakt, dan wel of goederen zul len worden gestuurd. HET KAMPEEREN. Door samenwerking van de besturen van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. en de Ned. Kampeerkaarten Centrale is be sloten tot een reorganisatie van laatstge noemd lichaam. De Ned. Kampeerkaarten Centrale zal met ingang van 1 Januari 1940 met behoud van eigen naam overgaan in den A.N.W.B. De kampeerbelangpn zullen in de toekomst behartigd worden door een Raad van Be heer, waarin naast de A.N.W.B. ook d^ Alg. Ned. Kampeer Vereeniging en de Ned. Toe- ristenkampeer Club vertegenwoordigd zul len zijn en waarin ook de tegenwoordige leden van den Raad van Toezicht zullen overgaan. De secretaris van de N.K.C. de heer G. van der Weyde, die zeer verdienstelijk werk verricht heeft voor den opbouw en groei dezer Stichting zal overgaan naar den A.N.W.B. en za bij de gereorganiseerde N.K.C. werkzaam blijven. De kampeerders zijn door dezen gang van zaken ten zeerste gebaat. Onder de gecombineerde zorgen van N. K. C. en A. N. W. B. gaan onze tienduizen den kampeerders een goed jaar tegemoet. Audiëntie Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. De minister van staat, commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, is verhinderd Donderdag 14 dezer audiëntie te verleenen. PROF. DR. B. H. MOLKENBOER O.P. GEHULDIGD OP ZIJN ZESTIGSTEN VERJAARDAG. In de aula van de R. K. Universiteit te Nijmegen is Zondagmiddag prof. dr. B. H. Molkenboer O. P., ter.gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag gehuldigd. Er was even groote als waardeerende belangstel ling uit alle deelen van het land. Onder de aanwezigen waren de senaat en bijna alle hoogleeraren der R. K. Universiteit, prof. dr. A. A. Verdenius uit Amsterdam, prof. Romano Guarnier, mgr. dr. Van Gils, dr. Van den Eerenbeemt C.s.s.R., prof. A. Mol- icenboer, dr. J. Hoefnagels, lid van het curatorium der R. K. Universiteit en mr. C. Prinzen. De heer A. Munnichs, voorzitter van het huldigingscomité, sprak namens allen een algemeen huidewoord en bood als feestgave het feestnummer aan van de Vonkelkroniek, het indertijd door prof. Molkenboer opgerichte tijdschrift, dat al tien jaar bestaat en waarin alle medewer- Kers leerlingen en oud-leerlingen van den jubilaris zijn. Mededeeling werd gedaan van het bin nenkomen van tal van huidetelegrammen, o.a. van den aartsbisschop Z.H. Exc. mgr. dr J. de Jong, mr. A..Baron van Wijnber gen, mgr. Van Noort, deken van Amster dam, mr. S. Baron van Heemstra, commis saris der Koningin in de provincie Gelder land, mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's Hertogenbosch, mgr dr. B. Eras en van oud-minister Aalberse. Nadat mej. Riet Bot een Vondelvers had voorgedragen, voerde prof. dr. A. A. Ver denius het woord, die den jubilaris vooral hulde bracht namens het Vondelmuseum te Amsterdam, en hem dankte voor alles, wat hij in den loop der jaren gedaan heeft om de Vondelstudie in het vaderland te bevorderen. Drs. Michels uit Tilburg, leeraar aan de leergangen aldaar, huldigde den jubilaris ir. verzen en teekende den verdienstelijken levensgang van den hoogleeraar, in dienst van geloof en wetenschap en vooral als noogleeraar, die de Vondelstudie bij het Nederlandsche volk meer ingang deed vin den. Spreker bood namens al zijn gewon deraars de feestbundel „Studies over Von del en zijn tijd, liber amicorum" aan. Prof. Molkenboer dankte allen, van wien hij op dezen dag bijzondere blijken van waardeering had mogen ontvangen. In het bijzonder richtte spr. zich in zijn dank woord tot drs. Michels en tot prof. dr. Ver denius, die indertijd in Amsterdam zijn promotor was geweest by zijn bevordering tot doctor honoris causa van de Amster- damsche Universiteit. Ook waardeerde spr. het zeer. dat hij in Amsterdam, de Vondel- stad, steeds zooveel medewerking en ge negenheid heeft mogen ondervinden en dat hy ook steeds volgaarne zijn volle me dewerking had verleend ter bevordering van de belangen van het Vondelmuseum in Amsterdam. Na deze algemeene huldiging in de met bloemen en vlaggen der disputen versierde aula werd een zeer druk bezochte recep tie gehouden en tallooze bewonderaars teekenden het felicitatieregister. Door den beeldhouwer Peter Rovers is cei gelegenheid van den feestdag van prof. dr. B. H. Molkenboer O.P., een borstbeeld vervaardigd van den jubileerenden hoog leeraar. Het beeld, dat in de receptiezaal <tond opgesteld, getuigde van een zuivere visie van den kunstenaar en was met groo te vaardigheid tot een sprekende gelijkenis an den jubilaris uitgevoerd. Naar wij ver nemen, zal dit borstbeeld namens vereer ders en ook den beeldhouwer zelf worden aangeboden aan het Albertinum klooster -^er eerwaarde paters Dominicanen te Nij megen waar prof. Molkenboer gewoonlijk verblijft. PRIJSVRAAG VOOR HET KIND. De Centrale Propaganda-Commisise voor de Weldadigheidspostzegels noodigt uit tot deelname aan onderstaande prijsvraag. De letter van elk hier volgend woorden tweetal moeten onderling verwisseld wor den, waardoor nieuwe woorden ontstaan; de beginletters dezer nieuwe woorden van boven naar beneden gelezen geven een goeden raad aan iederen lezer te zien. dirk.zegelen; rood-lee; ra-noad; schep-na; bram-taan; men-prik; dieren-ee; dan-er; dan-ver; lize-en; tor-negen; raad-zon; leg- aa, buigen-rek; te-ver; zwoord-aal; yken- west. Herinnert u in December voral de nieuw gevormde woorden 7, 1 en 14! Prijzen: De groote hoofdprijs, beschik baar gesteld door H. K. H. Prinses Juliana bestaat uit een geschenk ter waarde van 100, te kiezen door de gelukkige winnaar (of winnares). Voorts: 10 Philips-radiotoestellen uit de schitterende nieuwe serie 1939-40 type 480A en minstens 300 (zoo mogelijk meer) Oudejaars-pakketten met verrassende in houd voor Oudejaarsavond (speculaas, boeken, chocolade, warme kleedingstukken, sigaretten, enzDe inhoud van ieder pak ket is drieledig. Inzending. Oplossingen, uitsluitend op een briefkaart te schrijven (géén brieven!) moeten zijn gefrankeerd met ten minste 2 kinderzegels van 5 (met bijslag dus 8) cent. Alles wat boven het verschuldigde porto wordt gefrankeerd komt ten goede aan het Nederlandsche misdeelde kind. (Men plakke niet over een ingedrukt zegel heen). De oplossingen moeten uiterlyk 25 Decamber worden verzonden naar: Prijs- viaag „Voor het Kind", Nicolaistraat 17, Den Haag. Trekking der prijzen op 28 December a.s. te 's-Gravenhage ten overstaan van notaris mr. S. K. D. M. van Lier. De prijzen worden franco toegezonden vóór 1 Januari a.s. Trekkingslysten kun nen niet worden uitgegeven. Gemeentel. Aankondigingen VERZEITING VETTE VARKENSMARKT. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat, aangezien de 2e Kerstdag dit jaar op Dinsdag valt, de vette varkensmarkf, wel ke gehouden zou worden op Dinsdag 26 December 1939, zal worden gehouden op Woensdag 27 December d.a.v. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgmeester. VAN STRIJEN, Secretaris. KERKNIEUWS HET GOUDEN JUBILEUM VAN DE MISSIEZUSTERS „DIENARESSEN VAN DEN H. GEEST." Op 8 December is door heel de Congre gatie van de Dienaressen van den H. Geest het feit herdacht van de 50ste verjaardag van de stichting door Pater Arnoldus Janssen. De Zusters op Nieuw-Guinea, die Neder land met den tijd 8 uur vóór zijn, begonnen het feest reeds Donderdagavond om 11 uur Ned. tijd, zooals in alle kloosters der Con gregatie met een plechtige H. Mis van dankzegging en de hernieuwing van de H. Kloostergeloften. Dan volgden de zusters in Japan op de Philippijnen, in N.O. Indië en Br. Indië, in Rome, de overige landen van Europa, waar de zusters werken. In Amerika, waar de juibeldag het laatste begon, werd voLgens Ned. tijd tegen één uur de dankoffergang gesloten. Het middelpunt van de feestviering was natuurlijk het Moederhuis „Herz Jesu- Kloster" te Steyl. Door een triduum, dat geleid werd, door den Hoogeerw. Pater Provinciaal van de S.V.D. had de commu niteit zich op den jubeldag voorbereid. Be halve de H. Mis v.an dankzegging vormde het hernieuwen van de H. Gelofte op de, nu definitief door den H. Vader goedge keurde H. Regel, het hoogtepunt van den dag. Tegen negen uur stonden alle bewoon sters van het „Herz-Jesu-Kloster" in de vestibule cn de gangen bij de klooster poort, om Z.H. Excellentie Mgr. Lemmens te ontvangen. De bisschop wilde dezen jubeldag te midden van zijn feestvierende kinderen doorbrengen. Candidaten, ge kleed in de Mariakleuren, wit en blauw, stonden klaar om den beminden kerkvorst te begroeten, en door een zinrijk gedicht hem te vragen, nu het dank- en jubeloffer in naam der Congregatie den goeden God aan te bieden. Een talrijke priesterschaar geleidde dan tusschen de aan weerskanten van de gang knielende zusters den Hoogepriester naar de Kapel, waar het door Proeder Valerian S.V.D. voor deze gelegenheid gecompo neerde „Ecoe Sacerdes magnus" den Bis schop toegezongen werd. Bij de pontificale Hoogmis wera door de Zusters de nieuwe feestmis van Springer uitgevoerd. Een geestdriftig en dankbaar Te Deum was het slot van de plechtigheid. Het glanspunt van den namiddag waren de Pontificale Vespers. Een groot gedeelte van de dag werd in gebed doorgebracht in de Kapel. In een eigenhandige brief van Kardinaal Fumasoni Biondi, Prefect van de Congre gatie de Propaganda Fide, door de juibi- leerende Congregatie ontvangen, schreef de Kardinaal o.a.: „Inderdaad, als men op deze eerste vijftig jaren van het bestaan der Congregatie terugschouwt, kan men niet anders dan het werk bewonderen, dat door de zusters werd gedaan in de landen van Amerika en Afrika, in Nieuw-Guinea en N.O. Indië, in China. Japan, op de Phi lippijnen en de jongste missies der Con gregatie in Br. Indië en Chili. De zusters wijdden zich aan verlerlei werken van liefdadigheid, zij openden en leidden scho len vanaf de volksschool tot universiteit, zij stichtten en namen de zorg op zich van internaten en weeshuizen. Zij gaven hun krachten aan het godsdienstonderwijs en het retraitewerk. Met groote liefde stonden ze in de hospitalen, de zieken bij en ver pleegden in den oorlog de arme gewonden. Men moet zich werkelijk verheugen, en God danken, die Zijn Kerk wilde sieren met zulk een schoonheid en glans van Christelijke goedheid en liefde." Aan het slot van zijn schrijven deelt de Kardinaal mee, dat het hem tot zijn vreug de vergund is, den Zusters te zeggen, dat de H. Vader aan de Eerwaarde Generale Overste en alle leden der Congregatie Zijn Vaderlijke Apostolische Zegen zendt. Een groote vreugde was het ook voor de Zusters van het Ned. Provinciaalhuis „Mariabosch" te Baexem, van zoovelen uit* Nederland, geestelijken, zoowel als leeken, bewyzen van meeleven en waar deering voor het werk der Congregatie te mogen ontvangen. Katholieken, Uw eigen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2