OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 13 NOVEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Gemeente-zaken. De heer J A. Steen voorden is benoemd tot tijdelijk ambte naar afd. militaire zaken ter gemeente-se cretarie alhier. De heer J. Stevens, werkzaam aan het Distributiekantoor alhier, is benoemd tot klerk bij den dienst voor Openbare Werken te Naarden. „Streven tot Verbetering." De Hill. Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging „Streven tot Verbetering" hield een leden vergadering in café Flora. Besloten werd, de uitgestelde tentoonstelling te houden gedurende de Kerstdagen in gebouw Co- pex aan de Weth. Balverskade. Het bestuur vertrouwt op den vollen steun van zus- te rver een i gingen. Volgende week zal 'n steunlyst ciroulee- ren in de gemeente. Hiervoor is door B. en W. reeds toestemminng verleend. Ook zal wederom een verloting worden gehou den. Bekroningen. Op de Konijnen ten toon stelling te Gorsel behaalde onze plaatsge noot de heer Jac. v. Leeuwen met Hol lander Konijnen 2 eerste prijzen. 1 eere- prijs en 3 tweede prijzen. Eén zijner die ren behaalde dit jaar reeds voor de 10e maal een eerste prijs. Een jong dier van 1939 deed dit reeds voor de 5e maal. Een en ander is zeker een mooi resultaat voor den heer Jac. van Leeuwen. Geboren: 2 dochters van W. Vledder Schaap. Zoon van M. J. C oen envan der Pouw. Dochter van C. Pompert van den Hoven. Ondertrouwd: J. Kleverlaan en H. M. Boot. J. van Kafpen en C. Dui venvoorde. J. van Bueren en A. Prins. G e t r o u w d: C. P. J. Rijnbeek en I. W. van Ruiten. C. Duwel en A. A. van den Oetelaar. A. M. Out en A. A. L. Bakker. J. C. Mijnders en Chr. van Haaften. J. A. Bax en C. Schipper. H. Buckens en M. A. Rutten. KATWIJK V.V.V. Onder leiding van den voorzit ter, den heer B. G. Lammens, vergaderde V.V.V. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het onlangs overleden bestuurs lid notaris Matthijs. Spr. liet vervolgens de vele gebeurtenissen uit het afgeloopen sei zoen de revue passeeren, waaruit bleek, dat men in het algemeen Katwijk nog wel als badplaats prefereert. De secretaris, de heer J. Huisman, moest woorden van dank in ontvangst nemen voor de aan den dag ge legde activiteit, inzonder bij de feestelijk heden van V.V.V. gehouden in Augustus. Spr. herinnerde er voorts aan, dat geen enkel verdrinkingsgeval zich dit seizoen heeft voorgedaan. Het informatiebureau heeft bewezen in een behoefte te hebben voorzien. Ook de plannen der Leidsche Duinwatermaatschappij kwamen weer eens ter tafel. De voorzitter zeide, hierover, dat die plannen nog steeds in studie en voor- loopig onderzoek zijn. Het zal nog eenigen tijd duren eer een definitieve beslissing in deze zal kunnen worden genomen, doch de belangen der badplaats zullen niet uit het oog worden verloren. Het bestuur heeft nog plannen, zoo deel de de voorzitter mede, om voorstellen aan hangig te maken betreffende het verplicht stellen door houders van tenten van een verhevenheid als uitkijkpost aan het strand. Een punt van bespreking vormde nog een voorstel om aan de boulevard meer banken geplaatst te krijgen. KATWIJK AAN DEN RIJN e Verduistering. Vanwege de luchtbe schermingsdienst zal Donderdagavond a.s. te 8.15 uur een verduisteringsproef worden gehouden. NOORDWIJK Raadsvergadering. Naar wij verne men, zal a.s. Vrijdagmiddag te 2 uur de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeenkomen. De agenda is momen teel nog niet bekend. De werkloosheid. Het aantal werkloo- zen onzer gemeente bedraagt thans 443, dit is 38 minder dan twee weken geleden en 86 meer dan verleden jaar op dit tijdstip. Van deze 443 werkzoekenden zijn er 187 land arbeiders, 38 losse arbeiders, 87 visschers, schilders, 16 opperlieden, 16 timmerlieden, 12 chauffeurs en de rest verdeeld over di verse andere beroeepn. Tuinbouw en Plantkunde. Bovenge noemde Mij. hield Vrijdagavond haar leden vergadering in Hotel „Het Hof van Hol land" alhier .De heeren H. de Boer open de deze bijeenkomst met een welkom in het bijzonder tot Mevr. Gravin van Bylandt die na een langdurige ongesteldheid thans weder de vergadering kon bijwonen. Al lereerst wilde spr. nog een oogenblik ge denken den heer J. Wiecherink, een zeer trouw en actief lid, dat van ons is heenge gaan na een langdurige ziekte. Met genoe gen kan de voorzitter constateeren, dat de geest der leden nog zeer goed is, hetgeen wel duidelijk bleek uit de vele en goede inzendingen Chrysanthen, verdere herfst bloemen en verder enkele fruitmanden en fantasiestukken. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van den Vrijw. Burgerdienst ten einde hulp te verleenen bij een eventueelen nood toestand. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit van de door hem bezochte ver gadering van het Hoofdbestuur te Amster dam. Inzake het ingekomen schrijven van O. en O. voor militairen, werd besloten aan den groepscommandant bekend te makerf, dat militairen de maandelijksche vergade ringen kunnen bijwonen. Na de pauze had de Chrysanten-keuring plaats, de uitslag luidde als volgt: Chrysanten 10 punten W. Bosman; idem 8 5 punt J. Lindhout; afgesn. Chrysanten 6.5 punt Mej. A. Ruigrok; Herststukje 9 punten W. Basman; Fruitmand 9.5 punt W. Bosman; idem 9 punten A. D. Rotteveel. Hierna hield de voorzitter een zeer in teressante causerie over de wondere pracht van de herfsttooi. Als dank hiervoor mocht hij een dankbaar applaus inoogsten. Voor de Lathyrus-expositie in het volgend voor jaar gaven zich reeds meerderen op; hier voor zal ook op de volgende vergadering nog gelegenheid zijn Na keuring der inge zonden planten, werd nog door enkelen van de rondvraag gebruik gemaakt, waarna een groote verloting van planten en bloemen plaats had. OEGSTGEEST Personalia. Voor het diploma van den R.K. Politiebond „St. Michaël" is geslaagd de heer C. Westveer. STOMPWIJK De moord op de Kniplaan. Naar de „Vooruit" mededeelt, zal bin nenkort opnieuw een reconstructie van de moord op den veekoopman Van der Horst plaats hebben dan echter in bijzijn van den gearresteerde A. uit Rotterdam. SASSENHEIM Aanbesteding Provinciale weg. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben heden in het lokaal van het pro vinciaal bestuur aanbesteed het maken van een gedeelte weglichaam, het aanbrengen van een gewalste fundcering, het maken van een klinkerbestrating, het aanleggen van veen rijwielpad, benevens het verrich ten van bijbehoorende en bijkomende wer ken ten behoeve van den aanleg van den provincialen weg Nieuwe Rijksweg Sassen- heimNoordwijkerhout, een en ander ge legen in de gemeente Sassenheim. Laagste inschrijver was de firma J. War- naar en Co. te Den Haag voor de som van 49.900. VOORHOUT Geboren: Geertruida Catharina, dochter van W. F. F. van Klaveren en C. Roodenburg. Godefridus Johannes Wil- librordus, zoon van G. G. Mens en C. J. van der Meer. Cornelia Gerarda, doch ter van C. M. van Steenkamer en A. C. van Werkhoven. Gehuwd: Johannes Theodoras Hen- rlcus van der Hulst, 33 jaar, van Wassenaar en Henrica Jacoba Josephina Lange veld, 31 jaar. Petrus Leonardos Koelewyn, 27 jaar, van Noordwijk en Theodora Fetro- nella van Tongeren, 21 jaar. Overleden: Antonius Johannes de Jong, 74 jaar, echtg. van J. v. d. Vlugt. Gerardus Jac..bus Stokman, 74 jaar, we duwnaar van C. M. Meiman. WASSENAAR Restauratie Ned. Herv. Kerk - Wassenaar. Bij besluit van 14 December, hebben de Staten aan de Kerkvoogdij van Was senaar een Provinciaal subsidie verleend in de op 92.000.— geraamde kosten van herstel van dit monument tot een bedrag van 20 pet. dier kosten en ten hoogste 18.400.—, te verdeelen over de jaren 1938, 1939 en 1940. In de toenmalige plannen was niet be grepen het herstel van de kapel San de noordzijde van het koor. Aangezien Kerk voogden deze kapel thans mede in de re stauratie zouden willen betrekken, heb ben zij zich bij brief van 13 April 1938 tot Prov. Staten gewend met het verzoek, ook in de kosten van herstel dier kapel, zijn de 3.000.een Provinciaal subsidie van 20 pet. te mogen ontvangen. De Provinciale Monumentencommissie heeft, aan de Staten medegeeeld, zich er over te verheugen, dat de fraaie kapel alsnog gerestaureerd zal worden, waarom zij een gunstige beschikking op het ver zoek aanbeveelt. Aangezien voorts de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen goedgevonden heeft, dat de kos ten van deze werkzaamheden tot een maxi mum van 3.000.— in de restauratiereke ning worden opgenomen, achten Ged. St. genoegzame termen aanwezig, de gevraag de Provinciale bijdrage te verleenen. Het hiervoor benoodigde bedrag van ten hoog ste 600.zou dan uit den dienst 1941 gekweten kunnen worden. Ged. Staten stellen mitsdien voor, met afwijking van het besluit der Staten van 14 December, het maximum bedrag van het Provinciaal subsidie in de kosten van herstel van het kerkgebouw (Dorpskerk) der Nederduitsche Hervormde gemeente te Wassenaar nader te bepalen op 19.000, te verdeelen over de jaren 1938, 1939, 1940 en 1941. Tooneelclub „Amicititia." Gister avond gaf de tooneelclub „Aniicitia" in het R.K. Vereen igingsgebouw een Missie avond ten bate van den weleerw. Father G. van Leeuwen. Onder de zeer talrijke aanwezigen de zaal was tjokvol merkten wij op den ALPHEN AAN DEN RIJN DE ALPHENSCHE BRUG Zaterdagmiddag het verkeer weer vrij Met de herstelling van de aangevaren brug over den Rijn was men Zaterdagmid dag in zooverre gereed gekomen, dat onge veer om twee uur het verkeer over de brug, tot groote voldoening van het pu bliek, weer kon worden plaats hebben. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Comité „V.O.G." Ook in onze paro chie is een comité „V.O.G." gevormd. En kele dames en heeren hebben besloten mee te doen aan het zoo nobele en noodzakelij ke werk tot moreelen en stoffelij ken steun voor de gemobiliseerden. Zij hebben de taak op zich genomen, die noodig is voor verdeeling van de te verrichten werkzaam heden. voor verschaffing van de daartoe noodige middelen, en eventueel voor ver zending aan het juiste adres. Moge dan langs deze weg den Groenendijkers erop gewezen worden, dat die personen zich wellicht in den loop van deze week aan uw deur aanmelden om medewerking, om boeken, tijdschriften, een abonnement voor een kwartaal of langer op „De Leidsche Courant", enz enz., gezelschapsspelen, kortom voor veel wat zoo nuttig voor de jongens onder de wapenen is. Wat brei- en naaiwerk betreft zullen die dames u wel inlichten, en wie in niets van dit alles vermag le helpen kan wel licht een kleine bijdTage geven aan den daarvoor aangewezen persoon. Voorloopig hebben zich om de kosten van materiaal te dekken - de congregaties bereid verklaard een bedrag af te staan. Mogen den andere organisaties dit even vrij en bereidwillig doen, als men by den penningmeester komt aankloppen voor één keer. LEIDERDORP Verbetering Hoofdstraat en Bruggestraat. De verstrating van een gedeelte van de Hoofdstraat en de Bruggestraat is voltooid. Aan weerszijden van de Hoofdstraat ligt nu een trottoir. Het geheel geeft 'n keurig aan zien en is een belangrijke verbetering. Ondiepte bij de brug. Naar wij verne men, bestaan er plannen bij den Prov Wa terstaat, de ondiepte in de vaargeul bij dc Leiderdorpsche brug, weg te baggeren. Binnenkort zal hiermede worden begonnen. Gunning. Het sloopen van de brug in Achthoven by de Lindenhof, bij bijkomen de werken, is gegund aan den laagsten in schrijver, den heer H. D. van Osnabrugge Warmte voor de soldaten. De resulta ten van de brei-lust van een aantal dames in deze gemeente, ligt in den vorm van das sen, handschoenen, enz. voor de militairen tentoongesteld in de étalage van den heer W. van Groeningen, Bruggestraat. Het is de moeite woord, daar even voor stil le staan, in bewondering voor deze eerste afle vering gebreide goederen. Men leest daar ook een mededeeling, dat er nog wol be schikbaar is! Wie zich geroepen gevoelt, zich door breien voor de militairen nuttig zeereerw. heer Pastoor Tholenaar, de wel eerw. heeren kapelaans Schoots, v. d. Bosch en Riep en den weleerw. Father G. van Leeuwen. Pastoor Tholenaar opende met gebed, waarna hy namens Father van Leeuwen en de tooneelclub „Amicitia" allen van harte welkom heette en een genoeglijke avond wenschte De bedoeling is om vroo- lyk afscheid te nemen van dein Father, die a.s. Donderdag naar zyn missiegebied zal vertrekken. Pastoor weascht hem een goe de reis, vry van bommen en granaten. Na dan op geestige wijze uitgeweid te heb ben over hetgeer gebeuren zou wanneer de Father getroffen zou worden, deelde Pastoor mede, dat de dezen ochtend in de St. Willibrordiuskerk gehouden collecte heeft opgebracht f 398.—, waarbij dan vanavond naar schatting nog komt 75 80 gulden. Spi. wensoht Father van Leeu wen veel succes bij zijn aanstaande arbeid. We hebben met liefde alles gegeven en zullen u volgen met onze gebeden en onze wensohen. We wenscben u groot succes ge durende vele jaren en in volle gezond heid. Nadat Radio Beuk, waardoor de muzika le verzorging van den avond uitnemend geschiedde, weer wat vroolijke muziek had doen hooren, trad „Amicitia" voor het voetlicht met: „De privé-secretaresse", een blijspel in 3 bedrijven, door A. den Hertog. De vertolking hiervan is tot een grandioos succes geworden, waarby de zaal herhaal- delyk daverde van het lachen om de gees tigheid en de humor, die door den schrij ver tot een kostelyk geheel is verwerkt. Voor elk der medespelenden hebben wy niets dan lof en hulde, die zich accen tueert in de draagster van de titelrol. Het was een sublieme avond vol koste lijk genot; in ieder opzicht geslaagd. Tusschen het le en 2de bedrijf werd nog een collecte gehouden. WARMOND St, Josephsgezellen. Hedenavond, Maandag, zal prof. van Trigt zyn tweede lezing houden over „Het gezin". Dezen keer met het onderwerp: „Het gezin en de an dere gemeenschappen". Wie de vorige le zing gehoord heeft, weet, wat dit zeggen wl! Aanvang 8 uur, in de kerk. De secr. te maken, vervoege zich by mevrouw Ko ning, Hoofdstraat 2, waar de wol te ver krijgen is. Inzameling Alg. Steuncomité. Een plaatselijke afd. van het Alg. Steuncomité is gevormd. Hierin hebben zitting de heeren M. P. Splinter, voorzitter L. C. Snel, J. Rynsburger, A. Bos, als leden en de heer J. Hollestelle, secr.-penningmeester. In de verleden week gehouden vergadering werd besloten een collecte te houden voor het welbekende doel op a.s. Donderdag 16 No vember. Hiertoe zyn onder de inwoners cir culaires verspreid. Werkloozen. By het agentschap der werkloozen staan thans 49 werkloozen in- geschreevn. Ondertrouwd: M. Bisschop en P. v. Klaveren. Geboren: Martytje d. van W. Borre- man en C. A. van Vliet. NIEUWVEEN Steuncomité. Onder leiding van den burgemeester heeft zich een comité ge vormd, voor het organiseeren en houden van een collecte ten bate van het algeimeen steuncomité 1939, waarvan H. K. H. Prinses Juliana eere-voorzitster is. De collecte zal in deze gemeente gehouden worden op Dinsdag 14 Nov. a.s. De comitéleden zyn: kapelaan v. d. Kley en de heeren K. Stoker en K. Kok. OUDE-WETERING Propagandaclub „Dr. Schaepman". Naar wy vernemen is door het bestuur van bovengenoemde club een winterprogram- ma samengesteld, hetwelk beoogt den le den iedere maand een leerzamen en aan- trekkelijken avond te bezorgen. Daartoe heeft het bestuur contact gezocht met en kele heeren, die zich bereid hebben ver klaard een lezing te houden. Bovendien zullen de avonden door declamatie e.d. worden opgeluisterd. De eerste byeen- komst zal worden gehouden in hotel Klein op morgen 14 November, des avonds te half acht. Alsdan zal als spreker optreden de heer W. van Harteveld, uit Roelof- arendsveen, met als onderwerp „Het huis gezin". Voor deze byeenkomsten mag ze ker op een groote belangstelling worden gerekend, in de eerste plaats van de zyde der leden en van alle daarvoor in aanmer- kink komende jongelui, terwijl bovendien belangstellenden van harte welkom zyn. Te water. Gistermorgen reed de heer A. de Wit te Nleuwe-Wetering per kapwa- gen, waarin behalve hy zelf 2 dames en 2 kinderen gezeten waren, naar de kerk Milicien gedood uit Oude-W etering Bij een botsing te Maarssen Gisteravond omstreeks half zes is op den Amsterdamschen straatweg te Maarssen een militaire vrachtauto in botsing gekomen met een zandauto. Volgens getuigenver klaringen moet de botsing ontstaan zyn door het snelle ryden van de zandauto op dit smalle weggedeelte. Tengevolge van de hevige botsing werd de linkerzyde van de militaire vrachtauto geheel vernield. Een 22-jarige milicien, zoon van den molenaar H. de Jong uit Oude Wetering, die achter in den wagen zat, werd op slag gedood. De zandauto had slechts geringe schade. De bestuurders van beide wagens zijn er zonder letsel afgekomen. De gemeentepolitie heeft proces-verbaal opgemaakt, waarna de wagens in beslag zyn genomen. Eveneens zyn ter plaatse foto's gemaakt. alhier. Even voorby het stoomgemaal schrok 't paard en maakte het een zysprong, met het gevolg, dat het geheele span vanaf den hoogen weg in de poldersloot terecht kwam. Alle ruiten van den kapwagen bra ken aan scherven en tengevolge hiervan werd de schoonmoeder van den heer De Wit aan het hoofd gewond. Zy bekwam wonden aan beide wenkbrauwen, zonder dat de oogen werden gekwetst. De overigen kwamen met den schrik vry. Dokter Van der Byi was spoedig ter plaatse en verbond de wonden. Paard en wagen werden door omwonenden met vereende krachten weer op het droge gebracht. Gezien de hoogte van den weg mag zeker van een byzonder goeden afloop gesproken worden. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Willibrord-avond. Op initiatief van den Volksbond met medewerking van de St. Josephsgezellen vereeniging zal op Woensdag 15 November des avonds te 8 uur in het patronaatsgebouw een lezing worden gehouden over het leven en werken van den H. Willibrord in ons land. De toegang is vry, ook de dames worden verwacht, en wy vertrouwen, dat velen van deze gele genheid gebruik zullen maken, om goed en gemakkelijk St. Willibrord's onvergete- lyken arbeid te leeren kennen. Geen ge leerde verhandeling, maar een pieus leeren kennen van wat de H. Willibrord voor ons heeft gedaan. Het gesprokene zal vergezeld gaan van lichtbeelden om het aanschouwelijk en dui- delyk te maken. Het zal een mooie avond worden. RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 14 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 a 414.4 M. KRO- uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Het Rococo-octet. 12.45 Berichten ANP., gramofoonmuziek. 1.10 KRO-or- kest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecur sus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 KRO orkest. 5.00 KRO-Melodisten en solist (5.456.05 Felicitaties). 6.35 Sport- praatje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De sociale plioht der bedienden". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.40 Reportage. 8 00 Berichten ANP., mededeeling en. 8.15 KRO-symphonie-orkest en solist. In de pauze: Gramofoonmuziek. 10.05 Het Rococo-octet.— 10.30 Berichten ANP. 10 40 Gramofoonmuziek. 11.00 Berfcus van Dinteren's orkest. 11.2512.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-uitzen- ding. 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gramofoonmuziek 10.00 Mogenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10 30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Francis Keth. 11.00 Cuirsus „Humor in het kinderleven". 11.30 En semble Francis Keth.. 12.15 De Roman cers en soliste. (Om 12.45 Berichten ANP.). 1.15 Omroeporkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Het Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kindehalfuur. 5.30 Omroeporkest en soliste. 6.30 Cyclus „waar moet ik het zoeken". 7.00 Voor de kinden. 7.05 AVRO-Kinderkoor en het Omroeporkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP., mededeelingen. Hierna: causerie „De bewegelyke wereld". 8.35 AVRO's Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 AVRO-Dansor- kest. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Seoco en zyn Paneelclub-orkest ENGELAND, 391 en 449 M. 11.20 Het Lewisham Hippodrome-orkest 12.05 Causerie „Britain's food controller-1918". 12.20 Berichten. 12.30 Orgelspel. 12.551.20 De BBC-zangers. 2.20 Orkest van de luchtmacht. 2.50 Solistenvoor dracht. 3.20 Berichten. 3.35 Het Swing- time-kwartet. 3.50 Radiotooneel. 4.20 Kinderhalfuur. 4.50 Orgelspel. 5.20 Berichten. 5.35 Causerie „A. R. P. for animals". 5.50 Variëté. 6.20 Orkest- programma. 8.20 Berichten. 8.35 Ac- tueele causerie. 8.50 BBC-theater-orkest. 9.20 Avondwyding. 9.35 Variëté. 10 05 Declamatie. 10.20 Het Menges strijkkwartet 10.50 Maurice Winnick's Ecrd. - 11 20—11.35 Berichten. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmu ziek. 7.408.50 Leo Eysoldt's orkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Het Om roeporkest 1.35 Populair concert. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.05 Pianovoordrocht. 3.20 Populair programma. 5.00 Geva rieerd programma. 5.20 Het Om roep- kleinorkest. 7.3512.20 Zie Deutschland- sender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 12.30 Omroepor kest. 12.50—1.20, 4.20, 5.50 en 6.20 Gra mofoonmuziek. 7.20 Ontspanningspro gramma voor 6oldaten. 7.50 en 8.35 Om roeporkest en soliste. 9.3010.20 Gramo foonmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.501.20 Gra mofoonmuziek. 4.20 Piano en altviool. 5.35 Gramofoonmuziek. 5.50 Piano voordracht. 6.35 Literair-muzikaal pro gramma. 7.20 Uitzending voor soldaten. 7.50 en 8.50 Radio-orkest en soliste. 9.3010.20 GramofoonmuziOk. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 35 Folkloristisch programma. 8.05 Marschmuziek. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Gramo foonmuziek. 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. 3de Programma. 8.00 Keulen (9.20 Berichten). 9.50 Deutschl.s. 10.20 Diversen. 11.20 Brus sel VI. (12.20 Ber.). 1.20 Keulen (Be richten). 1.50 R. Danmark. 3.50 Keu len 4.20 Brussel VI. 5.50 Brussel Fr. 6.20 Brussel VI. (6.50 Ber.). 7.20 Keu len (Berichten). 7.30 Brussel Fr. 8.35 Brussel VI. (9.20 Ber.). 10.20 Breslau (11.20 Ber.) 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland (Berichten). 11.20 Brussel Fr. 12.20 Engeland (Berichten). 12.50 Parijs Radio (Berichten). 1.40 Deutschls. 2.20 Engeland (3.20 Berichten). 4.20 Brussel Fr. 4.50 Engeland (5.20 Berich ten). 5.005.05 Scheveningen Haven. (Berichten). 5.35 Brussel Fr. 5.50 Brussel VI. 6.05 Engeland. 6.20 Gero- munster 6.35 Brussel Fr. 6.50 R. Dan mark. 7.50 Brussel VI. 8.20 Enge land (Berichten). 8.35 Beromunster. 9.20 Keulen (Berichten). 9.30 Brussel Fr. 10.20 Engeland. 10.35 Boedapest. 11.20 Engeland (Berichten).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9