f Mijnhardtjes STADS NIEUWS WOENSDAG 6 DECEMBER 1939 CE LFJDSOHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 AbonnenvmUpry*: voor Leiden II cent r/et week; 1 2.50 per kwartaal BU onze agenten /O cent per wv>*k; f ft. 60 per kwartaal. Franco per posit t 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 MISTIG. De Bill seint: Verwachting: Mistig of betrokken, tegen den middag hier en daar opklarend. Geen neerslag van heteekenis. Meest zwakke wind uit Noor delijke tot Westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, matige N. N. O. wind, 6 gr. C. Vlissingen: betrokken, zwakke N. O. wind, 3 gr. C. De Bilt, mist, zwakke O. N. O. wind, 1 gr C. Groningen: betrokken zwakke O. N. O. wind, 5 gr. C. .Maastricht: mist, windstil, 0 gr. C. BU1TENLANDSCH WEEROVERZICHT. De depressiekern, die gisteren over het Zuiden van de Noordzee was gelegen, is in Oostelijke richting over ons land ge trokken en daarbij snel opgevuld. Dienten gevolge zijn de luchtdrukverschillen afge nomen, en werd de wind in onze omgeving zwak tot matig. In Zeeland viel in.den af- geloopen nacht nog regen, Vlissingen meldt 8 m.m. Hier en daar is het mistig, en in het Midden en Zuid-Oosten van ons land daalde de temperatuur tot onder het vries punt. Thans nadert van het Westen uit een rug van hoogen luchtdruk, waarachter op len Oceaan weer een depressie volgt, die de druk op IJsland en de Faroer weer doet •■'alen. Ten Westen van Spitsbergen, is een gebied van hoogen luchtdruk gelegen van omstreeks 1015 mbar. In Noorwegen en Denemarken is de temperatuur gedaald. Sommige waarnemingsposten melden er rog kleine hoeveelheden neerslag. Over Italië heeft zich een depressie ontwikkeld van 993 mbar. Tengevolge hiervan is de wind daar op vele plaatsen krachtig tot stormachtig, en is veel regen gevallen. In Spanje en Portugal zijn de dalingen van den luchtdruk thans in stijging overge gaan. De lucht is er meest zwaarbewolkt, en aan de kust viel regen. I.UCHTTEMPER A TUUR 5.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.st.j Van Woensdagnamiddag 4.19 uur tot Donderdagmorgen 7.24 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 7 Dec. voorm. 11.40 uur. Maan op 3.36 uur Donderdagnacht. Maan onder 1.55 uur Donderdagmiddag. Tegen Gevatte koude, Koorts, Griep De echte zijn niet rond, maar hartvormig. Academienieuws LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Dierkunde de heer J. J. ter Pelk- wyk, Utrecht; Canaidaatsexamen Geneeskunde: de hee- ren Oey Kok Ping, Oegstgeest, G. Ka lisvaart, Den Haag. In de examen uitslag van 5 December is ten onrechte opgenomen als geslaagd voor het doctoraal-examen Indisch recht de heer H. M Oudraad, Den Haag. doctor;al-examen Wis en Natuurkunde, hoofd »aK Natuurkunde, de heer S. A. Wout- nuysen, Antwerpen; Cardidaats-examen Wis- en Natuurkunde lette» L mej. H. H. M. S. Lasonder, Assen. Extmen van apothekersassistent: de da mes A. E. de Laige, Den Haag, J. Faber, Den Haag, B. D. de Jong, Leiden, M. C. Vriesendorp, idem, N. C. den Blaauwen, Rotterdam. Tweede Kamer Indische aangelegenheden Vergadering van gisteren. Sint Nicolaas heeft de leden van de Tweede Kamer een aardige verrassing be reid: reeds voor half vijf sloot de voorzit ter de vergadering. In deze vergadering bij den aanvang v/aarvan aan de agenda o.m. werd toege voegd de Begrooting van Defensie voor 1940, werd een begin gemaakt met de be handeling van de Eegrooting van Kolo niën voor 1940. De behandeling van twee conclusies en een wetsontwerp ging hier aan vooraf. Bij die van het verslag van de Commissie voor de Rijksuitgaven betref fende de verslagen van de Algemeene Re kenkamers in Nederland en Nederlandsch- Irdië betreffende hare werkzaamheden over 1937, bepleitte de heer VAN POLL (RK.) een zoodanige wijziging van de In dische comptabiliteitswet, dat in den ver volge deze zuiver Indische aangelegenhe den niet meer in Nederland behoeven te worden gecontroleerd. Zeven sprekers voerden het woord bij de behandeling van het wetsontwerp goed keuring van een besluit van den gouver- r.eur-generaal van Nederlandsch-Indië tot wijziging en aanvulling van afdeeling 3 dc-r begrooting van Nederlandsch-Indië voor 1939. Dit besluit werd door den Volksraad met 40 tegen 15 stemmen aangenomen en beoogt o.m. verhooging van de vennoot schapsbelasting en van de inkomstenbelas ting ter noodzakelijke versterking van de middelen. De meeste sprekers achtten de voorgestelde verhooging van de inkomsten belasting in strijd met het draagkrachtbe ginsel. De heer VAN POLL (RK.) kwam tot de slotsom, dat dit niet het geval is, even als de heer VAN KEMPEN (Lib.), de hee- ren VAN GELDEREN (S.-D.), EFFENDI «comm.). MEYERTNK (A.R.), SLOTEMA- KER DE BRUINE (C.H.) en JOEKES (V.D.) waren van oordeel, dat de voorge stelde verhooging te zware lasten legt op de minst draagkrachtigen. Verschillende «prekers, onder wie de heeren Van Poll, Uit den Leldsctien Raad Het is Maandagmiddag een onverwacht langdiurige raadszitting geworden, welker lange duur voor een goed deel te wijten was aan het oponthoud, dat de stemming over de diverse benoemingen meebracht. De benoeming van negen leden van de contactcommissie voor woningbouw en stadsontwikkeling een nieuwe instel ling had nogal wat voeten in de aarde. De voordracht was reeds in de vorige vergadering teruggenomen, omdat eenige heeren zich hadden teruggetrokken. Thans werd een andere voordracht voorgelegd, welke door dien „geestelijken vader" van de contactcommissie, den heer Wilmer, niet minder dan „verbazingwekkend en teleurstellend" werd genoemd. Woning bouw en stadsontwikkeling bewegen zich uiteraard voornamelijk om het bouwbe drijf en het lag dus voor de hand, dat een ruime plaats zou zijn ingeruimd voor de bouwers van professie. Doch de voordracht bestond zoo goed als uitsluitend uit des kundigen op het gebied van woningbouw, zoodat verscheidene raadsleden zich af vroegen, of er buiten dezen geen des kundigen op het gebied van stadsont wikkeling waren te vinden. Bovendien had het college van B. en W. personen, die zeer zeker in aanmerking kwamen (de heer Wilmer noemde ir. J. v. d. Laan en ir. v. Oerle) niet op de hun toekomende plaats voorgedragen. Prof. v. Bemmelen een nieuw raadslid, die zich nog wei nig aan de raadszaalsfeer heeft aange past en er zich oogenschijnlijk ook niet veel moeite voor geeft stelde een artiest voor, alsmede een vrouw, omdat.... vrou wen nu eenmaal een anderen kijk op de dingen hebben dan mannen. Hij kreeg be halve de zijne nog 8 stemmen op zijn voor stel, om de voordracht een meer gevari eerd beeld te geven. De leden, die dit voorstel steunden, deden dit ongetwijfeld on- hun misnoegen over deze voordracht uit te spreken, los van de motiveering van prof. v. Bemmelen. Het gelukte hun evenwel niet, de voor dracht teruggestuurd te krijgen en zoo zijn de leden van de contactcommissie be noemd, op één uitzondering na geheel vol gens de voordracht van B. en W. Hopen wij, dat de werkzaamheden van deze com missie beantwoorden aan de gekoesterde verwachtingen; dan zal zij veel goeds be reiken in het belang der gemeente. Er zullen nu nog twee andere „con tactcommissies" moeten worden benoemd, één voor de grootindustrie en één voor de klein industrie en het winkelbedrijf. Het spoed-voorstel om goedkeuring te hechten aan de reeds bij voorbaat door B. en W. verleende toestemming aan de Leid- sche Duinw. Mij., om een werk ten behoe ve van deze My. in werkverschaffing te doen uitvoeren, wekte eenige ontstemming. Eensdeels vond die ontstemming haar oor zaak in het feit, dat het een gewoonte dreigt te worden, dat voorstellen als deze als spoed-voorstellen, dus zonder schrifte lijke voorbereiding, in den Raad worden gebracht; anderdeels lag ontevmdenheid over de wijze, waarop in 't algemeen op deze en dergelijke werkverschaffingen met de belangen der arbeiders wordt omge sprongen, daaraan ten grondslag. Juekes en Slotemaker de Bruine bepleitten handhaving van het 1 Januari 1940 ver vullende defensie-uitvoerrecht. De MINISTER VAN KOLONIËN, de heer WELTER, wees erop, dat de laagste inko mens tot nog toe zeer zijn ontzien en dat de verhooging nog blijft beneden het be lastingbedrag, dat velen tusschen 1932 en 1935 hadden op te brengen. Bovendien is <le koopkracht van het Indische geld sinds 1929 aanmerkelijk gestegen. Met aanha ling van enkele cijfers toonde de Minis ter aan, dat de regeering geenszins het belang van de minst draagkrachtigen uit het oog heeft verloren. Men moet deze za ken in de Indische sfeer zien. Wat het de fensie-uitvoerrecht betreft, hier zeide de Minister bereid te zijn met de Indische regeering te overleggen over de mogelijk heid van handhaving, tot deze heffing in werking treedt Zonder stemming werd het ontwerp aangenomen met aanteekening, dat de heer Effendi (Comm.) wenscht ge acht te worden te hebben tegengestemd. Bij de hierna in behandeling gekomen be grooting van Koloniën was de verdeeling van de vlootkosten het meest besproken onderwerp der algemeene beschouwin gen. De heer STOKVIS (S.D.) achtte het door Nederland te dragen bedrag van vijf mil- 1-oen gulden niet topreikend. Hij zeide het ar twoord van den Minister te zullen af wachten, alvorens te besluiten een uit spraak van de Kamer te verkrijgen. De beer EFFENDI (Comm.) was van oordeel, dat de kosten van de vloot geheel ten laste van Nederland moeten komen, terwijl de heer VAN POLL (R K betoogde, dat het vclgende jaar Indië er tijdeus deze econo- mischen oorlog waarschijnlijk beter aan toe zal zijn dan Nederland, reden, waarom hij het handhaven van het bedrag van Vijf nullioen gulden toejuichte. De heer JOFKES (V.D zeide de behan deling van de resultaten der vlootcommis- sie te zullen afwachten, dan kan tevens de iraag van de kostenverdeeling ter sprake komen. Tegen het eenzijdig in Nederland vaststellen van het bedrag had deze spre ker geen bezwaar. De laatste spreker van •leze middag was de heer SLOTEMAKER DE BRUTNE 'C.H.). die zich met de vast stelling op vijf millioen gulden onder de huidige omstandigheden kon vereenigen. Heden wordt de behandeling van dit be- -rmotmcfdionMfltlh VOOrtge7et. Wij kunnen het ot.s indenken, dat de Raad een waarschuwing wil laten hooren, dat hij in deze gevallen niet altijd voor een voldongen feit wil gesteld worden. Van den anderen kant is het begrijpelijk, dat B. en W. zich voor dit geval ontslagen acht ten van toelichtingen op korten termijn. Over de juistheid van de klachten omtrent de wijze van uitvoering kunnen wij, even min als de Raad, een onmiddellijk oordeel "ellen. Wie de moeilijkheden niet overzien kan en geen inzicht kan hebben in het geen al of niet practisch mogelijk is, is spoedig tot mopperen geneigd; maar, als de klachten zóó veelvuldig en herhaalde lijk voorkomen, kunnen wij den indruk moeilijk van ons afzetten, dat er iff het sy steem iets niet deugt. Het was reeds laat, toen de heer Par- mentier met een voorstel kwam, dat me de onderteekend was door de heeren Wil mer, Beekenkamp en Bosch ridder van Rosenthal, om B. en W. te verzoeken een nader onderzoek te willen iustellen naar de wenschelijkheid van actieve luchtbe scherming van gemeentewege. Zooals uit zijn toelichting bleek, was de heer Par- mentier het niet eens met de uiteenzetting, welke de voorzitter in de vorige raadszit ting had gegeven over de taak van de ge meente in deze. Actieve luchtbescherming behoort ongetwijfeld tot de taak van het Rijk, doch als het Rijk het nu eenmaal niet doet om welke reden dan ook moet de gemeente die taak dan aanvaar den of kan zij volstaan met het particu lier initiatief te steunen? Wij zijn geen bewonderaars van een ge meentelijke schutterij, maar nog minder var particulier initiatieven op dit terrein. Nu B. en W. deze kwestie in praeadvies hebben genomen, stellen wij ons voor, te gelegener tijd hierop terug te komen. Mr. H. G. VOLKSBOND-NIEUWS. Het St. NicolaasfeesL De St. Nicolaasviering, georganiseerd voor de kinderen der leden van den R. K. Volksbond, wordt gehouden op Vrijdag 3 December a.s., in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. Het aanvangsuur is be paald om 6 uur. Opening der zaai 5.30 uur -• avonds. De toegang der zaal wordt ver leend vanaf de Breestraat, waar de kin aeren gebracht moeten worden. Geleiders worden niet toegelaten, ook omdat dat niet irogelijk is, daar een 800 kinderen zich voor deelname hebben aangemeld. Het gezel schap „The three Accordeons" is belast met clt verzorging van het programma, hetwelk voor de kinderen een aangename verpoo- zing beloofd, gezien de reputatie, welke van dit gezelschap uitgaat. Om pl.m. 8 uur zal St. Nicolaas met zijn knecht het verde re gedeelte van den avond bijwonen en aan het slot van de kinderen na het schenken .an een kleine verrassing afscheid nemen. Het geheel wordt opgeluisterd met mu ziek. De volgende regeling dient in acht geno men: te beginnen met de achterste rijen ko men de kinderen aan het einde van den avond naar voren en verlaten zoo de zaal, waar de ouders de kinderen kunnen op wachten aan de Aalmarkt te pl.m. 9 uur. Gemeentel. Aankondigingen OPENBARE BEKENDMAKING. De Burgemeester van Leiden, Gezien het bericht van den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland d.cL 5 December 1939, waarbij toestem ming is verleend tot het houden van een oefening in de luchtbescherming op Don derdag 14 December 1939; Gelet op artikel 12 der wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen; Overwegende, dat de op voormelden da tum te houden oefening in de luchtbe scherming het voorschrijven van gedrags regels noodzakelijk maakt; I. Bepaalt, dat de oefening zal omvat ten het dooven c.q. afschermen van de verlichting (vevduisteringsoefening) in het gedeelte der gemeente Leiden, begrensd door: Rijn, Witte Singel, Zoeterwoudsche Sin gel, Nieuwe Rijn en Zuidgrens der gemeen te tot den Rijn, op voormelden datum van des namiddags 8.30 uur tot des namiddags 1(1 uur; Het geven van het sein „luchtalarm" des namiddags 9 uur, en het geven van het sein „luchtalarm geëindigd" des namiddags 10 terwyl tijdens den toestand van luchtal arm oefeningen zullen worden gehouden door den luchtbeschermings-brandweer- dienst en den luchtbeschermings-genees- kundigen dienst; II. Stelt vast de volgende gedragsregels, welke zullen gelden in het onder I om schreven gedeelte der gemeente tusschen des namiddags 8.30 en des namiddags 10 uur: a. Eigenaren, bewoners of gebruikers van woningen en andere gebouwen, alsme de schuren, zijn verplicht zorg te dragen, dat het daarbinnen aanwezige licht op gee nerlei wijze naar buiten schijnt, alsmede, dat voorwerpen, welke aan den buitenkant van gebouwen zijn bevestigd of zich be vinden op de bij die gebouwen behoorende open perceelen, geen licht uitschijnen. b. Het is aan eigenaars of houders van motorvoertuigen of andere rij- of voertuigen verboden zich daarmede te be vinden of ze te laten staan buiten gebou wen, tenzij de inwendige verlichting is ge doofd en de uitwendige verlichting zooda nig is afgedekt, dat niet meer dan de hoogst noodzakelijke directe omgeving wordt beschenen, terwijl berijders of gelei ders van rijwielen bakfietsen inbegre pen verplicht zijn de daarop aange brachte verlichting geheel te dooven. c. Het is verboden zich in de open lucht te bevinden in het bezit van een branden de lantaarn, fakkel of ander dergelijk licht gevend voorwerp, alsmede aldaar eenig vuur te ontsteken. d. Het is verboden op den openbaren weg met motorrijtuigen of andere rij- en voertuigen dan wel fietsen te rijden met een zoodanige snelheid, dat zulks in ver band met de sub b genoemde voorschriften gevaar oplevert. e. Eigenaren of schippers van vaartui gen en woonschepen zijn verplicht zorg te dragen, dat de daarop aanwezige uitwen dige verlichting is afgeschermd en van eventueel inwendige verlichting geen licht naar buiten schijnt. f. Het is verboden onnoodig lawaai te maken, waaronder is begrepen het langer dan hoogst noodzakelijk is, geven van waarschuwingssignalen met motorrijtuigen en rijwielen. g. Het is voetgangers verboden buiten noodzaak, ter beoordeeling van de politie, op voor rijverkeer bestemde gedeelten* van wegen te loopen of te vertoeven. III. Stelt vast de volgende gedragsre gels, welke zullen gelden in het onder I omschreven gedeelte der gemeente tus schen de signalen „luchtalarm" en „lucht alarm geëindigd": a. Het is aan alle personen verboden zich op den openbaren weg te bevinden, an ders dan bij dringende noodzaak, ter beoor deeling van de politie. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. Naar het Hoofd van den Luchtbescher mingsdienst ons mededeelt, heeft de Bur gemeester voor Donderdag, 14 December a.s. een oefening gelast, welke van 8.30 tot 10 n.m. zal duren en gehouden zal worden in het stadsgedeelte, grenzende aan de ge meenten Zoeterwoude en Voorschoten en verder begrensd door den Rijn (tusschen „de Vink" en het Galgewater), de Witte Singel, de Zoeterwoudsche Singel en den Nieuwen Rijn. De oefening omvat in de eerste plaats een verduisteringsoefening, waarbij de openbare verlichting zal worden gedoofd en langs Haagweg, Singels, Fruinlaan, Burggravenlaan en Hoogen Rijndijk ircht- lampen zullen worden geplaatst en ontsto ken, welke van den rijweg gezien rechts rood en links wit (egel) licht zullen too- nen. In den tijd, dien wij thans beleven, zal het nauwelijks noodig zijn, nog eens ex tra beroep te doen op aller medewerking, om de verduisteringsoefening te doen sla gen. Vermijdt alle lichtschijnsel naar bui ten, ook aan de achterzijde van uw wo ning en uit dakvensters. Men verdiepe zich niet in de mogelijkheid of een licht schijnsel al of niet uit een vliegtuig kan worden waargenomen; er is maar één norm en deze is: volkomen duisternis bui ten de huizen. Van motorrijtuigen of andere rij- en voertuigen, welke zich in de open lucht bevinden, moet de inwendige verlichting gedoofd zijn en de uitwendige worden af geschermd. Dit afschermen dient te ge schieden met ondoorschijnende stof (event, papier), waarin een spleet van ten hoogste 1 c.M. hoog en 5 c.M. breed, on- AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 2 tot en met V r ij d a g 8 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Reijst, Steenstraat 36, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. b. Het is verboden anders dan bij drin gende noodzaak, ter beoordeeling der po litie, op den openbaren weg te rijden met motorrijtuigen of andere ry- en voertui gen dan wel fietsen. De hiergenoemde, zon der dringende noodzaak bij het begin van het. signaal „luchtalarm" op den openbaren weg rijdende voertuigen moeten ten spoe digste rechts van den weg worden gepar keerd; de eventleele inzitenden blijven in het voertuig. IV. Maakt voorts algemeen bekend: a. Ieder is verplicht onmiddellijk ge volg te geven aan de bevelen of aanwij zingen, welke hem in het belang van de oefening door of vanwege de politie wor den gegeven. Opzettelijke overtreding of niet nako ming van deze voorschriften wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van ten hoogste dui zend gulden. Hij, aan wiens schuld te wijten is, dat deze voorschriften worden overtreden of niet nagekomen, wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste één jaar of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gul den. De ambtenaren van Rijks- en Gemeente politie, naar wiens oordeel iemand een feit pleegt, waardoor het welslagen van de oefe ning wordt in gevaar gebracht, zijn bevoegd na aanmaning op kosten van den overtre der de noodige maatregelen te treffen of te doen treffen. Zij zijn in dat geval bevoegd zoo noodig te allen tijde een woning tegen den wil van den bewoner te betreden. b. In het tijdvak van 8.30 tot 10 uur n.m. zal in het sub I genoemde gedeelte der gemeente de straatverlichting, behouden de richtlampen, zijn gedoofd. Deze richtlam- pen zullen van den rijweg gezien rechts rood en links geel (wit) licht toonen. c. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke uit de voren- vermelde voorschriften kan voortvloeien. Ieder, die zich gedurende de oefening op straat bevindt, doet zulks voor eigen risico. d. De Gemeentepolitie zal worden bij gestaan door hulppolitie, aan welke dezelf de bevoegdheden zijn toegekend als aan de gemeentepolitie. Het personeel van de hulppolitie is kenbaar aan een witten band, waarop het woord „hulppolitie',' om den linker arm. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 5 December 1939. 133 De Directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: le. Suiker voor vergaderingen enz. Voor vergaderingen van kerkbesturen, naaikransjes, bazars, voor de school over blijvende kinderen enz., zullen in het ver volg geen suikerbonnen meer verstrekt worden. Een uitzondering wordt gemaakt ten gunste van door Overheidsinstanties belegde bijeenkomsten (b.v. van de Com missie van Luchtbescherming). 2e. Inlevering opplakvellen. Deze moet geschieden aan mijn kantoor voor bon No. 7 van 11 tot en met 15, voor bon No. 3 van 18 tot qn met 22 December. Waarschuwing. Het Centraal Districts kantoor te 's-Gravenhage zal op na 16 en 23 December ontvangen opplakvellen geen toewijzingen meer verstrekken. Leiden, 6 December 1939. De Directeur, P. ROOSENBURG. der het brandpunt van de lamp. Roode achterlichten moeten eveneens aldus wor den afgeschermd; het nummerbord kan verlicht blijven. Van rijwielen en bakfiet sen moeten vóór- en achterlichten gedoofd zijn. Er dient met de uiterste voorzichtigheid te worden gereden. Tijdens de verduiste ringsoefening zal omstreeks 9 uur n.m. in bovengenoemd stadsgedeelte „luchtalarm" worden gegeven door middel van den janktoon van een zestal sirenes. Van dit alarmsignaal af tot het tijdstip, waarop door middel van den hoogen toon der si renes het einde van het luchtalarm wordt aangegeven, is alle verkeer, zoowel van voetgangers als met voertuigen, van wel ken aard ook, verboden, tenzij de strikte noodzakelijkheid van dat verkeer aan de politie kan worden aangetoond. In het al gemeen zullen toegestaan zijn het militai re verkeer, dat van P.T.T. en dat van de interlocale tram en het verkeer van zie- kenbezoekende medici. Het locale verkeer van trams en autobussen zal worden stop gezet. Tenslotte zullen tijdens de periode van het luchtalarm in eenige wijken oefeningen door hulpploegen van den Lbd. worden gehouden, waarbij, omdat alle verkeer dan verboden is, vanzelf ook geen publiek zal worden toegelaten. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 427. Pijl-Couturier. Lei den, Breestraat 11. Banketbakker. 7017. Naaimlooze Vennootschap Vissche- rij Maatschappij, Kennemerland. Katwijk aan Zee, Tramstraat 20. Reederij van visschersvaartuigen. De statuten zijn ge wijzigd.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2