Spaar Midza-Bons! Laaf er niet één verloren gaan! VAN WEEK TOT WEEK SPORT RECHTZAKEN Academlenleuws DINSE..G 14 NOVEMBER 1939 OE LEÜDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LAWNTENNIS DE ITALIANEN KOMEN NAAR ONS LAND. Naar wij vernemen, heeft de Italiaan- sche Tennis bond in beginsel de uitnoodi- gimg van den K.N.L.T.B. voor een wed strijd tusschen de sterkste Nederlandsche spelers en de Italianen, die aan de Scan dinavische tournee deelnemen, aangeno men. De wedstrijd zal op Woensdag 6, Donderdag 7 en Vrijdag 8 December, waar schijnlijk te Den Haag, gespeeld worden. De Apollohal te Amsterdam is op die dagen in verband met een tentoonstelling niet beschikbaar, zoodat thans besprekin gen worden gevoerd met de directie van Marlot in Den Haag. Het ligt in de bedoeling, dat de drie sterkste spelers der Scandinavische tour nee naar Nederland komen. In ieder ge val zal dus de kampioen Canepele komen en verder waarschijnlijk als tweede enkel speler Romanoni. De samenstelling van hel dubbelspel zal niet zoo gemakkelijk zijn, omdat Taroni en Quintavalle, die reeds sinds jaren samenspelen, de Scandinavi sche tournee medemaken en zij in de eer ste plaats voor het dubbelspel tegen Ne derland in aanmerking zouden komen. Voor ons larid zullen in ieder geval Hug- han en van Swol uitkomen, terwijl een derde speler nog gekozen zal moeten wor den. De Italiaansche ploeg vangt haar tour nee te Stockholm aan met den wedstrijd tegen Zweden op 24, 25, 26 November, daarna wordt de reis via Gotenburg en Kopenhagen voortgezet. HAAGSCHE RECHTBANK Een nijdige huisschilder. De schilder M., afkomstig uit Leiden, laatstelijk wonend in Den Haag, had werk gevonden in Den Haag doordat hij kleine opdrachten kreeg die hij geheel zelfstan dig uitvoerde na eerst prijsopgave gedaan te hebben. Maar zooals het meer gaat: er v/as een andere schilder gekomen, die het nog goedkooper deed en daarover was M. verbolgen geworden. Verbolgen is eigen lijk het goede woord niet; woest klinkt be ter. En in die woestheid had hij om te be ginnen een aantal ruiten vernield van het perceel, waarin zijn goedkooper werkende collega-schilder werkte. Daarna was hij naar binnen gegaan en had de muren en plafonds behandeld met een kwast met car- bolineum, met dien verstande, dat hij de muren bestreek en de plafonds bespatte. Verdachte bekende volledig en zeide, dat hy op deze manier zijn misnoegen tot uiting had willen brengen. De Officier zeide o.a. dat dit niet de eer ste maal was, dat verdachte zulke rare dingen deed. Reeds drie vonnissen heeft hij achter den rug voor dergelijke feiten. Vol gens het ingevvonnen psychiatrisch rap port is verdachte verminderd toereke ningsvatbaar. Spr. vond echter, dat ver dachte een gevaar voor de samenleving is, reden om twee maanden gevangenisstraf te eischen en ter beschikkingstelling van de Regeering. z Vonnis wijzend veroordeelde de recht bank verdachte tot één maand gevangenis straf en daarna ter beschikkingstelling van de Regeering, om van harentwege ver pleegd te worden. Gevaarlijk autorijder. Zekeren B. uit L e i d e n was met een ge huurde auto eenige kennissen gaan halen uit Den Haag, die daar ter plaatse een feestje hadden bijgewoond. Toen men af reed was het omstreeks vier uur 's nachts. Hij bestuurde de auto, terwijl de kennis sen, een jongeling en een meisje, achter-in zaten. Wat er toen precies gebeurd is, zal wel nooit uitkomen, maar een feit was, dat de auto onder de gemente Wassenaar tegen een boom opreed, waardoor de beide achter-in-zittenden gewond werden, even als B. Verdachte zei, dat hij plotseling ge slipt was en dat bij het remimen zijn rem men geblokkeerd waren. De Officier was echter een andere mee ning toegedaan en weet het ongeval geheel aan verdachte, die eens echt branie-achtig had willen doen mee de gehuurde auto. Met een vaart van 60 K.M. had hij de boch ten genomen. De politie zegt in haar ver baal, dat verdachte niet dronken was, maar toch had hij dien avond alcohol gebruikt. Als verdachte zichzelf te pletter wil rij den, dan moet hij zuliks zelf weten, maar om zoo hoogst onverantwoordelijk te gaan rijden met tv/ee passagiers achterin is zeer laakbaar. Een ernstige straf is op zijn plaats, omdat verdachte wetens en willens deze situatie heeft veroorzaakt. De eisch werd dan ook een hechtenis- straf van vier weken en een jaar intrek king van het rijbewijs. Uitspraak over 14 dagen. OUD-INDISCH MILITAIR STAK ZIJN VROUW NEER. Vijf jaar gevangenisstraf tegen hem geëischt. De Amsterdamsche Rechtbank heeft behandeld de strafzaak tegen een 49- jarigen werkloozen oud-Indisch militair, die te Amsterdam op Hemelvaartsdag, 18 Mei j.l., op straat zijn vrouw, een Inland- sche, met een mes heeft doodgestoken. Dr. N. J. Francken en dr. F. G re wel brachten een psychiatrisch rapport uit. De deskundigen zijn van oordeel, dat verd. niet lijdende is aan een gebrekkige ontwikkeling der geestvermogens in eenig- zins belangrijken groad, noch is hy lijden de aan een ziekelijke stoornis der geest vermogens. Hij behoort tot de ernstige psychopatische karakters, bij wie oorza ken als huiselijke moeilijkheden, de gelde lijke beslommeringen, gevoegd bij zijin li chamelijke gesteldheid, verzwakkend op de normale remmingen gewerkt hebben, waardoor drifthandelingen gemakkelijker tot stand konden komen. De Officier van Justitie vorderde we gens doodslag vijf jaar gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen. De verdediger, mr. W. van Everdingen, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij op de meest mogelijke clementie aandrong. De rechtband zal 24 Nov. vonnis wijzen. TANDARTSEN MOGEN GEEN LACHGAS GEBRUIKEN. De Hoogen Raad verwerpt een cassatieberoep. De Haarlemsche rechtbank had den tandarts J. F. M. S., te Bloemendaal, ver oordeeld tot een geldboete van 6.om dat hij een patiënte tijdens het trekken van kiezen een rubber kapje over den neus heeft geplaatst, welk kapje door middel van een slang was verbonden met een z.g. Minnitt's laphgasapparaat. De rechtbank was van oordeel, dat de tandarts daarbij buiten noodzaak de gren zen zijner bevoegheid had overschreden, welk oordeel blijkens zijn 16 October j.l. genomen conclusie werd gedeeld door den advocaat-generaal by den Hoogen Raad, mr. Rombach. Deze was van meening, dat een tandarts slechts bevoegd is tot plaatselijke behan deling van de ziekten van tanden en niet tot aanwending van middelen, die op het geheele lichaam werken en die alleen om die reden indirect ook invloed hebben op de tanden. Mr. Rombach concludeerde dan ook tot verwerping van het ingestelde cassatiebe roep. De Hooge Raad heeft thans het cassa tieberoep verworpen. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde: de hee- ren J. S. Knip, Rotterdam, J. H. C. Wuis- ir.an, Schiedam (cum laude), H. A. de Lan ge, Rotterdam, en K. Backer, Oegst- geest. Candidaatsexamen Geneeskunde: de hoe ren M. L. W. Cordesius, Den Haag, H. W. Gerding, Den Haag. constateeren wij een sterk toenemende waardeering voor de Midza, waardoor wij steeds hoogere bedragen kunnen uitkeeren Deze week meer dan 600 gulden aan premies Om het U heel precies te zeggenfl. 019.50 Thans staat de St. Nlcolaas-campagne voor de deur met kaar ge%veldig aantal premies. Maak dat U er ook Uw deel van krijgt Premiewinnaars Ie Serie f. 1.00 lste premie f. 20. Mevr. G. C. A. R., Oude Heerengracht 2e, 3e, 4e premie f. 15. Mevr. D., Ambonstraat, Leiden. Mevr. W. K., Apothekersdijk, Leiden. Mevr. G. v. P., Oranjegracht, Leiden. 5e t.e.m. 8e premie f. 10. Mevr. M. de G., H. Rijndijk, Hazersw. Mevr. v. T., Ten Brittenstr., Katwijk. Mevr. F. A. K., Hoogewoerd, Leiden. Mevr. M. v. d. G. A., Oude Heerengr. 9e t.e.m. 11e premie f.8. Mevr. B. P., Decimastraat, Leiden. Mevr. C. de R., Nieuwstraat, Leiden. Mevr. P. A. C., Heerenstraat, Leiden. 12e t.e.m. 18e premie f. 7.50 Mevr. T. B., Kaasmarkt, Leiden. Mevr. J. K., De Sitterlaan, Leiden. Mevr. W. K., Grevenstraat, Leiden. Mevr. J. de J., Roelofarendsveen. Mevr. J. v. d. M., Lombokstraat, Leiden. Mevr. E. F., Rapenburg, Leiden. Mevr. C. E. S., Leidscheweg, Voorschoten. 19e t.e.m. 21e premie f. 6.50 Mevr. P. v. d. G., J. v. Beierenw., Voorh. Mevr. S. C. D., Verl. Dorpstr., Warmond. Mevr. W. B., Oude Vest, Leiden. 22e t.e.m. 25e premie f. G. Mevr. F. H., Oranjelaan, Oegstgcest. Mevr. C. A. K., H. Morschweg, Leiden. Mevr. C. W. F. v. I„ Hooigracht, Leiden. Mevr. M. P., Rijndijk, Voorschoten. 26e t.e.m. 31e premie f. 5. Mevr. M. S., Heerenstraat, Leiden. Mevr. O. de R., Seringenstraat, Leiden. Mevr. O. de R.. Seringenstraat, Leiden. Mevr. P. C. v. d. H., Javastraat, Leiden. Mevr. den H., Lage Rijndijk, Leiden. Mevr. T. K., Leimuiderdijk, Haarl.meer. 32e t.e.m. 39e premie f. 4.50 Mevr. M. V., Weipoort, Zoeterwoude. Mevr. J. J., Haarlemmervaart, Oegstg. Mevr. C. v. d. M., Haagweg, Leiden. Mevr. A. de J., Leidschew., Voorschoten Mevr. P. C. de G., Geversstr., Oegstg. Mevr. E. S., Trompstraat, Leiden. Mevr. L. v. V., H. Rijndijk, Leiden. Mevr. W. A., Zijlsingel, Leiden. 40e t.e.m. 45e premie f. 4. Mevr. J. P. P., Dwarsw.kade, Leiderdor; Mevr. L. de B., Hoofdweg, Abbenes. Mevr. C. v. d. B., Philosofenstr., Leider Mevr. N. C. de B., Papelaan, Voorschotel Mevr. v. L., Wijttenbachweg, Oegstgeesl Mevr. H. F., Haarlemmerstraat, Leiden 46e t.e.m. 62e premie f. 3.50 Mevr., Th. A., Varkevisserstraat, Katwijk Mevr. A J. D. H., Hooge Rijndijk, Lelden. Mevr. A. J. K., Amaliastraat, Leiden. Mevr. N. S., Heerenweg, Warmond. Mevr. A. V., Koninginnelaan, Leiden. Mevr. C. R., Oostdorperweg, Wassenaar Mevr. E. A D. v. B., Hoofdstr., Leiderd M -vr. G. v. D.. Weipoort, Zoeterwoude. Mevr. C. de H., v. Bemmelenstr., Leiden Mevr. M. C. v. d. V., Veurschew., Voorsch. Mevr. B., Kaiserstraat, Leiden. Mevr. M. D.. Zeeweg, Katwijk. Mevr. H., Hugo de Vriesstraat, Leiden. Mevr. H. v. A., Ter Haarkade, Leiden. Mevr. J. M. W., Julianalaan, Oegstgeesl Mevr. M. v. R., Hooge Morsch, Oegstg Mevr. M. Z., J. W. Frisostraat, Leiden. 63e t.e.m. 71e premie f. 3.— Mevr. P. C. A., Decimastraat, Lelden. Mevr. H. P. v. d. V., Eeemsk.str., Lelden. Mevr. C. U., Mauritsstraat, Leiden. Mevr. E. C. v. B. H., Stille Rijn, Leiden. Mevr. O., Cobetstraat, Leiden. Mevr. J. F., v. Speykstraat, Leiden. Mevr. J., Witte Singel, Leiden. Mevr. H. de G., N. Beestenmarkt, Leiden. Mevr. A. H., Plantsoen, Leiden. 72e t.e.m. 121e premie f. 2.50 Mevr. J. B., Nieuwstraat, Leiden. Mevr. M. M. v. d. L., Rapenburg, Leiden. Mevr. J. C. S., Wasstraat, Leiden. Mevr. R. v. d. W., Nieuwstraat, Lisse. Mevr. Q., Wasstraat, Leiden. Mevr. J. C., Grevenstraat, Leiden. Mevr. M. v. d. V., Botermarkt, Leiden. Mevr. J. A., de Ruyterstraat, Leiden. Mevr. J. V. Hooge Rijndijk, Zoeterwoude. Mevr. J. J. v. d. K., Nwe. Duinw., Katwijk. Mevr. A. F., Oostdwarsgracht, Leiden. Mevr. J. B., Heerenstraat, Leiden. Mevr. L. D. P., Leliestraat, Leiden. Mevr. J. L., Leeuwerikstraat, Leiden. Mevr. M. Z., Kijfgracht, Leiden. Mevr. D. C. v. S., Wasstraat, Leiden. Mevr. A v. B., Lindelaan, Leiderdorp. Mevr. v. d. L., 4e Groenesteeg, Leiden. Mevr. v. M., Bloemistenlaan, Leiden. Mevr. W. N. v. S., Dorpstr., Zoeterwoud' Mevr. B. v. B., Regentesselaan, Oegstg. Mevr. G., Hyacinthenstraat, Leiden. Mevr. A. J. v. d. G., Tramstr., Voorsch. Mevr. J. B„ Bilderdijkstraat, Leiden. Mevr. E., Hoogl. Kerkgracht, Lelden. Mevr. N. A. H., Kempenaerstr., Oegstg. Mevr. K., De Sitterlaan, Leiden. Mevr. F. B., Kogjespolder, Warmond. Mevr. A. C., Oude Rijn, Leiden. Mevr. B. H., Weipoort, Zoeterwoude. Mevr. S., Formosastraat, Leiden. Mevr. A. Z., Burchtstraat, Rijnsburg. Mevr. T. F. O., P. J. Blokstraat, Leiden. Mevr. M. C., Lammenschansweg, Leiden. Mevr. T. G., Pelikaanstraat, Leiden. Mevr. N. B.. Bakb. Rozenb.str., Leiden. Mevr. L. Th. v. d. L., Oorterdwarsstraat. Mevr. A. v. d. H., Rijksstr.w., Wassenaat. Mevr. S. K., Lage Rijndijk, Leiden. Mevr. K., Dillenburgerstraat. Lelden. Mevr. A. C. V., H. Rijndijk, Lelden. Mevr. L. S., v. Assendelftstr., Oegstgeest. Mevr. H. G., Mare, Leiden. Mevr. J. D., Maresingel, Leiden. Mevr. F. K., Doezastraat, Leiden. Mevr. M. V., Rijnsburgerweg, Rijnsburg. Mevr A. L., Resedastraat, Leiden. Mevr. J. K., Hendrikstraat, Leiden. Mevr. N. Z., Roodenburgerstr., Leiden. Mevr. N. P., Nieuwe Rijn, Leiden. 122e t/m. 173e premie f. 2. Mevr. J. H. v. S., Wasstraat, Leiden. Mevr. M. E. v. d. B., Roodenburgerstraat. Mevr. J. v. Z., Langegracht, Leiden. Mevr. C. M. N. V., Kanaalstraat, Lelden. Mevr. A. C., Pioenstraat, Leiden. Mevr. J. J., Formosastraat, Leiden. Mevr. A. T., Hooigracht, Leiden. Mevr. E. G., De Genestetstraat, Leiden. Mevr. M. S., Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. J. H. P., Kam. Onneslaan, Leiden. Mevr. V., 4e Binnenvestgracht, Leiden. Mevr. M. H. K., Zoeterw. Singel, Leiden. Mevr. N. de la R., Kooilaan, Leiden. Mevr. S. S., Hoofdstraat, Leiderdorp. Mevr. H. v. d. E., Hoogmade. Mevr. A. M. H., Kolfmakerssteeg, Lelden. Premiewinnaars 2e Serie f. 0.50 Mevr. M. v. G., Spaargarenstr., Oegstg. Mevr. T. v. L., Breestraat, Leiden. Mevr. W. K., Oude Vest, Leiden. 14e t.e.m. 21e premie f. 1. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. W. K., Grevenstraat, Leiden. E. A. B., Maresingel, Leiden, de Wed. v. d. S.,Oude Rijn, Lelden. J., Witte Singel, Leiden. A. T., Hooigracht, Leiden. V., Hooigracht, Leiden. J. L. v. H., Haarl.straat, Leiden, de V., Os- en Paardenlaan, Leiden. Premiewinnaars 3e Serie f. 0.25 lste premie f. 3. Mevr. A. S., Verl. Nassaustr., Lelden. lste premie f. 3.50 Mevr. R. B., Heerenstraat, Lelden. 2de en 3de premie f. 2.50 Mevr. v. d. P., Morschweg, Leiden. Mevr. M. A. de K., Hooigracht, Leiden. 4e t.e.m. 6e premie f. 2. Mevr. G. A. A. R., O. Heerengr., Leiden. Mevr. J. v. L., Rijn en Schiekade, Leiden. Mevr. M. M. v. d. L., Rapenburg, Leiden. 7e t.e.m. 13e premie f. 1.50 Mevr. H. G., Botermarkt, Leiden. Mèvr. R. B.. Kaasmarkt, Lelden. Mevr. F. A. K., Hoogewoerd, Leiden. Mevr. M. K., Lage Morschweg, Leiden. 2de en 3de premie f. 2. Mevr. T. W., Steenschuur, Leiden. Mevr. T., Hooigracht, Leiden. 4e en 5e premie f. 1.50 Mevr. J. v. L., Rijn en Schiekade, Leiden. Mevr. G. C. A. R., O. HeerengT., Leiden. 6e t.e.m. 23e premie f. 1. Mevr. v. d. E., Musschenbroekstr., Lelden. Mevr. W. K., Grevenstraat, Lelden. Mevr. A. C.. Oude Rijn, Leiden. Mevr. B. de W., Geeregracht, Leiden. Mevr. A. C. M. D., Hooigracht, Leiden. Mevr. J. E. D. B., Hooigracht, Leiden. Mevr. K., Steenschuur, Leiden. Mevr. J. C., Grevenstraat, Leiden. Mevr. M. S., Haarl.straat, Leiden. Mevr. G. B., Kaasmarkt, Leiden. Mevr. W., Oude Rijn, Lelden. Mevr. J. v. d. B., Langegracht, Lelden. Mevr. L. v. V., Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. v. d. V., Heerengracht. Leiden. Mevr. O. de H., v. Bemmelenstr, L.eiden. Mevr. F. K., Doezastraat. Leiden. Mevr. B., Kaiserstraat. Lelden. Mevr. M. v. G., Weth. Spaarg.«lr, Oegstg. Nieuw aangesloten deelnemer: Firma I. G. H. NIJENHUIS, Horlogemaker, Haarlemmerstraat no. 63. KLACHTEN: Wij verzoeken U beleefd klachten over het NIET ONGEVRAAGD verstrekken van bons, onverwijld op te geven aan het secretariaat Breestraat 79 Elke deelnemer is VERPLICHT, bij contante betaling. U ONGEVRAAGD de bons ter hand te stellen. i

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7