STADS NIEUWS RECHTZAKEN Acadeni*5<?nieuws Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DOKCERDAG 7 DECEMBER 1939 HE icmccup COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HAAGSCHE RECHTBANK. GASONTPLOFFING IN HET ANORGANISCH CHEMISCH LABORATORIUM. Eén vrij ernstig gewonde. Gisterenmiddag heeft zich in het Anor ganisch Chemisch Laboratorium in de Hugo de Grootstraat een ontploffing voorgedaan, welke gelukk-ig zonder heel ernstige gevol gen is gebleven. In de afdeeling, waar dr. Jorissen de lei ding heeft, was een student bezig proeven te nemen, waarbij hij gas gebruikte. Hier bij schijnt het gas zich in te groote hoeveel heid met lucht te hebben gemengd waar door een ontbranding en ontploffing volgde. Hierdoor sprong de met gas gevulde kolf uit elkaar, waardoor een aantal instrumen ten en ruiten werd vernield. De student, die de proeven nam, werd zelf niet gewond, doch een der laboranten, die in de zaal aanwezig was, werd door een wegspringenden staaf ijzer aan het hoofd getroffen. Hij werd ernstig, doch niet le vensgevaarlijk gewond. Prof. van Arkel wees er ons in verband met het gebeurde nog op, dat dergelijke ontploffingen meermalen ook in het huis houden kunnen voorkomen. Daarom zij men zeer voorzichtig met gasfornuizen, geysers, enz. Hedenmorgen heeft de Officier van Jus titie te "Den Haag, een onderzoek ter plaat se ingesteld. Hedenmorgen heeft het parket uit Den Haag, bestaande uit mr. Borgerhof Mulder en mr. Hoekstra, vergezeld van den hoofd inspecteur, inspecteur der recherche alhier, den heer W. G. Weyers, een onderzoek ter plaatse ingesteld. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Benoeming privaat-docent. Bij beschikking van den minister van On derwijs, Kunsten.en Wetenschappen is dr. E. van Hinte te Harlingen, tot wederop- zeggens toegelaten als privaat-dócent in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit alhier, om onder wijs te geven in de sociale en economische aardrijkskunde. GEVONDEN VOORWERPEN IN NOV. 1939 Armbandhorloge, Indische armband, dou-* blé kinderarmband, zilveren armbandje, autoband, bril met hoorn montuur, ijzeren bal, breiwerk, een Fransch leerboekje, een babysokje, 2 leesboeken, ceintuurs, cahier, duimstok, damestasehje, damestasch, dames ring met steen, étui, inh. vulpen en stukje potlood, Engelsche sleutel, ganglooper, gyvmnastiekschoen, handschoenen, hand beschermer, hoekje, hoorn van auto, ver chroomd halskettinkje, kwitantie bruin kinderschoentje, muts, meter voor opme ten luchtdruk, medaill., motorbootje num merbord, onderjurk, portemonnaies, pad vindersdoek met ring, parapluie (dames-) Rijwielbelastingmerken, rozenkransen, roei booten, rvijwieltaschje, R. K. kerkboek, re genpijpen, regenkapje, rol architect pa pier, sleutels, sjaal, steeksleutel, stropdas, schoen, tang, tasch, ing. enveloppen e. a.., vulpotlooden, vulpenhouders, wieldop van auto, zak houtskool, zakkammetje in étui, zilveren beursje. Gevonden in het Postkantoor: 1 p. grijs wollen heerenhandschoenen, een tasch met inhoud, een zilveren vulpotlood, een por- temonnaie met inhoud, een actetasch zon der inhoud, een paar bruin lederen heeren- handschoenen, 1 zwarte brillendoos, 1 da- mesvulp-enhouder, 1 damesparapluie, 1 brillendoos. Gevonden in de Stadstram: een broche, bandschoenen, damesparapluies, portemon nee, 1 zwarte boodschappentascch, 1 speel goedauto. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 13 uur nam. behalve Donderdags en Vrijdags ten Poli- tiebureele alhier. Handelsregister K. v. K. W ij z ig i n gen: 6964. Bollenexportbe- drijf George Alkemade N.V., Sassenheim, Kerklaan 23. Procuratie verleend aan: A. P. Jansen, Sassenheim (B.P.). 6442. Commanditaire Vennootschap Jack van Klaveren en Co., Sassenheim, Hoofd straat 363, bloembollenkweekerij, -handel en -export. Door uittreding van den comm. vennoot is de comm. vennootschap ontbon den met ingang van 1 Juli 1939. Het bedrijf wordt voortgezet door den beheerenden vennoot J. Chr. van Klaveren, als eenig eigenaar, onder den naam: Jack van Kla veren Co. Gisteravond om 8 uur heeft op den hoek van Zeemanlaan en Lorentzkade een bot sing tusschen twee 'auto's plaats gehad. De een werd bestuurd door den 36-jarigen S. W. J„ de ander door den 23-jarigen T. H. L. De door J. bestuurde auto sloeg om, doch hijzelf bekwam geen letsel. De wagen is later weggesleept. IN LEIDEN GEVESTIGD: J. Bink, mach. gr. vrt., N. Beestenmarkt 21a J. Blansjaar, colport. evang., Veste- straat 110 T. J. J. M. van den Bogaard, leeraar ambachtsch., Oude Singel 46 B. M. Bouwmeester, dienstbode, Groenhoven- straat 18 M. A. Brak en fam., Rapen burg 52 a J. Dermois, dienstbode, Stiel- tjestr. 52 Wed. P. van Loon-Faas, Fa- gelstr 45 E. P. Fokker, 1.1. verpleegster, Rijnsb weg 10 H. W. Gerding, Boerhaa- velaan 20 J. J. Glas, Haarl.str. 246a C. van Heiningen en fam., boomkweeker, Kolfmakersteeg 14 Wed. D. Stolp-Hiem- stra. J. v. Goijenkade 1 A. H. Huisman en fam., matroos Rijvrt., H. de Vriesstr. 36 C. van Kapel, dienstbode, Verl. Bloe- mistenln. 46 J. A. Keesom, slager, Haarlemmerstr. 246a F. P. E. Kemmer- ling, Oude Rijn 3 A. Kiel en fam., kleer maker, Hartmanstr. 32 W. B. Verhage- Korving, Heemskerkstr. 106 D. van der Werff-Lelij, Oranjestr. 11 H. van der Luit, steenhouwer, Haagweg 52 J. H. Martens, Roodborststr. 6 C. M. Molen kamp, dienstbode, Groenhovenstr. 24 H. C. Nieuwenburg, snijmach.rep., Oude Vest 97 P. B. Noordzij, Breestr. 121a A. M. van den Bos-Puntigam, R. en- Schie- kade 66 W. H. M. Rahms, pianoleerares, M. Treubln. 10 B. M. Riebeek, verpleeg ster, Verdamstr. 40 A. de Roode, dienst bode, Zoeterw. Singel 91 A. M. van Schaik, dienstbode, Nw. Rijn 16 H. Hu- pert-Schmidt, Oude Singel 98 M. M. Schouten, dienstbode, Rijnsb.weg 167 P. C. S. Schukking. analyste, Mariënpoelstr. 15 H. J. Schutte en fam., vertegenw., Oude Vest 33b P. Smits, metaalbewer ker, Gasstr. 21 Hong Kiang Tan, Leeu- werikstr. 49 J. Tiggelman en fam., adj insp. P.T.T., de M. v. Strepfkerstr. 32 H. Tijsterman, bakker, v. d. Waalstr. 27 D. Uijthoven en fam., winkelier, Nw. Rijn 15 C. M. D. Vendrik. huishoud ster, Lijsterstr. 7 N. G. J. Vergeer en fam., bakker, Oude Vest 137 - T. Visscher, Nw. Rijn 34a T. C. M. van Vliet, dienst bode, Steenstr. 27 J. M. E. van Voorst Evekink, Verdamstr. 54 - D. Verboom- Vredebregt, H. Rijndijk 2^2 A. J. Waaijer en fam., winkelbed., Atjehstr. 93 M. C. van Westrienen, dienstbode, Nieuwsteeg 31 N. G Jansen-Winkel, Witte Singel 97 L. van der Zeeuw. Langestr. 5a - B. Zieltjes, dienstbode, Cobetstr. 18a. UIT LEIDEN VERTROKKEN. M. J. Barthen, Oegstgeest, Endeg.str.- v, eg 5 C. G. Basten, Geldrop, Terborg- straat 59 G. Bavelaar, Putten Gld., Ach- terstr. 4-6 J. Bedaux en fam., Nieuw- leusen, Den Hulst C 55 A. van den Berg, 's-Gravenhage, Kornoeljestr. 30 M. van Berkel, Ned. Indië J. Blansjaar, Oegst geest, Leidschestr.weg 11 J. W. Blom en fam., De Bilt U, Palestrinaln. 10 J. A. L. Blom en fam., Leidschendam, West- vlietw. 80 C. E. Bousquet, 's-Graven hage, Sweelinkpl. 30 H. A. Buisman, Amsterdam, Columbuspl. 431 J. H. van Buuren, Babo Nw. Guin. J. G. de Cas- paris, Batavia N.I. I. Cohen en fam., Rotterdam, Pluimhoefstr. 4 A. Crama, Hengelo O., Breemarschweg 385 T. Douwes, Rotterdam, Kruiskade 32 W. A. van der Dussen, 's-Gravenhage, Regen- tesseln. 93 J. M. Elzenga, Amsterdam, Linnaeusstr. 89 J. W. Kreijfelt-v. Em merik, Utrecht, Meloenstr. 14 J. M. van der Flier, Leiderdorp, Dr. de Bruijnestr. 32 L. Fijnenbuik, Voorschoten, Hofweg 3 J. P. Goedemondt, Doesburg, Koe- poortstr. 16 A. F. van Goor en fam., 's-Gravenhage, Marconistr. 41 A. C. M. de Groot, 's-Gravenhage, Harderwijkstr. 265 M. Haagens, Columbia V.S.A. G. Halbertsma, Idaarderadeel, Parkstr. 198 Raden Mas Manindijopoctro, Soerakarta N.I. J. E. Blommendal-Hanselman, Rot terdam, Mathenesserdijk 267a R. M. Has, Amsterdam, Fr. Hendrikplantsoen 3 j. Couzijn-Heemskerk, Wassenaar, v. Z. v. Nyeveltstr. 163a C. S. den Hengst, Zoeterwoude, F 7 M. G. Hupkes, Rhe- den Gld. Dieren, Stationsplein 18 C. H. Iwes, 's-Gravenhage, Kornoeljestr. 30 W. H. E. Jacometti, 's-Gravenhage, Im- hoffstr. 29 T. Kalshoven, Woerden, Voorstr. 51 J. A. N. Kieft, Bennebroek, Zwarteweg 53 G. W. Kiezebrink, Sneek, Bloemstr. 31 G. E. G. Klomp, 's-Gra venhage, Oranjepl. 19 J. J. C. v. Boven- Kolverschoten, Haarlem, Reigerstr. 142 A. van Koperen, Zoeterwoude, F 7 J. Kramers, 's-Gravenhage, Wilhelminastr. 45 w. van Krimpen, Haarlem, Ohmstr. 15 J. D. Kuiper, Stellendam, Nieuwe- weg 1318D E. S. de Langen, Oegstgeest, W. de Zwijgerln. 11 J. W. la Lau, Kat wijk, 2e Duinpad 7 J. Ligtvoet en tam., Zoeterwoude F 7 G. G. van der Lingen, Wassenaar, Schouweg 12 N. Mouton, Heemstede, Heemst. Dreef 97 J. W. Op- tendrees, Apeldoorn, 't Loo b. fam. Haak man, Parkw. E. H. B. Ostermann, Lisse Rijksstr.weg 343 A. H. C. Pennings, Wassenaar, Twentin. 12 M. H. Westen- Pieper, Leimuiden, Oosten 236E J. H. Planje, Oegstgeest, Endegeest'erstr.w. 12 T. Platteel en fam., Weert, Biest 52 M. A. Pijpers, Rheden Gld. Velp, Laar weg 14 H. van Rosse, Haarlem, Previnairestr. 21zw. H. Rottschafer, Haarlem, Ohmstr. 15 G. Scheepstra en fam., Leiderdorp, Acacialn. 19 W. Schrijver en fam., Am sterdam, Vrohjkstr. 48 F. M. Sevensma, Haarlem, Gasthuisvest 47 J. Siera, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 99 A. C. Singeling, 's-Gravenhage, P. Pottersln. 30 H. J. Slingerland, 's-Gravenhage, Boet- selaerln. 57 M. J. H. Smeets, Steende ren, B 111 A. M. M. Baronesse Snouk- kaert van Schouburg, 's-Gravenhage, J. v. Nassaustr. 96 Raden Mas B. Soerjole- lono, Soerakarta N.I. J. Steenbergen, Rotterdam, Noordsing. 115 A. Sterken- burg en fam. 's-Gravenhage, G. Doustraat 101 J. C. Sterkenburg en fam., 's-Gra venhage, G. Doustr. 113 H. W. T. Straatsburg, Oegstgeest, Terweeweg 64 G. P. A. Veldheer, Amsterdam O.Z., Ach- terb.wal 165 hs. A. F. J. Verkerk, Den Haag, Obrechtstr. 462 Wed. B. Cival- Walle, Zoeterwoude F 7 P. van Warme- lo, 's-Gravenhage, J. v. Stolbergln. 94 L. N. Went, Leidschendam, P. Leeuen- burg 38. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Rechten mej. G. R. Ruys, Wassenaar. INGEWIKKELDE AANRIJDING TE ZOETERWOUDE. Mevrouw de J. uit Z o e t e r w o u d e had terecht moeten staan omdat zij, toen zij de Bruggestraat uil kwam, niet voldoende zou hebben opgelet tijdens het oversteken, waardoor de jeugdige Voordouw uit die gemeente met zyn motor tegen een pakje was opgereden, dat mevrouw de J. in haar hand had. Vijftig meter verder was V. te gen een geparkeerd staande auto opgebotst en daarbij zoo ernstig gewond, dat zijn lin kerbeen geamputeerd moest worden. Daartegenover stond, dat de motorrij der ruim 70 K.M. had gereden (terwijl de toegestane maximumsnelheid is 25 K.M.) en dat hij bij aanhouding niet in bezit was van een rijbewijs. De Officier had de schuld van mevrouw de J. vaststaand gevonden en een geld boete geëischt van 100 subs. 25 dagen. De rechtbank vonnis wijzend achtte het ten laste gelegd evenwel niet bewezen en sprak mevr. de J. vrij. Dronken autobestuurder. J. B. afkomstig uit L i s s e had te B o- degraven en Wassenaar in totaal een tiental borrels genuttigd en was aldus auto gaan rijden. Wegens dit feit had de Officier vier we ken hechtenis geëischt en een jaar intrek king van het rijbewijs. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte tot een hechtenisstraf voor den tijd van veertien dagen en één jaar intrekking van het rijbewijs. Stinkende haring, vooze bommen. C. V. B., koopman te Leiden had op zijn karretje aan de Binnenvestgracht te Leiden 200 stinkende haringen en 50 voo ze zure bommen aanwezig gehad. De Officier had daarvoor een geldboete geëischt van 30 subs. 15 dagen. Het vonnis werd een geldboete van ƒ30 subs. 15 dagen. Verkeerd passeeren. W. van B. te Leidschendam had een voor hem rijdenden motorrijder ge passeerd en had daarbij niet voldoende uitgehaald met het gevolg, dat de motor rijder aangereden was. De Officier had een geldboete geëischt van 15.— subs. 15 dagen en betaling van een schadebedrag van ƒ20.— De uitspraak werd een geldboete van 15.— subs. 10 dagen en betaling van een schadebedrag van 20. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal van bloembollen. De Haarlemsche rechtbank, uitspraak doende in de zaak tegen den 33-jarigen bloe mistknecht J. B. uit Hillegom, die te- re< ht heeft gestaan, terzake dat hij in de maand Maart j.l. ten nadeele van zijn pa troon den bloemist W. S. W. uit Hillegom een groote hoeveelheid bloembollen heeft weggenomen ten eigen bate toen verdachte bij deze werkzaam was. De officier van Justitie had tegen ver dachte geëischt 8 maanden gevangenis straf. De rechtbank uitspraak doende ver oordeelde hem tot 4 maanden gevangenis straf met aftrek van preventief tot en met 21 dezer. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Bloembollen geteeld zonder vergunning. Voor den Kantonrechter stond terecht de 33-jarige vrachtrijder H. B. uit Haar lemmermeer, wien ten laste was ge legd, dat hij op 1 Mei op een stuk land in de Haarlemmermeer heeft geteeld de na volgende hoeveelheden bloembollen zon aar te zijn aangesloten bij de Ned. Sier teelt-Centrale n.l. 14.32 Aren narcissen, 8 99 Aren vroege tulpen en 44.87 Aren late tulpen. De Ambtenaar merkte op, dat ver dachte destijds door den Kantonrechter veroordeeld is geworden voor een dergelijk feit tot een geldboete van 200.subs. 40 dagen hechtenis, welk vonnis daarna door c-e Rechtbank is vernietigd, die hem veroor deelde tot esen geldboete van 50.sub sidiair 10 dagen hechtenis. Verdachte gaat steeds met het telen van bloembollen door gezien de lage boete, die de rechtbank had opgelegd. De ambtenaar eischte thans tegen ver dachte een geldboete van 400.subsi diair 2 maanden hechtenis, met verbeurd verklaring der bollen. De Kantonrechter veroordeelde verdach te overeenkomstig den eisch behalve ten aanzien van de verbeurdverklaring der bollen. Met vieren naast elkander op een rijwiel gereden. Vervolgens moest terecht staan de 19- jarige mej. M. H. uit Voorhout, terzake aat zij op 2 November j.l., toen zij op haar rijwiel reed over den Loosterweg te Lisse en werd ingehaald door een motorrijtuig, bestuurd door den heer A. v. d. B. uit Voorhout, welke bestuurder voldoende sig nalen gaf, niet achter de andere meisjes is gaan rijden, tengevolge waarvan zij is aan gereden en nog steeds het bed moet hou den. De aangeredene heeft een ernstige hersenschudding door de aanrijding beko men. De Kantonrechter had het wel eenigs- zins verkieselijker gevonden, indien de automobilist even had gewacht, totdat de wiel rijdsters achter elkander waren gaan ryden. Gezien de ernstige gevolgen voor de verdachte (zij was niet verschenen, daar zij nog steeds te bed moest blijven) eischte de ambtenaar tegen haar een geldboete van 3 subsidiair 1 dag. De Kantonrechter kon zich hiermede volkomen vereenigen en veroordeelde ver dachte overeenkomstig de eisch. SURSEANCE AAN MENDELSSOHN VERLEEND. De Amsterdamgche rechtbank heeft van daag surseance van betaling verleend voor den tijd van anderhalf jaar, ingaande op 14 Augustus 1939, aan P. G. Stach, A. E. Schirm, Mr. D. J. 'van Aalst, allen wonen de te Amsterdam, de beheerende ven- nooten der commanditaire vennootschap op aandeelen Mendelssohn en Co. te Am sterdam. Tot bewindvoerders benoemde de recht bank Mr. M. van Regteren Altena, A. Pierson, firmant van de firma Pierson en Co., bankier te Amsterdam, en A. W. A. Meijer, procuratiehouder bij de firma Hope en Có. De rechtbank overwoog, dat bij de ter vergadering gehouden stemming van de 303 aldaar vertegenwoordigde crediteuren ten bedrage van 50.924.552.41, er 300, te zamen houdende schuldvorderingen tot een bedrag van 50.033.395.22, zich vóór het verleenen van de definitieve surseance verklaarden. PRIVé-MIDDELEN EN GEMEENTEGELDEN IN EEN POT. De rechtbank te Zwolle heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen den gewezen gemeenteontvanger van Stap horst, die er van beschuldigd is ruim negen duizend gulden aan gemeentegelden te eigen bate te hebben aangewend. Verdachte had zijn privé-middelen en de gemeentegelden nooit voldoende van elkaar gescheiden gehouden en hierdoor w: de onregelmatigheid ontstaan. De Officier van Justitie, Mr. A. H. Ser- vatius, meende in zijn requisitoir, dat hij tijdens de zitting op 14 November j.l. heeft gehouden, dat niet alleen slordigheid, doch wel degelijk ook opzet aanleiding is geweest tot deze verduistering. Op grond hiervan eischte hij een gevangenisstraf voor de tijd van negen maanden. De Rechtbank wees heden vonnis en veroordeelde den oud-gemeenteontvanger tot vier maanden voorwaardelijk en 250 boete of 50 dagen hechtenis. Binnenland DE ONDERGANG VAN DE „TAJANDOEN" Van den gezagvoerder van de „Ta- jandoen" is bij de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" radiografisch be richt ontvangen, dat alle passagiers van de „Tajandoen" zijn gered en dat van de bemanning zes leden worden vermist. AUTO OP ONBEWAAKTE OVERWEG DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Geen persoonlijke ongelukken. Vanochtend is op den onbewaakten over weg Zalne in Zwollerkerspel een auto, be stuurd door een handelsreiziger uit Ap- pingedam, die in de richting Zwolle reed, in botsing gekomen met een motortrein uit Coevorden. De auto was de lijn naar Meppel reeds gepasseerd, toen het voertuig op het af komende spoor werd gegrepen. Voor den bestuurder geschiedde dit evenwel onder zeer fortuinlijke omstandig heden. Hij zat namelijk links achter het stuur, terwijl de rechterzijkant en de achterwand van den wagen werden afge scheurd. Dit sti'k bleef aan den trein, welke vijftig meter verder tot staan kwam, hangen. Door den schok vloog de auto vervol gens door een hekwerk, naast de spoor baan, maar ook toen kwam de bestuurder er goe 1 af. Hij liep slechts lichte verwon dingen op. De trein had ongeveer tien minuten ver traging. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 7 Dec. (A. N. P.) Het Fransche legerbericht van nedenochtend luidt: Gedurende den nacht activiteit van pa trouilles op verscheidene plaatsen. Als ge volg hiervan aan teide zijden artillerie vuur. BERLIJN, 7 Dec. (A. N. P.). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het Westen zwakke plaatselijke activi teit van de artillerie. De luchtmacht heeft verkenningsvluchten ondernomen naar Engeland en Schotland. De toestellen wis ten weer tot de Shetland-eilanden door te dringen. Bij een luchtgevecht ten Westen van het Nederlandsche eiland Texel zyn een Duitsch en een Engelsch vliegtuig met elkaar in botsing gekomen en in zee ge vallen. In de avonduren zijn vijfmaal Britsche vliegtuigen verschenen boven het gebied van de Duitsche Bocht tot Sleeswijk-Hol- siein. Luchtdoelgeschut dv/ong den vijand te keeren naar het Noorden, waarbij hij LEIDEN Geboren: Marinus, z. van C. P. v. d. Meeberg en M. J. J. Witte Herman, z. van J. Veenendaal en A. Roorda Willem z. van C. H. Croese en J. Linschoten Daniël Lambertus, z. van D. L. Penseel en E. Binnendijk Maria, d. van Th. van Steenbergen en E. C. Cacé Hendrik Cornelis, z. van P. F. Linthout en G. Hoog kamer Yvonne Mary Astrid, d. van O. W. de Jong en H. M. Groenenberg Ger- ritje, d. van P. M. van Galen en L. A. Rijkaart Johannes Franciscus, z. van A. C. Slingerland en M. de Jong Cornelia Margaretha, d. van G. P. Koek en A. van Dorp Pieternella Helena, d. van A. v. d. Kreeke en J. E. Verheule. Ondertrouwd: P. Kruithof jm. 31 j. en P. A. Schaap gesch. 34 j. Y. v. d. Wielen jm. 27 j. en C. J. Eijkman jd. 27 j. W. Galjaard jm. 25 j. en E. J. v. Griens- ven jd. 21 j. B. v. Maanen jm. 26 j. en M .Provily jd. 22 j. Gehuwd: C. Arnoldus jm. en J. F. Philippo jd. W. L. v. Biezen jm. en J. Kapaan jd. K. H. P. Boeff jm. en J. W. M. van der Linden jd. L. J. M. Creijgh- ton jm. en M. A. H. A. Morsch W. Ko ning jm en G. Bel jd. W. de Koning jm. en G. G. Kerkvliet jd. S. van Maanen jm. en H. v. d. Reijdcn jd. N. J. Onder water jm. en J. van Hooidonk jd.K. G. den Os jm. en G. Noppen jd N. Ouwe hand jm. en J. Zandbergen jd. P. Stadt jm. en E. M. Bax jd. H. Vermond jm. en L. W. M. Vijlbrief jd. H. S. v. Iter- son jm. en J. Filippo jd. Overleden: S. v. Dijk, hsvr. van A. van Soest, 30 j. J. Nulkes, m., 56 j. trachtte te ontkomen via Deensch territo- ïaal gebied. Boven Duitsch gebied werden geen bommen geworpen. DE GEHEIMZINNIGE DOOD VAN ENGELBERT. NEW YORK, 7 Dec. (A. N. P.). Rond de moord op den secretaris van het Duitsche consulaat-generaal, Engelbert, hangt nog een groote geheimzinnigheid. De Justitie is vai. meening, dat Engelbert het slachtof fer van een wraak is geworden; blijkbaar \s diefstal niet de reden, want voorwer pen van waarde zyn niet verdwenen. Het slachtoffer was in de buurt, waar fcy woonde, niet gezien en aangezien hij veel bezoekers ontving, die per auto kwa men, welke de nummers uit alle deelen van de Vereenigde Staten droegen, ver onderstelde men, dat hij spionnen ontving. In verband met de tegen hem ingediende aanklachten werd zijn huis bewaakt. De politie heeft het radiotoestel in huis verzegeld, het zal later onderzocht worden. LEIDEN, 6 Dec. GroentenveUing. Per 100 kg.: roodokool J 2.00—3.90, savoyekool 2.203.60, groenekool 2.003.80, boe renkool 1.50—5.00, rapen 3.40—3.80, prei f 3.50—4.20, kroten 2.00—2.90, kroten ge kookt 5—8, uien 0.80—2.90, peen 3.50 —6.10, spruiten 5—11, andijvie 5—10, sla 3—5, Nero 8.10—10.20, witloof 3 —15, spinazie 420, tomaten A 2—14, idem B 2—16, idem C 2—10, idem CC 6.per 100 stuks: bloemkool 1.50 12.40, salade Q 0.301.50, knol£elderie f 2.005.10, per 100 bos: pieterselie 1.50 —1.80, selderie 0.901.60. VOORSCHOTEN, 6 Dec. Vrije veiling. Kippeneieren 5.005.60, kuikeneieren J 4.004.35 per 100 stuks; kippen 5595 cent en hannen 90 cent per stuk, Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 5.105.50 en kuikeneieren 4.104.30 per 100 stuks, kippen 4095 cent en hanen 35 cent per stuk. DELFT, 7 Dec. Vee. Aanvoer: 2 paarden, 39 runderen, 1 graskalf, 125 nuchtere kal veren, 348 magere varkens, 511 biggen, 2 cchapen of lammeren, 7 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien 150275, varekoeien 80150, nuchtere kalveren 413, ma gere varkens 1648, biggen 7—15, gei ten of bokken 312, rundvleesch per kg. s'rchtgewicht 74, 64 en 50 cent. Boter. Aanvoer 1 achtste vat boter, wegende 65 kg. Prijs f 1.65 per kg. GOUDA, 7 Dec. Vee. Aangevoerd in to taal 890 stuks, waarvan 44 slachtvarkens, vette 3032.5 cent per pond, levend met 2 pet. korting: 295 magere varkens 2545, 463 biggen 812, Geldersche biggen 10 14, 11 runderen f 200240, 64 nuchtere kalveren f 49, 3 schapen, 10 bokken of geiten f 25 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 224 partyen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2830, idem 2e kv/al. 2627.50, zware tot f 33.Crisis aftrek 19.2 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 187 ponden. Prijzen: Goeboter 8085 cent en weiboter 7080 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 65000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 4.004.50 en eendeneieren 4.004.25 per 100 stuks. Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 343/4 Berlijn75.50 Parys 4 16>/2 Brussel 81.189 Zwitserland 42 *24 >/2 Kopenhagen36 40 Stockholm44.88 Oslo 42.82 New YorkL88H/3

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3