De Stompwijksche moord Laatste berichten BIOSCOPEN TE LEIDEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 7 NOVEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EXAMENS PONTSCHOOL. Voor het examen Steno-Typen in de Ned. taal, 130 lettergr. per min., afgeno men door den Alg. Stenografenbond, slaag de: mej. E. Hesselink, Oegstgeest. Idem voor Kantoorstenograaf in de Ned. taal, 130 lettergr. per min.: mej. W. F. Monné. Voor Machineschrijven diploma B (ten minste 120 regels per uur): de dames G. M. Bonte, M. Carton, G. A. Eggink, E. A. H. Geerdes, Lisse, N. Hoogteiling, Oegst geest, J. A. C. Koert, Oegstgeest, C. A. Meiman, J. E. de Minjer, Warmond, M. F. v. Noort, M. v. d. Pol, J. J. Vreeburg en de heeren H. Cambier, M. v. d. Hoogt, D. Taat, Boskoop, Th. J. v. d. Wereld, Oud- Ade, P. J. M. Zwetsloot. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Allen werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 3. In de „Harmonie" herdacht de L. H. D C. gisteren haar 6-jarig bestaan. De voor zatter opende dezen goed bezochten feest avond, waarna onmiddellijk een aanvang gemaakt werd met een gevarieerd program ma. Eén der oud-bestuursleden boodt een wimpel voor de clubvlag aan, welke in dank aanvaard werd. Laat in den nacht brak eerst het uur van sluiten aan. IN LEIDEN GEVESTIGD. J. P. Beker en fam., voddenkoopman, L. Agnietenstr. 13 M. E. Janssen-Bitter en fam., de L. de Kanterstr. 28b J. P. C. Boodt, cand. notaris, de Sitterln. 59 C. Bcogerd, Warmonderweg 7 M. van der Berg, dienstbode, Boerhaaveln. 24 C. M. Brokke, kweekeling, Oude Sing. 186 G. C. Brücker, dienstbode, Boerhaaveln. 30 A. van Brummelen en fam., wegwerker N.S.. Maredijk 64 L. Cannegieter, Boer haaveln. 51 Wed. C. Verhoog-Ciggaar en fam., Trompstraat 10 K. Ciggaar, verpleegster, 3 Octoberstr. 45 L. A. van Dalsum, Boerhaaveln 42 P. A. van Delft, exp chauffeur, Lijsterstr. 23 M. A. van Dorp. dienstbode, Bronkhorststr. 43 G Drenth, verpleegster, Witte Sing. 27 G. van Dijne, 1.1. verpleegster, Witte Sing. 27 G. Eelman, onderwijzeres, J. v. Goyenkade 41 J. G. Enger, Pieterskerk hof 26 A. H. Eskes, H. de Grootstr. 13 N. J. Francken, Noordeinde 52 P. Gille, magazijnbed.. Nieuwstr. 17 P. Glasbergen, slager, Koninginneln. 2a C. W. A. Baron van Haersolte, Rapenburg 78^ J. C. Koolen-den Heijer, Waardgr. 130a" J. Hoitsma, Meezenslr. 2 E. J. Hoog moed, dienstbode, H Morschweg 108 C. P. Hultgren, Hoogewoerd 187a H. F. de Jong, Rijnsburgerweg 77a J. E. P. Kake- beeke, Rijnsb.weg 56 H. Kamp, Noord einde 23 H. Kamphof, dienstbode, Plantage 12 H. C. van Kasteel, Papen gracht 24 T. H de Keijzer, dienstb., Co- betstr. 18a H. Koome, Mauritsstr. 19 E. M T. Korpershoek, Groenesteeg 2 S. C. Kraan, Hoogewoerd 187a W. H. van der Kraan en fam., chauffeur, Kooi- park 16 A. J. Kronenberg, Apothekers- dijk 16 W. J. Kruijs en fam., chef Lunchroom, Steenstr. 35a J. Laven, rei ziger, Stationsweg 3a M. H. Leis, Witte Sing. 28 C. J. van Delft-Leijten, Lijs terstr. 23 G. I. Lieftinck en fam., we- tensch. ass 2e kl. univ. bibli., Warmonder weg 17 p. H. Huijgen de Raat-Lohoff, Meezenstr. 9 J. H. Mackenzie, Vliet 19 J. M. Mees, Rapenburg 76 H. G. Mos, Rapenburg 58 J. T. Naaktgeboren, agent v. politie, Jac. Catsln. 32 M. Noor denbos, verpleegster, Levendaal 187b A. M. Noordermeer, buffetjuffr., Steenstr. 27 W. H. G. Palm, Lorentzkade 36 A. Parie, v. d. Brandelerkade 12 M. Penon, Witte Sing. 92 J. A. Peters, dienstbode, Zoeterw. Sing. 33 C. J. C. de Graaf- Plouvier, Rijnsb.sing. 41 a J. Rienstra, Spieghelstr. 21 H. M. Rochat, Rijnsb.- weg 31d T. de Roode en fam., chauf feur, Roodborststr. 5 W. L. Rose, Kai- serstr. 36 J. de Ruiter, onderwijzer, Plantsoen 107a A. J Rutgers, docent univ. te Gent, W. Rozenstr. 8a F. E. de Rijck van der Gracht, Nw. Rijn 15a W. Scharroo, bankwerker, J. Vossenstg. 59 C. S. Schippers, Groenhovenstr. 10 W. C. Smit, ingenieur, Zoeterw.sing. 81 C. de Ruiter-Spaargaren, Roodborststr. 5 K. Staal. L. Raamstg. 63 J. A. T. Boodt- Tap, de Sitterln. 59 H. Teggelhove, kantoorbed., Rijnsb.weg 189 D. G. van Tol, Lorentzkade 29 M. Kroon-van Tol, Aloëln. 31 B. Tolmer en fam. ass. rijks D.B., v. d. Hoevenstr. 20 B. van de Veen en fam., Wasstr. 2b M. Veldhuij- zen van Zanten, Rijnsb.weg 31 M. de Keuning-Verkuijlen, Rijnsb.weg 111 H. A. Weber, J. v. Goijenkade 1 H. Wil ton, Rapenburg 119. UIT LEIDEN VERTROKKEN. C. J. Abrahams, Heemstede, Overboschl. 16. A. J. Barendrecht, Rijswijk Z.-H., Klimopstr. 17. W. Boon, Haarlem, Spaarnhovenstr. 113. A. E. Brekelmans, Wassenaar, Kerkstraat 22b. C. Brink, Oegstgeest, Pr. Brenhardlaan 36. G. Brink, Oegstgeest, Pr. Bernshardl. 36. M. Brood, Oegstgeest Nassaulaan 46. Wed. G van Gulik—Buis. Alkmaar, Pr. Juliana- laan 14. A. J. N. A. van Buuren, Amster dam, le Const. Huijgensstr. 74. E. L. Da vids en fam., Rotterdam, Kruisstr. 35a. J. K. Emeis, 's-Gravenhagè, Stationspl. 10. H. J. Valentgoed—Fles, N. Amstel, Bosch- en Waverenstr. 55. F. M. Frij- link, 's-Gravenhage, Celebesstraat 38. D. P. F. Goedmakers. Ginneken ca., Val- keniersl. 5. A. B. van Haaften, Rotter dam, Oosterkade 10. N. J. J. 't Hart en fam., 's-Gravenhage, v. Bylandstr. 142. E. B. M. de Costa Gomez geb. Heiling en fam., Curasao, Penweg 17. J. P. van Hove, Alphen aan den Rijn, Bloemhofstr. 39. Wed. G. Smitvan Hoven, Zoeter- woude, Vrouwenweg 92e. P. H. Kok fam., 's-Grpvenhage, Assendelftstr. 17. M A. Koning, 's-Gravenhage, Zuidwal 83. J. M. F. Kraatjenbrink, Rotterdam, Es- senb.singel 23b. N. Libochant, Dordrecht, Ceramstraat 64rd. J. A. Mamahit en fam., Haarlem, Kinderh.sing. 60 rd. D. Monfils en fam., Leiderdorp, Koningstr. 59. C. H. H. Nagel, Vlaardinger Ambacht, Sportlaan 31. J. Nevels, Rotterdam, He- negouwerl. 8a. E. R. Oostveen, Baarn, Hertog Heridrikl. 7. R. Overwijnder, Hummelo ca. Drempt b. Hederik. M. du Prie en fam., Leiderdorp, Steenbakkerl. 1. A. J. Visser—Regeer, Leidschendam, Broekweg 19. G. Schalk, Lisse, Prinses- senstraat 48. J. van der NietSchild, Noordwijk, O. Zeeweg 80. K. M. Schip per, Haar-lem, Zanenl. 119. M. F. Schmitt, Bocholt (Dl.), Leopoldstr. 20. M. Schoe- man, Oegstgeest, Pr. Hendrikl. 14. G. J. Schuitemaker en fam Wassenaar, v. Z. v. Neyeveltstr. 209. B. A. M. Stevens, 's-Gravenhage, Jos. Israëlpl. 1. A. J. Ver schoorStol, Voorschoten, Leidschenstrw. 524. M. Teljeur en fam., Voorschoten, Leidschew. 351. A. H. Tollenaar en fam., Leeuwarderadeel, M. H. Trompstr. P. H Valentgoed N. Amstel, Bosch- en Wave renstr. 55. N. J. J. van Velzen, Naald wijk, Geestw. 37. H. Verstraten, Cura sao, W.-I. E. Voetelink, Odoorn. Val- thermond. J. Snoeker—Vollenhoven (wed.), 's-Gravenhage, Zuid-Binnensing. 55 J. I. Warmbrunn, Duitschland. J. H. Bos—Wesdijk, Oegstgeest, Geversstraat 39. E. Wildschut, Rotterdam, Zijdewinstr. L. Wilemsen, Haarlem, Julianal. 308. J. E. A. Wilschut, 's-Gravenhage, Fr. Hendrikl. 1. S. Wolf, Sheick el Breik, Palestina. A. van ZijU en fam., Zuilen, A. H. C. Fokkerstr. 35. OMGEVING LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Gisteren vierden de St. Josephsgezellen haar 19e Stichtings- feest, dat m alle opzichten goed geslaagd mag heeten. De dag werd begonnen met een H. Mis en al'gemeene H. Communie der le den, waarna in het R.K. Verenigingsge bouw een gemeenschappelijk ontbijt plaats had en allen gezellig oijeen bleven. Des avonds werd in besloten kring een gezellig feest gevierd, daar in verband met de mili taire bezetting de groote tooneelzaal niet be schikbaar was. Allereerst werd de clubzaal der St. Jo- seprsgezelleu en K.J.M.V. als R.K. militair tehuis opengesteld Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester Keijzer, kapitein Otto, de heer Perquin en kapelaan Kok, die als geestelijk vader over de in Leidschendam gelegerde militairen is aan gesteld. Burgemeester Keijzer sprak in zijn openingswoord woorden van sympathie tot de gezellen ën K.J.M.V., alsmede tot het Kerkbestuur, dat zoo welwillend is geweest de bovenzaal als R.K. militaire tehuis na volbrachten dienst beschikbaar te stellen. Spr. dankte ook vicé-praeses kapelaan Kok voor zijn-medewerking, welke deze had toe gezegd en hoopte, dat de militairen genoe- gelijke avonden zoowel bij de gezellen als bij de K.J.M.V. zouden doorbrengen. Ver volgens werd nog het woord gevoerd door kapelaan Kok en kapitein Otto, die even eens woorden van dank en aanmoediging spraken. Hierna werd een aanvang gemaakt met den vroolijken avond, welke ter gelegen heid van het 19e Stichtiugsfeest der gezel len was georganiseerd. Verschillende wed strijden in kruisjassen en biljarten werden gehouden, waarvoor mooie prijzen waren beschikbaar gesteld. Eenige musici bestaande uit leden der eigen vereeniging luisterden op aangename wijze den avond met muziek op. De gezellen en militairen werden op si garen en koffie met gebak onthaald. Op het einde werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt, terwijl woorden van dank werden gericht tot allen, in het bijzon der tot de heeren musici Ook werd bijzon deren dank gebracht aan den onbekenden gever van het mooie geschenk, dat als prijs was beschikbaar gesteld. Personalia. De heer B. F. Feijsman, vo lontair ter secretarie, alhier, is benoemd tot ambtenaar ter gemeente-secretarie te Wa teringen. Weinig nieuws Met betrekking tot den moord te Leid schendam kunnen we nog mededeeien dat de politie sedert Vrijdagavond j.l. geen nieuwe arrestaties heeft verricht. Het on derzoek wordt evenwel met kracht voort gezet. De politie te Rotterdam, Amsterdam, 's-Gravenhage en Leidschendam, benevens de Rijkspolitie, staan voortdurend in on derling nauw contact om te trachten tal van punten, in deze duistere zaak tot op heldering te brengen. Vernomen wordt nog dat de te Rotter dam gearresteerde en te 's-Gravenhage op gesloten verdachte van plan was dezer da gen in het huwelij kte treden. Hij had reeds een huis gehuurd in het Noordelijk stadsdeel. Het staat wel vast dat zijn meis je niets heeft geweten van het gedrag van haar a.s. echtgenoot. Zij was van meening dat hij den laatsten tijd veel geld verdien de in den handel. Het schijnt, aldus \yeet de „Tel." nog mede te deelen, dat men verdenking heeft tegen iemand, die wel eens op veemarkten als helper optreedt en ook op de veemarkt te Leiden moet zijn geweest op den dag van den moord op Van der Horst. Er schijnen getuigenverklaringen te zijn, wel ke er op wijzen, dat de gearresteerde R. A. bij zijn vlucht over den Rijksweg naar Gouda contact heeft gehad met den be stuurder van een vee-auto. Het is niet on mogelijk, dat de medeplichtige van R. A., die zich in de auto verborgen had, zich na den moord met deze vee-auto uit de voe ten heeft gemaakt. STROOPER GEARRESTEERD IN VERBAND MET DE MOORDZAAK? Naar wij thans vernemen, is Zondag avond te Leidschendam zekeren van B. gearresteerd, dit in deze omgeving als strooper bekend staat. Of deze arrestatie in verband staat met den moord op Van der Horst, kon men ons te bevoegder plaatse niet mededeelen. Binnenland HET BEDOEK VAN KONING LEOPOLD AAN KONINGIN WILHELMINA. Uit Brussel wordt ons gemeld: De reis van den Belgischen koning naar Den Haag heeft in politieke kringen te Brussel en in het buitenland leven dige verrassing gewekt. In tegenstelling met een gerucht moet dze reis, hoewel op het laatste oogenblik daartoe was besloten, niet in verband worden gebracht met eenige verslechtering van den toestand voor wat aangaat Ne derland of België. Het contact tusschen de regeeringen van de landen der Oslogroep en in het bijzon der tusschen de vorsten deze staten, is in dezen tijd veelvuldig geweest. Dergelijk contact geschiedt hetzij met het oog op een bepaald initiatief, hetzij eenvoudig om al- gemeene gedachtenwisselingen te veroor loven. Thans weet men nog niet welke uitleg moet worden gegeven aan de onderhavige reis. Doch zeker is, dat de beide souvereinen hebben willen betoogen, dat zij voorne mens zijn getrouw te blijven aan den geest en de methoden van de Oslogroep. Sinds een paar dagen werden bespre kingen gehouden tusschen de beide resi denties als gevolg waarvan koning Leo pold aan Koningin Wilhelmina heeft voor gesteld voor een persoonlijk onderhoud met H. M. over te komen. HOOFDFILMS Kermis der ijdelheid (Miriam Hopkins). Kentucky (Loretta Young, Richard Greene). Doodloopende straat (Silvia Sidney, Joel Mc Oea). Monte Carlo (Dita Parlo, Albert Pré- jean). Hotel du Nord (Annabella, Jouvet, Arletty). Wereldsche vrouwen (Madeleine Carroll, Fred Mac Murray) 't Zit in de lucht. (George Formby) Zeeduivels (Jean Carmen, Hobart Bosworth). Marie Antoinette (Norma Shearer, Ty rone Power). Verborgen hartstoch ten (Bruce Cabot, Margaret Lindsay) Najagen van een carrière. Romantisch Dramatisch Komisch Dramatisch Komisch Komisch Avonturen Historisch Dramatisch AANVANGbUUR lederen avond 8.15 u. Zondag 27 uur Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matin ée. lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. lederen dag matinée (behalve Vrijdag). lederen avon 8 uur Zondag van 2 -7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. '^deren avond 8 uur Zondag 2.—, 4.30 en 8 uur. Zaterdag en Woens- half drie matinée lederen avond 8 uui Zondag van 2—7 uui lederen werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Goedgekeurd vvolwassenen Toelaatbaar v volwassenen Goedgekeurd volwassenen Toelaatbaar volwassenen DE UNIFORMENZAAK. Het onderzoek naar de smokkelarij van Nederlandsche uniformen naar Duitsch land wordt met de uiterste nauwkeurig heid voortgezet. De justitie te Almelo werkt nauw samen met de centrale re cherche te Amsterdam, waar de bewuste uniformen werden gekocht. In den loop van Zondag werd nog een zekere van O. gearresteerd. Hoewel men aanvankelijk niet voldoende gronden kon vinden hem vast te houden, is hij gisteren in bewaring gesteld, waarschijnlijk naar aanleiding van nieuwe verklaringen van den gearres teerde A. Hedenmorgen is van O. op transport ge steld naar Almelo, waar het onderzoek in deze duistere zaak is gecentraliseerd. De centrale recherche zou in de hoofdstad geen verdere nasporingen doen, hetgeen evenwel nog geenszins wil zeggen, dat de geheele kwestie is opgehelderd. De justitie is uiteraard zeer Voorzichtig met het geven van inlichtingen betref fende den gang van het onderzoek en de eventueele resultaten. Burgemeester van Waarder en Rietveld. Bij Kon. Besluit is aan P. J. Brunt, op zijn verzoek, met ingang van 31 December 1939, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeenten Waarder, Bar- woutswaarder en Rietveld. Buitenland HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 7 Nov. (A. N. P.). Het leger- bericht van den ochtend van den zevenden November luidt: „Een kalme nacht." HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 7 November (A.N.P.) Het opperbevel van de weermacht maakt be kend: In het Westen, behalve geringe activi teit van verkenners en zwak artillerie vuur aan beide zijden, geen noemenswaar dige gevechtshandelingen. Bij luchtgevechten werd een Britsoh vliegtuig by Mainz en twee Fransche vliegtuigen bij Saarlautern omlaag ge schoten. GEVECHTEN AAN DE GRENS VAN LUXEMBURG. LUXEMBURG, 7 Nov. (A. N. P.). Op den Duitschen oever van den Moezel, tegenover Chengen, is gisteren tegen middernacht een gevecht geleverd. Het vuren van ma- I chinegeweren en geweren, zoomede de ontploffing van granaten werd gehoord. Te middernacht werd de kalmte hersteld. Men gelooft aan een onverhoedschen overval. Den geheelen nacht heeft men in de buurt van den Moezel het geluid van vliegtuig motoren gehoord. EEN MISLUKTE PROPAGAND9? LONDEN, 7 Nov. (Reuter—A. N. P.). In Britsche marinekringen heeft de jongste bewering der Duitsche propaganda, door de radio uitgezonden, volgens welke Hr. M. Kestrel door knappe taktiek van een Duitsche duikboot tot zinken zou zijn ge bracht, veel pleizier gewekt. Met is van meening, dat de tactiek der duikboot inderdaad knap moet zyn ge weest, daar Kestrel de naam is van een radio-station der Britsche marine, dat vele mijlen in het binnenland is gelegen. Er bestaat geen enkel schip van dezen naam. VANAVOND BELGISCHE KABINETS RAAD. BRUSSEL, 7 November. (A.N.P.) Vanmiddag om half zes zal de Kabinets raad bijeenkomen. CE EVENTUEELE REPATRIEERING VAN DUITSCHERS UIT ROEMENIE. BOEKAREST, 7 Nov. (A. N. P.). Volgens welingelichte kringen te Boekarest zijn de voornaamste punten van het plan, dat u.ans wordt uitgewerkt voor de repatriee- ring van de Duitsche minderheid in Roeme nië door een organisatiecomité van leiders der minderheid: 1. Emigranten mogen roerende goederen medenemen; naar schatting maakt dat 30 pet. van hun totale bezit uit. 2. Emigranten zullen in het Rijk, in hoofdzaak in het Tsjechische Protectoraat en het bezette Poolsche gebied, compen satie ontvangen voot hun overige bezit. 3. In de eerste tien jaren zullen de emi granten jaarlijks de helft van de opbrengst uit hun onroerend bezit ontvangen. 4. Duitschland zal dit onroerend bezit aanbieden aan de Roemeensche regeering. De ontvangen bedragen zullen gebezigd worden voor handelscompensatie in plaats van voor het vrije geldverkeer. 5. Van de 750.000 leden der Duitsche minderheid zullen niet allen worden gere patrieerd, doch eerst de boeren en vervol gens de jonge personen. De meeste intellec- iueelen en ambachtslieden zullen blijven. Hoewel de nationaal-socialistische com missie hoopt, dat de Roemeensche regeering met de plannen zal instemmen, blijven de Maden der Duitsche minderheid ontkennen, dat dergelijke plannen worden bestudeerd. Zij doen evenwel uitkomen, dat indien zij zouden bestaan de Duitschers aan den op roep van Hitier gehoor zullen geven. HET NOODWEER IN DE VER. STATEN. BOSTON, 7 Nov. (A. N. P.) Maandag moest het puin worden opgeruimd, dat was achtergebleven als gevolg van den gewel digen storm, welke uit Noord-Oostelijke richting heeft gewoed. De hevige regen heeft minstens drie sterfgevallen op ver keerswegen veroorzaakt. In veel streken van Oost-Maine, New-Hampshire, Vermont on het Westelijk deel van Massachusetts is sneeuw gevallen. In Noord en West-Virginia lag de sneeuw if. tot 20 duim dik. Het verkeer is hier en daar gestagneerd. DE BOSTON-EXPRESS GEDERAILLEERD. WESTFIELD (Massachusetts), 7 Nov. (A.N.P.) De exprestrein van Chicago naar Boston, de New England States Spe cial, is op vijf kilometer ten Westen van Westfield ontspoord. Twaalf personen wer den gewond alle 63 passagiers ernstig geschokt. De geheele trein, welke zich voortbe woog met een snelheid van 80 K.M., is uit de rails geloopen. LuiDEN, 6 Nov. Groenteuveiling. Per iüu Kg.: witiekooi i «i.zuo.ou, ruuuettooi j l.bu4.8U, savuyenooj. J 2.*Us.üu, groe- i.eKooi j 2.3Uü.oU, Doerenitooi j i.UÜ o.ou, prei J i.oU3.9U, Kroten J l.tO2.20, Kroien, gekooKt i 27, uien 1.8Ub.'/U, peen J I.oU0.30, spruiten J 5lö, anüy- vie 26, sla J 24, Nero 5.bUlU.iü, druiven J 122b, snyDoonen J 1238, wit loof 1129, spinazie 614, tomaten A 214, idem a i 218, idem C 210, idem CC J 26, per 1UU scuks: anaijvie U.üU1.90, bloemkool J 1.5018.90, saiade 0.302.OU, knoiseiaene J 1.0U3.90, por 100 bos: kroten 0.001.00, pieterselie 00 —90 cent, radijs U.Y01.20, selderie 0.50 - -1.40, bleekseiderie 29.peen 1.80 6.30. 7 Nov. Vette Varkens. Aanvoer 123 totaal waarvan 111 zwaar 6870 cent en 12 licht bü65 cent per kg. levend gewicht Handel vlug. KOiïhKuAM, 7 Nov. Vee. Aanvoer: 5101 totaal, 133 paarden, 13 veulens, 1521 magere runderen, 1045 vette runderen, 40 vette kalveren, 476 graskalveren, 1206 nuchtere kalveren 586 schapen en lam meren, 1 varken, 80 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 60 en 38 48 cent, vette ossen 68, 62 en 4050 cent, slieren 66, 54 en 44 cent, vette kalveren j 1.00, 80 en 5065 cent, schapen 44, 40 cn 35 cent, lammeren 48, 45 en 40 cent, graskalveren 46 en 34 cent, nuchtere kal veren 41, 36 en 31 cent, slachtpaarden 56, 48 en 38 cent, Prijzen per stuk: schapen j 25206, lammeren 171410, zuig- lammeren geen aanvoer, nuchtere slacht- Kalveren f 9.507.504, nuchtere fokkal- veren 171410, slachtpaarden f 250 190120, werkpaarden f 385270170, hitten 250220130, kaifkoeien f 255 180—130, melkkoeien 245—180—130, va rekoeien 180130100, vaarzen 140 12090, pinken 1008060, graskalveren j 452515, bokken of geiten 1174. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week, prima koe 80 cent, prima os 71 cent, stieren aanvoer gering, handel tamelijk, prijzen le kwaliteit iets stijver, 2e en 3e Kwaliteit onverander; vette kalveren, aan voer als vorige week, handel matig, prijzen constant, prima 1.10; schapen en lamme ren aanvoer iets grooter, handel kalm, prij zen als gisteren; nuchtere slacht- en fok- kalveren aanvoer grooter, handel stroef, pryzen ruim prijshoudend; paarden aan voer iets ruimer, handel slag, prijzen on veranderd; kalf- en melkkoeien prijzen als vorige week, handel iets levendiger, prij zen le en 2e kwaliteit iets stijver, 3e kwali teit onveranderd; varekoeien aanvoer als vorige week, handel slecht, prijzen iets lager; vaarzen en pingen aanvoer als vo rige week, handel stil, pryzen stabiel; gras kalveren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen prijshoudend; bokken of geiten aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen prijs houdend. AMSTERDAM, 6 Nov. Binnenl. Granen. Rogge 9.chev. gerst f 9.40, wintergerst j 9.haver 3.— duiveboonen 12. puardeboonen f 9.25, gele mosterd 19—21, bruine mosterd 3034 per 100 kg., kar- v/yzaad f 1717.50, blauw maanzaad 16 17 per 50 kg. BODEGRAVEN, 7 Nov. Kaas. Aangevoerd 199 partijen. Prijzen: Goudschc kaas, waaronder 8955 met rijkcmerk, wegende 81'595 kg. Prijzen: met Rijksmerk le soort f 3234 en idem 2o soort f 3031, zwaar dere tot 34.50. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN. 6 Nov. Groenten - veiling. Per 100 stuks: bloemkool I 17 80 —18.80. idem II 3.70—9.70. bospeen 3 80 —7.80, per kist van 20 kg.: wasneen 0.50 —1.10. kroten 45—65 cent. per 100 kg ron dekool 2.60—3 10. gelekool f 2 00-2 60. groenekool f 3.905.70, uien f 2.503.25 per kist van 6 kg.: andijvie 2028 cent, boerenkool 18—28 cent. WISSELNÜTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 4 50' j Berlijn75.25 Parijs 4.23 Brussel 31.41 Zwitserland 42.24 Kopenhagen36.421/2 Stockholm44.00 Oslo 42.82' l2 New York1.88:1/K

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3