OMGEVING GRIEPen KOU DAMPO RIJNSTREEK radio-programma's DINSDAG 7 NOVEMBER 1939 DE I.FinSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KAAG WE ZIJN ER NOG! OP DE BOLLENBEURS Gedurende de maanden welke niet voor de watersport geëigend zijn lykt de Kaag t.w. het eiland met een gedeelte van den Lisserdijk en den Huigsloterdyk van de wereld weggevaagd. Men hoort of leest er niets van. Toch gebeurt er in deze kleine gemeen schap, waaronder ongeveer 400 communi canten, veel wat niet alleen de bewoners maar ook anderen kan interesseeren. Alleen de inwoners hebben interesse voor een mededeeling, dat een heer uit Nieuw-Vennep zich bereid verklaard heeft als organist van de kerk van St. Joannes Evangelist op te treden, waardoor de godsdienstoefeningen in dit kleine knusse kerkje nog meer de devotie zullen opwek ken. Door het werken van kapelaan Rietveld is er ook een Missienaaikrans opgericht onder leiding van de dames Jo Reygers- bergen en Corrie van Lent. Elke week ko men een aantal dames ten huize van laatst genoemde bijeen om Misgewaden e.d. te vervaardigen. Een bloeiend vereenigingsleven kan men in de Kaag niet verwachten. Het gemis van een vereenigingsgebouw remt ook zeer zeker de oprichting van nuttige ver- eenigingen. De bestaande behelpen zich zoo goed mogelijk; zoo vergaderen de Jo- sephsgezellen in het alom bekende café van Tante Kee. Een zeer gunstige verbe tering voor de schoolgaande kinderen is eenigen tijd geleden ingevoerd. Kapelaan Rietveld heeft n.l. een algemeene kinder communie uitgeschreven eiken Donderdag om kwart over 7. De kinderen kunnen daarna ontbijten en behoeven niet meer nuchter naar de Beekbrug te loopen. De huisjes in de „Binnen-Kaag" zijn dit jaar bijkans allen geschilderd. Dit schijnt op aandringen van sommige watersport- beoefenaars geschied te zijn, die hun „dorp" zoo fleurig mogelijk er uit willen laten zien. Werkloosheid kent de Kaag bijna niet. De twee groote scheepswerven van van Akerboom en van Lent en Schuylenburg vragen steeds veel menschen, al doen zich de tijdsomstandigheden ook in dit luxe bedrijf ter dege voelen. Niettemin is door Akerboom en van Lent een zeer groote houten loods gebouwd, schitterend afge werkt geheel met glas gedekt. Hierin be vinden zich ook thans meerdere booten in aanbouw, zoodat verwacht mag worden dat deze industrie voortgang zal vinden en daardoor werk aan velen in en buiten de Kaag zal blijven geven. Ook in den winter is de Kaag mooi en een. bezoek waard. Over den nieuwen weg is men er zeer spoedig, en men behoeft niet bang te zijn dal men lang voor een geopende brug over de Ringvaart moet wachten. Deze wordt slechts van 6 tot 7 's mor gens opengedraaid, om gedurende de rest van het etmaal de auto's gelegenheid te geven ongehinderd verder te rijden. Sche pen, welke niet onder de brug door kun nen, moeten wachten. De logger welke er Zondag lag, en dus na 7 uur voor de brug gekomen was, had men er echter wel door kunnen laten; door het rijverbod zou er toch geen enkele wagen opgehouden zijn. LISSE IJsclub. Gisteravond hield de Lisse- sche IJsclub haar jaarlijksche algemeene vergadering in café-restaurant „De Nachte gaal" onder voorzitterschap van den neer N. Mathijs. De opkomst was best. De heer Mathijs deelde mede, dat de voorzitter, de heer G. Vreeburg, zonder voorafgaande kennisgeving, zoo juist een schrijven heeft ingezonden dat hij als voorzitter en be stuurslid bedankt. Uit het financieele ver slag van den penningmeester, den heer D. v. d. Tang, bleek dat was ontvangen, in clusief het saldo 1938 groot 518.57, de som van 'f 957.76 en uitgegeven f 544.45, alzoo een saldo van f 413.31. Door den heer H. v. d. Berk, B. Donk en M. Meskers wer den de bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. Daar het met de financiën scheef loopt, werd op voorstel van den voorzitter besloten de kaarten op 1.50 te houden en geen bijkaarten uit te geven; komt er ijs dan zullen aan het loket kin- derkaarten tegen den gewonen prijs wor den uitgegeven. Voor leden, die de laatste jaren hebben bedankt, zal de contributie 3.bedragen. In het bestuur waren af tredend C. Wesseling, D. v. d. Tang en H. v. d. Zon, terwijl er twee vacatures zijn door bedanken van G. Vreeburg en B. Wesseling. De aftredende werden herko zen en in de vacatures werden gekozen de heer en A. Wesseloo en A. v. d. Vlugt Jz. Bij de rondvraag werd besloten, dat mili tairen boven den rang van korporaal, zoo zij eventueel van de ijsbaan gebruik wil len maken, de contributie van 1.50 moe ten betalen, alsmede dat bij het gemeente bestuur stappen zullen worden gedaan de pachtsom van de baan verlaagd te krijgen. Ten slotte werden de functies in het be stuur aldus gewijzigd, dat de heer J. Cam- minga zal optreden als voorzitter en de heer A. Wesseloo als penningmeester. Hier na volgde nog een verloting van een aan tal mooie kamerplanten. NOORDWIJK Geboren: Johannes Nicolaas Jeroen z. van J. Caspers en J. Hoogkamer. Wilhel mus Gerardus Petrus z. van J. P. J. Cas-' pers en M. A. v. Gijlswijk. Wilhelmina Ariana d. van Th. G. Schuts en H. W. A. Remmerswaal. Geertruida Johanna Cor- Gem. Concertzaal, 6 November. Donderdag heeft het scheidsgerecht een zaak behandeld tusschen 2 personen, waar van de een van den ander een hyacin- thenkraam gekocht had, en tegelijkertijd teeltvergunning voor Hyacinthen voor 2 jaar gehuurd had. Door de inkrimp kon de verkooper-verhuurder vanzelf sprekend maar de helft van,het gehuurde aantal Roeden teeltvergunning leveren, waarmede de huurder geen genoegen nam, weshalve het scheidsgerecht, dit zoo wijd en zijd zeer gunstig bekend staande college, v/tu- zocht werd in deze zaak uitspraak te doen. Het scheidsgerecht hield de beslissing aan! Hieruit blijkt wel hoe moeilijk deve zaak is. En elk geval moet afzonderlijk be keken worden, elk geval is anders. Zoo is het trouwens ook met de oorlogs clausules! Er werd ter beurze verteld, dat een exporteur de oorlogsclausule op zijn koopbriefjes op had laten maken door een aan het scheidsgerecht nauw verbonden rechtsgeleerde. De exporteur werd in het ongelijk gesteld! Over de „beruchte" 10 pet. uitplant werd ook veel gesproken. Er werd gezegd, dat deze bepaling opgeheven zou worden, zoo dat de uitbreiding geheel vrij was. Dit is niet waar; wel zal de bepaling soepel wor den toegepast, dit vooral ook met hel oog op het laten afkomen der overschrijvings bepalingen, maar de Sierteeltcentrale zal wel degelijk rekening houden met de per soor. van den overnemer, zoodat een land bouwer, wiens hoofdbedrijf dus geen bol- lencultuur is, geen toestemming zal krij gen om meei dan 10 pet. over te nemen. Ook is het niet waar dat' de Nederiand- sche Bloembollenbedrijfsorganisatie, welke eerst eenige maanden geleden is ingesteld, geen voortgang zou vinden. Dat de organi satie hiervan door de omstandigheden stagneert is te begrijpen, maar door de N. B. O. is reeds een groot pand te Haarlem gehuurd waar men de bureaux in zal ves tigen. Van de Regeering nog steeds geen nieuws Het is niet onwaarschijnlijk dat als de be slissing omtrent steun bekend zouden ge weest zijn sommige Novemberbetalingen anders geloopen zouden zijn; de debiteur had dan een eventueel in uitzicht gesteld bedrag aan steun in zijn berekeningen kunnen verwerken. In de a.s. week gaat men een aanvang maken met het vernietigen van Narcissen. Naar verluidt zijn ongeveer 80 bollenschu ren gevuld met „surplusbollen" ongeacht de massa's die nog in de schuren liggen. Wat de Novemberbetalingen aangaat: deze loopen eenigszins stroef; eenige rege lingen zijn gemaakt, maar over het alge meen was men niet ontevreden, zelfs hoor de men zeggen, dat het meegevallen was. Handel was er in bollen weinig. Gladio len werden een beetje gevraagd: de prijs blijft nog altijd slecht. Naar Dahlia's zeer weinig vraag In teeltbewijzen, vooral van Tulpen, was er grooter vraag dan de laatste weken, zonder dat de prijzen vermeldenswaard opliepen. Met angst vraagt men zich af, wat de toekomst van het vak worden moet, en ziet men vooral naar Engeland, de grootste afnemer. Wat de betalingen uit Engeland aangaat: voor de bollen die thans geleverd zijn kan de ontvanger verlof krijgen om een chèque te sturen. Wel zijn er verschillende formaliteiten aan verbonden, en deze zullen de toezen ding van het geld zeker niet bespoedigen daar de kooper deze formaliteiten moet vervullen, maar als de kooper betalen wil dan kan het geld naar Holland komen, waar men het hard noodig heeft. Dan rug en borst flink met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dit he lp tl nelia d. van R. Vink en J. C. v. d. Kamp. Wilhelmus Johannes z. van W. J. de Haas en C. A. Brama. Johannes Willi- brordus z. van P. J. v. Nobelen en A. M. v d. Voorn. Ondertrouwd: P. L. Koelewijn en Th. P. v. Tongeren. J. W. N. Versteege en J. M. Knijnenburg. A..v. Burik en D. Waasdorp. A. R. v. Rhijn en M. A. Wes- sels. J. J. v. d. Burg er W. M. Duijven- voorde. J. Otte en A Rolvers. C. v. Schooten en J. M. Wijnands. J. B. T. v. d. Kraan en G. Q. v. Zuijlen. J. G. E. H. Nijsten en A. A. M. Alkemade. Getrouwd: C. H. F. v. Venetiën en A. Bulk. G. v. d. Niet en J. Schild. J. M. de Wit en L. de Bes. Overleden: Johanna Maria Rein- hard wed. van P. J. Roodenburg 84 j. Jacobus Kloos 15 j. Johannes Koeman wedr. van A. C. Henneman 60 j. Collecte „O. en O." De alhier gehouden inzameling van gelden ten bate van O. en O der in het kantonnement Noordwyk ge legerde militairen heeft tot heden reeds ƒ1115 opgebracht. Naar men ons mededeelde mogen nog meerdere by dragen worden tegemoet ge zien. VOORSCHOTEN Verduistering. Bij de politje alhier deed A. C. v. d. P. aangifte van verduiste ring ir dienstbetrekking door een zeker, v d. N. wonende te Leiden. Het verduis terde bedrag zou ongeveer 100 bedragen. WARMOND Wit-Gele Kruis. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate der vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" heeft de somma van 58.64 opgebracht. Een woord van hulde aan de ijverige collectrices. ALPHEN AAN DEN RIJN Autobotsing. Gistermiddag heeft op den hoek HeerenwegOudshoornscheweg een ernstige autobotsing plaats gehad. Van uit de richting 's-Molenaars passeerde al daar een vrachtauto, bestuurd door W. uit Gouda. Tegelijkertijd kwam vanaf den Heerenweg een Goudsche bestelauto, be stuurd door v. L., welks bestuurder niet tijdig genoeg de vrachtauto bemerkte. Het gevolg was dat beide wagens op el.vof.r bctsten en zwaar werden bescnadigd. jL e politie heeft procesverbaal opgemaakt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot J. Touw den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de veekoekenta- bnek „de Leerhoeve". De jubilaris werd in den morgen toegesproken door een der directeuren, onder aanbieding der gebrui kelijke enveloppe met inhoud. Naméns colitga's werd de heer Touw gehuldigd acor den chef, den heer Best die oem een ameublement aanbood. Gevestigd: J .M. Cadee van Voor burg F. J. J. van der Spiegel van Voor burg J. van Egmond van Maassluis A. Boot van Rotterdam R. Stigter van Den Haag M. Peters van Rotterdam D. Lekkerkerker van Bennebroek S. W. Bahlmann van Schagen J. P. van Hove van Leiden L. E. van Schaik van oVor- hout T. de Vries van Kollumerland C. Witte van Utrecht. Vertrokken: B. Jansen naar Den Haag T. Chr. Kramer naar Den Haag M. de Bruin naar Leiden M. H. Pijfers naar Sambeek (L.) Th. E. Verkerk naar Oegstgeest G. de Bruin naar Den Haag H. Hulscher naar Woubrugge P. de Jong naar Boskoop. AARLANDERVEEN Personalia. Onze vroeger plaatsgenoot de heer B. C. A. Cocx, die geruimen tijd als ambtenaar is werkzaam geweest aan de afdeeling Sociale Zaken van de gemeente secretarie van Alphen aan den Rijn, is thans werkzaam in administratieve dienst bij de Landbouw-Crisis-Organisatie en Rijksbureau voor voedselvoorziening voor Zuid-Holland met standplaats Bergam bacht. LEIDERDORP SCHIP KLEM GERAAKT IN DE BRUG. Langdurig oponthoud van water- en land- verkeer. Sinds gistermiddag 5 uur lag een schip, geladen met steenkool vast bij de Leider- dorpsche brug, zóó, dat de brug niet meer dicht kon en de scheepvaart een groote stagnatie ondervond. Aan weerszijden van de brug lagen tal WOENSDAG 8 NOVEMBER 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. NCRV- uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Berichten 8.05 Schriftlezing, meditatie 8.20 Gramofoon- muziek (9.309.45 Felicitaties) 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Be richten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Zang en piano, en gramofoonmuziek. (Om 12.45 Berichten ANP). 1.15 Ensemble v. d. Horst, en gramofoonmuziek 2.152.55 Gramofoonmuziek 3.00 Christelijke lec tuur 3.30 Zang en cello met pianobege leiding, en gramofoonmuziek 4.45 Feli citaties 5.00 Voor de jeugd 5.45 Gra mofoonmuziek 6.00 Causerie „Gevaren voor de Christelijke geest op ons platte land" 6.20 Gramofoonmuziek 6.30 Taalles, hierna: Causerie „De samenstelling, de bediening en het onderhoud van stoom ketels en stoommachines aan boord van schepen" 7.00 Berichten 7.15 Causerie namens het Protestantsche Hulpcomité voor uitgewekenen om ras of geloof 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP., herhaling S.O.S.-berichten 8.15 Kon. Christ. Oratorium-Vereeniging, het Con certgebouworkest, en solisten 9.15 Cau serie over Bruckner 9.35 Gramofoonmu ziek 10.00 Berichten ANP., hierna: Ac tueel halfuur 10.30 Ensemble „Presto" 11.25 Gramofoonmuziek 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM n, 301.5 M. VARA-ultzen- ding. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgenwij ding 10.20 Voor de arbeiders in de con- tinu-bedrijven 11.30 Voor de vrouw 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 VARA- orkest 1.151.45 Orgelspel 2.00 Knip cursus 2.30—3.10 Gramofoonmuziek 3.15 Voor de kinderen 5.30 Gramofoon muziek 6.00 VARA-orkest 6.40 Lezing „Beheersching van de angst" 7.00 VA- RA-Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Koorzang 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Herhaling S,O.S -berichten 8.03 eBrich- ten ANP. en VARA-Varia 8.15 Gramo foonmuziek 8.30 Pianoduo en zang 9 00 Radiotooneel 9.30 Het Rosian-or- kest 10.00 Gramofoonmuziek 10.10 Trompet en orgel 10.40 Medische vraag baak 11.00 Berichten ANP. 11.10 De Ramblers 11.4012.00 Gramofoonmu ziek. ENGELAND, 391 en 449 M. 9.50—10.20 BBC-Theater-orkest 11.20 Kampconcert van schepen, terwijl voetgangers en fietsers zooveel mogelijk per roeiboot werden over gezet. Om half 11 dezen morgen geraakte na veel moeiten het schip weer vlot en kon het verkeer te water en over de brug weer normaal plaats vinden. ZOETERWOUDE Si Josephsgzellen. Woensdagavond spreekt de vice-praeses kapelaan Duyve- styn voor de Gezellen over „Onze ouders en wy". 11.40 Causerie 11.45 Solistenvoor dracht 12.20 Berichten 12.351.20 Van Dam en zijn orkest 2.20 Dansorkest 2.50 Orkestconcert 3.20 Berichten 3.35 Causerie 3.50 Variété 4.20 Kin deruurtje 4.50 Lichte muziek 5.20 Be richten 5.35 Actueele uitzending 6.05 Variété 6.50 Mededeelingen 7.20 Symyphonie-concert 8.20 Berichten 8.35 Variété 9.20 Radiotooneel of geva rieerd programma 10.00 Solistenvoor dracht 10.35 Dansmuziek 11.2011.35 Berichten. KEULEN, 456 M. 5.50 Concert 7.40 Gramofoonmuziek 9.30 Kinderliedjes bij de luit 11.20 Concert 12.20 Leo Eysoldt's orkest 1.35 Populair concert 2.204.20 Militair koor en -orkest, en sprekers 5.00 Herfstprogramma 5.20 Concert 7.3512.20 Zie Deutschland- sender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Omroeporkest 12.501.20 Gramofoonmuziek 4.20 Zang 4.50 Omroepdansorkest 6.20 en 6.45 Gramofoonmuziek 7.20 Ontspan ningsprogramma voor soldaten 7.50 Om- roep-symphonie-orkest, het Omroepkoor, het Fransche Omroepkoor, en solisten 9.5010.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.35 Gramofoonmuziek 11.50 José Schnijders' orkest 12.501.20 Gra mofoonmuziek 4.20 Het Pianokwartet Cecilia 5.00 Gramofoonmuziek - 5.20 Gramofoonmuziek (met toelichting) Ü.05 Gramofoonmuziek 7.20 Uitzending voor soldaten 7.50 Willy Ruhlmann's orkest, en solisten 8.20 Gramofoonmu ziek 8.30 Opera „Carmina Burana" 9.3010.20 Dansmuziek (gr.pl.). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Weermacht-concert 9.20 Berichten en mededeelingen 9.50 Kamermuziek 10.20 Concert 11.20 Berichten, hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. 3o Programma: 8.00 Keulen 9.50 Di versen 11.20 Brussel VI. (12.20 Ber.) I.20 Keulen (Berichten) 1.50 R. Dan- mark 3.50 Diversen 4.20 Brussel VL 5.05 Brussel Fr. 5.50 Brussel VI. 6.05 Brussel Fr. 6.20 Brussel VI. (6.50 Berichten) 7.20 Brussel Fr. 9.20 Brus sel VI. (Berichten) 10.20 Deutschland- sender (11.20 Berichten). 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 Engeland (Berichten) 9.20 Gramofoon muziek G.R.D. of div. 10.35 Engeland II.20 Brussel Fr. 12.20 Engeland (Be richten) 12.50 Parijs Radio (Berichten) 2.20 Engeland (3.20 Berichten) 4.20 Brussel Fr. 4.50 Engeland (5.20 Berich ten) 5.005.09 Scheveningen Haven (Berichten) 5.35 Motala 6.20 Enge land 6.50 Boedapest 7.20 Keulen (Be richten) 7.30 Engeland 8.35 R. Dan- mark 9.20 Keulen (Berichten) 9.30 Brussel Fr. 10.20 Engeland 10.40 Boe dapest 11.20 Engeland (Berichten). GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE. De Raad der gemeente Woubrugge kwam, het was op een buitengewoon uur, waarop anders niet vergaderd werd, in openbare vergadering bijeen op Maandag jj. in het gemeentehuis onder voorzitter schap van den burgemeester, den heer Mumsen Wethouder Donker was wege J vergadering elders afwezig. Bij de ingekomen stukken bevonden zich de circulaires van den Minister van So ciale Zaken over den brandstoffentoeslag in de toekomende winterperiode. De heer Borst vraagt of B. en W. zich reeds over het bedrag beraden hebben. Al hoewel de Raad over de hoogte van het bedrag geen zeggenschap heeft, zou spr. toch gaarne zien, dat de maximale normen aangehouden werden. De voorzitter zegt, dat het bedrag na der door B. en W. bekeken zal wo-rden. Mochten echter de kolenprijzen oploopen, dan zal het gemeentebestuur zeker dili gent zijn. Het bestuur der veiling te Woubrugge deed mededeeling van den verkoop van het veilinggebouw aan de provincie in verband met den bouw van een brug. De op het gebouw rustende hypotheek, ver leend door de gemeente, werd daarom, met een opzeggingstermijn van drie maanden, aan de gemeente teruggegeven, waarmede de Raad accoord ging. Woningbouw te Hoogmade? De Inspecteur van de volksgezondheid deelde mede nog steeds een aanvrraag van de gemeente onder zich te hebben om voorschotten en gelden voor den bouw van een 10-tal arbeiderswoningen. De Minister had al gerappelleerd, en nu wilde de In specteur wel graag weten, wat men nu eigenlijk van plan was. De voorzitter speet het geen definitief plan op tafel te kunnen leggen. De aan koop van grond draineert en- nu de pry- zen van materialen gestegen zijn, ver wacht de voorzitter niet veel succes meer met een uitvoering. Spr. stelt voor het stuk ter nadere .afdoening in handen te stellen van B. en W. Het punt waarvoor de vergadering be legd was, uitvoering van een werkver schaffingsobject bij boeren en tuinders en waarover reeds in dit blad is geschreven, werd na breedvoerige toelichting van den voorzitter aangenomen. De heer Borst zal zich tegen uitvoering niet verzetten, doch zou het op prijs stel len, indien de loonen beter zullen zyn dan gewoonlijk in werkverschaffing het geval pleegt te zijn. De begrooting, welke hij er op nagezien heeft, laat deze mogelijkheid open. Verder acht spr. het in zooverre on- gewenscht, dat door dit werk het vrije werk van de arbeidsmarkt wordt ont trokken. De heer Boon meent, dat uitvoering nu in dezen tijd niet direct noodzakelijk is. De landbewerkers hebben thans het groot ste belang bij een intensieve bewerking van den grond, omdat de granen niet vol doende toevloeien. Een wijziging van het ambtenarenregle ment (in verband met overuren voor mili taire werkzaamheden) honoreering van den plaatsvervangend keuringsveearts en den deskundige ex. de prijsopdrijvings- en hamsterwet werden z. h .st aangenomen. Zelfverdediging. De afdeeling Woubrugge van de ver. voor luchtbescherming had een subsidie aangevraagd voor haar werkzaamheid. B. en W. hadden een bedrag van f 30.ge dacht voor het jaar 1939. De Raad kon daarmede accoord gaan. De heer Anker zegt, dat de overheid wel verplicht is een ruim subsidie te ge ven, omdat diezelfde overheid toch den burgemeesters den plicht heeft opgelegd een vereeniging in het leven te roepen of althans de oprichting te stimuleeren: Uit de debatten blijkt een misverstand te verstaan over den werkkring der ver eeniging. Enkele leden meenden, dat het lidmaatschap verplichtingen oplegt welke strafrechtelijk afgedwongen konden wor den, evenals bij den luchtbeschermings dienst. De voorzitter zette dit echter recht. Het betreft zuiver een actie voor gezins bescherming een helpen voor eigen belang, waartoe een ieder tegenover zijn gezin en zyn medemenschen zedelijk verplicht is. Het is een vereeniging van menschen die gelijke aanspraken hebben en gezamenlijk plannen voor zelfverdediging beramen. Staande de vergadering gaven de leden zich nog als lid der vereeniging op. Op verhooging steunnormen aangedrongen. De verhoogde levensstandaard gaf den Raad, op voorstel van B. en W. aanleiding bij den Minister aan te dringen op ver hooging der steunnormen en wel door plaatsing van de gemeente in de 7e in plaats van in de 8e klasse, waardoor de tarieven worden f 9.f 8.en f 7.50 per gezin met f 0.75 gezinsledentoeslag. Een suppletoirf-kohier hondenbelasting werd vastgesteld; enkele ontheffingen schoolgeld verleend; een verordening art 122 gemeentewet voor den distributie- dienst vastgesteld, waardoor de distributie leider bevoegd is, onder verantwoordelijk heid van den ontvanger, voor dezen gel den te innen; een 6-tal boomen verkocht te Hoogmade voor ƒ30.de begrooting yoor den dienst 1939 gewijzigd. De vergoeding voor de bijzondere scho len over 1938 wordt vastgesteld: voor de katholieke school bedraagt de vergoeding 1435.52 en de voor vergoeding in aanmer king komende uitgaven 1208.92. Voor de Christelijke school bedraagt dit resp. ƒ1271.71 en 1532.60. De rekeningen over 1938 werden voor- loopig vastgesteld. De gemeenterekening in den gewonen dienst in ontvangsten met /9 1.846 61, in uitgaaf 88.650.98, alzoo een batig slot van ƒ3195.63 (dat inmiddels reeds in 1939 is gebruikt. De kapitaaldienst in ontvangsten 70.434.14. en in uitgaaf 105.015 88, alzoo een nadeelig slot van ƒ34 581.74. De winst van het G. E. B. bedraagt ƒ3028.91 en de winst van het G. W. B. 1924.11. De begrooting van 1940 wordt aangebo den. In de commissie voor het nazien der stukken worden door den voorzitter aan gewezen de heeren Boon, Borst en Ver zaal. Bij de rondvraag vraagt de heer Zwet sloot spoedige voorziening in het Westein de van Hoogmade in verband met een de fect aan de straatverlichting. Hierna slui ting.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9