Hervormde kerk te Joure afgebrand LUCHTVAART MAANDAG 13 NOVEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN De toren behouden Gistermiddag even na één uur ia brand uitgebroken in de Ned. Herv. Kerk te Joure, die uit 1644 dateert De plaatselijke brandweer en de brandspuit van de firma Douwe Eg berts konden het vuur niet meester worden, zoodat hulp uit Heerenveen werd gevraagd. Nadat een Heeren vee nscke motorspuit was aangekomen, werd de brand met zeven stralen be streden. De kerk stond inmiddels vrijwel in lich terlaaie; het dak stortte in. De toren, die in 1628 voltooid is, hoopte men te kunnen toehouden, hoewel hij ook reeds aangetast was. De brand is ontstaan in de bovengewel- ven, naar men aanneemt, door vonken uit een kachelpijp. De burgemeester en andere leden van het gemeentebestuur Haskerland waren op 't terrein aanwezig. Nader wordt gemeld, dat de brand om Ihalf vijf was gebluscht. De geheele kerk is uitgebrand, sleohts de zware muren staan nog overeind, terwijl de toren behouden is. Men is er bij het blusschen in geslaagd het kerkelijke archief en een waardevol schilderij, benevens enkele boeken, die zich in de kerk bevonden, te redden. Ook de naast de kerk gelegen consistorieka mer, waar het avondimaalzilver was gebor- igen, kon ontruimd worden en is behouden igebleven. Echter zijn in de kerk het vrij oude orgel en de preekstoel, alsmede en kele historische banken, die toebehoorden aan de families Vegelin van Klaerbergen en van Eysinga, bij den brand vernield. Omtrent de oorzaak kan nog worden medegedeeld, dat vermoedelijk een asbes- plaat, welke om de kachelpijp zat, is ge barsten, daardoor tussohen de zoldering en het dak van de kerk brand kon ont staan. Toen men het vuur ontdekte, had het reeds over het dak zulk een omvang aangenomen, dat korten tijd later het dak instorte en het gebouw volle vlam vatte. Voor Joure is het verlies van deze his torische kerk, die voorkomt op de lijst van Nederlandsche monumenten van geschie denis en kunst, niet minder dan een ramp te noemen. MEUBELFABRIEK EN PAKHUIS UITGEBRAND Een felle brand te Groningen.* Tijdens de afwezigheid van de bewoners brak gisteravond tegen 8 uur brand uit in het voorgedeelte van het meubelmagazijn van den heer R. H. Nannanga, Oosterstraat 41 te Groningen, die eveneens een meubel zaak houdt in de Gelkingestraat 46, waar van de voorzijde grenst aan het achterge deelte van het magazijn, in de Ooster straat. Het vuur, dat in den winkelvoor raad in een ommezien groote verwoesting aanrichtte, plantte zich voort naar de ach tergelegen twee verdiepingen hoge pakhuis en meubelwerkplaats. Een groote menschen menigte stroomde bijeen, zoodat de politie eenige moeite had de menschen op een be hoorlijken afstand te brengen. De brand- weer tastte het vuur met 6 stralen aan, waarvan twee werden gelegd door de naast gelegen banketzaak van den heer J. A. Smaal* Oosterstraat 39, zoodat dit perceel groote waterschade kreeg. De brandweer wist het vuur spoedig te bedwingen, zoo dat het bovenhuis, dat door den eigenaar wordt bewoond, gespaard bleef. Winkel en pakhuis brandden echter geheel uit. De win kel in de Gelkingestraat bleef onaangetast. De oorzaak van den brand is onbekend. Al les was verzekerd. DE „JEANNETTE" BIJ VLIELAND GESTRAND. Drie leden van bemanning van in zee gevallen Duitsch vliegtuig door „Jeannette" gered. Zaterdag is het zich op de thuisreis be vindende Nederlandsche stoomschip „Je annette", toebehoorende aan Soetermeer, Fekkes' cargadoorskantoor te Rotterdam, op de Vliehors gestrand. Aan boord bevin den zich elf opvarenden. Kapitein is de heer Ree. Van Terschelling zijn twee sleep- to ooten ter assistentie uitgevaren. De „Je annette", welke in 1918 gebouwd is, heeft een bruto inhoud van 454 ton. Nader wordt gemeld, dat de sleepbooten „Texel" en „Stortemelk" van de reederjj Doeksen gisterochtend een poging hebben gedaan om het schip vlot te trekken. De trossen knapten echter af. Hedenochtend zou opnieuw worden getracht het vaartuig vlot te brengen. Voor schip en bemanning bestond geen gevaar. De zee was kalm. Het schip kwam van Gothenberg en was met lucifers geladen* bestemd voor Rouaan, Frankrijk. Aan boord van het schip bevonden zich drie vliegers, die Zaterdagavond om half vijf zijn opgepikt op de Noordzee van een Duitsch vliegtuig, dat ir zee gevallen was. Er waren vier man in het vliegtuig. De commandant is verdronken. De overleven den zijn van boord gehaald en door de mi litairen geinterneerd. R.K. Ver. v. Kraamverzorgtng v. alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 uui tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp Telef. 23420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. MEISJE DOOR MOTOR OVERREDEN EN GEDOOD. Te Zuidwending op de grens van Veen- dam en Nieuwe Pekela is Zaterdagmiddag een 6-jarig meisje van den arbeider B., na dat een auto was gepasseerd, den weg overgestoken, zonder dat het vermoedde, dat een militaire motorrijder naderde. Het kind werd geraakt en meegesleurd. Toen de motor tot stilstand kwam, bleek het meisje reeds te zijn overleden. De motor rijder was de militaire ordonnans R. v. Z. DOODELIJK ONGELUK De 29-jarige militair M., in zijn kwartier te Voorburg, is toen hij een lederen beenkap van een glazen afdak wilde nemen, gevallen doordat de rtang waaraan hij zich vasthield af. rak. Hij viel door het glaswerk van het afdak heen en kwam op een betonnen vloer te recht. Hij had e-n schedelfractuur opgeloo- pen, tengevolge waarvan de dood onmiddel lijk intrad. Het stoffelijk overschot is naar St Antoniushove overgebracht. NOODLOTTIG KINDERSPEL. Met de dood bekocht. Zaterdagmiddag kwam een onbekende auto een oplegger, die aan de Geldrop- scheweg te Eindhoven stond geparkeerd, ophalen. Na den aanhangwagen aangekop peld te hebben, reed de bestuurder de Sint Jorisstraat in. Een viertal kinderen kwam toeloopen, twee hunner gingen aan den aanhangwagen hangen, terwijl twee anderen aan de rechterzijde de auto beet grepen. Toen de auto een tamelijke vaart had, lieten zij den wagen los, waarbij het vijfjarig jongetje, De Ruyter genaamd, on der een der achterwielen kwam. Het kind was op slag dood. ONTPLOFFING BIJ ZEVENAAR. In de omgeving van Zevenaar is Zater dag bij een oefening met springmiddelen een ontploffing voorgevallen, waarbij een soldaat om het leven is gekomen. Omtrent de oorzaak kan nog niets met zekerheid gemeld worden. VROUW MET DOLK BEDREIGD Een Amsterdammer had oneenigheid met zijn vrouw. Deze verliet hem en nam haar intrek bij haar dochter in de Van Speyk- straat in de hoofdstad. Gisteravond zocht de man haar op met de bedoeling haar te overreden weer met hem naar de echtelijke woning terup te keeren. Zij weigerde en na een korte woordenwis seling trok hij een dolk, waarmee hij haar bedreigde. De vrouw vluchtte de straat op, doch op der Admiraal de Ruyterweg, bij de Jon Evertsenstraat, haalde de verlaten echtge noot haar in. Hij greep haar vast en op nieuw bedreigde hij haar met den dolk. Voor de tweede maal wist de vrouw zich los te rukken; ditmaal vluchtte zij een win kel in de Jan Evertsenstraat binnen. De man ging er van door. De politie, die middels was gewaarschuwd, zoekt hem thans. VREEMDE VONDST Op de spoorlijk Venlo en Tienraay zijn Vrijdag door een wegwerker, op circa 500 M. van elkaar gelegen, twee zoo goed als nieuwe heerencostuums gevonden, aldus bericht te „Telegraaf". Het zijn een grijs en eer, bruin costuum. De wegwerker bezorg de de costumes direct bij den stationschef van Tienraay, die de Rijksveldwacht van de vondst in kennis stelde. Zaterdagmorgen heeft me nde geheeje lijn afgezocht, doch ve-der niets meer gevonden. Men heeft nog geen vermoeden, aan wie deze costumes moeten hebben toebehoord en waarom de eigenaar deze uit den trein heeft gewor pen. Het zou natuurlijk gebeurd kunnen zijn, dat de kleed ine hier of daar is gesto- lei en dat de dief zich er van heeft willen ortdoen. Een andere mogelijkheid is. dat zij hel ten toebehoord aan iemand, die zich voor de politie onherkenbaar heeft willen meken. In een der zakken heeft de politie een half toegangskaartje van een Neder- lardsche bioscoop gevonden. De politie stelt alles in het werk om uit te zoeken at er achter deze vreemde vendst zit. Krachtig remmen.... Op blad-bedekte herfst- wegen leidt dat 10 tegen 1 tot een riskante slippartijI Provinciaal Wegenverslag Aan het Provincieaal Wegenverslag is het volgende ontleend: Het verkeer over den weg DelftPijnackerZegwaart (no. 18) neemt nog steeds toe, zoodat het onderhoud van dezen op slap staal gele gen weg veel geld en zorgen vraagt. Plan nen worden opgemaakt ter beperking van deze hooge onderhoudskosten. In het vorig verslag is omtrent den weg Rijswijkde Vink met zijtakken naar den Deyl en Lammebrug (no. 16) o.a. vermeld, dat in dit jaar met de verbetering van het nog niet verbeterde deel van dien weg in de gemeente Leid- schendam zou worden aangevangen. Het is echter niet mogen gelukken de hand te leggen op alle daarvoor benoodigde stroo- ken grond. Het laat zich evenwel aanzien, dat daarover binnen niet te langen tijd zal kunnen worden besohikt, zoodat daarna met de verbetering zal kunnen worden aangevangen. Voor de verbetering van den zijtak naar den Deyl is de onteigening aangevraagd; de taxatie 'an de benoodigde perceelen is reecb geschied. Van den weg ZoetermeerLeiden (Hoo ge Rijndijk) (no. 17). is een gedeelte, ge legen in de gemeenten Zoeterwoude en Leidsohendam, als proef vak verbeterd; zeer waarschijnlijk zal dit nog in den loop van dit jaar in gebruik kunnen worden ge nomen. De terreinstrooken, benoodigd voor een betere verbinding van den Middelweg in den Zoetermeerschen Meerpolder met de Meerlaan en de daarin te bouwen brug over de ringvaart van genoemden polder, zijn thans aangekocht; het ligt in het voor nemen in den loop van het volgend jaar met de verbeteringswerken te beginnen. Met den aankoop van de gronden voor de verdere verbetering van den weg wordt voortgegaan. Het maken van een nieuw gedeelte van den weg langs de Oostzijde van de Gouwe (no. 25) van het postkantoor te Boskoop tot den Biezen weg kwam, voor zoover den onderbouw in gewapend beton betreft, ge reed; de voorzetting van dit werk tot even benoorden den Groene weg wacht op den bouw van 'te schutsluis voor den polder Rijneveld. In de gemeente Alphen aan den Rijn is met baggergrond uit den Rijn getracht het grondlichaam voor den weg te maken. Op verschillende plaatsen deden zich opper singen voor. Het ligt in de bedoeling in het volgend jaar de gedeelten ten noorden van den Biezenweg zooveer mogelijk te verbeteren. Het onderhoud van het gedeelte van de zen weg van Gouda tot Boskoop, dat we derom was aanbesteed, blijft veel zorg vor deren. De weg kon evenwel in behoorlijken staat worden gehouden. Weg ScheveningenWassenaar Noord-Hollandsche grens met zij takken. De noodige overeenstemming voor de totstandkoming van het eerste gedeelte van den weg van de van Alkemadelaan te 's-Gravenhage af is nog steeds niet bereikt. Diverse plannen werden opgemaakt, maar tot heden is voor geen dezer plannen nog de noodige medewerking van het Mi nisterie van Defensie verkregen Wij ho pen echter, dat deze overeenstemming thans spoedig verkregen zal worden, op dat binnenkort met het uitwerken van het definitieve plan van het eerste gedeelte van den weg zal kunnen worden begonnen. Voor het verdere gedeelte van den weg zijn de plannen gereed en grootendeels reeds door den Minister van Waterstaat goedgekeurd. De grondaankoop voor het gedeelte van de z.g. „Pan" (nabij de grens van Wasse naar en Katv/ijk) naar den Rijnsburger- weg is in vollen gang, zoodat verwacht mag worden, dat spoedig over de benoo digde terreinen van dit 5 K.M. lange weg- vak beschikt zal kunnen worden. Indien dit het geval is, zal wellicht in het vol gend jaar met de uitvoering van dit weg- vak een begin kunnen worden gemaakt. Intusschen is, zoodra de benoodigde terrei nen daarvoor waren verkregen, met het maken van den onderbouw van de brug over Rijnlands Uitwateringskanaal bewes ten Katwijk, waarvan reeds in het vorig verslag melding is gemaakt, begonnen. Het bestek vooi den bovenbouw der brug is gereed. In verband met de buitengewo ne tijdsomstandigheden hebben wij de be steding hiervan voorloopig uitgesteld. Als echter blijkt, dat de verkrijging der be noodigde materialen geen onoverkomen- lijke moeilijkheden zal opleveren, zal mo gelijk binnenkort tot de besteding kun nen worden overgegaan. Reeds zijn enkele terreinen langs het verdere gedeelte van den weg in der min ne aangekocht Met de onteigening moet echter nog worden gewacht op de oplos sing van enkele moeilijkheden, waardoor plaatselijk wellicht nog enkele tracéwijzi- ginigen zullen moeten plaats vinden. Het onderhoud van den bestaanden weg WassenaarNoordhollandsche grens was wederom aanbesteed. De werkzaamheden bepaalden zich in hoofdzaak tot die voor gewoon onderhoud; een gedeelte onder Wassenaar werd opnieuw bestraat Van den weg Nieuwe RijkswegSassen- heimNoordwljkerhout werd de verbete ring voortgezet. De aanleg van het nieuwe wegvak tus- schen de ruïne van het slot Teijlingen en den ouden Rijksweg te Sassenheim is m uitvoering en zal, naar mag worden ver- Officleële Crlsispubllcailes RESTITUTIES BIJ UITVOER VAN EIEREN EN PLUIMVEE Van officieele zijde wordt bekend ge maakt, dat met ingang van 13 November 1939 de volgende wijzigingen in de restitu ties bij uitvoer vai. eieren, eierproducten of pluimvee zijn aangebracht: a. kippeneieren 0.80 per 100 stnks; b. eendeneieren 0.60 per 100 stuks; c. voor koelhuis en kalkeieren worden in het algemeen bedragen vergoed, die ver band houden met den datum van opslag in het koelhuis of het inkalken, voor zoo ver daarvan ten genoegen van de Neder landsche Centrale voor Eieren en Pluim vee blijkt d. tevoren als monopolieproduct ingevoer de kippen- of eendeneieren- 0.80 per 100 stuks e. op of na 13 November 1939 geprodu ceerde bestanddeelen van kippen- en/of eendeneieren 0.16 per kg. netto. De invoer-prijsverschillen zijn met in gang van genoemden datum eveneens ge wijzigd en wel: le. voor eieren in school 0.80 per 100 stuks; 2e. voor eieren, eidooier n.a.g. of eiwit, in bevroeren of vloeibaren toestand 0.16 per kg. netto; 3e. voor bevroeren, gesuikerden eidooier met een suikergehalte van meer dan 5 pet 0.13H per kg. netto; 4e. voor gedroogden eidooier 0.33 per kg. netto; 5e. voor gedroogde eieren (zonder schaal) 0.59 per kg. netto; 6e. voor gedroogd eiwit 1.12 per kg. netto. 1094 's Gravenhage, 11 November 1939. wacht, in het voorjaar van 1940 gereed ko men. Op den weg is voorloopig een gewal ste fundeering aangebracht, waarop ten deele een oppervlaktebehandeling is ver richt en ten deele een klinkerbestrating is gemaakt, breed 6 m. Langs dit gedeelte is aan beide zijden een vrij liggend rijwiel pad, breed 1.50 M., aangelegd. Op enkele weg vakken in de gemeenten Voorhout en Noord wij kei hout werd een asf altvei nar- ding aangebracht, terwijl op verschillende plaatsen langs den weg een beplanting werd gemaakt. Met den aanleg van het wegvak in het Ter Leedeperk zal, naar mag worden verwacht, nog in dit jaar kunnen worden aangevangen (het betref fende bestek is dezer dagen aanbesteed), terwijl het in de bedoeling ligt ook de aansluiting aan den nieuwen Rijksweg in dei. loop van het volgend jaar tot stand te brengen. De plannen voor den weg Oegstgeest weg Wassenaar naar Noordhollandsche grens (no. 4) zyn grootendeels gereed. Bij den Rijkswaterstaat is de aansluiting van dezen weg op den Rijksweg Den Haag Amsterdam nabij het z.g. „Groene Kerk je" in onderzoek. De aanleg van den weg Leiden (Span- jaardsbrug)RijpweteringNieuwe Wete ringOude Wetering (no. 5), voor zoover gelegen op de voormalige spoorbaan Lei denHoofddorp, waarvan de aanbesteding in 1938 plaats vond, is nagenoeg gereed. De weg zal vermoedelijk nog voor het eind van dit jaar voor het verkeer worden opengesteld. De in bedoelde aanbesteding opgenomen verbetering van den bestaanden weg van de viaduct over den Zijldijk tot Nieuwe Wetering, o.a. omvattende het vastmaken dei drie beweegbare bruggen in dit wegs- gedeelte, kwam geheel gereed. De verbetering van het wegvak van den weg LeiderdorpHoogmadeWou- bruggeAardam (no. 6) van de ophaal brug bij Hoogmade tot den Kerk weg te Woubrugge, werd voltooid. Met den aan koop van de terreinen, benoodigd voor het maken van de nieuwe brug over de Woud wetering te Woubrugge en de wegsomleg- ging aldaar, is voortgegaan. De onteige ningsbescheiden voor de omlegging om de kom van Hoogmade zijn ingezonden. De terreinen, noodig voor de verbetering van den weg RijnsbrugAlphenRijnsa- terwoudeHaarlemraermeerpolder (no. 7), zijn voor een groot deel reeds eigendom der Provincie. De onderhandelingen met de eigenaren, met wie nog niet tot over eenstemming kon worden gekomen, wor den voortgezet Voor den aanleg van het vak Rijnsater- woudeHaarlemmermeerpolder werd aan besteed het maken van zandophoogingen ter weerszijden van de Drecht te Leimui- den, welk werk gereed kwam. Verder werd aanbesteed het maken van de zandbaan met de daarin gelegen kleine kunstwer ken van de aansluiting aan den Heeren- weg te Woubrugge tot de Noordholland sche grens. Dit werk, waarvan de uitvoe ring is aangevangen, is in verband met het opeischen van materieel van den aan- neemster voor legerdoeleinden voor het grootste deel stopgezet. De aanbesteding van het bestek voor den bouw van een tweetal bruggen over de Leidsohe vaart en de Drecht is in verband met de buitengewone tijdsomstandigheden, voorloopig uitgesteld. Aan den weg RijnbrugPapenveer Nieuwveen (langs Oostzijde Aarkanaal) (no. 9) is in het afgeloopen jaar niéts ver richt; het ligt in de bedoeling in het vol gend jaar een verharding op het bestaan de wegslichaam van de brug over het Aarkanaal naar Aardam aan te brengen. De onbeigeningsbesohelden voor den aanleg van het gedeelte Rijnsburg Aarka naalNieuwkoop van den weg Weg oost zijde AarkanaaL-^Jieuwkoop—Nieuwveen (no. 10) zyn ingezonden. De plannen voor het wegvak van het Aarkanaal tot den Nieuwveenschen weg te Nieuwkoop zijn in hoofdzaak gereed; met de uitvoering daarvan zal zoo mogelijk in het volgend jaar worden begonnen. LUCHTLIJN KOPENHAGEN—AMSTERDAM— SHOREHAM GEOPEND. Derde verbinding AmsterdamEngeland per Deensche luchtvaartmaatschappij. Nadat de K. L. M. sedert eenige weken weer den dienst tusschen Nederland en Engeland heeft onderhouden, hebben thans ook de Denen toestemming gekregen tot het vliegen van een dienst Kopenhagen Shore ham, via Schiphol. Heden is deze dienst geopend en om streeks twaalf uur arriveerde uit Kopen hagen voor het eerst sedert het uitbreken van den oorlog weer een Deensch Focke Wulff-vliegtuig van de D. D. L. Evenals van de K. L. M.-vliegtuigen, die naar Sho- reham vliegen, zijn ook van deze machi ne de ramen met verf on doorzichtbaar ge maakt, zoodat de passagiers niet naar bui ten kunnen kijken. Te één uur is het vliegtuig naar Shore ham vertrokken. Morgen keert het via Schiphol naar Ko penhagen terug, zoodat de Denen om den dag in elke richting vliegen. Aangezien de K. L. M. reeds tweemaal per dag naar Engeland vliegt de vlieg tuigen vertrekken van Schiphol om 9 en om 11 uur is thans de reisgelegenheid met een derde dienst uitgebreid, zoodat men om den dag driemaal van Schiphol naar Londen en den anderen dag driemaal van Londen naar Schiphol kan vliegen. GROOTE NATIONALE BOEKEN- OPHAALDAG VOOR V.O.G. OP 18 NOV. De jeugd verzamelt lectuur voor de gcmoblliseerden Tienduizenden katholieke militairen vra gend dringend om goede lectuur. Gelegerd dikwijls in plaatsen, waar zij geen vrien den of bekenden hebben, vaak in de onmo- geljkste gehuchten, waar iedere gelegenheid tot ontspanning ontbreekt, waar geen mili taire tehuizen ztjn, waar zelfs geen gezel lige straten z(jn om er te wandelen, weten zij gewoonlijk geen raad met de overvloed aan vrije tyd, die de dienst geeft. Nu en dan worden ontspanningsavonden, filmvertooningen en cursussen gegeven, doch verreweg de meeste lange winter avonden en de eindelooze Zondagen moe ten zij zelf voor bezigheid zorgen. Is het te verwonderen, dat het comité dagelijks brieven ontvangt van militairen, die klagen over gapende verveling, en dringend vra gen om goede lectuur. Om in deze geweldige behoefte aan goe de lectuur bij zooveel duizenden katholieke militairen te voorzien, heeft het comité V.O.G. besloten op Zaterdag 18 November a.s. een nationalen boeken-ophaaldag te or- ganeeren. Reeds werd in sommige plaatsen lectuurinzameling gehouden; het comité is daarvoor zeer dankbaar. In deze plaatsen zal niet opnieuw om lectuur gevraagd wor den. Maar er zijn nog tientallen plaatsen waar nog geen lectuur is ingezameld. Daar zal men a.s. Zaterdag boeken ophalen. De georganiseerde katholieke jeugd heeft zich spontaan bereid verklaard om in de steden en dorpen van geheel Nederland rond te gaan om lees-materiaal op te halen voor de gemobiliseerden. Kijkt allen uw boekenkasten na, u zult er zeker iets vinden dat voor u zelf van weinig waarde meer Is, maar dat de mili tairen dankbaar zullen ontvangen. Légt al les, wat u missen kunt, gereed. De jeugd zal het bij u komen afhalen. Bedenkt dat duizenden landgenooten in kazernes, ba rakken en schuren liggen, waar de gezel ligheid minimaal is. Zij zoeken, lectuur, om de verveling te verdrijven, om hun vrije tijd nuttig en aangenaam te besteden. Helpt de gemobiliseerden aan goede lectuur! Daar het vooral in de grootere plaat sen vrijwel onmogelijk is, huis aan huis boeken op te halen, zullen de leden der ka tholieke jeugdorganisaties zich op de eer ste plaats wenden tot hun vrienden en be kenden. Mocht men a.s. Zaterdag geen boeken of ander leesmateriaal bij u hebben afgehaald, terwijl u lectuur hebt gereed lggen, dan verzoekt het comité V.O.G. u vriendelijk een briefkaartje te zenden aan het secretariaat van V.O.G. Postbus 2, Heemstede. Het comité zal dan zorgen, dat uw boeken zoo spoedig mogelijk worden opgehaald. De katholieke leeszalen zullen zorgen dat het ongeschikte materiaal verwijderd wordt. Geeft goeed lectuur aan de katholieke ge mobiliseerden. Zaterdag a.s. nationale boeken-ophaaldag voor V.O.G. Ai-S JE. ZE. U m_ E.E MT KRilG Je„2E Toch ook NIÉT Tfcf^JG.' STöoR. ZE OW CIEVE^ aan o en o v o o de: S" Oi_DATfeNJ f! lEOCRp: 80EKr wanoelaa msemt ze in o ntva n g

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11