RECHTZAKEN SPORT DINSDAG 7 NOVEMBER 1939 OE LEIDSCHE COURANT VIEROE BUD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN aan gevolgen van ongeval op staatsmijn „emma" overleden. Vrijdag j.L werd de 32-jarige Seingever K. Lennertz, wonende te Vaals terwijl hy werkzaam was onder een opbraak der staatsmijn „Emma", door een vallende steen aan het achterhoofd getroffen. Hij wend in zorg wekk enden toestand naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht waar hjj gistermiddag omstreeks half één zon der tot bewustzijn te zijn gekomen is over leden. Het slachtoffer was gehuwd en va der van een kincL Hij was sinds 1925 by de staatsmijn werkzaam. NOODLOTTIGE VAL. Gistermiddag is in de zwavelzuurstoffa- briek aan den overkant van het IJ te Am sterdam een doodelyk ongeluk gebeurd. Een arbeider, die op een ongeveer vijf tien meter hooge stelling stond, verloor bij het lossen van pyriet zijn evenwicht en stortte met het hoofd op den steenen vloer. Hij liep een schedélbasisfractuur op en overleed enkele oogenblikken na het onge luk. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis overgebracht KIND VERDRONKEN. Gistermiddag is het vijfjarig zoontje van den landbouwer H. Oostenbrink uit de buurtschap Nederland te Blokzijl in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. WINDMOLEN DOOR BRAND BEDREIGD. Gisteravond omstreeks zes uur brak te Haaksbergen brand uit in het pand, be woond door den heer Fr. Otte, eigenaar van den bekenden windmolen „De Koren bloem", gelegen in de buurtschap Veld maat. De brandweer was vrij spoedig ter plaat se. doch het duurde eenigen tijd, voordat men de aansluiting op de waterleiding tot stand had gebracht. Met drie stralen be streed zij het vuur krachtig en door o.a. het naastgelegen café van den heer Otte, en den ouden windmolen goed nat te hou den, slaagde zij er in, den brand te locali- seeren tot het woonhuis en de schuur, die geheel uitbrandden. Een gedeelte van den inboedel ging ver loren, Opstal en inboedel waren tegen brandschade verzekerd. Oorzaak onbe kend. DE „GEULDERTOREN" TE GEULLE (L) AFGEBRAND. Alleen het vee gered. Gisteravond woedde teGeulle (L) een felle brand, waarbij de kapitale boerenhoe ve de „GeuLdertoren", eigendom van de dames gez. SchoeneveLd te Heerlen, tot den grond is afgebrand. Omstreeks aoht uur in den avond ontdekte de pachter, de heer Roebroek, dat er brand in de hoeve was uitgebroken. Door de eigenaardige ligging van de hoeve aan den grooten rijksweg Beek-Maastricht, in de nabijheid van de gemeenten Beek en Geulle, is ter plaatse geen waterleiding aanwezig, zoodat aan iblusschen j.iet te denken viel. Het vuur deelde zich spoedig mede aan de schuur, de stalling en den inventaris van het woon huis en vond daarin gretig voedsel. Het ge heel werd weldra één vuurzee, welke de omgeving in gloed zette en talrijke nieuws gierigen naar het terrein van den brand trok. Te twee uur in den nacht woedde het vuur. nog onverminderd voort. De „Geuldertoren" is ongeveer tien jaar geleden gebouwd en is een modelboerderij, omgeven door een grooten boomgaard. Het geheele complex is totaal uitgebrand, zon der dat er een brandweer aan te pas kwam. Men is er evenwel kort na het uitbreken van den brand in geslaagd het aanwezige vee uit de stallen in een aangrenzende weide in veiligheid te brengen. Omtrent de oorzaak van dezen brand tast men nog in het duister. Vermoedelijk is er een vonk gewaaid in een hooiberg, die daardoor in brand geraakte. De schade wordt op minstens 20.000,geschat, doch wordt door verzekering gedekt RIJKSVELDWACHTERS MET BLJL BEDREIGD. Gisterochtend vervoegden zich ten huize van een zekeren V., te Amsterdam, een goede bekende van de politie, twee rijks veldwachters ter uitvoering van een kan tonnaal vonnis. V. lag nog te bed en werd bij het zien van de twee afgezanten van het gezag, die die hem in zijn zoete rust kwamen storen, zoo kwaad, dat hij naar een bijl, welke hij in zijn nachtkastje be waarde, greep en er beide mannen mee 'bedreigde. De veldwachters werden daarop van vriendelijk streng en sommeerden den woesteling uit zijn bed te komen en zich aan te kleeden. Hetgeen de man toen maar deed. Daarna ging hij rustig mee naar het bureau Singel, waar hij wegens bedreiging tegen het leven werd ingesloten. ZEVEN KNAPEN GINGEN OP ROOF DIT. Politie te Maarssen zocht lang naar de daders. De beide gemeenteveldwachters van van Maarssen zijn er na een intensief on derzoek in gesla"agd, de hand te leggen op zeven jeugdige inbrekers, die reeds gedu- Kantongerecht te Leiden DRONKEN AUTORIJDER MAAKT CAPRIOLEN. Drie maanden hechtenisstraf geëischt. Toen de agent van politie D. A. Louwer- se in den nacht van 30 op 31 Juli van dit jaar vanaf de Papengracht te Leiden de Breestraaat opkwam, zag hy een auto aankomen, die door de manier van voort bewegen zyn aandacht trok. Hij vermoed de, dat de autobestuurder onder invloed verkeerde en wilde de auto aanhouden. De bestuurder voelde naar niet veel voor en reed door en wel op zulk een manier, dat de agent slechts door een sprong zijwaarts te maken een aanryding kon voorkomen. Op de Borstelbrug loopende had de getui ge C. J. de Jong de auto aan zien komen en hy had geconstateerd, dat het vehikel zig zag over den weg reed en naby de Blauw- poortsbrug via het trottoir tegen het hek tot stilstand was gekomen. De ambtenaar deelde nog mede, dat ver dachte reeds des middags begonnen was met zich dronken te drinken. Hij was toen ai achter het stuur gaan zitten, maar aan gezien hij reeds toen al het stuur niet vast kon houden had hy een chauffeur aange nomen, die voor hem rijden zou. Men was toen naar Amsterdam gereden en daarna v/eer naar Leiden en daar had verdachte het in zyn noofd gehaald om het stuur weer zelf in handen te nemen, terwijl hij nog dronken was. Spr. achtte het feit bijzonder ernstig en een flinke straf op zijn plaats. De eisch werd dan ook een hechtenisstraf voor den tyd van drie maanden en intrekking van het rybewys voor den tijd van een jaar. Over acht dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. ZIJN VOORRAAD VEEVOEDER NIET OPGEGEVEN. Controleurs maakten echter verschillende fouten. A. H. R., veehouder-landbouwer te O u d e Wetering had bezoek gekregen van een of meerdere controleurs van de crisiswetten om zijn voorraad veevoeder op te nemen. Ten minste zy hadden den voorraad op moeten nemen, maar zij hadden volstaan 'met aan R. te vragen hoeveel of hij had en toen deze dit opgegeven had, had men deze opgave niet gecontroleerd maar aan genomen, dat het juist was. De kantonrech ter vond het vreemd, dat de controleur niet zelf alles gecontroleerd had, waarop geantwoord werd, dat men R. vertrouwde en aannam, dat hy alles precies had opge geven. Ook waren er nog fouten gemaakt, door den controleur, bij de teekening van de formulieren. Uit het getuigenverhoor bleek, dat R. 1150 K.G. veevoeder te weinig had opgegeven. De ambtenaar nam verdachte hoogst kwalijk, hetgeen hij gedaan had en vond het feit ernstig. Heat landsbelang eischt, dat men nauwkeurig den voorraad voeder weet. Verdachte heeft uit eigenbelang zijn rende langen i.yd de omgeving van Maars sen onveilig maakten, bericht de „Tel." Zij opereerden in twee afzonderlyke groepen. De eene groep bestond uit jon gens van tie^i, elf, twaalf en dertien jaar, terwyl de andere groep bestond uit perso nen, die de kinderschoenen nauwelijks ontwassen waren: jongens van zestien, zeventien en achttien jaar. Dat de jeudige inbrekers slim te werk gingen, blijkt uit het feit, dat er weken verliepen, zonder dat de politie er in slaag de tot-een arrestatie over te gaan. Zij heb ben o.a. een bezoek gebracht aan de open bare schooL Tot tweemaal toe kwam het onderwijzend personeel tot de onaangena me ontdekking, dat de busjes met spaar gelden, bijeengebracht door de schoolkin deren om in den zomer een reisje te ma ken, door onbekenden geleegd waren. Ook werd er verscheiden malen ingebroken in de kinderkapel, gevestigd ten huize van mej. V. van B. Hierin wordt een Zondags school gehouden. Des Maandags kwam men steeds weer tot de ontdekking, dat de zen- dingsbusjes geleegd waren. Talrijke winkeliers bemerkten, dat uit hun winkels goederen werden gestolen. De verdenking viel toen op enkele jonge lui, die steeds weer den winkelier om een artikel vroegen, dat deze achter in den winkel moest gaan halen. In het korte tijdsbestek, dat de winkelier zich verwij derd had, grepen de jongens, wat onder hun bereik lag. De politie ging hierop over tot aanhouding van enkele knapen, die spoedig in tranen bekenden zich aan dief stal te hebben schuldig gemaakt. Zij had den gehoord van oudere jongens, die zelf ook steeds op roof uittrokken, dat je, als je maar durfde, niet gegrepen werd. Vervolgens werden de ouderen aan den tand gevoeld en hierby kwam vast te staan, dat dezen zic.i aan verscheiden dief stallen hadden schuldig gemaakt Verschil lende gestolen goederen werden door de politie in beslag genomen. Proces-verbaal werd tegen het zevental opgemaakt. Bmtenlandsctie Berichten SPOORWEGONGELUK IN DUITSCHLAND. Tusschen Eger en Pilsen is gisteren een uit negen wagens bestaande trein ont- I spoord tengevolge van een instorting. Vijf menschen kwamen om het leven, vijf wer- l den zwaar- en zeven licht gewond. geheelen voorraad niet opgegeven en daar voor eischte spr. een geldboete van 50. subs, een maand hechtenis. De verdediger, mr. Woudstra, voerde aan, dat de controleurs grove fouten hadden ge maakt en niet goed waren opgetreden. Zy hadden zelf alles moeten controleeren en niet af moeten gaan cp hetgeen verdachte hen opgaf. Pleiter wil het feit niet goedpraten, maar in verband met deze omstandigheden acht te spr. een kleine geldboete voldoende met teruggave van het inbeslaggenomene (het geen de ambtenaar verbeurd verklaard wilde zien). De kantonrechter vonnis wijzend nam in aanmerking de fouten, die door de contro leurs gemaakt waren en veroordeelde ver dachte tot een geldboete van 5 subs. 3 dagen en teruggave van het inbeslagge nomene. NIET DRONKEN MAAR TOCH ONDER INVLOED. Een week hechtenis geëischt voor een verkeersfout. J B. had terecht moeten staan, omdat hij te Leimuiden een auto bestuurd zou hebben, terwijl hij dronken was. Bij de vorige zitting had de veldwachter ver klaard, dat de auto, door verdachte be stuurd, eerst een andere auto gecoupeerd had en dat door deze manier van rijden de auto van verdachte in de sloot terecht was gekomen. Nadat de inzittenden op het droge geholpen waren was gebleken, dat de drie passagiers dronken waren en dat verdachte ook sterke drank had gebruikt, alhoewel deze niet geheel dronken was. Verdachte had toen ontkend; een thans gehoorde getuige verklaarde, dat verdachte de auto, waarin hij zat, den weg afgesne den had en deze in het water terecht was gekomen. Verder verklaarde hij, dat de bestuurder niet geheel „zuiver" was, maar dronken kon mij het niet noemen, in tegen stelling met de andere inzittenden, die het wel waren. De ambtenaar achtte de dronkenschap niet geheel bewezen en vroeg daar dus vrijspraak van, maar dan blijft nog over hei coupeeren van de andere auto. Spr. achtte dit ten laste gelegde wel be wezen en oordeelde, dat dit kwam door het onzuiver reageeren van verdachte, omdat hij wat sterken drank op had. Daarom weid de eisch een hechtenisstraf van een week en een jaar intrekking van het rijbewijs. Over acht dagen zal de kantonrechter vonnis wijzen. Bloembollen geteeld zonder vergunning. J; Th. S., bloembollenkweeker te S a s- s e n h e m had in Augustus 1938 en in Juli van dit jaar bloembollen geteeld (tul pen en gladiolen) zonder vergunning en zonder te zijn aangesloten bij de Neder- landsche Sierteelt Centrale. Nadat de controleur J. Bosman uit Haar lem was gehoord eischte de ambtenaar een geldboete van 25.subs. 14 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdach te tot een geldboete van 10.subs. 4 da gen. Daarna moest terecht staan P. G. v. d. B. uitNoordwykerhout. Ook hij had zich schuldig gemaakt aan een dergelijke overtreding. Hier betrof het een oppervlak te van 676 c.A. gladiolen. Het O. M. eischte een geldboete van f 50 subs. 40 dagen, terwyl het vonnis wérd een geldboete vap 10 subs. 4 dagen. Sterke drank in zijn huis. De caféhouder C. H. H. te O e g s t g e e s t had in 'n woonvertrek, grenzende aan zijn zaak, aanwezig gehad Voorburg, brande wijn en cognac zonder dat hy de ver- eischte vergunning daartoe had. Verdachte vertelde, dat dat voor eigen gebruik was, maar de ambtenaar hing een ander verhaaltje op en zeide o.a., dat er in de woónkamer aangetroffen waren een aantal militairen, die bekertjes voor zich hadden. Verder is verdachte reeds voor der gelijke overtredingen veroordeeld in 1932, l.c'34, 1936, 1937 en thans staat hij weer te recht. Verder zegt het verbaal nog ver schillende dingen, die nu ook bepaald niet voor verdachte's onschuld pleiten. Alles byeen genomen eischte spr. daarom thans een geldboete van 30 subs. 20 da gen met verbeurdverklaring van alles wat in beslag genomen is. De kantonrechter wees er verdachte op, dat hij reeds vanaf 1932 met de drankwet overhoop ligt en veroordeelde hem tot een geldboete van 25.subs. 10 dagen met verbeurdverklaring van het inbeslagge nomene. Wielrijder zwaar gehavend. H. G. uit Den Haag was komende vanaf den Rynsburgerweg te Leiden den War- monderweg ingereden met zijn auto, ten eerste zonder richting aan te geven en t«n tweede zonder het verkeer van rechts voor rang te verleenen. Het gevolg was geweest, dat de wielrij der Oostdam uit Noordwijkerhout onder de auto was gereden, waarbij zijn costuum grootendeels vernield werd." De eisch werd een geldboete van 35 subs. 20 dage.n. De uitspraak werd een geldboete van i 23 subs. 15 dagen en toewijzing van eer scha debedrag van 19.50 voor het gehavende costuum aan den aangeredene. Het versche brood. Th. v. d. O., bakker te Leiden, had des morgens om 9.35 uur versch brood af geleverd en dat mocht niet. Er waren ver schillende verzachtende omstandigheden, zoodat de uitspraak werd een geldboete va*" 3 subs. 2 dagen. Haagsche Politierechter De buurman vond, dat zijn buur vrouw te veel geld uitgaf. Het spreekwoord zegt: „Beter een goede buur dan een verre vriend." Maar uitzon deringen bevestigen den regel en zoo was de goede buur hier blijkbaar, tenminste volgens de getuigen, een bemoeizieke buur en dat kostte dezen laatste een aderlating van zyn portemonnaie van 50 en nog wel wegens smaad. De zaak komt in het kort hier op neer. H. v. d. B. teVoorschoten had ge dacht: „Wat geeft myn buurvrouw toch veel geld uit!" En na dit gedacht te heb ben was het een klein sprongetje om toen te denken „daar komt zy niet eerlijk aan." Had hij het nu alleen maar gedacht dan was het zoo erg niet geweest, afgezien dan van het feit, dat men natuurlijk ook geen kwaad van iemand mag denken, maar v. d. B. had zyn gedachte als vaststaand aan genomen en was bij diverse personen rond gaan vertellen, dat zyn buurvrouw door onnette manieren aan geld kwam en dat zij zich schuldig maakte aan het vervaar digen vanvalsche munten. Deze praatjes waren de betrokken dame ter oore gekomen en deze voelde zich na tuurlijk beleedigd. Als men de getuigen zoo aanhoorde, dan kwam men tot de ont dekking, dat verdachte aardig geroddeld had. Verdachte zeide zonder blikken of blo zen, dat alle getuigen ronduit stonden te liegen, maar op een vraag van den Poli tierechter moest hij toegeven, dat hij di verse brieven aan de politie had gestuurd, waarin hy het zelfde verhaal had gedaan, dit baseerende op vreemde geluiden, die hij had meenen te hooren. Zelfs had een der bladen er nog een berichtje van gegeven. De Officier noemde verdachte een bui tengewoon bemoeiziek man, die voortaan maar wat voorzichtiger moet zijn met zyn uitlatingen en eischte een geldboete van 75.— subs. 75 dagen. Verdachte: „Ik ga in hooger beroep, want ik heb nooit iets gezegd." De Politierechter achtte verdachte even eens aan smaad schuldig en veroordeelde hem tot een geldboete van 50.subs. 25 dagen. Inplaats van loon een pak slaag. L. v .d. H., landarbeider uit Nieuwe- Wetering, had nog wat loon te goed van den veehouder P. R. te A 1 k e m a d e. Op 23 September was hij bij R. gekomen om zijn centjes even te halen. Er waren eenige woorden gewisseld, maar van geld overdragen was geen sprake geweest. Het eenigste wat v. d. H. ontvangen had, wa ren slagen en schoppen geweest, terwijl de epilcog bestond uil het over den grond sleuren van den loon vragende. Verdachte gaf toe geslagen te hebben, maar hij voegde er aan toe, dat hij door v. d. H. „gepest" was. Men vond, dat hij toch niet tot mishan deling had mogen overgaan en daarom werden eisch en uitsprak een geldboete van 25 subs. 25 dagen. De klap. De klap was mis, maar dan toch maar een gat in zijn hoofd. Ziedaar de puzzle, die de Politierechter kreeg op te lossen. Het gat, dat in het hoofd geslagen was van den darmbewerker H. K. uit U i t- hoorn zou hem gegeven zijn met een stuk ijzer, gehanteerd door den arbeider M. van L. uit Nieuwkoop, terwijl een en ander gebeurd was te Langeraar. Len soort internationale kwestie dus. Nu was het wel zoo, dat H. K. ook ver velend was geweest na eenige café's be zocht te hebben, want bij een dezer be zoeken had hy een ober een glas bier in het gelaat gegooid. De Officier vond dan ook, dat K. wel degelijk aanleiding tot de toen volgende narigheid had gegeven, maar natuurlijk had van L. hem niet mogen opwachten met het stukje ijzer. En toen kwam de eigenlijke puzzle pas, want bij hoog en laag hield van L. vol, dat hij ten eerste het eindje ijzer ter hand had genomen, ten tweede, dit eindje ijzer naar het hoofd gedirigeerd had met het oogmerk het een bloederig plekje te slaan, ten derde dat hij de mep inderdaad gege ven had en ten vierde, dat K. juist zijn hoofd wegtrok en dit zoo hard tegen een auto opsloeg, dat daardoor het deukje ont staan was. Officier: „Je staat te draaien, want je hebt het voor de politie toegegeven, dat je met een stuk ijzer geslagen had". Verdachte: „Natuurlijk heb ik geslagen, maar mis". Officier: „Maar hoe kc-mt hij dan aan dat groote gat in zyn hoofd?" Verdachte: „Doordat hij zyn hoofd tegen den wagen sloeg". De ontvanger van den slag gaf als zijn meening te kennen, dat hij wel degelijk met het ijzer behandeld was en dat was genoeg bij de bekentenis van verdachte voor de politie in eerste instantie om den Officier gelegenheid te geven om drie we ken gevangenisstraf eischen De Politierechter wilde het nog wel eens met verdachte probeeren en veroordeelde hem tot twee /eken gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Werkmeester contra leerling. Een .werkmeester, werkzaam in een fa briek te Leiden, had een leerjongen mis handeld, want hij sloeg hem op zijn hoofd na eerst zijn oor een behandeling te heb ben doen ondergaan. Na deze operatie had hij aan het jongmensch gezegd, dat deze het niet aan zijn vader mocht zeggen, maar vermoedelijk had hij het toch ge daan, want de werkmeester had zich te verantwoorden wegens mishandeling. Hij ontkende iets van slaan en oortrek- ken te weten, alleen had hy een licht tik je gegeven. De Officier geloofde absoluut niets van het kleine likje, want er waren veel klach ten over de „loshandigheid'' van den werk meester. Dat moet, volgens spr., maar eens uit zyn en de eisch werd dan ook een geldboete van 15 subs. 15 dagen. De Politierechter vond dit nog veel te weinig voor deze mishandeling, zoodat het vonnis werd een geldboete van 25 subs. 25 dagen. Buren oneenigheid. De corveeër R. B. uit Lelde n, heeft een buurvrouw. Nagenoeg ieder heeft een buurvrouw, dus waarom B. niet? De een leeft met deze buurvrouw in gcede harmo nie en zegt op zijn tijd goeden avond of morgen, vraagt desnoods hoe het met den hond of de kanarie gaat, al laten deze beesten hem yskoud, of hy negeert zyn buurvrouw zonder meer, waardoor deze hem een akelige man vindt en een bruut. Maar er is nog een tusschenweg en dat is: eerst nydig zwygen en dan plotseling uit pakken en dat had onze vriend gedaan, want ra eenigen tyd van zwygen had hy het niet langer kunnen „kroppen" en had plotseling zyn buurvrouw uitgescholden met een heele serie lieflykheden, waarvan „vu'le rooie" alleen voor publicatie ge schikt is. Verdachte: „Tot myn spyt moet ik be kennen, dat enkele dingen waar zyn". Verd. had zich gerechtigd gevoeld om te gaan schelden, omdat zyn buurvrouw het ook zyn vrouw deed. Het mag nu eenmaal niet en eisch en uitspraak werden dan ook een geldboete van 5 subs. 5 dagen. Voor de school. Toen een bakker uit Noordwijk daar ter plaatse voor een school stond, werd hy opzy gedrongen door zekeren C. uit die gemeente. Er werd over en weer „iets" gezegd, waaruit een klap gedistilleerd werd die C. aan den bakker cadeau gaf. De wet noemt dit mishandeling en dat behoort ge straft te worden, zoodat het niemand zal verwonderen, dat C. veroordeeld werd tot een geldboete van 8 subs. 4 dagen, want hoewel hij er persoonlyk niet by was, deed dit niets van het feit af, want hy had te genover de politie een bekentenis afge legd. POGING TOT ZWARE MISHANDELING De radiorede, welke minister-president Chamberlain 3 September heeft gehouden, heeft voor een mijnwerker uit Schaesberg ernstige gevolgen gehad. Te zamen met zijn kostvrouw had hy naar de rede geluis terd en al spoedig kreeg het tweetal een heftige politieke ruzie. De vrouw had daar- by de radio kapot gesmeten. Hierop was do man de woning uitgegaan. Later was hy evenwel met een tyl teruggekomen en had de vrouw daarmede verschillende slagen toegebracht, zoodat zy ruim veertien dagen in een ziekenhuis moest worden verpleegd. Wegens zware mishandeling heeft de mynwerker zich voor de rechtbank te Mzastricht moete nverantwoorden. Daarby kwam vast te staan, dat de man na het ge beurde getracht had zichzelf van het leven te berooven. Hy verklaarde zich niets meer van de ruzie te kunnen herinneren. De officier van Justitie eischte, verzach tende omstandigheden in aanmerking ne mende, een gevangenisstraf voor den tyd var acht maanden. De rechtbank Maandag vonnis wyzend, veroordeelde den mynwerker wegens po ging tot zware mishandeling tot acht maan den gevangenisstraf met de bepaling, dat vier maanden daarvau voorwaardelijk worden opgelegd met een proeftyd van twee jaar. BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE TER AAR. De wedstryd van Monopole tegen De Vriendschap 1 v 'an Aalsmeer gaf de vol- gende uitslag in af deeling I: L. Jalingk 215 111 29 16 3.82 J. v. Kessel 160 160 29 16 5.51 J. v. Wieringen 130 130 40 14 3.25 W. Slootweg 155 132 40 23 3.30 J. Zijp 120 72 21 21 3.43 G. Verhoef 140 140 21 21 6.66 J. Mantel 115 115 45 21 2.55 Th. Hijdra 115 96 45 1! 2.13 J. Jongkind 90 76 27 25 2.81 G. Egberts 100 100 27 13 3.70 De Vriendschap verliest met 46. DAMMEN DAMVEREENIGING VOORSCHOTEN. De uitslag van den bordenwedstryd is: le ronde. K. Ju—B. Bedeker 0—2 C. Kemmers—J. C. de Graaf 02 f. Zuiderduin—Th. Kooyman 20 2 e ronde. H. v. Egmond—J. Egmond 0—2 M. de BroederW. v. Egmond 20 G. Onstergo—H. Zitman 02 I. Romein^-G. v. d. Lee 20

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11