'hm&iqfiftjotl BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 11 DECEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 y^y SIGAREN De opstelling der ploegen was als volgt: Nederland: MICHEL CALDENHOVE PAAUWE POULUS DRaGER LENSTRA VENTE O BUYLE R. BRAINE VAN CRAEN PAUL HENRY GOMMERS VAN CALEMBERGH SLOT STIJGER SMIT DE HARDER VOORHOOF FIEVEZ VAN DE KERKHOVEN PAVERICK Bel DERAEDT e I g i e DE HERDENKING VAN HET K.N.V.B.- JUBILEUM. Zaterdag heeft in huize Ulrich te Rot- terdag het bondsbestuur van den K. N. V. B. met de eereleden een bestuursver gadering gehouden ter herdenking van het 50-jarig bestaan. De bijeenkomst werd door enkele bui- tenlandsche gasten bijgewoond, t.w. den heer SeeJdrayers, vice-voorzitter van de F.I.F.A., mr. O. Vankesbeeck. voorzitter en de heeren G. Lebrun, José Crahay en F. Meert, bestuursleden van den Kon. Belg. Voetbalbond, benevens den heer Jacquemard, voorzitter van den Luxem- burgschen Voetbalbond. Dr. D. J. van Prooye heette speciaal de buitenlandsche bezoekers welkom en bracht vervolgens dank aan allen, die op eenigerlei wijze hun krachten aan het bondswerk hadden gegeven en die door hun werk den bond geplaatst hebben in de krachtige positie, die hij nu inneemt. Spr. wees op den versterkenden en ge zond-makenden invloed van de voetbal sport op lichamelijk en op geestelijk ge bied. De heer W. J. H. Muiier, eere-voorzit- ter, sprak namens de eereleden en wees eveneens op den grooten invloed van de voetbalsport. Spr. herinnerde aan het werk, door de verschillende eereleden ver richt en aan hetgeen de tegenwoordige bestuursleden voor den bond hadden ge daan. Namens de eereleden bood hij een fraaie antieke klok aan. De heer Seeldrayers bracht, bij ontsten tenis van den heer Rimet. die op het laat ste oogenblik verhinderd was, de geluk- wenschen over van de F.I.F.A., onder dankzegging voor de vele goede diensten, die de K.N.V.B. in den loop der jaren aan de internationale federatie bewezen had. Een zilveren schaal, voorzien van het em bleem van de F.I.F.A., legde getuigenis af van de gekoesterde gevoelens. De heer Vankesbeeck hield een toe spraak namens den K.B.V.B. en roemde de vriendschappelijke betrekkingen tus- schen de beide bonden, welke telken jare blijkt uit de onderlinge wedstrijden, die de hoogtepunten van het seizoen vormen. Voor het nieuwe bondsgebouw stelde spr. een gebrandschilderd gedenkraam in uit zicht, waarvan een ontwerp getoond werd. Tenslotte gaf de heer Jacquemard uiting van de vriendschappelijke gevoe lens van Luxemburg. Na afloop vereenigden de bestuurs- en eereleden zich aan een feestmaaltijd, die ook door de buitenlandsche gasten werd bijgewoond en waar nog vele hartelijke woorden gesproken zijn. Belgische onderscheidingen voor de heeren Mulier en Staal. Tijdens den officieelen maaltijd waaraan de Belgische en Nederlandsche voetbalof ficials en beide elftallen in huize Uhlrich vereenigd waren, is medegedeeld, dat de heer W. J. H. Mulier, eere-voorzitter van den K. N. V. B., door den koning der Bel gen benoemd is tot Officier in de Kroon orde van België en de heer A. Staal, se cretaris-penningmeester van den K. N. V. B., tot ridder in die orde. OVER DE SPELERS Doelverdediger Michel heeft uitstekend voldaan. Wij hebben den Velzenaar geen fout van beteekenis zien maken en enkele malen heeft hij werkelijk op fantantische wijze gered. Een debuut, waarover hij zeer roker tevreden mag zijn. Caldemhove bleek in verdedigend op zicht nog altijd de beste achterspeler van ons land te zijn. Maar toch is zijn weg werken niet meer zoo zuiver ils in vroe gere jaren, te veel belandt de bal bij het wegtrappen voo7* de voeten van een te genstander, waardoor het nuttig effect te loor gaat. Hy was overigens de beste van het viertal achterspelers. Slot heeft ook al op voldoende wijze zijn debuut gemaakt. Natuurlijk stond hij aan vankelijk wat onwennig in dit milieu, maar hij paste zich snel aan, te snel mis schien, want in het laatste kwartier kreeg hij een inzinking, omdat de Blauw-Witter toen uitgespeeld was door een verkeerde verdeeling van zijn krachten en te veel ge bruik van energie op momenten, dat het niet noodig was. In de middenlinie was Paauwe de beste. Hij was den linkervleugel van België vol komen de baas en daar naast stelde hij voortdurend de voorhoede in staat tot aan vallen. De Feyenoorder heeft een gaven wedstrijd gespeeld. Over Poulus hebben wij reeds geschre ven. Hij moest Stam vervangen, maar dat was geen bezwaar, immers de Schiedam mer speelt in zijn vereeniging altijd op de spilplaats. Ontzaglijk heeft Poulus ge zwoegd, met groote geestdrift. Zooals in dertijd ook Anderiesen is begonnen, wierp hij zich in den strijd en in het breken van de aanvallen der Belgen heeft hij een grooten rol gespeeld. Stijger kwam er na een kwartier de debutanten hadden allen tijd noodig om zich in te spelen goed in. Zijn afnemen was voortreffelijk, hij liet zijn tegenstan ders niet los en indien te groot enthousias me het hem niet belette gaf hij den bal ook nog zuiver aan de voorhoede door. Drager wist altijd wat goeds met den bal te doen. Hij is een voetballer, die het sptl nuchter, zakelijk bekijkt. Hij berekent zijn kans, beheersoht zich in alle situaties en begrijpt heel goed, dat hij er in de eer ste 'plaats voor moet zorgen, dat het bin- «ïentrio in de gelegenheid wordt gesteld om te scoren. Maar gelukkig schiet hij zelf ook, als hij vindt, dat hij er beter voor staat. De wjjze, waarop hij den bal bij het derde doelpunt opbracht en de Harder in de gelegenheid stelde tot scoren, was on verbeterlijk. Lenstra was misschien de minst opval lende speler uit de voorhoede. Hij had veel tijd noodig „er in" te komen en in de twee de helft had hij beslist met enkele schoten pech. Eerst bleef hij te veel achter en had het Nederlandsch elftal twee „zwervers", maar die fout werd gelukkig spoedig inge zien. Vente was bewegelijk, wist de Belgische achterhoede door bliksemsnel wijzigen van opstelling in de war te brengen. Hij ver deelde het spel heel verdienstelijk, maar zijn schot was niet zoo goed als in de laat ste interlandwedstrijden. Smit heeft twee doelpunten gemaakt, waarvan de goal uit den voorzet van Dra ger, een juweeltje mocht genoemd wor den. Op het middenveld dirigeerde hij het spel op tactische wijze, hij was de grond legger van de aanvallen en in vele geval len wist hij door zijn geraffineerde tech niek de Belgen tot wanhoop te brengen. Tenslotte de Harder op den linkervleu gel. In de eerste helft heeft hij enkele kan sen niet benut, omdat hij te jnzelfzuchtig speelde. In plaats van zelf in vrije positie staande, te schieten gaf hij der. bal ge woonlijk weer aan het binnen trio terug, dat er dan minder gunstig voor stond. Toch maakte zijn spel een uitnemenden indruk, trouwens, over de geheele voor hoede mag men zeer tevreden zijn. Doelverdediger De Raedt heeft geen schuld aan de doelpunten. Moedig was zijn ingrijpen bij gevaarlijke momenten en door zijn uitstekende kijk op het spel, heeft hij veel onheil voorkomen. Aanvoerder Paverick hebben wij wel eens beter zien spelen. Hij en van Calem- bergh zochten voortdurend naar de juis te opstelling en aangezien de vleugelshalfs, Henry en van de Kerkhoven geen con stant spel vertoonden, had het backstel het buitengewoon moeilijk. Tenslotte hebben zij moeten capituleeren voor het tempo der Nederlandsche voorhoede-spelers. Spil Gommers viel weinig op. De Belgi sche voorhoede had in opbouwerden zin weinig aan hem. Uitblinkers waren er in den aanval niet. De jaren van Fievez schijnen nu mee te gaan tellen, hetgeen zeker het geval is bij Raimond Braine, wiens schot nergens naar leek. Van Craen, die in de Belgische voetbalwereld een vondst van jeteekenis werd genoemd, viel tegen. Zijn debuut was verre van goed, hetgeen te meer verwondering moet wek ken, omdat hij naast hem zijn clubgenoot Voorhoof had, die wel de beste van het vijftal was. Buyle heeft tegen Paauwe wei nig kunnen uitrichten. Zijn doelpunt was uitstekend. Scheidsrechter Pfirrmann had het niet moeilijk. Hij had wel wat last met den buitenspelregel, hetgeen veroorzaakt werd door het feit, dat hij te veel op het vlag gen van de grensrechters vertrouwde en daardoor niet voldoende meeliep. Overi gens was het een faire, in zeer prettige verstandhouding gespeelde wedstrijd. IN DE KLEEDKAMERS Zondagavond: In de Nederland sche kleedkamer van het Feijenoordstadion zit een zeer vermoeid elftal. Het duurt geruimen tijd voor de stemmen los komen: de wedstrijd is zwaar geweest door het hooge tempo, het moeilijke veld, den glad den bal. Maar spoedig loopen de warme douches, slaat de damp spelers en officials in het gezicht. Caldenhove heeft nog genoeg adem om zijn clubgenoot Drager en ook Lenstra een verhaal op te hangen over de juiste tactiek in de voorhoede. Als Drager tegenwerpin gen maakt zegt Caldenhove, dat hij het vandaag nog te vertellen heeft, als aan voerder. Drager legt er zich bij neer; mor gen, wanneer beiden weer in militairen dienst zijn, heeft Caldenhove te gehoorza men aan Drager, want de laatste is boven hem geplaatst. Smit grinnikt, waarschijnlijk over het prachtige doelpunt, dat hij gemaakt heeft. Paauwe is stil, zegt weinig, heeft dit too- neel al zoo veel jaren meegemaakt. Herberts is tevreden, de spelers zijn te vreden, het publiek is tevreden. Lotsy komt binnen, wenscht iedereen geluk, zelfs de pers. Feliciteert Herberts met de overwin ning, met het vijftigjarig bestaan en met zijn onderscheidingteeken. Bob Glendenning zorgt voor iedereen. Buiten in de gangen wachten vele tientallen cm nog een glimp van de spelers op te van gen. Zij moeten geduld oefenen; voordat alle modder van het lichaam is duurt het nog wel even. In de Belgische kleedkamer heerscht een gedrukte stemming. De spelers schieten snel onder de warme douches. Dat doet hen zichtbaar goed. De trainer van den Belgi schen Voetbalbond Goetinck, in vroegere jaren zelf een bekend internationaal, heeft voor ieder een vriendelijk woord. Spelers zoowel als trainer vonden het een sportieven wedstrijd. Allen zijn het er over eens, dat het Nederlandsche elftal sterker heeft ge speeld en dat de overwinning verdiend is, al meenen zij, dat de uitslag bij een beetje meer geluk aan Belgische zijde heel an ders had kunnen zijn. Trainer Goetinck vond de Harder een brillante vleugelspe ler en Vente een uitstekende midvoor. De Nederlandsche voorhoede in haar geheel vond hij sneller en productiever dan die e'er Belgen. Doelman Deraedt vertelt, dat hij respect heeft gehad voor de harde schoten, waar mede de Nederlandsche aanvallers hem hadden belaagd, vooral Vente. Braine zegt niet veel. Hij meent, dat de Belgen erg on gelukkig zijn geweest. Zijn oordeel wordt onderstreept door den secretaris van de Belgische keuze commissie, den heer Hanze, die zegt, dat snel spel op het middenveld in c'ezen wedstrijd heeft gedomineerd en dat het resultaat over het geheel genomen, een beetje geflatteerd is. MEENINGEN VAN ANDEREN De voorzitter van de keuzecommissie, de heer H. W. H. Herberts verklaarde, dat zonder uitzondering dit Nederlandsch elftal goed voldaan heeft. Dat was niet al leen zijn meening, maar de opinie van de geheele Keuzecommissie. Nadat de debu tanten waren ingespeeld zat het elftal vrij behoorlijk in elkaar. Het spel werd over de vleugels geleid, een opvatting, welke wij de juiste achten bij het Nederlandsch elf tal. De vijf doelpunten spreken voor de kracht van de voorhoede, van de nuttigheid van den opzet. Theoretiserend zou men wel kunnen opmerken, dat dit spel veel meer kansen heeft opgeleverd, dan 'dat er benut zijn, maar het is toch ook een bewijs, dat de opbouw van den aanval goed is geweest. Er is geprofiteerd van de razend snelle buitenspelers, de midvoor was door tastend, uiterst bewegelijk en altijd ge vaarlijk voor doel. Smit behcerschte het centrum van het veld. Toch waren aan het einde van den wedstrijd verscheidene spelers leeggespeeld, hetgeen aantoont, dat de training niet zoo intensief is geweest als gewenscht zou zijn. Maar de omstandighe den, waaronder gewerkt moest worden, zijn bekend en met die moeilijkheden heeft natuurlijk ook België te kampen. In iedere linie zat één geroutineerde speler, Calden hove achter, Paauwe in de middenlinie, Smit voor. Met deze kernspelers en de tal rijke jongeren is een elftal op te bouwen, hetwelk veel mogelijkheden voor de toe komst biedt. Aanvoerder Caldenhove was best tevreden met de prestaties van zijn spelers. Na tien minuten had hij het volle vertrou wen, dat het elftal den wedstrijd kon win nen. De voorzitter van den Belgischen Voet balbond, de heer O. van Kesbeec.k was van oordeel, dat zijn landgenooten gesla gen zijn door een voorhoede, die te sterk was voor de Belgische verdediging. „Ik wil niemand uit de Nederlandsche voor hoede in het bijzonder noemen" zoo zei- de de heer Vankesbeeck, „ik vond ze allen even goed." In het elftal van zijn landge nooten vond hij Voorhoof, Braine en de drie riiddenspelers bepaald slecht. Zou de Bel gische ploeg over een doortastender en be ter combineerende voorhoede hebben be schikt, dan zou het resultaat volgens hem heel anders zijn geweest. De Nederland sche voorhoede wist te overrompelen, de Belgische niet. In ieder geval is het een faire en prettige wedstrijd geweest. Dé aanvoerder van het Belgische elftal Paverick vond het een pittige en sportieve wedstrijd. De Nederlanders hadden een be ter elftal zoo vertelde hij ons en ze hebben verdiend gewonnen. Toch meende hij. dat zijn elftal in het eerste kwartier meer had verdiend. Heel jammer vond hij het, dat Buyle op een gegeven moment tegen den on de doellijn liggenden Braine schoot. Hadden wij toen een beetje meer geluk gehad, dan zouden we een 20 voor sprong hebben gehad en zou het verloop zeer zeker heel anders zijn geweest zoo luidde zijn oordeel. (Wij schrijven elders, dat ook voor ons deze tegenslag der Belgen als het keer punt in den wedstrijd is te beschouwen. Sportred.). Belgische persstemmen. Hieronder laten wij een uittreksel vol- genn van de eerste indrukken van onze Belgische collega's in de Belgische bladen van Zondagavond en Maandagmorgen: „L e S o i r" schrijft, dat de Nederland sche overwinning tenvolle verdiend was. Het psychologische oogenblik van den strijd was het moment waarop v. Craen en Buyle. toen ze alleen vóór Michel stonden, faalden en onmiddellijk daarop Nederland den gelijkmaker scoorde. Van Craen was hierdoor zoo van streek da1 hij gedurende de rest van den wedstrijd beneden zijn vorm gespeeld heeft. M t Van Craen zakte de geheele voorhoede ineen, en daarmee het geheele elftal. Voor een beschouwing te wijden aan de spelers van beide ploegen, maakt het blad alle spelers een compliment, dat zij ondanks de mobilisatie en de daaraan verbonden moeilijkheden er toch in geslaagd zijn een uiterst zwaren wedstrijd in een zeer hoog tempo te spelen en het geheel tot het einde toe op internationaal peil te houden. Ned rland verdiende de overwinning door zijn beslist, doortastend er opportu nistisch spel. De beste speler van de ploeg was de nieuwe keeper Caldenhove, nog steeds de oude had in Slot 'n nieuwe zeer goode partner gevonden. De middenlinie was een der beste linies van de ploeg, en be greep haar aanvallende taak „tukken beter dan de Belg. halflinie. In de voorhoede waren de buitenspelers de besten. Vente was met zijn schoten niet zoo gelukkig als arders, .terwijl Smit nog steeds dezelfde gebleven is. Bij de Belgen heeft Deraeal zich niets te verwijten. De achterhoede liet zich keer op keer door de snelheid van de Neder landsche voorhoede overbluffen, terwijl de hrlflinie het minste deel van de ploeg was. Van Craen dient nogmaals geprobeerd te worden, daar deze wedstrijd niet als maat staf mag gelden. De jongen mist nog vol doende koelbloedigheid. De beste speler van het Belgische elftal was Voorhoof. De wedstrijd werd zeer correct gespeeld, wat de taak van den scheidsrechter aanmer kelijk verlichtte. „Demiere H e u r e" zegt, dat het een goede wedstrijd is geweest en dat Neder land de overwinning volkomen verdiende. Michel heeft zijn internationale „gallons" ten volle verdiend en ongetwijfeld zal hij gehandhaafd blijven. Caldenhove, Paaauwe, Vente en Smit waren met hem de beste spelers van de Nederlandsche ploeg. Slot, hoewel goed, kon Wilders niet doen ver geten. Poulus en Stijger waren niet van dezelfde waarde als de spelers, dij zij ver vingen. doch ongetwijfeld kunnen zij het zelfde peil van hun voorgangers bereiken. Lenstra deed vele goede dingen, doch speel de niet constant. Drager en De Harder wa ren prima. Cver de Belgen wil het blad geen streng oordeel vellen. De beste spelers van de ploeg waren Paverick, Braine, de beide bui tenspelers en Deraedt. Voorhoof speelde middelmatig, terwijl Van Craen hevig lij dende was aan plankenkoorts. De halfs waren geen van allen goed. „V i n g t i m e S i e c 1 e' wijdt slechts een korte (en krachtige!!) beschouwing aan de Belgische ploeg. Deraedt was de eenige speler, die de Belgische ploeg be vatte. Zonder dezen keeper zou het een de bacle geworden zijn! De overige spelers bleven beneden het middelmatige. Tenslotte schrijft „L'Independance", dat de Nederlanders hun overwinning dik ver dienden. De wedstrijd, is in alle correct heid gespeeld werd, liet een tactische meer derheid van de Nederlanders zien. Deze meerderheid kwam nog niet in de eerste helft tot uiting. In deze eerste helft waren beide ploegen tegen elkaar opgewassen en de 31 voorsprong van- Nederland bij de rust, was dan ook zeer geflatteerd. In de tweede helft kwam de meerderheid duidelijker aan het licht, vooral toen de Belgische halflinie zich niet meer in de verdediging terugtrok en zich bepaaide tot het voeden van de voorhoede. De Neder landers die dit onmiddellijk zagen profi teerden hiervan en met snelle vleugelaan- vallen brachten ze keer op keer verwarring in de Belgische achterhoede. Zooals gezegd heeft België deze neder laag te danken aan een volkomen gemis van tactisch in zicht, doch niet aan de kwaliteit van de spelers, die de ploeg vormden. „Mnd.morg." DE VERKEERSDRUKTE TE ROTTERDAM Zooals te verwachten was, bracht de interlandwedstrijd Nederland-België voor Rotterdam ook ditmaal weer een groot aantal verkeerstechnische moeilijkheden met zich mede, welke moeilijkheden echter over het algemeen door de verkeersautori- teiten op loffelijke wijze zijn opgelost. De centrale post van de verkeerspolitie was ingericht in de kistenfabriek van de N.V. W. van der Lugt en Zoon aan den Stadionweg en vandaar werd regelmatig contact gehouden met de commandanten van de zeven rayons, waarin de route van binnenstad tot het Stadion was verdeeld. Bovendien was veel extra personeel in dienst, zoodat alleen reeds in de binnen stad honderd tachtig agenten dienst deden. De verkeersstroom werd aan de ver schillende zijden van de stad opgevangen en volgens van tevoren vastgestelde banen naar het stadion geleid. Dreigde ergens stagnatie, dan werd de hoofdstroom on middellijk verlegd tot het euvel verholpen was. Het moeilijkste punt was natuurlijk de oeververbinding. Tengevolge van den regen was de verkeersdrukte bovendien niet regelmatig over enkele uren ver deeld, maar concentreerde zij zich tus- schen half een en half twee 's middags. Om kwart over een dreigde het verkeer in de war te loopen en als noodmaatregel werd toen eenrichtingverkeer ingesteld tusschen de binnenstad en het stadion. Hierdoor kreeg men de geheele breedte van de wegen vrij en kon de stoornis spoedig worden opgeheven. Een gevolg hiervan was echcter, dat het verkeer van Feijenoord in de richting van de binnen stad voor een belangrijk deel werd stop gezet. De auto's, wielrijders en voetgan gers werden toen met het wagenveer naar de Parkkade overgebracht, maar het groote aantal extra trams moest op den Linker Maasoever blijven en werd dus aan het verkeer onttrokken, waardoor het tramverkeer in de stad overbelast werd. Met uitzondering van een kort oogenblik, dat het verkeer werd stil gezet na aan komst van Z.K.H. Prins Bernhard, hebben zich geen stagnaties voorgedaan. Op en in de onmiddellijke nabijheid van de brug gen werd van gemeentewege zand ge strooid om het slipgevaar te verminderen. De gereedstaande kraanwagens hebben dan ook geen dienst behoeven te doen. De tramdienst had voor deze gelegen heid 64 motorwagens met aanhangwagen en twaalf enkele trams extra ingelegd, ter wijl in de remises nog een zekere reserve werd gereed gehouden. Hiervoor waren honderden bestuurders en conducteurs extra in dienst gesteld, terwijl ook ge bruik gemaakt werd van de diensten van een deel van het op wachtgeld gestelde personeel. Op den Coolsingel bleken alle extra trams reeds vrijwel vol te zijn en vele reizigers hebben daaraan te wijten, dat zij met min of meer vertraging hun doel be reikten. Vooral degenen, die hierop niet gerekend hadden en op normalen tijd van huis waren gegaan, kwamen te laat, zoo dat een half uur na het begin van den wedstrijd nog toeschouwers het stadion binnen kwamen. Om het stadsverkeer zooveel mogelijk te ontlasten, waren ook nog een aantal extra treinen ingelegd, die een zg. „pen deldienst" onderhielden tusschen het sta tion D.P. en het stadion. Velen hebben hiervan gebruik gemaakt. Hoe druk het was moge blijken uit de navolgende schattingen: Het aantal op het parkeerterrein geplaatste auto's bedroeg 2600, terwijl nog een 120 wagens een plaatsje kregen op het terrein voor ge- noodigden, verder waren er 70 autobussen, vooral uit de omliggende plaatsen, enkele uit België en zelfs enkele militaire auto bussen met volledige bezetting. Het aan tal motorfietsen en rijwielen was naar verhouding zeer gering. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AAN VANGSULx! KEURING Lido: Lord Jeff (Freddie Bartholomeus, Mic key Rooney). De familie Zangvo gel (Judy Garland, Allan Jones). Speelfilm Revue lederen avond 8.15 u. Zondag 2—7 uur Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matin ée. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Es war eine rau- schende Ballnacht (Zarih Leander, Ma- rika Rökk). De vliegende bende. (Kent Taylor). Tschaikowsky's leven Vliegerfilm lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. lederen dag matinée (behalve Vrydag). Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Kom je ook achter de tralies? (Preston Forster, Tony Mar tin). Alexander's Ragti me Band. (Tyrone Power, Alice Faye). Komisch Muziekfilm 7rieren avond 8 uur Zondag 2.—, 4.30 en 8 uur. .aierdag en Woens- ag half drie matinée Goedgekeurd v. volwassenen Rex: De onsterfelijke wals (Fernand Graver, Luise Rainer). De man die zich zelf vond (Tohn Beal, Joan Fontaine). Het oude Weenen Sensationeel lederen avond 8 uui Zondag van 2—7 uui lederen werkdag 2 uur matinée. Guedgekeurd v. volwassenen lrianon: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12