Minister Van den Tempel bespreekt zijn voornemens PUROL in huis! ZATERDAG 25 NOVEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 Tweede Kamer Vergadering van gisteren. De heer WIJNKOOP (Comm.) vraagt verlof, de rcgeerirg vragen te mogen stel len over de verscherpte blokkade en de po litieke gevolgen voor Nederland. Hierover zal'a.s. Dinsdag worden beslist. SOCIALE ZAKEN. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk XI (Dep. van Sociale Zaken) der Rijksbegrooting voor' 1940, en wel met de afdeeling „Arbeid". De heer WOUDENBERG (N.S.B.) juicht noch rouwt over het optreden van dezen minister; de N.S.B. ondergaat de dingen. Spr. betoogt, dat de collectieve arbeids contracten verstarrend werken. Spr. is overtuigd van het nut eener glijdende loonschaal. Spr. is teleurgesteld, dat de so cialistische minister den arbeid der ge huwde vrouw niet tegengaat. De heer KROL (C.-H.) is het met den mi nister eens dat het bester is, te beginnen met regelingen van den arbeidsduur van verplegend personeel in rusthuizen dan verkorting van den arbeidsduur in zieken huizen. Het opbouwwerk voor jeugdwerk- loozen moet voortgang hebben. De vakverecnigingen en de bedrijfsraden. De heer KORTENHORST (R.-K is het ermee eens, dat slechts een beperkt werk program kan worden uitgevoerd, 's Minis ters standpunt ten aanzien van den arbeid der gehuwde vrouw heeft spr. teleurge steld. Verschillende maatregelen van socia le rechtvaardigheid zijn ook in dezen tijd noodig. Het groeiproces van het organisa tiewezen zal in en na den oorlog in ver sneld tempo gaan. Steeds weer gaat de we reld in de richting van het organische. De positie van de vakvereeniging worde dus zooveel mogelijk versterkt, ook wat be treft de loonvorming, alsmede verordenen de bevoegdheid voor de bedrijfsraden. Ook in dezen tijd moet de verbindend verklaring van colectieve arbeidsovereen komsten getoetst worden aan economische omstandigheden. Het behoud van betrekkingen. Het behoud van betrekking na de mobi lisatie is een belangrijk vraagstuk, dat niet uit het oog mag worden verloren. Ook in onderling overleg is hier veel te bereiken. Spr. wijst op den omvang van den arbeid van meisjes en gehuwde vrouwen. Met het vraagstuk hangt samen de mechanisatie en de omstandigheden by de toeneming v. d. vrouwenarbeid. Spr. zou speciale Verzorg sters willen in fabrieken, waar veel met vrouwen wordt gewerkt. Overigens kunnen verschillende sociale maatregelen reeds thans worden voorbeeid, o.m. een stakings verbod omringd door waarborgen voor goe de loonvorming. Mevr. BAKKER—NORT (V. D.) be spreekt eveneens den vrouwenarbeid. Spr. waarschuwt tegen teveel beperking der persoonlijke vrijheid. Een wettelijk gere gelde vacantie is voor tallooze groepen een begeerd iets. Spr. wijst op den zwaren ar beid van allerlei personeel, b.v. in hotel- en cafébedrijf, vrouwelijk personeel enz. Door een regeling waren ook vele werkloozen gebaat. Verschillende groepen zijn jaren lang vergeten bij de regeling van de ar beidstijden. Hetzelfde geldt voor landar beiders- en arbeidsters. Gelukkig is hier omtrent een regeling in voorbereiding. Vacantie-regeling landarbeiders. De heer LOERAKKER (R.-K.) hoopt dat ook arbeiders in land- «;n tuinbouw in een wettelyke vacantieregeling worden opge-. nomen. Spr. zou een arbeidsregeling voor landarbeiders toejuichen. Reeds herhaalde lijk is er aangedrongen op een onderzoek naar de verhoudingen in den landbouw, on danks desbetreffende reeds uitgebrachte adviezen, o.m. door den Hoogen Raad van Arbeid. Als het niet anders kan, vrhagt spr. een beperkt ontwerp betreffende den arbeid van vrouwen en kinderen in den landbouw. Een lijdensgeschiedenis. De heer AMELINK (A -R.) betruert dat de ministér niet komt met een wetsontwerp ter beperking van den arbeid inzonderheid van de gehuwde vrouw. De tegenwoordige toestand kan niet bestendigd blijven. Het geen de minister mededeelt in zake de be- drijfsradenwet heeft spr.'s instemming, evenals diens standpunt in zake verorde nende bevoegdheid van bedrijfsraden. In het algemeen ook wat betreft de collectieve arbeidsovereenkomsten; deze kunnen méér worden gestimuleerd. De wettelijke be scherming in het landbouwbediijf is een lijdensgeschiedenis. Hoeveel adviezen te de zer zaken er eeds zyn verschenen, er is steeds niets gekomen van een Landbouw- arbeidswet. Spr. dring', daarop aan. Moge het nu eindelijk eens tot daden komen. Een wettelijke regeling der ondernemingspen sioenfondsen juicht spr. toe. De heer VAN HOUTEN (Chr. Dem.) is door het program van den minister teleur gesteld. Zoo zou verordenende bevoegd heid aantal en aanzien der bedrijfsraden ten goede komen. De kapitalistische onge bondenheid moet na den oorlog niet terug- komen. De minister betrachte spoed met de va cantieregeling. Aan misstanden in fabrie- I ken wat betreft den arbeid van vrouwen en meisjes, moet een einde worden gemaakt; er moet meer vrouwelijk personeel komen bij de arbeidsinspectie. Mevr. DE VRIES—BRUINS (S. D.) be spreekt den arbeid van gehuwde vrouwen en dien van vrouwen en meisjes in fa brieken. Gelukkig wil de minister een verbod van arbeid door gehuwde vrouwen niet bevor deren. De onderzoekingen hebben be vezen dat die arbeid bijna ateeds is in het belang van het gezin. De heer KUPERS (S.D.) betoogt, dat de gemobiliseerden het recht hebben zooveel mogelyk op hun oude plaats terug te komen; Nederland zou niet alleen staan met een desbetreffende wet. Frankrijk en andere landen kennen een dergelijke re geling. Mevr. MACKAY-KATZ (C.H.) schijnt afkeer te hebben van dwang. Goed vak onderwijs acht spr. voor de jeugd zeer noodig. De minister is voorzichtig t.a.v. den arbeid van vrouwen in fabrieken. De heer UILGENGA (S.D.) hoopt dat de veiligheidswet 1934 spoedig ook voor de landarbeiders zal gelden. Spr. bepleit verbetering van arbeidstijden in melk fabrieken. Mej. DE JONG (S.D.) vestigt de aan dacht van den minister op de groepen, die nog langer dan 48 uur werken. Er heer- schen b.v. wanhopige toestanden in het transportbedrijf, grintbaggerbedryf, enz. Bij den minister zal het brengen van ver beteringen in vertrouwde handen zijn. De heer SERRARENS (R.K.) bespreekt de ratificatie der arbeidsconventies. Deze moeten geschieden als er geen overwegen de bezwaren zijn. Spr. waarschuwt tegen gevolgen op den duur van arbeid der ge huwde vrouw. De heer DE VISSER (Comm.) betoogt dat de politiek van de vorige regeering wordt voortgezet. Spr. heeft ernstige be denkingen tegen de wyze, waarop de mi nister zijn arbeid ten uitvoer denkt te brengen. Rede van minister van den Tempel. De MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN, de heer VAN- DEN TEMPEL is dankbaar voor de instemming met den voornaam- stcn inhoud van zijn program. Spr. wil niet meer beloven dan hij denkt te kunnen doen. Beter op korten termijn het moge lijke te verwezenlijken, dan negatief te werk te gaan. Het tot stand brengen eener vacantie regeling heeft vrijwel algemeen instem ming gevonden. Men bedenke dat ons land in moeilijke omstandigheden kan komen. Het ratificeeren van arbeidsconventies is van belang. Maar hier staan we ook weer voor internationale regelingen, en baan brekend werk is niet te verrichten. De bedrijfsraden. Wat de bedrijfsraden betreft, het is jammer gevonden dat er geen breedere grondslag aan gegeven kan worden ver ordenende bevoegdheid zou thans geen zin hebben. Het gaat met de ontwikkeling der bedrijfsraden hier te lande niet snel er zijn er 18 maar het gaat toch voor waarts. Van die 18 zijn er 13 landelijke en 5 territoriale. Het kleine mogen we ook niet verwaarloozen. De grondslagen wor den toch gelegd voor betere sociale ver houdingen in de toekomst. Het nut van collectieve arbeidsovereen komsten is door allen, behoudens den heer Woudenberg, erkend.- Verstarring is niet noodig, men kan ook spreken van aanpas sing aan de verhoudingen. Een glijdende loonschaal heeft altijd opgang in tijden van stijgende prijzen, doch omgekeerd niet. Genoemd instituut behoort overigens krachtig te worden bevorderd. Het Ziekenhuis-personeel. Overwerk moet worden tegengegaan, maar als het noodig wordt geoordeeld door deskundigen, moet het wc Jen toegestaan. Met bepaalde suggesties vindt men bij spr. steeds een open oor. Het streven is ge richt op verkorting van den arbeidstijd der personen, die de 58 uur nog overschrijden. Een nieuwe regeling van den arbeidstijd van verplegend personeel zou thans geen effect sorteeren. Spr. weet dat hier maat schappelijke vooruitgang goed zou zijn voor personeel en zieken. Er zyn tusschen- wegen gegeven als maatregelen voor oude re verpleegsters, verpleegsters by besmet telijke zieken, enz. Spr. kan geen bepaalde toezegging doen, doch zal zien, wat moge lijk is. Spr. hoopt dat deze toezegging practische beteekenis zal hebben. De landarbeid&wet Spr. hoopt een voorontwerp-landarbeids- wet aanhangig te kunnen maken. Het voorontwerp zal wel naar den Hoo gen Raad van Arbeid moeten gaan. Wat het verbod van jeugdige meisjes en jon gens betreft, spr.s uitlatingen in de Me morie van Antwoord zijn niet scherp aan gevallen. Als noodmaatregel is een rege ling niet te zien, het gaat om het belang van het kind zelf. Er is gesproken over bescherming van meisjes in fabrieken. Er blykt toenadering in de verschillende standpunten. De zedelijkheid van jonge menschen is een der belangrijkste vraag stukken. Maar men moet niet met fantas- terij komen. Men mag geen zwak géloof hebben in de moreele kracht van ons volk. Is hier verschil met het werk op GEMENGDE BERICHTEN DE RAMP VAN DE „SIMON BOLIVAR". Van de zyde van de K. N. S. M. wordt ons gemeld, dat de „Oranje Nassau" en de „Batavier" hedenochtend met de schip breukelingen van de „Simon Bolivar" naar Nederland zouden oversteken. De „Oranje Nassau" werd hedenmid dag tusschen 13 en 14 uut te Vlissingen, de „Batavier" tusschen 17 en 18 uur te Rot terdam verwacht. Geredde leden van het B.P.M.- personeel op Schiphol aange komen. Gistermiddag zijn met drie K. L. M.- toestellen ongever vijftig geredden van de ramp van de Simon Bolivar" op Schip hol aangekomen. Voor het grootste deel be stond het gezelschap u;t leden van het B P. M.-personeel, vergezeld van hun vrouwen en kinderen. Op het vliegveld werden zy door een groote schare bloedver wanten en bekenden verwelkomd. De post, welke zich aan boord bevond. Behalve de reeds eerder opgegeven post aan boord van het s.s. „Simon Bolivar" be vond zich aan boord van dit schip ook nog de post voor Barbados en Trinidad, welke sedert 30 October hier te lande ter post was bezorgd. Zooals reeds is medegedeeld, moet wor den aangenomen, dat alle aan boord van het stoomschip aanwezige post verloren is gegaan. HET MIJNENGEVAAR AAN ONZE KUST Motorschoener ontmoette er veertig stuks. De Nederlandsche motorschoener „Mil dred" is, na een reis vol gevaren, te IJmui- den gearriveerd. Tusschen Antwerpen en IJmuiden is men, binnen de territoriale wateren, niet minder dan veertig mijnen gepasseerd, meldt het „Handbl". Voortdu rend heeft de heele bemanning op den uit kijk gestaan en niettemin is men een keer slechts ternauwernood aan een explosie ontsnapt. Vlak voor de „Mildred" ver scheen een myn, die slechts door volle kracht achteruit te slaan kon worden ver meden. Een poos later passeerde men een niet tijdig geziene mijn op een paar me ter afstand. Het is onder deze omstandigheden geen wonder, dat de opvarenden van de „Mil- derd" ten slotte geheel overstuur, waren, in de sluis verklaarde de kapitein, dat hij urenlang het gevoel had gehad een tijd bom mee te voeren, die ieder oogenblik tot ontploffing kon komen. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Militair zat met schoen in de rails vast Toen Donderdagavond de 24-jarige mi litair van 't Z. uit Zaltbommel de spoor brug in de lijn Amersfoort-Kesteren te voet, met de fiets aan dt hand, passeerde, raakte hy met een van zyn schoenen tus schen de rails en een sluitstuk beklemd. Al zijn pogingen los te komen bleven vruchteloos en toen dan ook een trein in volle vaart naderde, dacht hij niet anders, dan dat zijn einde nabij was. Toen de locomotief op tien meter af stand van hem genaderd was, wist hy zich los te rukken en zoo aan den dood door verplettering te ontkomen. Zijn fiets werd echter dbor den locomotief aan stukken gereden. Onderdeelen van het rijwiel ble ven aan de buffers hangen en toen dan ook de trein in Wouden-berg aankwam, werd dadelijk het station Amersfoort ge waarschuwd. Een onderzoek werd inge steld en men vond den militair nabij de spoorbaan door de emotie geheel over stuur, doch overigens volkomen onge deerd. kantoren en in huishoudingen? Spr. be twijfelt het. Geeft men zich wel rekenschap, welk een teer onderwerp een onderzoek moet zyn? Aan de inspecties is opdracht gege ven, hun gegevens over te leggen. Daarom wil spr. niet op het verzoek van een spe ciaal onderzoek ingaan. Spr. is een voor stander van sociale werksters; zijn ze ge schikte personen, dan knappen ze allerlei moeilijkheden op, in fabriek en thuis. Spr. heeft waardeering voor hen, die dit al in voerden, en zal dit bevorderen. Hier ligt een groot probleem. Spr.'s houding betreffende vrouwenar beid wordt afgekeurd en goedgekeurd. Men hange niet aan dogma's. Het is in alle om standigheden goed, den arbeid van de ge huwde vrouw te beperken aldus luidt ook een dogma. Het is een zeer ingewik keld probleem met veel meeningsverschil. Men late het dogma voorloopig bezinken. De gemobiliseerden. Wat aangaat het herplaatsen van gemo biliseerden in het bedrijfsleven, de Regee ring heeft dit vraagstuk onder het oog ge zien. Ze richtte een oproep tot de werk gevers. Doch een wettelijke regeling heeft teveel bezwaren. De regeering erkent het probleem en zal zooveel mogelijk helpen. Wettelijke regeling hier te lande is wel zeer moeilyk, terwijl men alle gelegenheid heeft tot ontduiking. Moreele drang is ge- wenscht, verder kan spr. geen toezegging doen, doch het laatste woord over deze zaak is nog niet gesproken. De belangen van hen, die aan de grenzen staan, moeten worden behartigd. De vergadering wordt om 6.45 'uur ver daagd tot Dinsdag een uur. DE MOORDAANSLAG TE SPRANG. Dader te Tilburg gearresteerd. Zooals we reeds meldden is Woensdag middag de ongeveer 30-jarige mej. T. te Sprang-Capelle bfl Waalwijk het slachtof fer geworden van een moordaanslag. Aanvankelijk gaf de aangevallene op, dat zy door een reizend koopman zou zijn aangevallen, doch later kwamen er ver schillende dingen aan het licht, die meer en meer de overtuiging wettigden, dat het slachtoffer een en ander verzonnen had om den eigenlijken dader te sparen. Woensdagavond was de toestand van mej. Tr., die zich in het ziekenhuis te Raamsdonkveer bevindt, zorgwekkend. Twee messteken waren tot 10 c.M. diepte in haar lendenen gedrongen waarbij een der nieren nagenoeg doormidden was ge stoken. Dokter Roos achtte operatief ingrij pen noodzakelijk, doch ondanks dat blijft levensgevaar aanwezig. Burgemeester Smit wees bij zyn bezoek aan de verslagene, in voorzichtige bewoor dingen op den ernst vaar haar toestand. Hij kon zich niet indenken, dat zij, in haar mo gelijk laatste levensuren, een leugen zou willen staande houden. Na aanvankelijk op nieuw volhard te hebben in haar oorspron kelijke verklaringen herriep het slachtof fer haar mededeelingen en gaf zij een vol ledige uiteenzetting van de toedracht van 't drama, daaarbij den naam van den dader noemend. Het bleek dat hier een ongunstig bekend staand persoon uit Waalwijk de ple ger van dit drama was, n.l. de 30-jarige A. H., wonende in een steeg aan de Groote- staart te Besoyen. Deze H. kwam meermalen bij mej. T. over den vloer. Woensdagmorgen betrad hij op nieuw haar woning, terwyl haar man by de werkverschaffing was. Zijn bezoek heeft tot twist aanleiding gegeven; de vrouw zei- de hem, na deze ruzie, de woning te verla ten. H. greep in zyn opwinding een brood mes van tafel en bracht de vrouw daarme de twee diepe steken in de lendenen toe. Zij zeeg kermend in elkaar, waarna H. weg vluchtte en per fiets in onbekende rich ting verdween. Ondanks 'jverig speuren der politie, mocht het haar tot op heden niet geluk ken den dader *e arresteeren. De mogelijk heid wordt niet uitgesloten geacht, dat hy over de grens naar België is uitgeweken. De dader gearresteerd. Nader verneemt de „Msbd." uit Tilburg, dat daar gistermiddag door de opmerk zaamheid van een rechercheur de voort vluchtige dader is gearresteerd. Hij is naar Sprang overgebracht NOG GEEN SPOOR VAN HET TE AMSTERDAM VERDWENEN MEISJE. Onderzoek door het geheele land. Dag en nacht wordt er nog gezocht naar de verdwenen Johanna Elisabeth de Nig- tere. Niets is nog omtrent haar bekend ge worden. De politie in alle plaatsen van Neder land werd gisteren per radio verzocht con- tTole te doen houden in alle hotels, loge menten en pensions, hetgeen gebeuren zal. Tientallen menschen hebben zich reeds by de politie gemeld voor het geven van al lerlei inlichtingen, welke tot heden toe geen resultaten hebben opgeleverd. Aan één mededeeling hecht de politie intusschen wel eenige waarde, n.l. dat het meisje Maandagavond gezien zou zyn op de Lemmerboot. Zij zou in gezelschap zyn van een korporaal. Het signalement van dat meisje klopte vrij goed met dat, hetwelk aan de politie was verstrekt en gepubli ceerd is. Steeds meer en meer wint de gedachte veld, dat het meisje in leven is, doch het slachtoffer geworden is van iemand, die sterk overwicht en grooten invloed op haar heeft. In deze richting wordt dan ook ver der gespeurd. Intusschen verkeeren de ouders, zooals te begrijpen ls, steeds maar in de grootste ongerustheid. Mevrouv; De Nigtere is er zoodanig aan toe, dat zij nog steeds het bed moet houden. De zwaar beproefde ouders kunnen zich maar niet indenken, wat hun kind overkomen is. Voor hen is de toenemende pijnlijke onzekerheid, gelijk men begrijpt, een groote kwelling. Johan na stond bekend als een zeer oppassend meisje. Zelden ging zij uit en meestal in gezelschap van haar vader en moeder. Te hopen is, dat er spoedig eenig licht in de mysterieuze gebeurtenis komt. „Tel." LIJKJE OPGEHAALD. Het sedert 9 November j.l. vermiste 4- jarig dochtertje van de familie Bouma te Franeker is gistermorgen door een schipper uit het groote Kanaal opgehaald. BRUTALE STREEK VAN TWEE KWAJONGENS. Hij had nog nooit gechauffeerd of getelefoneerd. Twee Enschedeesche jongens, resp. 18 en 16 jaar oud hebben een zeldzaam sterk staaltje uitgehaald! Op het Van Loenshof aldaar zagen zij een personenauto staan, een Studebaker model 1930. De portieren waren niet op slot, het contactsleuteltje stak in het dash- bord, kortom de auto was voor gebruik gereed. De beide knapen stapten in en weg reden ze, eerst naar Zwolle, toen naar Meppel. Toen naar Assen, vervolgens weer HET VLIEGONGELUK BIJ ROERMOND. Lijk van Duitsche vliegenier aan do grenzens door Duitsche militairen in ontvangst genomen. (Vervolg). s Onder het spelen van treurmuziek van Chopin en Beethoven werd het stoffelijk overschot van luitenant Rexin van het Laurentius-ziekenhuis te Roermond naar het station te Roermond overgebracht. Plechtig langzaam onder het roffelen der met rouw omfloerste trommen trok de stoet door de straten van Roermond. Of schoon er een druilerige regen viel, was er van de zijde van het publiek veel belang stelling. Algemeen was er deernis met het lot van den jongen man. By het station trok de stoet langs de op- gesrtelde militaire autoriteiten, waar o.m. stonden kolonel L. J. Schmidt met toege voegde officieren van zijn staf, kapitein G. S. Sicco Smit, vertegenwoordigende den generalen staf en kapitein Jurissen, van den etappe-spoorwegdienst. De kist was gedekt met den hakenkruis- vlag en vele bloemstukken. Te Vlodrop stond op het plein achter het station een Duitsch eere-escorte opgesteld onder com mando van majoor Mettig, een viertal of ficieren en een tiental onderofficieren. De Nederlandsche troep werd opgesteld op het plein en het vuurpeleton nam links en rechts van de Duitsche legerauto, waarin het lijk vervoerd zou worden, plaats. Nadat de officieren aan elkander waren voorgesteld en de kist bij de auto was ge bracht, gedragen door een twaalftal on derofficieren van de Nederlandsche lucht macht, onderwijl de stafmuziek van het zesde regiment het „Deutschland ueber al les" en het „Horst Wessellied" speelde, klonk een kort commando, het gewees ging aan den schouder en het eeresalvo klonk, weerkaatst door de omringende bosschen. Majoor Hamm droeg hierop het stoffelijk overschot over aan majoor Mettig en ver klaarde het te betreuren, dat een Duitsch officier in ons neutrale Nederland op zoo tragische wijze het leven moest laten. Gaarne heeft het Nederlandsche leger hem alle eer bewezen. Majoor Mettig dankte voor de wijze, waarop zyn collega de laatste eer was ge bracht. Vervolgens werd de kist in de legerauto geplaatst en de kransen erop gelegd. De Duitsche manschappen namen in een viertal legerauto's plaats en langzaam trok de stoet naar de grens. Hiermede was de indrukwekkende plech tigheid op Nederlandsch grondgebied ge ëindigd. Bij Brand- en Snijwnnden, Pijnlijke Kloven» Ruwe handen en Schrale huid terug naar Zwolle. Vandaar naar Deventer en Zutfen en daarna naar Almelo. Eén keer kochten zy onderweg ergens benzine, meermalen hebben ze den wagen terzijde van den weg gezet om even een tukje te doen en wat op verhaal te komen van hun ongewoon avontuur. In Almelo stapte een der knapen een telefooncel binnen, belde de politie aldaar op en deelde mede, dat er in Enschede een auto was gestolen, dat deze auto zich In Almelo op de markt bevond en dat de da ders voor het grijpen waren. De Almelo- sche politie toog ijlings naar de markt, dochvan de gestolen auto was niets t« bespeuren. Deze was al weer verder gere den, het Noorden in naar Vriezenveen. In de buurt van Sibculo-Mariënburg weiger de echter de motcr plotseling door een of andere oorzaak. De knapen schoven het voertuig op het erf van een boer, wachtten een vrachtauto af, waarvan de chauffeur bereid was hen mee te nemen en reden op deze wyze naar Almelo. Hoe moesten ze vandaar in Enschede komen? ZU vonden er wat op. Want of het zoo moest zyn: ergens naast een woning stond een auto natuurlyk met het contactsleu teltje in het dashbord. De jongens stapten in en reden naar Enschede. De oudste zetto zyn metgezel netjes by diens woning af en tufte daarna naar het politiebureau, waar hy de auto terzyde van het gebouw neer zette. Hy kneep er toen niet uit. neen: hy droeg de volle consequenties van zyn daad: hy stapte netjes naar binnen en diende zich heel onnoozel aan als den autodief, naar wien sedert een etmaal gezocht werd Hoe kwam je er by zooiets te doen? vroeg de dienstdoende inspecteur op stren gen toon. Och meneer, ik wilde een graag een keer chauffeeren. En.... nou heb ik ge chauffeerd! Maar hoe haalde je het in je hoofd de politie in Almelo op te bellen. Ik had nog nooit getelefoneerd. En. nou heb ik getelefoneerd! De tweede knaap werd dcor de politie uit huis gehaald en samen hebben de beide jeugdige avonturiers den nacht op het poli tiebureau doorgebracht. Het gratis autoritje kan hun nog wel eens duur te staan komen. „Msb."j

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11