STADS NIEUWS r De Britsche blokkade Nieuwe uitgaven AGENDA Academienieuws VRIJDAG 27 OCTOBER 193» OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Aboanem/mtsprjjs: voor Lelden 18 cent j/er week; 2.50 per kwirta&L Bij onze agenten 10 cent per wo«k; f If. 60 per kwartaal. Franco per po*t 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïli Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT HET WEER 7 WIND. De BUI seint: Verwachting: Krachtige tot matige Noord-Oost.elijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Geen regen van beteekenis. Weinig verandering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, matige N. O. wind, 6 gr. C. Vlissingen: betrokken, matige N. O. wind 3 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, zwakke N. N. O. wind, 2 gr. C. Groningen: lichtbewolkt, zwakke Noor delijke wind, 1 gr. C. Maastricht: betrokken, matige N. O. wind, 2 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat gisteren over IJsland lag, verplaatste zich Zuid-Oostwaarts en ligt thans bij de Faroer- eilanden. Het nam in intensiviteit af, doch breidt zich thans sterk over Midden-Scan- dinavië uit. Tengevolge van het transport van warmere Oceaanlucht langs de West zijde van dit gebied was de temperatuur op IJsland en Janmayen belangrijk geste gen. Een vrij diepe depressie verplaatst zich over de Noordelijke IJszee in Ooste lijke richting. De storing, welke gisteren in onze omgeving lag, trok in Zuid-Oostelij ke richting af. In Zuid-Oost-Europa be vindt zich een uitgebreid gebied van lagen luchtdruk. Afzonderlijke depressiekernen liggen over de Golf van Genua en Roeme nië. In dit heele gebied is overal veel re gen gevallen. Het gebied van hoogen lucht druk bij de Azoren neemt in beteekenis af. LUCHTTEMPERATUUR 7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 5.13 uur tot Zaterdagmorgen 6.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 28 Oct. voorm. 2.30 uur en nam. 2.55 uur. Maan op 4.23 uur Vrijdagmiddag. Maan onder 6.50 uur Zaterdagochtend. (Zaterdag volle maan). Storm waarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt vanochtend elf uur can de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op uw hoede". Wetenschanpel. berichten NOBELPRIJZEN VOOR NATUUR- EN GENEESKUNDE. Toegekend aan dr. Heymans en prof. Domack. Uit Stockholm meldt Reuter: De Nobelprijs 17938 voor natuur- en ge neeskunde, die het vorig jaar niet is uit gereikt, is toegekend aan dr. Heymans, hoogleeraar aan de Gentsche universiteit. Dezelfde prijs voor 1939 is toegekend aan prof. Gerhard Domack te Wuppertal. Aan laatstgenoemde is de Nobelprijs toe gekend voor zijn ontdekking van het z.g. prontosil, een bacteriedoodende stof. Aan prof. Heymans is de prijs verleend wegens zijn ontdekking betreffende het belang van de mechanismen van den sinus en de aorta voor de regulariseering der ademhaling. En hel oponthoud der neutrale schepen In verband met het langdurige opont houd van Nederlandsche s.iiepen bij Duins heeft het A. N. P. zich via Reuter gewend tot de Britsche marine- en contrabande controle-autoriteiten met het verzoek een uiteenzetting te willen geven van de oor zaken van dit langdurige oponthoud, ter wijl wij tevens de vraag hebben gesteld of in de naaste toekomst versnelling der con trole mogelijk is In antwoord op zijn vragen ontving het persbureau de volgende uiteenzetting: „In sommige gevallen acht de contraban de-commissie het noodzakelijk een garan tie te vragen van den geadresseerde van de goederen of van de regeering van het neutrale land, dat noch de goederen, noch de producten, welke hiervan worden ge maakt of het equivalent hiervan zal wor- aen uitgevoerd naar Duitschland. Ten ein de vertraging te voorkomen hebben som mige scheepvaartmaatschappijen de be lofte gegeven, dat indien hun schepen toe stemming krij'gen door te varen, zij de goe deren, waaromtrent twijfel bestaat, zullen vasthouden tot een beslissing is genomen, zooals ook in den vorigen oorlog is gedaan. Andere maatschappijen doen dit niet en 'indien hun schepen toestemming krijgen door te varen, dan bestaat geen garantie, dat de contrabande niet zal worden door gevoerd naar Duitschland. Inderdaad heeft een schip dat onlangs zonder goede ga rantie toestemming kreeg om door te va ren ten einde lang oponthoud te voorkomen een lading vervoerd, welke naar bekend is, later werd doorgevoerd naar Duitsch land. Men hoopt evenwel, dat van nu af de toestand beter zal worden tengevolge van een overeenkomst, welke met sommige scheepseigenaren is getroffen en waarbij de scheepspapieren zoo spoedig mogelijk voor het binnenvaren vari de Britsche wa teren vooruit zullen worden gezonden aan de Britsche autoriteiten. In vele gevallen zal dit mogelijk maken het noodzakelijk onderzoek naar het verdachte deel van de lading in te stellen, vóór het schip wer kelijk in de controle haven aankomt. Men hoopt, dat dit systeem de voornaamste re den tot klagen ook van de Nederlandsche scheepseigenaars weg zal nemen. Wat betreft het oponthoud van passa giers op de vastgehouden schepen wordt gezegd, dat men hoopt in de toekomst een regeling te treffen, waarbij de passagiers onmiddellijk aan land worden gezet en toe stemming krijgen hun reis voort te zetten op de snelst mogelijke wijze. Men hoopt, dat dit gebaar ook in Nederland zal worden gewaardeerd. Iedere vertraging en ieder ongemak, dat niettegenstaande deze pogingen ze te ver mijden, toch ontstaat, wordt te Londen be schouwd als een betreurenswaardige nood zakelijkheid in de poging te voorkomen, dat goederen van essentieel belang Duitsch land bereiken. In verband hiermede is het artikel van den bekenden economist sir William Be- veridge in de „Times" opmerkelijk. Hij wijst pt op hoe noodzakelijk het is, dat Duitsch land geen vet wordt geleverd, aangezien vet onmiddellijk voor de bewapening kan worden gebruikt. Hij voegt hieraan toe: Het is niet waarschijnlijk, dat iets, wat wij door de blokkade kunnen doen het voor de Duitsche regeering onmogelijk zou maken de burgerbevolking behoorlijk te voeden, indien zij voor dit doel een vol doende hoeveelheid van de hulpbronnen aan werkkrachten, materiaal en geld be steedt. Indien zij dit niet doet, dan zal het Duitsche volk door hèt besluit van zijn eigen regeering tot honger worden veroor deeld." Beveridge voegt hieraan toe, dat het di lemma tusschen de honger van het vo11 en de honger van de kanonnen het punt is, waartoe de eene oorlogvoerende den ander moet drijven. Een moeilijke Zeereis DE „BREEDIJK" THUIS. Gistermiddag te twee uur is de „Bree- dijk" van de Holland-Amerika-lijn na een afwezigheid van ruim drie maanden in de Rotterdamsche haven teruggekeerd. De thuisreis is niet zoo gemakkelijk ge weest als de uitreis, want juist toen het schip zich halverwegen den Oceaan be vond, brak de oorlog uit. En op zee was het toen onmiddellijk mis. Kapitein P. Verhoog, de commandant van de „Breedyk", heeft ons daarvan ver teld. Hij heeft gesproken over het torpe- deeren en het beschieten van vracht- en passagiersschepen en over de S. O. S.-sei- nen, die van alle kanten werden uitgezon den. Op 7 September ontvingen wij, aldus kapitein Verhoog, bericht, dat de „Olive Grove" was getorpedeerd. Wij gingen er onmiddellijk op af, maar het Amerikaan- sche schip „Washington" was er even eer der by, zoodat wij niet behoefden te as- sisteeren, maar toen we op 12 graden leng te kwamen, werd wederom onze hulp inge roepen nu door het Engelsche olieschip ,,Kennebeok" dat uit Aruba kwam en zon der bestemming op den Oceaan voer. Ra dio Valencia vroeg of wij er heen gingen en natuurlijk deden wij dat. evenals de „Mir- za" van Van NieveltGoudriaan en Co. Gemakkelijk werd het ons nochtans niet gemaakt, want het was vies, druilerig weer, zoodat we nauwelijks een halven mijl zicht •hadden. Bijna een dag zijn we daar op zoek geweest, meenden telle ens de schipbreuke lingen te paken te hebben, maar ontdekten dan, dat we visschersbootjes voor ons had den. Ten slotte echter zagen we in de verte een noodlicht. Daar zyn we op af ge- „HET VERLOSSENDE ANTWOORD OP KWELLENDE VRAGEN". Een boek, dat In geen enkel gezin mag ontbreken. Kinderen kunnen vragende ooren van vaders hoofd en onwijzen kunnen meer willen weten, dan vele wijzen kunnen be antwoorden. Maar de kist tot vragen be perkt zich toch niet tot kinderen en dwa zen het zijn juist degenen, die hun her sens goed gebruiken, die telkens voor pro blemen worden gesteld, waarop zy het ant woord moeten schuldig blyven. In 't bij zonder geldt dat voor moeiijkheden, die den godsdienst betreffen. En met name voor ons Nederlandsche volk, dat van oudsher een neiging heeft gehad tot religieuse twist gedingen. Waarom is dat zoo? En niet zoo? De vra- genbus-redacteuren van „Het Schild", prof. J P. Verhaar en pater Felix Otten O.P. heb ben twintig jaar lang alle mogelyke en on mogelijke opwerpingen beantwoord klaar en duidelijk, en geargumenteerd, put tend uit hun eigen rijke kennis, of, voor bijzondere aangelegenheden, specialisten raadplegend. En behalve in „Het Schild" heeft nu ook de radio zijn vragen-uur, dat door duizenden met spanning wordt gevolgd. Het onaangename echter is, dat ons geheugen ons zoo dikwijls in den steek laat. Je hebt een antwoord gelezen, maar waar? je hebt het door de radio ge hoord, maar hoe was 't ook weer pre cies. Het vele wetenswaardige van de vra- gen-beantwoording gaat dikwijls het lin- ker-oor in, om onverwijld door het rech ter-oor de plaat te poetsen. Om dit ongemak te verhelpen, heeft de zeereerw. heer M. M. H. Haring, leeraar aan het seminarie „Hageveld", zich de moei te getroost, de vragen en antwoorden uit „Het Schild" en uit het radio-uurtje te ver zamelen en te rangschikken. Deze verza meling van vragen en antwoorden is uit gegroeid tot een dikke turf van een boek. Turven van boeken zyn meestal niet goed koop, maar deze geestelijke brandstof maakt daarop een uitzondering. De prijs 2.90. is zoo, dat het onder bereik van zeer velen kan komen en dat is ook juist de be doeling: want dit boek is een echt gezins- boek, dat op de eerste plaats de ouders uit hun eigen, dikwijls niet geringe verlegen heid en onkunde helpt, maar hen ook met een verlossend aureool van geleerdheid om kranst, wanneer hun opgroeiende kinderen „kwellende vragen" stellen. Voor groote kinderen, we bedoelen kinderen, die geen kinderen meer zijn kan dit verza melwerk juist in de moeilijke jaren van de „Sturm und Drang"-periode buitenge woon vruchtdragend en instructief wer ken. Niet vele menschen, en jongelui nof 't min ste, voelen zich er toe aangelokt statige godsdienstige werken te lezen „door te zwoegen", noemen ze dat. Het is niet prij zenswaardig, doch we zitten er nu een maal mee. Maar het spel van vraag en ant woord ook als 't gaat over hoog-godsdien- stige onderwerpen prikkelt de nieuws gierigheid en niet v/einig ook de eer zucht! De lezing teugje bij teugje van prof. Haring's compilatie-werk zal de dorst naar kennis lesschen en tegelijkertijd het godsdienstig leven besproeien en vruchtbaar maken. Ofschoon niet zoo bedoeld, is dit forsche boekwerk een omvangrijke hulde aan de gestage en onverdroten arbeid van de twee bekende apologeten, prof. J. P. Verhaar en pater Otten, die kwistig van hun eigen ken nis rondstrooiend, veler inzicht wisten te verhelderen, en thans de voldoening mogeq. proeven, dat de dikwijls kortston dige en vluchtige werkings-sfeer van hun arbeid is neergeslagen en gestold in dit dik ke boek, dat hooggeleerd is van buiten, doch naar den inhoud zeer populaire verlos sende antwoorden geeft op kwellende vra gen. Een boek, om op verlanglijstjes te prijken van verjaardagen en Sinterklaas. gaan en inderdaad oleken dat twee sloepen met de bemanning van de „Kennebeck" te zijn. 32 personen, een aap en wat kanaries, welke laatste nog aan boord zijn, hebben we opgepikt en mee naar Londen geno men. Ze hebben het bij ons goed naar den zin gehad. Iedere officier van de „Bree dyk" nam een collega van de „Kennebeck" bij zich en ik zelf deelde mijn hut met den kapitein. Anderen werden in de salons of in de •hutten ondergebracht, voor zoover dat ten minste mogelijk was, want we hadden nog zeven passagiers aan boord. Het afscheid in Londen, waar we op 11 September aankwamen, was dan ook bui tengewoon hartelijk. Niet minder dan zes weken hebben we in Engeland gelegen. We hadden nog een z.g. „vredeslading" aan boord, die uit honderden partijtjes be stond. Van alles moesten herkomst en doel worden opgegeven en dat nam ontzettend veel tijd in beslag. Eerst Zaterdagmiddag kregen we verlof weg te gaan, maar eer we werkelijk konden vertrekken, was het al Zondag geworden. In Southend zijn we toen des avonds ten anker gegaan en Maandag hebben we de reis naar Antwerpen voortgezet. In Londen hebben we nog twee leden van de bemanning van de „Bilderdyk" aan boord genomen en wel een stuurmansleer ling en een stoker, die bij het vergaan van het schip gewond werden en gedurende eenigen tijd in een Londensch ziekenhuis verpleegd zijn." Gisterechtend te zes uur is de „Breedyk" uit Antwerpen vertrokken en om twee uur lag het schip in de Rijnhaven, op de plaats, vanwaar het op 19 Juli j.l. is afgevaren. DE VU1LSTORTERLI TE NIEUWKOOP. Middels een vriend kreeg ik onder de oogen het jaarverslag over 1938 van het ontginningsbedrijf der gemeente Nieuw koop alwaar dag aan dag sedert een aan tal jaren wordt gestort het huis- en straat- vuil uit Leiden en Wassenaar. Bij het doorlezei? van dit verslag werd in mij levendig een oude geestdrift voor dit bedrijf, waar ik als burgemeester van die gemeente in de jaren 19251931 ge heel de tot standkoming en eerste ontwik keling heb meegemaakt en ook in alle be scheidenheid mag getuigen daarvoor een en ander te hebben gedaan. Na lezing zocht ik op een knipsel uit de Leidsche Crt. van 10 Aug. j.l. waaraan ik mij toen zeer sterk geërgerd heb en dat mij thans er toe brengt of liever dryft om dit „ingezonden" te schrijven. Onder den titel „Rustoord Lustoord" wordt daar in smalend afgegeven op deze „vuilstorterij en wordt zij genoemd een.... mesthoop- politiek". Vermoedelijk geïnspireerd door de emo tie en ergernis tezamen ben ik voor het eerst van mijn leven aan het „dichten" ge slagen. Het moge hier volgen en daar laat ik het bij: Het onfatsoen van 't Leidsche vuil Geeft Nieuwkoop daar toch voor in ruil, Dat het als elk fatsoenlijk man Zijn schuld op tijd betalen kan. Al is het vuil geen heerlijkheid, 't Hoedt Nieuwkoop voor noodlijdend heid. 't Is schande, dat er menschen zijn Die, of door domheid of venijn Zich durven uiten in de krant. Dat zij daartegen zijn gekant; Terwijl zij weten dat een som Van veertigduizend oirt en om, Den werkman 's jaars ten goede komt. Zij denken: i k heb myn bestaan, Wat gaat my dan dien werkman aan. P. A. TH. VAN DER WEIJDEN. Best, 26 Oct. 1939. LEIDEN. Vrijdag. „St. Christoffel", ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. Zondag, Christus Koning-herdenking, spre ker Pater Borromaeus de Greeve o.f.m., Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 21 tot en met V r ij d a g 27 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. LEIDEN. Bevorderd: tot Doctor in de Geneeskunde op proef schrift getiteld „Over het mechanisme van de antimasculine werking van Oastron" de heer J. H. F. Lahr, geboren te Rotterdam en wonende te Leiden. tot arts: mej. A. M. Velds, Oegstgeest en de heer A. Verkuyl, Haarlemmer meer, geslaagd: Candidaatsexamen Rechten, de dames A, C. Krijkamp, Sassenheim, J. Ch. Lig- tenberg, te L e id e m, E. C. Idema, Lei den, de heer W. L. A. van Fanhuys, Den Haag; Artsexamen le gedeelte: de heeren W. M. Blom, Leiden, E. de Wind Den Haag, J. van Sierenberg de Boer, Den Haag. Als u tóch iets moet verliezen jflft En u ,hebt 't voor 't kiezen,.f #- Offert, liever dan een 'uur 1 Dan uw verd'ren levensduur»4 Ambtsaanvaarding Prof. mr. Weststrate Inaugureele rede over: „Welvaart en Economie" In het groot auditorium der Leidsche uni versiteit heeft hedenmiddag prof. mr. C. Weststrate, nieuw benoemd hoogleeraar in de juridische faculteit, om onderwijs te ge ven in de staathuishoudkunde en de statis tiek, zyn ambt aanvaard met het houden van een inaugureele rede over: „Welvaart en Economie". De populaire opvatting van economie, aldus spr., brengt haar in nauw verband met de welvaart, in het bijzonder de stoffe lijke welvaart. De economie wordt opgevat als de wetenschap, die leert hoe de wel vaart van een volk kan worden bevorderd. Het publiek volgt hiermede de economisten, die, te beginnen met Adam Smith, hun we tenschap hebben beschouwd als de weten schap, die het welvaartsstreven bestudeert. Is deze opvatting juist? Terstond blijkt, dat de economie in ieder geval niet beperkt is tot de stoffelijke welvaart, want ook handelingen ter verkrijging van onstoffe lijke welvaart vallen binnen haar ter rein. Maar ook blijkt, dat dit eveneens het geval is met handelingen, die met welvaart, ook in ruimeren zin, niets te maken heb ben. Men denke b.v. aan den handel in ver- doovende middelen, aan de productie van oorlogsbehoeften. Men kan de economie dus niet beperken tot het terrein van de welvaart. De wel vaart is slechts één van de doeleinden van het economisch handelen. Het economisch handelen is dus niet alleen het streven naar welvaart, maar ook het streven naar an dere doeleinden, aan bereiking waarvan de mensch behoefte gevoelt. Het is dus, in het kort, het handelen ter bevrediging van be hoeften, al mag hierbij niet uit het oog worden verloren, dat deze definitie in ver schillende opzichten eenige beperking be hoeft Dit, het economisch handelen, is het stu die-object der economie. De verschillende mogelijke doeleinden ervan bestudeert zij dus niet. A fortiori waardeert, beoordeelt zij hen niet. Dit beteekent, dat zij niet is een normatieve, doch een positieve weten schap. Al moge dit op het eerste gezicht een verarming schijnen, in werkelijkheid levert het groote voordeelen op. Worden vragen van normatieven aard, vragen van politiek en sociale ethiek, binnen de economie ge trokken, dan is hiermede een bron van on overbrugbare meeningsverschillen gege ven, die algemeen erkende resultaten on mogelijk maakt. Aan verschillende voor beelden van actueelen aard wordt dit toe gelicht. Dat de economisten als zoodanig zich van het normatieve terrein verre hebben te houden, wil echter niet zeggen, dat zij dit ook als mensch moeten doen. Integendeel, het treden buiten het gebied der „reine Volkswirtschaftsiehre" is toe te juichen, mits het slechts desbewust geschiedt. Spr. besloot met de gebruikelijke toespra ken. DE MOEIDLIJKHEDEN VOOR BEDRIJFSAUTOHOUDERS. In „Den Burcht" werd gisteravond door den Bond van bedrijfsautohouders in Ne derland een vergadering belegd, teneinde de moeilijkheden waarin het Beroepsver voer als gevolg van den internationalen toestand geraakt is, onder de oogen te zien. Deze vergadering werd bezocht door leden van den B. B. N., den A. N. B. B. en den B. E. T. O. In zijn opennigswoord zeide de voorzit ter, de heer J. J. E. v. d. Meer, dat het voornaamste doel dezer vergadering was, tot een verhooging der verschillende tarie ven te komen. Het is echter niet zoo een voudig dit tot stand te brengen en daarom heeft de B. B. N. den heer Kaan uit Am sterdam verzocht, cp deze vergadering een uiteenzetting te geven over de wijze, waar op men in Amsterdam deze kwestie tot op lossing gebracht heeft. De heer Kaan begon met de aandacht er op te vestigen, dat het vereenigingsleven in Amsterdam zeer hecht is. Bijna zonder uit zondering zijn alle beroepsvervoerders in een organisatie vereenigd. Hierdoor was het mogelijk, het geheele Amsterdamsche Beroepsvervoer-wpzen op een vergadering bijeen te krijgen en zoodoende gezamenlijk de gerezen kwesties te bespreken en tot resultaten te komen. Spr. schetste ver volgens de bijzonder moeilijke omstandig heden in Amsterdam in verband met de concurrentie van Rotterdam en tevens ge zien de andere bedrijfsstrubbelingen, zoo als de dreigende arbeidersstakingen. Niet tegenstaande dit alles, zei spr., hebben de Amsterdamsche Beroepsvervoerder toch kans gezien op de betreffende vergadering, waar spr. de leiding had, tot overeenstem ming te komen, en hebben zij besloten een algemeene tariefsverhooging van 1520 pet. toe te passen. Hiervan werd de han del, door middel van advertenties in de pers en circulaires, op de hoogte gesteld, en volgens spr. zijn de resultaten tot op heden gunstig. Spreker wekte vervolgens de aanwezige Beroepsvervoerders van Leiden en Om streken op, zich eveneens te organiseeren in een vereeniging, b.v. in federatief ver band met de B. B. N. Alleen door eensge zinde actie, aldus spr., is het mogelijk, in de onhoudbare positie, waarin het Beroeps vervoer geraakt is, eenige verbetering te brengen. Na deze uiteenzetting ging de vergade ring over tot het bespreken van het Am sterdamsche voorbeeld en in hoeverre dit voor Leiden en Omstreken van nut zou kunnen zijn. Na eenige discussie werd be sloten ook in Leiden en Omstr. tot een al gemeene tariefsverhooging van 20 pet. over te gaan, en dit besluit eveneens middels de plaatselijke bladen en circulaires aan den handel bekend te maken. Tevens werd een commissie in het leven geroepen, die tot taak zal hebben de klach ten en moeilijkheden, die als gevolg van het genomen besluit zouden kunnen ontstaan, tot gunstige oplossing te brengen. AANBESTEDING. Voor de woningbouwvereeniging „Eens gezindheid" heef.t architect A. van der Heyden hedenmorgen aanbesteed, het dempen van een sloot, het plaatsen van af scheidingen en bijbehoorende werkzaam heden. respectievelijk achter en naast de woningen aan de Van Speykstraat en Trompstraat te Leiden Ingeschreven werd als volgt: Hamburg's Beton- en Bouwbedrijf, Rotterdam 4200; W. F. Marcelis en Co., Leiden, 4200; H. Oudenes Jr., Alphen aan den Rijn, 3984; C. Godschalk Co., Leiden, ƒ3460. De gunning is aangehouden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2