OMGEVING Will U Iets weten? MAANDAG 20 NOVEMBER 193» OE LEIDSCHE COURANi TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Volksbond De eerste ledenvergade ring in dit seizoen werd Vrijdagavond ge houden. De belangstelling was slechts ma tig. Als spreker trad op de heer H. J. Kui per van het R. K. Werkliedenverbond met het onderwerp „Onze Katholieke Arbei dersbeweging in de huidige moeilijke tijds omstandigheden". Spr. zette uiteen, wat het Verbond de laatste maanden deed voor de regeling der vergoedingen aan de ge zinnen onzer gtmobiliseerden; ten tweede voor de werkloozen en ten derde voor de nog werkenden tegen zeer lage loonen. De rede met tallooze voorbeelden toege licht werd met groote aandacht gevolgd. Grooter werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt thans 460, vorig jaar op denzelfden datum was dit 240. Gouden Echtvereeniging. Het echt paar P. KommerUbbels zal op 28 dezer den dag herdenken, waarop het voor 50 jaar in den echt trad. De bruidegom is 74, de bruid "il jaar oud. Geboren: zoon van M. de VosAarts zoon van J. RusmanKerkvliet zoon van M. P. H. Wiersmavan der Werf dochter van A. Straathofvan Rooden zoon van A. M. WassenaarAarts. Ondertrouwd: C. Colijn en J. de Rooij. Getrouwd: J. A. van Tongeren en G. M Nederstigt J. P. L. Ramakers en A. J. J. Husemeier. Overleden: P. Hopman m. 81 jaar. LISSE Militairen maken nachtelijk burenge rucht. In een der afgeloopen nachten hebben eenige militairen zich aan nach telijk burengerucht schuldig gemaakt. In het nachtelijk uur hebben zij gebruik ge maakt van trommel en trompet. Een der militairen, die zich in nachtgewaad op straat bevond, is door de politie in verze kerde bewaring gesteld. Zijn kameraden konden zich met deze handelwijze niet vereenigen en dreigden met geweld hem uit de cel te ontzetten. Dit gelukte hun niet. De in arrest gestelde militair is later ter beschikking van zijn commandant ge steld. Het duurde geruimen tijd voor de rust was teruggekeerd. NOORDW1JK Uitbreiding personeel distributiedienst. De dagelijksche leiding van het distri butiekantoor was tot dusver opgedragen aan den chef van de afdeeling algemeene zaken ter gemeente-secretarie. De weder sterk toegenomen omvang van de werk zaamheden ter secretarie, speciaal op die afdeeling, maken het echter onmogelijk de combinatie van afdeelingschef en lei der van de distributie langer te bestendi gen. Het is daarom, dat B. en W. den Raad thans voorstelen, voor de distributie een afzonderlijke afdeeling te vormen. In ver band hiermede stellen zij voor, het perso neel van dien dienst voorloopig te doen bestaan uit: a. een chef van het bureau distributie op een salaris van 1995 tot 2565 (gelijk aan dat van de adjunct-commiezen le klasse ter secretarie); b. ten hoogste twee schrijfster-typistes op een salaris van 800.tot 1200. (gelijk aan dat van de klerken ter secre tarie). Een tweetal typistes is begin September reeds werkzaam gesteld, waarvoor de Raad voorloopig reeds een crediet ver leende. Als dit voorstel door den Raad wordt aangenomen, komt er voorloopig dus alleen een afdeelingschef bij. Voorts wordt er nog een crediet ge vraagd van 1500.voor de inrichting van het lokaal voor het distributiebureau (voorloopig blijft dit ten raadhuize geves tigd), alsmede voor het gebruik van dit lokaal, verlichting en verwarming en gra tificaties voor extra werk. Vermelding dient, dat het rijk 85 pet. in deze kosten bijdraagt, zoodat de gemeen te slechts 15 pet. der kosten draagt. NOORDWIJKERHOUT DE GERESTAUREERDE WATERMOLEN VAN DEN HOOGEVEENSCHEN POLDER IN GEBRUIK GEvSTELD. In tegenwoordigheid van een groot aan tal genoodigden is Zaterdagmiddag de wa termolen van den Hoogeveenschen polder, welke sedert 10 jaren op nor-activiteit ge steld was, in gebruik gesteld. De molen is thans voorzien van het nieuwe systeem Dekker. Onder de vele belangstellenden merkten we o. a. op den voorzitter van de Vereeniging De Hollandsche Molen, mr. P G. van Tienhoven en het hoofdbestuurs lid dezer vereeniging Jhr. mr. F. van Rijcke- vorsel, den diikgraaf van Rijnland mr. P. Pijnacker Hordijk, ir. F. Stokhuizen, adj. dir. van de Lichtfabrieken te Leiden, mr. dr. P. G. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophande' en Fabrieken te Leiden, prof. ir. J. Muijber van de Technische Hoo- geschool te Delft, dr. C. Braak, directeur van het Kon. Ned. Meteorologisch Insti tuut te De Bildt, prof. A. M. Zekveld, ver tegenwoordiger van de vereeniging tot verbetering van de vakopleiding in Neder land, ir. P. de Gruijter van het Hoogheem raadschap van Rijnland, dr. E. M. ter Kuyle hoofdcommies van het Rijksbureau voor Monumentenzorg, den burgemeester van Noordwijkerhout A. A. C. M. van Iersel en den heer ir. L. T. v. d. Wal, hoofdinge nieur van oen Provincialen Waterstaat van Zuid-Holland. Le voorzitter van den Hoogeveenschen polder, de heer H. v. d. Poel heette alle aanwezigen, die rondom den met vlaggen en wimpels versierden rr.olen stonden geschaard hartelijk welkom. Spreker zeide, dat indertijd tot machinale bemaling was overgegaan, omdat de oude Hollandsche Molen niet kon presteeren wat de machine deed. Met het systeem Dek ker echter, vervolgde spreker, is de water- verplaatsing van den molen veel en veel grooter. De mobilisatie heeft ons besluit de molen te laten restaureeren, verhaast, zoodat de reconstructie met dit nieuwe systeem een feit is geworden. Onze blik was niet alleen gesteld op het behoud van den molen, doch ook op het behoud van onze portemonnaie, wind im mers is er bijna altijd en voor niets en de kosten voor het restaureeren waren gering. De ingelanden zijn er erg mee gebaat. Hierna nam de voorzitter van de Vereeni ging de Hollandsche Molen het woord. Deze zeide, dat het een eigenaardigheid is, dat de Vereeniging de Hollandsche Molen geen invloed heeft uitgeoefend op de res tauratie. Hier wordt bewaarheid ons ge voelen, dat mer groote resultaten met de molens kan bereiken. Langzamerhand voelt men de groote beteekenis van den wind in Holland. Ook het bestuur van den Hooge veenschen polder heeft dit ingezien. Het grootste succes voor de vereeniging de Hol landsche Molen zal zijn dat zij overbodig zal worden, doordat uit eigen beweging de niet meer in gebruik zijnde molens in eere hersteld zullen worden. Vervolgens nam de burgemeester van Noordv/ijkerhout het woord om den polder geluk te wen- schen met de plaats gevonden restauratie. Hierna nam Jhr. van Rijckevorsel het woord om in het kort het beroep van mo lenaar uiteen te zetten, een beroep dat meestal van vader op zoon overgaat. Spr. bood namens de Vereeniging de Holland sche Molen den molenaar, den heer Cozijn, een ingelijste foto aan, waarop verschillen de typen molens staan afgebeeld en een in gelijst attest van de Vereeniging als bewijs voor den Molenaar en zijn zoon, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het werk in den molen Daarna werd de molen in gebruik gesteld. Onder het geklik-klak van de persfotogra fen trok ir. v. d. Wal de vang van den mo len los, welke toen batig begon te draaien. De molen moet een oppervlakte bemalen van 480 H.A. en heeft 23 meter vlucht. Het is een meer dan 300-jarige achtkantige bo venkruier met riet bedekt. De hoofdcon- struetie bestaat uit behakte eikenbalken (niet gezaagd) en is daarom het kenmerk van den hoogen leeftijd van den molen. Het wateropvoerwerkrtuig is een staand scheprad met een gemiddeld waterverzet van 50 M3. per min. De molen heeft ge durende 10 jaar op nonactiviteit gestaan daar het scheprad motorisch werd aange dreven. De ingelandenvergadering van 11 Mei j.l. besloet met bijna algemeene stem men tot herstel van het windmaalbedrijf in verband met de internationale spanningen waardoor mogelijk de aanvoer van olie gestagneerd zou kunnen worden. De molen is geheel gerestaureerd en voorzien van Dekkerwieken. Ook werd de lange spruit- balk en het kruirad vernieuwd. De bedoe ling is, dat de windkracht nu weer als hoofdkracht zal fungeeren en de motor als reserve zal dienen. De molen loopt ver bazend licht en snel, tot groote tevreden heid van molenaar en polderbestuur. Na de plechtige ingebruikstelling werd de molen bezichtigd en de omgeving waar na het gezelschap zich naar het stations koffiehuis Piet Gijzenbrug begaf, waar een warme kop koffie werd aangeboden, het geen niet versmaad werd, daar de stevige zeewind bij de molen ijskoud was geweest. .Thi. van Rijckevorsel nam nog het woord *»n vergeleek de nieuwe gerestaureerde mo- ler. met de oude molens van vroeger, deze laatsten kunnen slechts 25 pet. van den tijd malen, nu is er 75 pet. gelegenheid om te malen. Twee voordeelen heeft het nieuwe systeem, le meer tijd om te malen; 2e de kracht van den molen is verdubbeld dank zij de gestroomlijnde wieken. Voor mr. van Tienhoven is het vandaag een pret tige dag, zei spreker ten slotte, want dit is de vijfde molen van jaar die wederom in eere hersteld is geworden. Een broer van den heer Dekker sprak ten slotte ook nog eenige woorden, waarmede de bijeenkomst werd gesloten. In den loop van den mid dag was bij het polderbestuur nog een felicitatie telegram binnengekomen van den Voorzitter van den R. K. Korenmole- naarsbond. Personalia. De gemeenteveldwachter T. Verbree. die onder de wapenen was geroe pen heeft zijn dienst wederom hervat. Door ien Minister van Defensie is hem vrijstel ling verleend van verdere opkomst. ZILK Fancy Fair. Gisteren werd door de Derde Orde een fancy fair georganiseerd ten bate van de armen van deze parochie. De fancy fair, waarop tevens alle door de naai krans vervaardigde kleeren waren ten toongesteld, is een nog grooter succes ge worden dan andere jaren. Buiten de vele andere attracties waren het wederom het rad van avontuur en de loterij, waaraan waardevolle prijzen wa ren verbonden, die de groote belangstel ling trokken. De eerste prijs, een fiets, met op no. 565-blauw, de tweede prijs, een fraai Landwerk, sprei, op no. 696 paars en de derde prijs, een wellen deken, op no. 52 blauw. Van een aardige collectie poppen, welke ook werd tentoongesteld, bracht de eerste pop, die bij opbod werd verkocht 12 op. Vergadering Kring Bloembollenstreek van de L. T. B. „Mag en kan de Regeering toestaan dat deze kip die haar zoo vele gouden eieren gelegd heeft, afgeslacht wordt?" aldus de heer Th. van Rijn in zijn openingsrede op de vergadering van den kring Bloembol lenstreek Zaterdagmiddag in de Nachte gaal te Lisse, welke hij begon met er op te wijzen dat deze vergadering mede be legd was ter bepaling van de aan te ne men houding tegenover het Collectief Ar beidscontract voor het contractjaar 1940 '41. Spr. meende allerminst te overdrijven indien hij de toestand ontzettend moeilijk noemde. Tot nu toe hadden wij hoop, dat de Regeering de reddende hand zou bie den, welke hoop vooral na de radio-rede van den Minister versterkt was. Spr. her innerde aan het steunplan door de Neder- landsche Sierteeltcentrale aangeboden, be helzende een bedrag voor betaling van het surplus op basis van de minimumprij zen min 24 pet., eenige vergoeding voor het plantgoed en tegemoetkoming in de kosten voor de, door de omstandigheden, onuitgevoerde orders. Het gevraagde be drag is geheim, maar algemeen wordt aangenomen dat het rond 12 millioen ge weest is. Lang heeft de bollenstreek ge wacht, openlijk gezegd, begrijpende de moeilijkheden van de Regeering, heeft men met prijzenswaardige kalmte ge wacht. Niet dat men intusschen niets ge daan heeft, men heeft veel en hard ge werkt. Dank bracht spr. aan de 5 groote Kamer fracties, vooral aan de katholieke frac tie er. speciaal aan den heer A. J. Loer akker. aan wien, door de fractie, de ver dediging onzer belangen was opgedragen. Ook de samenvatting van alle organi saties in het vak was uitstekend. Uitgaande van de veronderstelling dat de Maandag 13 November toegezegde 3 millioen in mindering is zijn wij de Re geering dankbaar voor dezen steun. Spr. (pag en kan niet aannemen dat dit alles is, gezien de cijfers, benoodigd voor het surplusfonds. 6.700.000 in het fonds kan, door heffing van de 24 pet. op de kweekersnota's, anderhalf millioen worden, zoodat dit fonds, met de 3 millioen, millioen zal bedragen; voor eenigermate vergoeding van het plantgoed was 4.500.000 gulder. gedacht! Er wordt gezegd dat de bollenstreek reeds zoo vele ups en downs heeft gehad en deze heeft weten te doorstaan, maar thans is er een reeds 10-jarige inzinking waarin alle reserven zijn uitgeput. Het is de taak der Regeering het bedrijf in stand te houden. De bollenstreek heeft de schatkist nim mer windeieren gelegd; spr. wijst er op, dat er jaarlijks enorme kapitalen, variee- rend tusschen de 20 en 40 millioen door de bollenstreek uit het buitenland naar hier zijn gekomen. Hoeveel millioenen belasting zijn uit deze streek niet geïnd? Hoeveel duizenden vinden geen arbeid? Spr. raadt aan niet deel te nemen aan openlijke protesten en demonstraties. Wij mogen het de Regeering niet moeilijker maken. Spr. raadt tot vertrouwen, ver trouwen vooral op God die ook in deze moeilijke tijdsomstandigheden de eindbe slissing heeft. De voorzitter leidt daarna de bespre king omtrent het collectief contract in en wijst er op, dat het loon, door de prijsstij ging, eerder verhoogd dan verlaagd zou moeten worden. Medegedeeld wordt dat de Neutrale Patroonsvereeniging besloten heeft, het contract niet op te zeggen en leest een hem door den secretaris overhan digd bericht uit „De Leidsche Courant" voor, waaruit blijkt dat ook de katholieke arbeiders het contract wenschen te con- tinueeren. Langdurig wordt over deze kwestie ge sproken. Het idee van loonbijslag wordt naar voren gebracht. Ook werd de vraag gesteld of reeds bekend was, wat op het leege land geteeld mag worden. Hierop antwoordde de voorzitter, dat hieromtrent OEGSTGEEST GEMEENTERAAD. Zaterdagavond te 7 uur kwam de Raad dezer gemeente in spoedeischende verga dering bijeen voorzitter Burgemeester A. J. v. Gerrevink, sec. J. de Visser. Na een comité-generaal van ongeveer een uur 'kwam in behandeling .een verzoek om wijziging en herziening van het uitbrei dingsplan voor dat deel der gemeente, be grensd door den Rijksweg No. 4, den Nieu wen wef, de Haarlernmertrekvaart en de grens met Sassenheim a.a. in verband met rrt. 36 der Woningwet. Aangenomen. Bij de Rondvraag vestigde Mr. Goudsmit (Vr. D.) de aandacht erop, dat alle scholen door de militaire overheid zijr vrijgegeven behalve de openbare school. Spreker be toogde de moeilijkheden bij het onderwijs in de villa's vooral bij de klassen met een groot aantal leerlingen. Spreker vraagt naar de mogelijkheid van samenwerking met de bijz. scholen en dringt er verder vooral op aan pogingen aan te wenden dat de openbare school wordt vrij gegeven. De voorzitter zeide, dat het gemeentebe stuur al het mogelijke doet, om dit gedaan te krijgen. De heer Goudsmit kan daarop gerust zijn. Hierna sluiting. Diefstal. Ten nadeele van J. G. P. al hier is gisteravond een heerenrijwiel not- vreemd dat h(j eenige oogenblikken onbe heerd had laten staan voor een perceel aan de Terweeweg. nog niets bekend is. Het schijnt de bedoe ling te zijn aan landbouwbedrijven, groo ter dan 10 H.A., geen vergunning te ge ven tot het telen van tuinbouwproducten; hierdoor zou 2000 H.A. vrij komen, welke onder de bollenkweekers verdeeld zouden kunnen worden zonder het areaal te ver- grooten. Algemeen was men van oordeel dat de werknemers geen vermindering van loon kunnen lijden, aan den anderen kant kun nen onze bedrijven het niet opbrengen. De heer P. Warmerdam, Lisse, noemde de toegezegde steun een fooi „minder nog dan de roeispaan die den drenkeling wordt toegeworpen". Deze spr. huldigde de heer Loerakker die zeer zijn best doet, en vond het jammer voor Minister Steenberghe, voor wien deze beslissing was klaarge maakt. Spr. raadde aan ook de arbeiders te verzoeken onze pogingen om meer te bekomen te ondersteunen. Spr. is, na mens de afdeeling Lisse, voor opzegging van het contract, omdat het noodzakelijk is, maar wil alle mogelijke stappen en maatregelen nemen om allen, arbeiders en patroons, te redden. Gewezen werd nog op art. 25 van het contract, bepalend dat het Scheidsgerecht het collectief contract, gedurende hoog stens 2 maanden, om gewichtige redenen, geheel of gedeeltelijk buiten werking kan stellen. Naar aanleiding hiervan werd gewezen op de moeilijke omstandigheden waarin daardoor de vaste arbeiders zouden ko men, die niet uit de werkloozenkas zouden kunnen trekken. (Wij meenen dat deze veronderstelling op een vergisisng berust; een georganiseerd vast werknemer kan by werkloosheid uit de kas trekken; hij zal echter vanaf het oogenblik waarop hij werkloos wordt de premie moeten gaan betalen. Corr. L. Crt.). Algemeen was men van meening, dat er niet veel vast personeel zou blijven. De meeste sprekers waren tegen opzeg ging van het contract, zij het om verschil lende redenen. Zoo voorzag men bij op zegging ook het gevaar van loonsverhoo- ging, arbitrage enz. Ook was men van meening, dat de gulden, welke men even tueel van het loon af zou kunnen krijgen, de toestand ook niet redden kan. De voorzitter zeide het te betreuren :n- dien wy de eenigen zouden zijn die roet in het eten gooiden. Men wees er op dat een eventueele ver laging ook de steunnormen naar beneden zou brengen. Ten slotte wordt het bestuur vrij man daat gegeven, om, rekening houdende met het besprokene, met de werknemers te gaan spreken en naar bevind van zaken te handelen. Het kringreglement werd zonder dis cussie aangenomen; de benoeming van het Krir.gbestuur kon niet doorgaan daar meerdere afdeelingen, zooals Noordwijk, Sassenheim, Wassenaar, geen afgevaar digde in dat bestuur hadden aangewezen. De voorzitter spreekt over deze laksheid zijn misnoegen uit. Tot slot werd de toestand in het bedrijf nog besproken, waaromtrent weinig nieuws te vermelden valt. Men vertrouwt dat de Regeering nog verdere hulp zal geven, zooals ook door den Minister in uitzicht is gesteld. Opgewekt wordt tot vertrouwen in de leiders, nu vertrouwen in de Regee ring geschokt is. De voorzitter deelt nog mede, dat er tegen a.s. Donderdag wederom een audiën tie bij Z. E. is aangevraagd; en verzekert dat er hard door de leiding gewerkt wordt. Op een vraag wat met tulpenplantgoed thans moet geschieden antwoordt de voor zitter dat, waar er op het oogenblik een theoretische mogelijkheid is dat dit over genomen zal worden, men moet aanraden het niet voor veevoeder te verkoopen. Ge weldige hoeveelheden veevoeder zou de Minister op die manier in handen krijgen. Er werd echter op gewezen dat de be slissing dan toch zeer spoedig zal moeten vallen daar de waarde van tulpen als vee voer in deze periode, door de werking der bollen, snel daalt. Ook besprak men de eventueele ver goeding per beteelde Are te berekenen, waardoor het plantgoed vrij was. Daarna sluiting. Zondagavond moest J. P. even een boodschap doen bij een familielid aam den Terweeweg. Hij plaatste zijn fiets tegen het voortuinhekje. Toen hij na een paar minuten terug kwam, was zijn karretje, dat nog zoo goed als nieuw was, verdwenen. Politie onderzoekt het geval. Brand. Hedenmorgen is de brandweer uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij F. de Zw. aan den Rijnsburgerweg 139. Met een straal op de waterleiding is de brand gebluscht en het brandende roet verder verwijderd. Dit laatste bleek de oorzaak te zijn. Er is geringe waterschade. VOORSCHOTEN Gemeteneraad. De raad dezer gemeen te vergadert Woensdag, des namiddags 8 uur. De agenda vermeld: Benoeming le den commissie tot wering van schoolver zuim. Benoeming leden en plaatsvervan gende leden commissie georganiseerd over leg. Belooning personeel distributiekan toor. Beplanting Burgemeester Treubstraat en Willeb de Zwijgerlaan. Beplanting Nieuw Voordorpstraat. Zitbanken langs openbare wegen. Valkenburgscheweg. On- derhandsche aanbesteding ledigen riool- putten. Verlichting Voorstraat. Crediet verlichting straten tusschen Papelaan en Wijngaardenlaan. Crediet aanschaffing olietanks waterbedrijf. Crediet aanschaf fing gereedschappen dienst van openbare werken. Crediet diepwelbluschwater brand- KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GOD" She uiaaxacfitige mede De volken, die gelukkig zijn, danken den vrede, dien zij ge nieten aan de beoefening van het goede, dat door de Tien Geboden wordt voorgeschreven Deze tien voorschriften houden in een voudige bewoordingen, voor het kleinste verstand te begrijpen, het onderscheid voor tusschen goed en kwaad en leggen zich met onweerstaanbaar gezag op. De menschelijke maatschappijen hebben nooit iets anders kunnen vinden voor dit heldere geheel, dat zoo juist is in zijne onder richtingen. Alles samen ge nomen is de bron van geluk en vrede steeds gelegen geweest in de Tien Geboden. FREDERIK LE PLAY. weer. Wijziging beheersverordening be drijven. Verzoek vergoeding art. 13 lager onderwijswet 1920. Toepassing art. 103, 2e lid, der lager onderwijswet 1920 voor jaar 1938. Toepassing art. 102, 2e lid, der lager onderwijswet 1920, uitgebreid lager onder wijs, jaar 1938. begrooting schoolartsen- dienst, jaar 1940. Rekening schoolartsen- dienst, jaar 1938. Subsidie middenstands avondschool cursusjaar 1939-1940. Subsidie R. K. Lyceum voor meisjes te 's-Graven- hage, jaar 1937. Wijziging legesverorde ning. Wijziging verordening personeel ter secretarie. Verhuur gemeenteeigendom. Verhuur ambachtshuis. Watervoorziening gemeentewoningen. Brandstoffenbijslag kleine boeren en tuinbouwers, winter 1939- 1940. Wijziging ziekenfondsverordening. Wijziging ziekenhuisfondsverordening. Omgewaaid. Een zeer zware boom is Zondagmorgen dor den storm ontworteld en neergeslagen op het voorterrein van het kinderhuis Nieuw Voordorp alhier. WASSENAAR Motorrijder aangereden. Hedenmorgen um half elf had op den Rijksstraatweg na bij Kerkeboachlaan een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door M. Uit Sassenheim, en de 57-jarige motorrij der J. C. uit Den Haag. De motorrijder be kwam een zware hersenschudding en zware inwendige kneuzingen. Na eerste hulpver- Icening door dr. Hubbeling is hij overge bracht naar het R. K. Ziekenhuis te Den Haag. ZOETERMEER Schieten. Ten einde de schietsport in deze gemeente toch te kunnen blijven be oefenen, is door een commissie van 8 per sonen, bestaande uit militairen, burger wacht, B. V. L. en schietvereeniging „Dra- na", naar een oplossing gezocht en is deze gevonden in het ontwikkelings- en ont- opanningslokaal, alhier. Bedoeling was te vens, dat de schietoefeningen aldaar kun nen dienen tot oefening en ontspanning van militairen. Op Vrijdagavond werd de eerste schiet avond geopend door den heer D. D. Ceelen. De heer Ceelen heette alle aanwezigen har telijk welkom. Een woord van dank werd gebracht aan den heer H. C. Brinkers voor zijn medewerking. Spr. deelde verder me de op welke wijze men het schieten wenscht te regelen. Hierop werd het woord gevoerd door den kantonnementscomman- dant. Wij, militairen, aldus de comman dant, verheugen ons in en waardecren de goede vriendschap der Zoetermeerders. De onderlinge samenwerking wordt ten zeerste op prijs gesteld. Hierna werd met het schieten een aan vang gemaakt. Op verzoek van den heer Ceelen werd door een der aanwezige offi cieren het eerste echot gelost. Een wed strijd werd georganiseerd, welke op vol gende Vrijdagavonden van 7 tot 9 uur zal worden voortgezet. Vraag: Is een werkgevers ingevolge het bepaalde in art. 1638C B. W. verplicht bij ziekte van een vast arbeider, die we kelijks wordt betaald, de z.g. wachtdagen en de 20 pet. aanvulling op de uitkeering van de wettelijke ziekteverzekering uit te betalen? Antwoord: De verplichting van het doorbetalen van loon geldt gedurende een „betrekkelijk korten tijd", zegt de wet. Wat daaronder begrepen wordt, wordt voor elk afzonderlijk geval apart beoor deeld. Maar het staat buiten twijfel, dat de wachtdagen er onder vallen. Vraag: Op welken dag moeten de be woners van de Pieter de la Courtstraat hun distributie-stamkaarten komen halen? Op den P of op den C-dag? Antwoord: Op den dag, waarop de bewoners van straten, beginnende met een P. dit moeten doen, op Maandag 27 No vember dus.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7