Burgerlijke Stand ZATERPAG 25 NOVEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 OUDERS EN.... Jonge Middenstanders, mogen wij U langs wezen weg nog eens extra herinne ren en aansporen tot een bezoek aan den Ouderavond, die de K.J.M.V. morgen avond om half negen geeft voor Ouders, K.J.M.V.'ers en belangstellende jonge mid denstanders en die gehouden wordt in de groote zaal van het Antonius-Clubhuis aan de Mare? Er is weer een fijn program waaronder een tooneelstuk, waarmede men zich uit stekend zal amuseeren. I W. A. BODEWES. t Hoofd der Chr. school aan de Oosterstraat. Na een zeer korte ongesteldheid is giste ren geheel onverwacht in den ouderdom van 50 jaar overleden de heer W. A. Bo- dewes, hoofd der Chr. school aan de Oos terstraat. De thans overledene genoot zijn opleiding aan de Chr. Kweekschool te Den Haag en was na het behalen van het onderwijzers diploma eerst gedurende anderhalf jaar te Scheveningen en daarna vele jaren in Den Haag werkzaam. Den lsten Juni 1923 werd hij benoemd tot hoofd der christelijke school aan de Oosterstraat. Op 1 Juni 1932 herdacht hij zijn zilveren ambtsjubileum onder groote belangstelling uit de onderwijswereld en onder belangstelling vooral ook van de be woners der Bouwvereeniging „Eensgezind heid", waarvoor hij tezamen met den heer P. Herfkens steeds veel heeft ge daan. De heer Bodewes was voorts lid van de Ver. „Pro Juventute"en van de afd. Lei den van het Ned. Genootschap tot Zedelij ke Verbetering van Gevangenen en van het Medisch Opvoedkundig Bureau (vroe ger consultatiebureau voor Moeilijke Kin deren). De begrafenis van het stoffelijk over schot zal a.s. Dinsdagmiddag te 1 uur op Rhijnhof plaats hebben. COMMISSIE IN ZAKE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Op 28 en 29 November a.s. telkens des namiddags tusschen 23 uur aan de Ge meentelijke Arbeidsbeurs afdeeling Vrotl- wen is er wederom gelegenheid zich aan te melden voor den cursus koken en naaien van de Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting. Vrouwen van werkloozen en vrouwen die met een zeer klein gezinsinkomen moe ten rondkomen vinden in deze cursussen voorlichting om met hun bescheiden mid delen te woekeren; om voor hun man en kinderen een goedkoopen en in alle onder- deelen voldoenden maaltijd te leeren be reiden. In de naaicursussen zelf lijfgoed voor volwassenen en kinderen te maken; zoodoende zich kleeding te verschaffen, die sterker en doelmatiger is als de „klaar-ge- kochte". Door deze cursussen worden de gezinnen door meerdere kennis en oefe ning der huisvrouw-zelf geholpen. Het zal haar gemakkelijker vallen met de beschik bare gelden meer te bereiken. Zij zal in haar gezin méér vreugde en blijheid kun nen brengen, maar vooral de gezondheid van haar gezinsleden door betere voeding kunnen in stand houden en verbeteren. Meerdere aansporing zich voor deze cur sussen op te geven zal wel niet noodig zijn. DE RIJWIELCONTROLE. Ook gisteren is de controle over de rij wielen verlichting-, rem-, en belcon- trole ongestoord verder gegaan In to taal zijn thans rord 300 waarschuwingen uitgedeeld, vooral betreffende de onvol» doende functioneerende .achterlichten ter wijl tevens opnieuw eenige processenver- baal zijn opgemaakt waar bleek, dat ver lichting, Temmen of bel absoluut onvol doende wafen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 4530. Firma Peltenburg van 1793, Lelden, Breestraat 109, radio, piano's, orgels, muziek enz. Het filiaal te Alphen a. d. Rijn, Bruggestraat 7 is met in gang van 1 Juni 1939 overgegaan aan A. C. J. Mulder, Alphen a. d. Rijn, onder den naam: Radio Peltenburg. Voor het te Rotterdam gehouden Kruideniers-examen „Vakbekwaamheid", slaagde onze plaatsgenoot de heer J. G. J. Klein. Muziek ROOSJE DRIESSEN. Op het eerste der „Buitengewone Con certen" van de Maatschappij voor Toon kunst trad Roosje Driessen als declamatri- ce voor het voetlicht. „De kleine zaal" was vrij goed bezet en met veel belangstelling werd de voordrachtskunst van onze gewe zen stadgenoote gevolgd. Eenvoudig neer gezeten tegen een donkeren achtergrond vertelt Roosje Driessen het wedervaren van den vliegenier, bereid zijn leven te wagen als arbeid en vooruitgang dat eischen, zooals de St. Exupéry in zijn werk „Vol de nuit" beschrijft. Viruly heeft dit boek vertaald en Roosje Driessen vertelt er enkele hoofdstukken van. Maar dat vertel len wordt onder haar woorden en simpel gebaar een getroffen herscheppen, aller eerst van de persoon van den organisator en verder van de persoon van den vliege nier, de vliegeniersvrouw en den mecani cien. De hoofdstukken spelen zich als wer kelijkheid voor onze oogen af. Zij weet den koel bevelenden directeur, toch een kerel met een hart, uit te beelden, den moedigen piloot, het dappere maar diep geschokte vrouwtje, den onderdanigen me canicien. Elk van dezen treedt in leven den lijve op met eigen stem en karakte ristiek Heel knap en heel vaardig en juist is de wedergave geweest. Haar stem, van aard niet soepel, leent zich uitstekend voor de wedergave van den zijn gevoel uitscha kelenden zakelijken organisator. Ook de figuur van den piloot heeft de voordraag ster ons na gebracht in een kort, haast manlijk gebaar; de spanning wordt niet gebroken. Dit alles was zeei beheerscht. De stem en uitspraaktechniek kan nog winnen, dit moet eerlijkheidshalve gezegd. Na de zware opgaaf van voor de pauze, stelde de declamatrice haar auditorium in staat te constateeren, dat haar talent niet beschrankt is, maar in het geestige genre uitmunt. Indruk maakte de uitzegging van Kipling s „If", een gedicht aan de Engel- sche soldaten in 1914 uitgereikt. Het „Schlaflied für Mirjam" van Beer-Hof- mann ligt haar minder, als gevolg waar schijnlijk van haar stemkwaliteit. 't Wil ons voorkomen alsof zij zich zelve hier moest forceeren. Fonkelend was de voordracht van Hei ne's „die Rose", een terrein, dat goed door haar verkend is. De beide miniatuurtjes (zooals zij ze noemde) van Poirters „Van Jezus ende Sint Janneken" was levendig rhythmisch beklemtoond, waarmede „Trui ons brunetje" van denzelfden dichter, een beduidend onderscheid in artistiek effect vormde. Tragiek volgde in schrille tegen stelling van stem en gebaar in „Ballade" van Kuyle In voortreffelijk Fransch hoor den wij Verlaene's „Chevaux de Bois" en na „Le Hareng Sour" van Cros werd ge ëindigd met Andersen's „Het is vast en ze ker". Ongeveer anderhalf uur houdt Roos je Driessen in tempo de reeks voordrachten vol. In het eene natuurlijk meer dan in het andere gebonden door de figuur, die zij uitbeeldt en waaraan' zij leven weet te ge ven. Roosje Driessen is een declamatrice, nog jong in deze fraaie kunst, maar eene, die men toch zóó maar niet voorbij loopt. Zij weet artistiek zeer wel „er uit te halen wat erin ligt" De dankbare toehoorders hebben telkens weer de declamatrice om haar prestatie toegejuicht en zij dankte voor de spontane waardeering, in de ar men meerdere garven kleurige bloemen. J. K. Bioscopen Lidb RUE MICHEL No. 8. Wat geschiedt er achter de gevel van een groot Parijsch huurhuis? Daar wonen menschen van allerlei slag en stand, die ieder hun eigen leevn leven. Er gebeurt een moord in dit huis, maar deze moord is niet het eigenlijke onderwerp van deze prachtfilm. Tusschen het bedrijven van den moord en het ontdekken van den dader ligt het onderzoek door twee politiebeambten, die beurtelings aan alle kamers kloppen en bij alle bewoners een onderzoek komen in stellen. Zoo beleeft men alles wat er ge beurt in zulk pen groot Parijsch huurhuis. Een thriller is „Rue Michel No 8" zeker niet, maar iets veel beters, een zeldzaam Voorbeeld van de film die haar eigen stijl heeft gevonden. Mirande's voortreffelijke methode brengt mee, dat geen enkele scènt buiten verhou ding belast wordt ter wille van een „ster" Al verschijnt tot ieders genoegen Gaby Morlay iets langer op het doek dan niet minder goede artisten als Erich v. Stroheim, Elvire Popesco of Jules Berry, ook zij komt en gaat ais de anderen. Dat wil zeggen: geen seconde te vroeg of te laat. Zij brengt de komische noot in de film, zooals Gabrielle Dorziat zorgt voor een fijn gedoseerd vleugje weemoed. Allen tezamen geven zij echter hèt leven op No. 8. En dat dit leven, waaraan geen sentimen taliteit en geen fraaiinghcj maar ook geen onnoodige grofheid te pas komt in een detectivefilm nog wel - zoo natuurlijk, zoo waarachtig en in den grond zoo eenvou dig is, maakt dat men dit kijkje achter de gevel van dit Parijsch huurhuis niet graag bad gemist. Zelfs hoopt men nog, vlak voor het slot, dat de schuldige tóch onschuldig zal blijken, waardoor dit boeiende, nimmer onrustige, maar ook nauwelijks verslap pende spel nog een poosje zou kunnen voortgaan. Yves Mirande heeft met zijn „Rue Mi chel No. 8" een film gemaakt van een vol- komendheid, een charme en een geestigheid zooals men zelden aantreft. Zijn film is een der beste, die men in langen tijd zag, en behoort tot die enkele, die men niet licht vergeten .al. Voor de pauze speelt Warner Baxter met heerlijke bravour de rol van een prachtige Mexicaansche roover in de film „De Dui- velsecho". Men zou aan het einde wenschen, dat hij den schurk onschadelijk maakt, maar v/at hij met zijn twee grappige helpers be reikt is romantisch en opwindend genoeg. Luxor LEVENSAVOND. De twee hoofdfilms, welke deze week in Luxor draaien, zijn twee zeer ongelijk waardige grootheden. De „Schoffies, die uit logeeren gaan", verschijnen na de pau ze op het doek, en daaruit zou men vol gens goede bioscoop-zede moeten kunnen afleiden, dat hun. film de andere met een neuslengte zou hebben geklopt. Doch er is geen twijfel aan; de Fransche film, die voor de pauze draait en „Levensavond" (Fin du jour) is gedoopt, is verreweg de belangrijkste. Wat 'n dramatiek en tragiek gaat er schuil onder het met luchtige Fransche toetsen geteekende verhaal, wat 'n psycho logisch verantwoord uitgewerkt verloop! De geschiedenis speelt zich af in een rust- huis voor oude tooneelspelers en men vindt daar allerlei in den grond tragische figuren bijeen. Zij hebben geleefd in den schijn van het voetlicht, temidden van het klatergoud ;n de vermomming van decors en costumes, het applaus van het publiek klinkt nog in hun oorer. en hun heele le ven was een doorloopende waan. Dit le ven van schijn kunnen zij zelfs op hun ouden dag in het rusthuis nog niet vaar wel zeggen en voor sommigen gaat die waan zelfs over in Waanzin. Zoo komt in dit rusthuis ook de groote Saint Clair, die nimmer het tooneelleven heeft' kunnen onderscheiden van het gewone leven en met zijn „Amours" omsprong aisof hij op de planken was. Hij /indt in di rusthuis zijn ouden collega Marny, wien hij diens vrouw heeft ontstolen, jaren geleden. Zij stierf tijdens een jachtpartij en Marny kan niet gelooven, dat het een ongeluk is ge weest. De ware toedracht komt evenwel aan het licht als de oude Saint Vlair „den waanzin nabij, het hoofd op hol brengt van een jeugdig en onschuldig kellnerinneje. Hij verbeeldt zich nog altijd de onweer staanbare don Juan te zijn, om wie vrou wen zich in den dood gejaagd hebben, en hij weet het onschuldige kind zoover te brengen, dat zij meent zich in haar liefde te moeten opofferen door zich van het le ven te benemen. Marny weet dat echter te verhinderen en hij ontdekt daarbij te vens de ware toedracht van den dood van zijn vroegere echtgenoote. Saint Clair wordt naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Verder is er de oude Cabrissade, die zich door allerlei leugens een sohijn-nimbus op het hoofd tracht te plaatsen; hij is echter nooit meer geweest dan een „doublé", die nimmer de groote rollen heeft kunnm spelen, welke hij zoo graag had willen spelen. Zijn laatste poging om in het „Adelaarsjong" een rol te vervullen, ein digde in een groot fiasco, wat zijn dood ter-gevolge heeft. Het uitstekende spel van de Fransche artisten Victor Francen, Louis Jouvet en Michel Simon maakt deze film tot een der besten van de Fransche filmkunst. Geheel anders zijn de jeugdige „Schof fies, die uit logeeren gaan." Eer Ameri- kaansche film, vol beweging, holpartijen, snakerijen en malligheden. Het een stuk of wat schoffies van de New Yorksohe onderwereld in een deftige omgeving, waar zij een verwende milionairsjongetje moeten „opmonteren" en u begrijpt wat zij allemaal uithalen. Of liever gezegd, u begrijpt dat niet, want de malligheid gaat ieder begrip te bo -en. In elk g°val is het een film, om elke tragische gedachte te doen weglachen. Casino. 't BLIJFT IN DE LUCHT ZITTEN! De bijzondere attractie, welke George Formby op de bioscoopbezoekers schijnt ui' te oefenen, heeft de directie doen be* sluiten ,,'t Zit in de lucht" voor de negen de week te doen draaien. En gisteravond hebben weer zeer velen een uurtjt aange name verpoozing gehad door de grappen en grollen van dezen komiek. Voor de ne gende week een stevig record. En het is maar gelukkig, dat de menschen nog kunnen lachen. Voor de pauze wordt als hoofdfilm gege ven „De Geheimzinnige spoorwegagent" met Tim Mc Coy in de hoofdrol. Efe toe schouwers beleven hier weer een van die Wild West-geschiedenissen, welke alleen op het witte doek het best tot haar recht komen. Trianon ENTENTE CORDIALE. Trianon" heeft deze week een program ma, waaraan men. zinnebeeldig gesproken, zijn vingers kan aflikken, zóó kostelijk is het „Entente Cordiale" is een bizonder inte ressante film juist in dezen tijd. De film is daarom zoo belangwekkend, omdat zij een aardigen kijk geeft op de geheimen der diplomatie en op het gedrag van diploma ten. De innig-goede verstandhouding tus schen Frankrijk en Engeland, waarvan bei de landen in den vori^en en in den tegen- woordigen oorlog de rijpe vruchten pluk ken, heeft niet altijd bestaan. Er was aan het begin van deze eeuw groote wrijving en oneenigheid tusschen beide volkeren, o.a. wegens het incident van Fachoda, dat in deze film uitvoerig wordt weergegeven en een van de onmisbare draden voor het verhaal levert: de liefde. Een Verhaal is deze film overigens niet, het is een histo rische ontwikkeling, die met groote vaar digheid en talent is opgenomen door Fran sche regisseurs en Fransche acteurs en ac- tirces een geschiedenis-les in de bios coop. die een helder licht straalt over de tegenwoordige internationale machtsver houdingen. Maar als alle geschiedenis-les sen zóó boeiend en spannend werden opge- discht....! Merkwaardig, en ook wel volgens de werkelijkheid, is het doorslag-gevende van het persoonlijk contact. De groote verzoe ner tusschen Frankrijk en Engeland is niet een of andere minister, maar de Koning van Engeland, Edward VII, die als Kroonprins steeds zijn amusement zocht in Parijs en aller harten inpalmde. Men woont zijn officieele en zijn particuliere besprekingen bij met mannen als Clemen- ceau, Van Bülow, Delcassé, Lord Salisbury, Joe Chamberlain (den vader van den hui- digen Engelschen premier) en ook met den Duitschen gezant. Het is als een stiekeme televisie op uiterst geheime besprekingen, welke hun beslag vinden in de „Entente Cordiale". Een film,, die naam gemaakt heeft en wèlverdiend. Voor de pauze draait een enorm-leuk verhaal: „Het Meisje uit Mexico". Het was ons niet onbekend, dat Spaansche vrou wen „temperament" bezitten, maar zooals Carmelita te keer gaat! Het verhaal zelf is grappig, maar beteekent niet veel het is Carmelita die de eerste viool speelt, zoo hevig, heftig en hartstochtelijk, dat alle snaren erbij springen. Het is een kostelijk amusement, deze film te gaan zien. Rex „DE WERELD IN WORDING.* Deze week kunnen wij in „Rex" bewon deren de meesterlijke schepping van Alexander Xorda, ontleend aan het boek van H. G. Wells. Het begin van deze film, vol van realiteiten, is één grootte aan klacht tegen den oorlog met al zijn ver schrikking en vernieling, waarvoor de techniek al jaren van te voren heeft ge werkt om het oorlogsmateriaal van vlieg tuigen, bommen, granaten én gifgassen een zoo verschrikkelijk mogelijke uitwer kingen te doen hebben. Op fantastische wijze wordt ir> het ver dere verloop uitgebeeld, dat het mensch- dom eigenlijk niets geleerd heeft van de ontzettende rampen, welke een oorlog met zich medebrengt, want nauwelijks is deze voorbij of alles spant zidh weer in om een and-eren oorlog voor te bereid-en met nog verschrikkelijker en meer geperfectioneer de middelen. Dit alles wordt met een ver bluffende fantasie voorgezet en vraagt een gespannen aandacht. De film voor de pauze is van een wat luchtiger genre. „Twee onmisbare vrou wen" in de hoofdrollen Warner Baxter Lourette Young zien wij zich een aller geestigste geschiedenis "afspelen tusschen Dr. Lewis, zijn echtgenoote en Steve, zij-n assistent. Dit goede program, aangevuld met een aardig muzikaal gedeelten, be zorgt den bezoekers een aangenamen en onderhoudenden avond. Neen, au'o naar links uitwijkt om n anderen wagen voorbij te komen, dan moogt u dat voertuigen- Daar niet inhalen! Letteren en Kunst COR VAN DER LUGT MELSERT BLIJFT BIJ HET NEDERLANDSCU TOONEEL. Ontslagaanvrage ingetrokken. De Raad van Bijstand van de N.V. het Nederlandsch Tooneel heeft den heer Cor van der Lugt Melsert verzocht op zijn verzoek af te treden als direc teur dezer vennootschap, terug te wil len komen. De heer van der Lugt, die nog bedlege rig is, doch wiens gezondheidstoestand nu betert, heeft aan dit nadrukkelijk verzoek gevolg gegeven en zal tijdens zijn ziekte worden vervangen door de heeren H. D. van Dellen en A. Defresne, respectievelijk als zakelijk en artistiek waarnemend di recteur. De heer van Dellen, die aan de gemeente Amsterdam is verbonden, heeft tot het waarnemen dezer functie van Burgemees ter en Wethouders welwillend verlof ge kregen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Nov. Groentenveiling. Per .GO kg.: wittekool 1.602.40, roodekool r 2.20—3.80, savoyekool 2.003.20, groene- kooI 2.004.80, boerenkool 2—4, rapen 2.403.70, prei 3.504.80, kroten 1.40 -2.40, kroten, gekookt 27, uien f 1.00 -3.40, peen 1.504.90, spruiten 5.50 Jö.andijvie 26, sla 24, Nero 7 --11.80, druiven 1218, witloof f 719, spinazie 7— 17, tomaten A 214, idem 6 2—16, idem C 2—10, idem CC 2—6, per 100 stuks: andijvie 1.10, bloemkool 1.50—9.50, salade 0.70—1.80, knolselderie I 2.204.60, per 100 bos: kroten 0.80—1.40 pieterselie f 1.101.80, selderie 0.902.20 r leekselderie 1012, peen 6.108.40. 25 Nov. Boter. Aanvoer 360 kg. prima feibrieksboter 1.68, prima boerenboter f 1.481.55 per kg Handel kalm. Turfmarkt van 20 tot en met 25 Nov. Lange turf geen aanvoer, prijzen 89 per 1000 stuks. UTRECHT, 25 Nov. Vee. Totaal aange voerd 3515 stuks, o. a. 1250 runderen, stie ren 23—31 cent, handel redelijk, iets hooge- LEIDEN. Geboren: Gerdina d. v. J. Bon en A. A Wetselaar. Wilhelmina Johanna d. v. A. v. d. Vlist en F M. den Hollander. Apolonia Maria d. v. B. C. Strijk en M. C. Vissers. Hendrika Johanna d. v. H. v. Leeuwen en M. Verstraaten. Cornelis Ge- rardus z. v. C. A. Westgeest en J. M. Slin gerland. Antje Nellie d. v. A. Versteeg en N. v. Meel, Truus d. v. J. L. Questroo en T. Kloos. O v e r 1 e d e n: W. M. B. Döll m. 58 J. en W. A. Bodewes m. 50 j. re prijs; 2e soort slachtkoeien 2935 cent, 3e soort ideh 2428 cent, handel redelijk, iets oploopende prijs; vaarzen 120—200, pinken 70140, melkkoeien 160270, kalfkoeien 170—280, varekoeien 90180 per stuk, handel voor goede soorten re delijk, prijzen onveranderd; 520 magere kalveren 4090 per stuk, handel voor het leven en de slacht kalm, zelfde prijzen; 675 nuchtere kalveren 69 per stuk, handel vlug, geen hoogere prijzen; 300 magere var kens en schrammen 1-esp. 2038 en 13 —20 per stuk, 385 biggen 913, handel matig, iets lagere prijzen; 120 magere scha pen 1623 per stuk, handel kalm, onver anderde prijzen; 265 lammeren 1016 per stuk, handel kalm, onveranderde prij zen. Kleinhandel. 250 kg. boter f 1.80, 150 kg. kaas 7090 cent per kg., 22.000 eieren 4.406.50 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 24 Nov. Groenten- veiling. Bloemkool I per 100 f 4.708.30, idem II idem 2.10—3.80; peen per kist f 0.701.05, kroten idem 5065 cent, roo dekool per 100 kg. 2.403.10, gelekool idem 2.00—2.30, groenekool idem 2.20 2.80, uien per 100 kg. 2.503.50, andij vie per kist 2837 cent. LEIDSCHENDAM, 24 Nov. Groentenvei ling. kropsla le soort f 0.501.50, stoofsla 2.002.50, peen 4.507.80, bloemkool le soort 4.008.50, 2e soort 1.50—3.00, tomaten midd. 1.00—1.20, gr. ronden 1.001.50, 2e éoort 1.— 3e soort 1. bonken 1.00—1.20, andijvie per 100 kg., 2.006.50, spinazie per 4 kg. 2858 cent, prei 3.805.40, selderie 1.00---2.50. LOOSDUINEN, 24 November. Groenten- veiling. Schorsenero le srt. 11.70 12.60,, Tomaten A f 2—3.—, idem B f 3.40— 3.60, idem C 2.—, idem CC ƒ2.—Idem bonken ƒ2.—Druiven, blauwe le soort ƒ18—26.— idem 2e soort ƒ11—14.— per 100 K.G., Spinazie ƒ0.35—0.65 per 4 K.G., Salade le soort ƒ0.50—0.90 per 100 krop. Peen le soort f 3.509.50, Selderij ƒ1.10 1.60, Peterselie ƒ0.50—1.90 per 100 bos, Knolselderij 2.30—4.—, per 100 stuk, Prei 4.60—5.90,per 100 K.G., Andijvie 3.90— 6.25 per 100 K.G. Borenkool f 0.190.33 per 7 K.G., Eieren ƒ5.10 per 100 st., Groe nekool 2.per 100 K.G. BOSKOOP, 24 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 45 cent, Hadley 25—40 cent, Briarclif 25— 45 cent, Butterfly 30—52 cent, Rosalandia 30—55 cent, Florex 55—93 cent, Edith He len 60—95 cent, Aug. Noack 26—40 cent, Else Poulsen 10—16 cent, Ellen Poulsen 15—25 cent, Chrysanten, grootbloemig 40 —80 cent, idem tros 16—20 cent, Clematis 0.60—1.20. LEIDERDORP, 24 Nov. Eicrcnvoillng. Prijzen: kippeneieren 5.506.10 en een deneieren 3.80—4.20 per 100 stuks, boter 68—79 cent, en kaas 24—38 cent per pond, kippen 3585 cent, hanen 0.801.40, ka- nijnen 0.701.60 en eenden 45—65 cent per stuk. NIEUWVEEN, 24 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 526 kippeneieren 5.50—6.30 en 10 ganzeneieren 67 per 100 stuks. TER AAR, 24 Nov Centrale veiling. Andijvie 12—26 ct., Boerenkool 16—20 ct„ Druiven 24 ct., Prei 3.50, Waschpeen ƒ3.50 Spruitkool ƒ10.1015.8G, Roode kool ƒ3— Savoye kool ƒ3.20, Groene kool ƒ2.30, Kro ten 2.80, Sla 0.301.10, Bloemkool f 1.50 12.Volgens week is er Slechts alleen Vrijdag veiling. ;VOORHOUT, 23 Nov. Konljnenveillng. D. V. V. Aanvoer 40 konijnen. 2 fazanten. De prijzen waren van konijnen 1.60, 90, 85 en 60 cent, fazanten 1.10 en 60 cent per stuk. Handel vlug. VINKEVEEN, 24 Nov. Groentenveiling. Witlof 5.00—14.50, tomaten 2—8, andij vie 4.10, prei 3.90, spruiten 6.4010.10, roodekool f 2.00—2.20, boerenkool 5.30, stoofsla 2.20—2.50, bleten 3.10, wasch peen 3.50—3.90, savoyekool 3.40 per 100 kg.; bloemkool 4.90—8.30, kropsla 3.104.10, bleekselderie f 7.— per 100 stuks, peen 8.30 en pieterselie 6.00 per 100 bos, ZEVENHOVEN, 24 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 612 stuks. Prijs: kippeneieren ƒ5.206.50 per 100 stuks.. Druivcen 20—25 ct.. peren 15 ct. per K.G. Wortelen 12 ct. per 3 bos. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 40>/2 Berlijn 75 60 ParUs 4.191/2 Brussel 31.26 Zwitserland 42 27 Kopenhagen 36 421/j Stockholm.......44 90 Oslo 42 85 New York1.887

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3