OMGEVING RIJNSTREEK RECHTZAKEN Aan- en verkoop kerkelijke fondsen WOENSDAG 29 NOVEMBER 1939 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Haagsche Politierechter Voor een lekker bakkie koffie. J. de B. te Leiden, had zich voor den Haagschen Politierechter te verantwoor den wegens overtreding van de hamster- wet. De Leidsche politie had ten zijnen huize een onderzoek ingesteld en daarbij was gebleken, dat hij op 5 October 5 K.G. kof fie had gekocht, wat meer was dan hij en zijn gezin per week gebruikten. Hij had de koffie gekocht bij een Leid sche firma onder de naam van E., omdat hij onder dien naam gedurende 13 jaar een zaak gedreven had te Katwijk aan Zee en bij die Leidsche firma bekend was onder den naam E. Daarna was hij er mee uitgescheden om deze zaak te drijven, maar niettemin had hij bij de Leidsche fir ma de 5 K.G koffie gekocht onder den naam van E. Verdachte voerde aan, dat hij niet geweten had, dat hij geen 5 K.G. koffie mocht koopen, want hij leest zelden een krant. De Officier geloofde daar niet veel van en eischte een geldboete van f 25 subs. 25 dagen, met verbeurdverklaring van de in- beslag genomen koffieboonen. Het vonnis werd een geldboete van 15 »ubs. 15 dagen, met verbeurdverklaring van de koffieboonen. Slager gaf te veel vet af. De slager P. J. v. d. Z. te Boskoop had aan mevr. M. 5 pond vet en 5 pond reuzel verkocht, alhoewel hij wist, dat zij hoogstens 3 pond per week gebruikte. Daarmede had hij zich schuldig gemaakt aan overtreding van de hamsterwet. Verdachte zeide, dat het heel moeilijk is om aan zijn klanten te weigeren iets te verkoopen. De Officier vond, dat verdachte het niet had mogen doen en eischte een geldboete van ƒ30 subs. 30 dagen. De verdediger van verdachte vond, dat men hier nu bepaald niet kon spreken "van hamsteren. Het is met deze zaak zoo gele gen, als pl. in een oud Perzisch spreek woord tot uiting wil brengen en wel dat „in de woning van een mier een dauw druppel een overstrooming veroorzaakt". Daarom riep pl. de uiterste clementie in voor zijn cliënt. De Politierechter, vonnis wijzende, ver oordeelde verdachte tot een geldboete van ƒ25 subs. 25 dagen. Daarna moest dezelfde verdachte nog maals terecht staan, omdat hy aan de schoonzuster van de dame uit de vorige Zaak eveneens 5 pond rundvet en 5 pond reuzel verkocht had, hetgeen meer was dan dit gezin in één week gebruikte. Omdat verdachte reeds in de vorige zaak tot een geldboete van f 25 subs. 25 dagen was veroordeeld, wilde de Officier thans volstaan niet een geldboete van 5 subs. 5 dagen. Uitspraak conform. Motor gereden op Zondag. J. A. v. d K., schoenmaker te Zoeter- woude, had in Ostober 's Zondags op een motorrijwiel gereden op den Vrouwen- weg, hetgeen niet mocht wegens de ben zine- en benzol-beschikking Verdachte zeide, dat hij te laat was om den kerkdienst bij te wonen en dat hij toen maar gauw zijn motorrijwiel geno men had. Het mag nu eenmaal niet, en daarom eischte de Officier een geldboete van f 15 subs. 15 dagen. Uitspraak conform. HAAGSCH GERECHTSHOF Voetganger doodgereden te Bodegraven. Veertien dagen gevangenisstraf. Op 23 Mei van dit jaar is er op de Ko- nlngin-Emmakade te Bodegraven een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 80- jarige J. Spaargaren het leven had gelaten. Uit de richting Bodegraven naderde een auto, bestuurd door den chauffeur J. v. d. K. uit Waddinxveen. Voor hem reden een aantal andere auto's en op het moment, dat men den voetganger genaderd was, wilde v. d. K. een voor hem rijdende auto inhalen en passeeren, waarbij de voetgan ger gegrepen, eenige meters meegesleurd en dusdanig verwond werd, dat hij eenigen tijd later overleed. Wegens het veroorzaken van dood door schuld was v. d. K. door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf, van welk vonnis hij in hoo- ger beroep gekomen was bij het Haagsch Gerechtshof. Als eerste getuige werd gehoord A. P. v. d. Voorn uit Bodegraven, die gezien had, dat Spaargaren even had omgekeken, doch daarbij nog met één voet op den berm van den weg was blijven staan. Ook de getuige P B Kersbergen had gezien, dat Spaargaren bleef staan toen hij omkeek. Veldwachter J. W. Zylstra deelde daar na mede, dat uit het ingestelde onderzoek was gebleken, dat de linkervoorband van de bewuste auto zeer zacht was geweest, waardoor het stuur naar links trok. Na het getuige verhoor was het woord aan den proc.-generaal, die ris zijn mee ning te kennen gaf, dat gebleken was, dat Spaargaren slechts een heel klein stukje van den weg in beslag had genomen, doordat hij niet goed het rijwielpad of op den berm kon loopen. Daar staat tegen over, dat verdachte de omstandigheden te gen had, doordat het slachtoffer gedeelte lijk op den weg moest loopen, doch daar staat tegenover, dat verdachte voorzichti ger had moeten zijn. Spr. achtte op dezen grond het vonnis van de rechtbank dan ook juist gewezen en vroeg dan ook be vestiging daarvan. De verdediger van verdachte, mr. Loef, vond dat het slachtoffer gevaarlijk had ge handeld door op den weg te gaan loopen. Er moet, volgens pleiter, tijdens het pas seeren iets ongewoons zijn gebeurd, b.v. een onverwachte beweging van het slacht offer, waardoor hij met de auto in aanra king was gekomen. Er is twijfel in deze zaak over hetgeen gebeurd is. Het slacht offer was bovendien nog doof en ook dit kan de schuld van verdachte opheffen. Het moge droevig zijn, dat dit ongeluk zoo is afgeloopen, maar hij achtte v. d. K. on schuldig en vroeg daarom vrijspraak. In dien v. d. K. schuldig zou zijn geweest aan deze doodelijke aanrijding, dan zou de rechtbank hem wel zwaarder gestraft heb ben. Het Hof zal over 14 dagen vonnis wij zen. HOOFD EENER SCHOOL STAAT TERECHT. Een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëischt. Een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eischte vandaag de Of ficier van Justitie bij de Amsterdam- sche Rechtbank tegen het ontslagen hoofd eener christelijke school .te Uit hoorn, die voor de Rechtbank terecht stond wegens drie gevallen van ver duistering en een oplichting. De man, die aan alle kanten schulden had gemaakt, vergreep zich aan de school gelden, die hadden moeten worden afge dragen aan het schoolbestuur. Maar ook stak hy het salaris van een onderwijzeres en een kweekeling in eigen'zak Vanzelf sprekend kwam hij door deze beide laat ste verduisteringeh spoedig in moeilijkhe den. Het schoolbestuur betrachtte een ein- delooze clementie. Verdachte mocht vol gens een door het bestuur ontworpen re geling zijn schulden afbetalen. Maar ook van die afbetaling kwam niets terecht. Ten slotte had het O. M. aan verd. nog een oplichting ten laste gelegd. Verd. had n.l. iemand f 25.— afhandig gemaakt door te zeggen, dat hij in moeilijkheden zat, om dat hij voor iemand borg was geweest en werd aangesproken. Van het heele verhaal v/as geen woord waar. Het in goed ver trouwen geleende bedragje werd nooit te ruggegeven. Alle regelingen en alle goed wil van het schoolbestuur en de overige dorpelin gen mochten niet baten. Het ging met hem, zooals in zijn vorige werkkringen: hij was niet langer te handhaven. Er werd een klacht bij de justitie ingediend en de man, die eens een notabe) van het dorp was ge weest, werd in het huis van bewaring inge sloten, waar hij thans nog vertoeft. Verdachte gaf de feiten in hoofdzaak toe, maar hij beriep zich op de door het school bestuur gemaakte regeling voor afbetaling. Hij had zich bij deze regeling aan zeer zware voorwaarden moeten onderwerpen: zoo mocht hij 's avonds niet op straat ko men en evenmin de gemeente Uithoorn verlaten. Reclasseeringsrapport. Het lijvige reclasseeringsrapport gaf vele bijzonderheden over verd.'s leven. Hij wordt geschetst als een man met een uit muntend verstand, doch door en door on eerlijk. In Leiden kreeg hij zijn ontslag als onderwijzer op grond van een geheim poli tierapport. Toen hy zijn hoofdacte had be haald, werd hy als hoofd eener Christelijke school te Uithoorn benoemd. De man stamt uit een gezin met tien kinderen. Verd. bleek op school uit te blinken. Al vroeg echter kwam hij met de politie in aanra king. Hij ging van het eene baantje naar het andere. Door zelfstudie wist hij zich te bekwamen voor onderwijzer. Maar ook in dien werkkring ging het hem niet goed. Drank begon een rol te spelen. Toch be haalde hij in korten tijd de hoofdacte. Ook zijn huwelijk was verre van geluk kig. Van het verduisterde geld gebruikte hij geen cent voor zijn gezin. Het rapport besloot met de conclusie, dqt naar het oor deel van den rapporteur geen reclassee- ringskansen aanwezig zijn. Requisitoir. De Officier van Justitie achtte de tenlas- te gelegde verduisteringen en de oplichting bewezen. Verdachte woonde in een milieu van goedwillende lieden, die hem steeds hebben geholpen. Ook al om een schan daal en een publieke behandeling te voor komen. Er is eindeloos geconfereerd door het schoolbestuur om verd. nog voor on dergang te redden. Het mocht niet baten; tot het laatste oogenblik ging deze man door. Verd. heeft veel kwaad gesticht en velen diep teleurgesteld. Men vraagt zich af hoe het mogelijk is, dat men zoolang kan voortgaan met leugen en bedrog en toch gehandhaafd blijven op zijn post. Beter ware het misschien geweest, wanneer hij eerder loon naar werken had gekregen. Beter voor hem en voor zijn omgeving. De straf voor dezen man moet een keerpunt in zijn leven teweegbrengen, hij dient tot inzicht in eigen fouten te komen. Verd. is ontslagen en het zal hem in de toekomst zeer moeilyk vallen weer een nieuw leven op te bouwen. Ook daarmede zal men rekening moeten houden. Spr. vor derde een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger mr. de Pont bepleitte op juridische gronden vrijspraak. Pl. drong aan op onmiddellijke invrijheidstelling van verd., welk verzoek werd afgewezen. HILLEGOM Gouden bruiloft. Gisteren herdacht het echtpaar P. Kommer aan den Stationsweg zijn gouden huwelijksfeest. De buren had den voor de eenvoudige woning een prach tige eerepoort opgericht, die des avonds in de bruidsdagen feestelijk-electrisch werd verlicht. Hoezeer men de krasse, gouden jubilarissen acht, bleek wei gisteren het meest. Geheel den dag kwamen vrienden, kennissen en autoriteiten hun opwachting maken. De post had het extra druk. Vele stoffelijke bewijzen werden aangevoerd. Des avonds bracht de Hill. Harmoniekapel een serenade. Hopen we, dat de krasse 74-jarige bruigom nog zijn diamanten brui loft met zijn goede 71-jarige bruid mag vieren. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor de militairen. Op initiatief van K. K. gaf de Gemengde Tooneelvereeni- gin.g gisterenavond een tooneeluitvoering in 't R.K. Militaire Tehuis. Onder de aan wezigen merkten we op Pastoor C. J. Hesp, Pater Livarius Versteeg en Kapitein C. van Zuylèn. De zeereerw. heer Majoor de Boer, Aalmoezenier, kon wegeps verlof niet aanwezig zijn en dientengevolge sprak Pastoor Hesp een welkomstwoord. Z.E. sprak de hoop.uit, dat deze avond het be gin moge zijn van volgende feestelijke avonden voor de militairen. Door de Ge mengde Tooneelvereeniging werd dan op gevoerd: ,,'n Koninkrijk voor een dochter", een kluchtige verwikkeling in 3 bedrijven. Als steeds was de regie in handen van den heir C. van der Marei. De opvoerenden mochten een dankbaar succes inoogsten, getuige het geweldig applaus na ieder be drijf. In de pauze waren er verschillende attracties en hierna tot slot de klucht in één bedrijf „De Aardschok", welke klucht de aanwezigen herhaaldelijk deed schud den van het lachen. K.K. en de Tooneel vereeniging zullen ongetwijfeld de aan wezigen, die in grooter getale hadden kun nen zijn, aan zich verplicht hebben. De heer P. Otto vulde de pauzen aan met pia nomuziek. Ongetwijfeld zullen de gemobi- liseerden dankbaar gectemd naar hun krib zijn getogen, hopend nog vele malen door K.K. in de goede stemming te worden ge bracht. LEIDSCHENDAM Vereeniging Ziekenhulp. Gisteravond hield de vereeniging Ziekenhulp een goed geslaagde vergadering in het café van den heer Bijleveld. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. C. van Rijn herkozen, ter wijl in de vacature W. van Veen werd ge kozen de heer G. van Rijn. Voor de controle commissie werd be noemd de heer Willemse. Na een korte rondvraag, werd de bijeen komst door den voorzitter gesloten, waar na een gratis verloting werd gehouden. LISSE Volksbond. Vanwege de afdeeling van den R.-K. Volksbond werd gisteravond de eerste ontwikkelingsavond gehouden waar als spreker optrad de heer Ant. J. Ange- nent, die een lezing hield over het leven van St. Willibrord. Spreker werd met groote aandacht ge volgd en oogstte een dankbaar applaus. NOOTDORP Fancy-fair. Naar v/ij vernemen heeft het R.-K. Kerkbestuur het voornemen tot het houden van een fancy-fair ten bate van de R.-K kerk op 17, 18 en 19 Decem ber a.s. in het R.-K. Vereenigingsgebouw. De trekking van de verlotm waarvan de opbrengst eveneens voor de R.-K. kerk bestemd is, zal plaats hebben in den avond van den 20sten December. VOORSCHOTEN Collecte. De collecte gehouden ten bate van het breien van wanten voor militairen heeft alhier opgebracht de som van 167.20 OEGSTGEEST IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub haar jaarvergadering. De waarn. voorzit ter, de heer Swart, opende de bijeenkomst en sprak zijn voldoenuxp uit over de goede opkomst. Voorts herinnerde spreker aan het vertrek /an den voorzitter, den heer Reitsma, wegens benoeming tot burge meester eener gemeente in de provincie Groningen. Vervolgens memoreerde spre ker de IJssport van den vorigen winter, toen de IJsclub, in tegenstelling met ande re jaren, wederom actief kon optreden en mede aan het sociaal doel der vereeniging n.l. het steunen van behoeften in barren wintertijd, kon beantwoorden. De secretaris, de heer M, C. v. d. Burg, bracht een welverzorgd jaarverslag uit, waarin o.m. werd medegedeeld, hoe groot de gaven in natura waren geweest aan spek, worst en brandstof. De penning meester, de heer van Nieuwkoop, rappor teerde den financieelen toestand: Ontvang sten 902.88, uitgaver. 749.59. Saldo 154.29. Vermeldenswaard is het voorze ker, dat 249.28 aan k-vensmiddelen werd uitgegeven. De periodiek aftredende leden de heeren A. Bakker en G. Lubbe, wer den herkozen, terwijl de vergadering als nieuwe leden benoemde de heeren K. Veen en M. C. v'. Gent. Bij dien rondvraag vestigde de heer Veen de aandadht op de baa* op het Kanaal, die wel door de vereeniging wordt afgezet, doch spr. betwyfelt e* zij daar het recht op heeft. De voorzittei deelt deze meening niet. De heer M. C. v. d. Burg zou by ijs- looze winters een propaganda-feestavond willen organiseere.i. De voorzitter deelde de zienswijze van den heer v. d. Burg, en het bestuur zal overwegen op welke wijze dit idee ten uit voer kan worden ^bracht. De heer Albei. Koelman, bepleitte het aanleggen van een IJsbaan. Het bestuur is in dat opzicht diligent en bijna op iedere bestuursvergadering wordt dit punt be sproken. De heer C. den Hollander bracht het lidmaatschap vai den Z.H. Ijsbond ter sprake. Bij c/zegging van het lidmaat schap zou de vereeniging zelf voor verre kening der ledei. moeten zorgen. Het be stuur zal alles nog eenc nauwkeurig over wegen. Vervolgens had de traditioneele verlo ting plgats en het was reeds laat of liever gezegd vroeg geworden, toen de gezellige b.„eenkomst, welke na het sluiten der ver- gaderring werd gehouden, ten einde was. Na afloop van de vergadering werd de heer M. J. Swart tot voorzitter gekozen. WASSENAAR Groote reddingssloep aangespoeld. Op het strand aan den Wassenaarschen Slag is aangespoeld een 8 meter lange grijze sloep met bruinen rand, plaats biedende aan 41 personen. De sloep was gevuld met diverse kope- icn luchttanks. Onderscheiding. Bij K. B. van 23 No vember 1939, is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-me- oaille, in brons, aan W. Knijnenburg, mole naarsknecht bij de firma J. Mansfeit en zoon. ALPHEN AAN DEN RIJN Boerenleenbank. De Coöp. Boeren leenbank zal Maandag 4 December haar 40-jarig bestaan in het Nutsgebouw herden ken. HOOGMADE Luchtbescherming. Onder de druk der huidige ernstige omstandigheden is bij een groot aantal weldenkende personen in ons land, de noodzakelijkheid ingezien zich te vereenigen, en door voorlichting de kennis te verkrijgen die noodig is om zich en de zijnen in gevallen van nood te kunnen be helpen en helpen. Reeds in Mei 1933 hadden eenige voor aanstaande personen in ons land een stu diecommissie gevormd teneinde de moge lijkheid van een goede vereeniging onder het oog te zien en de juiste voorlichting en bestrijdingsmethodes te bestudeeren. Het resultaat was de oprichting in 1936 van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, een ge heel particuliere vereeniging die zich ten doel stelt haar leden bij te brengen wat zij in tijd van nood binn eneigen grenzen moeten doen ter bescherming van huis en hof. De eenige plicht der aangesloten le den is, het betalen van een kleine contri butie, ter bestrijding van de noodzakelijk ste kosten, terwijl verder slechts voordee- len aan het lidmaatschap zijn verbonden, namelijk een juiste en deskundige voor lichting niet alleen van uw bestuur maar ook van alle hoogere instanties. Men moet dus deze vereeniging niet ver warren met den Gemeentelijke Luchtbe schermingsdienst, waarbij de aangesloten leden een taak wordt opgedragen die ver vuld moet worden. De Ver. voor Luchtbe scherming geeft slechts advies, en het staat iedereen vrij naar dit advies te luisteren, men kan er zelfs tegeningaan. Maar het gaat dan misschien als rnet het advies van den dokter, dat niet wordt gevolgd, en dat later bleek het juiste te zijn. Maar ook dan nog zal de ver. v. Luchtbescherming u aanneme en u niet aan uw lot overla ten... als zij dit eenigszins kan voorkomen. Want de Nederlanders zijn van nature menschlievend en behulpzaam, maar het gaat in alles: De kennis moet er zijn, even als bij Eerste Hulp Bij Ongelukken, en zonder voorlichting blijft ook de kennis uit. Het is daarom de uitdrukkelijke wensch van den minister, dat in elke gemeente een afd. dezer vereeniging wordt opgericht en daaroij is de gemeente Woubrugge na tuurlijk niet achtergebleven. Maar Wou brugge is zoo uitgestrekt en omvat o.a. ook de Heerlijkheid Hoogmade, welker inwo ners echter meestentijds weinig idee heb ben naar Woubrugge te gaan ter bijwoning van een bijeenkomst. De oplossing in dit geval was dus, een onderafdeeling oprich ten in Hoogmade, welke oplossing ook het bestuur der afd. Woubrugge zag. Er werd daarom in Hoogmade een voor- loopig bestuur gevormd te Hoogmade en Dinsdagavond vond ter kennismaking met de vereeniging een propaganda-avond plaats in de zaal van den heer Witteman, waar de heer drs. A. v. Vianen uit Leiden op duidelijke wijze het doel en de werkwijze der vereeniging heeft uiteenge zet. Om pl.m. 7.45 uur heette de heer Th. Bosman, penningmeester der afd. Wou brugge en voorloopig voorz. der onderafd. Hoogmade, de zeer goed opgekomen inwo ners van Hoogmade hartelijk welkom, na op de eerste plaats den burgemeester en de bestuursleden der afd. Woubrugge te hebben welkom geheeten. In het kort gaf bij de reden aan, die tot oprichting der onderafd. had geleid, en gaf vervolgens het woord aan den spreker van dezen avond, den heer v. Vianen. Deze zette het doel en de werkwijze en het ontstaan der vereeniging uiteen en gaf een duidelijke uiteenzetting van de moge lijkheden van den huldigen, technisch ver fijnden en op wetenschappelijke leest ge- schoeiden oorlog van heden en behandelde in het kort de werking en bestrijding van brand- en gasboommen, een en ander ver duidelijkt door een aantal projectieplaal- jes. Deze uiteenzetting werd door allen met de meeste aandacht "evolgd en zeer zeker sprak de heer Bosman namens allen, toen hij den heer Vianen voor zijn duide lijke uiteenzetting hartelijk dankte. Onder de pauze werden enkele brochu res uitgereikt en werd tevens gelegenheid gegeven zich als lid der vereen, op te ge ven, hetgeen door een twintigtal personen werd gedaan. Maar er zijn er nog meer na tuurlijk, die lid willen worden, maar nog niet direct konden besluiten. Er zal daar om ook aan dezen nog gelegenheid gegeven worden zich op te geven, en wees dan maar niet bang, dat u door uw handteeke- ning uw vonnis teekent, het verbindt u al leen uw contributie, minimum 0.50 per jaar, te betalen. En het bestur is ook gaar ne bereid deze contributie te ontvangen, zonder uw handteekening. Aarzelt dus niet langer, maar geeft u zoo spoedig mogelijk op, in uw belang en dat der gemeenschap. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdagmorgen te 10 uur. De agenda bevat o.m.: Voorstel om het voormalig tolhuis aan den Rijndijk niet opnieuw te verhuren, doch to bestemmen tot distributiekantoor. Voorstel om het grasgewas langs het Kromme Jaagpad en langs den Westzijdeweg bij publieke in schrijving te verhuren en het stuk tuin grond vóór de gashouder in het Dorp on- veldwachter, aldaar. Voorstel tot onder- dershands te verhuren aan den gemoente- handsche verhuring van de concierge-wo- ning boven het Raadhuis. ROELOFARENDSVEEN Symphonic-orkest „Onderling Kunstge not". Ter gelegenheid van het 12 -ja rig bestaan gaf het bovengenoemde sym- phonie-orkest een jubileum-uitvoering in de St. Pancratius-zaal voor genoodigden en verdere belangstellenden. Kap. von Fisenne heette allen hartelijk welkom, memoreerde de „ups and downs" van O. K en sprak den wensch uit, dat hij als cadeau bij zijn jubileum eenige jonge muziekliefhebbers zag toetreden, speciaal voor de bezetting van de viool. Tevens spoort zijneerw. de ouders aan, om hun jongens, indien zij muzikale talenten blijken te bezitten, naar O. K. te sturen, opdat het orkest op nog hooger peil zal komen en van haar toekomst verzekerd zal zijn. Hierna werd direct een aanvang ge maakt met de afwerking van het pro gramma. Het gemis van enkele goede krachten, die in militairen dienst zijn, deed zich wel eenigszins voelen, maar over 't algemeen kunnen we zeggen, dat deze uitvoering zeer goed geslaagd is. Speciaal willen we even aantippen de „Veensche Jubelmarsch", welke door den directeur, den heer D. van Wouw uit Leiden, ter ge legenheid van het 12 -jarig bestaan ge componeerd was, en wat we wel het suc ces-nummer van deze uitvoering kunnen noemen. De voorz. van O. K., de heer H. Wessel- man, overhandigde hierna den heer van Wouw een bouquet als waardeering voor deze compositie. Ter afwisseling werd er na de pauzo nog een klucht in één bedrijf opgevoerd, getiteld: „De Bourgonje Fuif", welke zeer goed in den smaak viel, zoowel van spelers als aanwezigen. Ten slotte dankte de voorz. de aanwezi gen voor hun belangstelling en sloot met den wensch, dat „Onderling Kunstgenot" een goede toekomst en een nog lang be staan tegemoet zal gaan. ZOETERWOUDE „Pijltjes"-dag. Aan allen, die mede hebben geholpen aan den Pijltjesdag, mijn beste dank! Dat is dus aan geefsters en ge vers, maar ook aan de collectanten. Het gecollecteerde bedrag is 16.45. Nadere bijzonderheden vindt men onder Stadsnieuws van Leiden. L. BEUNE, pr.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7