MAANDAG 13 NOVEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 H.B. SCHEIDSRECHTERS. Met deze deelen wij u mede, dat er a.s. Donderdagavond 16 Nov. een bijeenkomst zal worden gehouden in café „De doelen" te Leiden, aanvang 8 uur. Het spreekt van zelf, dat daar alle scheidsrechtere worden verwacht; ook de juniorenscheidsrechtere en mogelijk zijn er nog heeren, die ook ge negen zijn om wedstrijden te leiden. La ten ook zij op bedoelden avond present zijn. Er zal een uiteenzetting gegeven wor den over het leiden van wedstrijden enz. Vervolgens is er gelegenheid om vragen te 6tellen, en wel in hoofdzaak voor de nieuwe leiders, die nog geen gelegenheid hebben gehad om dergelijke avonden mee te maken. Daarom is het noodzakelijk, dat ook de oudere arbiters vertegenwoordigd zijn, daar deze zoo vaak belangrijke mede- deelingen hebben uit ondervinding van dat gene wat in wedstrijden is ondervonden. Vervolgens zal het winterprogramma wor den vastgesteld. Heeren scheidsrechters, het is in het belang van onze sportbewe- ging en wij rekenen op aller medewer king. H. HOOGERVORST. R.-K. Sportver. „A. V. V." Onder groote publieke belangstelling werd gisteren de wedstrijd A. V. V.L. en S. gespeeld. In een vooral na de rust min der prettigen wedstrijd wist L. en S. op fortuinlijke, niet onverdienstelijke wijze te winnen. L. en S. beschikt over een goed elftal en daarom begrijpen wij niet, dat enkele spelers dikwijls minder faire trucjes gebruiken en onnoodig frosch spe len. De midhalf vooral, een zeer goed spe ler, ontsiert zijn goede spel door een on- sympatheik optreden, dat oorzaak werd, dat de wedstrijd een onprettig einde nam en een A. V. V.-speler, die zich, hoe afkeu- ringswaardig dit ook is, door dit optreden van dezen midhalf, niet kon beheerechen, van het veld werd gezonden. Scheidsrech ter Zom, over diens leiding niets dan lof, beging een fout en wel, dat hij dezen spe ler niet van het veld zond, hetgeen alle na righeid had voorkomen. A. V. V. speelde slecht, doch behoeft voor L. en S. niet on der te doen. L. en S. begon in een snel tempo en for ceerde binnen enkele minuten reeds eenige corners, welke zander resultaat bleven. A. V. V. zat niet stil, doch de noodige geest drift ontbrak, terwijl de L. en S.-defensie met de aanvallen der veel lichtere A. V. V.'ers wel raad wist. De strijd gaat aardig tegen elkaar, ofschoon L. en S. meer in den aanval is. Onverwachts neemt L. en S. bij een goeden aanval de leiding (01). Na de rust pakt A. V. V. flink aan en de L. en S.-verdediging krijgt zwaar werk, doch weet met veel geluk haar doel schoon te houden en zoo blijft voor A. V. V. de verdiende gel ijlemaker uit. Bij een onbe- duidenden L. en S.-aanval ontstaat een misverstand in de A. V. V.-achterhoede en op keurige wijze weet L. en S. hiervan te profiteeren (0—2). Spoedig krijgen wij dan het bovenomschreven incidentje en dit is oorzaak, dat de wedstrijd, die inderdaad goed te noemen was, niets meer om het lijf heeft en zoo wint L. en S. m?et 20. Het tweede elftal, dat zeer gehavend en met slechts 10 man uitkwam, werd dank zij de invaller-keeper met 81 op eigen terrein door Quick Stept verpletterd. R.K. Sportver. „Concordia". De Hillegomsche ploeg speelde tegen de Hoofddorp-Boys en won met 41. De uit slag was niet in verhouding tot het vertoon de in het veld. Deels heel goed keepers werk der Meer-menschen, terwijl het fout- werk ook den Hoofddorpers nog al eens te hulp kwam. Het eerste gedeelte is Concor dia sterk aanvallend, doch zij spelen te nonchalant om succes te hebben. Bij een hard schot van Lubbe, doet een der backs den bal van richting veranderen en Con cordia leidt (10). H. speelt nu iets ster kei, doch haar aanval is niet doortastend genoeg om succes te hebben. Aan den an deren kant gaat het beter als een pas van v d. Hulst keurig wordt tenut (20). De. gasten krijgen een vrijen trap, waaruit ze een strafschop over houden, doch ook dezen kunnen ze niet benutten. Na de rusi, wordt het een vlugge match. De gasten stellen aires in 't werk om althans nog eenig succes te hebben, doch speciaal de Concordia-backs zijn trapvast. Aan den anderen kant gaat het beter als Peters goed doorzet en een tactisch voorzetje geeft, dat Lubbe ineens inknalt. Het wordt nu iets minder met Concordia en Hoofddorp heeft eenige goede aanvallen ove. haar rechter vleugel, waardoor de rechtsbinnen er han dig 31 van maken kan. Bij een doel wor steling komt het ronde ding nog eens in het doel (4—1). De kleinste junioren verloren thuis van BSM met 41, terwijl de A-ers OIV uit met 43 klopten. R.-K. Sportver. „Teylingen". Teyl. I kon het gisteren in de Veen te gen D. O. R. R. niet bolwerken en moest beide punten achterlaten. Het 3de elftal van Teyl. beet gisteren nogal van zich af door Lisse 4 met korfbal- cijfers naar Lisse te sturen (111). Door dezen uitslag is het duidelijk, dat de Sassenheimers sterk in de meerderheid waren. Bij de rust was de stand reeds 50. Na de thee liet Lisse den moed geheel zak ken, waardoor de strijd eenzijdig werd. Zij nog vermeld, dat steeds meer militairen zich opgeven als lid van Teylingen waar door de elftallen wel versterkt worden. Zoo zal volgende week Teyl. I ook door twee goede krachten aangevuld worden, waardoor de wedstrijden zeker in spelpeil zullen stijgen. Junioren: Elftal a was op bezoek bij V. V. B. a en deed het daar buitengewoon Kon. Nederlandsche Voetbalbond QUICK EN H. V. V. WINNEN. Gelijke spelen tusschen L.F.C.—Lugdunum en G. S. V.AlpheB. Slechts enkele competitiewedstrijden stonden in het Westen op het programma maar verrassingen bleven daarbij toch niet uit. Het Haagsche Quick slaagde er n.l. in haar stadgenoote B. M. T. een formidabele nederlaag van 71 toe te brengen, hetgeen tevens een omwisseling op de ranglijst ten gevolge had. Ook H. V. V. kwam boven B. M. T. te staan door een 20 zege op B.E.C. Hoewel in puntenaantal gelijk heeft H. V. V. een beter doelgemiddelde. In de afdeeling der derde klassere ein digde twee van de drie wedstrijden in ge lijk spel. L. F. C. en Lugdunum speelden te Lei den gelijk, Alphen deed in Gouda tegen G S .V. hetzelfde. Vooral door dit laatste resultaat blijft de mogelijkheid tot een spannenden strijd om de leiding voortbestaan. De uitslagen. Om den Gouden Onafhankelijkheidsbe ker: Rotterdamsch ElftalBondselftal 64. AFDEELING II. Afd. B.: HW—BEC 2—0; Quick—BMT 7—1: Afd. L: GSV—Alphen 1—1; LFC—Lug- dunum 11; SchoonhovenWoerden 36. Res. Afd. D.: Alphen IILugdunum II 4—1; ASC II—UVS II 4—1. AFDEELING III. Afd. A.: Heracles—NEC 4—1; Tuban- tiaGo Ahead 22; EnschedeEnsch. Boys 12; QuickWageningen 31. AFDEELING IV. Afd. A.: Willem II—NOAD 1—3; Roer mondJuliana 16; LimburgiaNAC 21 BW- PSV 0—0; Eindhoven—LONG A 4—2. AFDEELING V. Af d. A: Be Quick—WW 3—3; Velocity Veendam 23; AchillesSneek 31; LeeuwardenHSC 22. SCHOONHOVEN—WOERDEN 3—6. De uitwedstrijd van Woerden in Schoon hoven, die met zooveel spanning was tege- moetgezien, heeft voor de Woerdenaars een aangename verrassing opgeleverd. Immers moesten op het laatste nippertje enkele spelers vervangen worden, dit heeft niets afgedaan aan het feit, dat het ver tegenwoordigende elftal uit Woerden voor de rust een spel ten toon spreidde, dat het werkelijk een lust om om te zien. Werd met den eersten den besten aanval reeds de Schoonhoven-doelman danig aan den tand gevoeld, bij een volgenden Woer den-aanval moest hij reeds capituleeren (0—1). Schoonhoven zat echter ook niet stil en met eenige goede aanvallen werd het spel verplaatst doch de middenvoor der thuisclub, op zichzelf een zeer handig speler hield het spel veel te kort en kon hierdoor geen succes boeken bij de Woer den-verdediging. Bij Woerden tapte de voorhoede echter uit 'n ander vaatje en met snelle passen over de vleugels werd aan val op aanval ondernomen en hoe hard de thuisclub-verdediging ook zwoegde zij kon niet voorkomen, dat de Woerden-vuurlinie nog vier doelpunten in successie scoorde, waartegenover Schoonhoven slechts 1 doel punt stelde. Met een 51 voorsprong voor Woerden gipg de rust in. Na de thee ging de thuisclub ook meer over de vleugels spelen en bleef succes niet uit en wist zij de stand terug te bren gen tot 35. Al meer en meer verstreek de tijd en Woerden, die direct na de rust de zaken niet zoo serieus meer opnam zet te nu weer even sterk op en wist nog een maal te scoren en hierdoor den stand op 36 brengend. Met Woerden in den aanval brak dan ten slotte het einde van den wedstrijd aan. door de Noordwij kerhoutens met 41 te verslaan. Elftal B, dat zijn eereten wedstrijd speel de, wist het ook al tot een overwinning te brengen. DOSb werd hier de dupe van door een nederlaag van 50. Elftal c, hoe klein ook, wilde blijkbaar voor de ouderen niet onderdoen en ver sloeg WSBc met 20, zoodat in totaal werd gescoord 23 voor en 6 tegen, wel een teeken, dat er in TeyL schutters zit ten. R. K. Sportver. „Foreholte". Inderdaad zijn onze jongens gisteren weer in betere speelconditie gekomen, want Docos I werd getrotseerd en een ge lijk spel (00) werd bevochten. Een uit slag waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. De geheele kamp kenmerkte zich door zwakke voorhoeden en sterke verdedi gingen. Zoowel Docos als Foreholte bezat geen zuiveren goal-getter. In 't begin is Docos r—v'"p1 in het offensief, wat een half uur later werd overgenomen door Foreholte. We zagen een vluggen wed strijd zonder doelpunten. De kansen kwa men dan voor Docos, dan weer voor oF- reholte. Wegens niet aanwezig zijn van den arbiter C. Ch. v. d. Zon'nam M. v. Werkhoven de leiding door beider goei- vinden. De publieke belangstelling was tamelijk groot. OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDSBEKER. Rotterdamsch elftal wint met 64 van Bondsploeg. In een prettige atmosfeer en ten aan- schouwe van zeker 20.000 toeschouwers is Zondagmiddag voor den 26en keer de jaarlijksche ontmoeting gespeeld tusschen het Rotterdamsch elftal en een Bonds ploeg, de z.g. Rest van Nederland, waarbij de Gouden Onafhankelijkheidsbeker de inzet vormde. Niet minder dan tien doelpunten wer den ër gemaakt, waarvan Rotterdam er zes voor zijn rekening nam. dank zij de beide schutters Drokcjm Vente, die amen vijf maal doelverdedfger Dijkstra passter- den, terwijl het zesde punt door Wiiders in eigen doel werd getrapt. Aan den an deren kant bewees de Haarlemmer van der Hulst, dat hij over een behoorlijk schot beschikt, want hij noteerde drie doelpunten, terwijl Wildere zijn tweede goal van den middag wist te maken door een strafschop te benutten. Er werd vaak door beide ploegen goed samenspel te zien gegeven en o k over ae technische capaciteiten van de meeste spelers mag men tevreden zijn. Vooral de Bondsploeg viel mede. want de opsteJ.ing week ten slotte zoo veel af van de oor spronkelijke, dat men moeilijk nog van de „Rest van Nederland" zou kunnen spreken. Smit en Anderiessen hadden door verwondingen moeten afzeggen en enkele minuten voor den aanvang van den wed strijd waren Caldenhove en Drager nog niet aanwezig. Door militairen dienst moesten ook zij vervangen worden, zoo dat ter slotte de. volgende Bondsploeg in het veld kwam: Doel: Dijkstra (A.P.G.S.). Achter: Wildere (Blauw Wit) en Feel- ders (S.V.V.). Midden: Stam (V.U.C.), C. Poulus en J. Poulus (beiden S.V.V.). Voor: van den Engel (D.H.C.), Lenstra (Heerenveen), van der Hulst (Haarlem), Balvers (S.V.V.) en de Harder (V.U.C.). Dijkstra heeft zijn doel goed verdedigd. Het vijfde doelpunt had hij waarschijnlijk kunnen verhinderen, indien de A.P.G.S.'er uit zijn doel was gekomen. Overigens heeft hij verscheidene scherpe lage scho ten en ook enkele goed geplaatste kopbal len keurig gestopt. Wildere was onver moeid, was overal te vinden. Het was jammer, dat hij in eigen doel trapte en ook aan het vierde doelpunt had h>j wel schuld. Maar zijn totaal prestatie was meer dan voldoende. Feelders van S.V.V. viel niet tegen, maar toch ook niet mee. Hij is wat klein van stuk, waardoor hij een groote handicap heeft bij het kbppen. De middenlinie heeft geen buitengewo ne dingen gedaan. Eerst was de P.S.V.'er Blatter opgesteld, doch deze moest door een enkelblessure zich spoedig laten ver vangen door J. Poulus. Het drietal heeft zoowel in verdedigend als in aanvallend opzicht matig gespeeld. In de voorhoede viel eigenlijk niemand op. Van der Hulst maakte wel eenige doelpunten, maar hij was te weinig doortastend in zyn spel en vooral ook te langzaam om hem het prae- dicaat „goed" te geven. Lenstra speelde te zelfzuchtig. Hij heeft schitterende indivi- dueele staaltjes laten zien, doch dat dreef hij zoo ver, dat zijn landgenooten ten slotte door het niet elkaar begrijpen, wel moesten stranden op de hechte Rotter- damsche verdediging. Balvers' spel was zeer middelmatig, hetgeen ongetwijfeld van nadeeligen invloed is geweest op de verrichtingen van de Harder. Maar in dien men deze factor ter zijde schuift heeft de Hagenaar, wanneer hij den bal had. er niets bijzondere mee kunnen doen; want Paauwe was hem gewoonlijk de baas. Van den Engel aan den anderen kant was wel actief. Maar ook hij kwam niet boven het middelmatige uit. Bij de Rotterdammers klopte het tus schen de linies in enkele spelgedeelten uitstekend. Bovendien had men twee schuttere van formaat in de gelederen. Drok in den vorm van dezen middag zou zeker weer in het Nederlandsch elftal kunnen worden opgesteld. Vente was zeer ijverig, verdeelde het spel goed en schoot raak. Vrauwdeunt liet zijn bekende tactische spelletje zien, terwijl Seton vooral in de eerste helft er goed het oog in had en tel kenmale fraaie voorzetten gaf. Borrani aan den anderen kant viel niet op. In de middenlinie was Paauwe de beste, Kuppen kwam niet boven zijn club- vorm uit, terwijl van Spaandonck wel ijverig was, maar geen fijn afgestemd spel liet zien. Het achtertrio, van Male, van der Horde en van der Heide heeft weinig fouten ge maakt Vente maakte het eerste doelpunt, doch enkele minuten later was het van der Hulst, die met een keurig schot in den hoek een gelijken stand wist te bereiken. Na 35 minuten passeerde Drok met een kopbal, uit een zuiveren voorzet van Se ton, Dijkstra opnieuw. Ten slotte trapte Wildere in eigen doel, zoodat met 31 gedraaid werd. In de tweede helft kreeg de strijd een spannend karakter, toen Wildere een strafschop benutte wegens hands. Maar Drok maakte er direct daarna 42 van en dezelfde speler benutte een voorzet van Seton met een kopbal (52). De twee doelpunten van Drok werden gevolgd door twee goede goals van van der Hulst, na uitstekend samenspel der geheele voorhoede. Een kwartier was er toen nog te spelen, doch onmiddellijk na hc* vierde doelpunt van het BondsclTtil, liep Vrauwdeunt door de verdediging heen, gaf den bal op het goede oogenblik aan Vente over, die de overwinning be zegelde met een zesde doelpunt. DE COMPETITIESTANDEN. AFDEELING n. Tweede klasse. gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. 5 1 23— 9 11 S V. V. 7 5 1 1 19— 8 11 Hollandiaan 7 4 1 2 22—16 9 Martinit 7 3 3 1 21—16 9 Quick 7 2 4 1 22—11 8 H V. V. 8 3 1 4 13—15 7 B M. T. 8 3 1 4 18—24 7 B E. C. 8 2 1 5 15—29 5 VIOS 7 2 5 18—28 4 V. D. L. 7 1 6 13—28 1 Derde klasse. Alphen 7 4 3 28—12 11 G S. V. 7 3 3 1 13—11 9 A S. C. 6 3 2 1 20—12 8 Haastrecht 6 2 3 1 10—10 7 Woerden 6 2 2 2 16—16 6 O N. A. 6 2 2 2 13—16 6 L F. C. 6 5 1 11—13 5 Olympla 6 1 2 8 12—19 4 Schoonhoven 6 1 1 4 11—20 3 Lugdunum 6 1 1 4 11—22 3 Eerste 1 klasse. AFDEELING III. Heracles 7 4 2 1 10— 6 10 Go Ahead 7 3 3 1 9— 6 9 Tubantia 7 4 1 2 19—20 9 Hengelo 6 3 2 1 11— 9 8 Enschede 7 4 3 17—14 8 A G. O. V. V. 6 3 1 2 9— 9 7 N E. C. 7 3 4 16—16 6 Quiok 7 3 4 17—17 6 Ensch. Boys 7 1 1 5 8—14 3 Wageningen 7 2 5 8—19 2 AFDEELING IV. N. O. A. D. 8 6 1 1 18— 8 13 Juliana 8 5 2 1 26—13 12 Willem II 8 5 1 2 19—14 11 M V. V. 7 4 2 1 15—11 10 Longa 8 5 3 20—13 10 Eindhoven 8 3 3 2 25—14 9 P S. V. 8 3 2 3 15—10 8 N A. C. 8 3 2 3 6—11 8 B V. V. 8 1 3 4 8—16 5 Limburgia 8 2 6 14—18 4 Helmond 7 1 6 5—23 2 Roermond 8 1 7 7—27 2 AFDEELING V. G. V. A. V. 7 6 1 19— 8 13 H S. C. 8 4 2 2 23—18 10 Veendam 8 4 2 2 20—19 10 Heeren veen 7 4 1 2 27—20 9 Achilles 8 3 3 2 25—22 9 Sneek 8 3 2 3 23—19 8 Velocitas 8 3 1. 4 10—18 7 Leeuwarden 8 2 2 4 21—30 6 W. V. V. 8 1 2 5 17—29 4 Be Quick 8 2 6 15—23 2 L. F. C.—LUGDUNUM 1—L In een meer spannenden dan mooien sirijd is het Luguunum gelukt L. F. C. een genjK spel ai ie dwingen, JMgenlyk is het andersom, want Lugaunuai wist in de eer ste helit een 1U voorsprong te nemen, ter wijl L. F. C. slechts door een eenigszins ge- juKKig doelpunt wist gelijk te maken. Fraai spel is er overigens niet te zien ge geven. Li. F. C. kwam maar zelden tot net spelpeil, dat in den wedstrijd tegen A. S. C. ie zien werd gegeven. Zij kon het zoover ook niet brengen doordat Lugdunum haar .aet spelsysteem opdrong, dat in de lijn der groenwitten paste, immers toen LugdunUm zich reeds na 5 min. een 10 voorsprong had verworven, stelde zij zich reeds geheel op de verdediging in. De groenwitte mid denlinie werd geheel teruggetrokken en de L. F. C.-midvoor Bijl werd vanaf het be gin van den wedstrijd tot het einde toe door den Lugdunum-midhalf de Roo streng be waakt, zoodat de L. F. C.-voorhoede niet tot ontplooiing van haar gewone spel kon komen. Bovendien waren de buitenspelers van L. F. C. dezen middag bepaald zwak, zoodat het niet te verwonderen is, dat de doelpunten schaarech waren. De ploegen verschenen ais volgt in het veld: L. F. C.: Doel: H. Duffels. Achter: Crama en T. Pet. Midden: J. Nieuwenburg, Kukler, W. Nieuwenburg. Voor: v. Leeuwen, Ouwerkerk, Bijl, Sen- tour en Herreur. Lugdunum: Doel: v. d. Berg. Achter: Honsbeek en v. As. Midden: De Wetering, de Roo en v. Es. Voor: Vermond, Bronmeijer, Koolloos, Pauw en Breedeveld. Reeds binnen 5 min. weet Lugdunum de leiding te nemen als Vermond er met den bal van door gaat en Brommeijer inschiet (01). L. F: C. forceert dan dadelijk een corner, maar deze levert niets op. De groenwitten trekken reeds nu de midden- linie sterk terug, terwijl Bijl een exra be waking krijgt. Het spel verplaatst zich snel en L. F. C. is het meest in den aanval. In- plaats dat L. F. C. echter door op de vleu gels te spelen de verdediging uit elkaar haalt, wordt het spel veel te kort gehou den, terwijl de vleugelspelers de voorzet ten eveneens te kort houden. Weliswaar ontsnapt het Lugdunumdoel een enkele maal aan doorboring, maar dit geschiedt ook aan de andere zijde, wa it de Lugdunum uitvallen zijn niet van gevaar ontbloot. In de tweede helft zit LFC er dadelijk flink op. v. d. Berg mag van geluk spreken als een boogballetje van Bijl juist naast het doel gaat, doch na 2 min. komt de ge lijkmaker als Ouwerkerk een stevig schot inzendt en Honsbeek den bal van richting doet veranderen en deze buiten bereik van v. d. Berg in het doel verdwijnt (11). (11). L. F. C. blijft aanvallen, maar Lug dunum verdedigt opnieuw thans om het gelijke spel te behouden. Dit gelukt, zij het dikwijls met veel fortuin en zoo komt ten slotte onveranderd het einde. TECHNISCHE WERKZAAMHEDEN K.N.V.B. WORDEN HERVAT Onderhoud ïnet de heeren De Vries en Herberts Het apparaat van de Tedhnische Commis sie van van nu af, weer in werking worden gesteld, nadat het geruimen tijd in verband met den toestand moest worden stopgezet, zoo deelden de heeren O. de Vries de H. W. H. Herberts, respectievelijk voorzitter van de Technische Commissie en voorzitter van de Keuzecommissie van den K.N.V.B., aan een redacteur van het A.N.P. mede. De situatie ligt natuurlijk zoo, dat de Technische Commissie niet op volle toeren zal draaien, zooals voor de mobilisatie het geval was. Maar nu de jubileumwedstrijd tegen onze Zuiderburen voor de deur staat, aldus de beide voetbalofficials, en zeer waarschijnlijk ook de beide gewone Hol landBelgië-ontmoetingen in het a.s. voor jaar doorgaan, wa. het noodzakelijk, dat wij weer aan den arbeid gaan. Ook in België wordt trouwens met het oog op de ontmoer ting van 10 December getraind. Een wed strijd NederlandBelgië past geheel in het kader van de tegenwoordige betrekkingen tusschen beide landen. Het bondsbestuur doet alle moeite om al les zoo goed mogelijk te doen slagen. Ook de T. C. en de Keuze Commissie zullen haar uitersten best doen om een, de om standigheden in aanmerking genomen, zoo sterk mogelijk elftal samen te stellen. Een logisch gevolg is, dat binnenkort te Den Haag weer een geconcentreerde trai ning zal beginnen. Het zijn de bekende oefenavonden op de Donderdagen, maar het kr akter zal eenigszins anders zijn. De „Zé keren", zij, die vrij zeker in het Ncder- la dsch elftal zullen worden gekozen, ko men niet naar Den Haag, zij blijven de clubtraining volgen. Maar op de Donder dagavonden zullen de „Mogelijkheden" bij elkaar komen, zij, die op den voorgrond zijn getreden en een kans maken voor een plaats in het Nederlandsch elftal. Wij, aldus de heeren De Vries en Her berts, denken hierbij speciaal aan de spe lers van het jeugdelftal van het vorige jaar, waarin veelbelovende krachten zaten. Tijdens de training zal de.noodige aandacht worden besteed aan tactische problemen, te~wijl de techniek b.v. balvaardigheids- controle, natuurlijk ook een belangrijk on- dedeel der oefeningen vormt. Hoe wij aan de spelers komen?? Het technische werk lag de laatste maan den geheel stil, de leden der Commissie mochten niet reizen ten einde een over zicht te verkrijgen van he. materiaal. Het bondsbestuur heeft thans weer aan de com missieleden toegestaan verschillende! wed strijden, die van belang kunnen, worden ge acht, te bezoeken. Ook de correspondenten zullen aan het werk worden gezet. Maar omdat alles op bescheiden voet moet ge schieden, zullen de „Mogelijkheden" die ver weg wonen, b.v. Lenstra uit Heeren veen, niet naar Den Haag komen. Bob Glendenning, de bondsoefenmeester, gaat overal heen om die spelers individueel on der handen te nemen. Geen oefenwedstrijd. Er zal beslist geen oefenwedstrijd voor NederlandBelgië worden gespeeld. Het is practisch onmogelijk een bondselftal samen te stellen, hetwelk zoo volledig mogelijk zal kunnen oefenen. Dat is toch wel duidelijk gebleken met de pleeg, welke tegen Rotterdam voor den Gouden Onafhankelijkheidsbeker speelde. Het spreekt van zelf, dat de landsbelan- ger voor gaan en dus doen wij van onze zijde niets om spelers vrij te krijgen. Met 'de samenstelling va, de ploeg tegen België zal het ook ,wel niet zoo vlot loopen, maar alles hangt van den toestand op dat moment af. Onze goede wil is er om een zoo sterk mogelijk elftal samen te stellen en het bondsbestuur heeft de Technische Commis sie in dat opzicht de vrije hand gelaten. Ons andere werk, zoo besloten de heeren De Vries en Herberts hun mededeelingen, ligt nog altijd stil. Voor het technische werk in de onderste gelederen is eigenlijk de totstand van voor enkele jaren ingetreden, waarbij deze arbeid volledig in handen van de bonden was. Maar het examen voor oefenmeester gaat wel door, mits er vol- dende animo zal zyn. DUITSCHLANDBOHEMEN-MORAVIc In tegenwoordigheid van 45.000 toeschou wers is'gistermiddag op het Hermann Goe- ri-gsportveld te Breslau de wedstrijd tus schen Duitschland en het protectoraat Bo- hemen-Moravië gespeeld. Deze ontmoeting eir.digde in een 4—4 gelijk spel, nadat de rust met een 42 voorsprong voor de be woners van het protectoraat was ingegaan. De ploeg van Bohemen-Moravië was na dei aanvang dLect in den aanval. Maen- ner en Billmann begrepen elkaar aanvan kelijk niet, waardoor het mogelijk was, dat Riha na vijf minuten spelen kon voorzet ten naar Bican, die met een prachtigen kop bal het eerste doelpunt maakte (01). Na een combinatie van Riha en Ludi kwam de bal bij de linksbuiten Puc, die op 16 meter afstand onhoudbaar inschoot (0 2). De gasten waren ver in de meerder heid en in de tweede minuut werd door den vrijstaanden Bican na een hoekschop het derde doelpunt gescoord (03). Dank zij dezen voorsprong deden zij het echter een beetje kalmer aan, waardoor de Duitschers in den aanval konden komen. Het gevolg was, dat de midvoor Binder tweemaal doel man Burkert wist te passeeren (23). Vijf minuten voor de rust werd het vier de doelpunt der gasten gemaakt door den uitstekend spelenden midvoor Bican (24). Zeven minuten na de hervatting schoot Binder het derde doelpunt voor Duitsch land. Enkele minuten voor het einde kwam de gelijkmaker van den voet van Janes. Het ontstond uit een strafschop welke Duitsch land werd toegewezen onder protest van het protectoraat.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7