D MOHAMEDAANSCHE PLECHTIGHEID rie mannen en hun noodlot £eicboJie (Bou/^cmt Op plechtige wijze is te Batavia de .Idil Fithri", de godsdienstige feestelijke viering van Lebaran (Mohamedaansch einde der vasten en Nieuwjaar) weer gehouden. Tijdens de plechtigheden op het Waterlooplein De oudste inwoonster van Gouda, de wed. A. de Hoog Kazius, is héden hooderd iaar geworden H. M. de Konngin bracht Vrijdag een bezoek aan Zeeland ter inspectie van eemge legeronderdeelen. De aankomst der vorstin te Vlissingen Ier gelegenheid van Lebaran, het Mohamedaansch einde van de vasten en Nieuwjaar, werd te Batavia door de padvindersorganisatie voedsel uitgereikt aan de armen Eet nu mosselen Onder auspiciën van het Centrale Verkoopbureau van mosselen in Nederland is te den Haag een „mossel-propaganda demonstratie" gehouden, waarbij voor de vele genoodigden het bereiden en de qualiteit van mosselen werd duidelijk gemaakt De voorbereidende werkzaamheden voor de Engelsche oor!ogs-inschrijvingen door de Britsche spaarders zijn op de postkantoren van Londen en de andere groote steden in vollen gang FEUILLETON A. J. HUISMAN. 42) O' Malley keek den man een moment on derzoekend aan. In het optreden van den butler kon O' Malley geen spoor van ver scholen ironie ontdekken, alleen maar een beleefd verlangen om een ander van dienst te zijn Hy geloofde niet dat de man loog. „Neen, dank u; ik heb geen boodschap", antwoordde hy. „Ik kom nog wel eens op een avond terug". Hij aarzelde en eindig de met een abrupt „Goeden avond". „Goedenavond, meneer1.' Hij had nog maar een paar blokkn geloo- pen toen het hem inviel, dat hij zonder veel moeite er achter kon komen of de butler gelogen had of niet. Hij wist dat Schenk op werdagen meestal in zijn huis in de stad sliep en de weekends op zijn uitge strekt buiten doorbracht. Als hij in de stad was, zou hij in den loop van den avond hoogstvermoedelijk wel het huis verlaten of weer binnengaan. O' Malley ging naar een sigarenwinkel en kocht een voorraad sigaretten. Daarna keer de hij weer naar den hoek van Madison Avenu terug en stelde zich zoo op dat hy de voorzijde van het huis, in de gaten kon houden. Tot middernacht bleef hij op zijn post, af en toe heen en weer loopend in een natuurlijke behoefte aan beweging. Een paar bedienden waren terur lek omen en door de zijdeur naar binnen gegaan, maar van Schenk was geen spoor. Het zou dwaasheid zijn nog langer te blijven. O' Malley keerde naar huis terug, naar zijn eigen huis, niet naar het tijdelijk ver blijf bij mrs. Peil. Hij was dood op na de emoties en physieke vermoeienissen van den dag en zag op tegen den langen tocht naar het verre pension. Mc Girk liep niet weg. Met loodzware voeten strompelde hij de trappen op en trad de donkere voorka mer binnen. Hij keerde zich om om de deur te sluiten en draaide aan den schakelaar van het electrische licht. Daarop wendde hij zich opnieuw om, weer naar de ka mer die thans helder verlicht was, hief de armen omhoog en bleef stokstijf staan Zijn gemakkelijke stoel, die meestal naar den haard gericht stond, was nu in de rich ting van de deur geschoven. I n den stoel zat een man in een donker costuum, met een slappen hoed die in de oogen getrok ken. Hij leunde behaaglijk achterover, de handen in zijn schoot. Maar een hand hield een groot pistool vast, waarvan de loop onbeweeglijk op O' Malley gericht was. HOOFDSTUK XVm. Kaarten op tafel. Bij den eersten blik op de revolver en het halfbedekte gelaat van den man in den stoel, dacht O' Malley dat de politie hem op het spoor gekomen was en zijn handen wa ren bijna automatisch omhoog gegaan Maar het volgende moment verschafte hem klaarheid en bracht hem tegelijk in stom me verbazing. De nachtelijke bezoeker was Ward Bar rel* „Neen, houd je handen maar omhoog", merkte Barrett koel op. „Ik ben niet gewapend", was het korte wederwoord. De andere man staarde hem een oogen- blik aan. „Mooi! U hoeft niet bang te zijn; dit ding gaat alleen gemakelijk af. Gaat u zitten." Nieuwsgierigheid onderdrukte O' Mal ley opkomende woede over dezen autori- tairen toon. Hij liep naar den divan, ging zitten en keek zijn bezoeker aan. „U bent vriendelijk", verklaarde hij min zaam. „En dit is een onverwacht genoe gen. Ik heb er dan heelen dag al naar ver langd een onderhoud met u te hebben „Wat weerhield u?" vroeg Barrett droog. O' Malley staarde hem aan. Schenk te spreken wilde krijgen", ant woordde hij als terloops. Als deze opmerking Barrette aan het schrikken maakte, dan liet hij daarvan toch niets merken. Allen kreeg zijn gezicht een strakke, dreigende uitdrukking. O' Malley zag hoe de sterke vingers zich vaster om de revolver sloten. „En ik", verklaarde Barrett grimmig, ,heb hier gewacht omdat ik u wildé spre ken! Waar is mijn zuster?" De vraag kwam wel heel onverwacht. OMalley boog zich naar voren. „Uw zuster?'" herhaalde hij werktuige lijk. „U bedoelt miss Hunt?" Barrett gaf geen antwoord. Hij hield zijn oogen onafgebroken op den Ier gericht. O' Malley zag de trillende spieren van Bar rett'* kaak, terwijl hij zijn *udende woe de trachtte meester te blijver Hij sprong overeind, een *ew*gln*, /ie d*. lovf vt» Barretts revolver dichter bij hem bracht. Hij negeerde dit dreigement. „Wel allemachtig", barstte hij uit; „is miss Hunt niet thuis? Ik heb vanmiddag met haar theegedronken. Bedoelt u haar?" „Ga zitten", beet Barrett hem toe; „en laat die onschuldige verbazing maar. U weet drommels goed wie ik bedoel! Waar is ze? Wat hebt u met haar uitgevoerd? Ik heb u verteld, dat dit ding hi>r heel ge makelijk afgaat Vooruit vlug!" Meer uit stomme verwondering dan ge dwongen door den wil en het wapen van den ander, nam O' Malley zijn plaats weer „Luister nu eens goed, Barrett", drong hij aan, „ik geef u mijn woord van eer. dat ik niet weet waar ze is. We zijn omstreeks half zeven van elkaar gegaan. Ik heb haar in een taxi gezet en zeli den chauffeur het adres gegeven. Sindsdien heb ik haar niet meer gezien, werkelijk niet!" Barrett kreeg een woedeaanval die O' Malley ontstelde. „Verdraaid nog aan toe, ik geef je nog een minuut om mij te zegen waar ze is!" riep hij met trillende stem. „Als je dat niet doet, schiet ik je neer als een hond! Kies nu zelf maar. Ik meen wat ik zeg!" Een plotseling visioen van het slappe lichaam en het grauwe gezicht van Bind- les deed een kil gevoel langs O' Malley's ruggegraat gaan, maar behalve een trek van berustig veranderde er aan zijn ge zicht niets. Hij leunde achterover op den divan. „Uitstekend", zei hy. „Aangezien ik ab soluut niet weet waar ze is, moet u maar schieten. Maar als zij werkelijk verdwe nen is, vind ik dat u haar beter kunt gaan zoeken, inpiaats van hier te zitten en i»ij als schietschijf te willen gebruiken. Maar ga gerust uw gang." Nog een paar gespannen seconden bleef Ward Barrett hem aanstaren. Toen liet hy met een snelle beweging de revolver in zijn zak glijden en begon de kamer op en neer te loopen alsof O' Malley lucht voor hem was. Deze was teveel van zyn stuk gebracht door de schokende tijding en het optre den van zijn bezoeker, om iets anders te doen dan te blijven zitten en voor zich uit te staren. Na een poosje keerde Barrett zich met een flauw glimlachje naar hem toe. „Goed dan", klonk het; „ik veronderstel dat u de waarheid spreekt. Eerlijk ge zegd dacht ik ook niet dat u er iets mee te maken had, maar ik moest mij overtuigen. Ik hoopte eigenlijk dat het wèl zoo zou zijn „U hooptedat ik...." echode O' Malley verwezen. „Dat spreekt immers vanzelf', antwoord de Barrett ongeduldig. „Want dat u het niet bent, maakt de zaak heel wat erger. Ziet u dat zelf niet in?" O' Malley's hersenen begonnen weer te werken. „Bedoelt u", vroeg hy, „dat Claudia miss Hunt werkelijk verdwenen is?" „Dat bedoel ik inderdaad!" Barrett wierp hem een nieuwsgierigen en eenigszins :.ro- nischen blik toe „Om zeven uur is ze het huis uitgegaan", bulderde hij plotseling, „en om twaalf uur was ze nog niet terug. Ik heb hier net getelefoneerd." „Maar hoe w*it u h*t? B;nt u dan zelf thuis geweest?" Barrett hief met en rak het hoofd op en k»*k hem aan fWnr.it w®rvnli*H»

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10