OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 25 NOVEMBER 1939 DE i.Fmscw. COURANT V1F.PDE BI.40 - PAG. 14 HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Donderdag 30 Nov. 1939 nam. 2 uur. De agenda bevat o.m.: Voorstel tot aankoop van grond langs den Parellelweg. Adres van den Elsbroekerpolder, houdende ver zoek om de Elsbroekerlaan, voor zoover deze eigendom van de gemeente is, te mo gen aankoopen. KATWIJK Kleine Tuinders. De Vereeniging „Kleine Zelfstandige Tuinders" heeft een actie op touw gezet om wijziging te krij gen in de bepaling der Groenten- en Fruit- centrale ten opzichte van de abnormale verhouding in minimumprijs en vergoe- djngsprys van waspéen; een regeling die het ontduiken dezer maatregelen zeer in de hand werkt. De minimumprijs van ge noemd product is ƒ0.70 per kist, terwijl de vergoedingsprijs na doordraaien slechts ƒ0.30 bedraagt. Tot bestuurslid van de vereeniging is niet gekozen de heer A. Du- rieux Wz., doch de heer A. Durieux Azn. alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN In memoriam Jan Meijer Fz. We lezen in het Parochieblad voor de (parochie Katwijk aan den Rijn: Als wij deze regels ten afscheid en ter herinnering gaan schrijven, rust hij reeds eenige uren in zijn graf. Het is als een 6ymibool van zijn leven, dat zijn laatste rustplaats naast die van de priesters is. Im- tmers met en naast den priester stond hij steeds gereed waar het ging voor de zaak van God en de schoonheid van Diens Huis. Nu wacht hij met en naast hen het uur der eeuwige opstanding, opdat alsdan ook izijn lichaam vanuit het kerkhof en den tuin, die al de zorg hadden ook nog van zijn laatste levensdagen, zal overgaan naar Gods eeuwige lusthoven. „Hij liet den grafworm luttel spijs. Zijn ziel zocht God in 't Paradijs." Wel is het woord van Vondel van toepas sing op dit lange leven, waarin het Ora et labora zoo in werkelijkheid werd ge bracht. Hij was voor ons als de schakel tussdhen het gryze verleden en het heden. In de oudste aanteekeningen staat zijn naam als gedoopt door Pastoor de Poorter, de eerste Pastoor onzer parochie. Als geen onzer leefde hij met het wel en wee der parochie mee. Niet alleen in den kring der zijnen, maar bij alle parochianen zal zijn gedachtenis voortleven. Hier past geen droefheid, hier past gebed en dank. „Wat komt gij rouwe dragen en mijne dood beklagen? Ik rust hier wel tevreden En ben u voorgetreden, En zal Uw komst vsrbeiden Om, zonder meer te scheiden, Te ontvangen zelf van God Het onverganklijk lot, En na een zalig sterven De zaligheid te erven." Pasmoor. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 26 Novem ber na de Hoogmis en na het Lof bijeen komst. Dinsdag 28 November te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 30 November: biljartclub A.D. O. en Zaterdag 2 December na het Lof bij eenkomst. K.J.M.V. Maandag 27 November te 8.30 uur: „Onze ouders en wy", inleider de weleerw. heer J. S. A. Groen, kapelaan te 's-Gravenhage. Dinsdag 28 November te 7.30 uur Maria-Congregatie en Vrijdag 1 December: Sociëteitsavond. St. Nicolaas-winkelweek. Evenals vo rige jaren zullen de gezamenlijke winke liers ook dit jaar wederom een St. Ni colaas-winkel week organ iseeren. Deze win kelweek zal gehouden worden van 29 No vember tot en met 6 December. Door de deelnemende winkeliers -gullen gedurende deze week gratis cadeaupunten worden verstrekt; deze punten zijn van een num mer voorzien en op diverse nummers, wel ke tevoren zijn vastgelegd door burgemees ter Keijzer, zullen een groot aantal waar devolle prijzen worden uitgereikt. NOORDWIJKERHOUT St. Nicolaas komt. In tegenstelling met vorig jaar zal de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" alhier St. Nicolaas we derom uitnoodigen naar Noordwijkerhout te komen, en wel op Zondag 3 Dec. a.s. Om 1 uur zal de H. Bisschop op het sta tion aankomen en vandaar zijn zegetocht door het dorp houden, vergezeld van Zwar ten Piet en gevolgd door de muziekver eeniging. De harmonie hoopt dat de men- schen hun geldelijke gaven ruimschoots aan de collectanten zullen geven, zooveel te meer zal St. Nicolaas dit jaar de kinde ren bedenken! De werkloosheid. Nu de werkzaamhe den aan het nood vlieg veld gereed zijn ge komen, zijn ruim honderd menschen werk loos geworden. Thans staan 365 personen als geheel werkloos ingeschreven. 27 werk- loozen zijn te werk gesteld in de werkver schaffing. RIJNSBURG Bloemenhandel. De prijzen waren in deze week weer wat beter. De Crysanthen vormen de hoofdschotel. Ze komen in veel variëteiten De voornaamsten zijn wel: Flo- ryking die per bos 0.130.18 opbrengen, Bachus ƒ0.160.24, Rose Wueen ƒ0.10 0.14, Nymph ƒ0.10 -0.13, Soleil ƒ0.08—0.10, Rayonanten 0.100.15, Mont blanc f 0.09 0.15, Source d'or f 0.120.16, Choco ƒ0.12—0.15, Yellow ƒ0.12—0.17, Bucking ham ƒ0.14—0.19, Cedy ƒ0.08—0.11, Gold- finder ƒ0.100.14, Rozen per bos ƒ0.20 0.30, Lelies ƒ4 505.60 per 100 kelken. VOORSCHOTEN St. Josephsgezellen. Daar de R.K. Verenigingsgebouwen nog steeds bezet zyn door militairen heeft het vereni gingsleven een stillen tijd doorgebracht. Het is het bestuur der Gezellenvereeniging gelukt in samenwerking met de Graal en de K.M.J.V. alhier een filmavond te orga- niseeren in de zaal van Café „Overbosch" en wel op Dinsdag 28 November a.s., des avond te 8 uur. Alle leden hebben vrijen toegang. Het bestuur hoopt, dat alle leden dien avond blijk zullen geven van hunne belangstelling door aanwezig te zyn. Op Zondag 26 November a.s. zal de commissa- rissenvergadering worden gehouden te 11.30 uur voormiddag in de pastorie ter be spreking van de a.s. viering van het St. Nicolaasfeest. Dinsdagavond zal het resul taat van deze bespreking aan de leden worden medegedeeld. Zilveren jubilarissen op het koor. Dat de jaarvergadering van het Paroch. Zang koor Donderdagavond spoedig was beëin digd. werd beïnvloed door het feit, dat twee leden van het zangkoor hun 25-jarig lidmaatschap van het zangkoor herdachten, n.l. de heeren: Adr. van der Krogt en C. van Brecht en dit feit ging niet ongemerkt voorbij. Een feestcommissie was van te vo ren gevormd en de voorzitter der commis sie haalde beide jubilarissen met hunne echtgenooten af van hunne woning Toen de jubilarissen waren aangekomen werden zij met hunne vrouwen onder het zingen van een welkomstlied de zaal binnenge leid Nadat de feestelingen de voor hen be stemde plaatsen hadden ingenomen, nam de voorzitter van de feestcommissie, de heer B. Lamboo, het woord en huldigde de beide jubilarissen, die steeds trouwe leden geweest zijn van het zangkoor en eindigde met den wensch, dat zij nog vele jaren het geluk mochten smaken als zanger in de kerk te mogen optreden. Na dit welkomst woord voerde de voorzitter van het zang koor, pastoor G. Boos, het woord. Spr. feli citeerde de beide jubilarissen met de vie ring van hun zilveren jubileum als zanger der kerk. God zal u voor dit liturgisch werk zegenen en beloonen, doch niet al leen wenschte spr. het te laten bij een woord van dank, maar het R.K. Kerkbe-: stuur had besloten aan beide jubilarissen een stoffelijk blijk van waardeering te schenken. Namens het kerkbestuur bood de voorzitter aan den heer Adr. van der Krogt een electrische schemerlamp aan en den heer C. van Brecht een mooie leuningstoel. Aan de echtgenooten der jubilarissen wer den bloemen aangeboden. Na dit officieele gedeelte werd de feestavond voortgezet met medewerking van den humorist Spaanderman, die het gezelschap met zijn geestige en luimige voordrachten in de vroolijkste stemming wist te brengen en te houden. Het was reeds laat, toen de feest vierende zangers huiswaarts keerden. Diefstallen. Bij den heer S. is heden een rijwiel ontvreemd, terwijl een aanne mer aangifte heeft gedaan, dat op een bouwwerk aan de Hyacinthstraat cement- bakken ontvreemd zijn, waarvan een met- ALPHEN AAN DEN RIJN Militair hospitaal. B. en W. deelen mede dat door de militaire autoriteiten is Raadhuisstraat, ter inrichting alv militair hospitaal, tegen een nog nader te bepalen vergoeding. Gehuwd: Arnoldus Spaan, 23 jaar en Petronella van Deuren, 22 jaar. Hu ge van Veen 26 jaar en Elisabeth van Eg- mond 23 jaar. Jan Pieter var Veen 29 jaar en Alida Lijsje de Vos, 24 jaar. Ondertrouwd: Jacobus Cornelis de Wit, 30 jaar en Janna Bogaard 24 jaar. Klaas van Leeuwen 27 jaar en Breget- ta Gerdina van Wilgen. Maarten Wind- horst, 24 jaar'met Aagtje Kaatje Goedege- buure, 19 jaar, wonde te Hazerwoude. Evert van Wilgen 25 jaar en Elisabeth v. d. Schee, 23 jaar. BODEGRAVEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt a.s. Woensdag 29 November, des namiddags twee uur, in openbare ver gadering bijeen. De agenda bevat o.a.: Vaststelling van de notulen der vorige-ver gadering. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de Beursstraat. Voorstel tot ingebruikgeving van lokalen der Open bare school. Voorstel tot wijziging van de Verordening regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiginn van de gemeente-veldwachters. Voorstel tot vast stelling van een arbeidsovereenkomst. Aanvrage van eei crediet voor verbou wing van de open filters'der waterleiding tot overdekte snelfilters. Aanviage van een crediet voor het aanbrengen van ver beteringen van het raadhuis. Behandeling van de begrootinran van de gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1940. Voor stel tot het verleenen van eervol ontslag en benoeming van een waarnemend ge meente-ontvanger, administrateur van de gemeente bedrijven. Kath. Militair tehuis. In de commis sie, welke bij het oprichten van dit tehuis is samengesteld, hebben de heeren H. L. var Bunningen, W. van Liempt, A. Veelen- turf, H. P. Ver**er en A. de Vos zitting genomen. Bloedtransfusiedienst. Het voorzit terschap van deze dier st heeft burgemees ter G R. Vonk op zich genomen, terwijl hun medewerking hebben toegezegd de heeren doctoren C. G. A. van Beek, W. Kerpel en S. Reije. De heer M. Ramp, ambtenaar ter secretarie zal de functie van secretaris waarnemen. Personalia. Te Alkmaar slaagde voor het diploma Ziekenverpleging A., mej G. W. Both. ZEVENHOVEN In een bieten-machine geraakt. Het zoontje van den arbeider v. d. S. had het ongeluk met een electrische bieten-machi- Ine in aanraking te komen, waardoor hem twee toppen van zijn vingers werden af gesneden. selaar werd verdacht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Geboren: Rosa Maria, d. van Th. Vervoort en R. M. Vojacek. Ondertrouwd: J. Nell 33 j. en N. Mecheloe 29 j. Gehuwd: G. J. Kramer 27 j. en A. M. Mode. WARMOND St Josephsgezellen. De lezing van on zen Vice-praeses, die op 11 December was vastgesteld zal a.s. Maandag gehouden worden. Onderwerp: „Is bovennatuurlijke godsdient noodzakelijk?" Vorigen keer misten we enkele nieuwe en ook oude le den. Maandagavond 8 uur ook weer pre sent mannen. Verschillende tafeltjes en stoelen zijn weer opgeduikeld, dus zit plaatsen geen gebrek! De Secretaris. NIEUWVEEN Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer II Campfens, is dezer dagen geslaagd voor vakbekwaamheid bakkersbedrijf. ROELOFARENDSVEEN TUINDERSPATROONS-VEREENING „ST. BENEDICTUS." Het collectief contract verlengd. Gisteravond werd door bovengenoemde vereeniging in de St. Pancratiuszaal een ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Jac de Jong zette het doel van de vergadering uiteen, n.l. al of niet verlen ging van het collectief arbeidscontract. Hierna las de secretaris, de heer Joh. J. v. d. Meer, de notulen der vorige verga dering voor. De voorzitter dee.' alsdan aan de verga dering enkele medeedeelingen, n.l. dat de Veen met Ter Aar tot overeenstemming gekomen was, betreffende candidaatstel- ling voor de vakgroepen en dat de candi- daten ook gekozen waren. Voorts dat de heer C. Huigsloot wederom voorzitter van de Veenstreek is. Tevens bracht de voor zitter onder de aandacht van de leden het. nuttige werk van de oud-cursisten-ver een iging, en noemde daarbij speciaal de lezingen, welke door deze georganiseerd worden. Spr. drukte er zijn spijt over uit, dat zoo weinig leden deze lezingen bezoe ken, daar zij toch ook voor hen toeganke lijk zijn. Vervolgens richtte de voorzitter een woord van aansporing tot de ouders om toch hun jongens naar de binnenkort te openen tuinbouwschool te sturen. Dan was het voornaamste punt van deze vergadering aan de orde, n.l. al of niet verlenging van het Collectief arbeidscon tract Vele leden voerden hierover het woord, met uiteindelijk gevolg, dat met algemeene stemmen besloten werd om we derom het contract voor de duur van 1 jaar aan te gaan. Bij de rondvraag wer den door de leden nog vele zwarigheden naar voren gebracht. O.a. sprak men er in de vergadering zijn ontevredenheid over uit, dat de kassnijboonen wederom niet gesteund waren. Het bestuur antwoordde hierop dat de oorzaak hiervan voornamelijk is te vinden in de landelijke kostprijs, aan gezien deze voor kassnijboonen aan zienlijk lager is dan de kostprijs voor de Veenstreek en de Veen in deze al dus sterk gedupeerd wordt. Het bestuur zegde daarna toe, en heeft dit reeds onder de aandacht van het hoofd bestuur gebracht, om alsnog steun voor de kassnijboonen te verkrijgen. Vervolgens kwam het zaken verlof voor militairen ter sprake. Uit de besprekingen bleek wel, dat er in de Veen voor de tuinders al zeer moei lijk zaken verlof is te krijgen, hoewel de noodzakelijkheid hiervan in vele gevallen uiterst dringend is. Aangezien de beslissing in deze indirect by het hoofd der Gemeen te berust, omreden deze daarin advies moet geven, zou een loyaler standpunt aldus meende de vergadering door deze ingenomen op vele gevallen een gun stiger invloed hebben. De geestelijk adviseur sprak hierna nog een opwekkend woordje, waarna de voor zitter de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. St. Willibrordus-herdenking. Gister avond werd door den Volksbond zijn pa troonheilige op een waardige wijze her dacht. De voorz. de heer W. van Ruiten opende met de Chr. groet, waarna de de heer Angenent het leven en werken lezing aanving, geïllustreerd met lichtbeel den. Op zeer uitvoerige wijze beschreef de heer Angenent ons het leven en werken van den H. Willibrord. Met groote aan dacht werd door alle leden deze lezing gevolgd. De voorz. dankte den spreker voor zyn zeer mooie lezing, waarna men tot de 'huis houdelijke vergadering overging. TER AAR Onderlinge Broeiglasverzekering. In onderscheid met vele voorgaande jaren, werd thans de jaarvergadering van de On derlinge Broeiglasverzekering „HETA" met een zaal vol leden vereerd. Om half acht opende de eere-voorzitter, Jhr. K. W. L. de Muralt de vergadering met een kort openingswoord, waarin by zijn vreugde uitsprak over het feit, zich nog eens on der de Ter-Aarsche burgers te mogen be vinden. De oprichting van de HETA is volgens den oud-Burgemeester een wel daad geweest voor de tuinders van deze streek, waaraan hdj den wensch verbindt, dat deze vereeniging zich nog veie jaren intact mag houden tot heil van de leden. De voorzitter, de heer A. Hijdra, sprak nu vervolgens een welkomstwoord, bizon- der tot burgemeester Hogenboom en bur gemeester Bakhuizen, herdacht voorts de overleden nestor van de verzekering, wij- lei. den heer J. Hogenboom. Door den secr.-penn., den heer Ant. Hoogervort, werden de notulen, en het jaarverslag gelezen, waarin deze spreker een teekening gaf van de voorbijgegane jaren. Hieruit het volgende: De inkomsten van den glashandel waren f 5596.74 tegen over de uitgaven, die 4569.31 bedroegen, zoodat in tegenstelling met vele andere zaken en bedrijven, een batig saldo bleef van 1027.43. Toen in 1929 de zaak werd opgezet waren er aanvankelijk 20 leden, en na veel strijd en moeite is thans het ledental 183, met een verzekerd bedrag van 176888.28. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren N. Hoogendoom, Joh. v. d. Jagt en D. C. van Harten. Namens de controle-commissie bracht de heer R. de Regt verslag uit, waarna burgemeester Hogenboom het rapport be handelde van de eindcontrole 'hieraan de wensch toevogende, dat de Heta nog vele jaren haar arbeid zal blijven voortzetten tot heil van de tuinderstreek in Ter Aar en omgeving. Verschillende sprekers voerden nog het woord en boden in de meest onderscheiden vorm en woordenkeus hun gelukwenschen aan, waarna de voorzitter deze prettige bijeenkomst sloot. ZOETERWOUDE (H. R.) „Vlammende Vleugels." Doordat de R.K Volksbond dit jaar niet in staat was z'n jaarfeest te vieren zooals :ij dat jaren gewoon was, o.a. met de opvoering van een tooneelstuk, heeft de St. Josephgezellen vereeniging gemeend, dezen tooncelavond toch te moeten laten doorgaan en heeft daarom op eigen risico „Vlammende Vleu gels", een tooneelspel in vier bedrijven, door Will v. d. Berg, ingestudeerd en zal Zondag a.s. 26 Nov. dit spel ten tooneele brengen. Om de onkosten eenigszins gedekt te krijgen is men niet in staat om ook deze keer de ouders der St. Josephsgezellen gra tis de uitvoering te doen bijwonen. Wy hopen echter ten zeerste, dat dat geen af breuk zal doen aan de belangstelling. Spel en spelers verdienen medeleven. De Jo sephsgezellen zelf hebben vrij toegang. De eerewacht bij het in het St. Laurentius-Ziekenhuis te Roermond opgebaarde stoffelijk overschot van den Duitschen officier-vlieger J. Rexin was betrokken door Nederlandsche militairen neerstortte, naar de grens gebracht en aan Duitsche militaire autoriteiten overgegeven. - Terwijl de eerewacht het geweer presenteert, wordt de kist uit het St. Laurentius-Ziekenhuis te Roermond gedragen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12