VOOR ONZE ZIEKEN. Burgerlijke Stand 1 ZATERDAG 9 DECEMBER 1939 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 MONOPOLY door CARLA DIETRIX Het wa? al enkele minuten na vijven en op z(jn dooie gemak komt Bill uit het archief slenteren. Door de glazen tusschenruiten ontdekt hij 'n heele menschen-opstopping in de gang naast de correspondentie afdeeling. Zelfs Bill Wattson wordt actief. Zoo lui, nieuws onder de zon? Een groot aanplakbiljet trekt onmiddel lijk zijn aandacht. Speelt u al momopoly? Hallo, Bill! A&Ml Bye bye, Sjeffie! —En,...? Sjel kijkt den ander vragend aan. Hoe denk jij over monopoly? No thoughts about. Hoe komt dat in teressante geval hier verzeild? Beneden in den winkel wordt het verkocht. The new play. En natuurlijk kreeg een van de lui het in zijn hoofd om hier op de kantoren een reclame aan te plakken. De laatsten komen van de correspon dentie. Getreuzeld hé. Hennie? Plagend dreigt Bill met zijn vinger. Heelemaal niet. We zijn juist ont zettend ijverig geweest vandaag. Er was abnormaal veel werk. Jos heeft nog aar dig zitten foeteren, dat nu juist vanmiddag die ordebevestigingen van jou doorkwamen, Bill. Maar Hennie, ze moesten toch uit getypt worden. Ik heb werkelijk niet ge weten dat jullie er net tot over je ooren inzaten. Daar komt Jos al aan. Zoo Billy Bill's als je nog 'ns iets weet. Dat was aanpooten daar straks. Als ik nog eens leider van de inkoopafdeeling word. Wat dan?.... Er klonk een ondeugende tinteling in Henny's oogen. Dan.. O. Hens, even kijken, zeg. Monopoly!?Billy, heb jij het al ge speeld? En jij, Hennie? 'k Heb er geen idee van, wat het is, bekennen een paar anderen, die de laatste woorden van Jos hebben gehoord. Goed! Dan noodig ik jullie allemaal uit om het bij mij te komen leeren. Ze hebben thuis een spel gekocht en ik kan er best voor een avondje beslag op leggen. Morgenavond, ladies and gentlemen. Sjef en BUI, op jullie reken ik in ieder geval. En op jou, Hens. Wie komt er nog meer? Nou, graag ik, roepen er nog een paar. That's right! Acht uur precies, boys! Afgesproken! Jongens, ga jullie mee? Hennie loopt al vooruit. De menschënmassa beweegt zich in de richting van de trap. Beneden, op straat, gaan ze in kleine groepjes uiteen. Precies twee minuten vóór achten komt Bill Wattson op den hoek van de straat aanslenteren. Precies om acht drukt hij op de bel van het huis van Jos. Billy Bill's, zooals hij dikwijls genoemd wordt, is nooit een minuut te vroeg, maar ook geen enkele keer 's avonds te laat- Een vent, waar je op kunt bouwen, noemt Jos hem wel eens. Maar, voegt Hennie er dan aan toe, als je op hem bouwt, moet je op de klok werken. Dan lacht Billy Bill's maar 'ns goedig. Hij neemt alles eenvoudig en rustig op. Zijn grijs-blauwe oogen geven iets jongens achtigs, kinderlijks bijna aan zijn gezicht. Maaren natuurlijk zegt Hennie dat weer je moet 'm kennen. In werke lijkheid is Bill Wattson een kerel met een sterken wil. Ze nemen heusch niet den eersten den besten als chef voor de inkoop afdeeling. Er slaat ergens een klok acht uur. De voordeur wordt opengetrokken. Jos staat al boven aan de trap op hem te wachten. Kom gauw, zeg. D'r zijn al een heele bende lui. Sjef en Wim en Marieke. Het is gezellig! En Hennie natuurlijk. Geef maar hier je jas. Die gooi ik wel op mijn opklappertje. Hel bed is gewoonweg al bedolven. Je weet de weg, hé? Vooruit, old chap! Binnen wordt Bill met vele kreten ver welkomd. Wattson glimlacht, wanneer hij rondziet. N'avond, met z'n.... hoevelen zijn we? Met z'n zestienen, brult kleine Sjeffie. Zoo, boyske, ook aanwezig? Dit plagerijtje kost Bill natuurlijk een greep naar zijn keurig gekamde „golven met brillantine", volgens Jos „krulletjes in-gelei." Bill gaat tusschen een paar jongelui van de correspondentie zitten. Jos haalt het spel te voorschijn. Met z'n hoevelen moet je het eigenlijk wel spelen? Laat 'ns kijken. Eigenlijk kun je het beste met z'n zessen zijn. Maar dat is nu uitgesloten. Laten er dan eerst zes beginnen, stelt Marieke voor, dan kunnen de anderen het meteen leeren. En bij het volgende spel doen er weer zes anderen mee. Very sorry, maar dat gaat niet. Wan neer het eenmaal goed loopt, duurt het zeker den geheelen avond. Sjeffie krijgt een inval. Als we nou 'ns allemaal met zijn tweeën spelen. Laat elke dame een mede speler kiezen. We zijn toch acht tegen acht. Er moet ook een bankier zijn. Dat kan Jos het beste. Hennie kijkt een beetje stil voor zich uit. Ze speelt het liefst alleen. Ze wil zich na tuurlijk wel schikken. Maar als ik bankier ben, blijven er nog drie over. Misschien is het 't beste, stelt Wim voor, dat die drie iets anders gaan doen. Ik ben bereid me op te offeren. Dan leer ik een volgenden keer „monopoly-en". Toon, wil jij de vierde man zijn? Dan gaan we bridgen? All right. Dan kan Hennie meteen alleen spelen. Jos duwt Marieke de dobbelsteenen in de hand. Your turn, Bill, kijk uit. Jos heeft al zijn explicatietalenten aan gewend en gesterkt door thee en sigaret ten hebben de anderen het spel zoowat doorgekregen. Marieke kijkt met een ern stig gezicht naar de gekochte straten en huizen en naar het hotel, dat ze lieten bouwen. Ze snapt er toch eigenlijk niet het juiste van. Bill, haar partner, is „er in". Schijnbaar nonchalant houdt het geheel zijn aandacht sterk gespannen. Alleen de factor „geluk" schijnt hem niet gunstig te willen zijn. Renteberekeningen en gooikansen. Your sigaret, Hensie. Zij is bijna uit. Dank je. Ze blijft hem tusschen haar lippen ge perst houden. Ze heeft twee straten naast elkaar ge kocht. Als ze nu die derde er bij heeft, kan ze er huizen gaan bouwen. Het zal meer rente opleveren. Maar die derde straat is van Bill en Marieke. Snel werpt ze Marieke een blik toe. Wil je 'm verkoopen? Ja, hoor, Marieke snapt er niet veel van en is een en al bereidwilligheid. Nee, beslist Bill, ofnou. Hij heeft mij 120 pond gekost. Wat geef je er voor? Honderdvijftig pond. Geen denken aan. Driehonderd! Gaat niet door. En Hennie is alweer in andere bereke ningen verzonken. Een oogenblik later heeft ze hem dan toch voor tweehonderd pond in haar bezit. Plagend lacht ze tegen Wattson, als ie binnen het uur voor den derdtn keer een flinke rente moet betalen voor de straat, die hij zelf verkocht. Tegen elf uur breken ze op. Wim gooit z'n kaarten neer. Resteerende geld tellen, commandeert Jos. Wie heeft het bij jullie gewonnen? Ja, bankiertje. Anneke en Sjef, maar bijna de helft van -de kaart oppervlakte is in haar bezit. Je hebt het eerlijk gewonnen, bekent Wattson. Maak voort, Hens, dan breng ik jc netjes evei. naar huisals het mag Ze hebben afgesproken, dat ze iedere v.eek Dohderdags bij Jos zullen komen. Maar den eerstvolgenden keer al zijn ze met een veel kleiner clubje. De week daarna komen er iri het geheel nog maar zeven opdragen. Maar die blij ven komen. En het is het mooiste aantal dat je maar denken kunt, zegt Bill tevreden. Hennie speelt vanzelf g-regeld alleen. Na enkele minuten is ze er altijd al „in". Ze rookt niet meer. De sigaretten gaan toch maar uit. Hennie zit met een ernstig gezichtje voorover gebogen, haar kin in de handen, ellebogen op de knieën. Ze spreekt niet veel, wint bijna iederen avond. Pas tegen elf uur kijkt ze op en strijkt haar krullen achterover. Ze woont alleen op kamers, maar ze heeft een hekel er aan om laat thuis te komen. Hurry up, zegt Billy Bill's dan, ik breng je even netjes naar huis. Donderdagavond. Terwijl Jos het spel te voorschijn haalt en in orde maakt, zorgt Hennie voor de thee. Alsjeblieft, Sjeffie. Dan beginnen ze. Het gaat Hennie niet, zooals ze wel zou willen. Ze droomt een beetje voor zich heen. Maar Hensroept Tom opeens hoe kun je dat nu doen. Kijk toch 'n uit! Ze kijkt, denkt even. Och, natuurlijk., sufferd, dat ik ben! Maar den heelen avond wordt het niet veel. Hennie weet zelf niet, hoe het komt. De meeste avonden is ze de anderen te glad af geweest, voelt ze zich bijna écht „de exploitante", die koopt en verkoopt. Dan voelt ze het spel werkelijk aan. Nu gooit zt automatisch met de steenen, verschuift wat. verliest wat. Het gaat langs haar heen. Waar blijft onze zakenvrouw? vraagt nu Marieke. Het is nog voor elf uur wanneer er aan stalten wordt gemaakt om op te stappen. Hurry up. Hens, dan breng ik je nog even naar huis. Niet op dreef, Hensie? vraagt Bill on derweg. Hapert er iets aan of kan ik je soms ergens mee helpen? Nee, heusch niet. Ik snap zelf niet, hoe het komt. Vanavond gauw onder de wol, decre teert Bill vaderlijk je bent moe. Ze gUmlacht. Héél alleen voelt ze zich. Jos heeft wel een beetje gelijk, wanneer hij beweert, dat het niets voor een meisje is om alleen op kamers te wonen. Het vo rig jaarze had het leuk gevonden. Echt om zoo zelfstandig te zijn. Nu voelde ze plotseling een gemis, ze verlangde naar iets, ze kon het niet onder woorden bren gen. Billy hield de pas een beetje in. We zijn ei bijna. Wattson boeg zich naar haar toe. Je bent vanavond zoo stil, Hennie. Is e" werkelijk niets? Zeg het me anders ge rust. Ik zal graag iets voor je doen. Je wieet toch.... hij weifelde even...., je weet toch, dat je me kunt vertrouwen? Dat weet ik, Bill. Dank je. Och, ik ben maar een beetje down. Zonder reden hoor. Gaat wel over. Ze snorde den huissleutel op. Good night, Hens. Eu.... niet den moed verliezen. Ze lag nog lang wakker. Niet den moed verliezen, had Bill Wattson gezegd. Den moed, dien verloor ze heusch niet. Ze sliep half in. Dan, opeens, was ze weer helder wakker. Een vreemd, nieuw gevoel kwam over haar. Wat was dat, waarom ze haar bravour zoo ploiseling verloren had? Mal kind, bestrafte ze zich zelf. Maar bii de gedachte al bloosde ze. Je hebt toch nooit iets gegeven om anderen, dan je ouders en ekele vnien- dinnen. Ze wilde de gedachten van zich afzetten, probeerde opnieuw in slaap te komen. Het eenzame gevoel, het gemis, het on- et-finieerbare, stond nu duidelijk voor haar. liet gemis, dat ze niet eerder had kunnen voelen, omdat ze het bestaan ervan niet et rder had vermoed Bill, fluisterde ze zacht, Bill, hoe durf zoo te denken? Hoe durf ik jouw dui zend-en-een vriendelijke attenties, die je toch iedereen bewijst als meer te beschou wen dan Hennie sliep eindelijk in. Bill Wattson keek op zijn horloge. Tien voor negen nog net een keer rond en dan vertrekken we. Hoe bedoel je dat? vroeg Jos. Sorry, maar we moeten wat vroeger weg, niet Hennie? Hennie leunt met de ellebogen op tafel. Met 'n ernstige uitdrukking op haar ge zichtje. Vragend keek Hennie op. Wattson wierp haar een blik van verstandhouding toe, knikte even zonder dat de anderen het op merkten. Ze voelde zich plotseling een kieur krijgen. Als de anderen het nu maar niet zagen. Ja o ja, zei ze dan. Jammer, vond Sjef, waarom heb je het niet eerder gezegd? Eigenlijk vergat ik het. Het schoot me daarnet weer te binnen. Marieke schonk vlug nog een paar kop jes thee voor hun in. Dank je wel, Marieke. Precies negen uur hadden ze hun jassen aangetrokken, trok Jos de deur al voor hun open. Volgende week een uurtje langer, dreigde hij toen. Buiten stak Wattson zijn arm door de hare, Zwijgend liepen ze voort. Waarom zei hij nu niets. Waarom had hij die plotselinge afspraak gefingeerd? Hen nie durfde niets te vragen. Lelden Agenda NED. E.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulohri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Maandag: Dag. Be stuursvergadering R.K. Volksbond, 8 uur. (Kantoor). Maandag: Bouwvakarbei dersbond Kantoor (zaal 10), nam. van 7.30 8.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Ad viesbureau voor de leden van de afdee ling Leiden en Omstreken, op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steensehuur 15, nam. 6.308.00 uur). Dinsdag: Bestuurs vergadering Slagersgezellenbond, 8 uur. Woensdag: Ledenvergadering Bouwvak arbeidersbond „St. Jozef", 8 uur (zaal 6). Woensdag: Repetitie R.K. Tooneelver- eeniging „Vondel", 8 uur Woensdag: ,.De Poedelaars", 8 uur: (Zaal 9) Vrij dag: Jaarvergadering „St. Paulus", 8 uur. Zaterdag: Spaarbank op h2t Kantoor, 78 uur. Zaterdag: Bibliotheek 78 u. ST. JOSEPHS GEZELLEN-VEREEN. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi- Liotheek. Beurtrooster: Heden Zaterdag G. Bot en C. v. d. Meel; Zondag: Alle commissarissen present; Maandag: A. Ver hoogt en A. de Gunst; Dinsdag: vervalt; Donderdag: W. v. d. Holst en D. Devilée; Zaterdag: G. Bot en S. Aar. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur: verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.45 uur wórdt de zaal gesloten. 8.15 uur St. Nicolaasavond voor de afd. Gezellen. Prijsbiljarten, kege len, tafeltennissen; ook tractatie. Vergoe ding voor dit alles 10 cent. Van 12 uur Bibliotheek. Van 12 uur zitting St. Jo seph's Spaarkas, welke wordt waargeno men door den heer C. v. Oerle. De zaal wordt 's avonds om 10.45 uur gesloten. Maandag: 810.15 uur bijeenkomst voor de gezeen. Geen Kerngroepbijeenkomst. 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub. 8.30 uur Tooneelrepetitie voor de afd. ongeren. Dinsdag: 8.30 uur vergadering voor de afd. Gehuwde gezellen. Voor de gezellen is de zaal gesloten. Woensdag: 's middags om 4 uur St. Nicolaasfeest voor de kinde ren van de afdeeling gehuwde gezellen. 8.30 uur repetitie voor de Liedertafel Se bastian Schaffer. 8.30 uur Tooneelrepeti tie voor de afd. jongeren. 9 uur worden de ouderen der Tooneelclub verwacht bij de rolverdeeling. Donderdag: 8—10.15 uur bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur bijeenkomst schaakclub, ,De Raadsheer". Vrijdag: 8.30 uur repetitie muziekge zelschap Frans Schweitzer. Zaterdag: 810.15 uur bijeenkomst voor de gezellen. 8.159.15 uur bibliotheek. 8.30 uur kegel club „De Poedelaars". Verdere mede- deelingen: Woensdag en Donderdag spreek uur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie des avonds t? 6?C uur. Zondag 17 December Kerstavond. Wie geeft zich nog spoedig op voor de Kerstretraite? SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: De Schola zingt in het Lof, daarna een korte repetitie met de heeren op het koor. Maandag: half zes: Jongere Aspiranten en 6 uur: Oudere Aspiranten. Dinsdag: 6 uur: Schola waarna om kwart voor zeven: uniformen passen. Woensdag: om 9 uur des avonds repetitie voor de Schola met de heeren op het koor in de kerk voor Kerstmis. Donderdag: 6 uur: Schola. Vrijdag: 6 uur: Crescendogroep; om half negen: repetitie voor- de Schcola met de heeren op het koor in de kerk. Hallo boys! De Schola-leden moeten vooral goed naar de agenda zien, want er komt een extra repetitie met de heeren tusschen Woensdag om negen uur en ver der ook Vrijdag om half negen. Ik kan natuurlijk op alle jongens rekenen, want je begrijpt, dat er heel wat te doen is voor Kerstmis.- Dusen keurig op tijd alle maal. Op de uitvoering van Zondag 17 December in de Gezelienvereeniging kun nen niet alle jongens van de Scnola mee doen. We moeten dit uitvoering met. een „kleine bezetting" geven. Op ce volgende repetitie zal je er nog wel verder over hooren. Naar den Haag gaan natuurlijk alle Schola-leden mee! Dan heb ik nog een uitvoering besproken op 16 Januari a.s. hier in Leiden. En dan gaan we werken aan onzen Ouderavond, die „knal" moet worden. In de Leidersraad is hierover al veel gesproken. Dus.... doet allemaal goed je best, hoor, dan komt alles „dik" in orde! Zeg, ik heb op die St. Nicolaas avond een pepernoot verloren. Heeft een van jullie die misschien gevonden? Hou 'm dan maar.'!! Dag hoor! Tot kijks hoor! ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie. 6 uur Lof waarna recreatie. 7.30 uur Gezellen. Maandag 6.45 uur Franciscusvrienden I. Dinsdag 6.30 uur Sloyd I en II. 830 uur Franciscusgt zeilen. Woensdag 6.45 uur Sloyd III en IV. 8.15 uur Godsdienst onderricht waarna recreatie voor de schoolvrije jeugd. 8.30 Franciscusridders I; Zaagclub; Gezellen. Donderdag 8 uur Mondorgelclub. Vrijdag 6.45 uur Sloyd III en IV. 8.30 uur Gezellen. Zaterdag 6 uur Franciscusridders II. 7.30 uur Fran ciscusridders IV. 8 uur Tooneelclub. KRUISVAART. Cohort „St. Pancras". Cohort: Anna Paulownastraat. Zaterdag 8 uur: Tooneelrepetitie v. h. eerste bedrijf. Zondag 5 uur Tooneelre petitie III en LVe bedrijf. Maandag 7 uur: Gedialogecrde H Mis. 8 uur Groe ne Vendel. Woensdag 8 uur: Tooneelre petitie. Donderdag 8 uur: Roode Vendel. Vrijdag 8 uur: KruLsvaartkring. Zater dag 67 uur: afrekenen 2 ct. fonds. Kruisvaarders! Hadde-*. in de afgeloopen week velen onzer druk werk met onze PA met een H er tusschen, dr.s PHA (parochiee- le hulpactie), de komende week zal door een andere activiteit gekenmerkt worden; immers Vrijdag 15 December is het de dag waarop we (liefst allemaal) de plannen moeten inleveren van „op stapel" staande of „in spe" zijnde werkstukken voor de tentoonstelling ror.d Kerstmis. Nou hoop ik maar, dat de deelneming geweldig zal zijn en er Vrijdag a.s. om 8 uur een lange rij „arbeiders" klaar zal staan om hun plan nen in te leveren. B. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag 4 uur Tooneelgroep, zanggroep. 4.15 ontspanning, 5 uur bibliotheek. Maan dag 7.30 uur Willibrordus Bonifatiusban; Dinsdag 7.30 uur Servatius Paschalisban; Woensdag 7.30 uur tooneelgroep; Donder- LEIDEN Geboren: Willem Cornells z. van Th. H. Pouwels en A. C. Krom Frans Evert Jacobus z. van F. J. v. Harmeien en A. H. A. Smits Johannes Wilhelmus Maria z. van W. A. B. Oostdam en A. de Frank rijker Lucia Eigje Eigje Jacoba d. van A. C. Dam en A. M. v. Loo Egbert Ju- riaan Johan z. van E. v. Duuren en A. Kok Dania Catharina d. van G. Engel- berts en J. Mulder Albertus Gerardus Mattheus Maria z. van J. W. Sips en A. H. C. v. d. Horst Johanny Maartje d. van J. Bakker en M. Dietz Jeannette d. van G. Blansjaar en M. C. A. Krekelaar Jo hanna Petronella Maria d. van A. Mei- land en A. M. Barends Pieter z. van P. v. d. Horst en Th. A. M. v. Gelderen. Ondertrouwd: D. Moraal "jm. 25 j. en W. Beij jd. 30 j. M. de Vries jm. 32 j. en J. v. d. Veen jd. 25 j. Overleden: J. A. v. Harskamp z. 4 mnd. H. v. Akker z. 2 wk. dag 7.30 uur Franciscus Tarcisiusban; Vrijdag 7.30 uur Aspirantenban I en II. Ccftiort „St Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 2 uur: Tooneelrepetitie Dins- Jag 6 uur Sleutelkoor 8 uur St. Stepha- nuc- en St. Aloysiusban Woensdag 8 uur Kard. v. Faulhaberban Vrijdag 6 uur: Sleutelkoor 8 uur: Generale repetitie voor Cohortschouw. Allen present. Za terdag, 7 uur K. J. C. Mis 5.45 uur St. Lodewijksban. OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus." Burcht: R. K. School. Zondag: Elisabethrpenning, Ignatiusban 12 uur Adventskrans. Maandag: 7. 8.30 Michael Pro-ban Donderdag 7.00 8.30 uur Willibrordban Vrijdag 6.45 8.00 Ignatiusban 8.009.15 uur Tarci siusban Dienstban: Tarcisiusban. Denkt aan de veranderde bantijden. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL" Afd. Hartcbrug. Maandagavond 8 uur, Top-groep. Dins dagavond 8 uur, Sint Nicolaasfeest. Alle leden worden uiterlijk 8 uur aan de zaal verwacht. Woensdag geen club. Donderdag 8 uur: Charitatief naaien. Aanmelden van nieuwe leden op de club avonden aan 't clubhuis Mare (achter de kerk). Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Clubhuls: Maria Gljzenstceg. Maandag: 6.458.15 uur „Gemma Gal gani"-groep 7.00—8.30 uur „Liduina"- groep 7.30—9 uur „Marg. Sinclair"-groep 8.159.45 uur „Maria"-groep Dins dag: 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Commu nie Donderdag: 7.308 uur Tooneel 8.15 uur „Caecilia"-groep Vrijdag 7.00 8.30 uur „Theresia"- en „Agnes"-grocp. Aanmelden van nieuwe leden op de club avonden. (Maclean's). Wij weten, dat De Leidscbe Courant" ln zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend Is. dien men ongaarne zou missen. En toch kunaen omstandigheden zicb voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarp" ook, moet missen. WIJ bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgeDOOten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaariijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die ln een ziekenhuis (niet sanato rium) worden veroleead. iederen daq een e* molaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Cm dit mogelijk te maken, dienen de aboané's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van oen patiënt en van het ziekenhuis, nummer ol naam van de zoal of kamer, alsmede den vermoedelljken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kanfoor gaarne schriftelijke aanvragen ln. DE DIRECTIE. N.V. Dc Leidsche Courant

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7